akonadi - en to az translation catalogue (408 entries)

en: There is currently no account configured.
az: Hal-hazırda konfiqurasiya edilmiş hesab yoxdur.

en: Accounts integration is not supported
az: Hesabların inteqrasiyası dəstəklənmir

en: Unable to register object at dbus: %1
az: Obyekt dbus-da qeydiyyata alınmadı: %1

[ctx: Name and type of Akonadi resource]
en: %1 of type %2
az: %2 növünün %1

en: Agent identifier
az: Təmsilçinin kimliyi

en: Akonadi Agent
az: Akonadi Təmsilçisi

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
az: Hazırdır

[ctx: @info:status]
en: Offline
az: Şəbəkədən kənar

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
az: Eyniləşdirilir...

[ctx: @info:status]
en: Error.
az: Xəta.

[ctx: @info:status]
en: Not configured
az: Tənzimlənmədi

[ctx: @label command line option]
en: Resource identifier
az: Məlumat mənbənin identifikatoru

en: Akonadi Resource
az: Akonadi Məlumat Mənbəyi

[ctx: @info]
en: Invalid item retrieved
az: Yararsız element alındı

[ctx: @info]
en: Error while creating item: %1
az: Yaradılması zamanı xəta baş verən element: %1

[ctx: @info]
en: Error while updating collection: %1
az: Yenilənməsində xəta baş verən kolleksiya: %1

[ctx: @info]
en: Updating local collection failed: %1.
az: Yerli kolleksiyanın yenilənməsi baş tutmadı: %1.

[ctx: @info]
en: Updating local items failed: %1.
az: Yerli elementlərin yenilənməsi baş tutmadı: %1.

[ctx: @info]
en: Cannot fetch item in offline mode.
az: Verilənləri şəbəkəyə qoşulmadan almaq mümkün deyil.

[ctx: @info:status]
en: Syncing folder '%1'
az: "%1" qovluğunun eyniləşdirilməsi

en: Failed to retrieve collection for sync.
az: Kolleksiyaları eyniləşdirmək üçün almaq, baş tutmadı.

en: Failed to retrieve collection for attribute sync.
az: Atributlarının eyniləşdirilməsi üçün kolleksiyanın alınması baş tutmadı.

en: The requested item no longer exists
az: Tələb olunan element artıq mövcud deyil

[ctx: @info]
en: Job canceled.
az: Əməliyyat ləğv edildi.

en: No such collection.
az: Kolleksiyalar tapılmadı.

en: Found unresolved orphan collections
az: Həll edilməmiş, sahibsiz kolleksiyalar tapıldı

en: Did not find other item for conflict handling
az: Ziddiyətin həlli üçün başqa element tapılmadı

en: Unable to access D-Bus interface of created agent.
az: Yaradılmış təmsilçinin D-Bus interfeysinə girişi mümkün deyil.

en: Agent instance creation timed out.
az: Təmsilçi nümunəsinin yaradılması vaxtı bitdi.

en: Unable to obtain agent type '%1'.
az: "%1" təmsilçi növünü əldə etmək mümkün deyil.

en: Unable to create agent instance.
az: Təmsilçi nümunəsi yaratmaq mümkün deyil.

en: Invalid collection instance.
az: Xətalı kolleksiya nümunələri.

en: Invalid resource instance.
az: Xətalı mənbə nümunələri.

en: Unable to obtain D-Bus interface for resource '%1'
az: "%1" mənbəsi üçün D-Bus interfeysini əldə etmək mümkün deyil

en: Collection attributes synchronization timed out.
az: Kolleksiya atributlarının eyniləşdirilməsi vaxtı bitdi.

en: Invalid collection to copy
az: Kopyalamaq üçün xətalı kolleksiyalar

en: Invalid destination collection
az: Xətalı təyinat kolleksiyası

en: Invalid parent
az: Xətalı ana kolleksiya

en: Failed to parse Collection from response
az: Cavabdakı kolleksiyanı təhlil etmək baş tutmadı

en: Invalid collection
az: Xətalı kolleksiya

en: Invalid collection given.
az: Xətalı kolleksiya verilib.

en: No objects specified for moving
az: Köçürmək üçün obyektlər göstərilməyib

en: No valid destination specified
az: Düzgün təyinat verilməyib

en: Invalid collection.
az: Xətalı kolleksiya.

en: Invalid parent collection
az: Xətalı ana kolleksiya

en: Cannot connect to the Akonadi service.
az: Akonadi xidmətinə qoşulmaq mümkün deyil.

en: The protocol version of the Akonadi server is incompatible. Make sure you have a compatible version installed.
az: Akonadi serverinin protokol versiyası uyğunsuzdur. Uyğun versiyanın quraşdırıldığına əmin olun.

en: User canceled operation.
az: İstifadəçi əməliyyatı ləğv etdi

en: Unknown error.
az: Naməlum xəta.

en: Unexpected response
az: Gözlənilməz cavab

en: Failed to create relation.
az: Əlaqə yaradıla bilmədi.

en: Resource synchronization timed out.
az: Mənbə eyniləşdirilməsi üç. vaxt bitdi.

en: Could not fetch root collection of resource %1.
az: %1 mənbənin kök kolleksiyaları almaq mümkün deyil.

en: No resource ID given.
az: Mənbə İD-si göstərilməyib.

en: Invalid resource identifier '%1'
az: Mənbənin xətalı "%1" identifikatoru

en: Failed to configure default resource via D-Bus.
az: Standart mənbəni D-Bus vasitəsi ilə tənzimləmək baş tutmadı.

en: Failed to fetch the resource collection.
az: Mənbə kolleksiyalarının alınması baş tutmadı.

en: Timeout trying to get lock.
az: Xidmətin kilidlənməsi cəhdinin vaxtı bitdi.

en: Failed to create tag.
az: Yarlıq yaradılması baş tutmadı.

en: Move to trash collection failed, aborting trash operation
az: Kolleksiyanın səbətə atılması baş tutmadı, əməliyyat kəsildi

en: Invalid items passed
az: Xətalı elemenlər göndərildi

en: Invalid collection passed
az: Xətalı kolleksiyalar göndərildi

en: No valid collection or empty itemlist
az: Xətalı kolleksiyalar və ya boş siyahı

en: Could not find restore collection and restore resource is not available
az: Bərpa etmək üçün kolleksiyalar və mənbələr tapılmadı

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
az: Ad

[ctx: @info:status]
en: Loading...
az: Yüklənir...

[ctx: @window:title]
en: Error
az: Xəta

en: The target collection '%1' contains already
    a collection with name '%2'.
az: "%1" hədəf kolleksiyasının tərkibində
    artıq "%2" adlı kolleksiya var.

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
az: Ad

[ctx: @info]
en: Could not copy item: <message>%1</message>
az: Kopyalanması mümkün olmayan element: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not copy collection: <message>%1</message>
az: Kopyalanması mümkün olmayan kolleksiya: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move item: <message>%1</message>
az: Köçürülməsi mümkün olmayan element: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move collection: <message>%1</message>
az: Köçürülməsi mümkün olmayan kolleksiya: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not link entity: <message>%1</message>
az: Obyektə və ya kolleksiyaya keçid yaratmaq mümkün olmadı: <message>%1</message>

[ctx: @title:window]
en: Error
az: Xəta

en: Favorite Folders
az: Seçmə Qovluqlar

en: Total Messages
az: Ümumi İsmarıclar

en: Unread Messages
az: Oxunmamış İsmarıclar

en: Quota
az: Məhdudiyyət

en: Storage Size
az: Yaddaş Miqdarı

en: Subfolder Storage Size
az: Alt qovluğun yaddaş ölçüsü

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
az: Oxunmamış

[ctx: number of entities in the collection]
en: Total
az: Ümumi

[ctx: collection size]
en: Size
az: Ölçü

en: Tag
az: Yarlıq

en: Unable to fetch item for index
az: İndeks üçün element tapılmadı

en: Index is no longer available
az: İndeks daha mövcüd deyil

en: Payload part '%1' is not available for this index
az: Bu indeks üçün "%1" faydalı məlumat hissəsi yoxdur

en: No session available for this index
az: Bu indeks üçün sesiya yoxdur

en: No item available for this index
az: Bu indeks üçün element yoxdur

en: Unnamed plugin
az: Naməlum əlavə

en: No description available
az: Açıklaması yoxdur

en: The Akonadi server protocol version differs from the protocol version used by this application.
    If you recently updated your system please log out and back in to make sure all applications use the correct protocol version.
az: Akonadi serveri protokolunun versiyası bu tətbiqin istifadə etdiyi protokolun versiyasından fərqlənir.
    Əgər sisteminizi yenicə yeniləmisinizsə, bütün tətbiqlərin son protokol versiyasını istifadə etməsinə əmin olmaq üçün sistemdən çıxın və yenidən daxil olun.

en: There are no Akonadi Agents available. Please verify your KDE PIM installation.
az: Akonadi Təmsilçisi mövcud deyil. Lütfən KDE PİM quraşdırmanızı yoxlayın

en: Protocol version mismatch. Server version is older (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart the Akonadi server.
az: Protokolun versiyası uyğun gəlmir. Serverdəki versiya (%1) müştəri tərəfindəki versiyadan (%2) köhnədir. Əgər sisteminizi yenicə yeniləmisinizsə Akonadi serverini yenidən başladın.

en: Protocol version mismatch. Server version is newer (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart all KDE PIM applications.
az: Protokolun versiyası uyğun gəlmir. Serverdəki versiya (%1) müştəri tərəfindəki versiyadan (%2) köhnədir. Əgər sisteminizi yenicə yeniləmisinizsə bütün KDE PİM tətbiqlərinii yenidən başladın.

en: Akonadi Self Test
az: Daxili Akonadi Yoxlaması

en: Checks and reports state of Akonadi server
az: Akonadi serverinin vəziyyətini yoxlamaq və hesabat vermək

en: &New Agent Instance...
az: &Yeni Təmsilçi Nümunəsi Yaratmaq...

en: &Delete Agent Instance
az: Təmsilçi Nümunəsini &silin

en: &Configure Agent Instance
az: Təmsilçi Nümunəsini &Ayarlamaq

[ctx: @title:window]
en: New Agent Instance
az: Yeni Təmsilçi Nümunəsi

en: Could not create agent instance: %1
az: Yaradıla bilməyən təmsilçi nümunəsi: %1

[ctx: @title:window]
en: Delete Agent Instance?
az: Təmsilçi nümunəsi silinsin?

en: Do you really want to delete the selected agent instance?
az: Seçilmiş təmsilçi nümunəsini silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: %1 Handbook
az: %1 İstifadəçi Təlimatı

en: About %1
az: %1 haqqında

en: The configuration dialog has been opened in another window
az: Tənzimləmə dialoqu pəncərəsi başqa pəncərədə açılıb

en: Configuration for %1 is already opened elsewhere.
az: %1 üçün tənzimləmə artıq başqa bir yerdə açılıb.

en: Failed to register %1 configuration dialog.
az: %1 tənzimləmə dialoqunun qeydiyyatı baş tutmadı.

en: minute | minutes
az[0]: dəqiqə
az[1]: dəqiqələr

en: Retrieval
az: Bərpa edilmə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inherit)
en: Use options from parent folder or account
az: Ana qovluq və ya istifadəçi hesabı parametrlərini itifadə etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, syncOnDemand)
en: Synchronize when selecting this folder
az: Bu qovluğu seçən zaman eyniləşdirmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Synchronize after:
az: Eyniləşdirmədən sonra:

[ctx: never check the cache]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, checkInterval)
en: Never
az: Heç vaxt

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, checkInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: minutes
az: dəqiqələr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPartsLabel)
en: Locally cached parts:
az: Yerli keşlənmiş hissələr:

note: i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, localParts)
en: Locally Cached Parts
az: Yerli keşlənmiş hissələr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, retrievalOptionsLabel)
en: Retrieval Options:
az: Alınma seçimləri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveFullMessages)
en: Always retrieve full &messages
az: Həmişə bütüm is&marıcları bərpa etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveOnlyHeaders)
en: &Retrieve message bodies on demand
az: İsmarıcın tərkiblərini lazım gəldikdə bə&rpa etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keep message bodies locally for:
az: İsmarıcın tərkiblərini bu yerdə saxlamaq:

[ctx: no cache timeout]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: Forever
az: Həmişəlik

en: The collection '%1' contains %2 items without Remote ID. Those items were likely never uploaded to the destination server, so clearing this collection means that those <b>data will be lost</b>. Are you sure you want to proceed?
az: "%1" kolleksiyası Uzaq İD-siz %2 elementdən ibarətdir. Belə görünür ki, bu elementlər heç vaxt hədəf serverinə yüklənməyib, beləliklə bu kolleksiyanın silinməsi ilə <b>verilənlər itiriləcəkdir</b>. Davam etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Collection cache cleared. You should restart Akonadi now.
az: Kolleksiya keşi təmizləndi. Siz indi Akonadini yenidən başlatmalısısnız.

[ctx: @info Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
az: Axtarış

en: Use folder by default
az: Qovluğu standart olaraq istifadə etmək

en: &New Subfolder...
az: Ye&ni alt qovluq yaratmaq...

en: Create a new subfolder under the currently selected folder
az: Cari seçilmiş qovluğun altında yeni alt qovluq yaratmaq

[ctx: @title:window]
en: New Folder
az: Yeni Qovluq

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
az: Adı

en: Could not create folder: %1
az: Yaradıla bilməyən qovluq: %1

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
az: Əsas

[ctx: @label]
en: One object | %1 objects
az[0]: Bir obyekt
az[1]: %1 obyekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
az: &Adı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customIconCheckbox)
en: &Use custom icon:
az: Ba&şqa nişan:

note: i18n: ectx: property (icon), widget (KIconButton, customIcon)
en: folder
az: qovluq

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statsBox)
en: Statistics
az: Statistika

[ctx: object names]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Content:
az: Tərkibi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: 0 objects
az: 0 obyekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size:
az: Ölçüsü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: 0 Byte
az: 0 bayt

en: Remember that indexing can take some minutes.
az: İndeksləmə bir neçə dəqiqə vaxta ala bilər.

en: Maintenance
az: Xidmət göstərmək

en: Error while retrieving indexed items count
az: İndekslənmiş elementlərin sayının alınması xətası

en: Indexed %1 item in this folder | Indexed %1 items in this folder
az[0]: %1 element bu qovluqda indekslənib
az[1]: %1 element bu qovluqda indekslənib

en: Calculating indexed items...
az: İndekslənmiş elementlər hesablanır...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder type:
az: Qovluq növü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderTypeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderSizeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, itemsCountLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unreadItemsCountLbl)
en: unknown
az: naməlum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: File size:
az: Fayl ölçüsü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Total items:
az: Ümumi elementlər:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Unread items:
az: Oxunmamış elementlər:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexingLabel)
en: Indexing:
az: İndekslənmə:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableIndexingChkBox)
en: Enable fulltext indexing
az: Tam mətnli indekslənməni aktiv etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexedCountLbl)
en: Retrieving indexed items count...
az: İndekslənmiş elementlərin sayı alınır...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reindexButton)
en: Reindex folder
az: Qovluqları yenidən indeksləmək

en: No Folder
az: Qovluq yoxdur

en: Open collection dialog
az: Kolleksiya dialoqunu açmaq

en: Modification Time
az: Dəyişdirilmə vaxtı

en: Flags
az: Bayraqlar

en: Attribute: %1
az: Atribut: %1

[ctx: @title:window]
en: Conflict Resolution
az: Ziddiyyətllərin həlli

[ctx: @action:button]
en: Take my version
az: Mənim versiyamı istifadə etmək

[ctx: @action:button]
en: Take their version
az: Onların versiyasını istifadə etmək

[ctx: @action:button]
en: Keep both versions
az: Hər iki versiyanı istifadə etmək

en: <qt>Your changes conflict with those made by someone else meanwhile.<br>Unless one version can just be thrown away, you will have to integrate those changes manually.<br>Click on <a href="opentexteditor">"Open text editor"</a> to keep a copy of the texts, then select which version is most correct, then re-open it and modify it again to add what's missing.
az: <qt>Dəyişikliklər bu vaxt başqasının etdiyi dəyişikliklərlə ziddiyyət təşkil edir.<br>Əgər bir versiya kənarlaşdırılmazsa bu dəyişiklikləri əl ilə inteqrasiya etməlisiniz.<br>Mətnlərin nüsxəsini saxlamaq üçün <a href="opentexteditor">"Mətn Redaktorunu Açmaq"</a> klikləyin, sonra daha düzgün versiyanı seçin, və onu təkrar açaraq yenidən dəyişdirin və çatışmayan hissələri əlavə edin.

en: Data
az: Verilənlər

en: Starting Akonadi server...
az: Akonadi serveri açılır...

en: Stopping Akonadi server...
az: Akonadi serveri bağlanır...

en: &Move Here
az: Bura &köçürün

en: &Copy Here
az: Bura &Kopyalamaq

en: &Link Here
az: &Link Yaratmaq

en: C&ancel
az: İmtina &etmək

[ctx: %1 is a reason why]
en: Cannot connect to the Personal information management service.
    
    %1
az: Şəxsi məlumatları idarəetmə xidmətinə qoşula bilmir.
    
    %1

en: Personal information management service is starting...
az: Şəxsi məlumatlar idarəetmə xidməti açılır...

en: Personal information management service is shutting down...
az: Şəxsi məlumatlar idarəetmə xidməti bağlanır...

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
az: Şəxsi məlumatlar idarəetmə xidməti verilənlər bazasını yeniləyir.

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
    This happens after a software update and is necessary to optimize performance.
    Depending on the amount of personal information, this might take a few minutes.
az: Şəxsi məlumatlar idarəetmə xidməti verilənlər bazasını yeniləyir.
    Bu Proqram Təminatı yeniləndikdən sonra baş verir və iş fəaliyyətini optimallaşdırmaq üçün lazımlıdır.
    Şəxsi məlumatların miqdarından asılı olaraq bu əməliyyat bir neçə dəqiqə vaxt apara bilər.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, notRunningPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notRunningDescription)
en: The Akonadi personal information management service is not running. This application cannot be used without it.
az: Akonadi şəxsi məlumatlar idarəetmə xidməti fəaliyyət göstərmir. Bu tətbiq onsuz istifadə oluna bilməz.

[ctx: @action:button Start the Akonadi server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start
az: Başlatmaq

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, brokenPage)
en: The Akonadi personal information management framework is not operational.
    Click on "Details..." to obtain detailed information on this problem.
az: Akonadi şəxsi məlumatlar idarəetmə xidməti strukturu işlək deyil.
    Bu problem haqqında ətraflı məlumat üçün "Təfərrüatlar..."-a keçid edin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, brokenDescription)
en: The Akonadi personal information management service is not operational.
az: Akonadi şəxsi məlumatlar idarəetmə xidməti işləmir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selfTestButton)
en: Details...
az: Təfərrüatlar...

en: Do you want to remove account '%1'?
az: "%1" istifadəçi hesabını silmək istəyirsiniz?

en: Remove account?
az: İstifadəçi hesabı silinsin?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Incoming accounts (add at least one):
az: Daxil olan ( azı bir hesab olmalıdır):

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, mFilterAccount)
en: Filter…
az: Süzgəc...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mAddAccountButton)
en: A&dd...
az: &Əlavə etmək...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyAccountButton)
en: &Modify...
az: Dəyişdir&mək...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveAccountButton)
en: R&emove
az: Silm&ək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRestartAccountButton)
en: Restart
az: Yenidən başlatmaq

en: Recent Folder
az: Sonuncu qovluqlar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameFavoriteDialog)
en: Rename Favorite
az: Seçmə qovluqların aını dəyişmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
az: Adı:

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Server Self-Test
az: Daxili Akonadi server yoxlaması

en: Save Report...
az: Hesabatı saxlamaq...

en: Copy Report to Clipboard
az: Hesabatı mübadilə beferinə kopyalamaq

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration and was found on your system.
az: "%1" QtSQL sürücüsü sizin cari Akonadi serverinin ayarını tələb edir və bu ayar sisteminizdə tapıldı

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration.
    The following drivers are installed: %2.
    Make sure the required driver is installed.
az: "%1" QtSQL sürücüsü sizin cari Akonadi serverinin ayarını tələb edir.
    Bu sürücülər quraşdırılıb: %2
    Əmin olun ki, tələb olunan sürücülər quraşdırılıb.

en: Database driver found.
az: Verilənlər bazası sürücüsü tapıldı.

en: Database driver not found.
az: Verilənlər bazası sürücüsü tapılmadı.

en: MySQL server executable not tested.
az: MySQL icra faylı test edilmədi.

en: The current configuration does not require an internal MySQL server.
az: Cari tənzimləmə daxili MySQL serveri tələb etmir.

en: You have currently configured Akonadi to use the MySQL server '%1'.
    Make sure you have the MySQL server installed, set the correct path and ensure you have the necessary read and execution rights on the server executable. The server executable is typically called 'mysqld'; its location varies depending on the distribution.
az: "%1" MySQL serverini istifadə etmək üçün hal-hazırda Akonadi tənzimlənib.
    Əmin olun ki, MySQL serveri sisteminizə quraşdırılıb. Doğru yolu seçin və əmin olun ki, sizin serverdə zəruri oxuma və icra etmə imtiyazlarınız var. MySQL serverinin icra faylı adətən 'mysqld' adlanır və onun yerləşmə yeri ditribütordan asılı olaraq fərlənir.

en: MySQL server not found.
az: MySQL serveri tapılmadı.

en: MySQL server not readable.
az: MySQL serveri oxuna bilən deyil.

en: MySQL server not executable.
az: MySQL serveri icra faylı icra edilə bilən deyil.

en: MySQL found with unexpected name.
az: MySQL gözlənilməz adla tapıldı.

en: MySQL server found.
az: MySQL serveri tapıldı.

en: MySQL server found: %1
az: MySQL serveri tapıldı: %1

en: MySQL server is executable.
az: MySQL serveri icra faylı icra edilə biləndir.

en: Executing the MySQL server '%1' failed with the following error message: '%2'
az: "%1" MySQL serverinin işə salınması xətası: "%2"

en: Executing the MySQL server failed.
az: MySQL serverinin işə salınması baş tutmadı.

en: MySQL server error log not tested.
az: MySQL serveri jurnalı yoxlanılmadı.

en: No current MySQL error log found.
az: Cari MySQL xəta qeydləri jurnalı tapılmadı

en: The MySQL server did not report any errors during this startup. The log can be found in '%1'.
az: MySQL serveri başladılan zaman heç bir xəta hesabatı göndərmədi. Jurnal "%1" faylında tapıla bilər.

en: MySQL error log not readable.
az: MySQL xəta jurnalı oxuna bilən deyil.

en: A MySQL server error log file was found but is not readable: %1
az: MySQL sever xəta qyedləri faylı tapıldı, lakin, oxuna bilən deyil: %1

en: MySQL server log contains errors.
az: MySQL server jurnalında səhvlər var.

en: The MySQL server error log file '%1' contains errors.
az: MySQL serveri xəta qeydləri "%1" faylında xətalar var.

en: MySQL server log contains warnings.
az: MySQL serveri jurnalında xəbərdarlıqlar var.

en: The MySQL server log file '%1' contains warnings.
az: "%1" MySQL serveri jurnalında xəbərdarlıqlar var.

en: MySQL server log contains no errors.
az: MySQL serveri jurnalında xətalar yoxdur.

en: The MySQL server log file '%1' does not contain any errors or warnings.
az: "%1" MySQL serveri jurnalında hər hansı xəta və ya xəbərdarlıq yoxdur.

en: MySQL server configuration not tested.
az: MySQL serverinin tənzimləmələri yoxlanılmayıb.

en: MySQL server default configuration found.
az: MySQL serveri standart tənzimləmələri tapıldı.

en: The default configuration for the MySQL server was found and is readable at %1.
az: MySQL serveri üçün standart tənzimləməsi tapıldı və %1-də oxunandır.

en: MySQL server default configuration not found.
az: MySQL serverinin standart tənzimləməsi tapılmadı.

en: The default configuration for the MySQL server was not found or was not readable. Check your Akonadi installation is complete and you have all required access rights.
az: MySQL serveri üçün standart tənzimləməsi tapılmadı və ya oxuna bilən deyil. Akonadi serverinin tam quraşdırıldığını və tələb olunan giriş imtiyazlarınızın mövcudluğunu yoxlayın.

en: MySQL server custom configuration not available.
az: Ayarlanmış MySQL tənzimləmələri mövcud deyil.

en: The custom configuration for the MySQL server was not found but is optional.
az: MySQL severi üçün ayarlanmış tənzimləmələr tapılmadı, ancaq bu o qədər də lazımlı deyil.

en: MySQL server custom configuration found.
az: MySQL ayarlanmış tənziçləmələri tapıldı.

en: The custom configuration for the MySQL server was found and is readable at %1
az: MySQL serveri üçün ayarlanmış tənzimləməsi tapıldı və %1-də oxunandır

en: MySQL server custom configuration not readable.
az: Ayarlanmış MySQL serveri tənzimləmələri oxuna bilən deyil.

en: The custom configuration for the MySQL server was found at %1 but is not readable. Check your access rights.
az: MySQL serveri üçün ayarlanmış tənzimləməsi %1-də(da) tapıldı, lakin oxuna bilən deyil. Giriş imtiyazlarınızı yoxlayın.

en: MySQL server configuration not found or not readable.
az: MySQL serveri tənzimləmələri tapılmadı və ya oxuna bilən deyil.

en: The MySQL server configuration was not found or is not readable.
az: MySQL server tənzimləmələri tapılmadı və ya oxuna biləb deyil.

en: MySQL server configuration is usable.
az: MySQL server tənzimləmələri istifadə üçün yararlıdır.

en: The MySQL server configuration was found at %1 and is readable.
az: %1-də MySQL serveri tənzimləmələri tapıldı və oxuna biləndir.

en: Cannot connect to PostgreSQL server.
az: PostgreSQL serverinə qoşulmaq mümkün deyil.

en: PostgreSQL server found.
az: PostgreSQL serveri tapıldı.

en: The PostgreSQL server was found and connection is working.
az: PostgreSQL server tapıldı və şəbəkə əlaqəsi işləyir.

en: akonadictl not found
az: akonadictl tapılmadı

en: The program 'akonadictl' needs to be accessible in $PATH. Make sure you have the Akonadi server installed.
az: "akonadictl" proqramının $PATH daxilində əlçatan olması lazımdır. Əmin olun ki, Akonadi serveri quraşdırılıb.

en: akonadictl found and usable
az: akonadictl tapıldı və istifadəyə yararlıdır

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found and could be executed successfully.
    Result:
    %2
az: Akonadi serverini idarə etmək üçün "%1" proqramı tapıldı və müvəffəqiyyətlə icra edildi.
    Nəticə:
    %2

en: akonadictl found but not usable
az: akonadictl tapıldı ancaq istifadəyə yararlı deyil

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found but could not be executed successfully.
    Result:
    %2
    Make sure the Akonadi server is installed correctly.
az: Akonadi serverini idarə etmək üçün "%1" proqramı tapıldı ancaqmüvəffəqiyyətlə icra edilə bilmədi.
    Nəticə:
    %2
    Əmin olun ki, Akonadi serveri düzgün quraşdırılıb.

en: Akonadi control process registered at D-Bus.
az: Akonadi idarəetmə prosesi D-Bus-da qeydə alınıb.

en: The Akonadi control process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
az: Akonadi idarəetmə prosesi D-Bus-da qeydə alınıb, bu da adətən onun istifadəyə hazır olduğunu göstərir.

en: Akonadi control process not registered at D-Bus.
az: Akonadi idarəetmə prosesi D-Bus-da qeydə alınmayıb.

en: The Akonadi control process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
az: Akonadi idarəetmə prosesi D-Bus-da qeydə alınmayıb, bu da adətən onu göstəriri ki, o işə salına bilmədi və ya başladıldıqda ciddi xəta baş verdi.

en: Akonadi server process registered at D-Bus.
az: Akonadi serveri prosesi D-Bus-da qeydə alınıb.

en: The Akonadi server process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
az: Akonadi serveri prosesi D-Bus-da qeydə alınıb, bu da adətən onun istifadəyə hazır olduğunu göstərir.

en: Akonadi server process not registered at D-Bus.
az: Akonadi serveri prosesi D-Bus-da qeydə alınmayıb.

en: The Akonadi server process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
az: Akonadi serveri prosesi D-Bus-da qeydə alınmayıb, bu da adətən onu göstəriri ki, o işə salına bilmədi və ya başladıldıqda ciddi xəta baş verdi.

en: Protocol version check not possible.
az: Protokolun versiyasını yoxlamaq mümkün deyil.

en: Without a connection to the server it is not possible to check if the protocol version meets the requirements.
az: Serverə qoşulmadan, protokol versiyasının tələblərə uyğun olub olmadığını yoxlamaq mümkün deyil.

en: Server protocol version is too old.
az: Server protokol versiyası çox köhnədir.

en: The server protocol version is %1, but version %2 is required by the client. If you recently updated KDE PIM, please make sure to restart both Akonadi and KDE PIM applications.
az: Server protokolunun versiyası %1, lakin müştəri tərəfindən %2 versiyası tələb olunur. Əgər KDE PİM-i yenicə yeniləmisinizsə, lütfən hər iki - Akonadi və KDE PİM tətbiqlərini yenidən başladın.

en: Server protocol version is too new.
az: Sever protokolunun versiyası çox yenidir.

en: Server protocol version matches.
az: Server protokolunun versiyası uyğundur.

en: The current Protocol version is %1.
az: Caro protokol versiyası %1.

en: Resource agents found.
az: Mənbə təmsilçiləri tapıldı.

en: At least one resource agent has been found.
az: Əna azı bir mənbə təmsilçisi tapıldı.

en: No resource agents found.
az: Mənbə təmsilçiləri tapılmadı

en: No resource agents have been found, Akonadi is not usable without at least one. This usually means that no resource agents are installed or that there is a setup problem. The following paths have been searched: '%1'. The XDG_DATA_DIRS environment variable is set to '%2'; make sure this includes all paths where Akonadi agents are installed.
az: Mənbə təmsilçiləri tapıldı, bunlardan ən azı biri olmadan Akonadi istifadə edilə bilməz. Bu adətən o anlama gəlir ki, mənbə təmsilçiləri quraşdırılmayıb və ya onların quraşdırılma problemi var. Aşağıdakı yollar axtarıldı: "%1". DG_DATA_DIRS dəyişkən mühiti "%2" kimi təyin olunub, bunun Akonadi təmsilçilərinin quraşdırıldığı bütün yollardan ibarət oduğuna əmin olun.

en: No current Akonadi server error log found.
az: Cari Akonadi serveri xəta jurnalı tapılmadı.

en: The Akonadi server did not report any errors during its current startup.
az: Akonadi serveri sonuncu işə düşmə zamanı hər hansı xəta bildirmədi.

en: Current Akonadi server error log found.
az: Cari Akonadi serveri xəta qeydləri tapıldı.

en: The Akonadi server reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
az: Akonadi serveri hazırkı işə düşmə zamanı xətalar olduğunu bildirdi.Bu xəta hesabatını %1 faylında tapa bilərsiniz.

en: No previous Akonadi server error log found.
az: Əvvəlki Akonadi serveri xəta qeydləri tapıldı.

en: The Akonadi server did not report any errors during its previous startup.
az: Akonadi  serveri əvvəlki işə düşmə zamanı hər hansı xəta hesabatı bildirmədi.

en: Previous Akonadi server error log found.
az: Əvvəlki Akonadi serveri xəta jurnalı tapıldı.

en: The Akonadi server reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
az: Akonadi serveri onun əvvəlki işə düşməsi zamanı xətaların olduğunu bildirdi. Bu xətanı %1 faylında tapa bilərsiniz.

en: No current Akonadi control error log found.
az: Cari Akonadi idarəetmə xəta qeydi tapılmadı.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its current startup.
az: Akonadi idarəetmə prosesi onun işə düşməsi zamanı hər hansı xəta bildirmədi.

en: Current Akonadi control error log found.
az: Cari Akonadi idarəetmə xəta qeydi tapıldı.

en: The Akonadi control process reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
az: Akonadi idarəetmə prosesi onun işə düşməsi zamanı xətalar olduğunu bildirdi. Bu xəta haesabatını %1 faylında tapa bilərsiniz.

en: No previous Akonadi control error log found.
az: Əvvəlki Akonadi idarəetmə xəta qeydləri tapılmadı.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its previous startup.
az: Akonadi idarəetmə prosesi əvvəlki işə düşmə zamanı hər hansı xəta bildirmədi.

en: Previous Akonadi control error log found.
az: Əvvəlki Akonadi idarəetmə xəta jurnalı tapıldı.

en: The Akonadi control process reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
az: Akonadi idarəetmə orosesi onun işə düşməsi zamanı xətalar olduğunu bildirdi. Xəta qeydlərini %1 faylında tapa bilərsiniz.

en: Akonadi was started as root
az: Akonadi kök imtiyazı ilə başladıldı.

en: Running Internet-facing applications as root/administrator exposes you to many security risks. MySQL, used by this Akonadi installation, will not allow itself to run as root, to protect you from these risks.
az: Kök/inzibatçı imtiyazları ilə başladılan internet tətbiqlər sisteminizi, onun təhlükəsizliyinin pozulması riski altına qoyur. MySQL, bu Akonadi quraşdırıcısını istifadə edərək sisteminizi təhlükələrdən qorumaq üçün kök/inzibatçı imtiyazları ilə işləməyə icazə vermir.

en: Akonadi is not running as root
az: Akonadi kök imtiyazları ilə işləmir

en: Akonadi is not running as a root/administrator user, which is the recommended setup for a secure system.
az: Akonadi kök/inzibatçı istifadəçisi adından başladılmır, hansı ki, bu yalnız təhlükəsiz sistemlər üçün tövsiyyə olunur.

en: Save Test Report
az: Hesabatı saxlamaq

en: Could not open file '%1'
az: Fayl '%1' açıla bilmir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introductionLabel)
en: An error occurred during the startup of the Akonadi server. The following self-tests are supposed to help with tracking down and solving this problem. When requesting support or reporting bugs, please always include this report.
az: Akonadi serverinin işə düşməsi zamanı xəta baş verdi. Aşağıdakı daxili yoxlamalar bu problemi izləməyə və həll etməyə kömək edə bilər. Dəstək tələb edərkən və ya xətaları bildirərkən, lütfən həmişə bu hesabatı daxil edin.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Details
az: Təfərrüatlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p>For more troubleshooting tips please refer to <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>
az: <p>Problemin həlli üçün bir çox tovsiyyələri bu veb səhifəsindən tapa bilərsiniz <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>

en: &New Folder...
az: &Yeni Qovluq...

en: New
az: Yeni

en: &Delete Folder
az: &Qovluğu silin

en: Delete
az: Silmək

en: &Synchronize Folder
az: Qovluğu &Eyniləşdirin

en: Synchronize
az: Eyniləşdirmə

en: Folder &Properties
az: Qovluğun &Xüsusiyyətləri

en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

en: &Paste
az: &Yerləşdirmək

en: Paste
az: Yerləşdirmək

en: Manage Local &Subscriptions...
az: Yerli &Abunəçilərin İdarə edilməsi...

en: Manage Local Subscriptions
az: Yerli Abunəçilərin İdarə edilməsi

en: Add to Favorite Folders
az: Seçmə Qovluqlara əlavə etmək

en: Add to Favorite
az: Seçmələrə əlavə etmək

en: Remove from Favorite Folders
az: Seçmə Qovluqlardan silmək

en: Remove from Favorite
az: Seçmələrdən silmək

en: Rename Favorite...
az: Seçmələrin adını dəyişin...

en: Rename
az: Adını Dəyişmək

en: Copy Folder To...
az: Qovluğu bura kopyalayın...

en: Copy To
az: Bura kopyalamaq

en: Copy Item To...
az: Elementi bura kopyalayın...

en: Move Item To...
az: Elementi bura köçürün...

en: Move To
az: Bura köçürmək

en: Move Folder To...
az: Qovluğu bura köçürün...

en: &Cut Item
az: Elementi &kəsin

en: Cut
az: Kəsmək

en: &Cut Folder
az: Qovluğu &kəsin

en: Create Resource
az: Mənbə yaratmaq

en: Delete Resource
az: Mənbəni silin

en: &Resource Properties
az: &Mənbənin xüsusiyyətləri

en: Synchronize Resource
az: Mənbəyi eyniləşdirin

en: Work Offline
az: Şəbəkədən kənar işləmək

en: &Synchronize Folder Recursively
az: Qovluğu rekursiv &eyniləşdirmək

en: Synchronize Recursively
az: Rekursiv eyniləşdirmək

en: &Move Folder To Trash
az: Qovluğu &səbətə atmaq

en: Move Folder To Trash
az: Qovluğu səbətə atmaq

en: &Move Item To Trash
az: Elementi &səbətə atmaq

en: Move Item To Trash
az: Elementi səbətə atmaq

en: &Restore Folder From Trash
az: Qovluğu səbətdən &qaytarmaq

en: Restore Folder From Trash
az: Qovluğu səbətdən qaytarmaq

en: &Restore Item From Trash
az: Elementi &səbətdən qaytarmaq

en: Restore Item From Trash
az: Elementi səbətdən qaytarmaq

en: &Restore Collection From Trash
az: Kolleksiyanı səbətdən &qaytarmaq

en: Restore Collection From Trash
az: Kolleksiyanı səbətdən qaytarmaq

en: &Synchronize Favorite Folders
az: Seçmə qovluqları &eyniləşdirmək

en: Synchronize Favorite Folders
az: Seçmə qovluqları eyniləşdirmək

en: Synchronize Folder Tree
az: Qovluq ardıcıllığını eyniləşdirilmək

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
az[0]: Qovluğu &kopyalamaq
az[1]: %1 qovluğu &kopyalamaq

en: &Copy Item | &Copy %1 Items
az[0]: Elementi &kopyalamaq
az[1]: %1 elementi &kopyalamaq

[ctx: @action]
en: &Cut Item | &Cut %1 Items
az[0]: Elementi &kəsin
az[1]: %1 elementi &kəsin

[ctx: @action]
en: &Cut Folder | &Cut %1 Folders
az[0]: Qovluğu &kəsin
az[1]: %1 qovluğu &kəsin

en: &Delete Item | &Delete %1 Items
az[0]: Elementi &silmək
az[1]: %1 elementi &silmək

[ctx: @action]
en: &Delete Folder | &Delete %1 Folders
az[0]: &Qovluğu silin
az[1]: %1 Qovluğu &silin

[ctx: @action]
en: &Synchronize Folder | &Synchronize %1 Folders
az[0]: Qovluğu &Eyniləşdirin
az[1]: %1 Qovluğu &Eyniləşdirin

en: &Delete Resource | &Delete %1 Resources
az[0]: Mənbəni &silmək
az[1]: %1 Mənbələri &silmək

en: &Synchronize Resource | &Synchronize %1 Resources
az[0]: Mənbəni eyniləşdirmək
az[1]: %1 Mənbəni &eyniləşdirmək

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
az[0]: Qovluğu kopyalamaq
az[1]: %1 qovluğu kopyalamaq

en: Copy Item | Copy %1 Items
az[0]: Elementi kopyalamaq
az[1]: %1 elementi kopyalamaq

en: Cut Item | Cut %1 Items
az[0]: Elementi kəsmək
az[1]: %1 elementi kəsmək

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
az[0]: Qovluğu kəsmək
az[1]: %1 qovluğu kəsmək

en: Delete Item | Delete %1 Items
az[0]: Elementi silmək
az[1]: %1 elementi silmək

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
az[0]: Qovluğu silmək
az[1]: %1 Qovluğu silmək

en: Synchronize Folder | Synchronize %1 Folders
az[0]: Qovluğu Eyniləşdirilmək
az[1]: %1 Qovluğu Eyniləşdirilmək

[ctx: @action]
en: Delete Resource | Delete %1 Resources
az[0]: Mənbəni silin
az[1]: %1 mənbəni silin

[ctx: @action]
en: Synchronize Resource | Synchronize %1 Resources
az[0]: Mənbəyi eyniləşdirin
az[1]: %1 mənbəyi eyniləşdirin

[ctx: @label:textbox name of Akonadi folder]
en: Name
az: Ad

en: Do you really want to delete this folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 folders and all their sub-folders?
az[0]: Siz bu qovluğu və onun bütün alt qovluqlarını silmək istəyirsiniz?
az[1]: Siz %1 qovluğu və onun bütün alt qovluqlarını silmək istəyirsiniz?

en: Could not delete folder: %1
az: Silinə bilməyən qovluq: %1

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
az: %1 qovluğunun xüsusiyyətləri

en: Do you really want to delete the selected item? | Do you really want to delete %1 items?
az[0]: Seçilmiş elementi silmək istəyirsiniz?
az[1]: Seçilmiş %1 elementi silmək istəyirsiniz?

en: Could not delete item: %1
az: Silinə bilməyən element: %1

[ctx: @title:window]
en: Rename Favorite
az: Seçmənin adının dəyişdirilmək

[ctx: @label:textbox name of the folder]
en: Name:
az: Adı:

[ctx: @title:window]
en: New Resource
az: Yeni mənbə

en: Could not create resource: %1
az: Yaradıla bilməyən mənbə: %1

en: Do you really want to delete this resource? | Do you really want to delete %1 resources?
az[0]: Bu mənbəni silmək istəyisiniz?
az[1]: %1 mənbəni silmək istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Delete Resource? | Delete Resources?
az[0]: Mənbə silinsin?
az[1]: Mənbələr silinsin?

en: Could not paste data: %1
az: Yerləşdirilməyən verilənlər: %1

en: We can not add "/" in folder name.
az: Qovluğun adına "/" əlavə edilə bilmədik.

en: We can not add "." at begin or end of folder name.
az: Qovluğun adının əvvəlinə və ya sonuna "." əlavə edə bilmədik

en: Before syncing folder "%1" it is necessary to have the resource online. Do you want to make it online?
az: "%1" qovluğunun eyniləşdirilməsi üçün bu mənbənin qoşulması lazımdır. Siz bu qovluğu şəbəkəyə qoşmaq istəyirsiniz?

en: Account "%1" is offline
az: "%1" hesabı şəbəkədən kənardır

[ctx: @action:button]
en: Go Online
az: Şəbəkəyə qoşulmaq

en: Move to This Folder
az: Bu qovluğa köçürmək

en: Copy to This Folder
az: Bu qovluğa kopyalamaq

en: Failed to update subscription: %1
az: Yenilənməsi mümkün olmayan abunəlik: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SubscriptionDialog)
en: Local Subscriptions
az: Yerli abunəliklər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
az: Axtarış:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, subscribedOnlyCheckBox)
en: &Subscribed only
az: Yalnız &abunə olanlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, subscribeButton)
en: Su&bscribe
az: A&bunə olmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unsubscribeButton)
en: &Unsubscribe
az: Abunəlikdən çıxma&q

en: Failed to create a new tag
az: Yeni yarlıq yaradılması baş tutmadı

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the tag <resource>%1</resource>?
az: Siz <resource>%1</resource> yarlığını silmək istəyirsiniz?

[ctx: @info]
en: Delete tag
az: Yarlığı silmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectLabel)
en: Select tags that should be applied.
az: Tətbiq edilməli yarlıqları seçin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTagButton)
en: Create new tag
az: Yeni yarlıq yaratmaq

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagManagementDialog)
en: Manage Tags
az: Yarlıqları idarə etmək

[ctx: @label Placeholder text in tag selection combobox]
en: Select tags...
az: Yerlıqları seçin...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagSelectionDialog)
en: Select Tags
az: Yerlıqları seçin

en: Clear
az: Təmizləmək

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (Akonadi::TagView, tagView)
en: Click to add tags
az: Yarlıqlar əlavə etmək üçün vurun

en: Akonadi To XML converter
az: Akonadi-dən XML-ə çevirici

en: Converts an Akonadi collection subtree into a XML file.
az: Akonadi kolleksiyasının alt ardıcıllıqlarını XML faylına çevirir.

en: No data loaded.
az: Verilənlər yüklənmədi

en: No filename specified
az: Fayl_adı göstərilməyib

en: Unable to open data file '%1'.
az: "%1" verilənlər faylı açmaq mümkün olmadı.

en: File %1 does not exist.
az: "%1" faylı mövcud deyil.

en: Unable to parse data file '%1'.
az: "%1" verilənlər faylını tıhlil etmək mümkün olmadı.

en: Schema definition could not be loaded and parsed.
az: XML verilənləri sxeminin müəyyən edilməsi yüklənə və təhlil edilə bilmir.

en: Unable to create schema parser context.
az: XML verilənləri sxemini analiz edən kontekst yaratmaq olmur.

en: Unable to create schema.
az: XML verilənləri sxemi yaradıla bilmir.

en: Unable to create schema validation context.
az: XML verilənləri sxemi düzgünlüyünü yoxlamaq üçün kontekst yaradıla bilmədi.

en: Invalid file format.
az: Səhv fayl formatı.

en: Unable to parse data file: %1
az: Təhlil edilə bilməyən verilənlər faylı: %1

en: Unable to find collection %1
az: %1 kolleksiyası tapmaq mümkün olmadı
