akonadi-calendar - en to tr translation catalogue (34 entries)

en: View
tr: Görünüm

[ctx: incidence is a to-do]
en: To-do
tr: Yapılacak

[ctx: incidence is an event]
en: Event
tr: Etkinlik

en: To-do due at %1
tr: Yapılacak bitiş tarihi %1

[ctx: Event starts in 5 minutes]
en: %2 starts in %1 minute | %2 starts in %1 minutes
tr[0]: %2, %1 dakika içinde başlıyor
tr[1]: %2, %1 dakika içinde başlıyor

[ctx: Event starts at 10:00]
en: %1 starts at %2
tr: %1, %2 saatinde başlıyor

[ctx: Event started at 10:00]
en: %1 started at %2
tr: %1, %2 saatinde başladı

[ctx: Event starts on <DATE> at <TIME>]
en: %1 starts on %2 at %3
tr: %1, %2 tarihinde %3 saatinde başlıyor

[ctx: Event started on <DATE> at <TIME>]
en: %1 started on %2 at %3
tr: %1; %2 tarihinde %3 saatinde başladı

[ctx: Event starts on <DATE>]
en: %1 starts on %2
tr: %1, %2 tarihinde başlıyor

[ctx: Event started on <DATE>]
en: %1 started on %2
tr: %1, %2 tarihinde başladı

en: Remind in 5 mins
tr: 5 Dakika Sonra Anımsat

en: Remind later...
tr: Daha Sonra Anımsat…

[ctx: dismiss a reminder notification for an event]
en: Dismiss
tr: Geç

en: Open URL
tr: URL’yi Aç

en: Map
tr: Harita

[ctx: @title]
en: Reminders
tr: Anımsatıcılar

en: Calendar Reminder Service
tr: Takvim Anımsatıcısı Hizmeti

en: (c) KDE Community 2021-2024
tr: © 2021–2024 KDE Topluluğu

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
tr: Bakımcı

[ctx: @label:spinbox]
en: Suspend &duration:
tr: Askıya alma &süresi:

[ctx: @info:tooltip]
en: Suspend the reminders by this amount of time
tr: Anımsatıcıları bu süre kadar askıya al

[ctx: @info:whatsthis]
en: Each reminder for the selected incidences will be suspended by this number of time units. You can choose the time units (typically minutes) in the adjacent selector.
tr: Seçili olaylara ilişkin her anımsatıcı bu sayıda zaman birimi kadar askıya alınır. Bitişikteki seçiciden zaman birimlerini (genelde dakika) seçebilirsiniz.

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of minutes]
en: minute(s)
tr: dakika

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of hours]
en: hour(s)
tr: saat

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of days]
en: day(s)
tr: gün

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of weeks]
en: week(s)
tr: hafta

[ctx: @info:tooltip]
en: Suspend the reminders using this time unit
tr: Anımsatıcıları bu zaman birimini kullanarak askıya al

[ctx: @info:whatsthis]
en: Each reminder for the selected incidences will be suspended using this time unit. You can set the number of time units in the adjacent number entry input.
tr: Seçili olaylara ilişkin her anımsatıcı bu zaman birimi kullanılarak askıya alınır. Bitişikteki seçiciden zaman birimlerini (genelde dakika) seçebilirsiniz.

[ctx: @action:button]
en: Remind Later
tr: Daha Sonra Anımsat

[ctx: @info:tooltip]
en: Remind me again after the specified interval
tr: Belirtilen aralıktan sonra yeniden anımsat

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to be reminded again about this incidence after the specified amount of time.
tr: Belirtilen süre sonunda bu olayın yeniden anımsatılması için bu düğmeye basın.

[ctx: @action:button]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel reminding later, show the notification again
tr: Daha sonra anımsatmayı iptal et, bildirimi yeniden göster
