libakonadi - en to el translation catalogue (421 entries)

en: There is currently no account configured.
el: Προς το παρόν δεν υπάρχει διαμορφωμένος λογαριασμός

en: Accounts integration is not supported
el: Η ενσωμάτωση λογαριασμών δεν υποστηρίζεται

en: Unable to register object at dbus: %1
el: Αδυναμία εγγραφής αντικειμένου στο dbus: %1

[ctx: Name and type of Akonadi resource]
en: %1 of type %2
el: %1 τύπου %2

en: Agent identifier
el: Αναγνωριστικό πράκτορα

en: Akonadi Agent
el: Πράκτορας του Akonadi

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
el: Έτοιμο

[ctx: @info:status]
en: Offline
el: Χωρίς σύνδεση

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
el: Συγχρονισμός...

[ctx: @info:status]
en: Error.
el: Σφάλμα.

[ctx: @info:status]
en: Not configured
el: Δεν έχει διαμορφωθεί

[ctx: @label command line option]
en: Resource identifier
el: Αναγνωριστικό πόρου

en: Akonadi Resource
el: Πόρος του Akonadi

[ctx: @info]
en: Invalid item retrieved
el: Ανακτήθηκε μη έγκυρο αντικείμενο

[ctx: @info]
en: Error while creating item: %1
el: Σφάλμα κατά τη δημιουργία αντικειμένου: %1

[ctx: @info]
en: Error while updating collection: %1
el: Σφάλμα κατά την ενημέρωση της συλλογής: %1

[ctx: @info]
en: Updating local collection failed: %1.
el: Αποτυχία ενημέρωσης τοπικής συλλογής: %1.

[ctx: @info]
en: Updating local items failed: %1.
el: Αποτυχία ενημέρωσης τοπικών αντικειμένων: %1.

[ctx: @info]
en: Cannot fetch item in offline mode.
el: Αδυναμία λήψης του αντικειμένου σε λειτουργία χωρίς σύνδεση.

[ctx: @info:status]
en: Syncing folder '%1'
el: Συγχρονισμός φακέλου '%1'

en: Failed to retrieve collection for sync.
el: Αποτυχία ανάκτησης συλλογής για συγχρονισμό.

en: Failed to retrieve collection for attribute sync.
el: Αποτυχία ανάκτησης συλλογής για συγχρονισμό ιδιοτήτων.

en: The requested item no longer exists
el: Το ζητούμενο αντικείμενο δεν υπάρχει πλέον.

[ctx: @info]
en: Job canceled.
el: Η εργασία ακυρώθηκε.

en: No such collection.
el: Δεν υπάρχει τέτοια συλλογή.

en: Found unresolved orphan collections
el: Βρέθηκαν ανεπίλυτες ορφανές συλλογές

en: Did not find other item for conflict handling
el: Δεν βρέθηκε άλλο αντικείμενο για χειρισμό της σύγκρουσης

en: Unable to access D-Bus interface of created agent.
el: Αδυναμία πρόσβασης στη D-Bus διεπαφή του δημιουργημένου πράκτορα.

en: Agent instance creation timed out.
el: Λήξη χρονικού ορίου δημιουργίας πελάτη.

en: Unable to obtain agent type '%1'.
el: Αδυναμία απόκτησης πράκτορα τύπου '%1'.

en: Unable to create agent instance.
el: Αδυναμία δημιουργίας αντιγράφου πράκτορα.

en: Invalid collection instance.
el: Μη έγκυρο στιγμιότυπο συλλογής.

en: Invalid resource instance.
el: Μη έγκυρο στιγμιότυπο πόρου.

en: Unable to obtain D-Bus interface for resource '%1'
el: Αδυναμία απόκτησης D-Bus διεπαφής για τον πόρο '%1'

en: Collection attributes synchronization timed out.
el: Λήξη χρονικού ορίου για τον συγχρονισμό των ιδιοτήτων της συλλογής.

en: Invalid collection to copy
el: Μη έγκυρη συλλογή για αντιγραφή

en: Invalid destination collection
el: Μη έγκυρη συλλογή προορισμού

en: Invalid parent
el: Μη έγκυρος γονέας

en: Failed to parse Collection from response
el: Αποτυχία ανάλυσης συλλογής από απόκριση

en: Invalid collection
el: Μη έγκυρη συλλογή

en: Invalid collection given.
el: Δόθηκε μη έγκυρη συλλογή.

en: No objects specified for moving
el: Δεν ορίσθηκαν αντικείμενα για μεταφορά

en: No valid destination specified
el: Δεν καθορίστηκε έγκυρος προορισμός

en: Invalid collection.
el: Μη έγκυρη συλλογή.

en: Invalid parent collection
el: Μη έγκυρη συλλογή γονέα

en: Cannot connect to the Akonadi service.
el: Αδυναμία σύνδεσης στην υπηρεσία Akonadi.

en: The protocol version of the Akonadi server is incompatible. Make sure you have a compatible version installed.
el: Η έκδοση του πρωτοκόλλου του εξυπηρετητή Akonadi δεν είναι συμβατή. Σιγουρευτείτε ότι έχετε εγκατεστημένη μια συμβατή έκδοση.

en: User canceled operation.
el: Η λειτουργία ακυρώθηκε από το χρήστη.

en: Unknown error.
el: Άγνωστο σφάλμα.

en: Unexpected response
el: Απρόσμενη απάντηση

en: Failed to create relation.
el: Αποτυχία δημιουργίας σχέσης.

en: Resource synchronization timed out.
el: Λήξη χρονικού ορίου για τον συγχρονισμό πόρου.

en: Could not fetch root collection of resource %1.
el: Αδυναμία προσκόμισης της ριζικής συλλογής του πόρου %1.

en: No resource ID given.
el: Δεν δόθηκε αναγνωριστικό πόρου.

en: Invalid resource identifier '%1'
el: Μη έγκυρο αναγνωριστικό πόρου '%1'

en: Failed to configure default resource via D-Bus.
el: Αποτυχία διαμόρφωσης του προκαθορισμένου πόρου μέσω D-Bus.

en: Failed to fetch the resource collection.
el: Αποτυχία προσκόμισης της συλλογής πόρων.

en: Timeout trying to get lock.
el: Τέλος χρόνου στην προσπάθεια αντησης κλειδώματος.

en: Failed to create tag.
el: Αδυναμία δημιουργίας ετικέτας.

en: Move to trash collection failed, aborting trash operation
el: Αποτυχία μετακίνησης στη συλλογή απορριμμάτων, εγκατάλειψη αποκομιδής

en: Invalid items passed
el: Πέρασαν μη έγκυρα αντικείμενα

en: Invalid collection passed
el: Πέρασε μη έγκυρη συλλογή

en: No valid collection or empty itemlist
el: Μη έγκυρη συλλογή ή λίστα αντικειμένων κενή

en: Could not find restore collection and restore resource is not available
el: Αδυναμία εύρεσης συλλογής αποκατάστασης και ο πόρος αποκατάστασης δεν είναι διαθέσιμος

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
el: Όνομα

[ctx: @info:status]
en: Loading...
el: Φόρτωση...

[ctx: @window:title]
en: Error
el: Σφάλμα

en: The target collection '%1' contains already
    a collection with name '%2'.
el: Η συλλογή προορισμού '%1' περιέχει ήδη
    μια συλλογή με όνομα '%2'.

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
el: Όνομα

[ctx: @info]
en: Could not copy item: <message>%1</message>
el: Αδυναμία αντιγραφής αντικειμένου: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not copy collection: <message>%1</message>
el: Αδυναμια αντιγραφής συλλογής: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move item: <message>%1</message>
el: Αδυναμία μετακίνησης αντικειμένου: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move collection: <message>%1</message>
el: Αδυναμία μετακίνησης συλλογής: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not link entity: <message>%1</message>
el: Αδυναμία σύνδεσης οντότητας: <message>%1</message>

[ctx: @title:window]
en: Error
el: Σφάλμα

en: Favorite Folders
el: Προτιμώμενοι φάκελοι

en: Total Messages
el: Σύνολο μηνυμάτων

en: Unread Messages
el: Μη αναγνωσμένα μηνύματα

en: Quota
el: Ποσοστό χρήσης

en: Storage Size
el: Μέγεθος αποθηκευτικού χώρου

en: Subfolder Storage Size
el: Μέγεθος αποθηκευτικού χώρου υποφακέλου

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
el: Μη αναγνωσμένα

[ctx: number of entities in the collection]
en: Total
el: Σύνολο

[ctx: collection size]
en: Size
el: Μέγεθος

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Unable to fetch item for index
el: Αδυναμία προσκόμισης αντικειμένου για το ευρετήριο

en: Index is no longer available
el: Το ευρετήριο δεν είναι πλέον διαθέσιμο

en: Payload part '%1' is not available for this index
el: Το τμήμα '%1' του φορτίου δεν είναι διαθέσιμο για αυτό το ευρετήριο

en: No session available for this index
el: Μη διαθέσιμη συνεδρία για αυτό το ευρετήριο

en: No item available for this index
el: Μη διαθέσιμο αντικείμενο για αυτό το ευρετήριο

en: Unnamed plugin
el: Πρόσθετο χωρίς όνομα

en: No description available
el: Μη διαθέσιμη περιγραφή

en: The Akonadi server protocol version differs from the protocol version used by this application.
    If you recently updated your system please log out and back in to make sure all applications use the correct protocol version.
el: Η έκδοση του πρωτοκόλλου του εξυπηρετητή Akonadi διαφέρει από την έκδοση πρωτοκόλλου που χρησιμοποιεί αυτή η εφαρμογή.
    Αν έχετε ενημερώσει το σύστημά σας πρόσφατα αποσυνδεθείτε και συνδεθείτε πάλι για να βεβαιωθείτε ότι όλες οι εφαρμογές χρησιμοποιούν τη σωστή έκδοση του πρωτοκόλλου.

en: There are no Akonadi Agents available. Please verify your KDE PIM installation.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι πράκτορες Akonadi. Επιβεβαιώστε ότι το KDE PIM έχει εγκατασταθεί.

en: Protocol version mismatch. Server version is older (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart the Akonadi server.
el: Ασυμφωνία εκδόσεων πρωτοκόλλου. Η έκδοση του εξυπηρετητή είναι παλαιότερη (%1) από τη δική μας (%2). Αν έχετε ενημερώσει το σύστημά σας πρόσφατα επανεκκινήστε τον εξυπηρετητή Akonadi.

en: Protocol version mismatch. Server version is newer (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart all KDE PIM applications.
el: Ασυμφωνία εκδόσεων πρωτοκόλλου. Η έκδοση του εξυπηρετητή είναι νεότερη (%1) από τη δική μας (%2). Αν έχετε ενημερώσει το σύστημά σας πρόσφατα επανεκκινήστε όλες τις KDE PIM εφαρμογές.

en: Akonadi Self Test
el: Αυτοέλεγχος Akonadi

en: Checks and reports state of Akonadi server
el: Ελέγχει και αναφέρει την κατάσταση του εξυπηρετητή Akonadi

en: &New Agent Instance...
el: &Νέος πράκτορας...

en: &Delete Agent Instance
el: &Διαγραφή πράκτορα

en: &Configure Agent Instance
el: &Διαμόρφωση πράκτορα

[ctx: @title:window]
en: New Agent Instance
el: Νέος πράκτορας

en: Could not create agent instance: %1
el: Αδυναμία δημιουργίας πράκτορα: %1

[ctx: @title:window]
en: Agent Instance Creation Failed
el: Αποτυχία δημιουργίας πράκτορα

[ctx: @title:window]
en: Delete Agent Instance?
el: Να διαγραφεί η διεργασία πράκτορα;

en: Do you really want to delete the selected agent instance?
el: Θέλετε πράγματι να διαγραφεί η επιλεγμένη διεργασία πράκτορα;

[ctx: @title:window, %1 = agent name]
en: %1 Configuration
el: %1 Διαμόρφωση

en: %1 Handbook
el: %1 εγχειρίδιο

en: About %1
el: Σχετικά %1

en: The configuration dialog has been opened in another window
el: Ο διάλογος διαμόρφωσης έχει ανοίξει σε άλλο παράθυρο

en: Configuration for %1 is already opened elsewhere.
el: Η διαμόρφωση για το %1 είναι ήδη ανοιχτή κάπου αλλού.

en: Failed to register %1 configuration dialog.
el: Αποτυχία εγγραφής %1 διαλόγου διαμόρφωσης.

en: minute | minutes
el[0]: λεπτό
el[1]: λεπτά

en: Retrieval
el: Ανάκτηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inherit)
en: Use options from parent folder or account
el: Να γίνει χρήση επιλογών από φάκελο γονέα ή από το λογαριασμό

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, syncOnDemand)
en: Synchronize when selecting this folder
el: Να γίνεται συγχρονισμός όταν επιλέγεται αυτός ο φάκελος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Synchronize after:
el: Συγχρονισμός μετά από:

[ctx: never check the cache]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, checkInterval)
en: Never
el: Ποτέ

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, checkInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: minutes
el: λεπτά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPartsLabel)
en: Locally cached parts:
el: Τοπικά τμήματα στη λανθάνουσα

note: i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, localParts)
en: Locally Cached Parts
el: Τοπικά τμήματα στη λανθάνουσα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, retrievalOptionsLabel)
en: Retrieval Options:
el: Επιλογές ανάκτησης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveFullMessages)
en: Always retrieve full &messages
el: Πάντα να ανκτώνται πλήρη &μηνύματα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveOnlyHeaders)
en: &Retrieve message bodies on demand
el: Ανάκτηση πε&ριεχομένου μηνυμάτων αν ζητηθεί

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keep message bodies locally for:
el: Διατήρηση περιεχομένου μηνυμάτων τοπικά για:

[ctx: no cache timeout]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: Forever
el: Για πάντα

en: The collection '%1' contains %2 items without Remote ID. Those items were likely never uploaded to the destination server, so clearing this collection means that those <b>data will be lost</b>. Are you sure you want to proceed?
el: Η συλλογή '%1' περιέχει %2 αντιεκίμενα χωρίς Remote ID. Αυτά μάλλον δεν εστάλησαν ποτέ στον διακομιστή προορισμού, έτσι το καθάρισμα αυτής της συλλογής σημαίνει ότι τα <b>δεδομένα θα χαθούν</b>. Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να συνεχίσετε;

en: Collection cache cleared. You should restart Akonadi now.
el: Η προσωρινή μνήμη της συλλογής καθάρισε. Πρέπει να εκκινήσετε τώρα το Akonadi.

[ctx: @info Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
el: Αναζήτηση

en: Use folder by default
el: Προκαθορισμένη χρήση φακέλου

en: &New Subfolder...
el: &Νέος υποφάκελος...

en: Create a new subfolder under the currently selected folder
el: Δημιουργία νέου υποφακέλου κάτω από τον τρέχοντα επιλεγμένο φάκελο

[ctx: @title:window]
en: New Folder
el: Νέος φάκελος

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
el: Όνομα

en: Could not create folder: %1
el: Αδύνατη η δημιουργία του φακέλου: %1

[ctx: @title:window]
en: Folder Creation Failed
el: Η δημιουργία του φακέλου απέτυχε

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
el: Γενικά

[ctx: @label]
en: One object | %1 objects
el[0]: Ένα αντικείμενο
el[1]: %1 αντικείμενα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
el: Ό&νομα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customIconCheckbox)
en: &Use custom icon:
el: &Προσαρμοσμένο εικονίδιο:

note: i18n: ectx: property (icon), widget (KIconButton, customIcon)
en: folder
el: φάκελος

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statsBox)
en: Statistics
el: Στατιστικά

[ctx: object names]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Content:
el: Περιεχόμενο:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: 0 objects
el: 0 αντικείμενα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size:
el: Μέγεθος:

en: Remember that indexing can take some minutes.
el: Θυμηθείτε ότι η δικτοδότηση απαιτεί κάποιο χρόνο.

en: Maintenance
el: Συντήρηση

en: Error while retrieving indexed items count
el: Σφάλμα κατά την ανάκτηση του πλήθους των δεικτοδοτημένων αντικειμένων

en: Indexed %1 item in this folder | Indexed %1 items in this folder
el[0]: Δεικτοδοτήθηκε %1 αντιμείμενο σε αυτόν το φάκελο
el[1]: Δεικτοδοτήθηκαν %1 αντιμείμενα σε αυτόν το φάκελο

en: Calculating indexed items...
el: Υπολογισμός δεικτοδοτημένων αντικειμένων...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder type:
el: Τύπος φακέλου:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderTypeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderSizeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, itemsCountLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unreadItemsCountLbl)
en: unknown
el: άγνωστο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: File size:
el: Μέγεθος φακέλου:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Total items:
el: Σύνολο αντικειμένων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Unread items:
el: Μη αναγνωσμένα αντικείμενα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexingLabel)
en: Indexing:
el: Δεικτοδότηση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableIndexingChkBox)
en: Enable fulltext indexing
el: Ενεργοποίηση δεικτοδότησης για πλήρες κείμενο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexedCountLbl)
en: Retrieving indexed items count...
el: Ανάκτηση πλήθους δεικτοδοτημένων αντικειμένων...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reindexButton)
en: Reindex folder
el: Αναδεικτοδότηση φακέλου

en: No Folder
el: Κανείς φάκελος

en: Open collection dialog
el: Άνοιγμα διαλόγου συλλογής

[ctx: @title:window]
en: Select a Collection
el: Επιλογή συλλογής

en: Modification Time
el: Χρόνος τροποποίησης

en: Flags
el: Σημαίες

en: Attribute: %1
el: Ιδιότητα: %1

[ctx: @title:window]
en: Conflict Resolution
el: Επίλυση σύγκρουσης

[ctx: @action:button]
en: Take my version
el: Με τη δική μου έκδοση

[ctx: @action:button]
en: Take their version
el: Με τη δική τους έκδοση

[ctx: @action:button]
en: Keep both versions
el: Να διατηρηθούν και οι δύο εκδόσεις

en: <qt>Your changes conflict with those made by someone else meanwhile.<br>Unless one version can just be thrown away, you will have to integrate those changes manually.<br>Click on <a href="opentexteditor">"Open text editor"</a> to keep a copy of the texts, then select which version is most correct, then re-open it and modify it again to add what's missing.
el: <qt>Οι αλλαγές σας είναι σε σύγκρουση με εκείνες που έκανε στο μεταξύ κάποιος άλλος.<br>Εκτός εάν μια έκδοση μπορεί απλώς να απορριφθεί, θα χρειαστεί να ενσωματώσετε τις αλλαγές αυτές χειροκίνητα.<br>Με κλικ στο<a href="opentexteditor">«Άνοιγμα επεξεργαστή κειμένου»</a> διατηρείτε ένα αντίγραφο των κειμένων και έπειτα επιλέγετε ποια έκδοση είναι η σωστότερη και έπειτα την ανοίγετε και την τροποποιείτε ξανά για να προσθέσετε ό,τι λείπει.

en: Data
el: Δεδομένα

en: Starting Akonadi server...
el: Εκκίνηση εξυπηρετητή Akonadi...

en: Stopping Akonadi server...
el: Διακοπή εξυπηρετητή Akonadi...

en: &Move Here
el: &Μετακίνηση εδώ

en: &Copy Here
el: &Αντιγραφή εδώ

en: &Link Here
el: &Διασύνδεση εδώ

en: C&ancel
el: &Ακύρωση

[ctx: %1 is a reason why]
en: Cannot connect to the Personal information management service.
    
    %1
el: Αδυναμία σύνδεσης στην υπηρεσία διαχείρισης προσωπικών πληροφοριών.
    
    %1

en: Personal information management service is starting...
el: Η υπηρεσία διαχείρισης προσωπικών πληροφοριών ξεκινά...

en: Personal information management service is shutting down...
el: Η υπηρεσία διαχείρισης προσωπικών πληροφοριών τερματίζεται...

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
el: Η υπηρεσία διαχείρισης προσωπικών πληροφοριών αναβαθμίζει τη βάση δεδομένων.

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
    This happens after a software update and is necessary to optimize performance.
    Depending on the amount of personal information, this might take a few minutes.
el: Η υπηρεσία διαχείρισης προσωπικών πληροφοριών αναβαθμίζει τη βάση δεδομένων.
    Αυτό συμβαίνει μετά από μια αναβάθμιση λογισμικού και είναι απαραίτητο για τη βελτιστοποίηση των επιδόσεων.
    Ανάλογα με τον όγκο των προσωπικών πληροφοριών, μπορεί να διαρκέσει κάποια λεπτά.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, notRunningPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notRunningDescription)
en: The Akonadi personal information management service is not running. This application cannot be used without it.
el: Η υπηρεσία διαχείρισης προσωπικών πληροφοριών Akonadi δεν εκτελείται και έτσι η εφαρμογή αυτή δεν θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

[ctx: @action:button Start the Akonadi server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start
el: Εκκίνηση

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, brokenPage)
en: The Akonadi personal information management framework is not operational.
    Click on "Details..." to obtain detailed information on this problem.
el: Το σύστημα διαχείρισης προσωπικών πληροφοριών Akonadi δε λειτουργεί.
    
    Κάντε κλικ στις "Λεπτομέρειες..." για πληροφορίες σχετικά με αυτό το πρόβλημα.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, brokenDescription)
en: The Akonadi personal information management service is not operational.
el: Η υπηρεσία διαχείρισης προσωπικών πληροφοριών Akonadi δε λειτουργεί.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selfTestButton)
en: Details...
el: Λεπτομέρειες...

en: Do you want to remove account '%1'?
el: Θέλετε πράγματι να διαγραφεί ο λογαριασμός '%1';

en: Remove account?
el: Να διαγραφεί ο λογαριασμός;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Incoming accounts (add at least one):
el: Εισερχόμενοι λογαριασμοί (προσθέστε τουλάχιστον έναν):

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, mFilterAccount)
en: Filter…
el: Φιλτράρισμα…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mAddAccountButton)
en: A&dd...
el: Προσ&θήκη...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyAccountButton)
en: &Modify...
el: &Τροποποίηση...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveAccountButton)
en: R&emove
el: Δ&ιαγραφή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRestartAccountButton)
en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: Recent Folder
el: Πρόσφατος φάκελος

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameFavoriteDialog)
en: Rename Favorite
el: Μετονομασία προτιμώμενου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
el: Όνομα:

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Server Self-Test
el: Αυτοέλεγχος εξυπηρετητή Akonadi

en: Save Report...
el: Αποθήκευση αναφοράς...

en: Copy Report to Clipboard
el: Αντιγραφή αναφοράς στο πρόχειρο

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration and was found on your system.
el: Ο οδηγός QtSQL '%1' απαιτείται από την τρέχουσα διαμόρφωση του εξυπηρετητή Akonadi και βρέθηκε στο σύστημά σας.

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration.
    The following drivers are installed: %2.
    Make sure the required driver is installed.
el: Ο οδηγός QtSQL '%1' απαιτείται από τις τρέχουσες ρυθμίσεις του εξυπηρετητή Akonadi.
    Οι παρακάτω οδηγοί είναι εγκατεστημένοι: %2.
    Σιγουρευτείτε ότι ο απαιτούμενος οδηγός είναι εγκατεστημένος.

en: Database driver found.
el: Βρέθηκε οδηγός βάσης δεδομένων.

en: Database driver not found.
el: Δε βρέθηκε οδηγός βάσης δεδομένων.

en: MySQL server executable not tested.
el: Το εκτελέσιμο του εξυπηρετητή MySQL δεν ελέγχθηκε.

en: The current configuration does not require an internal MySQL server.
el: Οι τρέχουσες ρυθμίσεις δεν απαιτούν έναν εσωτερικό εξυπηρετητή MySQL.

en: You have currently configured Akonadi to use the MySQL server '%1'.
    Make sure you have the MySQL server installed, set the correct path and ensure you have the necessary read and execution rights on the server executable. The server executable is typically called 'mysqld'; its location varies depending on the distribution.
el: Έχετε διαμορφώσει τον Akonadi να χρησιμοποιεί τον εξυπηρετητή MySQL '%1'.
    Βεβαιωθείτε ότι ο εξυπηρετητής MySQL είναι εγκατεστημένος, ορίστε τη σωστή διαδρομή και ότι έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα ανάγνωσης και εκτέλεσης στο εκτελέσιμο του εξυπηρετητή. Το εκτελέσιμο συνήθως ονομάζεται 'mysqld', με τη θέση του να διαφέρει ανάλογα με τη διανομή.

en: MySQL server not found.
el: Δε βρέθηκε ο εξυπηρετητής MySQL.

en: MySQL server not readable.
el: Αδύνατη η ανάγνωση του εξυπηρετητή MySQL.

en: MySQL server not executable.
el: Μη εκτελέσιμος ο εξυπηρετητής MySQL.

en: MySQL found with unexpected name.
el: Βρέθηκε η MySQL με μη αναμενόμενο όνομα.

en: MySQL server found.
el: Βρέθηκε ο εξυπηρετητής MySQL.

en: MySQL server found: %1
el: Βρέθηκε ο εξυπηρετητής MySQL: %1

en: MySQL server is executable.
el: Ο εξυπηρετητής MySQL είναι εκτελέσιμος.

en: Executing the MySQL server '%1' failed with the following error message: '%2'
el: Η εκτέλεση του εξυπηρετητή MySQL '%1' απέτυχε με το παρακάτω μήνυμα σφάλματος: '%2'

en: Executing the MySQL server failed.
el: Αποτυχία εκτέλεσης του εξυπηρετητή MySQL.

en: MySQL server error log not tested.
el: Δεν ελέγχθηκε η καταγραφή σφαλμάτων του εξυπηρετητή MySQL.

en: No current MySQL error log found.
el: Δε βρέθηκε τρέχουσα καταγραφή σφαλμάτων MySQL.

en: The MySQL server did not report any errors during this startup. The log can be found in '%1'.
el: Ο εξυπηρετητής MySQL δεν ανέφερε σφάλματα κατά την εκκίνηση. Η καταγραφή βρίσκεται στο '%1'.

en: MySQL error log not readable.
el: Αδύνατη η ανάγνωση της καταγραφής σφαλμάτων MySQL.

en: A MySQL server error log file was found but is not readable: %1
el: Βρέθηκε αρχείο καταγραφής σφαλμάτων MySQL αλλά δεν είναι αναγνώσιμο: %1

en: MySQL server log contains errors.
el: Η καταγραφή του εξυπηρετητή MySQL περιέχει σφάλματα.

en: The MySQL server error log file '%1' contains errors.
el: Το αρχείο καταγραφής σφαλμάτων MySQL '%1' περιέχει σφάλματα.

en: MySQL server log contains warnings.
el: Η καταγραφή του εξυπηρετητή MySQL περιέχει προειδοποιήσεις.

en: The MySQL server log file '%1' contains warnings.
el: Το αρχείο καταγραφής του εξυπηρετητή MySQL '%1' περιέχει προειδοποιήσεις.

en: MySQL server log contains no errors.
el: Η καταγραφή του εξυπηρετητή MySQL δεν περιέχει σφάλματα.

en: The MySQL server log file '%1' does not contain any errors or warnings.
el: Το αρχείο καταγραφής σφαλμάτων MySQL '%1' δεν περιέχει σφάλματα ή προειδοποιήσεις.

en: MySQL server configuration not tested.
el: Δεν ελέγχθηκαν οι ρυθμίσεις του εξυπηρετητή MySQL.

en: MySQL server default configuration found.
el: Βρέθηκαν οι προκαθορισμένες ρυθμίσεις του εξυπηρετητή MySQL.

en: The default configuration for the MySQL server was found and is readable at %1.
el: Οι προκαθορισμένες ρυθμίσεις του εξυπηρετητή MySQL βρέθηκαν και είναι αναγνώσιμες στο %1.

en: MySQL server default configuration not found.
el: Δε βρέθηκαν οι προκαθορισμένες ρυθμίσεις του εξυπηρετητή MySQL.

en: The default configuration for the MySQL server was not found or was not readable. Check your Akonadi installation is complete and you have all required access rights.
el: Οι προκαθορισμένες ρυθμίσεις του εξυπηρετητή MySQL δε βρέθηκαν ή δεν ήταν 
    αναγνώσιμες. Ελέγξτε την εγκατάσταση του Akonadi και ότι έχετε τις απαραίτητες 
    άδειες πρόσβασης.

en: MySQL server custom configuration not available.
el: Μη διαθέσιμες οι προσαρμοσμένες ρυθμίσεις του εξυπηρετητή MySQL.

en: The custom configuration for the MySQL server was not found but is optional.
el: Οι προσαρμοσμένες ρυθμίσεις του εξυπηρετητή MySQL δε βρέθηκαν αλλά είναι προαιρετικές.

en: MySQL server custom configuration found.
el: Βρέθηκαν προσαρμοσμένες ρυθμίσεις του εξυπηρετητή MySQL.

en: The custom configuration for the MySQL server was found and is readable at %1
el: Οι προσαρμοσμένες ρυθμίσεις του εξυπηρετητή MySQL βρέθηκαν και είναι αναγνώσιμες στο %1

en: MySQL server custom configuration not readable.
el: Αδύνατη η ανάγνωση των προσαρμοσμένων ρυθμίσεων του εξυπηρετητή MySQL.

en: The custom configuration for the MySQL server was found at %1 but is not readable. Check your access rights.
el: Οι σαρμοσμένες ρυθμίσεις του εξυπηρετητή MySQL βρέθηκαν στο %1 αλλά δεν είναι 
    αναγνώσιμες. Ελέγξτε τις άδειές σας πρόσβασης.

en: MySQL server configuration not found or not readable.
el: Δε βρέθηκαν οι ρυθμίσεις του εξυπηρετητή MySQL ή δεν είναι αναγνώσιμες.

en: The MySQL server configuration was not found or is not readable.
el: Δε βρέθηκαν οι ρυθμίσεις του εξυπηρετητή MySQL ή δεν είναι αναγνώσιμες.

en: MySQL server configuration is usable.
el: Οι ρυθμίσεις του εξυπηρετητή MySQL μπορούν να χρησιμοποιηθούν.

en: The MySQL server configuration was found at %1 and is readable.
el: Βρέθηκαν οι ρυθμίσεις του εξυπηρετητή MySQL στο %1 και είναι αναγνώσιμες.

en: Cannot connect to PostgreSQL server.
el: Αδυναμία σύνδεσης στον εξυπηρετητή PostgreSQL.

en: PostgreSQL server found.
el: Βρέθηκε ο εξυπηρετητής PostgreSQL.

en: The PostgreSQL server was found and connection is working.
el: Ο εξυπηρετητής PostgreSQL βρέθηκε και η σύνδεση λειτουργεί.

en: akonadictl not found
el: δε βρέθηκε το akonadictl

en: The program 'akonadictl' needs to be accessible in $PATH. Make sure you have the Akonadi server installed.
el: Το πρόγραμμα 'akonadictl' πρέπει να είναι προσβάσιμο από το $PATH. Σιγουρευτείτε ότι ο εξυπηρετητής Akonadi είναι εγκατεστημένος.

en: akonadictl found and usable
el: βρέθηκε το akonadictl και μπορεί να χρησιμοποιηθεί

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found and could be executed successfully.
    Result:
    %2
el: Το πρόγραμμα '%1' για τον έλεγχο του εξυπηρετητή Akonadi βρέθηκε και μπορεί να εκτελεστεί με επιτυχία.
    Αποτέλεσμα:
    %2

en: akonadictl found but not usable
el: βρέθηκε το akonadictl αλλά δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found but could not be executed successfully.
    Result:
    %2
    Make sure the Akonadi server is installed correctly.
el: Το πρόγραμμα '%1' για τον έλεγχο του εξυπηρετητή Akonadi βρέθηκε και μπορεί να εκτελεστεί με επιτυχία.
    Αποτέλεσμα:
    %2
    Σιγουρευτείτε ότι ο εξυπηρετητής Akonadi είναι εγκατεστημένος σωστά.

en: Akonadi control process registered at D-Bus.
el: Η διεργασία ελέγχου του Akonadi καταχωρήθηκε στο D-Bus.

en: The Akonadi control process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
el: Η διεργασία ελέγχου του Akonadi καταχωρήθηκε στο D-Bus το οποίο υποδηλώνει και τη λειτουργικότητά του.

en: Akonadi control process not registered at D-Bus.
el: Η διεργασία ελέγχου του Akonadi δεν καταχωρήθηκε στο D-Bus.

en: The Akonadi control process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
el: Η διεργασία ελέγχου του Akonadi δεν καταχωρήθηκε στο D-Bus το οποίο υποδηλώνει ότι δεν εκκίνησε ή συνέβη κάποιο κρίσιμο σφάλμα κατά την εκκίνηση.

en: Akonadi server process registered at D-Bus.
el: Η διεργασία εξυπηρετητή του Akonadi καταχωρήθηκε στο D-Bus.

en: The Akonadi server process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
el: Η διεργασία εξυπηρετητή του Akonadi καταχωρήθηκε στο D-Bus το οποίο υποδηλώνει και τη λειτουργικότητά του.

en: Akonadi server process not registered at D-Bus.
el: Η διεργασία εξυπηρετητή του Akonadi δεν καταχωρήθηκε στο D-Bus.

en: The Akonadi server process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
el: Η διεργασία εξυπηρετητή του Akonadi δεν καταχωρήθηκε στο D-Bus το οποίο υποδηλώνει ότι δεν εκκίνησε ή συνέβη ένα κρίσιμο σφάλμα κατά την εκκίνησή του.

en: Protocol version check not possible.
el: Αδύνατος ο έλεγχος έκδοσης του πρωτοκόλλου.

en: Without a connection to the server it is not possible to check if the protocol version meets the requirements.
el: Χωρίς σύνδεση με τον εξυπηρετητή δεν είναι δυνατός ο έλεγχος της 
    έκδοσης πρωτοκόλλου και αν αυτή συμμορφώνεται με τις απαιτήσεις.

en: Server protocol version is too old.
el: Η έκδοση πρωτοκόλλου του εξυπηρετητή είναι πολύ παλιά.

en: The server protocol version is %1, but version %2 is required by the client. If you recently updated KDE PIM, please make sure to restart both Akonadi and KDE PIM applications.
el: Η έκδοση πρωτοκόλλου του εξυπηρετητή είναι η %1, ενώ η εφαρμογή απαιτεί την %2. Αν έχετε ενημερώσει το KDE PIM πρόσφατα, βεβαιωθείτε ότι έχετε επανεκκινήσει και το Akonadi και τις εφαρμογές KDE PIM.

en: Server protocol version is too new.
el: Η έκδοση πρωτοκόλλου του εξυπηρετητή είναι πολύ νέα.

en: Server protocol version matches.
el: Η έκδοση πρωτοκόλλου του εξυπηρετητή ταιριάζει.

en: The current Protocol version is %1.
el: Η τρέχουσα έκδοση πρωτοκόλλου είναι η %1.

en: Resource agents found.
el: Βρέθηκαν πελάτες πόρων.

en: At least one resource agent has been found.
el: Βρέθηκε τουλάχιστον ένας πελάτης πόρου.

en: No resource agents found.
el: Δε βρέθηκαν πελάτες πόρων.

en: No resource agents have been found, Akonadi is not usable without at least one. This usually means that no resource agents are installed or that there is a setup problem. The following paths have been searched: '%1'. The XDG_DATA_DIRS environment variable is set to '%2'; make sure this includes all paths where Akonadi agents are installed.
el: Δε βρέθηκαν πελάτες πόρων. Το Akonadi δεν είναι λειτουργικό χωρίς έστω έναν. Αυτό συνήθως σημαίνει ότι δεν είναι εγκατεστημένοι ή ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην εγκατάστασή τους. Αναζητήθηκαν οι παρακάτω διαδρομές: '%1'. Η μεταβλητή περιβάλλοντος XDG_DATA_DIRS είναι ορισμένη σε '%2'. Βεβαιωθείτε ότι αυτό περιλαμβάνει όλες τις διαδρομές όπου είναι εγκατεστημένοι πελάτες του Akonadi.

en: No current Akonadi server error log found.
el: Δε βρέθηκε η τρέχουσα καταγραφή σφαλμάτων του Akonadi.

en: The Akonadi server did not report any errors during its current startup.
el: Ο εξυπηρετητής Akonadi δεν ανέφερε σφάλματα κατά την τρέχουσα εκκίνησή του.

en: Current Akonadi server error log found.
el: Βρέθηκε τρέχουσα καταγραφή σφαλμάτων του εξυπηρετητή Akonadi.

en: The Akonadi server reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
el: Ο εξυπηρετητής Akonadi ανέφερε σφάλματα κατά την τρέχουσα εκκίνησή του. Η καταγραφή μπορεί να βρεθεί στο %1.

en: No previous Akonadi server error log found.
el: Δε βρέθηκε προηγούμενη καταγραφή σφαλμάτων του εξυπηρετητή Akonadi.

en: The Akonadi server did not report any errors during its previous startup.
el: Ο εξυπηρετητής Akonadi δεν ανέφερε σφάλματα κατά την προηγούμενη εκκίνησή του.

en: Previous Akonadi server error log found.
el: Βρέθηκε προηγούμενη καταγραφή σφαλμάτων του εξυπηρετητή Akonadi.

en: The Akonadi server reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
el: Ο εξυπηρετητής Akonadi ανέφερε σφάλματα κατά την προηγούμενη εκκίνησή του. Η καταγραφή μπορεί να βρεθεί στο %1.

en: No current Akonadi control error log found.
el: Δε βρέθηκε τρέχουσα καταγραφή σφαλμάτων ελέγχου του Akonadi.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its current startup.
el: Η διεργασία ελέγχου του Akonadi δεν ανέφερε σφάλματα κατά την τρέχουσα 
    εκκίνησή του.

en: Current Akonadi control error log found.
el: Βρέθηκε τρέχουσα καταγραφή σφαλμάτων ελέγχου του Akonadi.

en: The Akonadi control process reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
el: Η διεργασία ελέγχου του Akonadi ανέφερε σφάλματα κατά την τρέχουσα 
    εκκίνησή του. Η καταγραφή βρίσκεται στο %1.

en: No previous Akonadi control error log found.
el: Δε βρέθηκε προηγούμενη καταγραφή σφαλμάτων ελέγχου του Akonadi.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its previous startup.
el: Η διεργασία ελέγχου του Akonadi δεν ανέφερε σφάλματα κατά την προηγούμενη 
    εκκίνησή της.

en: Previous Akonadi control error log found.
el: Βρέθηκε προηγούμενη καταγραφή σφαλμάτων ελέγχου του Akonadi.

en: The Akonadi control process reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
el: Η διεργασία ελέγχου του Akonadi ανέφερε σφάλματα κατά την προηγούμενη εκκίνησή της. Η καταγραφή βρίσκεται στο %1.

en: Akonadi was started as root
el: Το akonadi ξεκίνησε ως root

en: Running Internet-facing applications as root/administrator exposes you to many security risks. MySQL, used by this Akonadi installation, will not allow itself to run as root, to protect you from these risks.
el: Η εκτέλεση εφαρμογών που βλέπουν το διαδίκτυο με χρήστη root/διαχειριστή σάς εκθέτει σε πολλούς κινδύνους ασφάλειας. Η MySQL σε αυτήν την εγκατάσταση  του Akonadi, δεν θα εκτελεστεί ως root για να σας προστατέψει από αυτούς τους κινδύνους.

en: Akonadi is not running as root
el: Το akonadi δεν εκτελείται ως root

en: Akonadi is not running as a root/administrator user, which is the recommended setup for a secure system.
el: iΤο Akonadi δεν εκτελείται με χρήστη root/διαχειριστή και αυτή είναι η συνιστώμενη ρύθμιση για ένα ασφαλές σύστημα.

en: Save Test Report
el: Αποθήκευση αναφοράς ελέγχου

en: Could not open file '%1'
el: Αδύνατο το άνοιγμα του αρχείου '%1'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introductionLabel)
en: An error occurred during the startup of the Akonadi server. The following self-tests are supposed to help with tracking down and solving this problem. When requesting support or reporting bugs, please always include this report.
el: Συνέβη ένα σφάλμα κατά την εκκίνηση του εξυπηρετητή Akonadi. Οι παρακάτω αυτοέλεγχοι βοηθούν στον εντοπισμό και την επίλυση του προβλήματος. Όταν ζητείτε υποστήριξη ή αναφέρετε σφάλματα, παρακαλώ συμπεριλάβετε και αυτήν την αναφορά.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Details
el: Λεπτομέρειες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p>For more troubleshooting tips please refer to <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>
el: <p>Για περισσότερες υποδείξεις επίλυσης προβλημάτων, ανατρέξτε στο <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>

en: &New Folder...
el: &Νέος φάκελος...

en: New
el: Νέος

en: &Delete Folder
el: &Διαγραφή φακέλου

en: Delete
el: Διαγραφή

en: &Synchronize Folder
el: &Συγχρονισμός φακέλου

en: Synchronize
el: Συγχρονισμός

en: Folder &Properties
el: Ι&διότητες φακέλου

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: &Paste
el: &Επικόλληση

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Manage Local &Subscriptions...
el: Διαχείριση τοπικών &συνδρομών...

en: Manage Local Subscriptions
el: Διαχείριση τοπικών συνδρομών

en: Add to Favorite Folders
el: Προσθήκη στους προτιμώμενους φακέλους

en: Add to Favorite
el: Προσθήκη στους προτιμώμενους

en: Remove from Favorite Folders
el: Διαγραφή από τους προτιμώμενους φακέλους

en: Remove from Favorite
el: Διαγραφή από τον προτιμώμενο

en: Rename Favorite...
el: Μετονομασία προτιμώμενου...

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Copy Folder To...
el: Αντιγραφή φακέλου στο...

en: Copy To
el: Αντιγραφή στο

en: Copy Item To...
el: Αντιγραφή αντικειμένου στο...

en: Move Item To...
el: Μετακίνηση αντικειμένου στο...

en: Move To
el: Μετακίνηση στο

en: Move Folder To...
el: Μετακίνηση φακέλου δακέλου στο...

en: &Cut Item
el: Αποκοπή αντικειμένου

en: Cut
el: Αποκοπή

en: &Cut Folder
el: Αποκοπή φακέλου

en: Create Resource
el: Δημιουργία πόρου

en: Delete Resource
el: Διαγραφή πόρου

en: &Resource Properties
el: Ι&διότητες πόρου

en: Synchronize Resource
el: Συγχρονισμός πόρου

en: Work Offline
el: Εργασία χωρίς σύνδεση

en: &Synchronize Folder Recursively
el: Αναδρομικός &συγχρονισμός φακέλου

en: Synchronize Recursively
el: αναδρομικός συγχρονισμός

en: &Move Folder To Trash
el: &Μετακίνηση φακέλου στα απορρίμματα

en: Move Folder To Trash
el: Μετακίνηση φακέλου στα απορρίμματα

en: &Move Item To Trash
el: Μετακίνηση αντικειμένου στα απορρίμματα

en: Move Item To Trash
el: Μετακίνηση αντικειμένου στα απορρίμματα

en: &Restore Folder From Trash
el: Επαναφο&ρά φακέλου από τα απορρίμματα

en: Restore Folder From Trash
el: Επαναφορά φακέλου από τα απορρίμματα

en: &Restore Item From Trash
el: Επαναφο&ρά αντικειμένου από τα απορρίμματα

en: Restore Item From Trash
el: Επαναφορά αντικειμένου από τα απορρίμματα

en: &Restore Collection From Trash
el: Επαναφο&ρά συλλογής από τα απορρίμματα

en: Restore Collection From Trash
el: Επαναφορά συλλογής από τα απορρίμματα

en: &Synchronize Favorite Folders
el: &Συγχρονισμός προτιμώμενων φακέλων

en: Synchronize Favorite Folders
el: Συγχρονισμός προτιμώμενων φακέλων

en: Synchronize Folder Tree
el: Συγχρονισμός δενδρικής δομής φακέλων

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
el[0]: &Αντιγραφή φακέλου
el[1]: &Αντιγραφή %1 φακέλων

en: &Copy Item | &Copy %1 Items
el[0]: &Αντιγραφή αντικειμένου
el[1]: &Αντιγραφή %1 αντικειμένων

[ctx: @action]
en: &Cut Item | &Cut %1 Items
el[0]: &Αποκοπή αντικειμένου
el[1]: &Αποκοπή %1 αντικειμένων

[ctx: @action]
en: &Cut Folder | &Cut %1 Folders
el[0]: &Αποκοπή φακέλου
el[1]: &Αποκοπή %1 φακέλων

en: &Delete Item | &Delete %1 Items
el[0]: &Διαγραφή αντικειμένου
el[1]: &Διαγραφή %1 αντικειμένων

[ctx: @action]
en: &Delete Folder | &Delete %1 Folders
el[0]: &Διαγραφή φακέλου
el[1]: &Διαγραφή %1 φακέλων

[ctx: @action]
en: &Synchronize Folder | &Synchronize %1 Folders
el[0]: &Συγχρονισμός φακέλου
el[1]: &Συγχρονισμός %1 φακέλων

en: &Delete Resource | &Delete %1 Resources
el[0]: &Διαγραφή πόρου
el[1]: &Διαγραφή %1 πόρων

en: &Synchronize Resource | &Synchronize %1 Resources
el[0]: &Συγχρονισμός πόρου
el[1]: &Συγχρονισμός %1 πόρων

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
el[0]: Αντιγραφή φακέλου
el[1]: Αντιγραφή %1 φακέλων

en: Copy Item | Copy %1 Items
el[0]: Αντιγραφή αντικειμένου
el[1]: Αντιγραφή %1 αντικειμένων

en: Cut Item | Cut %1 Items
el[0]: Αποκοπή αντικειμένου
el[1]: Αποκοπή %1 αντικειμένων

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
el[0]: Αποκοπή φακέλου
el[1]: Αποκοπή %1 φακέλων

en: Delete Item | Delete %1 Items
el[0]: Διαγραφή αντικειμένου
el[1]: Διαγραφή %1 αντικειμένων

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
el[0]: Διαγραφή φακέλου
el[1]: Διαγραφή %1 φακέλων

en: Synchronize Folder | Synchronize %1 Folders
el[0]: Συγχρονισμός φακέλου
el[1]: Συγχρονισμός %1 φακέλων

[ctx: @action]
en: Delete Resource | Delete %1 Resources
el[0]: Διαγραφή πόρου
el[1]: Διαγραφή %1 πόρων

[ctx: @action]
en: Synchronize Resource | Synchronize %1 Resources
el[0]: Συγχρονισμός πόρου
el[1]: Συγχρονισμός %1 πόρων

[ctx: @label:textbox name of Akonadi folder]
en: Name
el: Όνομα

en: Do you really want to delete this folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 folders and all their sub-folders?
el[0]: Θέλετε πράγματι να διαγραφεί αυτός ο φάκελος με τους υποφάκελους;
el[1]: Θέλετε πράγματι να διαγραφούν %1 φάκελοι με τους υποφάκελους;

[ctx: @title:window]
en: Delete Folder? | Delete Folders?
el[0]: Διαγραφή φακέλου;
el[1]: Διαγραφή φακέλων;

en: Could not delete folder: %1
el: Αδύνατη η διαγραφή του φακέλου: %1

[ctx: @title:window]
en: Folder Deletion Failed
el: Η διαγραφή του φακέλου απέτυχε

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
el: Ιδιότητες του φακέλου %1

en: Do you really want to delete the selected item? | Do you really want to delete %1 items?
el[0]: Θέλετε πράγματι να διαγραφεί το επιλεγμένο αντικείμενο;
el[1]: Θέλετε πράγματι να διαγραφούν %1 αντικείμενα;

[ctx: @title:window]
en: Delete Item? | Delete Items?
el[0]: Διαγραφή αντικειμένου;
el[1]: Διαγραφή αντικειμένων;

en: Could not delete item: %1
el: Αδυναμία διαγραφής του αντικειμένου: %1

[ctx: @title:window]
en: Item Deletion Failed
el: Αποτυχία διαγραφής του αντικειμένου

[ctx: @title:window]
en: Rename Favorite
el: Μετονομασία προτιμώμενου

[ctx: @label:textbox name of the folder]
en: Name:
el: Όνομα:

[ctx: @title:window]
en: New Resource
el: Νέος πόρος

en: Could not create resource: %1
el: Αδυναμία δημιουργίας του πόρου: %1

[ctx: @title:window]
en: Resource Creation Failed
el: Αποτυχία δημιουργίας του πόρου

en: Do you really want to delete this resource? | Do you really want to delete %1 resources?
el[0]: Θέλετε πραγματι να διαγραφεί αυτός ο πόρος;
el[1]: Θέλετε πράγματι τη διαγραφούν %1 πόροι;

[ctx: @title:window]
en: Delete Resource? | Delete Resources?
el[0]: Διαγραφή πόρου;
el[1]: Διαγραφή πόρων;

en: Could not paste data: %1
el: Αδύνατη η επικόλληση δεδομένων: %1

[ctx: @title:window]
en: Paste Failed
el: Αποτυχία επικόλλησης

en: We can not add "/" in folder name.
el: Αδυναμία προσθήκης "/" στο όνομα του φακέλου.

[ctx: @title:window]
en: Create New Folder Error
el: Σφάλμα κατά τη δημιουργία νέου φακέλου

en: We can not add "." at begin or end of folder name.
el: Αδυναμία προσθήκης "/" στην αρχή ή στο τέλος του ονόματος του φακέλου.

en: Before syncing folder "%1" it is necessary to have the resource online. Do you want to make it online?
el: Πριν το συγχρονισμό του φακέλου «%1» είναι απαραίτητο να είναι ο πόρος επιγρασμμικός. Θέλετε να τον κάνετε επιγραμμικό;

en: Account "%1" is offline
el: Ο λογαριασμός «%1» είναι εκτός σύνδεσης

[ctx: @action:button]
en: Go Online
el: Να γίνει επιγραμμικός

en: Move to This Folder
el: Μετακίνηση σε αυτόν το φάκελο

en: Copy to This Folder
el: Αντιγραφή σε αυτόν το φάκελο

en: Failed to update subscription: %1
el: Αποτυχία ενημέρωσης συνδρομής: %1

[ctx: @title:window]
en: Subscription Error
el: Σφάλμα συνδρομής

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SubscriptionDialog)
en: Local Subscriptions
el: Τοπικές συνδρομές

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
el: Αναζήτηση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, subscribedOnlyCheckBox)
en: &Subscribed only
el: Ε&γγεγραμμένοι μόνο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, subscribeButton)
en: Su&bscribe
el: Εγγ&ραφή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unsubscribeButton)
en: &Unsubscribe
el: &Διαγραφή

en: Failed to create a new tag
el: Αποτυχία δημιουργίας νέας ετικέτας

[ctx: @title:window]
en: An Error Occurred while Creating a New Tag
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη δημιουργία νέας ετικέτας

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the tag <resource>%1</resource>?
el: Θέλετε πράγματι να αφαιρέσετε την ετικέτα <resource>%1</resource>;

[ctx: @title:window]
en: Delete Tag
el: Διαγραφή ετικέτας

[ctx: @info]
en: Delete tag
el: Διαγραφή ετικέτας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectLabel)
en: Select tags that should be applied.
el: Επιλογή ετικετών που πρέπει να εφαρμοστούν.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTagButton)
en: Create new tag
el: Δημιουργία νέας ετικέτας

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagManagementDialog)
en: Manage Tags
el: Διαχείριση ετικετών

[ctx: @label Placeholder text in tag selection combobox]
en: Select tags...
el: Επιλογή ετικετών...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagSelectionDialog)
en: Select Tags
el: Επιλογή ετικετών

en: Clear
el: Καθαρισμός

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (Akonadi::TagView, tagView)
en: Click to add tags
el: Κλικ για προσθήκη ετικετών

en: Akonadi To XML converter
el: Μετατροπέας Akonadi σε XML

en: Converts an Akonadi collection subtree into a XML file.
el: Μετατρέπει ένα υποδένδρο συλλογής Akonadi σε XML αρχείο.

en: No data loaded.
el: Δεν φορτώθηκαν δεδομένα.

en: No filename specified
el: Δεν καθορίστηκε όνομα αρχείου

en: Unable to open data file '%1'.
el: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου δεδομένων '%1'.

en: File %1 does not exist.
el: Το αρχείο %1 δεν υπάρχει.

en: Unable to parse data file '%1'.
el: Αδυναμία ανάλυσης αρχείου δεδομένων '%1'.

en: Schema definition could not be loaded and parsed.
el: Αδυναμία φόρτωσης και ανάλυσης του ορισμού του συστήματος.

en: Unable to create schema parser context.
el: Αδυναμία δημιουργίας περιεχομένου για τον αναλυτή σχήματος.

en: Unable to create schema.
el: Αδυναμία δημιουργίας σχήματος.

en: Unable to create schema validation context.
el: Αδυναμία δημιουργίας περιεχομένου επικύρωσης σχήματος.

en: Invalid file format.
el: Μη έγκυρος τύπος αρχείου.

en: Unable to parse data file: %1
el: Αδυναμία ανάλυσης αρχείου δεδομένων: %1

en: Unable to find collection %1
el: Αδυναμία εύρεσης συλλογής %1
