akonadi - en to ca@valencia translation catalogue (442 entries)

en: There is currently no account configured.
ca@valencia: Actualment no hi ha cap compte configurat.

en: Accounts integration is not supported
ca@valencia: La integració dels comptes no està admesa

en: Unable to register object at dbus: %1
ca@valencia: No s'ha pogut registrar l'objecte en «dbus»: %1

[ctx: Name and type of Akonadi resource]
en: %1 of type %2
ca@valencia: %1 del tipus %2

[ctx: @info:shell]
en: Agent identifier
ca@valencia: Identificador de l'agent

en: Akonadi Agent
ca@valencia: Agent d'Akonadi

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
ca@valencia: Preparat

[ctx: @info:status]
en: Offline
ca@valencia: Desconnectat

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
ca@valencia: S'està sincronitzant…

[ctx: @info:status]
en: Not configured
ca@valencia: Sense configurar

[ctx: @label command line option]
en: Resource identifier
ca@valencia: Identificador del recurs

en: Akonadi Resource
ca@valencia: Recurs d'Akonadi

[ctx: @info]
en: Invalid item retrieved
ca@valencia: S'ha recuperat un element no vàlid

[ctx: @info]
en: Error while creating item: %1
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es creava l'element: %1

[ctx: @info]
en: Error while updating collection: %1
ca@valencia: S'ha produït un error mentre s'actualitzava la col·lecció: %1

[ctx: @info]
en: Updating local collection failed: %1.
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'actualització de la col·lecció local: %1.

[ctx: @info]
en: Updating local items failed: %1.
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'actualització dels elements locals: %1.

[ctx: @info]
en: Cannot fetch item in offline mode.
ca@valencia: No es pot recuperar l'element en el mode desconnectat.

[ctx: @info:status]
en: Syncing folder '%1'
ca@valencia: S'està sincronitzant la carpeta «%1»

en: Failed to retrieve collection for sync.
ca@valencia: Ha fallat mentre es recuperava la col·lecció per a sincronitzar-la.

en: Failed to retrieve collection for attribute sync.
ca@valencia: Ha fallat mentre es recuperava la col·lecció per a la sincronització dels atributs.

en: The requested item no longer exists
ca@valencia: L'element sol·licitat ja no existix

[ctx: @info]
en: Job canceled.
ca@valencia: Treball cancel·lat.

en: Akonadi Control
ca@valencia: Control d'Akonadi

en: Akonadi server manipulation tool
    
    Commands:
      start          Starts the Akonadi server with all its processes
      stop           Stops the Akonadi server and all its processes cleanly
      restart        Restart Akonadi server with all its processes
      status         Shows a status overview of the Akonadi server
      instances      List all existing Akonadi instances
      vacuum         Vacuum internal storage (WARNING: needs a lot of time and disk
                     space!)
      fsck           Check (and attempt to fix) consistency of the internal storage
                     (can take some time)
ca@valencia: Eina de manipulació del servidor Akonadi
    
    Ordres:
      start          Inicia el servidor Akonadi amb tots els seus processos
      stop           Para el servidor Akonadi i tots els seus processos de forma neta
      restart        Reinicia el servidor Akonadi amb tots els seus processos
      status         Mostra un resum global de l'estat del servidor Akonadi
      instances      Llista totes les instàncies existents d'Akonadi
      vacuum         Buidatge («vacuum») de l'emmagatzematge intern (AVÍS: cal molt
                     temps i espai de disc!)
      fsck           Comprova (i intenta corregir) la coherència de l'emmagatzematge intern
                     (pot tardar una estona)

en: Wait for server shutdown to complete.
ca@valencia: Espera fons a completar la parada del servidor.

en: Command to execute
ca@valencia: Ordre que s'ha d'executar

en: Configuration Dialog
ca@valencia: Diàleg de configuració

en: Allows to configure an agent or resource
ca@valencia: Permet configurar un agent o recurs

en: The agent identifier
ca@valencia: L'identificador d'agent

en: Required identifier argument missing.
ca@valencia: Falta l'argument d'identificador requerit.

en: No such agent found "%1"
ca@valencia: No s'ha trobat cap agent «%1»

en: No such collection.
ca@valencia: Esta col·lecció no existix.

en: Found unresolved orphan collections
ca@valencia: S'han trobat col·leccions òrfenes sense resoldre

en: Did not find other item for conflict handling
ca@valencia: No s'ha trobat cap element per a gestionar el conflicte

en: Agent instance creation timed out.
ca@valencia: La creació de la instància de l'agent ha excedit el temps.

en: Unable to obtain agent type '%1'.
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre el tipus de l'agent «%1».

en: Unable to create agent instance.
ca@valencia: No s'ha pogut crear la instància de l'agent.

en: Invalid collection instance.
ca@valencia: Instància de la col·lecció no vàlida.

en: Invalid resource instance.
ca@valencia: Instància del recurs no vàlida.

en: Unable to obtain D-Bus interface for resource '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre la interfície de D-Bus per al recurs «%1»

en: Collection attributes synchronization timed out.
ca@valencia: La sincronització dels atributs de la col·lecció ha excedit el temps.

en: Invalid collection to copy
ca@valencia: Col·lecció no vàlida per a copiar

en: Invalid destination collection
ca@valencia: Destinació de la col·lecció no vàlida

en: Invalid parent
ca@valencia: Pare no vàlid

en: Failed to parse Collection from response
ca@valencia: Ha fallat durant l'anàlisi de la col·lecció de la resposta

en: Invalid collection
ca@valencia: Col·lecció no vàlida

en: Invalid collection given.
ca@valencia: Col·lecció proporcionada no vàlida.

en: No objects specified for moving
ca@valencia: No s'ha especificat cap objecte per a moure

en: No valid destination specified
ca@valencia: No s'ha especificat cap destinació vàlida

en: Invalid collection.
ca@valencia: Col·lecció no vàlida.

en: Invalid parent collection
ca@valencia: Col·lecció pare no vàlida

en: Cannot connect to the Akonadi service.
ca@valencia: No s'ha pogut connectar amb el servei Akonadi.

en: The protocol version of the Akonadi server is incompatible. Make sure you have a compatible version installed.
ca@valencia: La versió del protocol del servidor Akonadi és incompatible. Comproveu que teniu instal·lada una versió compatible.

en: User canceled operation.
ca@valencia: Operació cancel·lada per l'usuari.

en: Unknown error.
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut.

en: Unexpected response
ca@valencia: Resposta inesperada

en: Resource synchronization timed out.
ca@valencia: La sincronització del recurs ha excedit el temps.

en: Could not fetch root collection of resource %1.
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la col·lecció arrel del recurs %1.

en: No resource ID given.
ca@valencia: No s'ha proporcionat l'ID del recurs.

en: Invalid resource identifier '%1'
ca@valencia: Identificador del recurs «%1» no vàlid

en: Failed to configure default resource via D-Bus.
ca@valencia: Ha fallat mentre es configurava el recurs predeterminat via D-Bus.

en: Failed to fetch the resource collection.
ca@valencia: Ha fallat mentre es recuperava la col·lecció de recursos.

en: Timeout trying to get lock.
ca@valencia: Ha caducat el temps en provar d'obtindre el bloqueig.

en: Failed to create tag.
ca@valencia: Ha fallat mentre es creava l'etiqueta.

en: Move to trash collection failed, aborting trash operation
ca@valencia: Ha fallat mentre es movia la col·lecció cap a dins de la paperera, s'ha interromput l'operació

en: Invalid items passed
ca@valencia: S'han passat elements no vàlids

en: Invalid collection passed
ca@valencia: S'ha passat una col·lecció no vàlida

en: No valid collection or empty itemlist
ca@valencia: Col·lecció no vàlida o llista d'elements buida

en: Could not find restore collection and restore resource is not available
ca@valencia: No s'ha pogut trobar la col·lecció que cal restaurar i el recurs de restauració no està disponible

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @info:status]
en: Loading...
ca@valencia: S'està carregant…

en: The target collection '%1' contains already
    a collection with name '%2'.
ca@valencia: La col·lecció de destinació «%1» ja conté
    una col·lecció amb el nom «%2».

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @info]
en: Could not copy item: <message>%1</message>
ca@valencia: No s'ha pogut copiar l'element: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not copy collection: <message>%1</message>
ca@valencia: No s'ha pogut copiar la col·lecció: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move item: <message>%1</message>
ca@valencia: No s'ha pogut moure l'element: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move collection: <message>%1</message>
ca@valencia: No s'ha pogut moure la col·lecció: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not link entity: <message>%1</message>
ca@valencia: No s'ha pogut enllaçar l'entitat: <message>%1</message>

en: Favorite Folders
ca@valencia: Carpetes preferides

en: Total Messages
ca@valencia: Total de missatges

en: Unread Messages
ca@valencia: Missatges sense llegir

en: Storage Size
ca@valencia: Mida d'emmagatzematge

en: Subfolder Storage Size
ca@valencia: Mida d'emmagatzematge de la subcarpeta

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
ca@valencia: Sense llegir

[ctx: collection size]
en: Size
ca@valencia: Mida

en: Tag
ca@valencia: Etiqueta

en: Unable to fetch item for index
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar l'element per a l'índex

en: Index is no longer available
ca@valencia: L'índex ja no es troba disponible

en: Payload part '%1' is not available for this index
ca@valencia: La part de contingut «%1» no està disponible per a este índex

en: No session available for this index
ca@valencia: No hi ha disponible cap sessió per a este índex

en: No item available for this index
ca@valencia: No hi ha disponible cap element per a este índex

en: Unnamed plugin
ca@valencia: Connector sense nom

en: No description available
ca@valencia: No hi ha disponible cap descripció

en: The Akonadi server protocol version differs from the protocol version used by this application.
    If you recently updated your system please log out and back in to make sure all applications use the correct protocol version.
ca@valencia: La versió del protocol del servidor Akonadi diferix de la versió del protocol emprat per esta aplicació.
    Si heu actualitzat recentment el sistema, per favor, eixiu i torneu a connectar per a assegurar-vos que totes les aplicacions empren la versió correcta del protocol.

en: There are no Akonadi Agents available. Please verify your KDE PIM installation.
ca@valencia: No hi ha disponible cap agent d'Akonadi. Verifiqueu la vostra instal·lació PIM de KDE.

en: Protocol version mismatch. Server version is older (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart the Akonadi server.
ca@valencia: Les versions del protocol no coincidixen. La versió del servidor és més antiga (%1) que la nostra (%2). Si heu actualitzat el vostre sistema recentment, reinicieu el servidor Akonadi.

en: Protocol version mismatch. Server version is newer (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart all KDE PIM applications.
ca@valencia: Les versions del protocol no coincidixen. La versió del servidor és més nova (%1) que la nostra (%2). Si heu actualitzat el vostre sistema recentment, reinicieu totes les aplicacions PIM de KDE.

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Offline)
ca@valencia: %1 (desconnectat)

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Default)
ca@valencia: %1 (predeterminat)

[ctx: @title:dialog]
en: Configure %1
ca@valencia: Configura %1

[ctx: @info]
en: Modify or delete this account agent.
ca@valencia: Modifica o suprimix este agent de compte.

[ctx: @action:button]
en: Modify
ca@valencia: Modifica

[ctx: @action:button]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

[ctx: @action:button]
en: Add Account
ca@valencia: Afig un compte

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagManagementDialog)
en: Manage Tags
ca@valencia: Gestioneu les etiquetes

[ctx: @title:dialog]
en: Confirm Tag Deletion
ca@valencia: Confirmeu la supressió d'etiqueta

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to delete tag <b>%1</b>?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir l'etiqueta <b>%1</b>?

en: You won't be able to revert this action.
ca@valencia: No podreu desfer esta acció.

[ctx: @info:placeholder]
en: Create a New Tag…
ca@valencia: Crea una etiqueta nova…

[ctx: @action:button]
en: Add Tag
ca@valencia: Afig una etiqueta

en: Akonadi Self Test
ca@valencia: Autocomprovació d'Akonadi

en: Checks and reports state of Akonadi server
ca@valencia: Comprova i informa sobre l'estat del servidor Akonadi

en: Namespace for starting multiple Akonadi instances in the same user session
ca@valencia: Espai de nom per a iniciar múltiples instàncies d'Akonadi en la mateixa sessió d'usuari

en: &New Agent Instance...
ca@valencia: Instància &nova de l'agent…

en: &Delete Agent Instance
ca@valencia: Sup&rimix la instància de l'agent

en: &Configure Agent Instance
ca@valencia: &Configura la instància de l'agent

[ctx: @title:window]
en: New Agent Instance
ca@valencia: Instància nova de l'agent

en: Could not create agent instance: %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear la instància de l'agent: %1

[ctx: @title:window]
en: Agent Instance Creation Failed
ca@valencia: La creació de la instància de l'agent ha fallat

[ctx: @title:window]
en: Delete Agent Instance?
ca@valencia: Voleu suprimir la instància de l'agent?

en: Do you really want to delete the selected agent instance?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir la instància seleccionada de l'agent?

[ctx: @title:window, %1 = agent name]
en: %1 Configuration
ca@valencia: Configuració de %1

en: Unable to access D-Bus interface of created agent.
ca@valencia: No s'ha pogut accedir a la interfície de D-Bus de l'agent creat.

en: The configuration dialog has been opened in another window
ca@valencia: El diàleg de configuració s'ha obert en una altra finestra

en: Configuration for %1 is already opened elsewhere.
ca@valencia: La configuració per a %1 ja es troba oberta en un altre lloc.

en: Failed to register %1 configuration dialog.
ca@valencia: No s'ha pogut registrar el diàleg de configuració %1.

[ctx: @title:window]
en: Configure Account
ca@valencia: Configureu el compte

[ctx: @item:textbox]
en: Search types
ca@valencia: Tipus que s'ha de buscar

en: minute | minutes
ca@valencia[0]: minut
ca@valencia[1]: minuts

en: Retrieval
ca@valencia: Recuperació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inherit)
en: Use options from parent folder or account
ca@valencia: Utilitza les opcions de la carpeta pare o del compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, syncOnDemand)
en: Synchronize when selecting this folder
ca@valencia: Sincronitza en seleccionar esta carpeta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Synchronize after:
ca@valencia: Sincronitza després:

[ctx: never check the cache]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, checkInterval)
en: Never
ca@valencia: Mai

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, checkInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: minutes
ca@valencia: minuts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPartsLabel)
en: Locally cached parts:
ca@valencia: Parts en memòria cau localment:

note: i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, localParts)
en: Locally Cached Parts
ca@valencia: Parts en memòria cau localment

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, retrievalOptionsLabel)
en: Retrieval Options:
ca@valencia: Opcions de recuperació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveFullMessages)
en: Always retrieve full &messages
ca@valencia: Recupera sempre els &missatges complets

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveOnlyHeaders)
en: &Retrieve message bodies on demand
ca@valencia: &Recupera els cossos dels missatges a petició

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keep message bodies locally for:
ca@valencia: Mantín localment els cossos dels missatges durant:

[ctx: no cache timeout]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: Forever
ca@valencia: Per sempre

en: Collection cache cleared. You should restart Akonadi now.
ca@valencia: S'ha netejat la memòria cau de la col·lecció. Ara caldria reiniciar Akonadi.

en: The collection '%1' contains %2 items without Remote ID. Those items were likely never uploaded to the destination server, so clearing this collection means that those <b>data will be lost</b>. Are you sure you want to proceed?
ca@valencia: La col·lecció «%1» conté %2 elements sense ID remot. Segurament estos elements mai s'han pujat al servidor de destinació, de manera que netejar esta col·lació vol dir que estes <b>dades es perdran</b>. Segur que voleu continuar?

[ctx: @info Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
ca@valencia: Busca

[ctx: @option:check]
en: Use folder by default
ca@valencia: Utilitza la carpeta predeterminada

[ctx: @action:button]
en: &New Subfolder...
ca@valencia: Subcarpeta &nova…

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new subfolder under the currently selected folder
ca@valencia: Crea una subcarpeta nova davall la carpeta seleccionada

[ctx: @title:window]
en: New Folder
ca@valencia: Carpeta nova

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
ca@valencia: Nom

en: Could not create folder: %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear la carpeta: %1

[ctx: @title:window]
en: Folder Creation Failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear la carpeta

[ctx: @label]
en: One object | %1 objects
ca@valencia[0]: Un objecte
ca@valencia[1]: %1 objectes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
ca@valencia: &Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customIconCheckbox)
en: &Use custom icon:
ca@valencia: Utilit&za una icona personalitzada:

note: i18n: ectx: property (icon), widget (KIconButton, customIcon)
en: folder
ca@valencia: carpeta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statsBox)
en: Statistics
ca@valencia: Estadístiques

[ctx: object names]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Content:
ca@valencia: Contingut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: 0 objects
ca@valencia: 0 objectes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size:
ca@valencia: Mida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: 0 Byte
ca@valencia: 0 Bytes

en: Remember that indexing can take some minutes.
ca@valencia: Recordeu que la indexació pot tardar uns minuts.

en: Maintenance
ca@valencia: Manteniment

en: Error while retrieving indexed items count
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es recuperava el compte dels elements indexats

en: Indexed %1 item in this folder | Indexed %1 items in this folder
ca@valencia[0]: S'ha indexat %1 element en esta carpeta
ca@valencia[1]: S'han indexat %1 elements en esta carpeta

en: Calculating indexed items...
ca@valencia: S'estan calculant els elements indexats…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder type:
ca@valencia: Tipus de carpeta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderTypeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderSizeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, itemsCountLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unreadItemsCountLbl)
en: unknown
ca@valencia: desconegut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: File size:
ca@valencia: Mida del fitxer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Total items:
ca@valencia: Elements totals:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Unread items:
ca@valencia: Elements sense llegir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexingLabel)
en: Indexing:
ca@valencia: Indexació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableIndexingChkBox)
en: Enable fulltext indexing
ca@valencia: Activa la indexació de text complet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexedCountLbl)
en: Retrieving indexed items count...
ca@valencia: S'està recuperant el compte dels elements indexats…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reindexButton)
en: Reindex folder
ca@valencia: Torna a indexar la carpeta

[ctx: @info:placeholder]
en: No Folder
ca@valencia: Cap carpeta

[ctx: @info:tooltip]
en: Open collection dialog
ca@valencia: Diàleg d'obertura de col·lecció

[ctx: @title:window]
en: Select a Collection
ca@valencia: Trieu una col·lecció

en: Modification Time
ca@valencia: Hora de modificació

en: Flags
ca@valencia: Indicadors

en: Attribute: %1
ca@valencia: Atribut: %1

[ctx: @title:window]
en: Conflict Resolution
ca@valencia: Resolució de conflictes

[ctx: @action:button]
en: Take my version
ca@valencia: Agafa la meua versió

[ctx: @action:button]
en: Take their version
ca@valencia: Agafa la seua versió

[ctx: @action:button]
en: Keep both versions
ca@valencia: Mantín ambdues versions

[ctx: @label:textbox]
en: <qt>Your changes conflict with those made by someone else meanwhile.<br>Unless one version can just be thrown away, you will have to integrate those changes manually.<br>Click on <a href="opentexteditor">"Open text editor"</a> to keep a copy of the texts, then select which version is most correct, then re-open it and modify it again to add what's missing.
ca@valencia: <qt>Els vostres canvis entren en conflicte amb els d'algú altre.<br> A menys que es puga llençar alguna versió, els haureu d'integrar manualment.<br>Cliqueu damunt «<a href="opentexteditor">Obri l'editor de text</a>» per a mantindre una còpia dels textos, trieu la versió més correcta, torneu-la a obrir i modifiqueu-la de nou per a afegir-hi el que falta.

en: Data
ca@valencia: Dades

en: Starting Akonadi server...
ca@valencia: S'està iniciant el servidor Akonadi…

en: Stopping Akonadi server...
ca@valencia: S'està parant el servidor Akonadi…

en: &Move Here
ca@valencia: &Mou ací

en: &Copy Here
ca@valencia: &Copia ací

en: &Link Here
ca@valencia: &Enllaça ací

en: C&ancel
ca@valencia: C&ancel·la

[ctx: %1 is a reason why]
en: Cannot connect to the Personal information management service.
    
    %1
ca@valencia: No s'ha pogut connectar amb el servei per a la gestió de la informació personal.
    
    %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Personal information management service is starting...
ca@valencia: S'està iniciant el servei per a la gestió de la informació personal…

en: Personal information management service is starting...
ca@valencia: S'està iniciant el servei per a la gestió de la informació personal…

[ctx: @info:tooltip]
en: Personal information management service is shutting down...
ca@valencia: S'està parant el servei per a la gestió de la informació personal…

en: Personal information management service is shutting down...
ca@valencia: S'està parant el servei per a la gestió de la informació personal…

[ctx: @info:tooltip]
en: Personal information management service is performing a database upgrade.
ca@valencia: El servei per a la gestió de la informació personal està realitzant una actualització de la base de dades…

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
    This happens after a software update and is necessary to optimize performance.
    Depending on the amount of personal information, this might take a few minutes.
ca@valencia: El servei per a la gestió de la informació personal està efectuant una actualització de la base de dades. Açò succeïx després d'una actualització del programari i, és necessari per a optimitzar el rendiment.
    En funció de la quantitat d'informació personal, açò pot tardar alguns minuts.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, notRunningPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notRunningDescription)
en: A required background service is not running. This application cannot be used without it.
ca@valencia: Un servei necessari no està executant-se en segon pla. Esta aplicació no es pot utilitzar sense ell.

[ctx: @action:button Start the Akonadi server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start
ca@valencia: Inicia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, brokenPage)
en: A required background service is not operational.
    Click on "Details..." to obtain detailed information on this problem.
ca@valencia: Un servei necessari en segon pla no està operatiu.
    Cliqueu damunt «Detalls…» per a obtindre informació detallada quant a este problema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, brokenDescription)
en: <html><head/><body><p>A required background service is not operational.</p><p>See <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi#If_Akonadi_Reports_Broken_or_Non-operational">FAQ</a> for troubleshooting tips.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Un servei necessari en segon pla no està operatiu.</p><p>Vegeu les <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi#If_Akonadi_Reports_Broken_or_Non-operational">PMF</a> sobre consells de resolució de problemes.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selfTestButton)
en: Details...
ca@valencia: Detalls…

en: Do you want to remove account '%1'?
ca@valencia: Voleu eliminar el compte «%1»?

[ctx: @title:window]
en: Remove account?
ca@valencia: Voleu eliminar el compte?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, accountOnCurrentActivity)
en: Show only account on current activity
ca@valencia: Mostra el compte només en l'activitat actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Incoming accounts (add at least one):
ca@valencia: Comptes d'entrada (afegiu-ne un com a mínim):

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, mFilterAccount)
en: Filter…
ca@valencia: Filtre…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mAddAccountButton)
en: A&dd...
ca@valencia: Afi&g…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyAccountButton)
en: &Modify...
ca@valencia: &Modifica…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveAccountButton)
en: R&emove
ca@valencia: &Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRestartAccountButton)
en: Restart
ca@valencia: Reinicia

en: Recent Folder
ca@valencia: Carpeta recent

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameFavoriteDialog)
en: Rename Favorite
ca@valencia: Canvia el nom d'una preferida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ca@valencia: Nom:

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Server Self-Test
ca@valencia: Autocomprovació del servidor Akonadi

en: Save Report...
ca@valencia: Guarda l'informe…

en: Copy Report to Clipboard
ca@valencia: Copia l'informe a dins del porta-retalls

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration and was found on your system.
ca@valencia: La configuració actual del servidor Akonadi requerix el controlador «%1» de QtSQL i s'ha trobat en el sistema.

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration.
    The following drivers are installed: %2.
    Make sure the required driver is installed.
ca@valencia: La configuració actual del servidor Akonadi requerix el controlador «%1» de QtSQL.
    Estan instal·lats els controladors següents: %2.
    Comproveu que el controlador requerit estiga instal·lat.

en: Database driver found.
ca@valencia: S'ha trobat el controlador de la base de dades.

en: Database driver not found.
ca@valencia: No s'ha trobat el controlador de la base de dades.

en: MySQL server executable not tested.
ca@valencia: No s'ha provat l'executable del servidor MySQL.

en: The current configuration does not require an internal MySQL server.
ca@valencia: La configuració actual no requerix cap servidor intern de MySQL.

en: You have currently configured Akonadi to use the MySQL server '%1'.
    Make sure you have the MySQL server installed, set the correct path and ensure you have the necessary read and execution rights on the server executable. The server executable is typically called 'mysqld'; its location varies depending on the distribution.
ca@valencia: Actualment heu configurat Akonadi per a utilitzar el servidor «%1» de MySQL.
    Comproveu que teniu el servidor MySQL instal·lat, definit el camí correcte i assegureu-vos que teniu els permisos de lectura i execució necessaris sobre l'executable del servidor. L'executable del servidor normalment s'anomena «mysqld», la seua ubicació varia en funció de la distribució.

en: MySQL server not found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap servidor MySQL.

en: MySQL server not readable.
ca@valencia: No es pot llegir des del servidor MySQL.

en: MySQL server not executable.
ca@valencia: El servidor MySQL no es pot executar.

en: MySQL found with unexpected name.
ca@valencia: S'ha trobat MySQL amb un nom inesperat.

en: MySQL server found.
ca@valencia: S'ha trobat el servidor MySQL.

en: MySQL server found: %1
ca@valencia: S'ha trobat el servidor MySQL: %1

en: MySQL server is executable.
ca@valencia: El servidor MySQL és executable.

en: Executing the MySQL server '%1' failed with the following error message: '%2'
ca@valencia: Ha fallat mentre s'executava el servidor «%1» de MySQL amb el missatge d'error següent: «%2»

en: Executing the MySQL server failed.
ca@valencia: Ha fallat mentre s'executava el servidor MySQL.

en: MySQL server error log not tested.
ca@valencia: No s'ha provat el registre d'error del servidor MySQL.

en: No current MySQL error log found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap registre d'error actual de MySQL.

en: The MySQL server did not report any errors during this startup. The log can be found in '%1'.
ca@valencia: El servidor MySQL no ha informat de cap error durant este inici. El registre es pot trobar a «%1».

en: MySQL error log not readable.
ca@valencia: El registre d'error de MySQL no es pot llegir.

en: A MySQL server error log file was found but is not readable: %1
ca@valencia: S'ha trobat un registre d'error del servidor MySQL, però no es pot llegir: %1

en: MySQL server log contains errors.
ca@valencia: El registre del servidor MySQL conté errors.

en: The MySQL server error log file '%1' contains errors.
ca@valencia: El fitxer de registre d'errors «%1» del servidor MySQL conté errors.

en: MySQL server log contains warnings.
ca@valencia: El registre del servidor MySQL conté avisos.

en: The MySQL server log file '%1' contains warnings.
ca@valencia: El fitxer de registre d'errors «%1» del servidor MySQL conté avisos.

en: MySQL server log contains no errors.
ca@valencia: El registre del servidor MySQL no conté errors.

en: The MySQL server log file '%1' does not contain any errors or warnings.
ca@valencia: El fitxer de registre d'errors «%1» del servidor MySQL no conté cap error ni avís.

en: MySQL server configuration not tested.
ca@valencia: La configuració del servidor MySQL no s'ha provat.

en: MySQL server default configuration found.
ca@valencia: S'ha trobat la configuració predeterminada del servidor MySQL.

en: The default configuration for the MySQL server was found and is readable at %1.
ca@valencia: S'ha trobat la configuració predeterminada del servidor MySQL i es pot llegir a %1.

en: MySQL server default configuration not found.
ca@valencia: No s'ha trobat la configuració predeterminada del servidor MySQL.

en: The default configuration for the MySQL server was not found or was not readable. Check your Akonadi installation is complete and you have all required access rights.
ca@valencia: No s'ha trobat la configuració predeterminada del servidor MySQL o no s'ha pogut llegir. Comproveu que la instal·lació d'Akonadi ha acabat i que teniu els permisos d'accés requerits.

en: MySQL server custom configuration not available.
ca@valencia: La configuració personalitzada del servidor MySQL no està disponible.

en: The custom configuration for the MySQL server was not found but is optional.
ca@valencia: No s'ha trobat la configuració personalitzada del servidor MySQL, però és opcional.

en: MySQL server custom configuration found.
ca@valencia: S'ha trobat la configuració personalitzada del servidor MySQL.

en: The custom configuration for the MySQL server was found and is readable at %1
ca@valencia: S'ha trobat la configuració personalitzada del servidor MySQL i es pot llegir a %1

en: MySQL server custom configuration not readable.
ca@valencia: La configuració personalitzada del servidor MySQL no es pot llegir.

en: The custom configuration for the MySQL server was found at %1 but is not readable. Check your access rights.
ca@valencia: S'ha trobat la configuració personalitzada del servidor MySQL a %1, però no es pot llegir. Comproveu els vostres permisos d'accés.

en: MySQL server configuration not found or not readable.
ca@valencia: No s'ha trobat la configuració del servidor MySQL o no es pot llegir.

en: The MySQL server configuration was not found or is not readable.
ca@valencia: No s'ha trobat la configuració del servidor MySQL o no es pot llegir.

en: MySQL server configuration is usable.
ca@valencia: La configuració del servidor MySQL es pot utilitzar.

en: The MySQL server configuration was found at %1 and is readable.
ca@valencia: S'ha trobat la configuració del servidor MySQL a %1 i es pot llegir.

en: Cannot connect to PostgreSQL server.
ca@valencia: No s'ha pogut connectar amb el servidor PostgreSQL.

en: PostgreSQL server found.
ca@valencia: S'ha trobat el servidor PostgreSQL.

en: The PostgreSQL server was found and connection is working.
ca@valencia: S'ha trobat el servidor PostgreSQL i la connexió funciona.

en: akonadictl not found
ca@valencia: No s'ha trobat «akonadictl»

en: The program 'akonadictl' needs to be accessible in $PATH. Make sure you have the Akonadi server installed.
ca@valencia: El programa «akonadictl» cal que estiga accessible en la $PATH. Comproveu que teniu instal·lat el servidor Akonadi.

en: akonadictl found and usable
ca@valencia: S'ha trobat «akonadictl» i es pot utilitzar

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found and could be executed successfully.
    Result:
    %2
ca@valencia: S'ha trobat el programa «%1» per a controlar el servidor Akonadi i s'ha pogut executar correctament.
    Resultat:
    %2

en: akonadictl found but not usable
ca@valencia: S'ha trobat «akonadictl» però no es pot utilitzar

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found but could not be executed successfully.
    Result:
    %2
    Make sure the Akonadi server is installed correctly.
ca@valencia: S'ha trobat el programa «%1» per a controlar el servidor Akonadi, però no s'ha pogut executar correctament.
    Resultat:
    %2
    Comproveu que el servidor Akonadi estiga correctament instal·lat.

en: Akonadi control process registered at D-Bus.
ca@valencia: El procés de control d'Akonadi s'ha registrat a D-Bus.

en: The Akonadi control process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
ca@valencia: El procés de control d'Akonadi s'ha registrat a D-Bus, el qual normalment indica que es troba operatiu.

en: Akonadi control process not registered at D-Bus.
ca@valencia: El procés de control d'Akonadi no s'ha registrat a D-Bus.

en: The Akonadi control process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
ca@valencia: El procés de control d'Akonadi no s'ha registrat a D-Bus, el qual normalment vol dir que no s'ha iniciat o que ha trobat un error fatal durant l'inici.

en: Akonadi server process registered at D-Bus.
ca@valencia: El procés de servidor d'Akonadi s'ha registrat a D-Bus.

en: The Akonadi server process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
ca@valencia: El procés de servidor d'Akonadi s'ha registrat a D-Bus, el qual normalment indica que es troba operatiu.

en: Akonadi server process not registered at D-Bus.
ca@valencia: El procés de servidor d'Akonadi no s'ha registrat a D-Bus.

en: The Akonadi server process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
ca@valencia: El procés de servidor d'Akonadi no s'ha registrat a D-Bus, el qual normalment vol dir que no s'ha iniciat o que ha trobat un error fatal durant l'inici.

en: Protocol version check not possible.
ca@valencia: No és possible comprovar la versió del protocol.

en: Without a connection to the server it is not possible to check if the protocol version meets the requirements.
ca@valencia: No és possible comprovar si la versió del protocol complix els requisits sense una connexió amb el servidor.

en: Server protocol version is too old.
ca@valencia: La versió del protocol del servidor és massa antiga.

en: The server protocol version is %1, but version %2 is required by the client. If you recently updated KDE PIM, please make sure to restart both Akonadi and KDE PIM applications.
ca@valencia: La versió del protocol del servidor és la %1, però el client requerix la versió %2. Si heu actualitzat recentment la PIM de KDE, assegureu-vos de tornar a iniciar tant Akonadi com la PIM de KDE.

en: Server protocol version is too new.
ca@valencia: La versió del protocol del servidor és massa nova.

en: Server protocol version matches.
ca@valencia: La versió del protocol del servidor coincidix.

en: The current Protocol version is %1.
ca@valencia: L'actual versió del protocol del servidor és la %1.

en: Resource agents found.
ca@valencia: S'han trobat els agents de recursos.

en: At least one resource agent has been found.
ca@valencia: S'ha trobat com a mínim un agent de recursos.

en: No resource agents found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap agent de recursos.

en: No resource agents have been found, Akonadi is not usable without at least one. This usually means that no resource agents are installed or that there is a setup problem. The following paths have been searched: '%1'. The XDG_DATA_DIRS environment variable is set to '%2'; make sure this includes all paths where Akonadi agents are installed.
ca@valencia: No s'ha trobat cap agent de recursos, Akonadi no es pot utilitzar sense almenys un. Normalment açò significa que no hi ha cap agent instal·lat o que hi ha un problema de configuració. S'ha buscat en els camins següents: «%1». La variable d'entorn XDG_DATA_DIRS s'ha definit com a «%2», comproveu que incloga tots els camins on s'han instal·lat els agents d'Akonadi.

en: No current Akonadi server error log found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap registre actual d'error del servidor Akonadi.

en: The Akonadi server did not report any errors during its current startup.
ca@valencia: El servidor Akonadi no ha informat de cap error durant la seua iniciada actual.

en: Current Akonadi server error log found.
ca@valencia: S'ha trobat el registre actual d'error del servidor Akonadi.

en: The Akonadi server reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
ca@valencia: El servidor Akonadi ha informat d'errors durant la seua iniciada actual. Es pot trobar el registre a %1.

en: No previous Akonadi server error log found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap registre d'error anterior del servidor Akonadi.

en: The Akonadi server did not report any errors during its previous startup.
ca@valencia: El servidor Akonadi no ha informat de cap error durant la seua iniciada anterior.

en: Previous Akonadi server error log found.
ca@valencia: S'ha trobat el registre d'error anterior del servidor Akonadi.

en: The Akonadi server reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
ca@valencia: El servidor Akonadi ha informat d'errors durant la seua iniciada anterior. Es pot trobar el registre a %1.

en: No current Akonadi control error log found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap registre d'error actual del control d'Akonadi.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its current startup.
ca@valencia: El procés de control d'Akonadi no ha informat de cap error durant la seua iniciada actual.

en: Current Akonadi control error log found.
ca@valencia: S'ha trobat el registre d'errors actual del control d'Akonadi.

en: The Akonadi control process reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
ca@valencia: El procés de control d'Akonadi ha informat d'errors durant la seua iniciada actual. El registre es pot trobar a %1.

en: No previous Akonadi control error log found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap registre d'error anterior del control d'Akonadi.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its previous startup.
ca@valencia: El procés de control d'Akonadi no ha informat de cap error durant la seua iniciada anterior.

en: Previous Akonadi control error log found.
ca@valencia: S'ha trobat el registre d'errors anterior del control d'Akonadi.

en: The Akonadi control process reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
ca@valencia: El procés de control d'Akonadi ha informat d'errors durant l'iniciada anterior. El registre es pot trobar a %1.

en: Akonadi was started as root
ca@valencia: Akonadi s'ha iniciat com a root

en: Running Internet-facing applications as root/administrator exposes you to many security risks. MySQL, used by this Akonadi installation, will not allow itself to run as root, to protect you from these risks.
ca@valencia: Executar aplicacions de cara a Internet com a root/administrador vos exposa a molts riscos de seguretat. MySQL, utilitzat per esta instal·lació d'Akonadi, no permet executar-se com a root per a protegir-vos d'estos riscos.

en: Akonadi is not running as root
ca@valencia: Akonadi no s'està executant com a root

en: Akonadi is not running as a root/administrator user, which is the recommended setup for a secure system.
ca@valencia: Akonadi no s'està executant com a usuari root/administrador, el qual és la configuració recomanada per a un sistema segur.

en: Save Test Report
ca@valencia: Guarda l'informe de la prova

[ctx: @title:window]
en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

en: Could not open file '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introductionLabel)
en: An error occurred during the startup of the Akonadi server. The following self-tests are supposed to help with tracking down and solving this problem. When requesting support or reporting bugs, please always include this report.
ca@valencia: S'ha produït un error durant l'inici del servidor Akonadi. Se suposa que les autocomprovacions següents ajudaran a determinar i solucionar este problema. Quan sol·liciteu ajuda o informeu d'errors, cal incloure sempre este informe, per favor.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Details
ca@valencia: Detalls

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p>For more troubleshooting tips please refer to <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>
ca@valencia: <p>Per a més consells sobre la resolució de problemes, vegeu <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi/ca">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>

en: &New Folder...
ca@valencia: Carpeta &nova…

en: New
ca@valencia: Nou

en: &Delete Folder
ca@valencia: Sup&rimix la carpeta

en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: &Synchronize Folder
ca@valencia: &Sincronitza la carpeta

en: Synchronize
ca@valencia: Sincronitza

en: Folder &Properties
ca@valencia: &Propietats de la carpeta

en: Properties
ca@valencia: Propietats

en: &Paste
ca@valencia: A&pega

en: Paste
ca@valencia: Apega

en: Manage Local &Subscriptions...
ca@valencia: Gestiona les &subscripcions locals…

en: Manage Local Subscriptions
ca@valencia: Gestioneu les subscripcions locals

en: Add to Favorite Folders
ca@valencia: Afig a les carpetes preferides

en: Add to Favorite
ca@valencia: Afig a les preferides

en: Remove from Favorite Folders
ca@valencia: Elimina de les carpetes preferides

en: Remove from Favorite
ca@valencia: Elimina de les preferides

en: Rename Favorite...
ca@valencia: Canvia el nom d'una preferida…

en: Rename
ca@valencia: Canvia el nom

en: Copy Folder To...
ca@valencia: Copia la carpeta a…

en: Copy To
ca@valencia: Copia a

en: Copy Item To...
ca@valencia: Copia l'element a…

en: Move Item To...
ca@valencia: Mou l'element cap a…

en: Move To
ca@valencia: Mou cap a

en: Move Folder To...
ca@valencia: Mou la carpeta cap a…

en: &Cut Item
ca@valencia: &Retalla l'element

en: Cut
ca@valencia: Retalla

en: &Cut Folder
ca@valencia: &Retalla la carpeta

en: Create Resource
ca@valencia: Crea un recurs

en: Delete Resource
ca@valencia: Suprimix el recurs

en: &Resource Properties
ca@valencia: &Propietats del recurs

en: Synchronize Resource
ca@valencia: Sincronitza el recurs

en: Work Offline
ca@valencia: Treballa desconnectat

en: &Synchronize Folder Recursively
ca@valencia: &Sincronitza les carpetes recursivament

en: Synchronize Recursively
ca@valencia: Sincronitza recursivament

en: &Move Folder To Trash
ca@valencia: &Mou la carpeta cap a dins de la paperera

en: Move Folder To Trash
ca@valencia: Mou la carpeta cap a dins de la paperera

en: &Move Item To Trash
ca@valencia: &Mou l'element cap a dins de la paperera

en: Move Item To Trash
ca@valencia: Mou l'element cap a dins de la paperera

en: &Restore Folder From Trash
ca@valencia: &Restaura la carpeta des de la paperera

en: Restore Folder From Trash
ca@valencia: Restaura la carpeta des de la paperera

en: &Restore Item From Trash
ca@valencia: &Restaura l'element des de la paperera

en: Restore Item From Trash
ca@valencia: Restaura l'element des de la paperera

en: &Restore Collection From Trash
ca@valencia: &Restaura la col·lecció des de la paperera

en: Restore Collection From Trash
ca@valencia: Restaura la col·lecció des de la paperera

en: &Synchronize Favorite Folders
ca@valencia: &Sincronitza les carpetes preferides

en: Synchronize Favorite Folders
ca@valencia: Sincronitza les carpetes preferides

en: Synchronize Folder Tree
ca@valencia: Sincronitza l'arbre de carpetes

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
ca@valencia[0]: &Copia la carpeta
ca@valencia[1]: &Copia %1 carpetes

en: &Copy Item | &Copy %1 Items
ca@valencia[0]: &Copia l'element
ca@valencia[1]: &Copia %1 elements

[ctx: @action]
en: &Cut Item | &Cut %1 Items
ca@valencia[0]: &Retalla l'element
ca@valencia[1]: &Retalla %1 elements

[ctx: @action]
en: &Cut Folder | &Cut %1 Folders
ca@valencia[0]: &Retalla la carpeta
ca@valencia[1]: &Retalla %1 carpetes

en: &Delete Item | &Delete %1 Items
ca@valencia[0]: Sup&rimix l'element
ca@valencia[1]: Sup&rimix %1 elements

[ctx: @action]
en: &Delete Folder | &Delete %1 Folders
ca@valencia[0]: Sup&rimix la carpeta
ca@valencia[1]: Sup&rimix %1 carpetes

[ctx: @action]
en: &Synchronize Folder | &Synchronize %1 Folders
ca@valencia[0]: &Sincronitza la carpeta
ca@valencia[1]: &Sincronitza %1 carpetes

en: &Delete Resource | &Delete %1 Resources
ca@valencia[0]: Sup&rimix el recurs
ca@valencia[1]: Sup&rimix %1 recursos

en: &Synchronize Resource | &Synchronize %1 Resources
ca@valencia[0]: &Sincronitza el recurs
ca@valencia[1]: &Sincronitza %1 recursos

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
ca@valencia[0]: Copia la carpeta
ca@valencia[1]: Copia %1 carpetes

en: Copy Item | Copy %1 Items
ca@valencia[0]: Copia l'element
ca@valencia[1]: Copia %1 elements

en: Cut Item | Cut %1 Items
ca@valencia[0]: Retalla l'element
ca@valencia[1]: Retalla %1 elements

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
ca@valencia[0]: Retalla la carpeta
ca@valencia[1]: Retalla %1 carpetes

en: Delete Item | Delete %1 Items
ca@valencia[0]: Suprimix element
ca@valencia[1]: Suprimix %1 elements

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
ca@valencia[0]: Suprimix la carpeta
ca@valencia[1]: Suprimix %1 carpetes

en: Synchronize Folder | Synchronize %1 Folders
ca@valencia[0]: Sincronitza la carpeta
ca@valencia[1]: Sincronitza %1 carpetes

[ctx: @action]
en: Delete Resource | Delete %1 Resources
ca@valencia[0]: Suprimix el recurs
ca@valencia[1]: Suprimix %1 recursos

[ctx: @action]
en: Synchronize Resource | Synchronize %1 Resources
ca@valencia[0]: Sincronitza el recurs
ca@valencia[1]: Sincronitza %1 recursos

[ctx: @label:textbox name of Akonadi folder]
en: Name
ca@valencia: Nom

en: Do you really want to delete this folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 folders and all their sub-folders?
ca@valencia[0]: Segur que voleu suprimir esta carpeta i totes les seues subcarpetes?
ca@valencia[1]: Segur que voleu suprimir %1 carpetes i totes les seues subcarpetes?

[ctx: @title:window]
en: Delete Folder? | Delete Folders?
ca@valencia[0]: Voleu suprimir la carpeta?
ca@valencia[1]: Voleu suprimir les carpetes?

en: Could not delete folder: %1
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir la carpeta: %1

[ctx: @title:window]
en: Folder Deletion Failed
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir la carpeta

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
ca@valencia: Propietats de la carpeta %1

en: Do you really want to delete the selected item? | Do you really want to delete %1 items?
ca@valencia[0]: Segur que voleu suprimir l'element seleccionat?
ca@valencia[1]: Segur que voleu suprimir %1 elements?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item? | Delete Items?
ca@valencia[0]: Voleu suprimir l'element?
ca@valencia[1]: Voleu suprimir els elements?

en: Could not delete item: %1
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir l'element: %1

[ctx: @title:window]
en: Item Deletion Failed
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir l'element

[ctx: @title:window]
en: Rename Favorite
ca@valencia: Canvia el nom d'una preferida

[ctx: @label:textbox name of the folder]
en: Name:
ca@valencia: Nom:

[ctx: @title:window]
en: New Resource
ca@valencia: Recurs nou

en: Could not create resource: %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear el recurs: %1

[ctx: @title:window]
en: Resource Creation Failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear el recurs

en: Do you really want to delete this resource? | Do you really want to delete %1 resources?
ca@valencia[0]: Segur que voleu suprimir este recurs?
ca@valencia[1]: Segur que voleu suprimir %1 recursos?

[ctx: @title:window]
en: Delete Resource? | Delete Resources?
ca@valencia[0]: Voleu suprimir el recurs?
ca@valencia[1]: Voleu suprimir els recursos?

en: Could not paste data: %1
ca@valencia: No s'ha pogut apegar les dades: %1

[ctx: @title:window]
en: Paste Failed
ca@valencia: Ha fallat mentre s'apegava

en: We can not add "/" in folder name.
ca@valencia: No es pot afegir «/» en el nom de la carpeta.

[ctx: @title:window]
en: Create New Folder Error
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es creava una carpeta nova

en: We can not add "." at begin or end of folder name.
ca@valencia: No es pot afegir «.» a l'inici o al final del nom de la carpeta.

en: Before syncing folder "%1" it is necessary to have the resource online. Do you want to make it online?
ca@valencia: Abans de sincronitzar la carpeta «%1» cal tindre el recurs en línia. Voleu posar-lo en línia?

en: Account "%1" is offline
ca@valencia: El compte «%1» està desconnectat

[ctx: @action:button]
en: Go Online
ca@valencia: Connecta

en: Move to This Folder
ca@valencia: Mou cap a esta carpeta

en: Copy to This Folder
ca@valencia: Copia a esta carpeta

en: Failed to update subscription: %1
ca@valencia: Ha fallat mentre s'actualitzava la subscripció: %1

[ctx: @title:window]
en: Subscription Error
ca@valencia: S'ha produït un error de subscripció

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SubscriptionDialog)
en: Local Subscriptions
ca@valencia: Subscripcions locals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
ca@valencia: Busca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, subscribedOnlyCheckBox)
en: &Subscribed only
ca@valencia: Només els &subscrits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, subscribeButton)
en: Su&bscribe
ca@valencia: Su&bscriu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unsubscribeButton)
en: &Unsubscribe
ca@valencia: Cancel·la la s&ubscripció

en: Failed to create a new tag
ca@valencia: Ha fallat mentre es creava una etiqueta nova

[ctx: @title:window]
en: An Error Occurred while Creating a New Tag
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es creava una etiqueta nova

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the tag <resource>%1</resource>?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar l'etiqueta <resource>%1</resource>?

[ctx: @title:window]
en: Delete Tag
ca@valencia: Suprimix l'etiqueta

[ctx: @info]
en: Delete tag
ca@valencia: Suprimix l'etiqueta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectLabel)
en: Select tags that should be applied.
ca@valencia: Tria les etiquetes que s'hauran d'aplicar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTagButton)
en: Create new tag
ca@valencia: Crea una etiqueta nova

[ctx: @label Placeholder text in tag selection combobox]
en: Select tags...
ca@valencia: Tria les etiquetes…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagSelectionDialog)
en: Select Tags
ca@valencia: Trieu les etiquetes

en: Clear
ca@valencia: Neteja

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (Akonadi::TagView, tagView)
en: Click to add tags
ca@valencia: Cliqueu per a afegir les etiquetes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, editButton)
en: ...
ca@valencia: …

en: Akonadi To XML converter
ca@valencia: Convertidor a XML d'Akonadi

en: Converts an Akonadi collection subtree into a XML file.
ca@valencia: Convertix un subarbre de col·lecció d'Akonadi en un fitxer en XML.

en: No data loaded.
ca@valencia: No hi ha dades carregades.

en: No filename specified
ca@valencia: No s'ha especificat cap nom de fitxer vàlid

en: Unable to open data file '%1'.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer de dades «%1».

en: File %1 does not exist.
ca@valencia: El fitxer %1 no existix.

en: Unable to parse data file '%1'.
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar el fitxer de dades «%1».

en: Schema definition could not be loaded and parsed.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar i analitzar la definició de l'esquema.

en: Unable to create schema parser context.
ca@valencia: No s'ha pogut crear l'esquema d'anàlisi del context.

en: Unable to create schema.
ca@valencia: No s'ha pogut crear l'esquema.

en: Unable to create schema validation context.
ca@valencia: No s'ha pogut crear l'esquema de validació del context.

en: Invalid file format.
ca@valencia: Format de fitxer no vàlid.

en: Unable to parse data file: %1
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar el fitxer de dades: %1

en: Unable to find collection %1
ca@valencia: No s'ha pogut trobar la col·lecció %1
