akonadi-calendar - en to sa translation catalogue (33 entries)

en: View
sa: दृश्यं

[ctx: Event starts in 5 minutes]
en: %2 starts in %1 minute | %2 starts in %1 minutes
sa[0]: %2 %1 निमेषे आरभ्यते
sa[1]: %2 %1 निमेषे आरभ्यते

[ctx: Event starts at 10:00]
en: %1 starts at %2
sa: %1 %2 तः आरभ्यते

[ctx: Event started at 10:00]
en: %1 started at %2
sa: %1 %2 तः आरब्धम्

[ctx: Event starts on <DATE> at <TIME>]
en: %1 starts on %2 at %3
sa: %1 %2 इत्यत्र %3 इत्यत्र आरभ्यते

[ctx: Event started on <DATE> at <TIME>]
en: %1 started on %2 at %3
sa: %1 %2 इत्यत्र %3 इत्यत्र आरब्धम्

[ctx: Event starts on <DATE>]
en: %1 starts on %2
sa: %1 %2 इत्यस्मात् आरभ्यते

[ctx: Event started on <DATE>]
en: %1 started on %2
sa: %1 %2 इत्यत्र आरब्धम्

en: Remind in 5 mins
sa: ५ मिनिट् मध्ये स्मरणं कुर्वन्तु

en: Remind later...
sa: पश्चात् स्मरणं कुर्वन्तु...

[ctx: dismiss a reminder notification for an event]
en: Dismiss
sa: उत्सृज्

en: Open URL
sa: URL उद्घाटयन्तु

en: Map
sa: मानचित्र

[ctx: @title]
en: Reminders
sa: स्मरणम्

en: Calendar Reminder Service
sa: पञ्चाङ्ग स्मरण सेवा

en: (c) KDE Community 2021-2024
sa: (ग) केडीई समुदाय 2021-2024

[ctx: @info:credit]
en: Carl Schwan
sa: कार्ल स्वान्

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
sa: परिपालकः

[ctx: @info:credit]
en: Clau Cambra
sa: चैम्बर की

[ctx: @label:spinbox]
en: Suspend &duration:
sa: &अवधिः निलम्ब्यताम् :

[ctx: @info:tooltip]
en: Suspend the reminders by this amount of time
sa: एतावता समयेन स्मारकं स्थगयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Each reminder for the selected incidences will be suspended by this number of time units. You can choose the time units (typically minutes) in the adjacent selector.
sa: चयनितघटनानां प्रत्येकं स्मारकं एतावता समय-एकक-सङ्ख्यायाः कृते स्थगितम् भविष्यति । समीपस्थे चयनकर्तायां समय-एककाः (सामान्यतया निमेषाः) चिन्वितुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of minutes]
en: minute(s)
sa: पन्चनिमेषः)

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of hours]
en: hour(s)
sa: घण्टानः)

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of days]
en: day(s)
sa: दिवस(दिनम्)

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of weeks]
en: week(s)
sa: सप्ताहः (सप्ताहः)

[ctx: @info:tooltip]
en: Suspend the reminders using this time unit
sa: एतस्य समय-एककस्य उपयोगेन स्मारकं स्थगयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Each reminder for the selected incidences will be suspended using this time unit. You can set the number of time units in the adjacent number entry input.
sa: चयनितघटनानां प्रत्येकं स्मारकं एतस्य समय-एककस्य उपयोगेन स्थगितम् भविष्यति । समीपस्थे संख्याप्रविष्टिनिवेशे समय-एककानां संख्यां सेट् कर्तुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @action:button]
en: Remind Later
sa: पश्चात् स्मरणं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Remind me again after the specified interval
sa: निर्दिष्टान्तरालस्य अनन्तरं पुनः स्मारयतु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to be reminded again about this incidence after the specified amount of time.
sa: निर्दिष्टसमयानन्तरं पुनः अस्याः घटनायाः विषये स्मर्तुं एतत् बटनं नुदन्तु ।

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sa: निरसयतु

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel reminding later, show the notification again
sa: पश्चात् स्मरणं रद्दं कुरुत, पुनः सूचनां दर्शयतु
