akonadi - en to bg translation catalogue (448 entries)

en: There is currently no account configured.
bg: Понастоящем няма конфигуриран профил.

en: Accounts integration is not supported
bg: Интегрирането на профили не се поддържа

en: Unable to register object at dbus: %1
bg: Не може да се регистрира обект в dbus: %1

[ctx: Name and type of Akonadi resource]
en: %1 of type %2
bg: %1 от тип %2

[ctx: @info:shell]
en: Agent identifier
bg: Идентификатор на агент

en: Akonadi Agent
bg: Akonadi агент

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
bg: Готово

[ctx: @info:status]
en: Offline
bg: Извън линия

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
bg: Синхронизиране…

[ctx: @info:status]
en: Error.
bg: Грешка.

[ctx: @info:status]
en: Not configured
bg: Не е конфигуриран

[ctx: @label command line option]
en: Resource identifier
bg: Идентификатор на ресурс

en: Akonadi Resource
bg: Akonadi ресурс

[ctx: @info]
en: Invalid item retrieved
bg: Извлечен е невалиден елемент

[ctx: @info]
en: Error while creating item: %1
bg: Грешка при създаване на елемент: %1

[ctx: @info]
en: Error while updating collection: %1
bg: Грешка при актуализиране на колекцията: %1

[ctx: @info]
en: Updating local collection failed: %1.
bg: Актуализирането на локалната колекция е неуспешно: %1.

[ctx: @info]
en: Updating local items failed: %1.
bg: Актуализирането на локални елементи е неуспешно: %1.

[ctx: @info]
en: Cannot fetch item in offline mode.
bg: Не може да се извлече елемент в офлайн режим.

[ctx: @info:status]
en: Syncing folder '%1'
bg: Синхронизиране на папка „%1“

en: Failed to retrieve collection for sync.
bg: Неуспешно извличане на колекция за синхронизиране.

en: Failed to retrieve collection for attribute sync.
bg: Неуспешно извличане на колекция за синхронизиране на атрибути.

en: The requested item no longer exists
bg: Заявеният елемент вече не съществува

[ctx: @info]
en: Job canceled.
bg: Работата е отменена.

en: Akonadi Control
bg: Akonadi контрол

en: Akonadi server manipulation tool
    
    Commands:
      start          Starts the Akonadi server with all its processes
      stop           Stops the Akonadi server and all its processes cleanly
      restart        Restart Akonadi server with all its processes
      status         Shows a status overview of the Akonadi server
      instances      List all existing Akonadi instances
      vacuum         Vacuum internal storage (WARNING: needs a lot of time and disk
                     space!)
      fsck           Check (and attempt to fix) consistency of the internal storage
                     (can take some time)
bg: Инструмент за контрол на Akonadi сървър
    
    Команди:
      start          Стартиране на сървъра Akonadi с всички негови процеси
      stop           Чисто спиране на сървъра Akonadi с всички негови процеси
      restart        Рестартиране на сървъра Akonadi с всички негови процеси
      status         Показва преглед на състоянието на сървъра Akonadi
      instances      Списък на всички изпълняващи се копия на Akonadi
      vacuum         Вакуумно вътрешно хранилище (ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: изисква много време и дисково
                     пространство!)
      fsck           Проверка (и се опит за поправка) на целостта на вътрешното хранилище
                     (може да отнеме известно време)

en: Wait for server shutdown to complete.
bg: Изчакване на изключването на сървъра да приключи.

en: Command to execute
bg: Команда за изпълнение

en: Configuration Dialog
bg: Конфигурационен диалог

en: Allows to configure an agent or resource
bg: Позволява конфигуриране на агент или ресурс

en: The agent identifier
bg: Идентификатор на агент

en: Required identifier argument missing.
bg: Липсва задължителен аргумент за идентификатор.

en: No such agent found "%1"
bg: Не е намерен такъв агент „%1“

en: No such collection.
bg: Няма такава колекция.

en: Found unresolved orphan collections
bg: Намерени неразрешени колекции сираци

en: Did not find other item for conflict handling
bg: Не се откри друг елемент за обработка на конфликти

en: Agent instance creation timed out.
bg: Времето за изчакване на създаването на инстанция на агент е изтекло.

en: Unable to obtain agent type '%1'.
bg: Не може да се получи тип агент „%1“.

en: Unable to create agent instance.
bg: Не може да се създаде инстанция на агент.

en: Invalid collection instance.
bg: Невалиден инстанция на колекция.

en: Invalid resource instance.
bg: Невалиден инстанция на ресурс.

en: Unable to obtain D-Bus interface for resource '%1'
bg: Не може да се получи интерфейс D-Bus за ресурс „%1“

en: Collection attributes synchronization timed out.
bg: Времето за синхронизация на атрибутите на колекцията изтече.

en: Invalid collection to copy
bg: Невалидна колекция за копиране

en: Invalid destination collection
bg: Невалидна колекция на дестинация

en: Invalid parent
bg: Невалиден родител

en: Failed to parse Collection from response
bg: Неуспешно анализиране на колекцията от отговора

en: Invalid collection
bg: Невалидна колекция

en: Invalid collection given.
bg: Дадена е невалидна колекция.

en: No objects specified for moving
bg: Няма обекти, посочени за преместване

en: No valid destination specified
bg: Не е посочена валидна дестинация

en: Invalid collection.
bg: Невалидна колекция.

en: Invalid parent collection
bg: Невалидна родителска колекция

en: Cannot connect to the Akonadi service.
bg: Не може да се свърже с услугата Akonadi.

en: The protocol version of the Akonadi server is incompatible. Make sure you have a compatible version installed.
bg: Версията на протокола на сървъра Akonadi е несъвместима. Уверете се, че имате инсталирана съвместима версия.

en: User canceled operation.
bg: Потребител анулира операция.

en: Unknown error.
bg: Непозната грешка.

en: Unexpected response
bg: Неочакван отговор

en: Resource synchronization timed out.
bg: Времето за синхронизация на ресурса изтече.

en: Could not fetch root collection of resource %1.
bg: Не можа да се извлече основната колекция на ресурс %1.

en: No resource ID given.
bg: Не е даден идентификатор на ресурс.

en: Invalid resource identifier '%1'
bg: Невалиден идентификатор на ресурс „%1“

en: Failed to configure default resource via D-Bus.
bg: Неуспешно конфигуриране на ресурс по подразбиране чрез D-Bus.

en: Failed to fetch the resource collection.
bg: Неуспешно извличане на колекцията от ресурси.

en: Timeout trying to get lock.
bg: Времето за изчакване се опитва да се заключи.

en: Failed to create tag.
bg: Неуспешно създаване на етикет.

en: Move to trash collection failed, aborting trash operation
bg: Преместването на колекцията в кошчето е  неуспешно, прекъсване на операцията

en: Invalid items passed
bg: Изпратени са невалидни елементи

en: Invalid collection passed
bg: Предаде се невалидна колекция

en: No valid collection or empty itemlist
bg: Няма валидна колекция или празен списък с елементи

en: Could not find restore collection and restore resource is not available
bg: Неуспешно намиране на колекция за възстановяване, ресурсът не е наличен

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
bg: Име

[ctx: @info:status]
en: Loading...
bg: Зареждане…

en: The target collection '%1' contains already
    a collection with name '%2'.
bg: Целевата колекция „%1“ вече съдържа 
    колекция с име „%2“.

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
bg: Име

[ctx: @info]
en: Could not copy item: <message>%1</message>
bg: Не може да се копира елемент: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not copy collection: <message>%1</message>
bg: Не можа да се копира колекция: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move item: <message>%1</message>
bg: Не можа да се премести елемент: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move collection: <message>%1</message>
bg: Не можа да се премести колекция: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not link entity: <message>%1</message>
bg: Не може да се свърже обект: <message>%1</message>

en: Favorite Folders
bg: Предпочитани папки

en: Total Messages
bg: Общо съобщения

en: Unread Messages
bg: Непрочетени съобщения

[ctx: @info:tooltip Quota: 10% (300 MiB/3 GiB)]
en: <strong>Quota</strong>: %1% (%2/%3)<br>
bg: <strong>Квота</strong>: %1% (%2/%3)<br>

en: Storage Size
bg: Размер на съхранението

en: Subfolder Storage Size
bg: Размер на подпапката за съхранение

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
bg: Непрочетено

[ctx: number of entities in the collection]
en: Total
bg: Общо

[ctx: collection size]
en: Size
bg: Размер

en: Tag
bg: Етикет

en: Unable to fetch item for index
bg: Не може да се извлече елемент за индекс

en: Index is no longer available
bg: Индексът вече не е наличен

en: Payload part '%1' is not available for this index
bg: Част с данни „%1“ не е налична за този индекс

en: No session available for this index
bg: Няма налична сесия за този индекс

en: No item available for this index
bg: Няма наличен елемент за този индекс

en: Unnamed plugin
bg: Неозаглавена приставка

en: No description available
bg: Няма налично описание

en: The Akonadi server protocol version differs from the protocol version used by this application.
    If you recently updated your system please log out and back in to make sure all applications use the correct protocol version.
bg: Версията на протокола на сървъра Akonadi се различава от версията на протокола, използвана от това приложение. 
    Ако наскоро сте актуализирали системата си, моля, излезте и се върнете, за да сте сигурни, че всички приложения използват правилната версия на протокола.

en: There are no Akonadi Agents available. Please verify your KDE PIM installation.
bg: Няма налични агенти на Akonadi. Моля, проверете вашата инсталация на KDE PIM.

en: Protocol version mismatch. Server version is older (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart the Akonadi server.
bg: Несъответствие на версията на протокола. Версията на сървъра е по-стара (%1) от нашата (%2). Ако сте актуализирали системата си наскоро, моля, рестартирайте сървъра на Akonadi.

en: Protocol version mismatch. Server version is newer (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart all KDE PIM applications.
bg: Несъответствие на версията на протокола. Версията на сървъра е по-нова (%1) от нашата (%2). Ако сте актуализирали системата си наскоро, моля, рестартирайте всички KDE PIM приложения.

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Offline)
bg: %1 (офлайн)

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Default)
bg: %1 (по подразбиране)

[ctx: @title:dialog]
en: Configure %1
bg: Настройване на %1

[ctx: @info]
en: Modify or delete this account agent.
bg: Промяна или изтриване на този агент за акаунт.

[ctx: @action:button]
en: Modify
bg: Промяна

[ctx: @action:button]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: @action:button]
en: Add Account
bg: Добавяне на акаунт

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagManagementDialog)
en: Manage Tags
bg: Управление на етикети

[ctx: @title:dialog]
en: Confirm Tag Deletion
bg: Потвърждаване на изтриване на етикет

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to delete tag <b>%1</b>?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете етикет <b>%1</b>?

en: You won't be able to revert this action.
bg: Няма да можете да отмените това действие.

[ctx: @info:placeholder]
en: Create a New Tag…
bg: Създаване на нов етикет…

[ctx: @action:button]
en: Add Tag
bg: Добавяне на етикет

en: Akonadi Self Test
bg: Диагностични тестове на Akonadi

en: Checks and reports state of Akonadi server
bg: Проверява и докладва за състоянието на сървъра Akonadi

en: Namespace for starting multiple Akonadi instances in the same user session
bg: Пространство от имена за стартиране на няколко инстанции на Akonadi в една и съща потребителска сесия

en: &New Agent Instance...
bg: &Нова инстанция на агент…

en: &Delete Agent Instance
bg: &Изтриване на инстанция на агент

en: &Configure Agent Instance
bg: &Конфигуриране на инстанция на агент

[ctx: @title:window]
en: New Agent Instance
bg: Нов инстанция на агент

en: Could not create agent instance: %1
bg: Не можа да се създаде инстанция на агент: %1

[ctx: @title:window]
en: Agent Instance Creation Failed
bg: Създаването на инстанция на агент е неуспешно

[ctx: @title:window]
en: Delete Agent Instance?
bg: Да се ​​изтрие ли инстанция на агент?

en: Do you really want to delete the selected agent instance?
bg: Наистина ли искате да изтриете избраната инстанция на агент?

[ctx: @title:window, %1 = agent name]
en: %1 Configuration
bg: Конфигурация на %1

en: %1 Handbook
bg: %1 Наръчник

en: About %1
bg: Относно %1

en: Unable to access D-Bus interface of created agent.
bg: Няма достъп до интерфейса на D-Bus на създадения агент.

en: The configuration dialog has been opened in another window
bg: Диалоговият прозорец за конфигуриране е отворен в друг прозорец

en: Configuration for %1 is already opened elsewhere.
bg: Конфигурацията за %1 вече е отворена другаде.

en: Failed to register %1 configuration dialog.
bg: Неуспешно регистриране на %1 диалогов прозорец за конфигуриране.

[ctx: @title:window]
en: Configure Account
bg: Конфигуриране на профил

[ctx: @item:textbox]
en: Search types
bg: Вид търсене

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

en: Retrieval
bg: Извличане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inherit)
en: Use options from parent folder or account
bg: Използване на опции от родителска папка или профил

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, syncOnDemand)
en: Synchronize when selecting this folder
bg: Синхронизиране при избор на тази папка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Synchronize after:
bg: Синхронизиране след:

[ctx: never check the cache]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, checkInterval)
en: Never
bg: Никога

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, checkInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: minutes
bg: минути

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPartsLabel)
en: Locally cached parts:
bg: Локално кеширани части:

note: i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, localParts)
en: Locally Cached Parts
bg: Локално кеширани части

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, retrievalOptionsLabel)
en: Retrieval Options:
bg: Настройки на изтеглянето:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveFullMessages)
en: Always retrieve full &messages
bg: Винаги извличане на пълни &съобщения

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveOnlyHeaders)
en: &Retrieve message bodies on demand
bg: &Извличане на тяло на съобщения при поискване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keep message bodies locally for:
bg: Запазване на тяло на съобщения при поискване

[ctx: no cache timeout]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: Forever
bg: Завинаги

en: Collection cache cleared. You should restart Akonadi now.
bg: Кешът на колекцията е изчистен. Сега трябва да рестартирате Akonadi.

en: The collection '%1' contains %2 items without Remote ID. Those items were likely never uploaded to the destination server, so clearing this collection means that those <b>data will be lost</b>. Are you sure you want to proceed?
bg: Колекцията „%1“ съдържа %2 елемента без Отдалечен ID. Тези елементи вероятно никога не са били качвани на сървъра на местоназначението, така че изчистването на тази колекция означава, че тези <b>данни ще бъдат загубени</b>. Сигурни ли сте, че искате да продължите?

[ctx: @info Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
bg: Търсене

[ctx: @option:check]
en: Use folder by default
bg: Използване на папката по подразбиране

[ctx: @action:button]
en: &New Subfolder...
bg: &Нова подпапка…

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new subfolder under the currently selected folder
bg: Създаване на нова подпапка под текущо избраната папка

[ctx: @title:window]
en: New Folder
bg: Нова папка

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
bg: Име

en: Could not create folder: %1
bg: Грешка при създаване на папката: %1

[ctx: @title:window]
en: Folder Creation Failed
bg: Неуспешно създаване на папка

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
bg: Общи

[ctx: @label]
en: One object | %1 objects
bg[0]: Един обект
bg[1]: %1 обекти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
bg: &Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customIconCheckbox)
en: &Use custom icon:
bg: &Използване на персонализирана икона:

note: i18n: ectx: property (icon), widget (KIconButton, customIcon)
en: folder
bg: папка

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statsBox)
en: Statistics
bg: Статистики

[ctx: object names]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Content:
bg: Съдържание:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: 0 objects
bg: 0 обекта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size:
bg: Размер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: 0 Byte
bg: 0 байта

en: Remember that indexing can take some minutes.
bg: Не забравяйте, че индексирането може да отнеме няколко минути.

en: Maintenance
bg: Поддръжка

en: Error while retrieving indexed items count
bg: Грешка при извличане на броя на индексираните елементи

en: Indexed %1 item in this folder | Indexed %1 items in this folder
bg[0]: Индексиран %1 елемент в тази папка
bg[1]: Индексирани %1 елемента в тази папка

en: Calculating indexed items...
bg: Изчисляване на индексираните елементи…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder type:
bg: Тип папка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderTypeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderSizeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, itemsCountLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unreadItemsCountLbl)
en: unknown
bg: непознат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: File size:
bg: Размер на файл:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Total items:
bg: Общо елементи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Unread items:
bg: Непрочетени елементи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexingLabel)
en: Indexing:
bg: Индексиране:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableIndexingChkBox)
en: Enable fulltext indexing
bg: Активиране на индексирането на пълен текст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexedCountLbl)
en: Retrieving indexed items count...
bg: Извличане на броя на индексираните елементи…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reindexButton)
en: Reindex folder
bg: Повторно индексиране на папка

[ctx: @info:placeholder]
en: No Folder
bg: Няма папка

[ctx: @info:tooltip]
en: Open collection dialog
bg: Отваряне на диалоговия прозорец за колекции

[ctx: @title:window]
en: Select a Collection
bg: Избиране на колекция

en: Modification Time
bg: Дата на промяна

en: Flags
bg: Флагове

en: Attribute: %1
bg: Атрибути: %1

[ctx: @title:window]
en: Conflict Resolution
bg: Разрешаване на конфликти

[ctx: @action:button]
en: Take my version
bg: Вземете моята версия

[ctx: @action:button]
en: Take their version
bg: Вземете тяхната версия

[ctx: @action:button]
en: Keep both versions
bg: Запазване и на двете версии

[ctx: @label:textbox]
en: <qt>Your changes conflict with those made by someone else meanwhile.<br>Unless one version can just be thrown away, you will have to integrate those changes manually.<br>Click on <a href="opentexteditor">"Open text editor"</a> to keep a copy of the texts, then select which version is most correct, then re-open it and modify it again to add what's missing.
bg: <qt>Промените ви са в конфликт с тези, направени от някой друг междувременно. <br> Освен; ако една версия не може просто да бъде изхвърлена, ще трябва да интегрирате тези промени ръчно. <br> Кликнете върху <a href =" opentexteditor "> "Отваряне на текстов редактор "</a>, за да запазите копие на текстовете,изберете коя версия е най-правилна и след това я отворете отново и добавете липсващото.

en: Data
bg: Данни

en: Starting Akonadi server...
bg: Стартиране на сървъра на Akonadi…

en: Stopping Akonadi server...
bg: Спиране на сървъра на Akonadi…

en: &Move Here
bg: &Преместване тук

en: &Copy Here
bg: &Копиране тук

en: &Link Here
bg: &Създаване на връзка тук

en: C&ancel
bg: О&тказ

[ctx: %1 is a reason why]
en: Cannot connect to the Personal information management service.
    
    %1
bg: Не може да се свърже с услугата за управление на лична информация. 
    
    %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Personal information management service is starting...
bg: Стартира се услугата за управление на лична информация…

en: Personal information management service is starting...
bg: Стартира се услугата за управление на лична информация…

[ctx: @info:tooltip]
en: Personal information management service is shutting down...
bg: Услугата за управление на лична информация се изключва…

en: Personal information management service is shutting down...
bg: Услугата за управление на лична информация се изключва…

[ctx: @info:tooltip]
en: Personal information management service is performing a database upgrade.
bg: Услугата за управление на лична информация извършва надстройка на база данни.

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
    This happens after a software update and is necessary to optimize performance.
    Depending on the amount of personal information, this might take a few minutes.
bg: Услугата за управление на лична информация извършва надстройка на база данни. 
    Това се случва след актуализация на софтуера и е необходимо за оптимизиране на производителността. 
    В зависимост от количеството лична информация това може да отнеме няколко минути.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, notRunningPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notRunningDescription)
en: A required background service is not running. This application cannot be used without it.
bg: Услугата на Akonadi за управление на лична информация не работи. Това приложение не може да се използва без нея.

[ctx: @action:button Start the Akonadi server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start
bg: Стартиране

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, brokenPage)
en: A required background service is not operational.
    Click on "Details..." to obtain detailed information on this problem.
bg: Програмният пакет Akonadi за управление на личната информация не работи. 
    Щракнете върху " Подробности… ", за да получите подробна информация по този проблем.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, brokenDescription)
en: <html><head/><body><p>A required background service is not operational.</p><p>See <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi#If_Akonadi_Reports_Broken_or_Non-operational">FAQ</a> for troubleshooting tips.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p>Необходима поддържаща услуга не се изпълнява</p><p>Вижте <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi#If_Akonadi_Reports_Broken_or_Non-operational">ЧЗВ</a> за съвети за отстраняване на проблема.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selfTestButton)
en: Details...
bg: Подробности…

en: Do you want to remove account '%1'?
bg: Искате ли да премахнете профил „%1“ ?

[ctx: @title:window]
en: Remove account?
bg: Премахване на профил?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, accountOnCurrentActivity)
en: Show only account on current activity
bg: Показване само на акаунт за текуща дейност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Incoming accounts (add at least one):
bg: Входящи профили (добавете поне един):

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, mFilterAccount)
en: Filter…
bg: Филтър…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mAddAccountButton)
en: A&dd...
bg: Д&обавяне…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyAccountButton)
en: &Modify...
bg: &Промяна…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveAccountButton)
en: R&emove
bg: &Премахване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRestartAccountButton)
en: Restart
bg: Рестартиране

en: Recent Folder
bg: Последно избрана папка

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameFavoriteDialog)
en: Rename Favorite
bg: Преименуване на предпочитани

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
bg: Име:

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Server Self-Test
bg: Самопроверка на сървъра Akonadi

en: Save Report...
bg: Запазване на отчета…

en: Copy Report to Clipboard
bg: Копиране на доклада в клипборда

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration and was found on your system.
bg: Драйверът QtSQL „%1“ се изисква от текущата ви конфигурация на сървъра Akonadi и е намерен във вашата система.

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration.
    The following drivers are installed: %2.
    Make sure the required driver is installed.
bg: Драйверът QtSQL „%1“ се изисква от текущата ви конфигурация на сървъра Akonadi. 
    Инсталирани са следните драйвери:%2. 
    Уверете се, че необходимият драйвер е инсталиран.

en: Database driver found.
bg: Драйвер за база данни е намерен.

en: Database driver not found.
bg: Драйвер за база данни не е намерен.

en: MySQL server executable not tested.
bg: Изпълнимият сървър на MySQL не е тестван.

en: The current configuration does not require an internal MySQL server.
bg: Текущата конфигурация не изисква вътрешен сървъра MySQL.

en: You have currently configured Akonadi to use the MySQL server '%1'.
    Make sure you have the MySQL server installed, set the correct path and ensure you have the necessary read and execution rights on the server executable. The server executable is typically called 'mysqld'; its location varies depending on the distribution.
bg: В момента сте конфигурирали Akonadi да използва сървъра MySQL „%1“. 
    Уверете се, че сте инсталирали сървъра MySQL, задайте правилния път и се уверете, че имате необходимите права за четене и изпълнение на изпълнимия сървър. Изпълнимият файл на сървъра обикновено се нарича" mysqld "; местоположението му варира в зависимост от дистрибуцията.

en: MySQL server not found.
bg: MySQL сървърът не е намерен.

en: MySQL server not readable.
bg: MySQL сървърът не се чете.

en: MySQL server not executable.
bg: MySQL сървърът не е изпълним.

en: MySQL found with unexpected name.
bg: MySQL намерен с неочаквано име.

en: MySQL server found.
bg: Сървърът MySQL е намерен.

en: MySQL server found: %1
bg: Намерен сървър на MySQL: %1

en: MySQL server is executable.
bg: MySQL сървърът е изпълним.

en: Executing the MySQL server '%1' failed with the following error message: '%2'
bg: Изпълнението на сървъра MySQL „%1“ е неуспешно със следното съобщение за грешка: „%2“

en: Executing the MySQL server failed.
bg: Изпълнението на сървъра MySQL е неуспешно.

en: MySQL server error log not tested.
bg: Дневникът на грешките на сървъра на MySQL не е тестван.

en: No current MySQL error log found.
bg: Не е намерен текущ регистър на грешки в MySQL.

en: The MySQL server did not report any errors during this startup. The log can be found in '%1'.
bg: Сървърът MySQL не съобщи за грешки по време на това стартиране. Дневникът може да бъде намерен в „%1“.

en: MySQL error log not readable.
bg: Дневникът на грешки в MySQL не се чете.

en: A MySQL server error log file was found but is not readable: %1
bg: Намерен е регистрационен файл за грешка на сървъра на MySQL, но не се чете: %1

en: MySQL server log contains errors.
bg: Дневникът на сървъра на MySQL съдържа грешки.

en: The MySQL server error log file '%1' contains errors.
bg: Регистрационният файл за грешки на MySQL „%1“ съдържа грешки.

en: MySQL server log contains warnings.
bg: Дневникът на сървъра на MySQL съдържа предупреждения.

en: The MySQL server log file '%1' contains warnings.
bg: Регистрационният файл на сървъра MySQL „%1“ съдържа предупреждения.

en: MySQL server log contains no errors.
bg: Дневникът на сървъра на MySQL не съдържа грешки.

en: The MySQL server log file '%1' does not contain any errors or warnings.
bg: Регистрационният файл на сървъра MySQL „%1“ не съдържа грешки или предупреждения.

en: MySQL server configuration not tested.
bg: Конфигурацията на сървъра MySQL не е тествана.

en: MySQL server default configuration found.
bg: Намерена е конфигурацията по подразбиране на сървъра MySQL.

en: The default configuration for the MySQL server was found and is readable at %1.
bg: Конфигурацията по подразбиране за сървъра MySQL е намерена и е четима на %1.

en: MySQL server default configuration not found.
bg: Конфигурацията по подразбиране на сървъра MySQL не е намерена.

en: The default configuration for the MySQL server was not found or was not readable. Check your Akonadi installation is complete and you have all required access rights.
bg: Конфигурацията по подразбиране за сървъра MySQL не беше намерена или не беше четима. Проверете дали инсталацията на Akonadi е завършена и имате всички необходими права за достъп.

en: MySQL server custom configuration not available.
bg: Персонализираната конфигурация на сървъра MySQL не е налична.

en: The custom configuration for the MySQL server was not found but is optional.
bg: Персонализираната конфигурация за сървъра MySQL не беше намерена, но е по избор.

en: MySQL server custom configuration found.
bg: Намерена е персонализирана конфигурация на сървъра MySQL.

en: The custom configuration for the MySQL server was found and is readable at %1
bg: Персонализираната конфигурация за сървъра MySQL е намерена и е четлива при %1

en: MySQL server custom configuration not readable.
bg: Персонализираната конфигурация на сървъра MySQL не се чете.

en: The custom configuration for the MySQL server was found at %1 but is not readable. Check your access rights.
bg: Персонализираната конфигурация за сървъра MySQL е намерена на %1, но не е четима. Проверете правата си за достъп.

en: MySQL server configuration not found or not readable.
bg: Конфигурацията на сървъра MySQL не е намерена или не се чете.

en: The MySQL server configuration was not found or is not readable.
bg: Конфигурацията на сървъра на MySQL не беше намерена или не може да се прочете.

en: MySQL server configuration is usable.
bg: Конфигурацията на сървъра MySQL е използваема.

en: The MySQL server configuration was found at %1 and is readable.
bg: Конфигурацията на сървъра MySQL бе намерена на %1 и е четима.

en: Cannot connect to PostgreSQL server.
bg: Не може да се свърже със сървъра на PostgreSQL.

en: PostgreSQL server found.
bg: Намерен е сървър за PostgreSQL.

en: The PostgreSQL server was found and connection is working.
bg: Сървърът PostgreSQL беше намерен и връзката работи.

en: akonadictl not found
bg: akonadictl не е намерен

en: The program 'akonadictl' needs to be accessible in $PATH. Make sure you have the Akonadi server installed.
bg: Програмата 'akonadictl' трябва да бъде достъпна в $ PATH. Уверете се, че имате инсталиран сървър Akonadi.

en: akonadictl found and usable
bg: akonadictl е намерен и може да се използва

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found and could be executed successfully.
    Result:
    %2
bg: Програмата „%1“ за управление на сървъра Akonadi беше намерена и може да бъде изпълнена успешно. 
    Резултат: 
    %2

en: akonadictl found but not usable
bg: akonadictl  е намерен, но е неизползваем

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found but could not be executed successfully.
    Result:
    %2
    Make sure the Akonadi server is installed correctly.
bg: Програмата „%1“ за управление на сървъра Akonadi е намерена, но не може да бъде изпълнена успешно. 
    Резултат: 
    %2 
    Уверете се, че сървърът Akonadi е инсталиран правилно.

en: Akonadi control process registered at D-Bus.
bg: Процесът за контрол на Akonadi, регистриран в D-Bus.

en: The Akonadi control process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
bg: Процесът на управление Akonadi е регистриран в D-Bus, което обикновено показва, че е в действие.

en: Akonadi control process not registered at D-Bus.
bg: Процесът за управление на Akonadi не е регистриран в D-Bus.

en: The Akonadi control process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
bg: Процесът на управление Akonadi не е регистриран в D-Bus, което обикновено означава, че не е стартиран или е срещнал фатална грешка по време на стартиране.

en: Akonadi server process registered at D-Bus.
bg: Процес на сървъра Akonadi е регистриран в D-Bus.

en: The Akonadi server process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
bg: Процесът на сървъра Akonadi е регистриран в D-Bus, което обикновено показва, че работи.

en: Akonadi server process not registered at D-Bus.
bg: Процесът на сървъра Akonadi не е регистриран в D-Bus.

en: The Akonadi server process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
bg: Процесът на сървъра Akonadi не е регистриран в D-Bus, което обикновено означава, че не е стартиран или е срещнал фатална грешка по време на стартиране.

en: Protocol version check not possible.
bg: Проверката на версията на протокола не е възможна.

en: Without a connection to the server it is not possible to check if the protocol version meets the requirements.
bg: Без връзка със сървъра не е възможно да се провери дали версията на протокола отговаря на изискванията.

en: Server protocol version is too old.
bg: Версията на сървърния протокол е твърде стара.

en: The server protocol version is %1, but version %2 is required by the client. If you recently updated KDE PIM, please make sure to restart both Akonadi and KDE PIM applications.
bg: Версията на сървърния протокол е %1, но версията %2 се изисква от клиента. Ако наскоро сте актуализирали KDE PIM, моля, уверете се, че сте рестартирали приложенията Akonadi и KDE PIM.

en: Server protocol version is too new.
bg: Версията на сървърния протокол е твърде нова.

en: Server protocol version matches.
bg: Версията на сървърния протокол съвпада.

en: The current Protocol version is %1.
bg: Текущата версия на протокола е %1.

en: Resource agents found.
bg: Намерени агенти за ресурси.

en: At least one resource agent has been found.
bg: Намерен е поне един ресурсен агент.

en: No resource agents found.
bg: Не са намерени агенти за ресурси.

en: No resource agents have been found, Akonadi is not usable without at least one. This usually means that no resource agents are installed or that there is a setup problem. The following paths have been searched: '%1'. The XDG_DATA_DIRS environment variable is set to '%2'; make sure this includes all paths where Akonadi agents are installed.
bg: Не са намерени агенти за ресурси, Akonadi не може да се използва без поне един. Това обикновено означава, че не са инсталирани агенти за ресурси или че има проблем с настройката. Търсени са следните пътища: „%1“ . Променливата на средата XDG_DATA_DIRS е зададена на „%2“; уверете се, че това включва всички пътища, където са инсталирани агенти Akonadi.

en: No current Akonadi server error log found.
bg: Не е намерен текущ дневник за грешки на сървъра Akonadi.

en: The Akonadi server did not report any errors during its current startup.
bg: Сървърът Akonadi не съобщи за грешки по време на текущото си стартиране.

en: Current Akonadi server error log found.
bg: Намерен е текущ регистър на грешки на сървъра Akonadi.

en: The Akonadi server reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
bg: Сървърът Akonadi съобщи за грешки по време на текущото си стартиране. Дневникът може да бъде намерен в %1.

en: No previous Akonadi server error log found.
bg: Не е намерен предишен дневник за грешки на сървъра Akonadi.

en: The Akonadi server did not report any errors during its previous startup.
bg: Сървърът Akonadi не съобщи за грешки по време на предишното си стартиране.

en: Previous Akonadi server error log found.
bg: Намерен е предишен дневник за грешки на сървъра Akonadi.

en: The Akonadi server reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
bg: Сървърът Akonadi съобщи за грешки по време на предишното си стартиране. Дневникът може да бъде намерен в %1.

en: No current Akonadi control error log found.
bg: Не е намерен текущ дневник на грешките за управление на Akonadi.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its current startup.
bg: Процесът за управление на Akonadi не съобщи за грешки по време на текущото стартиране.

en: Current Akonadi control error log found.
bg: Намерен е текущият дневник за грешки на контрола Akonadi.

en: The Akonadi control process reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
bg: Процесът на управление Akonadi съобщи за грешки по време на текущото си стартиране. Дневникът може да бъде намерен в %1.

en: No previous Akonadi control error log found.
bg: Не е намерен предходен дневник за грешка на контрола Akonadi.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its previous startup.
bg: Процесът за управление на Akonadi не съобщи за грешки по време на предишното си стартиране.

en: Previous Akonadi control error log found.
bg: Намерен е предходен дневник за грешки на контрола Akonadi.

en: The Akonadi control process reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
bg: Процесът на управление Akonadi съобщава за грешки по време на предишното си стартиране. Дневникът може да бъде намерен в %1.

en: Akonadi was started as root
bg: Akonadi беше стартиран като root

en: Running Internet-facing applications as root/administrator exposes you to many security risks. MySQL, used by this Akonadi installation, will not allow itself to run as root, to protect you from these risks.
bg: Стартирането на приложения, насочени към интернет като root / администратор, ви излага на много рискове за сигурността. MySQL, използван от тази инсталация Akonadi, няма да си позволи да работи като root, за да ви предпази от тези рискове.

en: Akonadi is not running as root
bg: Akonadi не работи като root

en: Akonadi is not running as a root/administrator user, which is the recommended setup for a secure system.
bg: Akonadi не работи като потребител на root или администратор, което е препоръчителната настройка за защитена система.

en: Save Test Report
bg: Запазване на протокола от теста

[ctx: @title:window]
en: Error
bg: Грешка

en: Could not open file '%1'
bg: Грешка при отваряне на файла „%1“

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introductionLabel)
en: An error occurred during the startup of the Akonadi server. The following self-tests are supposed to help with tracking down and solving this problem. When requesting support or reporting bugs, please always include this report.
bg: Възникна грешка по време на стартиране на сървъра Akonadi. Следващите самостоятелни тестове трябва да помогнат при проследяването и решаването на този проблем. Когато заявявате поддръжка или съобщавате за грешки, моля, винаги включвайте този отчет.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Details
bg: Подробности

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p>For more troubleshooting tips please refer to <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>
bg: <p> За повече съвети за отстраняване на неизправности, моля, вижте <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi"> userbase.kde.org/Akonadi </a>.</p>

en: &New Folder...
bg: &Нова папка…

en: New
bg: Нови ръководства

en: &Delete Folder
bg: &Изтриване на папка

en: Delete
bg: Изтриване

en: &Synchronize Folder
bg: &Синхронизиране на папка

en: Synchronize
bg: Синхронизиране

en: Folder &Properties
bg: &Свойства на папка

en: Properties
bg: Настройки

en: &Paste
bg: &Поставяне

en: Paste
bg: Поставяне

en: Manage Local &Subscriptions...
bg: Управление на локални &абонаменти…

en: Manage Local Subscriptions
bg: Управление на местни абонаменти

en: Add to Favorite Folders
bg: Добавяне към папки Предпочитани

en: Add to Favorite
bg: Добавяне към Предпочитани

en: Remove from Favorite Folders
bg: Премахване от папки Предпочитани

en: Remove from Favorite
bg: Премахване от Предпочитани

en: Rename Favorite...
bg: Преименуване на Предпочитани…

en: Rename
bg: Преименуване

en: Copy Folder To...
bg: Копиране на папка в…

en: Copy To
bg: Копиране в

en: Copy Item To...
bg: Копиране на елемент в…

en: Move Item To...
bg: Преместване на елемент в…

en: Move To
bg: Преместване към

en: Move Folder To...
bg: Преместване на папка в…

en: &Cut Item
bg: &Изрязване на елемент

en: Cut
bg: Отрязване

en: &Cut Folder
bg: &Изрязване на папка

en: Create Resource
bg: Създаване на ресурс

en: Delete Resource
bg: Изтриване на ресурс

en: &Resource Properties
bg: &Свойства на ресурс

en: Synchronize Resource
bg: Синхронизиране на ресурс

en: Work Offline
bg: Работа извън мрежа

en: &Synchronize Folder Recursively
bg: &Синхронизиране на папката рекурсивно

en: Synchronize Recursively
bg: Рекурсивно синхронизиране

en: &Move Folder To Trash
bg: &Преместване на папка в кошчето

en: Move Folder To Trash
bg: Преместване на папка в кошчето

en: &Move Item To Trash
bg: П&реместване на елемент в кошчето

en: Move Item To Trash
bg: Преместване на елемент в кошчето

en: &Restore Folder From Trash
bg: &Възстановяване на папка от кошчето

en: Restore Folder From Trash
bg: Възстановяване на папката от кошчето

en: &Restore Item From Trash
bg: &Възстановяване на елемент от кошчето

en: Restore Item From Trash
bg: Възстановяване на елемент от кошчето

en: &Restore Collection From Trash
bg: &Възстановяване на колекцията от кошчето

en: Restore Collection From Trash
bg: Възстановяване на колекцията от кошчето

en: &Synchronize Favorite Folders
bg: &Синхронизиране на папки Предпочитани

en: Synchronize Favorite Folders
bg: Синхронизиране на папки Предпочитани

en: Synchronize Folder Tree
bg: Синхронизиране на структурата на папката

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
bg[0]: &Копиране на папка
bg[1]: &Копиране на %1 папки

en: &Copy Item | &Copy %1 Items
bg[0]: &Копиране на елемент
bg[1]: &Копиране на %1 елемента

[ctx: @action]
en: &Cut Item | &Cut %1 Items
bg[0]: &Изрязване на елемент
bg[1]: &Изрязване на %1 елемента

[ctx: @action]
en: &Cut Folder | &Cut %1 Folders
bg[0]: &Изрязване на папка
bg[1]: &Изрязване на %1 папки

en: &Delete Item | &Delete %1 Items
bg[0]: &Изтриване на елемент
bg[1]: &Изтриване на %1 елемента

[ctx: @action]
en: &Delete Folder | &Delete %1 Folders
bg[0]: &Изтриване на папка
bg[1]: &Изтриване на %1 папки

[ctx: @action]
en: &Synchronize Folder | &Synchronize %1 Folders
bg[0]: &Синхронизиране на папка
bg[1]: &Синхронизиране на %1 папки

en: &Delete Resource | &Delete %1 Resources
bg[0]: &Изтриване на ресурс
bg[1]: &Изтриване на %1 ресурси

en: &Synchronize Resource | &Synchronize %1 Resources
bg[0]: &Синхронизиране на ресурса
bg[1]: &Синхронизиране на %1 ресурси

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
bg[0]: Копиране на папка
bg[1]: Копиране на %1 папки

en: Copy Item | Copy %1 Items
bg[0]: Копиране на елемент
bg[1]: Копиране на %1 елемента

en: Cut Item | Cut %1 Items
bg[0]: Изрязване на елемент
bg[1]: Изрязване на %1 елемента

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
bg[0]: Изрязване на папка
bg[1]: Изрязване на %1 папки

en: Delete Item | Delete %1 Items
bg[0]: Изтриване на елемент
bg[1]: Изтриване на %1 елемента

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
bg[0]: Изтриване на папка
bg[1]: Изтриване на %1 папки

en: Synchronize Folder | Synchronize %1 Folders
bg[0]: Синхронизиране на папка
bg[1]: Синхронизиране на %1 папки

[ctx: @action]
en: Delete Resource | Delete %1 Resources
bg[0]: Изтриване на ресурс
bg[1]: Изтриване на %1 ресурси

[ctx: @action]
en: Synchronize Resource | Synchronize %1 Resources
bg[0]: Синхронизиране на ресурс
bg[1]: Синхронизиране на %1 ресурси

[ctx: @label:textbox name of Akonadi folder]
en: Name
bg: Име

en: Do you really want to delete this folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 folders and all their sub-folders?
bg[0]: Наистина ли искате да изтриете тази папка и всички нейни подпапки?
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете %1 папки и всички техни подпапки?

[ctx: @title:window]
en: Delete Folder? | Delete Folders?
bg[0]: Да се изтрие ли папката?
bg[1]: Да се изтрият ли папките?

en: Could not delete folder: %1
bg: Не може да се изтрие папка: %1

[ctx: @title:window]
en: Folder Deletion Failed
bg: Неуспешно изтриване на папка

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
bg: Свойства на папка%1

en: Do you really want to delete the selected item? | Do you really want to delete %1 items?
bg[0]: Наистина ли искате да изтриете избрания елемент?
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете %1 елемента?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item? | Delete Items?
bg[0]: Да се ​​изтрие ли елементът?
bg[1]: Да се ​​изтрият ли елементите?

en: Could not delete item: %1
bg: Не може да се изтрие елемент: %1

[ctx: @title:window]
en: Item Deletion Failed
bg: Изтриването на елемента е неуспешно

[ctx: @title:window]
en: Rename Favorite
bg: Преименуване на предпочитани

[ctx: @label:textbox name of the folder]
en: Name:
bg: Име:

[ctx: @title:window]
en: New Resource
bg: Нов ресурс

en: Could not create resource: %1
bg: Неуспешно създаване на ресурс: %1

[ctx: @title:window]
en: Resource Creation Failed
bg: Създаването на ресурс е неуспешно

en: Do you really want to delete this resource? | Do you really want to delete %1 resources?
bg[0]: Наистина ли искате да изтриете този ресурс?
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете %1 ресурси?

[ctx: @title:window]
en: Delete Resource? | Delete Resources?
bg[0]: Да се ​​изтрие ли ресурс?
bg[1]: Да се ​​изтрият ли ресурси?

en: Could not paste data: %1
bg: Неуспешно поставяне на данни: %1

[ctx: @title:window]
en: Paste Failed
bg: Поставянето е неуспешно

en: We can not add "/" in folder name.
bg: Не можем да добавим " / "в името на папката.

[ctx: @title:window]
en: Create New Folder Error
bg: Грешка при създаване на нова папка

en: We can not add "." at begin or end of folder name.
bg: Не можем да добавим ". "В началото или в края на името на папката.

en: Before syncing folder "%1" it is necessary to have the resource online. Do you want to make it online?
bg: Преди да синхронизирате папка „%1“, е необходимо ресурсът да е онлайн. Искате ли да го направите онлайн?

en: Account "%1" is offline
bg: Профил „%1“ е офлайн

[ctx: @action:button]
en: Go Online
bg: Отиване онлайн

en: Move to This Folder
bg: Преместване в тази папка

en: Copy to This Folder
bg: Копиране в тази папка

en: Failed to update subscription: %1
bg: Неуспешно актуализиране на абонамента: %1

[ctx: @title:window]
en: Subscription Error
bg: Грешка в абонамента

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SubscriptionDialog)
en: Local Subscriptions
bg: Местни абонаменти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
bg: Търсене:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, subscribedOnlyCheckBox)
en: &Subscribed only
bg: &Само абонирани

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, subscribeButton)
en: Su&bscribe
bg: &Регистриране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unsubscribeButton)
en: &Unsubscribe
bg: &Отписване

en: Failed to create a new tag
bg: Неуспешно създаване на нов етикет

[ctx: @title:window]
en: An Error Occurred while Creating a New Tag
bg: Възникна грешка при създаването на нов етикет

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the tag <resource>%1</resource>?
bg: Наистина ли искате да премахнете етикета <resource>%1</resource>?

[ctx: @title:window]
en: Delete Tag
bg: Изтриване на етикет

[ctx: @info]
en: Delete tag
bg: Изтриване на етикет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectLabel)
en: Select tags that should be applied.
bg: Изберете етикети, които трябва да бъдат приложени.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTagButton)
en: Create new tag
bg: Създаване на нов етикет

[ctx: @label Placeholder text in tag selection combobox]
en: Select tags...
bg: Избор на етикети…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagSelectionDialog)
en: Select Tags
bg: Избиране на етикети

en: Clear
bg: Изчистване

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (Akonadi::TagView, tagView)
en: Click to add tags
bg: Щракнете, за да добавите етикети

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, editButton)
en: ...
bg: …

en: Akonadi To XML converter
bg: Akonadi в XML конвертор

en: Converts an Akonadi collection subtree into a XML file.
bg: Преобразува колекция на Akonadi в XML файл.

en: No data loaded.
bg: Няма заредени данни.

en: No filename specified
bg: Не е посочено име на файл

en: Unable to open data file '%1'.
bg: Не може да се отвори файл с данни „%1“.

en: File %1 does not exist.
bg: Файл %1 не съществува.

en: Unable to parse data file '%1'.
bg: Не може да се анализира файл с данни „%1“.

en: Schema definition could not be loaded and parsed.
bg: Определението на схемата не може да бъде заредено и анализирано.

en: Unable to create schema parser context.
bg: Не може да се създаде контекст на анализатор на схема.

en: Unable to create schema.
bg: Не може да се създаде схема.

en: Unable to create schema validation context.
bg: Не може да се създаде контекст за проверка на схемата.

en: Invalid file format.
bg: Невалиден файлов формат.

en: Unable to parse data file: %1
bg: Не може да се анализира файл с данни: %1

en: Unable to find collection %1
bg: Не може да се намери колекция %1
