akonadi - en to hsb translation catalogue (191 entries)

en: There is currently no account configured.
hsb: Tuchwilu njeje žane konto zarjadowane.

en: Accounts integration is not supported
hsb: Integracija kontow so njepodpěruje

en: Unable to register object at dbus: %1
hsb: Njemóžu objekt pola dbus registrować: %1

[ctx: Name and type of Akonadi resource]
en: %1 of type %2
hsb: %1 družiny %2

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
hsb: Hotowo

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
hsb: Synchronizuju...

[ctx: @info:status]
en: Error.
hsb: Zmylk.

[ctx: @info:status]
en: Not configured
hsb: Njepřiprawjene

[ctx: @label command line option]
en: Resource identifier
hsb: Indentifikator resursow

en: Akonadi Resource
hsb: Akonadi-resursa

[ctx: @info]
en: Invalid item retrieved
hsb: Njekorektny element dóstał

[ctx: @info]
en: Error while creating item: %1
hsb: Zmylk při wutworjenju elementa: %1

[ctx: @info]
en: Error while updating collection: %1
hsb: Zmylk při aktualizowanju zběrki: %1

[ctx: @info]
en: Updating local collection failed: %1.
hsb: Aktualizowanje lokalneje zběrki zwrěšćene: %1.

[ctx: @info]
en: Updating local items failed: %1.
hsb: Aktualizowanje lokalnych elementow zwrěšćene: %1.

[ctx: @info]
en: Cannot fetch item in offline mode.
hsb: Njemóžu element wobstarać, hdyž sym offline.

[ctx: @info:status]
en: Syncing folder '%1'
hsb: Synchronizuju zapisk '%1'

en: Failed to retrieve collection for sync.
hsb: Njemóžach zběrku wobstarać za synchronizowanje.

en: Failed to retrieve collection for attribute sync.
hsb: Njemóžach zběrku wobstarać za synchronizowanje atributow.

en: The requested item no longer exists
hsb: Pominany element hižo njeeksistuje

[ctx: @info]
en: Job canceled.
hsb: Nadawk přetorhnjeny.

en: No such collection.
hsb: Žana tajka zběrka.

en: Found unresolved orphan collections
hsb: Sym wosyroćene zběrki namakał

en: Did not find other item for conflict handling
hsb: Njemóžach druhi element za wobjednanje konflikta namakać

en: User canceled operation.
hsb: Wužiwar je operaciju přetorhnył.

en: Unknown error.
hsb: Njeznaty zmylk.

en: Unexpected response
hsb: Njewočakowana reakcija

en: Resource synchronization timed out.
hsb: Synchronizowanje resursy je čas překročiło.

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
hsb: Mjeno

[ctx: @info:status]
en: Loading...
hsb: Začitam...

[ctx: @window:title]
en: Error
hsb: Zmylk

en: The target collection '%1' contains already
    a collection with name '%2'.
hsb: Cilowa zběrka '%1' wobsahuje hižo
    zběrku z mjenom '%2´.

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
hsb: Mjeno

[ctx: @info]
en: Could not copy item: <message>%1</message>
hsb: Njemóžach element kopěrować:<message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not copy collection: <message>%1</message>
hsb: Njemóžach zběrku kopěrować: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move item: <message>%1</message>
hsb: Njemóžach element přesunyć:<message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move collection: <message>%1</message>
hsb: Njemóžach zběrku přesunyć: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not link entity: <message>%1</message>
hsb: Njemóžach wotkaz stworić na jednotku: <message>%1</message>

[ctx: @title:window]
en: Error
hsb: Zmylk

en: Favorite Folders
hsb: Preferowane zapiski

en: Total Messages
hsb: Powěsće dohromady

en: Unread Messages
hsb: Nječitane powěsće

en: Storage Size
hsb: Wulkosć składa

en: Subfolder Storage Size
hsb: Wulkosć składa za podzapiski

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
hsb: Nječitane

[ctx: number of entities in the collection]
en: Total
hsb: Dohromady

[ctx: collection size]
en: Size
hsb: Wulkosć

en: Tag
hsb: Etiket

en: Unable to fetch item for index
hsb: Njemóžu element za indeks wobstarać

en: Index is no longer available
hsb: Indeks hižo njesteji k dispoziciji

en: No session available for this index
hsb: Žane posedźenje za tutón indeks

en: No item available for this index
hsb: Žadyn element za tutón indeks

en: Unnamed plugin
hsb: Zašćěpka bjez mjena

en: No description available
hsb: Žane wopisanje namakał

en: &New Agent Instance...
hsb: &Nowa instanca agenta...

en: &Delete Agent Instance
hsb: Instancu agenta &wotstronić

en: &Configure Agent Instance
hsb: Instancu agenta &připrawić

[ctx: @title:window]
en: New Agent Instance
hsb: Nowa instanca agenta

en: Could not create agent instance: %1
hsb: Njemóžach instancu agenta wutworić: %1

en: %1 Handbook
hsb: Přiručka za %1

en: About %1
hsb: Wo %1

en: The configuration dialog has been opened in another window
hsb: Připrawjenski dialog je so w hinašim woknje wočinił

en: Configuration for %1 is already opened elsewhere.
hsb: Připrawjenje za %1 je hižo druhdźe wočinjene.

en: Failed to register %1 configuration dialog.
hsb: Njemóžach připrawjenski dialog za %1 registrować.

en: minute | minutes
hsb[0]: mjeńšina
hsb[1]: mjeńšinje
hsb[2]: mjeńšiny
hsb[3]: mjeńšin

en: Retrieval
hsb: Wobstaranje

[ctx: never check the cache]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, checkInterval)
en: Never
hsb: Ženje

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, checkInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: minutes
hsb: mjeńšin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, retrievalOptionsLabel)
en: Retrieval Options:
hsb: Opcije za wobstaranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveFullMessages)
en: Always retrieve full &messages
hsb: Přeco &cyłe powěsće wobstarać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveOnlyHeaders)
en: &Retrieve message bodies on demand
hsb: &Hłowny dźěl powěsćow po napominanju wobstarać

[ctx: no cache timeout]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: Forever
hsb: Wěčnje

[ctx: @info Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
hsb: Pytać

[ctx: @title:window]
en: New Folder
hsb: Nowy zapisk

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
hsb: Mjeno

en: Could not create folder: %1
hsb: Njemóžach zapisk stworić: %1

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
hsb: Powšitkownje

[ctx: @label]
en: One object | %1 objects
hsb[0]: %1 objekt
hsb[1]: %1 objektaj
hsb[2]: %1 objekty
hsb[3]: %1 objektow

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
hsb: &Mjeno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customIconCheckbox)
en: &Use custom icon:
hsb: &W&užiwaj specielny piktogram:

note: i18n: ectx: property (icon), widget (KIconButton, customIcon)
en: folder
hsb: zapisk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statsBox)
en: Statistics
hsb: Statistika

[ctx: object names]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Content:
hsb: Wobsah:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: 0 objects
hsb: 0 objektow

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size:
hsb: Wulkosć:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: 0 Byte
hsb: 0 Byteow

en: Remember that indexing can take some minutes.
hsb: Prošu mysliće na to, zo móže wutworjenje indeksa chwilu trać.

en: Maintenance
hsb: Dohladowanje

en: Indexed %1 item in this folder | Indexed %1 items in this folder
hsb[0]: %1 element w indeksu tutoho zapiska
hsb[1]: %1 elementaj w indeksu tutoho zapiska
hsb[2]: %1 elementy w indeksu tutoho zapiska
hsb[3]: %1 elementow w indeksu tutoho zapiska

en: Calculating indexed items...
hsb: Wobličuju elementy w indeksu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder type:
hsb: Družina zapiska:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderTypeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderSizeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, itemsCountLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unreadItemsCountLbl)
en: unknown
hsb: njeznate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: File size:
hsb: Wulkosć dataje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Total items:
hsb: Elementy dohromady:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Unread items:
hsb: Nječitane elementy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexingLabel)
en: Indexing:
hsb: Tworju indeks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableIndexingChkBox)
en: Enable fulltext indexing
hsb: Indeks za cyły tekst zmóžnić

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexedCountLbl)
en: Retrieving indexed items count...
hsb: Wobstaram ličbu elementow w indeksu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reindexButton)
en: Reindex folder
hsb: Indeks zapiska znowa wutworić

en: Modification Time
hsb: Čas změny

en: Flags
hsb: Chorhojčki

en: Attribute: %1
hsb: Atribut: %1

en: Data
hsb: Daty

en: Starting Akonadi server...
hsb: Startuju Akonadi-serwer...

en: Stopping Akonadi server...
hsb: Zastaju Akonadi-serwer...

en: &Move Here
hsb: Pře&suń sem

en: &Copy Here
hsb: &Kopěruj sem

en: &Link Here
hsb: &Wotkazaj sem

en: C&ancel
hsb: Přeto&rhnyć

[ctx: @action:button Start the Akonadi server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start
hsb: Započeć

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mAddAccountButton)
en: A&dd...
hsb: &Dodać...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyAccountButton)
en: &Modify...
hsb: Z&měnić...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveAccountButton)
en: R&emove
hsb: Wu&mazać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRestartAccountButton)
en: Restart
hsb: Znowa startować

en: Recent Folder
hsb: Njedawno wopytany zapisk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
hsb: Mjeno:

en: Save Report...
hsb: Rozprawu zawěsćić...

en: Could not open file '%1'
hsb: Njemóžach dataju '%1' wočinić.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Details
hsb: Nadrobnosće

en: &New Folder...
hsb: &Nowy zapisk...

en: New
hsb: Nowy

en: &Delete Folder
hsb: &Zapisk zničić

en: Delete
hsb: Zničić

en: &Synchronize Folder
hsb: Zapisk &synchronizować

en: Synchronize
hsb: Synchronizować

en: Folder &Properties
hsb: Swójstwa &zapiska

en: Properties
hsb: Swójstwa

en: &Paste
hsb: &Zasunyć

en: Paste
hsb: Zasunyć

en: Manage Local &Subscriptions...
hsb: Lokalne skazanki rjadować...

en: Add to Favorite Folders
hsb: K preferowanym zapiskam dodać

en: Add to Favorite
hsb: K preferowanym zapiskam dodać

en: Remove from Favorite Folders
hsb: Z preferowanych zapiskow wumazać

en: Rename
hsb: Hinak pomjenować

en: Copy Folder To...
hsb: Zapisk kopěrować do...

en: Copy To
hsb: Kopěrować do

en: Copy Item To...
hsb: Element kopěrować do...

en: Move Item To...
hsb: Element přesunyć do...

en: Move To
hsb: Přesunyć do

en: Move Folder To...
hsb: Zapisk přesunyć do...

en: &Cut Item
hsb: Element &wutřihać

en: Cut
hsb: Wutřihać

en: &Cut Folder
hsb: Zapisk wu&třihać

en: Create Resource
hsb: Resursu wutworić

en: Delete Resource
hsb: Resursu wotstronić

en: &Resource Properties
hsb: Swójstwa &resursy

en: Synchronize Resource
hsb: Resursu synchronizować

en: Work Offline
hsb: Offline dźěłać

en: &Synchronize Folder Recursively
hsb: Zapisk rekursiwnje &synchronizować

en: Synchronize Recursively
hsb: Rekursiwnje synchronizować

en: &Move Folder To Trash
hsb: Zapisk do &papjernika přesunyć

en: Move Folder To Trash
hsb: Zapisk do papjernika přesunyć

en: &Move Item To Trash
hsb: Element do &papjernika přesunyć

en: Move Item To Trash
hsb: Element do papjernika přesunyć

en: &Restore Folder From Trash
hsb: &Zapisk z papjernika wućahnyć

en: Restore Folder From Trash
hsb: Zapisk z papjernika wućahnyć

en: &Restore Item From Trash
hsb: &Element z papjernika wućahnyć

en: Restore Item From Trash
hsb: Element z papjernika wućahnyć

en: &Restore Collection From Trash
hsb: Zběrku z papjernika &wućahnyć

en: Restore Collection From Trash
hsb: Zběrku z papjernika &wućahnyć

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
hsb[0]:  %1 &zapisk kopěrować
hsb[1]:  %1 &zapiskaj kopěrować
hsb[2]:  %1 &zapiski kopěrować
hsb[3]:  %1 &zapiskow kopěrować

[ctx: @action]
en: &Delete Folder | &Delete %1 Folders
hsb[0]:  %1 &zapisk zničić
hsb[1]:  %1 &zapiskaj zničić
hsb[2]:  %1 &zapiski zničić
hsb[3]:  %1 &zapiskow zničić

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
hsb[0]:  %1 &zapisk kopěrować
hsb[1]:  %1 &zapiskaj kopěrować
hsb[2]:  %1 &zapiski kopěrować
hsb[3]:  %1 &zapiskow kopěrować

en: Copy Item | Copy %1 Items
hsb[0]:  %1 &element kopěrować
hsb[1]:  %1 &elementaj kopěrować
hsb[2]:  %1 &elementy kopěrować
hsb[3]:  %1 &elementow kopěrować

en: Cut Item | Cut %1 Items
hsb[0]:  %1 &element wutřihać
hsb[1]:  %1 &elementaj wutřihać
hsb[2]:  %1 &elementy wutřihać
hsb[3]:  %1 &elementow wutřihać

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
hsb[0]: %1 zapisk wu&třihać
hsb[1]: %1 zapiskaj wu&třihać
hsb[2]: %1 zapiski wu&třihać
hsb[3]: %1 zapiskow wu&třihać

en: Delete Item | Delete %1 Items
hsb[0]: %1 element wumazać
hsb[1]: %1 elementaj wumazać
hsb[2]: %1 elementy wumazać
hsb[3]: %1 elementow wumazać

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
hsb[0]: %1 zapisk zničić
hsb[1]: %1 zapiskaj zničić
hsb[2]: %1 zapiski zničić
hsb[3]: %1 zapiskow zničić

en: Synchronize Folder | Synchronize %1 Folders
hsb[0]: %1 zapisk &synchronizować
hsb[1]: %1 zapiskaj &synchronizować
hsb[2]: %1 zapiski &synchronizować
hsb[3]: %1 zapiskow &synchronizować

[ctx: @action]
en: Delete Resource | Delete %1 Resources
hsb[0]: %1 resursu wotstronić
hsb[1]: %1 resursy wotstronić
hsb[2]: %1 resursy wotstronić
hsb[3]: %1 resursow wotstronić

[ctx: @action]
en: Synchronize Resource | Synchronize %1 Resources
hsb[0]: %1 resursu synchronizować
hsb[1]: %1 resursy synchronizować
hsb[2]: %1 resursy synchronizować
hsb[3]: %1 resursow synchronizować

[ctx: @label:textbox name of Akonadi folder]
en: Name
hsb: Mjeno

en: Do you really want to delete this folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 folders and all their sub-folders?
hsb[0]: Chceće woprawdźe %1 zapisk ze wšěmi podzapiskami zničić?
hsb[1]: Chceće woprawdźe %1 zapiskaj ze wšěmi podzapiskami zničić?
hsb[2]: Chceće woprawdźe %1 zapiski ze wšěmi podzapiskami zničić?
hsb[3]: Chceće woprawdźe %1 zapiskow ze wšěmi podzapiskami zničić?

en: Could not delete folder: %1
hsb: Njemóžach zapisk zničić: %1

en: Do you really want to delete the selected item? | Do you really want to delete %1 items?
hsb[0]: Chceće woprawdźe %1 wubrany element zničić?
hsb[1]: Chceće woprawdźe %1 wubranej elementaj zničić?
hsb[2]: Chceće woprawdźe %1 wubrane elementy zničić?
hsb[3]: Chceće woprawdźe %1 wubranych elementow zničić?

[ctx: @label:textbox name of the folder]
en: Name:
hsb: Mjeno:

en: We can not add "/" in folder name.
hsb: Pismik "/" njeje dowoleny w mjenje zapiska.

en: Account "%1" is offline
hsb: Konto "%1" je offline

[ctx: @action:button]
en: Go Online
hsb: Dźi online

en: Move to This Folder
hsb: Suń do tutoho zapiska

en: Copy to This Folder
hsb: Kopěruj do tutoho zapiska

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
hsb: Pytać:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, subscribedOnlyCheckBox)
en: &Subscribed only
hsb: Jenož &skazane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, subscribeButton)
en: Su&bscribe
hsb: S&kazać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unsubscribeButton)
en: &Unsubscribe
hsb: &Wotskazać

en: Clear
hsb: Wuprózdnić

en: No data loaded.
hsb: Žane daty začitane.

en: No filename specified
hsb: Žane datajowe mjeno podate

en: Unable to open data file '%1'.
hsb: Njemóžu datowu dataju '%1' wočinić.

en: File %1 does not exist.
hsb: Dataja %1 njeeksistuje.

en: Unable to parse data file '%1'.
hsb: Njemóžu datowu dataju '%1' analyzować.
