libakonadi - en to bs translation catalogue (292 entries)

en: Unable to register object at dbus: %1
bs: Ne mogu registrovati objekat na dbus: %1

[ctx: Name and type of Akonadi resource]
en: %1 of type %2
bs: %1 tipa %2

en: Agent identifier
bs: Identifikator agenta

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
bs: Spreman

[ctx: @info:status]
en: Offline
bs: Van mreže

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
bs: Sinhronizujem...

[ctx: @info:status]
en: Error.
bs: Greška.

[ctx: @info:status]
en: Not configured
bs: Nije konfigurisano

[ctx: @info]
en: Invalid item retrieved
bs: Pogrešan tekst preuzet

[ctx: @info]
en: Error while creating item: %1
bs: Greška pri kreiranju elementa: %1

[ctx: @info]
en: Error while updating collection: %1
bs: Greška pri ažuriranju kolekcije: %1

[ctx: @info]
en: Updating local collection failed: %1.
bs: Neuspjelo ažuriranje lokalne zbirke: %1.

[ctx: @info]
en: Cannot fetch item in offline mode.
bs: Ne mogu van veze dohvatiti stavku.

[ctx: @info:status]
en: Syncing folder '%1'
bs: Sinhronizujem fasciklu '%1'

en: The requested item no longer exists
bs: Zahtijevana stavka više ne postoji.

[ctx: @info]
en: Job canceled.
bs: Posao otkazan

en: No such collection.
bs: Nema takve kolekcije.

en: Found unresolved orphan collections
bs: Pronađena nerazriješena kolekcija koja ne pripada nikome.

en: Did not find other item for conflict handling
bs: Nije nađena druga stavka za obradu sukoba.

en: Unable to access D-Bus interface of created agent.
bs: Ne mogu da pristupim d‑bus interfejsu stvorenog agenta.

en: Agent instance creation timed out.
bs: Stvaranje primjerka agenta prekoračilo vreme.

en: Unable to obtain agent type '%1'.
bs: Ne mogu da dobavim tip agenta „%1“.

en: Unable to create agent instance.
bs: Ne mogu da stvorim primjerak agenta.

en: Invalid collection instance.
bs: Loš primjerak zbirke.

en: Invalid resource instance.
bs: Loš primjerak resursa.

en: Unable to obtain D-Bus interface for resource '%1'
bs: Ne mogu da pristupim d‑bus interfejsu za resurs „%1“.

en: Collection attributes synchronization timed out.
bs: Isteklo vijreme za sinhronizaciju atributa zbirke.

en: Invalid parent
bs: Loš roditelj

en: Invalid collection
bs: Loša zbirka

en: Invalid collection given.
bs: Data pogrešna kolekcija.

en: No objects specified for moving
bs: Nisu zadati objekti za premještanje

en: No valid destination specified
bs: Nije navedeno dobro odredište

en: Invalid collection.
bs: Neispravna kolekcija.

en: Cannot connect to the Akonadi service.
bs: Ne mogu da se povežem sa servisom Akonadija.

en: The protocol version of the Akonadi server is incompatible. Make sure you have a compatible version installed.
bs: Nesaglasna verzija protokola na serveru Akonadija. Morate instalirati saglasnu.

en: User canceled operation.
bs: Korisnik je otkazao operaciju.

en: Unknown error.
bs: Nepoznata greška.

en: Resource synchronization timed out.
bs: Sinhronizacija resursa prekoračila vrijeme.

en: Could not fetch root collection of resource %1.
bs: Ne mogu da dobavim korjenu zbirku resursa %1.

en: No resource ID given.
bs: ID resursa nije nađen.

en: Invalid resource identifier '%1'
bs: Loš identifikator resursa %1.

en: Failed to configure default resource via D-Bus.
bs: Ne mogu da podesim podrazumevani resurs preko d‑busa.

en: Failed to fetch the resource collection.
bs: Ne mogu da dobavim zbirku resursa.

en: Timeout trying to get lock.
bs: Prekovrijeme pri pokušaju zaključavanja.

en: Move to trash collection failed, aborting trash operation
bs: Pomjeranje u kolekciju smeća nije uspjelo, prekida se operacija smeća

en: Invalid items passed
bs: Proslijeđene neispravne stavke

en: Invalid collection passed
bs: Proslijeđena neispravna kolekcija

en: No valid collection or empty itemlist
bs: Nema važeće kolekcije ili je prazna lista stavki

en: Could not find restore collection and restore resource is not available
bs: Ne mogu naći kolekciju za obnavljanje a resurs za obnavljanje nije dostupan

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
bs: Naziv

en: The target collection '%1' contains already
    a collection with name '%2'.
bs: Odredišna kolekcija '%1' već sadrži
    kolekciju s imenom '%2'.

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
bs: Naziv

en: Favorite Folders
bs: Omiljeni direktoriji

en: Total Messages
bs: Ukupno poruka

en: Unread Messages
bs: Nepročitane poruke

en: Quota
bs: Kvota

en: Storage Size
bs: Skladišna veličina

en: Subfolder Storage Size
bs: Veličina spremnika poddirektorija

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
bs: Nepročitano

[ctx: number of entities in the collection]
en: Total
bs: Ukupno

[ctx: collection size]
en: Size
bs: Veličina

en: Unable to fetch item for index
bs: Ne mogu dohvatiti predmet za index

en: Index is no longer available
bs: Index više nije dostupan

en: Payload part '%1' is not available for this index
bs: Sadržajni dio „%1“ nije dostupan za ovaj indeks

en: No session available for this index
bs: Nema dostupne sesije za dati index

en: No item available for this index
bs: Nema dostupne stavke za ovaj index

en: Unnamed plugin
bs: Bezimeni dodatak

en: No description available
bs: Nema dostupnog opisa

en: &New Agent Instance...
bs: &Novi primjerak agenta...

en: &Delete Agent Instance
bs: &Obriši primjerak agenta

en: &Configure Agent Instance
bs: &Podesi primjerak agenta

[ctx: @title:window]
en: New Agent Instance
bs: Novi primjerak agenta

en: Could not create agent instance: %1
bs: Ne mogu da napravim primjerak agenta: %1

[ctx: @title:window]
en: Delete Agent Instance?
bs: Obrisati primjerak agenta?

en: Do you really want to delete the selected agent instance?
bs: Želite li zaista da obrišete izabrani primjerak agenta?

en: minute | minutes
bs[0]: minuta
bs[1]: minute
bs[2]: minuta

en: Retrieval
bs: Dobavljanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inherit)
en: Use options from parent folder or account
bs: Koristi opcije roditeljskog direktorija ili naloga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, syncOnDemand)
en: Synchronize when selecting this folder
bs: Sinhronizuj direktorij kada se izabere

[ctx: never check the cache]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, checkInterval)
en: Never
bs: Nikad

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, checkInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: minutes
bs: minuta

note: i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, localParts)
en: Locally Cached Parts
bs: Lokalno Spremljeni dijelovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keep message bodies locally for:
bs: Drži tijela poruka lokalno:

[ctx: no cache timeout]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: Forever
bs: Zauvijek

en: Use folder by default
bs: U normalnoj situaciji koristi fasciklu

en: &New Subfolder...
bs: &Novi poddirektorij...

en: Create a new subfolder under the currently selected folder
bs: Napravi novi poddirektorij unutar trenutno izabranog direktorija

[ctx: @title:window]
en: New Folder
bs: Novi direkorij

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
bs: Naziv

en: Could not create folder: %1
bs: Ne mogu da napravim direktorij: %1

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
bs: Opšte

[ctx: @label]
en: One object | %1 objects
bs[0]: %1 objekt
bs[1]: %1 objekta
bs[2]: %1 objekata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
bs: &Naziv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customIconCheckbox)
en: &Use custom icon:
bs: Koristi prilagođenu ikonu:

note: i18n: ectx: property (icon), widget (KIconButton, customIcon)
en: folder
bs: direktorij

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statsBox)
en: Statistics
bs: Statistike

[ctx: object names]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Content:
bs: Sadržaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: 0 objects
bs: 0 objekata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size:
bs: Veličina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: 0 Byte
bs: 0 bajta

en: No Folder
bs: Nema direktorija

en: Open collection dialog
bs: Otvori prozor sa kolekcijom

en: Modification Time
bs: Vrijeme izmjene

en: Flags
bs: Indikatori

en: Attribute: %1
bs: atribut: %1

[ctx: @title:window]
en: Conflict Resolution
bs: Razrješenje konflikta

en: Data
bs: Podaci

en: Starting Akonadi server...
bs: Pokretanje Akonadi servera...

en: Stopping Akonadi server...
bs: Zaustavljanje Akonadi servera...

en: &Move Here
bs: &Premjesti ovdje

en: &Copy Here
bs: &Kopirajte ovdje

en: &Link Here
bs: &Poveži ovdje

en: C&ancel
bs: &Odustani

en: Personal information management service is starting...
bs: Servis za upravljanje osobnim podacima je startao sa radom...

en: Personal information management service is shutting down...
bs: Servis za upravljanje osobnim podacima se gasi...

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
bs: Servis za upravljanje osobnim podacima ima nadogradnju baze podataka...

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
    This happens after a software update and is necessary to optimize performance.
    Depending on the amount of personal information, this might take a few minutes.
bs: Softver za upravljanje ličnim informacijama obavlja nadogradnju baze podataka.
    To se dešava ankon nadogradnje softvera i potrebno je radi optimizacije performansi.
    Zavisno od obima ličnih informacija to može trajati nekoliko minuta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, notRunningPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notRunningDescription)
en: The Akonadi personal information management service is not running. This application cannot be used without it.
bs: Akonadi, servis za upravljanje ličnim podacima, nije u pogonu. Ovaj program se ne može koristiti bez njega.

[ctx: @action:button Start the Akonadi server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start
bs: Početak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, brokenPage)
en: The Akonadi personal information management framework is not operational.
    Click on "Details..." to obtain detailed information on this problem.
bs: Akonadi, radni okvir za upravljanje ličnim podacima, nije operativan.
    Kliknite na Detalji... za detaljne informacije o ovom problemu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, brokenDescription)
en: The Akonadi personal information management service is not operational.
bs: Akonadi, servis za upravljanje ličnim podacima, nije operativan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selfTestButton)
en: Details...
bs: Detalji...

en: Recent Folder
bs: Nedavna fascikla

en: Save Report...
bs: Snimi izvještaj...

en: Copy Report to Clipboard
bs: Kopiraj izveštaj u klipbord

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration and was found on your system.
bs: Tekuća postava servera Akonadija zahtijeva drajver QtSQL‑a „%1“; nađen je na sistemu.

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration.
    The following drivers are installed: %2.
    Make sure the required driver is installed.
bs: Tekuća postava servera Akonadija zahtijeva drajver QTSQL-a „%1“.
    Instalirani su sljedeći drajveri: %2.
    Pobrinite se da i zahtijevani bude instaliran.

en: Database driver found.
bs: Drajver baze podataka nađen.

en: Database driver not found.
bs: Drajver baze podataka nije nađen.

en: MySQL server executable not tested.
bs: Izvršni fajl servera MySQL nije isproban.

en: The current configuration does not require an internal MySQL server.
bs: Trenutna postava ne zahtijeva unutrašnji server MySQL-a.

en: You have currently configured Akonadi to use the MySQL server '%1'.
    Make sure you have the MySQL server installed, set the correct path and ensure you have the necessary read and execution rights on the server executable. The server executable is typically called 'mysqld'; its location varies depending on the distribution.
bs: Trenutno ste podesili Akonadi da koristi server MySQL-a „%1“.
    Pobrinite se da je zaista instaliran, postavite ispravno putanju i proverite da li imate neophodna prava čitanja i izvršavanja za izvršnu datoteku servera. Obično se zove <command>mysqld</command>, a tačna lokacija zavisi od distribucije.

en: MySQL server not found.
bs: MySQL server nije pronađen.

en: MySQL server not readable.
bs: MySQL server nije čitljiv.

en: MySQL server not executable.
bs: MySQL server nije izvršiv.

en: MySQL found with unexpected name.
bs: MySQL je pronađen pod neočekivanim nazivom.

en: MySQL server found.
bs: MySQL server je pronađen.

en: MySQL server found: %1
bs: MySQL server je pronađen: %1

en: MySQL server is executable.
bs: MySQL server je moguće izvršiti.

en: Executing the MySQL server '%1' failed with the following error message: '%2'
bs: Izvršavanje servera MySQL‑a „%1“ propalo, sa sljedećom greškom: „%2“

en: Executing the MySQL server failed.
bs: Izvršavanje servera MySQL‑nije uspjelo.

en: MySQL server error log not tested.
bs: Dnevnik grešaka servera MySQL nije isproban.

en: No current MySQL error log found.
bs: Nema tekućeg dnevnika grešaka MySQL-a

en: The MySQL server did not report any errors during this startup. The log can be found in '%1'.
bs: Server MySQL‑a nije prijavio nijednu grešku tokom ovog pokretanja. Dnevnik se nalazi u %1.

en: MySQL error log not readable.
bs: Dnevnik grešaka MySQL‑a nije čitljiv.

en: A MySQL server error log file was found but is not readable: %1
bs: Datoteka dnevnika grešaka servera MySQL je nađena, ali nije čitljiva: %1

en: MySQL server log contains errors.
bs: Dnevnik servera MySQL‑a sadrži greške.

en: The MySQL server error log file '%1' contains errors.
bs: Datoteka dnevnika grešaka servera MySQL <filename>%1</filename> sadrži greške.

en: MySQL server log contains warnings.
bs: Dnevnik servera MySQL sadrži upozorenja.

en: The MySQL server log file '%1' contains warnings.
bs: Datoteka dnevnika servera MySQL %1 sadrži upozorenja.

en: MySQL server log contains no errors.
bs: Dnevnik servera MySQL ne sadrži greške.

en: The MySQL server log file '%1' does not contain any errors or warnings.
bs: Datoteka dnevnika servera MySQL %1 ne sadrži ni greške ni upozorenja.

en: MySQL server configuration not tested.
bs: Postavka servera MySQL nije isprobana.

en: MySQL server default configuration found.
bs: Podrazumijevana postavka servera MySQL nađena.

en: The default configuration for the MySQL server was found and is readable at %1.
bs: Podrazumijevana postavka za server MySQL nađena je i čitljiva kod %1.

en: MySQL server default configuration not found.
bs: Podrazumevana postavka servera MySQL nije nađena.

en: The default configuration for the MySQL server was not found or was not readable. Check your Akonadi installation is complete and you have all required access rights.
bs: Podrazumevana postavka za server MySQL nije nađena ili nije čitljiva. Provjerite da li je instalacija Akonadija potpuna, i da li imate neophodna prava pristupa.

en: MySQL server custom configuration not available.
bs: Posebna postavka servera MySQL nije dostupna.

en: The custom configuration for the MySQL server was not found but is optional.
bs: Posebna postavka za server MySQL nije nađena, ali je opciona.

en: MySQL server custom configuration found.
bs: Posebna postavka servera MySQL nađena.

en: The custom configuration for the MySQL server was found and is readable at %1
bs: Posebna postava za server MySQL nađena je i čitljiva kod %1.

en: MySQL server custom configuration not readable.
bs: Posebna postava servera MySQL nije čitljiva.

en: The custom configuration for the MySQL server was found at %1 but is not readable. Check your access rights.
bs: Posebna postava za server MySQL nađena je kod %1, ali nije čitljiva. Provjerite prava pristupa.

en: MySQL server configuration not found or not readable.
bs: Postava servera MySQL nije nađena ili nije čitljiva.

en: The MySQL server configuration was not found or is not readable.
bs: Postavka za server MySQL ili nije nađena ili nije čitljiva.

en: MySQL server configuration is usable.
bs: Postava servera MySQL je upotrebljiva.

en: The MySQL server configuration was found at %1 and is readable.
bs: Postavka servera MySQL nađena je kod %1 i čitljiva je.

en: Cannot connect to PostgreSQL server.
bs: Ne mogu da se povežem sa serverom PostgreSQL.

en: PostgreSQL server found.
bs: Server PostgreSQL nađen.

en: The PostgreSQL server was found and connection is working.
bs: Server PostgreSQL je nađen i veza radi.

en: akonadictl not found
bs: akonadictl nije nađena

en: The program 'akonadictl' needs to be accessible in $PATH. Make sure you have the Akonadi server installed.
bs: Naredba akonadictl mora biti dostupna u putanji. Proverite da li je server Akonadija instaliran.

en: akonadictl found and usable
bs: akonadictl nađena i upotrebljiva

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found and could be executed successfully.
    Result:
    %2
bs: Naredba %1, za upravljanje serverom Akonadija, nađena je i uspješno izvršena.
    Rezultat:
    %2

en: akonadictl found but not usable
bs: akonadictl nađena ali neupotrebljiva

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found but could not be executed successfully.
    Result:
    %2
    Make sure the Akonadi server is installed correctly.
bs: Naredba %1, za upravljanje serverom Akonadija, nađena je ali nije mogla biti uspješno izvršena.
    Rezultat:
    %2
    Proverite da li je server Akonadija ispravno instaliran.

en: Akonadi control process registered at D-Bus.
bs: Upravljački proces Akonadija registrovan na d‑busu.

en: The Akonadi control process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
bs: Upravljački proces Akonadija registrovan je na d‑busu, što obično znači da je operativan.

en: Akonadi control process not registered at D-Bus.
bs: Upravljački proces Akonadija nije registrovan na d‑busu.

en: The Akonadi control process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
bs: Upravljački proces Akonadija nije registrovan na d‑busu, što obično znači ili da nije pokrenut, ili da je na pokretanju došlo do kobne greške.

en: Akonadi server process registered at D-Bus.
bs: Serverski proces Akonadija registrovan na d‑busu

en: The Akonadi server process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
bs: Serverski proces Akonadija registrovan je na d‑busu, što obično znači da je operativan.

en: Akonadi server process not registered at D-Bus.
bs: Serverski proces Akonadija nije registrovan na d‑busu.

en: The Akonadi server process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
bs: Serverski proces Akonadija nije registrovan na d‑busu, što obično znači ili da nije pokrenut, ili da je na pokretanju došlo do kobne greške.

en: Protocol version check not possible.
bs: Nije moguće proveriti verziju protokola.

en: Without a connection to the server it is not possible to check if the protocol version meets the requirements.
bs: Bez veze sa serverom nije moguće proveriti da li verzija protokola ispunjava zahteve.

en: Server protocol version is too old.
bs: Verzija protokola servera previše stara.

en: Resource agents found.
bs: Agenti resursa nađeni.

en: At least one resource agent has been found.
bs: Nađen je bar jedan agent resursa.

en: No resource agents found.
bs: Agenti resursa nisu nađeni.

en: No resource agents have been found, Akonadi is not usable without at least one. This usually means that no resource agents are installed or that there is a setup problem. The following paths have been searched: '%1'. The XDG_DATA_DIRS environment variable is set to '%2'; make sure this includes all paths where Akonadi agents are installed.
bs: Nijedan agent resursa nije nađen, a Akonadi se ne može koristiti bez bar jednog. Ovo obično znači ili da agenti resursa nisu instalirani ili da postoji problem u postavi. Pretražene su sledeće putanje: <icode>%1</icode>. Promenljiva okruženja <envar>XDG_DATA_DIRS</envar> postavljena je na <icode>%2</icode>, proverite uključuje li ovo sve putanje gde su instalirani agenti Akonadija.

en: No current Akonadi server error log found.
bs: Tekući dnevnik grešaka servera Akonadija nije nađen.

en: The Akonadi server did not report any errors during its current startup.
bs: Server Akonadija nije prijavio nijednu grešku tokom tekućeg pokretanja.

en: Current Akonadi server error log found.
bs: Tekući dnevnik grešaka servera Akonadija nađen.

en: The Akonadi server reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
bs: Server Akonadija prijavio je greške tokom tekućeg pokretanja. Dnevnik se nalazi u %1.

en: No previous Akonadi server error log found.
bs: Prethodni dnevnik grešaka servera Akonadija nađen.

en: The Akonadi server did not report any errors during its previous startup.
bs: Server Akonadija nije prijavio nijednu grešku tokom prethodnog pokretanja.

en: Previous Akonadi server error log found.
bs: Prethodni dnevnik grešaka servera Akonadija nađen.

en: The Akonadi server reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
bs: Server Akonadija prijavio je greške pri prethodnom pokretanju. Dnevnik se nalazi u %1.

en: No current Akonadi control error log found.
bs: Tekući dnevnik grešaka upravljanja Akonadija nije nađen.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its current startup.
bs: Upravljački proces Akonadija nije prijavio nijednu grešku pri tekućem pokretanju.

en: Current Akonadi control error log found.
bs: Tekući dnevnik grešaka upravljanja Akonadija nađen.

en: The Akonadi control process reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
bs: Upravljački proces Akonadija prijavio je greške tokom tekućeg pokretanja. Dnevnik se nalazi u %1.

en: No previous Akonadi control error log found.
bs: Prethodni dnevnik grešaka upravljanja Akonadija nađen.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its previous startup.
bs: Upravljački proces Akonadija nije prijavio nijednu grešku tokom prethodnog pokretanja.

en: Previous Akonadi control error log found.
bs: Prethodni dnevnik grešaka upravljanja Akonadija nađen.

en: The Akonadi control process reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
bs: Upravljački proces Akonadija prijavio je greške tokom prethodnog pokretanja. Dnevnik se nalazi u %1.

en: Akonadi was started as root
bs: Akonadi pokrenut kao root

en: Running Internet-facing applications as root/administrator exposes you to many security risks. MySQL, used by this Akonadi installation, will not allow itself to run as root, to protect you from these risks.
bs: Izvršavanje programa okrenutih Internetu kao root (administratorskim nalogom) izlaže vas mnogim bezbjednosnim rizicima. MySQL, koji koristi ova instalacija Akonadija, neće dopustiti izvršavanje pod korenom da bi vas zaštitio od ovih rizika.

en: Akonadi is not running as root
bs: Akonadi ne radi kao root

en: Akonadi is not running as a root/administrator user, which is the recommended setup for a secure system.
bs: Akonadi ne radi pod root (administratorskim) korisnikom, što je i preporučena postava za bezbjednost sistema.

en: Save Test Report
bs: Upisivanje izveštaja o probama

en: Could not open file '%1'
bs: Ne mogu da otvorim datoteku %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introductionLabel)
en: An error occurred during the startup of the Akonadi server. The following self-tests are supposed to help with tracking down and solving this problem. When requesting support or reporting bugs, please always include this report.
bs: Došlo je do greške pri pokretanju servera Akonadija. Sljedeće samoprobe trebalo bi da pomognu u otkrivanju i rešavanju ovog problema. Kada tražite podršku ili prijavljujete greške, molimo vas da uvek uključite ovaj izveštaj.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Details
bs: Detalji

en: &New Folder...
bs: &Novi direktorij...

en: New
bs: Nova

en: Delete
bs: Obriši

en: Synchronize
bs: Sinhronizuj

en: Folder &Properties
bs: &Svojstva direktorija

en: Properties
bs: Svojstva

en: &Paste
bs: &Umetni

en: Paste
bs: Umetni

en: Manage Local &Subscriptions...
bs: Uredi lokalne &pretplate...

en: Manage Local Subscriptions
bs: Upravljaj lokalnim pretplatama

en: Add to Favorite Folders
bs: Dodaj u omiljeni direktorij

en: Add to Favorite
bs: Dodaj u omiljene

en: Remove from Favorite Folders
bs: Ukloni iz omiljenih direktorija

en: Remove from Favorite
bs: Ukloni iz omiljenih

en: Rename Favorite...
bs: Preimenuj omiljenu...

en: Rename
bs: Preimenuj

en: Copy Folder To...
bs: Kopiraj direktorij u...

en: Copy To
bs: Kopiraj u

en: Copy Item To...
bs: Kopiraj stavku u...

en: Move Item To...
bs: Premjesti stavku u...

en: Move To
bs: Premjesti u

en: Move Folder To...
bs: Premesti direktorij u...

en: Cut
bs: Isijeci

en: Create Resource
bs: Napravi resurs

en: &Resource Properties
bs: Svojstva &resursa

en: Work Offline
bs: Rad van mreže

en: &Synchronize Folder Recursively
bs: &Sinhronizuj direktorij rekurzivno

en: Synchronize Recursively
bs: Sinhronizuj rekurzivno

en: &Move Folder To Trash
bs: Pre&mjesti fasciklu u smeće

en: Move Folder To Trash
bs: Premjesti fasciklu u smeće

en: &Move Item To Trash
bs: Pre&mjesti stavku u smeće

en: Move Item To Trash
bs: Premjesti stavku u smeće

en: &Restore Folder From Trash
bs: V&rati fasciklu iz smeća

en: Restore Folder From Trash
bs: Vrati fasciklu iz smeća

en: &Restore Item From Trash
bs: V&rati stavku iz smeća

en: Restore Item From Trash
bs: Vrati stavku iz smeća

en: &Restore Collection From Trash
bs: V&rati kolekciju iz smeća

en: Restore Collection From Trash
bs: Vrati kolekciju iz smeća

en: &Synchronize Favorite Folders
bs: &Sinhroniziraj omiljene fascikle

en: Synchronize Favorite Folders
bs: Sinhronizuj omiljene fascikle

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
bs[0]: &Kopiraj %1 direktorij
bs[1]: &Kopiraj %1 direktorija
bs[2]: &Kopiraj %1 direktorija

en: &Copy Item | &Copy %1 Items
bs[0]: &Kopiraj %1 stavku
bs[1]: &Kopiraj %1 stavke
bs[2]: &Kopiraj %1 stavki

en: &Delete Item | &Delete %1 Items
bs[0]: &Obriši %1 stavku
bs[1]: &Obriši %1 stavke
bs[2]: &Obriši %1 stavki

en: &Delete Resource | &Delete %1 Resources
bs[0]: &Obriši %1 resurs
bs[1]: &Obriši %1 resursa
bs[2]: &Obriši %1 resursa

en: &Synchronize Resource | &Synchronize %1 Resources
bs[0]: &Sinhronizuj %1 resurs
bs[1]: &Sinhronizuj %1 resursa
bs[2]: &Sinhronizuj %1 resursa

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
bs[0]: Kopiraj %1 direkorij
bs[1]: Kopiraj %1 direktorija
bs[2]: Kopiraj %1 direktorija

en: Copy Item | Copy %1 Items
bs[0]: Kopiraj %1 stavku
bs[1]: Kopiraj %1 stavke
bs[2]: Kopiraj %1 stavki

en: Cut Item | Cut %1 Items
bs[0]: Isijeci %1 stavku
bs[1]: Isijeci %1 stavke
bs[2]: Isijeci %1 stavki

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
bs[0]: Isijeci %1 direkorij
bs[1]: Isijeci %1 direktorija
bs[2]: Isijeci %1 direktorija

en: Delete Item | Delete %1 Items
bs[0]: Obriši %1 stavku
bs[1]: Obriši %1 stavke
bs[2]: Obriši %1 stavki

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
bs[0]: Obriši %1 direktorij
bs[1]: Obriši %1 direktorija
bs[2]: Obriši %1 direktorija

en: Synchronize Folder | Synchronize %1 Folders
bs[0]: Sinhronizuj %1 direktorij
bs[1]: Sinhronizuj %1 direktorija
bs[2]: Sinhronizuj %1 direktorij

en: Do you really want to delete this folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 folders and all their sub-folders?
bs[0]: Želite li zaista da obrišete %1 direktorij i sve njihove poddirektorije?
bs[1]: Želite li zaista da obrišete %1 direktorija i sve njihove poddirektorije?
bs[2]: Želite li zaista da obrišete %1 direktorija i sve njihove poddirektorije?

en: Could not delete folder: %1
bs: Ne mogu da obrišem direktorij: %1

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
bs: Svojstva direktorija %1

en: Do you really want to delete the selected item? | Do you really want to delete %1 items?
bs[0]: Želite li zaista da obrišete %1 izabranu stavku?
bs[1]: Želite li zaista da obrišete %1 izabrane stavke?
bs[2]: Želite li zaista da obrišete %1 izabranih stavki?

en: Could not delete item: %1
bs: Ne mogu da obrišem stavku: %1

[ctx: @title:window]
en: Rename Favorite
bs: Preimenuj omiljenu

[ctx: @label:textbox name of the folder]
en: Name:
bs: Naziv:

[ctx: @title:window]
en: New Resource
bs: Novi resurs

en: Could not create resource: %1
bs: Ne mogu da napravim resurs: %1

en: Do you really want to delete this resource? | Do you really want to delete %1 resources?
bs[0]: Želite li zaista da obrišete %1 resurs?
bs[1]: Želite li zaista da obrišete %1 resursa?
bs[2]: Želite li zaista da obrišete %1 resursa?

[ctx: @title:window]
en: Delete Resource? | Delete Resources?
bs[0]: Obrisati resurse?
bs[1]: Obrisati resurse?
bs[2]: Obrisati resurse?

en: Could not paste data: %1
bs: Ne mogu da umetnem podatke: %1

en: We can not add "/" in folder name.
bs: Ne može se dodati "/" u ime fascikle.

en: We can not add "." at begin or end of folder name.
bs: Ne može se dodati "." na početku ili kraju imena direktorija.

en: Before syncing folder "%1" it is necessary to have the resource online. Do you want to make it online?
bs: Prije sinhronizacije direktorija "%1" potrebno je imati resurs na mreži. Želite li ga napraviti mrežnim?

en: Account "%1" is offline
bs: Nalog "%1" nije na mreži

[ctx: @action:button]
en: Go Online
bs: Radi van mreže

en: Move to This Folder
bs: Prebaci u ovaj direktorij

en: Copy to This Folder
bs: Kopiraj u ovaj direktorij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
bs: Traži:

en: Akonadi To XML converter
bs: Akonadi u XML konverter

en: Converts an Akonadi collection subtree into a XML file.
bs: Konvertuje Akonadi kolekciju podstabala u XML datoteku

en: No data loaded.
bs: Nema učitanih podataka

en: File %1 does not exist.
bs: Datoteka %1 ne postoji.

en: Schema definition could not be loaded and parsed.
bs: Definicija sheme ne može biti učitana i raščlanjena
