libakonadi - en to gl translation catalogue (431 entries)

en: There is currently no account configured.
gl: Actualmente non hai ningunha conta configurada.

en: Accounts integration is not supported
gl: Non se permite a integración de contas

en: Unable to register object at dbus: %1
gl: Non é posíbel rexistrar o obxecto en D-Bus: %1

[ctx: Name and type of Akonadi resource]
en: %1 of type %2
gl: %1 de tipo %2

[ctx: @info:shell]
en: Agent identifier
gl: Identificador do axente

en: Akonadi Agent
gl: Axente de Akonadi

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
gl: Preparado.

[ctx: @info:status]
en: Offline
gl: Desconectado.

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
gl: Sincronizando…

[ctx: @info:status]
en: Error.
gl: Erro.

[ctx: @info:status]
en: Not configured
gl: Non configurado.

[ctx: @label command line option]
en: Resource identifier
gl: Identificador do recurso

en: Akonadi Resource
gl: Recurso de Akonadi

[ctx: @info]
en: Invalid item retrieved
gl: Obtívose un elemento incorrecto.

[ctx: @info]
en: Error while creating item: %1
gl: Produciuse un erro ao crear o elemento: %1

[ctx: @info]
en: Error while updating collection: %1
gl: Produciuse un erro ao actualizar a colección: %1

[ctx: @info]
en: Updating local collection failed: %1.
gl: Fallou a actualización da colección local: %1.

[ctx: @info]
en: Updating local items failed: %1.
gl: A actualización dos elementos locais fallou: %1.

[ctx: @info]
en: Cannot fetch item in offline mode.
gl: Non é posíbel obter o elemento no modo sen conexión.

[ctx: @info:status]
en: Syncing folder '%1'
gl: Sincronizando o cartafol «%1».

en: Failed to retrieve collection for sync.
gl: Non foi posíbel obter a colección para sincronización.

en: Failed to retrieve collection for attribute sync.
gl: Non foi posíbel obter a colección para a sincronización de atributos.

en: The requested item no longer exists
gl: O elemento solicitado xa non existe.

[ctx: @info]
en: Job canceled.
gl: Cancelouse a tarefa.

en: Akonadi Control
gl: Control de Akonadi

en: Akonadi server manipulation tool
    
    Commands:
      start          Starts the Akonadi server with all its processes
      stop           Stops the Akonadi server and all its processes cleanly
      restart        Restart Akonadi server with all its processes
      status         Shows a status overview of the Akonadi server
      instances      List all existing Akonadi instances
      vacuum         Vacuum internal storage (WARNING: needs a lot of time and disk
                     space!)
      fsck           Check (and attempt to fix) consistency of the internal storage
                     (can take some time)
gl: Ferramenta de manipulación do servidor de Akonadi
    
    Ordes:
      start          Iniciar o servidor de Akonadi con todos os seus procesos.
      stop           Detén o servidor de Akonadi e todos os seus procesos de
                     maneira ordenada.  restart        Reiniciar o servidor de Akonadi con todos os seus procesos.
      status         Amosa un resumo do estado do servidor de Akonadi.
      instances      Listar todas as instancias existentes de Akonadi.
      vacuum         Baleirar o almacenamento interno. ADVERTENCIA: require moito
                     tempo e moito espazo en disco!
      fsck           Comprobar (e intentar corrixir) a consistencia do
                     almacenamento interno (pode levar un tempo).

en: Command to execute
gl: Orde para executar

en: No such collection.
gl: Non hai tal colección.

en: Found unresolved orphan collections
gl: Atopáronse coleccións orfas sen resolver

en: Did not find other item for conflict handling
gl: Non se atopou outro elemento para xestionar un conflito

en: Unable to access D-Bus interface of created agent.
gl: Non é posíbel acceder á interface D-Bus do axente creado.

en: Agent instance creation timed out.
gl: A creación da instancia do axente esgotou o tempo límite.

en: Unable to obtain agent type '%1'.
gl: Non é posíbel obter o tipo de axente «%1».

en: Unable to create agent instance.
gl: Non é posíbel crear a instancia do axente.

en: Invalid collection instance.
gl: Deuse unha instancia de colección que é incorrecta.

en: Invalid resource instance.
gl: A instancia do recurso é incorrecta.

en: Unable to obtain D-Bus interface for resource '%1'
gl: Non é posíbel obter a interface D-Bus para o recurso «%1»

en: Collection attributes synchronization timed out.
gl: A sincronización dos atributos da colección esgotou o tempo límite.

en: Invalid collection to copy
gl: A colección para copiar é incorrecta.

en: Invalid destination collection
gl: A colección de destino é incorrecta.

en: Invalid parent
gl: O pai é incorrecto

en: Failed to parse Collection from response
gl: Non foi posíbel analizar a colección da resposta.

en: Invalid collection
gl: A colección é incorrecta

en: Invalid collection given.
gl: Deuse unha colección que é incorrecta.

en: No objects specified for moving
gl: Non se indicou que obxectos mover

en: No valid destination specified
gl: Non se indicou un destino válido

en: Invalid collection.
gl: A colección é incorrecta.

en: Invalid parent collection
gl: A colección nai é incorrecta.

en: Cannot connect to the Akonadi service.
gl: Non é posíbel conectar co servizo Akonadi.

en: The protocol version of the Akonadi server is incompatible. Make sure you have a compatible version installed.
gl: A versión do protocolo do servidor de Akonadi non é compatíbel. Verifique que ten instalada unha versión compatíbel.

en: User canceled operation.
gl: A persoa usuaria cancelou a operación.

en: Unknown error.
gl: Erro descoñecido.

en: Unexpected response
gl: Resposta inesperada

en: Resource synchronization timed out.
gl: A sincronización do recurso esgotou o tempo límite.

en: Could not fetch root collection of resource %1.
gl: Non foi posíbel obter a colección raíz do recurso %1.

en: No resource ID given.
gl: Non se indicou ningún identificador de recurso.

en: Invalid resource identifier '%1'
gl: O identificador de recurso «%1» é incorrecto

en: Failed to configure default resource via D-Bus.
gl: Non foi posíbel configurar o recurso predeterminado mediante D-Bus.

en: Failed to fetch the resource collection.
gl: Non foi posíbel obter a colección de recursos.

en: Timeout trying to get lock.
gl: Esgotouse o tempo de espera para obter o bloqueo.

en: Failed to create tag.
gl: Non foi posíbel crear a etiqueta.

en: Move to trash collection failed, aborting trash operation
gl: Botar a colección no lixo fallou, interrompeuse a operación.

en: Invalid items passed
gl: Pasáronse elementos incorrectos.

en: Invalid collection passed
gl: Pasouse unha colección incorrecta.

en: No valid collection or empty itemlist
gl: Non hai ningunha colección correcta, ou a lista de elementos está baleira.

en: Could not find restore collection and restore resource is not available
gl: Non foi posíbel atopar a funcionalidade de restaurar a colección, e a de restaurar o recurso non está dispoñíbel.

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @info:status]
en: Loading...
gl: Cargando…

[ctx: @window:title]
en: Error
gl: Erro

en: The target collection '%1' contains already
    a collection with name '%2'.
gl: A colección de destino «%1» xa contén
    unha colección chamada «%2».

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @info]
en: Could not copy item: <message>%1</message>
gl: Non foi posíbel copiar o elemento: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not copy collection: <message>%1</message>
gl: Non foi posíbel copiar a colección: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move item: <message>%1</message>
gl: Non foi posíbel mover o elemento: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move collection: <message>%1</message>
gl: Non foi posíbel mover a colección: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not link entity: <message>%1</message>
gl: Non foi posíbel ligar a entidade: <message>%1</message>

[ctx: @title:window]
en: Error
gl: Erro

en: Favorite Folders
gl: Cartafoles favoritos

en: Total Messages
gl: Mensaxes totais

en: Unread Messages
gl: Mensaxes sen ler

en: <strong>Quota</strong>: %1%<br>
gl: <strong>Cota</strong>: %1%<br>

en: Storage Size
gl: Tamaño do almacenamento

en: Subfolder Storage Size
gl: Tamaño do almacenamento do subcartafol

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
gl: Sen ler

[ctx: collection size]
en: Size
gl: Tamaño

en: Tag
gl: Etiqueta

en: Unable to fetch item for index
gl: Non é posíbel obter un elemento para o índice

en: Index is no longer available
gl: O índice non está dispoñíbel máis

en: Payload part '%1' is not available for this index
gl: A parte do corpo «%1» non está dispoñíbel para este índice.

en: No session available for this index
gl: Non hai sesión dispoñíbel para este índice

en: No item available for this index
gl: Non hai elemento dispoñíbel para este índice

en: Unnamed plugin
gl: Complemento sen nome

en: No description available
gl: Non se dispón de descrición

en: The Akonadi server protocol version differs from the protocol version used by this application.
    If you recently updated your system please log out and back in to make sure all applications use the correct protocol version.
gl: A versión do protocolo do servidor de Akonadi é distinta da versión do protocolo que usa esta aplicación.
    Se actualizou o sistema recentemente, saia e volva entrar para asegurarse de que todas as aplicacións usan a versión correcta do protocolo.

en: There are no Akonadi Agents available. Please verify your KDE PIM installation.
gl: Non hai axentes de Akonadi dispoñíbeis. Verifique a súa instalación de KDE PIM.

en: Protocol version mismatch. Server version is older (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart the Akonadi server.
gl: As versións do protocolo non coinciden. A versión do servidor (%1) é máis vella que a versión local (%2). Se actualizou o sistema recentemente reinicie o servidor de Akonadi.

en: Protocol version mismatch. Server version is newer (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart all KDE PIM applications.
gl: As versións do protocolo non coinciden. A versión do servidor (%1) é máis nova que a versión local (%2). Se actualizou o sistema recentemente reinicie todas as aplicacións de KDE PIM.

en: Akonadi Self Test
gl: Proba de Akonadi

en: Checks and reports state of Akonadi server
gl: Comproba e notifica o estado do servidor de Akonadi.

en: (c) 2008 Volker Krause <vkrause@kde.org>
gl: © 2008 Volker Krause <vkrause@kde.org>

en: Namespace for starting multiple Akonadi instances in the same user session
gl: Espazo de nomes para iniciar varias instancias de Akonadi na mesma sesión de persoa usuaria.

en: &New Agent Instance...
gl: &Nova instancia do axente…

en: &Delete Agent Instance
gl: Elimina&r esta instancia do axente

en: &Configure Agent Instance
gl: &Configurar a instancia do axente

[ctx: @title:window]
en: New Agent Instance
gl: Nova instancia do axente

en: Could not create agent instance: %1
gl: Non foi posíbel crear a instancia do axente: %1

[ctx: @title:window]
en: Agent Instance Creation Failed
gl: Fallou a creación da instancia do axente

[ctx: @title:window]
en: Delete Agent Instance?
gl: Eliminar esta instancia do axente?

en: Do you really want to delete the selected agent instance?
gl: Seguro que quere eliminar todas as instancias do axente escollidas?

[ctx: @title:window, %1 = agent name]
en: %1 Configuration
gl: Configuración de %1

en: %1 Handbook
gl: Manual de %1

en: About %1
gl: Sobre %1

en: The configuration dialog has been opened in another window
gl: O diálogo de configuración abriuse noutra xanela

en: Configuration for %1 is already opened elsewhere.
gl: A configuración de %1 xa se abriu noutra parte.

en: Failed to register %1 configuration dialog.
gl: Non foi posíbel rexistrar o diálogo de configuración de %1.

[ctx: @title:window]
en: Configure Account
gl: Configurar a conta

en: minute | minutes
gl[0]: minuto
gl[1]: minutos

en: Retrieval
gl: Obtención

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inherit)
en: Use options from parent folder or account
gl: Usar accións para o cartafol ou conta pai.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, syncOnDemand)
en: Synchronize when selecting this folder
gl: Sincronizar ao escoller este cartafol.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Synchronize after:
gl: Sincronizar despois de:

[ctx: never check the cache]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, checkInterval)
en: Never
gl: Nunca

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, checkInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: minutes
gl: minutos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPartsLabel)
en: Locally cached parts:
gl: Partes na caché local:

note: i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, localParts)
en: Locally Cached Parts
gl: Partes na caché local

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, retrievalOptionsLabel)
en: Retrieval Options:
gl: Opcións de obtención:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveFullMessages)
en: Always retrieve full &messages
gl: Obter sempre as &mensaxes completas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveOnlyHeaders)
en: &Retrieve message bodies on demand
gl: Obte&r o corpo das mensaxes cando se soliciten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keep message bodies locally for:
gl: Man ter os corpos das mensaxes localmente:

[ctx: no cache timeout]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: Forever
gl: Para sempre

en: Collection cache cleared. You should restart Akonadi now.
gl: Baleirouse a caché de coleccións. Reinicie Akonadi.

en: The collection '%1' contains %2 items without Remote ID. Those items were likely never uploaded to the destination server, so clearing this collection means that those <b>data will be lost</b>. Are you sure you want to proceed?
gl: A colección «%1» contén %2 elementos sen identificador remoto. Probabelmente non se enviasen nunca ao servidor de destino, así que baleirar a colección resultaría nunha <b>perda de datos</b>. Seguro que quere continuar?

[ctx: @info Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
gl: Buscar

[ctx: @option:check]
en: Use folder by default
gl: Usar o cartafol predeterminado.

[ctx: @action:button]
en: &New Subfolder...
gl: &Novo subcartafol…

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new subfolder under the currently selected folder
gl: Crear un subcartafol novo no cartafol escollido.

[ctx: @title:window]
en: New Folder
gl: Novo cartafol

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
gl: Nome

en: Could not create folder: %1
gl: Non foi posíbel crear o cartafol: %1

[ctx: @title:window]
en: Folder Creation Failed
gl: A creación do cartafol fallou

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @label]
en: One object | %1 objects
gl[0]: Un obxecto
gl[1]: %1 obxectos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
gl: &Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customIconCheckbox)
en: &Use custom icon:
gl: &Usar unha icona personalizada:

note: i18n: ectx: property (icon), widget (KIconButton, customIcon)
en: folder
gl: cartafol

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statsBox)
en: Statistics
gl: Estatísticas

[ctx: object names]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Content:
gl: Contido:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: 0 objects
gl: 0 obxectos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size:
gl: Tamaño:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: 0 Byte
gl: 0 Bytes

en: Remember that indexing can take some minutes.
gl: Lembre que indexar pode tardar uns minutos.

en: Maintenance
gl: Mantemento

en: Error while retrieving indexed items count
gl: Erro ao obter o número de elementos indexados.

en: Indexed %1 item in this folder | Indexed %1 items in this folder
gl[0]: Indexouse %1 elemento neste cartafol.
gl[1]: Indexáronse %1 elementos neste cartafol.

en: Calculating indexed items...
gl: Calculando os elementos indexados…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder type:
gl: Tipo de cartafol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderTypeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderSizeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, itemsCountLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unreadItemsCountLbl)
en: unknown
gl: descoñecido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: File size:
gl: Tamaño do ficheiro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Total items:
gl: Elementos totais:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Unread items:
gl: Elementos sen ler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexingLabel)
en: Indexing:
gl: Indexando:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableIndexingChkBox)
en: Enable fulltext indexing
gl: Activar a indexación de texto completo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexedCountLbl)
en: Retrieving indexed items count...
gl: Obtendo o número de elementos indexados…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reindexButton)
en: Reindex folder
gl: Indexar de novo o cartafol

[ctx: @info:placeholder]
en: No Folder
gl: Ningún cartafol

[ctx: @info:tooltip]
en: Open collection dialog
gl: Diálogo para abrir coleccións.

[ctx: @title:window]
en: Select a Collection
gl: Escolla unha colección

en: Modification Time
gl: Hora de modificación

en: Flags
gl: Bandeiras

en: Attribute: %1
gl: Atributo: %1

[ctx: @title:window]
en: Conflict Resolution
gl: Resolución de conflitos

[ctx: @action:button]
en: Take my version
gl: Usar a miña versión

[ctx: @action:button]
en: Take their version
gl: Usar a súa versión

[ctx: @action:button]
en: Keep both versions
gl: Manter ambas as dúas versións

[ctx: @label:textbox]
en: <qt>Your changes conflict with those made by someone else meanwhile.<br>Unless one version can just be thrown away, you will have to integrate those changes manually.<br>Click on <a href="opentexteditor">"Open text editor"</a> to keep a copy of the texts, then select which version is most correct, then re-open it and modify it again to add what's missing.
gl: <qt>Os seus cambios están en conflito cos cambios feitos ao mesmo tempo por outra persoa.<br> A menos que unha das dúas versións sexa prescindíbel, terá que integrar os cambios manualmente.<br> Prema <a href="opentexteditor">«Abrir un editor de texto»</a> para manter unha copia dos textos, e a continuación seleccione a versión que sexa máis correcta, logo ábraa de novo e modifíquea para engadir o que falte.

en: Data
gl: Datos

en: Starting Akonadi server...
gl: Iniciando o servidor Akonadi…

en: Stopping Akonadi server...
gl: Detendo o servidor Akonadi…

en: &Move Here
gl: &Mover para aquí

en: &Copy Here
gl: &Copiar aquí

en: &Link Here
gl: &Ligar aquí

en: C&ancel
gl: C&ancelar

[ctx: %1 is a reason why]
en: Cannot connect to the Personal information management service.
    
    %1
gl: Non é posíbel conectar co servizo de xestión de información persoal.
    
    %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Personal information management service is starting...
gl: O servizo de xestión de información persoal estase a iniciar.

en: Personal information management service is starting...
gl: O servizo de xestión de información persoal estase a iniciar…

[ctx: @info:tooltip]
en: Personal information management service is shutting down...
gl: O servizo de xestión de información persoal estase a apagar.

en: Personal information management service is shutting down...
gl: O servizo de xestión de información persoal estase a apagar…

[ctx: @info:tooltip]
en: Personal information management service is performing a database upgrade.
gl: O servizo de xestión de información persoal está a realizar unha anovación da base de datos.

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
    This happens after a software update and is necessary to optimize performance.
    Depending on the amount of personal information, this might take a few minutes.
gl: O servizo de xestión de información persoal está a anovar a base de datos.
    Isto ocorre despois de actualizar o soporte lóxico, e é necesario para optimizar o rendemento.
    Dependendo da cantidade de información persoal, podería levar algúns minutos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, notRunningPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notRunningDescription)
en: A required background service is not running. This application cannot be used without it.
gl: Un servizo en segundo plano necesario non se está executando. Non é posíbel usar esta aplicación sen el.

[ctx: @action:button Start the Akonadi server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start
gl: Iniciar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, brokenPage)
en: A required background service is not operational.
    Click on "Details..." to obtain detailed information on this problem.
gl: Un servizo en segundo plano necesario non está operativo.
    Prema «Detalles» para obter información detallada sobre este problema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, brokenDescription)
en: A required background service is not operational.
gl: Un servizo en segundo plano necesario non está operativo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selfTestButton)
en: Details...
gl: Detalles…

en: Do you want to remove account '%1'?
gl: Quere retirar a conta «%1»?

[ctx: @title:window]
en: Remove account?
gl: Retirar a conta?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, accountOnCurrentActivity)
en: Show only account on current activity
gl: Amosar só a conta da actividade actual.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Incoming accounts (add at least one):
gl: Contas de recepción (engada polo menos unha):

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, mFilterAccount)
en: Filter…
gl: Filtrar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mAddAccountButton)
en: A&dd...
gl: &Engadir…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyAccountButton)
en: &Modify...
gl: &Modificar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveAccountButton)
en: R&emove
gl: &Retirar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRestartAccountButton)
en: Restart
gl: Reiniciar

en: Recent Folder
gl: Cartafol recente

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameFavoriteDialog)
en: Rename Favorite
gl: Renomear o favorito

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
gl: Nome:

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Server Self-Test
gl: Probas internas do servidor Akonadi

en: Save Report...
gl: Gardar o informe…

en: Copy Report to Clipboard
gl: Copiar o informe no portapapeis

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration and was found on your system.
gl: A configuración actual do servidor Akonadi require o controlador de QtSQL «%1», que se atopou no sistema.

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration.
    The following drivers are installed: %2.
    Make sure the required driver is installed.
gl: A configuración actual do servidor Akonadi require o controlador de QtSQL «%1».
    Están instalados estes controladores: %2.
    Verifique que estea instalado o controlador requirido.

en: Database driver found.
gl: Atopouse o controlador da base de datos.

en: Database driver not found.
gl: Non se atopou o controlador da base de datos.

en: MySQL server executable not tested.
gl: O executábel do servidor de MySQL non está probado.

en: The current configuration does not require an internal MySQL server.
gl: A configuración actual non require dun servidor de MySQL interno.

en: You have currently configured Akonadi to use the MySQL server '%1'.
    Make sure you have the MySQL server installed, set the correct path and ensure you have the necessary read and execution rights on the server executable. The server executable is typically called 'mysqld'; its location varies depending on the distribution.
gl: Ten Akonadi configurado para usar o servidor de MySQL «%1».
    Verifique que ten o servidor de MySQL instalado, configurada a ruta correcta e que ten os permisos correctos de lectura e execución do executábel do servidor. Normalmente, o executábel do servidor chámase «mysqld» e onde estea depende da distribución.

en: MySQL server not found.
gl: Non se atopou o servidor de MySQL.

en: MySQL server not readable.
gl: Non é posíbel ler o servidor de MySQL.

en: MySQL server not executable.
gl: Non é posíbel executar o servidor de MySQL.

en: MySQL found with unexpected name.
gl: Atopouse MySQL cun nome que non se agardaba.

en: MySQL server found.
gl: Atopouse o servidor de MySQL.

en: MySQL server found: %1
gl: Atopouse o servidor de MySQL: %1

en: MySQL server is executable.
gl: O servidor de MySQL é executábel.

en: Executing the MySQL server '%1' failed with the following error message: '%2'
gl: Fallou a execución do servidor de MySQL «%1» coa mensaxe de erro seguinte: «%2»

en: Executing the MySQL server failed.
gl: Produciuse un erro ao executar o servidor de MySQL.

en: MySQL server error log not tested.
gl: O rexistro de erros do servidor de MySQL non está probado.

en: No current MySQL error log found.
gl: Non se atopou ningún rexistro actual de erros de MySQL.

en: The MySQL server did not report any errors during this startup. The log can be found in '%1'.
gl: O servidor de MySQL non informou en %1 de erros durante o arranque. Pódese atopar o rexistro en «%1».

en: MySQL error log not readable.
gl: Non é posíbel ler o rexistro de erros de MySQL.

en: A MySQL server error log file was found but is not readable: %1
gl: Atopouse un ficheiro de rexistro de erros do servidor de MySQL pero non é lexíbel: %1

en: MySQL server log contains errors.
gl: O rexistro do servidor de MySQL contén erros.

en: The MySQL server error log file '%1' contains errors.
gl: O ficheiro «%1» de rexistro de erros do servidor de MySQL contén erros.

en: MySQL server log contains warnings.
gl: O rexistro do servidor de MySQL contén avisos.

en: The MySQL server log file '%1' contains warnings.
gl: O ficheiro «%1» de rexistro do servidor de MySQL contén avisos.

en: MySQL server log contains no errors.
gl: O rexistro do servidor de MySQL non contén ningún erro.

en: The MySQL server log file '%1' does not contain any errors or warnings.
gl: O ficheiro «%1» de rexistro do servidor MySQL non contén ningún erro nin aviso.

en: MySQL server configuration not tested.
gl: A configuración do servidor MySQL non se probou.

en: MySQL server default configuration found.
gl: Atopouse a configuración predeterminada do servidor MySQL.

en: The default configuration for the MySQL server was found and is readable at %1.
gl: Atopouse en %1 a configuración predeterminada do servidor MySQL e é lexíbel.

en: MySQL server default configuration not found.
gl: Non se atopou a configuración predeterminada do servidor MySQL.

en: The default configuration for the MySQL server was not found or was not readable. Check your Akonadi installation is complete and you have all required access rights.
gl: Non se atopou a configuración predeterminada do servidor MySQL ou esta non era lexíbel. Comprobe que a instalación de Akonadi estea completa e que ten todos os dereitos de acceso requiridos.

en: MySQL server custom configuration not available.
gl: Non está dispoñíbel a configuración personalizada do servidor de MySQL.

en: The custom configuration for the MySQL server was not found but is optional.
gl: Non se atopou a configuración personalizada do servidor MySQL, pero é opcional.

en: MySQL server custom configuration found.
gl: Atopouse a configuración personalizada do servidor MySQL.

en: The custom configuration for the MySQL server was found and is readable at %1
gl: Atopouse en %1 a configuración personalizada do servidor MySQL e é lexíbel.

en: MySQL server custom configuration not readable.
gl: A configuración personalizada do servidor MySQL non é lexíbel.

en: The custom configuration for the MySQL server was found at %1 but is not readable. Check your access rights.
gl: Atopouse en %1 a configuración personalizada do servidor MySQL, pero non é lexíbel. Comprobe os permisos.

en: MySQL server configuration not found or not readable.
gl: Non se atopou a configuración do servidor MySQL ou non é lexíbel.

en: The MySQL server configuration was not found or is not readable.
gl: Non se atopou a configuración do servidor MySQL ou non é lexíbel.

en: MySQL server configuration is usable.
gl: A configuración do servidor MySQL é usábel.

en: The MySQL server configuration was found at %1 and is readable.
gl: Atopouse en %1 a configuración do servidor MySQL, e é lexíbel.

en: Cannot connect to PostgreSQL server.
gl: Non é posíbel conectar co servidor de PostgreSQL.

en: PostgreSQL server found.
gl: Atopouse o servidor de PostgreSQL.

en: The PostgreSQL server was found and connection is working.
gl: Atopouse o servidor de PostgreSQL e a conexión está a funcionar.

en: akonadictl not found
gl: non se atopou akonadictl

en: The program 'akonadictl' needs to be accessible in $PATH. Make sure you have the Akonadi server installed.
gl: O programa «akonadictl» debe estar accesíbel mediante $PATH. Verifique que ten o servidor Akonadi instalado.

en: akonadictl found and usable
gl: akonadictl atopouse e pode usarse

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found and could be executed successfully.
    Result:
    %2
gl: Atopouse o programa «%1» de control do servidor Akonadi e executouse correctamente.
    Resultado:
    %2

en: akonadictl found but not usable
gl: Atopouse akonadictl pero non é usábel

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found but could not be executed successfully.
    Result:
    %2
    Make sure the Akonadi server is installed correctly.
gl: Atopouse o programa «%1» de control do servidor Akonadi pero non foi posíbel executar correctamente.
    Resultado:
    %2
    Asegúrese de que o servidor Akonadi estea instalado correctamente.

en: Akonadi control process registered at D-Bus.
gl: O proceso de control de Akonadi rexistrouse en D-Bus.

en: The Akonadi control process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
gl: O proceso de control de Akonadi está rexistrado en D-Bus, o que xeralmente indica que é operativo.

en: Akonadi control process not registered at D-Bus.
gl: O proceso de control de Akonadi non está rexistrado en D-Bus.

en: The Akonadi control process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
gl: O proceso de control de Akonadi non está rexistrado en D-Bus, o que xeralmente indica que non se iniciou ou que se atopou cun erro fatal durante o arranque.

en: Akonadi server process registered at D-Bus.
gl: O proceso servidor de Akonadi está rexistrado en D-Bus.

en: The Akonadi server process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
gl: O proceso servidor de Akonadi está rexistrado en D-Bus, o que xeralmente indica que é operativo.

en: Akonadi server process not registered at D-Bus.
gl: O proceso servidor de Akonadi non está rexistrado en D-Bus.

en: The Akonadi server process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
gl: O proceso servidor de Akonadi non está rexistrado en D-Bus, o que xeralmente indica que non se iniciou ou que se atopou cun erro fatal durante o arranque.

en: Protocol version check not possible.
gl: Non é posíbel comprobar a versión do protocolo.

en: Without a connection to the server it is not possible to check if the protocol version meets the requirements.
gl: Non é posíbel comprobar se a versión do protocolo se axusta aos requirimentos se non hai conexión co servidor.

en: Server protocol version is too old.
gl: A versión do protocolo do servidor é vella de máis.

en: The server protocol version is %1, but version %2 is required by the client. If you recently updated KDE PIM, please make sure to restart both Akonadi and KDE PIM applications.
gl: A versión do protocolo do servidor é %1, pero o cliente necesita a versión %2. Se actualizou KDE PIM recentemente, reinicie tanto o servidor de Akonadi como as aplicacións de KDE PIM.

en: Server protocol version is too new.
gl: A versión do protocolo do servidor é nova de máis.

en: Server protocol version matches.
gl: A versión do protocolo do servidor coincide.

en: The current Protocol version is %1.
gl: A versión actual do protocolo é a %1.

en: Resource agents found.
gl: Atopáronse axentes de recurso.

en: At least one resource agent has been found.
gl: Atopouse polo menos un axente de recurso.

en: No resource agents found.
gl: Non se atopou ningún axente de recurso.

en: No resource agents have been found, Akonadi is not usable without at least one. This usually means that no resource agents are installed or that there is a setup problem. The following paths have been searched: '%1'. The XDG_DATA_DIRS environment variable is set to '%2'; make sure this includes all paths where Akonadi agents are installed.
gl: Non se atopou ningún axente de recurso e Akonadi non é usábel sen polo menos un deles. Isto polo xeral significa que non se instalou ningún axente de recursos ou que hai un problema de configuración. Buscouse nas rutas seguintes: «%1». A variábel de contorno XDG_DATA_DIRS está definida co valor «%2»; verifique que isto inclúe todas as rutas nas que estean instalados os axentes de Akonadi.

en: No current Akonadi server error log found.
gl: Non se atopou ningún rexistro de erros do servidor Akonadi actual.

en: The Akonadi server did not report any errors during its current startup.
gl: O servidor Akonadi non informou de ningún erro durante esta arrancada.

en: Current Akonadi server error log found.
gl: Atopouse un rexistro de erro do servidor Akonadi actual.

en: The Akonadi server reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
gl: O servidor Akonadi informou de erros durante esta arrancada. Pódese atopar o rexistro en %1.

en: No previous Akonadi server error log found.
gl: Non se atopou ningún rexistro anterior de erros do servidor Akonadi.

en: The Akonadi server did not report any errors during its previous startup.
gl: O servidor Akonadi non informou de ningún erro durante a arrancada anterior.

en: Previous Akonadi server error log found.
gl: Atopouse un rexistro previo de erros do servidor Akonadi.

en: The Akonadi server reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
gl: O servidor Akonadi informou de erros durante o arranque anterior. Pódese atopar o rexistro en %1.

en: No current Akonadi control error log found.
gl: Non se atopou ningún rexistro actual de erros de control de Akonadi.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its current startup.
gl: O proceso de control de Akonadi non informou de ningún erro durante esta arrancada.

en: Current Akonadi control error log found.
gl: Atopouse o rexistro actual de erros de control de Akonadi.

en: The Akonadi control process reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
gl: O proceso de control de Akonadi informou de erros durante esta arrancada. Pódese atopar o rexistro en %1.

en: No previous Akonadi control error log found.
gl: Non se atopou ningún rexistro anterior de erros de control de Akonadi.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its previous startup.
gl: O proceso de control de Akonadi non informou de ningún erro durante a anterior arrancada.

en: Previous Akonadi control error log found.
gl: Atopouse un rexistro previo de erros do control de Akonadi.

en: The Akonadi control process reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
gl: O proceso de control de Akonadi informou en %1 de erros durante o anterior arranque. Pódese atopar o rexistro en %1.

en: Akonadi was started as root
gl: Akonadi iniciouse como root.

en: Running Internet-facing applications as root/administrator exposes you to many security risks. MySQL, used by this Akonadi installation, will not allow itself to run as root, to protect you from these risks.
gl: Executar aplicacións que acceden a Internet con permisos de administración expón a moitos riscos de seguridade. A versión de MySQL que esta instalación de Akonadi usa non permite executarse como root para protexer fronte a estes riscos.

en: Akonadi is not running as root
gl: Akonadi non se está a executar como root

en: Akonadi is not running as a root/administrator user, which is the recommended setup for a secure system.
gl: Akonadi non se está a executar con permisos de administración, que é a configuración recomendada para un sistema seguro.

en: Save Test Report
gl: Gardar o informe da proba

en: Could not open file '%1'
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro «%1»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introductionLabel)
en: An error occurred during the startup of the Akonadi server. The following self-tests are supposed to help with tracking down and solving this problem. When requesting support or reporting bugs, please always include this report.
gl: Produciuse un erro durante o arranque do servidor Akonadi. As probas automáticas seguintes axudarano a atopar e resolver este problema. Ao solicitar asistencia técnica ou informar de fallos inclúa sempre este informe.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Details
gl: Detalles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p>For more troubleshooting tips please refer to <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>
gl: <p>Para obter máis axuda para arranxar problemas, consulte <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>

en: &New Folder...
gl: &Novo cartafol…

en: New
gl: Novo

en: &Delete Folder
gl: &Eliminar o cartafol

en: Delete
gl: Eliminar

en: &Synchronize Folder
gl: &Sincronizar o cartafol

en: Synchronize
gl: Sincronizar

en: Folder &Properties
gl: &Propiedades do cartafol

en: Properties
gl: Propiedades

en: &Paste
gl: &Pegar

en: Paste
gl: &Pegar

en: Manage Local &Subscriptions...
gl: Xestionar as &subscricións locais…

en: Manage Local Subscriptions
gl: Xestionar as subscricións locais

en: Add to Favorite Folders
gl: Engadir aos Cartafoles Favoritos

en: Add to Favorite
gl: Engadir aos favoritos

en: Remove from Favorite Folders
gl: Retirar dos cartafoles favoritos

en: Remove from Favorite
gl: Retirar dos favoritos

en: Rename Favorite...
gl: Renomear o favorito…

en: Rename
gl: Renomear

en: Copy Folder To...
gl: Copiar o cartafol para…

en: Copy To
gl: Copiar en

en: Copy Item To...
gl: Copiar o elemento en…

en: Move Item To...
gl: Mover o elemento para…

en: Move To
gl: Mover para…

en: Move Folder To...
gl: Mover o cartafol para…

en: &Cut Item
gl: Re&cortar o elemento

en: Cut
gl: Recortar

en: &Cut Folder
gl: Re&cortar o cartafol

en: Create Resource
gl: Crear un recurso

en: Delete Resource
gl: Eliminar o recurso

en: &Resource Properties
gl: P&ropiedades do recurso

en: Synchronize Resource
gl: Sincronizar o recurso

en: Work Offline
gl: Traballar sen conexión

en: &Synchronize Folder Recursively
gl: &Sincronizar o cartafol recursivamente

en: Synchronize Recursively
gl: Sincronizar recursivamente

en: &Move Folder To Trash
gl: &Botar o cartafol no lixo

en: Move Folder To Trash
gl: Botar o cartafol no lixo

en: &Move Item To Trash
gl: &Botar o elemento no lixo

en: Move Item To Trash
gl: Botar o elemento no lixo

en: &Restore Folder From Trash
gl: &Restaurar o cartafol do lixo

en: Restore Folder From Trash
gl: Restaurar o cartafol do lixo

en: &Restore Item From Trash
gl: &Restaurar o elemento do lixo

en: Restore Item From Trash
gl: Restaurar o elemento do lixo

en: &Restore Collection From Trash
gl: &Restaurar a colección do lixo

en: Restore Collection From Trash
gl: Restaurar o a colección do lixo

en: &Synchronize Favorite Folders
gl: &Sincronizar os cartafoles favoritos

en: Synchronize Favorite Folders
gl: Sincronizar os cartafoles favoritos

en: Synchronize Folder Tree
gl: Sincronizar a árbore de cartafoles

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
gl[0]: &Copiar o cartafol
gl[1]: &Copiar os %1 cartafoles

en: &Copy Item | &Copy %1 Items
gl[0]: &Copiar o elemento
gl[1]: &Copiar os %1 elementos

[ctx: @action]
en: &Cut Item | &Cut %1 Items
gl[0]: Re&cortar o elemento
gl[1]: Re&cortar os %1 elementos

[ctx: @action]
en: &Cut Folder | &Cut %1 Folders
gl[0]: Re&cortar o cartafol
gl[1]: Re&cortar os %1 cartafoles

en: &Delete Item | &Delete %1 Items
gl[0]: Elimina&r o elemento
gl[1]: Elimina&r os %1 elementos

[ctx: @action]
en: &Delete Folder | &Delete %1 Folders
gl[0]: &Eliminar o cartafol
gl[1]: Elimina&r %1 cartafoles

[ctx: @action]
en: &Synchronize Folder | &Synchronize %1 Folders
gl[0]: &Sincronizar o cartafol
gl[1]: &Sincronizar %1 cartafoles

en: &Delete Resource | &Delete %1 Resources
gl[0]: Elimina&r o recurso
gl[1]: Elimina&r os %1 recursos

en: &Synchronize Resource | &Synchronize %1 Resources
gl[0]: &Sincronizar o recurso
gl[1]: &Sincronizar os %1 recursos

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
gl[0]: Copiar o cartafol
gl[1]: Copiar os %1 cartafoles

en: Copy Item | Copy %1 Items
gl[0]: Copiar o elemento
gl[1]: Copiar os %1 elementos

en: Cut Item | Cut %1 Items
gl[0]: Recortar o elemento
gl[1]: Recortar os %1 elementos

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
gl[0]: Recortar o cartafol
gl[1]: Recortar os %1 cartafoles

en: Delete Item | Delete %1 Items
gl[0]: Eliminar o elemento
gl[1]: Eliminar os %1 elementos

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
gl[0]: Eliminar o cartafol
gl[1]: Eliminar os %1 cartafoles

en: Synchronize Folder | Synchronize %1 Folders
gl[0]: Sincronizar o cartafol
gl[1]: Sincronizar os %1 cartafoles

[ctx: @action]
en: Delete Resource | Delete %1 Resources
gl[0]: Eliminar o recurso
gl[1]: Eliminar os %1 recursos

[ctx: @action]
en: Synchronize Resource | Synchronize %1 Resources
gl[0]: Sincronizar o recurso
gl[1]: Sincronizar os %1 recursos

[ctx: @label:textbox name of Akonadi folder]
en: Name
gl: Nome

en: Do you really want to delete this folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 folders and all their sub-folders?
gl[0]: Seguro que quere eliminar este cartafol e todos os seus subcartafoles?
gl[1]: Seguro que quere eliminar os %1 cartafoles e todos os seus subcartafoles?

[ctx: @title:window]
en: Delete Folder? | Delete Folders?
gl[0]: Eliminar o cartafol?
gl[1]: Eliminar os cartafoles?

en: Could not delete folder: %1
gl: Non foi posíbel eliminar o cartafol: %1

[ctx: @title:window]
en: Folder Deletion Failed
gl: A eliminación do cartafol fallou

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
gl: Propiedades do cartafol %1

en: Do you really want to delete the selected item? | Do you really want to delete %1 items?
gl[0]: Seguro que quere eliminar o elemento escollido?
gl[1]: Seguro que quere eliminar %1 elementos?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item? | Delete Items?
gl[0]: Eliminar o elemento?
gl[1]: Eliminar os elementos?

en: Could not delete item: %1
gl: Non foi posíbel eliminar o elemento: %1

[ctx: @title:window]
en: Item Deletion Failed
gl: A eliminación do elemento fallou

[ctx: @title:window]
en: Rename Favorite
gl: Renomear o favorito

[ctx: @label:textbox name of the folder]
en: Name:
gl: Nome:

[ctx: @title:window]
en: New Resource
gl: Novo Recurso

en: Could not create resource: %1
gl: Non foi posíbel crear o recurso: %1

[ctx: @title:window]
en: Resource Creation Failed
gl: A creación do recurso fallou

en: Do you really want to delete this resource? | Do you really want to delete %1 resources?
gl[0]: Seguro que quere eliminar este recurso?
gl[1]: Seguro que quere eliminar estes %1 recursos?

[ctx: @title:window]
en: Delete Resource? | Delete Resources?
gl[0]: Eliminar este recurso?
gl[1]: Eliminar estes recursos?

en: Could not paste data: %1
gl: Non foi posíbel pegar os datos: %1

[ctx: @title:window]
en: Paste Failed
gl: Pegar fallou

en: We can not add "/" in folder name.
gl: Non pode engadirse «/» ao nome do cartafol.

[ctx: @title:window]
en: Create New Folder Error
gl: Erro ao crear o novo cartafol

en: We can not add "." at begin or end of folder name.
gl: Non pode engadirse «.» ao principio ou final do nome do cartafol.

en: Before syncing folder "%1" it is necessary to have the resource online. Do you want to make it online?
gl: Antes de sincronizar o cartafol «%1», o recurso ten que estar en liña. Quere poñelo en liña?

en: Account "%1" is offline
gl: A conta «%1» está desconectada.

[ctx: @action:button]
en: Go Online
gl: Poñerse en liña

en: Move to This Folder
gl: Mover para este cartafol

en: Copy to This Folder
gl: Copiar neste cartafol

en: Failed to update subscription: %1
gl: Non foi posíbel actualizar a subscrición: %1

[ctx: @title:window]
en: Subscription Error
gl: Erro coa subscrición

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SubscriptionDialog)
en: Local Subscriptions
gl: Subscricións locais…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
gl: Buscar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, subscribedOnlyCheckBox)
en: &Subscribed only
gl: &Só xente subscrita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, subscribeButton)
en: Su&bscribe
gl: Subscribirse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unsubscribeButton)
en: &Unsubscribe
gl: Anular a s&ubscrición

en: Failed to create a new tag
gl: Non foi posíbel crear unha etiqueta nova

[ctx: @title:window]
en: An Error Occurred while Creating a New Tag
gl: Produciuse un erro ao crear unha nova etiqueta

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the tag <resource>%1</resource>?
gl: Seguro que quere retirar a etiqueta <resource>%1</resource>?

[ctx: @title:window]
en: Delete Tag
gl: Eliminar a etiqueta

[ctx: @info]
en: Delete tag
gl: Eliminar esta etiqueta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectLabel)
en: Select tags that should be applied.
gl: Seleccione as etiquetas para aplicar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTagButton)
en: Create new tag
gl: Crear unha etiqueta nova

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagManagementDialog)
en: Manage Tags
gl: Xestionar as etiquetas

[ctx: @label Placeholder text in tag selection combobox]
en: Select tags...
gl: Seleccione etiquetas…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagSelectionDialog)
en: Select Tags
gl: Seleccionar as etiquetas

en: Clear
gl: Baleirar

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (Akonadi::TagView, tagView)
en: Click to add tags
gl: Prema para engadir etiquetas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, editButton)
en: ...
gl: …

en: Akonadi To XML converter
gl: Convertedor de Akonadi en XML

en: Converts an Akonadi collection subtree into a XML file.
gl: Converte unha subárbore dunha colección de Akonadi nun ficheiro XML.

en: (c) 2009 Volker Krause <vkrause@kde.org>
gl: © 2009 Volker Krause <vkrause@kde.org>

en: No data loaded.
gl: Non se cargou ningún dato.

en: No filename specified
gl: Non se indicou ningún nome de ficheiro

en: Unable to open data file '%1'.
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro de datos «%1».

en: File %1 does not exist.
gl: O ficheiro %1 non existe.

en: Unable to parse data file '%1'.
gl: Non é posíbel analizar o ficheiro de datos «%1».

en: Schema definition could not be loaded and parsed.
gl: Non foi posíbel cargar e analizar a definición do esquema.

en: Unable to create schema parser context.
gl: Non é posíbel crear un contexto para o analizador de esquemas.

en: Unable to create schema.
gl: Non é posíbel crear o esquema.

en: Unable to create schema validation context.
gl: Non é posíbel crear un contexto de validación de esquemas.

en: Invalid file format.
gl: O formato de ficheiro é incorrecto.

en: Unable to parse data file: %1
gl: Non é posíbel procesar o ficheiro de datos: %1

en: Unable to find collection %1
gl: Non é posíbel atopar a colección %1
