KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (409 entries)

en: There is currently no account configured.
hu: Nincs beállítva fiók.

en: Accounts integration is not supported
hu: A fiókintegráció nem támogatott

en: Unable to register object at dbus: %1
hu: Nem sikerült regisztrálni az objektumot a dbus-on: %1

[ctx: Name and type of Akonadi resource]
en: %1 of type %2
hu: %2 típusú %1

en: Agent identifier
hu: Azonosító

en: Akonadi Agent
hu: Akonadi szolgáltatás

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
hu: Kész

[ctx: @info:status]
en: Offline
hu: Kapcsolat nélkül

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
hu: Szinkronizálás…

[ctx: @info:status]
en: Error.
hu: Hiba.

[ctx: @info:status]
en: Not configured
hu: Nincs beállítva

[ctx: @label command line option]
en: Resource identifier
hu: Erőforrás-azonosító

en: Akonadi Resource
hu: Akonadi-erőforrás

[ctx: @info]
en: Invalid item retrieved
hu: Érvénytelen elem lett fogadva

[ctx: @info]
en: Error while creating item: %1
hu: Hiba az elem létrehozása közben: %1

[ctx: @info]
en: Error while updating collection: %1
hu: Hiba a gyűjtemény frissítése közben: %1

[ctx: @info]
en: Updating local collection failed: %1.
hu: A helyi gyűjtemény frissítése nem sikerült: %1.

[ctx: @info]
en: Updating local items failed: %1.
hu: A helyi elemek frissítése nem sikerült: %1.

[ctx: @info]
en: Cannot fetch item in offline mode.
hu: Nem lehet elemet letölteni kapcsolat nélküli módban.

[ctx: @info:status]
en: Syncing folder '%1'
hu: „%1” mappa szinkronizálása

en: Failed to retrieve collection for sync.
hu: Nem sikerült letölteni az erőforrás gyűjteményt szinkronizáláshoz.

en: Failed to retrieve collection for attribute sync.
hu: Nem sikerült letölteni a gyűjteményt attribútumszinkronizáláshoz.

en: The requested item no longer exists
hu: A kért elem már nem létezik

[ctx: @info]
en: Job canceled.
hu: Feladat megszakítva.

en: No such collection.
hu: Nem létezik ilyen gyűjtemény.

en: Found unresolved orphan collections
hu: Feloldatlan árva gyűjtemények találhatók

en: Did not find other item for conflict handling
hu: Nem található egyéb elem az ütközéskezeléshez.

en: Unable to access D-Bus interface of created agent.
hu: Nem sikerült hozzáférni a létrehozott ügynök D-Bus felületéhez.

en: Agent instance creation timed out.
hu: Az ügynökpéldány létrehozása túllépte az időkorlátot.

en: Unable to obtain agent type '%1'.
hu: Nem sikerült megszerezni a(z) „%1” ügynöktípust.

en: Unable to create agent instance.
hu: Nem sikerült új ügynökpéldányt létrehozni.

en: Invalid collection instance.
hu: Érvénytelen gyűjteménypéldány.

en: Invalid resource instance.
hu: Érvénytelen erőforráspéldány.

en: Unable to obtain D-Bus interface for resource '%1'
hu: Nem sikerült megszerezni a(z) „%1” erőforrás D-Bus interfészét

en: Collection attributes synchronization timed out.
hu: A gyűjtemény jellemzőinek szinkronizálása túllépte az időkorlátot.

en: Invalid collection to copy
hu: Érvénytelen gyűjtemény, nem másolható

en: Invalid destination collection
hu: Érvénytelen célgyűjtemény

en: Invalid parent
hu: Érvénytelen szülő

en: Failed to parse Collection from response
hu: A válaszban kapott gyűjtemény feldolgozása sikertelen

en: Invalid collection
hu: Érvénytelen gyűjtemény

en: Invalid collection given.
hu: Érvénytelen gyűjtemény lett megadva.

en: No objects specified for moving
hu: Nincsenek objektumok megadva az áthelyezéshez

en: No valid destination specified
hu: Nincs megadva érvényes cél

en: Invalid collection.
hu: Érvénytelen gyűjtemény.

en: Invalid parent collection
hu: Érvénytelen szülőgyűjtemény

en: Cannot connect to the Akonadi service.
hu: Nem sikerült csatlakozni az Akonadi szolgáltatáshoz.

en: The protocol version of the Akonadi server is incompatible. Make sure you have a compatible version installed.
hu: Az Akonadi szolgáltatás verziója nem megfelelő. Biztosítani kell, hogy a telepített szolgáltatás verziója megfelelő legyen.

en: User canceled operation.
hu: A felhasználó megszakította a műveletet.

en: Unknown error.
hu: Ismeretlen hiba.

en: Unexpected response
hu: Nem várt válasz

en: Failed to create relation.
hu: Nem sikerült kapcsolatot létrehozni.

en: Resource synchronization timed out.
hu: Az erőforrás szinkronizálása túllépte az időkorlátot.

en: Could not fetch root collection of resource %1.
hu: Nem sikerült lekérni a(z) „%1” erőforrás gyökérgyűjteményét.

en: No resource ID given.
hu: Nincs megadva erőforrás-azonosító.

en: Invalid resource identifier '%1'
hu: Érvénytelen erőforrás-azonosító: „%1”

en: Failed to configure default resource via D-Bus.
hu: Nem sikerült beállítani az alapértelmezett erőforrást a D-Bus által.

en: Failed to fetch the resource collection.
hu: Nem sikerült letölteni az erőforrás gyűjteményt.

en: Timeout trying to get lock.
hu: Időtúllépés a zár megszerzésének kísérlete közben.

en: Failed to create tag.
hu: Nem sikerült címkét létrehozni.

en: Move to trash collection failed, aborting trash operation
hu: Nem sikerült a gyűjtemény áthelyezése a kukába, a kuka művelet megszakítása

en: Invalid items passed
hu: Érvénytelen elem lett átadva

en: Invalid collection passed
hu: Érvénytelen gyűjtemény lett átadva

en: No valid collection or empty itemlist
hu: Nincs érvényes gyűjtemény vagy üres az elemlista

en: Could not find restore collection and restore resource is not available
hu: Nem található a visszaállítás gyűjtemény és a visszaállítás erőforrás nem érhető el

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
hu: Név

[ctx: @info:status]
en: Loading...
hu: Betöltés…

[ctx: @window:title]
en: Error
hu: Hiba

en: The target collection '%1' contains already
    a collection with name '%2'.
hu: A(z) „%1” célgyűjtemény már tartalmaz
    „%2” nevű gyűjteményt.

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
hu: Név

[ctx: @info]
en: Could not copy item: <message>%1</message>
hu: Nem másolható az elem: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not copy collection: <message>%1</message>
hu: Nem másolható a gyűjtemény: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move item: <message>%1</message>
hu: Nem helyezhető át az elem: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move collection: <message>%1</message>
hu: Nem helyezhető át a gyűjtemény: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not link entity: <message>%1</message>
hu: Nem sikerült összekapcsolni a bejegyzést: <message>%1</message>

[ctx: @title:window]
en: Error
hu: Hiba

en: Favorite Folders
hu: Kedvenc mappák

en: Total Messages
hu: Összes üzenet

en: Unread Messages
hu: Olvasatlan üzenetek

en: Quota
hu: Kvóta

en: Storage Size
hu: Tárolóméret

en: Subfolder Storage Size
hu: Almappa tárolóméret

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
hu: Olvasatlan

[ctx: number of entities in the collection]
en: Total
hu: Összesen

[ctx: collection size]
en: Size
hu: Méret

en: Tag
hu: Címke

en: Unable to fetch item for index
hu: Nem sikerült lekérni az elemet az indexhez

en: Index is no longer available
hu: Az index többé nem érhető el

en: Payload part '%1' is not available for this index
hu: A(z) „%1” hasznos teher rész nem érhető el ehhez az indexhez

en: No session available for this index
hu: Nincs elérhető munkamenet ehhez az indexhez

en: No item available for this index
hu: Nincs elérhető elem ehhez az indexhez

en: Unnamed plugin
hu: Névtelen bővítmény

en: No description available
hu: Nincs elérhető leírás

en: The Akonadi server protocol version differs from the protocol version used by this application.
    If you recently updated your system please log out and back in to make sure all applications use the correct protocol version.
hu: Az Akonadi kiszolgáló protokollverziója eltér a kliens által használt protokoll verziójától.
    Ha nemrég frissítette a rendszert, jelentkezzen ki és be, hogy az alkalmazások biztosan a megfelelő protokollverziót használják.

en: There are no Akonadi Agents available. Please verify your KDE PIM installation.
hu: Nem érhető el Akonadi ügynök. Ellenőrizze a KDE PIM telepítését.

en: Protocol version mismatch. Server version is older (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart the Akonadi server.
hu: A protokollverziók eltérnek. A kiszolgálóé (%1) régebbi, mint az Öné (%2). Ha nemrég frissítette a rendszert, indítsa újra az Akonadi kiszolgálót.

en: Protocol version mismatch. Server version is newer (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart all KDE PIM applications.
hu: A protokollverziók eltérnek. A kiszolgálóé újabb (%1), mint az Öné (%2). Ha nemrég frissítette a rendszert, indítsa újra az összes KDE PIM alkalmazást.

en: Akonadi Self Test
hu: Akonadi önteszt

en: Checks and reports state of Akonadi server
hu: Ellenőrzi és jelenti az Akonadi kiszolgáló állapotát

en: (c) 2008 Volker Krause <vkrause@kde.org>
hu: © Volker Krause, 2008. <vkrause@kde.org>

en: &New Agent Instance...
hu: Ú&j ügynökpéldány…

en: &Delete Agent Instance
hu: Ügynökpéldány &törlése

en: &Configure Agent Instance
hu: Ügynökpéldány &beállítása

[ctx: @title:window]
en: New Agent Instance
hu: Új ügynökpéldány

en: Could not create agent instance: %1
hu: Nem sikerült új ügynökpéldányt létrehozni: %1

[ctx: @title:window]
en: Delete Agent Instance?
hu: Ügynökpéldány törlése?

en: Do you really want to delete the selected agent instance?
hu: Biztosan törölni szeretné a kijelölt ügynökpéldányt?

en: %1 Handbook
hu: A(z) %1 kézikönyve

en: About %1
hu: A(z) %1 névjegye

en: The configuration dialog has been opened in another window
hu: A beállítóablak egy másik ablakban lett megnyitva

en: Configuration for %1 is already opened elsewhere.
hu: A(z) %1 beállításai máshol vannak megnyitva.

en: Failed to register %1 configuration dialog.
hu: A(z) %1 beállítóablak regisztrációja nem sikerült.

en: minute | minutes
hu[0]: perc
hu[1]: perc

en: Retrieval
hu: Letöltés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inherit)
en: Use options from parent folder or account
hu: Beállítások használata a szülő mappából vagy fiókból

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, syncOnDemand)
en: Synchronize when selecting this folder
hu: Szinkronizálás a mappa kiválasztásakor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Synchronize after:
hu: Szinkronizálási időköz:

[ctx: never check the cache]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, checkInterval)
en: Never
hu: Soha

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, checkInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: minutes
hu: perc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPartsLabel)
en: Locally cached parts:
hu: Helyileg gyorsítótárazott részek:

note: i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, localParts)
en: Locally Cached Parts
hu: Helyileg gyorsítótárazott részek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, retrievalOptionsLabel)
en: Retrieval Options:
hu: Letöltési beállítások:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveFullMessages)
en: Always retrieve full &messages
hu: Mindig töltse le a teljes üze&netet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveOnlyHeaders)
en: &Retrieve message bodies on demand
hu: Üzenettö&rzsek lekérése igény szerint

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keep message bodies locally for:
hu: Üzenettörzsek megtartása helyileg ehhez:

[ctx: no cache timeout]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: Forever
hu: Örökre

[ctx: @info Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
hu: Keresés

en: Use folder by default
hu: Mappa használata alapértelmezettként

en: &New Subfolder...
hu: Ú&j almappa…

en: Create a new subfolder under the currently selected folder
hu: Új almappa létrehozása a jelenleg kiválasztott mappa alá

[ctx: @title:window]
en: New Folder
hu: Új mappa

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
hu: Név

en: Could not create folder: %1
hu: Nem sikerült létrehozni ezt a mappát: %1

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
hu: Általános

[ctx: @label]
en: One object | %1 objects
hu[0]: Egy objektum
hu[1]: %1 objektum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
hu: Né&v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customIconCheckbox)
en: &Use custom icon:
hu: &Egyedi ikon:

note: i18n: ectx: property (icon), widget (KIconButton, customIcon)
en: folder
hu: mappa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statsBox)
en: Statistics
hu: Statisztika

[ctx: object names]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Content:
hu: Tartalom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: 0 objects
hu: 0 objektum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size:
hu: Méret:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: 0 Byte
hu: 0 bájt

en: Remember that indexing can take some minutes.
hu: Az indexelés néhány percbe is beletelhet.

en: Maintenance
hu: Karbantartás

en: Error while retrieving indexed items count
hu: Hiba az indexelt elemek számának lekérésekor

en: Indexed %1 item in this folder | Indexed %1 items in this folder
hu[0]: %1 elem indexelve ebben a mappában
hu[1]: %1 elem indexelve ebben a mappában

en: Calculating indexed items...
hu: Indexelt elemek számolása…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder type:
hu: Mappatípus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderTypeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderSizeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, itemsCountLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unreadItemsCountLbl)
en: unknown
hu: ismeretlen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: File size:
hu: Fájlméret:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Total items:
hu: Összes elem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Unread items:
hu: Olvasatlan elem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexingLabel)
en: Indexing:
hu: Indexelés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableIndexingChkBox)
en: Enable fulltext indexing
hu: Teljes szöveges indexelés bekapcsolása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexedCountLbl)
en: Retrieving indexed items count...
hu: Indexelt elemek számának lekérése…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reindexButton)
en: Reindex folder
hu: Mappa újraindexelése

en: No Folder
hu: Nincs mappa

en: Open collection dialog
hu: Gyűjteményablak megnyitása

en: Modification Time
hu: Módosítás ideje

en: Flags
hu: Zászlók

en: Attribute: %1
hu: Attribútum: %1

[ctx: @title:window]
en: Conflict Resolution
hu: Az ütközés feloldása

[ctx: @action:button]
en: Take my version
hu: Saját megtartása

[ctx: @action:button]
en: Take their version
hu: Másik megtartása

[ctx: @action:button]
en: Keep both versions
hu: Mindkettő megtartása

en: <qt>Your changes conflict with those made by someone else meanwhile.<br>Unless one version can just be thrown away, you will have to integrate those changes manually.<br>Click on <a href="opentexteditor">"Open text editor"</a> to keep a copy of the texts, then select which version is most correct, then re-open it and modify it again to add what's missing.
hu: <qt>A változtatási ütközben valaki más módosításaival.<br>Hacsak valamelyik verzió nem dobható el, a változásokat kézzel kell egyesíteni.<br>Kattintson a <a href="opentexteditor">Szövegszerkesztő megnyitása</a> gombra a szövegek másolatának megtartásához, majd válassza ki, melyik verzió helyes, és nyissa meg újra azt, végül módosítsa a hiányzó dolgok hozzáadásával.

en: Data
hu: Adat

en: Starting Akonadi server...
hu: Az Akonadi szolgáltatás elindul...

en: Stopping Akonadi server...
hu: Az Akonadi szolgáltatás leáll...

en: &Move Here
hu: Át&helyezés ide

en: &Copy Here
hu: &Másolás ide

en: &Link Here
hu: &Hivatkozás ide

en: C&ancel
hu: &Mégse

[ctx: %1 is a reason why]
en: Cannot connect to the Personal information management service.
    
    %1
hu: Nem sikerült csatlakozni a személyi információ-kezelő szolgáltatáshoz.
    
    %1

en: Personal information management service is starting...
hu: A személyes-információ kezelő szolgáltatás indul…

en: Personal information management service is shutting down...
hu: A személyes-információ kezelő szolgáltatás leáll…

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
hu: A személyes-információ kezelő szolgáltatás adatbázis frissítést hajt végre.

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
    This happens after a software update and is necessary to optimize performance.
    Depending on the amount of personal information, this might take a few minutes.
hu: A személyes információ-kezelő szolgáltatás adatbázis-frissítést hajt végre.
    Ez egy szoftverfrissítés után történik és szükséges a teljesítmény optimalizálásához.
    A személyes információk mennyiségétől függően ez eltarthat néhány percig.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, notRunningPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notRunningDescription)
en: The Akonadi personal information management service is not running. This application cannot be used without it.
hu: Az Akonadi személyes-információ kezelő szolgáltatás nem fut. Ez az alkalmazás nem használható anélkül.

[ctx: @action:button Start the Akonadi server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start
hu: Indítás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, brokenPage)
en: The Akonadi personal information management framework is not operational.
    Click on "Details..." to obtain detailed information on this problem.
hu: Az Akonadi személyes-információ kezelő szolgáltatás keretrendszer nem üzemképes.
    Kattintson a „Részletek…” gombra, ha részletes leírást szeretne kapni a hibáról.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, brokenDescription)
en: The Akonadi personal information management service is not operational.
hu: Az Akonadi személyes-információ kezelő szolgáltatás nem üzemképes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selfTestButton)
en: Details...
hu: Részletek…

en: Do you want to remove account '%1'?
hu: Biztosan törölni szeretné ezt a fiókot: „%1”?

en: Remove account?
hu: Fiók eltávolítása?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Incoming accounts (add at least one):
hu: Beérkező fiókok (adjon hozzá legalább egyet):

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, mFilterAccount)
en: Filter…
hu: Szűrő…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mAddAccountButton)
en: A&dd...
hu: Hozzáa&dás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyAccountButton)
en: &Modify...
hu: &Módosítás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveAccountButton)
en: R&emove
hu: &Eltávolítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRestartAccountButton)
en: Restart
hu: Újraindítás

en: Recent Folder
hu: Legutóbbi mappa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameFavoriteDialog)
en: Rename Favorite
hu: Kedvenc átnevezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
hu: Név:

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Server Self-Test
hu: Akonadi kiszolgáló önteszt

en: Save Report...
hu: Jelentés mentése…

en: Copy Report to Clipboard
hu: Jelentés másolása a vágólapra

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration and was found on your system.
hu: A(z) „%1” QtSQL-illesztőprogramra szüksége van a jelenlegi Akonadi kiszolgáló beállításainak és nem található a rendszerén.

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration.
    The following drivers are installed: %2.
    Make sure the required driver is installed.
hu: A(z) „%1” QtSQL-illesztőprogramra szüksége van az Akonadi kiszolgáló beállításainak.
    Ezek az illesztőprogramok vannak telepítve: %2.
    Kérjük telepítse a szükséges illesztőprogramot.

en: Database driver found.
hu: Adatbázis-illesztőprogram elérhető.

en: Database driver not found.
hu: Nem található adatbázis-illesztőprogram.

en: MySQL server executable not tested.
hu: A MySQL kiszolgáló programfájlja ne lett letesztelve.

en: The current configuration does not require an internal MySQL server.
hu: A mostani beállítások mellett nincs szükség belső MySQL kiszolgálóra.

en: You have currently configured Akonadi to use the MySQL server '%1'.
    Make sure you have the MySQL server installed, set the correct path and ensure you have the necessary read and execution rights on the server executable. The server executable is typically called 'mysqld'; its location varies depending on the distribution.
hu: Az Akonadit jelenleg a(z) „%1” MySQL kiszolgáló használatára állította be.
    Győződjön meg arról, hogy telepítve van-e a MySQL kiszolgáló, be van-e állítva a helyes útvonal és biztosítva vannak-e a szükséges olvasási és végrehajtási jogok a kiszolgáló programfájljára. A kiszolgáló programfájl neve tipikusan „mysqld”, de a helye változik a disztribúciótól függően.

en: MySQL server not found.
hu: Nem található MySQL kiszolgáló.

en: MySQL server not readable.
hu: A MySQL kiszolgáló nem olvasható.

en: MySQL server not executable.
hu: A MySQL kiszolgáló nem végrehajtható.

en: MySQL found with unexpected name.
hu: A MySQL programfájl neve eltér a várttól.

en: MySQL server found.
hu: MySQL kiszolgáló elérhető.

en: MySQL server found: %1
hu: Elérhető MySQL kiszolgáló: %1

en: MySQL server is executable.
hu: A MySQL kiszolgáló végrehajtható.

en: Executing the MySQL server '%1' failed with the following error message: '%2'
hu: Nem sikerült elindítani ezt a MySQL kiszolgálót: "%1". A hibaüzenet: "%2".

en: Executing the MySQL server failed.
hu: Nem sikerült elindítani a MySQL kiszolgálót.

en: MySQL server error log not tested.
hu: A MySQL kiszolgáló naplófájlja nem tesztelt.

en: No current MySQL error log found.
hu: Nem érhető el aktuális MySQL naplófájl.

en: The MySQL server did not report any errors during this startup. The log can be found in '%1'.
hu: A MySQL kiszolgáló nem jelzett hibát indulás közben. A napló megtalálható itt: „%1”.

en: MySQL error log not readable.
hu: A MySQL naplófájl nem olvasható.

en: A MySQL server error log file was found but is not readable: %1
hu: A MySQL kiszolgáló naplófájlja elérhető, de nem olvasható: %1

en: MySQL server log contains errors.
hu: A MySQL naplófájlja hibákat tartalmaz.

en: The MySQL server error log file '%1' contains errors.
hu: A MySQL kiszolgáló naplófájlja („%1”) hibákat tartalmaz.

en: MySQL server log contains warnings.
hu: A MySQL kiszolgáló naplófájlja figyelmeztetéseket tartalmaz.

en: The MySQL server log file '%1' contains warnings.
hu: A MySQL kiszolgáló naplófájlja („%1”) figyelmeztetéseket tartalmaz.

en: MySQL server log contains no errors.
hu: A MySQL kiszolgáló naplófájlja nem tartalmaz hibákat.

en: The MySQL server log file '%1' does not contain any errors or warnings.
hu: A MySQL kiszolgáló naplófájlja („%1”) nem tartalmaz hibákat vagy figyelmeztetéseket.

en: MySQL server configuration not tested.
hu: A MySQL kiszolgáló beállításai nem lettek tesztelve.

en: MySQL server default configuration found.
hu: A MySQL kiszolgáló alapértelmezett beállítófájlja elérhető.

en: The default configuration for the MySQL server was found and is readable at %1.
hu: A MySQL kiszolgáló alapértelmezett beállítófájlja elérhető és olvasható itt: %1.

en: MySQL server default configuration not found.
hu: A MySQL kiszolgáló alapértelmezett beállítófájlja nem található.

en: The default configuration for the MySQL server was not found or was not readable. Check your Akonadi installation is complete and you have all required access rights.
hu: A MySQL kiszolgáló alapértelmezett beállítófájlja nem található vagy nem olvasható. Ellenőrizze, hogy az Akonadi teljesen telepítve van-e és megfelelőek-e a jogosultságok.

en: MySQL server custom configuration not available.
hu: Nem található egyedi MySQL beállítófájl.

en: The custom configuration for the MySQL server was not found but is optional.
hu: Nem található egyedi MySQL beállítófájl, de erre nincs feltétlenül szükség.

en: MySQL server custom configuration found.
hu: Elérhető egyedi MySQL beállítófájl.

en: The custom configuration for the MySQL server was found and is readable at %1
hu: Egy egyedi MySQL beállítófájl elérhető és olvasható itt: %1

en: MySQL server custom configuration not readable.
hu: Nem olvasható egy egyedi MySQL beállítófájl.

en: The custom configuration for the MySQL server was found at %1 but is not readable. Check your access rights.
hu: Egy egyedi beállítófájl található a MySQL kiszolgálóhoz itt: %1, de a fájl nem olvasható. Ellenőrizze a hozzáférési jogosultságot.

en: MySQL server configuration not found or not readable.
hu: Nem található vagy nem olvasható a MySQL kiszolgáló beállítófájlja.

en: The MySQL server configuration was not found or is not readable.
hu: Nem található vagy nem olvasható a MySQL kiszolgáló beállítófájlja.

en: MySQL server configuration is usable.
hu: Található beállítófájl a MySQL kiszolgálóhoz.

en: The MySQL server configuration was found at %1 and is readable.
hu: Elérhető és olvasható a következő MySQL beállítófájl: %1.

en: Cannot connect to PostgreSQL server.
hu: Nem lehet kapcsolódni a PostgreSQL kiszolgálóhoz.

en: PostgreSQL server found.
hu: PostgreSQL kiszolgáló található.

en: The PostgreSQL server was found and connection is working.
hu: PostgreSQL kiszolgáló található és a kapcsolat működik.

en: akonadictl not found
hu: nem található: akonadictl

en: The program 'akonadictl' needs to be accessible in $PATH. Make sure you have the Akonadi server installed.
hu: Az „akonadictl” program mappájának szerepelnie kell az elérési útban ($PATH környezeti változó). Ellenőrizze, hogy az Akonadi szolgáltatás telepítve van-e.

en: akonadictl found and usable
hu: akonadictl program: elérhető és használható

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found and could be executed successfully.
    Result:
    %2
hu: Az Akonadi szolgáltatás beállítóprogramja ("%1") elérhető, sikerült elindítani.
    Az eredmény:
    %2

en: akonadictl found but not usable
hu: akonadictl program: elérhető, de nem használható

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found but could not be executed successfully.
    Result:
    %2
    Make sure the Akonadi server is installed correctly.
hu: Az Akonadi szolgáltatás beállítóprogramja ("%1") elérhető, de nem sikerült elindítani.
    Az eredmény:
    %2
    Ellenőrizze, megfelelően telepítve van-e az Akonadi szolgáltatás.

en: Akonadi control process registered at D-Bus.
hu: Az Akonadi vezérlőfolyamat regisztrálva a D-Bus-ban.

en: The Akonadi control process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
hu: Az Akonadi vezérlőfolyamat regisztrálva van a D-Bus-ban, amely általában azt jelenti, hogy működik.

en: Akonadi control process not registered at D-Bus.
hu: Az Akonadi vezérlőfolyamat nincs regisztrálva a D-Bus-ban.

en: The Akonadi control process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
hu: Az Akonadi vezérlőfolyamat nincs regisztrálva a D-Bus-ban, amely általában azt jelenti, hogy nem indult el vagy egy hiba miatt kilépett.

en: Akonadi server process registered at D-Bus.
hu: Az Akonadi kiszolgálófolyamat regisztrálva van a D-Bus-ban.

en: The Akonadi server process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
hu: Az Akonadi kiszolgálófolyamat regisztrálva van a D-Bus-ban, amely általában azt jelenti, hogy működik.

en: Akonadi server process not registered at D-Bus.
hu: Az Akonadi kiszolgálófolyamat nincs regisztrálva a D-Bus-ban.

en: The Akonadi server process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
hu: Az Akonadi kiszolgálófolyamat nincs regisztrálva a D-Bus-ban, amely általában azt jelenti, hogy nem indult el vagy egy hiba miatt kilépett.

en: Protocol version check not possible.
hu: Nem lehet ellenőrizni a protokollverziót.

en: Without a connection to the server it is not possible to check if the protocol version meets the requirements.
hu: Nincs kapcsolat a szolgáltatással, ezért nem lehet letesztelni a protokollverziót.

en: Server protocol version is too old.
hu: A szolgáltatás protokollverziója túl régi.

en: The server protocol version is %1, but version %2 is required by the client. If you recently updated KDE PIM, please make sure to restart both Akonadi and KDE PIM applications.
hu: A kiszolgáló protokollverziója: %1. Legalább %2 verzió szükséges. Ha nemrég frissítette a KDE PIM-et, indítsa újra az Akonadi és KDE PIM alkalmazásokat is.

en: Server protocol version is too new.
hu: A szolgáltatás protokollverziója túl új.

en: Server protocol version matches.
hu: A kiszolgáló protokollverziója egyezik.

en: The current Protocol version is %1.
hu: A jelenlegi protokollverzió: %1.

en: Resource agents found.
hu: Erőforrás ügynökök elérhetők.

en: At least one resource agent has been found.
hu: Legalább egy erőforrás ügynök elérhető.

en: No resource agents found.
hu: Erőforrás ügynökök nem találhatók.

en: No resource agents have been found, Akonadi is not usable without at least one. This usually means that no resource agents are installed or that there is a setup problem. The following paths have been searched: '%1'. The XDG_DATA_DIRS environment variable is set to '%2'; make sure this includes all paths where Akonadi agents are installed.
hu: Nem található erőforrás ügynök, az Akonadi nem használható legalább egy nélkül. Ez általában azt jelenti, hogy nincs erőforrás ügynök telepítve vagy beállítási probléma van. A következő útvonalak lettek átnézve: „%1”. Az XDG_DATA_DIRS környezeti változó „%2” értékre van állítva. Győződjön meg róla, hogy ez tartalmaz minden olyan útvonalat, ahová az Akonadi ügynökök telepítve vannak.

en: No current Akonadi server error log found.
hu: Jelenlegi Akonadi kiszolgáló hibanapló nem található.

en: The Akonadi server did not report any errors during its current startup.
hu: Az Akonadi kiszolgáló nem jelzett hibát a jelenlegi induláskor.

en: Current Akonadi server error log found.
hu: Jelenlegi Akonadi kiszolgáló hibanapló található.

en: The Akonadi server reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
hu: Az Akonadi kiszolgáló hibákat jelzett a jelenlegi induláskor. A napló megtalálható itt: %1.

en: No previous Akonadi server error log found.
hu: Korábbi Akonadi kiszolgáló hibanapló nem található.

en: The Akonadi server did not report any errors during its previous startup.
hu: Az Akonadi kiszolgáló nem jelzett hibát az előző induláskor.

en: Previous Akonadi server error log found.
hu: Korábbi Akonadi kiszolgáló hibanapló található.

en: The Akonadi server reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
hu: Az Akonadi kiszolgáló hibákat jelzett az előző induláskor. A napló megtalálható itt: %1.

en: No current Akonadi control error log found.
hu: Jelenlegi Akonadi vezérlő hibanapló nem található.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its current startup.
hu: Az Akonadi vezérlő folyamat nem jelzett hibát a jelenlegi induláskor.

en: Current Akonadi control error log found.
hu: Jelenlegi Akonadi vezérlő hibanapló található.

en: The Akonadi control process reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
hu: Az Akonadi vezérlő folyamat hibákat jelzett a jelenlegi induláskor. A napló megtalálható itt: %1.

en: No previous Akonadi control error log found.
hu: Nem található korábbi naplófájl az Akonadi-vezérlőhöz.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its previous startup.
hu: Az Akonadi-vezérlő nem jelzett hibákat az előző induláskor.

en: Previous Akonadi control error log found.
hu: Korábbi Akonadi vezérlő hibanapló található.

en: The Akonadi control process reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
hu: Az Akonadi vezérlő folyamat hibákat jelzett az előző induláskor. A napló megtalálható itt: %1.

en: Akonadi was started as root
hu: Az Akonadi rendszergazdaként lett indítva

en: Running Internet-facing applications as root/administrator exposes you to many security risks. MySQL, used by this Akonadi installation, will not allow itself to run as root, to protect you from these risks.
hu: Az internetről látszó alkalmazások futtatása rendszergazdaként számos biztonsági veszélyt jelent. Az Akonadi telepítés által használt MySQL nem fogja lehetővé tenni a rendszergazdaként való futtatást, hogy megvédje önt ezektől a kockázatoktól.

en: Akonadi is not running as root
hu: Az Akonadi nem rendszergazdaként fut

en: Akonadi is not running as a root/administrator user, which is the recommended setup for a secure system.
hu: Az Akonadi nem rendszergazda felhasználóként fut, amely javasolt beállítás a biztonságos rendszerhez.

en: Save Test Report
hu: A tesztjelentés elmentése

en: Could not open file '%1'
hu: Nem sikerült megnyitni ezt a fájlt: "%1"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introductionLabel)
en: An error occurred during the startup of the Akonadi server. The following self-tests are supposed to help with tracking down and solving this problem. When requesting support or reporting bugs, please always include this report.
hu: Hiba történt az Akonadi szolgáltatás indulásakor. Az alábbi öntesztek segíthetnek kideríteni  ahiba okát. Kérjük, hogy hibabejelentés készítésekor feltétlenül mellékelje az öntesztek eredményét.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Details
hu: Részletek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p>For more troubleshooting tips please refer to <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>
hu: <p>További hibaelhárítási tanácsok találhatók itt: <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>

en: &New Folder...
hu: Ú&j mappa…

en: New
hu: Új

en: &Delete Folder
hu: Mappa &törlése

en: Delete
hu: Törlés

en: &Synchronize Folder
hu: Mappa &szinkronizálása

en: Synchronize
hu: Szinkronizálás

en: Folder &Properties
hu: Mappa &tulajdonságai

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: &Paste
hu: &Beillesztés

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Manage Local &Subscriptions...
hu: &Helyi előfizetések kezelése…

en: Manage Local Subscriptions
hu: Helyi előfizetések kezelése…

en: Add to Favorite Folders
hu: Hozzáadás a kedvenc mappához

en: Add to Favorite
hu: Hozzáadás a kedvencekhez

en: Remove from Favorite Folders
hu: Eltávolítás a kedvenc mappából

en: Remove from Favorite
hu: Eltávolítás a kedvencekből

en: Rename Favorite...
hu: Kedvenc átnevezése…

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Copy Folder To...
hu: Mappa másolása ide…

en: Copy To
hu: Másolás ide

en: Copy Item To...
hu: Elem másolása ide…

en: Move Item To...
hu: Elem mozgatása ide…

en: Move To
hu: Mozgatás ide

en: Move Folder To...
hu: Mappa áthelyezése ide…

en: &Cut Item
hu: Elem &kivágása

en: Cut
hu: Kivágás

en: &Cut Folder
hu: Mappa &kivágása

en: Create Resource
hu: Erőforrás létrehozása

en: Delete Resource
hu: Erőforrás törlése

en: &Resource Properties
hu: E&rőforrás-tulajdonságok

en: Synchronize Resource
hu: Erőforrás szinkronizálása

en: Work Offline
hu: Kapcsolat nélküli munka

en: &Synchronize Folder Recursively
hu: Mappa &szinkronizálása rekurzívan

en: Synchronize Recursively
hu: Szinkronizálás rekurzívan

en: &Move Folder To Trash
hu: &Mappa áthelyezése a kukába

en: Move Folder To Trash
hu: Mappa áthelyezése a kukába

en: &Move Item To Trash
hu: &Elem áthelyezése a kukába

en: Move Item To Trash
hu: Elem áthelyezése a kukába

en: &Restore Folder From Trash
hu: &Mappa visszaállítása a kukából

en: Restore Folder From Trash
hu: Mappa visszaállítása a kukából

en: &Restore Item From Trash
hu: &Elem visszaállítása a kukából

en: Restore Item From Trash
hu: Elem visszaállítása a kukából

en: &Restore Collection From Trash
hu: &Gyűjtemény visszaállítása a kukából

en: Restore Collection From Trash
hu: Gyűjtemény visszaállítása a kukából

en: &Synchronize Favorite Folders
hu: &Kedvenc mappák szinkronizálása

en: Synchronize Favorite Folders
hu: Kedvenc mappák szinkronizálása

en: Synchronize Folder Tree
hu: Mappafa szinkronizálása

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
hu[0]: Mappa má&solása
hu[1]: %1 mappa má&solása

en: &Copy Item | &Copy %1 Items
hu[0]: Elem más&olása
hu[1]: %1 elem más&olása

[ctx: @action]
en: &Cut Item | &Cut %1 Items
hu[0]: Elem &kivágása
hu[1]: %1 elem &kivágása

[ctx: @action]
en: &Cut Folder | &Cut %1 Folders
hu[0]: Mappa &kivágása
hu[1]: %1 mappa &kivágása

en: &Delete Item | &Delete %1 Items
hu[0]: Elem &törlése
hu[1]: %1 elem &törlése

[ctx: @action]
en: &Delete Folder | &Delete %1 Folders
hu[0]: Mappa &törlése
hu[1]: %1 mappa &törlése

[ctx: @action]
en: &Synchronize Folder | &Synchronize %1 Folders
hu[0]: Mappa &szinkronizálása
hu[1]: %1 mappa &szinkronizálása

en: &Delete Resource | &Delete %1 Resources
hu[0]: &Erőforrás törlése
hu[1]: %1 &erőforrás törlése

en: &Synchronize Resource | &Synchronize %1 Resources
hu[0]: Erőforrás &szinkronizálása
hu[1]: %1 erőforrás &szinkronizálása

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
hu[0]: Mappa másolása
hu[1]: %1 mappa másolása

en: Copy Item | Copy %1 Items
hu[0]: Elem másolása
hu[1]: %1 elem másolása

en: Cut Item | Cut %1 Items
hu[0]: Elem kivágása
hu[1]: %1 elem kivágása

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
hu[0]: Mappa kivágása
hu[1]: %1 mappa kivágása

en: Delete Item | Delete %1 Items
hu[0]: Elem törlése
hu[1]: %1 elem törlése

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
hu[0]: Mappa törlése
hu[1]: %1 mappa törlése

en: Synchronize Folder | Synchronize %1 Folders
hu[0]: Mappa szinkronizálása
hu[1]: %1 mappa szinkronizálása

[ctx: @action]
en: Delete Resource | Delete %1 Resources
hu[0]: Erőforrás törlése
hu[1]: %1 erőforrás törlése

[ctx: @action]
en: Synchronize Resource | Synchronize %1 Resources
hu[0]: Erőforrás szinkronizálása
hu[1]: %1 erőforrás szinkronizálása

[ctx: @label:textbox name of Akonadi folder]
en: Name
hu: Név

en: Do you really want to delete this folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 folders and all their sub-folders?
hu[0]: Biztos, hogy törölni akarja ezt a mappát és az almappáját?
hu[1]: Biztos, hogy törölni akarja a(z) %1 mappát és az összes almappáikat?

en: Could not delete folder: %1
hu: Nem sikerült törölni ezt a mappát: %1

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
hu: A(z) %1 mappa tulajdonságai

en: Do you really want to delete the selected item? | Do you really want to delete %1 items?
hu[0]: Biztosan törölni szeretné a kijelölt elemet?
hu[1]: Biztosan törölni szeretne %1 elemet?

en: Could not delete item: %1
hu: Nem törölhető az elem: %1

[ctx: @title:window]
en: Rename Favorite
hu: Kedvenc átnevezése

[ctx: @label:textbox name of the folder]
en: Name:
hu: Név:

[ctx: @title:window]
en: New Resource
hu: Új erőforrás

en: Could not create resource: %1
hu: Nem hozható létre az erőforrás: %1

en: Do you really want to delete this resource? | Do you really want to delete %1 resources?
hu[0]: Biztosan törölni szeretné ezt az erőforrást?
hu[1]: Biztosan törölni szeretne %1 erőforrást?

[ctx: @title:window]
en: Delete Resource? | Delete Resources?
hu[0]: Erőforrás törlése?
hu[1]: Erőforrások törlése?

en: Could not paste data: %1
hu: Nem sikerült adatokat beilleszteni: %1

en: We can not add "/" in folder name.
hu: Nem lehet „/” karakter a mappa nevében.

en: We can not add "." at begin or end of folder name.
hu: Nem lehet „.” karakter a mappa nevének elején vagy végén.

en: Before syncing folder "%1" it is necessary to have the resource online. Do you want to make it online?
hu: A(z) „%1” mappa szinkronizálása előtt szükséges, hogy az erőforrás elérhető legyen. Szeretné elérhetővé tenni?

en: Account "%1" is offline
hu: A(z) „%1” fiók offline

[ctx: @action:button]
en: Go Online
hu: Legyen elérhető

en: Move to This Folder
hu: Áthelyezés ebbe a mappába

en: Copy to This Folder
hu: Másolás ebbe a mappába

en: Failed to update subscription: %1
hu: Nem sikerült frissíteni a feliratkozást: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SubscriptionDialog)
en: Local Subscriptions
hu: Helyi feliratkozások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
hu: Keresés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, subscribedOnlyCheckBox)
en: &Subscribed only
hu: C&sak feliratkozottak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, subscribeButton)
en: Su&bscribe
hu: &Feliratkozás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unsubscribeButton)
en: &Unsubscribe
hu: &Leiratkozás

en: Failed to create a new tag
hu: Nem sikerült létrehozni új címkét

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the tag <resource>%1</resource>?
hu: Valóban el akarja távolítani a címkét: <resource>%1</resource>?

[ctx: @info]
en: Delete tag
hu: Címke törlése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectLabel)
en: Select tags that should be applied.
hu: Alkalmazandó címkék kiválasztása.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTagButton)
en: Create new tag
hu: Új címke létrehozása

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagManagementDialog)
en: Manage Tags
hu: Címkék kezelése

[ctx: @label Placeholder text in tag selection combobox]
en: Select tags...
hu: Címkék kiválasztása…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagSelectionDialog)
en: Select Tags
hu: Címkék kiválasztása

en: Clear
hu: Törlés

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (Akonadi::TagView, tagView)
en: Click to add tags
hu: Kattintson címkék hozzáadásához

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, editButton)
en: ...
hu: …

en: Akonadi To XML converter
hu: Akonadi->XML átalakító

en: Converts an Akonadi collection subtree into a XML file.
hu: Átalakít egy Akonadi gyűjtemény részfát XML fájllá.

en: (c) 2009 Volker Krause <vkrause@kde.org>
hu: © Volker Krause, 2009. <vkrause@kde.org>

en: No data loaded.
hu: Nincs betöltött adat.

en: No filename specified
hu: Nincs megadva fájlnév

en: Unable to open data file '%1'.
hu: Nem lehet megnyitni a(z) „%1” adatfájlt.

en: File %1 does not exist.
hu: Nem létezik ez a fájl: %1.

en: Unable to parse data file '%1'.
hu: Nem lehet feldolgozni a(z) „%1” adatfájlt.

en: Schema definition could not be loaded and parsed.
hu: A sémadefiníciót nem sikerült betölteni és feldolgozni.

en: Unable to create schema parser context.
hu: Nem lehet létrehozni a sémafeldolgozó kontextust.

en: Unable to create schema.
hu: Nem lehet létrehozni a sémát.

en: Unable to create schema validation context.
hu: Nem lehet létrehozni a sémavalidációs kontextust.

en: Invalid file format.
hu: Érvénytelen fájlformátum.

en: Unable to parse data file: %1
hu: Nem lehet feldolgozni a(z) adatfájlt: %1

en: Unable to find collection %1
hu: Nem található gyűjtemény: %1
