akonadi-calendar - en to sq translation catalogue (43 entries)

[ctx: @action:button]
en: Cut All
sq: Preji të gjitha

[ctx: @action:button]
en: Copy All
sq: Kopjo të Gjitha

[ctx: @title:column calendar event summary]
en: Summary
sq: Përmbledhja

[ctx: @title:column calendar event type]
en: Type
sq: Lloji

[ctx: @title:column todo item priority]
en: Priority
sq: Përparësia

[ctx: @title:column todo item completion in percent]
en: Complete
sq: Kompletuar

[ctx: @title:column calendar title]
en: Calendar
sq: Kalendar

en: Calendar
sq: Kalendar

en: Tasks
sq: Detyrat

en: Notes
sq: Shënimet

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder name]
en: %1's %2
sq: %2 i/e %1

[ctx: %1 is folder contents]
en: Google %1
sq: Kërko me Google %1

en: My %1
sq: %1 ime

[ctx: unknown resource]
en: Unknown
sq: I/e Panjohur

[ctx: @title:window]
en: Invalid URL
sq: URL e Pavlefshme

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 creation
sq: %1 e krijimit

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 deletion
sq: %1 e fshirjes

[ctx: @action:button dialog positive answer]
en: Send Email
sq: Dërgo Email

[ctx: @action:button dialog negative answer]
en: Do Not Send
sq: Mos e Dërgo

en: Error: %1
sq: Gabim: %1

[ctx: to sign]
en: &Sign
sq: &Firmos

en: &Sign
sq: &Firmos

en: &Encrypt
sq: &Kriptoje

en: &Sign Only
sq: Vetëm &Firmos

[ctx: @action:button]
en: &Encrypt
sq: &Kriptoje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNew)
en: &New
sq: &I Ri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemove)
en: &Remove
sq: &Hiqe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: &Select…
sq: &Përzgjidh…

[ctx: recipient name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Name:
sq: Emri:

en: Add Folder…
sq: Shto Skedar…

[ctx: @title:window]
en: New Folder
sq: Skedar të Ri

en: &Edit…
sq: &Redakto...

[ctx: yes, an exception to a recurring to-do]
en: Exception
sq: Përjashtim

[ctx: yes, recurring to-do]
en: Yes
sq: Po

[ctx: no, not a recurring to-do]
en: No
sq: Jo

en: Summary
sq: Përmbledhja

en: Recurs
sq: Përsëritet

en: Priority
sq: Përparësia

[ctx: @title:column percent complete]
en: Complete
sq: Kompletuar

en: Start Date
sq: Datë Fillimi

en: Due Date
sq: Data e Afatit të Fundit

[ctx: @title:column date completed]
en: Completed
sq: U Kompletua

en: Tags
sq: Etiketat
