akonadi - en to ka translation catalogue (421 entries)

en: There is currently no account configured.
ka: ამჟამად არც ერთი ანგარიშ მორგებული არაა.

en: Accounts integration is not supported
ka: ანგარიშების ინტეგრაცია მხარდაჭერილი არაა

en: Unable to register object at dbus: %1
ka: შეცდომა DBus-ში ობიექტის რეგისტრაციისას: %1

[ctx: Name and type of Akonadi resource]
en: %1 of type %2
ka: %1 %2 ტიპით

en: Agent identifier
ka: აგენტის იდენტიფიკატორი

en: Akonadi Agent
ka: Akonadi -ის აგენტი

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
ka: მზადაა

[ctx: @info:status]
en: Offline
ka: გათიშული

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
ka: სინქრონიზაცია...

[ctx: @info:status]
en: Error.
ka: შეცდომა.

[ctx: @info:status]
en: Not configured
ka: მორგებული არაა

[ctx: @label command line option]
en: Resource identifier
ka: რესურსის იდენტიფიკატორი

en: Akonadi Resource
ka: Akonadi -ის რესურსი

[ctx: @info]
en: Invalid item retrieved
ka: მიღებული ჩანაწერი არასწორია

[ctx: @info]
en: Error while creating item: %1
ka: შეცდომა ჩანაწერის შექმნისას: %1

[ctx: @info]
en: Error while updating collection: %1
ka: შეცდომა კოლექციის განახლებისას: %1

[ctx: @info]
en: Updating local collection failed: %1.
ka: ლოკალური კოლექციის განახლების შეცდომა: %1.

[ctx: @info]
en: Updating local items failed: %1.
ka: ლოკალური ჩანაწერების განახლების შეცდომა: %1.

[ctx: @info]
en: Cannot fetch item in offline mode.
ka: ჩანაწერის მიღება გათიშულ რეჟიმში შეუძლებელია.

[ctx: @info:status]
en: Syncing folder '%1'
ka: საქაღალდის სინქრონზაცია %1

en: Failed to retrieve collection for sync.
ka: სინქრონიზაციისთვის კოლექციის მიღების შეცდომა.

en: Failed to retrieve collection for attribute sync.
ka: ატრიბუტის სინქრონიზაციისთვის კოლექციის მიღების შეცდომა.

en: The requested item no longer exists
ka: მოთხოვნილი ჩანაწერი აღარ არსებობს

[ctx: @info]
en: Job canceled.
ka: დავალება გაუქმდა.

en: No such collection.
ka: კოლექცია არ არსებობს.

en: Found unresolved orphan collections
ka: ნაპოვნია მიტოვებული ამოუხსნელი კოლექციები

en: Did not find other item for conflict handling
ka: კონფლიქტის გადასაწყვეტად სხვა ელემენტი ვერ ვიპოვე

en: Unable to access D-Bus interface of created agent.
ka: შექმნილი აგენტი D-Bus-ის ინტერფეისთან წვდომა აკრძალულია.

en: Agent instance creation timed out.
ka: აგენტის გაშვებული ასლის შექმნის მოლოდინის დრო გავიდა.

en: Unable to obtain agent type '%1'.
ka: აგენტის ტიპის მიღების შეცდომა '%1'.

en: Unable to create agent instance.
ka: აგენტის გაშვებული ასლის შექმნის შეცდომა.

en: Invalid collection instance.
ka: კოლექციის არასწორი გაშვებული ასლი.

en: Invalid resource instance.
ka: რესურსის არასწორი გაშვებული ასლი.

en: Unable to obtain D-Bus interface for resource '%1'
ka: D-Bus ინტერფეისის მიღების შეცდომა რესურსისთვის '%1'

en: Collection attributes synchronization timed out.
ka: კოლექციის სინქრონიზაციის დრო გავიდა.

en: Invalid collection to copy
ka: არასწორი დასაკოპირებელი კოლექცია

en: Invalid destination collection
ka: არასწორი სამიზნე კოლექცია

en: Invalid parent
ka: არასწორი მშობელი

en: Failed to parse Collection from response
ka: პასუხიდან კოლექციის დამუშავების შეცდომა

en: Invalid collection
ka: არასწორი კოლექცია

en: Invalid collection given.
ka: მითითებულია არასწორი კოლექცია.

en: No objects specified for moving
ka: გადასატანი ობიექტები მითითებული არაა

en: No valid destination specified
ka: სწორი სამიზნე მითითებული არაა

en: Invalid collection.
ka: არასწორი კოლექცია.

en: Invalid parent collection
ka: არასწორი მშობელი კოლექცია

en: Cannot connect to the Akonadi service.
ka: Akonadi-ის სერვისთან მიერთების შეცდომა.

en: The protocol version of the Akonadi server is incompatible. Make sure you have a compatible version installed.
ka: Akonadi-ის სერვერის ვერსია შეუთავსებელია. დარწმუნდით, რომ თქვენი ვერსიები თავსებადია.

en: User canceled operation.
ka: მომხმარებელმა გააუქმა ოპერაცია.

en: Unknown error.
ka: უცნობი შეცდომა.

en: Unexpected response
ka: მოულოდნელი პასუხი

en: Failed to create relation.
ka: რელაციის შექმნის შეცდომა.

en: Resource synchronization timed out.
ka: რესურსის სინქრონიზაციის დრო გავიდა.

en: Could not fetch root collection of resource %1.
ka: რესურსის (%1) საწყისი კოლექციის გამოთხოვის შეცდომა.

en: No resource ID given.
ka: რესურსის ID მთითებული არაა.

en: Invalid resource identifier '%1'
ka: არასწორი რესურსის იდენტიფიკატორი '%1'

en: Failed to configure default resource via D-Bus.
ka: D-Bus-ით ნაგულისხმები რესურსის მორგების შეცდომა.

en: Failed to fetch the resource collection.
ka: რესურსის კოლექციის გამოთხოვის შეცდომა.

en: Timeout trying to get lock.
ka: ბლოკის მიღების მოლოდინის დრო გავიდა.

en: Failed to create tag.
ka: ჭდის შექმნის შეცდომა.

en: Move to trash collection failed, aborting trash operation
ka: კოლექციის ნაგავში გადატანის შეცდომა. გადატანის ოპერაცია გაუქმდა

en: Invalid items passed
ka: დაცემულია არასწორი ჩაანწერები

en: Invalid collection passed
ka: გადაცემულია არასწორი კოლექცია

en: No valid collection or empty itemlist
ka: არასწორი კოლექცია ან ცარიელი ელემენტების სია

en: Could not find restore collection and restore resource is not available
ka: კოლექციის აღდგენის პოვნა შეუძლებელია და აღდგენის რესურსი ხელმიუწვდომელია

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @info:status]
en: Loading...
ka: იტვირთება...

[ctx: @window:title]
en: Error
ka: შეცდომა

en: The target collection '%1' contains already
    a collection with name '%2'.
ka: სამიზნე კოლექცია '%1' უკვე შეიცავს კოლექციას
    სახელით '%2'.

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @info]
en: Could not copy item: <message>%1</message>
ka: ელემენტის კოპირების შეცდომა: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not copy collection: <message>%1</message>
ka: კოლექციის კოპირების შეცდომა: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move item: <message>%1</message>
ka: ელემენტის გადატანის შეცდომა: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move collection: <message>%1</message>
ka: კოლექციის გადატანის შეცდომა: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not link entity: <message>%1</message>
ka: ჩანაწერის ბმის შეცდომა: <message>%1</message>

[ctx: @title:window]
en: Error
ka: შეცდომა

en: Favorite Folders
ka: რჩეული საქაღალდეები

en: Total Messages
ka: შეტყობინებები სულ

en: Unread Messages
ka: წაუკითხავი შეტყობინებები

en: Quota
ka: კვოტა

en: Storage Size
ka: საცავის ზომა

en: Subfolder Storage Size
ka: ქვესაქაღალდის საცავის ზომა

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
ka: წაუკითხავი

[ctx: number of entities in the collection]
en: Total
ka: ჯამში

[ctx: collection size]
en: Size
ka: ზომა

en: Tag
ka: იარლიყი

en: Unable to fetch item for index
ka: ინდექსისთვის ელემენტის გამოთხოვის შეცდომა

en: Index is no longer available
ka: ინდექსი ხელმისაწვდომი აღარაა

en: Payload part '%1' is not available for this index
ka: შემცველობის ნაწილი '%1' ამ ინდექსისთვის ხელმიუწვდომელია

en: No session available for this index
ka: ამ ინდექსისთვის სესია ვერ ვიპოვე

en: No item available for this index
ka: ამ ინდექსისთვის ჩანაწერი ვერ ვიპოვე

en: Unnamed plugin
ka: უსახელო დამატება

en: No description available
ka: აღწერის გარეშე

en: The Akonadi server protocol version differs from the protocol version used by this application.
    If you recently updated your system please log out and back in to make sure all applications use the correct protocol version.
ka: Akonadi-ის სერვერის პროტოკოლი განსხვავდება ამ აპლიკაციის მიერ გამოყენებული პროტოკოლისგან.
    თუ თქვენი სისტემა ახლახანს განაახლეთ, რომ დარწმუნდეთ, რომ ყველა აპლიკაცია პროტოკოლის სწორ ვერსიას იყენებს, გადით სესიიდან და თავიდან შემოდით.

en: There are no Akonadi Agents available. Please verify your KDE PIM installation.
ka: Akonadi-ის აგენტები ხელმიუწვდომელია. შეამოწმეთ თქვენი KDE PIM-ის ფაილები.

en: Protocol version mismatch. Server version is older (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart the Akonadi server.
ka: პროტოკოლის ვერსია არ ემთხვევა. სერვერის ვერსია (%1) უფრო ძველია, ვიდრე ჩვენი (%2). თუ სისტემა ახლახანს განაახლეთ, Akonadi-ის სერვერი გადატვირთეთ.

en: Protocol version mismatch. Server version is newer (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart all KDE PIM applications.
ka: პროტოკოლის ვერსია არ ემთხვევა. სერვერის ვერსია (%1) უფრო ახალია, ვიდრე ჩვენი (%2). თუ სისტემა ახლახანს განაახლეთ, გადატვირთეთ ყველა KDE PIM აპლიკაცია.

en: Akonadi Self Test
ka: Akonadi-ის თვითტესტი

en: Checks and reports state of Akonadi server
ka: Akonadi სერვერის შემოწმება და მდგომარეობის ანგარიში

en: &New Agent Instance...
ka: &აგენტის ახალი გაშვებული ასლი...

en: &Delete Agent Instance
ka: &აგენტის გაშვებული ასლის წაშლა

en: &Configure Agent Instance
ka: &აგენტის ინტერფეისის მორგება

[ctx: @title:window]
en: New Agent Instance
ka: ახალი აგენტის ინტერფეისი

en: Could not create agent instance: %1
ka: აგენტის ინტერფეისის შექმნის შეცდომა: %1

[ctx: @title:window]
en: Agent Instance Creation Failed
ka: აგენტის გაშვებული ასლის შექმნის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Delete Agent Instance?
ka: წავშალო აგენტის ინტერფეისი?

en: Do you really want to delete the selected agent instance?
ka: მართლა გნებავთ აგენტის ამ გაშვებული ასლის წაშლა?

[ctx: @title:window, %1 = agent name]
en: %1 Configuration
ka: %1 კონფიგურაცია

en: %1 Handbook
ka: %1 სახელმძღვანელო

en: About %1
ka: %1-ის შესახებ

en: The configuration dialog has been opened in another window
ka: მორგების დიალოგი სხვა ფანჯარაში გაიხსნა

en: Configuration for %1 is already opened elsewhere.
ka: %1-ის მორგების ფანჯარა უკვე ღიაა.

en: Failed to register %1 configuration dialog.
ka: %1 კონფიგურაციის ფანჯრის რეგისტრაციის შეცდომა.

en: minute | minutes
ka[0]: წუთი
ka[1]: წუთი

en: Retrieval
ka: მიღება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inherit)
en: Use options from parent folder or account
ka: მშობელი საქაღალდის ან ანგარიშის პარამეტრების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, syncOnDemand)
en: Synchronize when selecting this folder
ka: სინქრონიზაცია ამ საქაღალდის მონიშვნისას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Synchronize after:
ka: სინქრონიზაცია შემდეგ:

[ctx: never check the cache]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, checkInterval)
en: Never
ka: არასდროს

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, checkInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: minutes
ka: წუთი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPartsLabel)
en: Locally cached parts:
ka: ლოკალურად დაქეშილი ნაწილები:

note: i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, localParts)
en: Locally Cached Parts
ka: ლოკალურად დაქეშილი ნაწილები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, retrievalOptionsLabel)
en: Retrieval Options:
ka: მიღების პარამეტრები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveFullMessages)
en: Always retrieve full &messages
ka: ყოველთვის &სრული შეტყობინებების მიღება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveOnlyHeaders)
en: &Retrieve message bodies on demand
ka: &შეტყობინების შემცველობის მოთხოვნისას მიღება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keep message bodies locally for:
ka: შეტყობინების სხეულის ლოკალურად შენარჩუნების დრო:

[ctx: no cache timeout]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: Forever
ka: სამუდამოდ

en: The collection '%1' contains %2 items without Remote ID. Those items were likely never uploaded to the destination server, so clearing this collection means that those <b>data will be lost</b>. Are you sure you want to proceed?
ka: კოლექცია '%1' შეიცავს %2 ჩანაწერს, რომელსაც დაშორებული ID არ გააჩნია. ეს ჩანაწერები ალბათ არასდროს ატვირთულა სამიზნე სერვერზე, ასე რომ ამ კოლექციის გასაუფთავება ნიშნავს, რომ <b>ეს მონაცემები დაიკარგება</b>. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გააგრძელოთ?

en: Collection cache cleared. You should restart Akonadi now.
ka: კოლექციის ქეში გასუფთავდა. უმჯობესია, ახლა Akonadi-ის სერვერი გადატვირთოთ.

[ctx: @info Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
ka: ძებნა

en: Use folder by default
ka: საქაღალდის ნაგულისხმებად გამოყენება

en: &New Subfolder...
ka: &ქვესაქაღალდის შექმნა....

en: Create a new subfolder under the currently selected folder
ka: ამჟამად არჩეულ საქაღალდეში ახალი ქვესაქაღალდის შექმნა

[ctx: @title:window]
en: New Folder
ka: ახალი საქაღალდე

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
ka: სახელი

en: Could not create folder: %1
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა: %1

[ctx: @title:window]
en: Folder Creation Failed
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
ka: მთავარი

[ctx: @label]
en: One object | %1 objects
ka[0]: 1 ობიექტი
ka[1]: %1 ობიექტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
ka: &სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customIconCheckbox)
en: &Use custom icon:
ka: &ხატულის ხელით მითითება:

note: i18n: ectx: property (icon), widget (KIconButton, customIcon)
en: folder
ka: საქაღალდე

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statsBox)
en: Statistics
ka: სტატისტიკა

[ctx: object names]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Content:
ka: შემცველობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: 0 objects
ka: 0 ობიექტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size:
ka: ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: 0 Byte
ka: 0 ბაიტი

en: Remember that indexing can take some minutes.
ka: დაიმახსოვრეთ, რომ ინდექსირებას რამდენიმე წუთი შეიძლება დასჭირდეს.

en: Maintenance
ka: შეკეთება

en: Error while retrieving indexed items count
ka: დაინდექსებული ელემენტების რაოდენობის მიღების შეცდომა

en: Indexed %1 item in this folder | Indexed %1 items in this folder
ka[0]: ამ საქაღალდეში დაინდექსებულია %1 ელემენტი
ka[1]: ამ საქაღალდეში დაინდექსებულია %1 ელემენტი

en: Calculating indexed items...
ka: დაინდექსებული ელემენტების გამოთვლა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder type:
ka: საქაღალდის ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: File size:
ka: ფაილის ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Total items:
ka: სულ ჩანაწერები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Unread items:
ka: წაუკითხავ ჩანაწერები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexingLabel)
en: Indexing:
ka: ინდექსირება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableIndexingChkBox)
en: Enable fulltext indexing
ka: სრული ტექსტის ინდექსირების ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexedCountLbl)
en: Retrieving indexed items count...
ka: დაინდექსებული ელემენტების რაოდენობის მიღება..

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reindexButton)
en: Reindex folder
ka: საქაღალდის თავიდან ინდექსირება

en: No Folder
ka: საქაღალდის გარეშე

en: Open collection dialog
ka: კოლექციის ფანჯრის გახსნა

[ctx: @title:window]
en: Select a Collection
ka: აირჩიეთ კოლექცია

en: Modification Time
ka: მოდიფიკაციის დრო

en: Flags
ka: ალმები

en: Attribute: %1
ka: ატრიბუტი: %1

[ctx: @title:window]
en: Conflict Resolution
ka: კონფლიქტების გადაწყვეტა

[ctx: @action:button]
en: Take my version
ka: ჩემი ვერსიის მიღება

[ctx: @action:button]
en: Take their version
ka: მათი ვერსიის მიღება

[ctx: @action:button]
en: Keep both versions
ka: ორივე ვერსიის დატოვება

en: <qt>Your changes conflict with those made by someone else meanwhile.<br>Unless one version can just be thrown away, you will have to integrate those changes manually.<br>Click on <a href="opentexteditor">"Open text editor"</a> to keep a copy of the texts, then select which version is most correct, then re-open it and modify it again to add what's missing.
ka: <qt>თქვენი ცვლილებები კონფლიქტშია ვიღაც სხვის მიერ შეტანილ ცვლილებებთან.<br>იმ შემთხვევაში, თუ ერთ-ერთი ვერსიის წაშლა არ გნებავთ, ცვლილებების ხელით შეტანა მოგიწევთ. დააწკაპუნეთ <br>Click on <a href="opentexteditor">"ტექსტური რედაქტორის გახსნაზე"</a>, რათა ტექსტის ასლი შეინარჩუნოთ, შემდეგ აირჩიეთ, რომელი ვერსია უფრო სწორია, თავიდან გახსენით ის და შეცვალეთ, როგორც გნებავთ.

en: Data
ka: მონაცემები

en: Starting Akonadi server...
ka: Akonadi-ის სერვერის გაშვება...

en: Stopping Akonadi server...
ka: Akonadi-ის სერვერის შეჩერება...

en: &Move Here
ka: აქ გადმოტანა

en: &Copy Here
ka: აქ ჩაკოპირება

en: &Link Here
ka: &აქ ბმული

en: C&ancel
ka: გაუქმება

[ctx: %1 is a reason why]
en: Cannot connect to the Personal information management service.
    
    %1
ka: პირადი ინფორმაციის მართვის სერვისთან მიერთების შეცდომა.
    
    %1

en: Personal information management service is starting...
ka: მიმდინარეობს პერსონალური ინფორმაციის მართვის სერვისის გაშვება...

en: Personal information management service is shutting down...
ka: მიმდინარეობს პერსონალური ინფორმაციის მართვის სერვისის მუშაობის დასრუნება...

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
ka: პერსონალური ინფორმაციის მართვის სერვისი მონაცემთა ბაზას ანახლებს.

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
    This happens after a software update and is necessary to optimize performance.
    Depending on the amount of personal information, this might take a few minutes.
ka: პერსონალური ინფორმაციის მართვის სერვისი მონაცემთა ბაზას ანახლებს.
    ეს პროგრამების განახლებისას ხდება და საჭიროა წარმადობის ოპტიმიზირებისთვის.
    პერსონალური ინფორმაციის რაოდენობაზე დამოკიდებულებით, ამას რამდენიმე წუთი შეიძლება დასჭირდეს.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, notRunningPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notRunningDescription)
en: The Akonadi personal information management service is not running. This application cannot be used without it.
ka: Akonadi-ის პირადი ინფორმაციის მართვის სერვისი გაშვებული არაა. ამ აპლიკაციას მის გარეშე ვერ გამოიყენებთ.

[ctx: @action:button Start the Akonadi server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start
ka: გაშვება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, brokenPage)
en: The Akonadi personal information management framework is not operational.
    Click on "Details..." to obtain detailed information on this problem.
ka: Akonadi-ის პირადი ინფორმაციის მართვის სერვისი არ მუშაობს.
    პრობლემის შესახებ დეტალური ინფორმაციის მისაღებად დააწექით "დეტალები...".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, brokenDescription)
en: The Akonadi personal information management service is not operational.
ka: Akonadi-ის პირადი ინფორმაციის მართვის სერვისი არ ფუნქციონირებს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selfTestButton)
en: Details...
ka: დეტალები...

en: Do you want to remove account '%1'?
ka: მართლა გნებავთ %1 -ის წაშლა?

en: Remove account?
ka: წავშალო ანგარიში?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Incoming accounts (add at least one):
ka: შემომავალი ანგარიშები (დაამატეთ ერთი მაინც):

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, mFilterAccount)
en: Filter…
ka: ფილტრი…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mAddAccountButton)
en: A&dd...
ka: &დამატება…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyAccountButton)
en: &Modify...
ka: &ჩასწორება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveAccountButton)
en: R&emove
ka: &წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRestartAccountButton)
en: Restart
ka: გადატვრთვა

en: Recent Folder
ka: უკანასკნელი საქაღალდე

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameFavoriteDialog)
en: Rename Favorite
ka: სანიშნის გადარქმევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ka: სახელი:

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Server Self-Test
ka: Akonadi-ის სერვერის თვითტესტი

en: Save Report...
ka: ანგარიშის შენახვა…

en: Copy Report to Clipboard
ka: ანგარიშის მიმოცვლის ბაფერში კოპირება

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration and was found on your system.
ka: თქვენი მიმდინარე Akonadi-ის სერვერის კონფიგურაციას QtSQL -ის დრაივერი '%1' ესაჭიროება და ის აღმოჩენილია თქვენს სისტემაში.

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration.
    The following drivers are installed: %2.
    Make sure the required driver is installed.
ka: თქვენი მიმდინარე Akonadi-ის სერვერის კონფიგურაციას QtSQL -ის დრაივერი '%1' ესაჭიროება.
    დაყენებულია შემდეგი დრაივერები: %2.
    დარწმუნდით, რომ საჭირო დრაივერი დაყენებულია.

en: Database driver found.
ka: ბაზის დრაივერი ნაპოვნია.

en: Database driver not found.
ka: ბაზის დრაივერის გარეშე.

en: MySQL server executable not tested.
ka: MySQL-ის სერვერის გამშვები ფაილი არ დატესტილა.

en: The current configuration does not require an internal MySQL server.
ka: მიმდინარე კონფიგურაცია შიდა MySQL სერვერს არ მოითხოვს.

en: You have currently configured Akonadi to use the MySQL server '%1'.
    Make sure you have the MySQL server installed, set the correct path and ensure you have the necessary read and execution rights on the server executable. The server executable is typically called 'mysqld'; its location varies depending on the distribution.
ka: Akonadi ამჟამად MySQL სერვერის ('%1') გამოყენებაზეა მორგებული.
    დარწმუნდით, რომ MySQL სერვერი დაყენებული გაქვთ და ბილიკები სწორადაა მითითებული. ასევე გადაამოწმეთ საჭირო კითხვისა და გაშვების წვდომების არსებობა სერვერის გამშვებ ფაილზე. სერვერის გამშვებ ფაილს ჩვეულებრივ 'mysqld' ჰქვია, მდებარეობა კი დისტრიბუტივზე დამოკიდებულებით იცვლება.

en: MySQL server not found.
ka: MySQL სერვერი ვერ ვიპოვე.

en: MySQL server not readable.
ka: MySQL სერვერი კითხვადი არაა.

en: MySQL server not executable.
ka: MySQL სერვერი შესრულებადი არაა.

en: MySQL found with unexpected name.
ka: MySQL სერვერი მოულოდნელი სახელით.

en: MySQL server found.
ka: MySQL სერვერი ნაპოვნია.

en: MySQL server found: %1
ka: MySQL სერვერი ნაპოვნია: %1

en: MySQL server is executable.
ka: MySQL სერვერი გაშვებადია.

en: Executing the MySQL server '%1' failed with the following error message: '%2'
ka: MySQL სერვერის '%1' გაშვების შეცდომა: '%2'

en: Executing the MySQL server failed.
ka: MySQL სერვერის გაშვების შეცდომა.

en: MySQL server error log not tested.
ka: MySQL სერვერის შეცდომის ჟურნალი არ შემოწმებულა.

en: No current MySQL error log found.
ka: მიმდინარე MySQL-ის შეცდომის ჟურნალი ვერ ვიპოვე.

en: The MySQL server did not report any errors during this startup. The log can be found in '%1'.
ka: MySQL სერვერმა გაშვებისას შეცდომები არ გამოიტანა. ჟურნალის ნახვა შეგიძლიათ: '%1'.

en: MySQL error log not readable.
ka: MySQL -ის შეცდომების ჟურნალი წაკითხვადი არაა.

en: A MySQL server error log file was found but is not readable: %1
ka: MySQL სერვერის ჟურნალის ფაილი '%1' ვიპოვე, მაგრამ წაკითხვადი არაა

en: MySQL server log contains errors.
ka: MySQL სერვერის ჟურნალი შეცდომებს შეიცავს.

en: The MySQL server error log file '%1' contains errors.
ka: MySQL სერვერის ჟურნალის ფაილი '%1' შეცდომებს შეიცავს.

en: MySQL server log contains warnings.
ka: MySQL სერვერის ჟურნალი გაფრთხილებებს შეიცავს.

en: The MySQL server log file '%1' contains warnings.
ka: MySQL სერვერის ჟურნალის ფაილი '%1' გაფრთხილებებს შეიცავს.

en: MySQL server log contains no errors.
ka: MySQL სერვერის ჟურნალი შეცდომებს არ შეიცავს.

en: The MySQL server log file '%1' does not contain any errors or warnings.
ka: MySQL სერვერის ჟურნალის ფაილი '%1' შეცდომებს და გაფრთხილებებს არ შეიცავს.

en: MySQL server configuration not tested.
ka: MySQL სერვერის კონფიგურაცია არ დატესტილა.

en: MySQL server default configuration found.
ka: MySQL -ის ნაგულისხმები კონფიგურაცია აღმოჩენილია.

en: The default configuration for the MySQL server was found and is readable at %1.
ka: MySQL სერვერის ნაგულისხმები კონფიგურაცია ნაპოვნია და კითხვადია %1.

en: MySQL server default configuration not found.
ka: MySQL სერვერის ნაგულისხმები კონფიგურაცია ვერ ვიპოვე.

en: The default configuration for the MySQL server was not found or was not readable. Check your Akonadi installation is complete and you have all required access rights.
ka: MySQL სერვერის ნაგულისხმები კონფიგურაცია ვერ ვიპოვე ან წაკითხვადი არაა. შეამოწმეთ თქვენი Akonadi-ის კონფიგურაციის სისრულე და წვდომის უფლებები.

en: MySQL server custom configuration not available.
ka: MySQL სერვერის კონფიგურაციის მორგება ხელმიუწვდომელია.

en: The custom configuration for the MySQL server was not found but is optional.
ka: MySQL სერვერის მითითებული კონფიგურაცია ვერ ვიპოვე, მაგრამ ის არასავალდებულოა.

en: MySQL server custom configuration found.
ka: ნაპოვნია MySQL სერვერის მორგებული კონფიგურაცია.

en: The custom configuration for the MySQL server was found and is readable at %1
ka: MySQL სერვერის მითითებული კონფიგურაცია ვიპოვე და კითხვადია %1

en: MySQL server custom configuration not readable.
ka: MySQL სერვერის მორგებული კონფიგურაცია წაკითხვადი არაა.

en: The custom configuration for the MySQL server was found at %1 but is not readable. Check your access rights.
ka: MySQL სერვერის მითითებული კონფიგურაცია აღმოჩენილია (%1) მაგრამ მისი წაკითხვა შეუძლებელია. შეამოწმეთ თქვენი წვდომის უფლებები.

en: MySQL server configuration not found or not readable.
ka: MySQL სერვერის კონფიგურაცია ვერ ვიპოვე ან წაკითხვადი არაა.

en: The MySQL server configuration was not found or is not readable.
ka: MySQL სერვერის კონფიგურაცია ვერ ვიპოვე ან წაკითხვადი არაა.

en: MySQL server configuration is usable.
ka: MySQL სერვერის კონფიგურაცია გამოყენებადია.

en: The MySQL server configuration was found at %1 and is readable.
ka: MySQL სერვერის კონფიგურაცია მისამართზე %1 აღმოჩენილი და წაკითხვადია.

en: Cannot connect to PostgreSQL server.
ka: PostgreSQL სერვერთან მიერთების შეცდომა.

en: PostgreSQL server found.
ka: PostgreSQL სერვერი ნაპოვნია.

en: The PostgreSQL server was found and connection is working.
ka: PostgreSQL სერვერი ნაპოვნია და მიერთება მუშაობს.

en: akonadictl not found
ka: akonadictl ვერ ვიპოვე

en: The program 'akonadictl' needs to be accessible in $PATH. Make sure you have the Akonadi server installed.
ka: პროგრამა akonadictl ხელმისაწვდომი უნდა იყოს $PATH-ში. დარწმუნდით, რომ Akonadi-ის სერვერი დაყენებულია.

en: akonadictl found and usable
ka: akonadictl ვიპოვე, მუშაა

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found and could be executed successfully.
    Result:
    %2
ka: Akonadi-ის კონტროლის პროგრამა '%1' აღმოჩენილია და მისი გაშვება წარმატებულია.
    შედეგი:
    %2

en: akonadictl found but not usable
ka: akonadictl ვიპოვე, მაგრამ არ მუშაობს

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found but could not be executed successfully.
    Result:
    %2
    Make sure the Akonadi server is installed correctly.
ka: Akonadi-ის კონტროლის პროგრამა '%1' ვიპოვე, მაგრამ მისი გაშვება შეუძლებელია.
    შედეგი:
    %2
    დარწმუნდით, რომ Akonadi-ის სერვერი სწორადაა დაყენებული.

en: Akonadi control process registered at D-Bus.
ka: Akonadi -ის საკონტროლო პროცესი დარეგსტრირდა D-Bus-თან.

en: The Akonadi control process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
ka: ფაქტი, რომ Akonadi-ის კონტროლის პროცესი რეგისტრირებულია D-Bus-ში ჩვეულებრივ ნიშნავს, რომ ის მუშაობს.

en: Akonadi control process not registered at D-Bus.
ka: Akonadi -ის საკონტროლო პროცესი D-Bus-თან დარეგისტრირებული არაა.

en: The Akonadi control process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
ka: Akonadi-ის კონტროლის პროცესი D-Bus-ში რეგისტრირებული არაა, რაც ჩვეულებრივ ნიშნავს, რომ ის გაშვებული არაა ან მისი გაშვებისას ფატალური შეცდომებია დაფიქსირებული.

en: Akonadi server process registered at D-Bus.
ka: Akonadi-ის სერვერის პროცესი დარეგისტრირებულია D-Bus-თან.

en: The Akonadi server process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
ka: ფაქტი, რომ Akonadi-ის სერვერის პროცესი რეგისტრირებულია D-Bus-ში ჩვეულებრივ ნიშნავს, რომ ის მუშაობს.

en: Akonadi server process not registered at D-Bus.
ka: Akonadi-ის სერვერის პროცესი D-Bus-თან დარეგისტრირებული არაა.

en: The Akonadi server process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
ka: Akonadi-ის სერვერის პროცესი D-Bus-ში რეგისტრირებული არაა, რაც ჩვეულებრივ ნიშნავს, რომ ის გაშვებული არაა ან მისი გაშვებისას ფატალური შეცდომებია დაფიქსირებული.

en: Protocol version check not possible.
ka: პროტოკოლის ვერსიის შემოწმება შეუძლებელია.

en: Without a connection to the server it is not possible to check if the protocol version meets the requirements.
ka: პროტოკოლის ვერსიის თავსებადობის შემოწმება სერვერთან მიერთების გარეშე შეუძლებელია.

en: Server protocol version is too old.
ka: სერვერის პროტოკოლი მეტისმეტად ძველია.

en: The server protocol version is %1, but version %2 is required by the client. If you recently updated KDE PIM, please make sure to restart both Akonadi and KDE PIM applications.
ka: სერვერის პროტოკოლის ვერსიაა %1, მაგრამ კლიენტს %2 ესაჭიროება. თუ თქვენი KDE PIM ახლახანს განაახლეთ, დარწმუნდით, რომ ორივე, Akonadi-ის და KDE PIM-ის აპლიკაციები გადატვირთეთ.

en: Server protocol version is too new.
ka: სერვერის პროტოკოლის ვერსია ძალიან ახალია.

en: Server protocol version matches.
ka: სერვერის პროტოკოლის ვერსია ემთხვევა.

en: The current Protocol version is %1.
ka: პროტოკოლის მიმდინარე ვერსიაა %1.

en: Resource agents found.
ka: ნაპოვნია რესურსის აგენტები.

en: At least one resource agent has been found.
ka: ნაპოვნია სულ ცოტა ერთი რესურსის აგენტი.

en: No resource agents found.
ka: რესურსის აგენტები აღმოჩენილი არაა.

en: No resource agents have been found, Akonadi is not usable without at least one. This usually means that no resource agents are installed or that there is a setup problem. The following paths have been searched: '%1'. The XDG_DATA_DIRS environment variable is set to '%2'; make sure this includes all paths where Akonadi agents are installed.
ka: რესურსის აგენტები ვერ ვიპოვე. Akonadi-ის გამოყენებისთვის ერთი მაინცაა საჭირო. ეს ჩვეულებრივ ნიშნავს, რომ რესურსის აგენტები დაყენებული არაა ან პრობლემა გაქვთ ფაილებთან. ვეძებდი შემდეგ ბილიკებზე: '%1'. XDG_DATA_DIRS გარსის ცვლადის მნიშვნელობაა '%2'. დარწმუნდით, რომ ის ყველა ბილიკს შეიცავს, სადაც Akonadi-ის აგენტებია დაყენებული.

en: No current Akonadi server error log found.
ka: მიმდინარე Akonadi-ის ჟურნალი ნაპოვნი არაა.

en: The Akonadi server did not report any errors during its current startup.
ka: ამჟამინდელი გაშვებისას Akonadi-ის სერვერს შეცდომები არ ჰქონია.

en: Current Akonadi server error log found.
ka: აღმოჩენილია Akonadi-ის სერვერის მიმდინარე ჟურნალი.

en: The Akonadi server reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
ka: Akonadi-ის სერვერის ამჟამინდელი გაშვებისას დაფიქსირდა შეცდომები. ჟურნალის პოვნა აქ შეგიძლიათ: %1.

en: No previous Akonadi server error log found.
ka: Akonadi-ის სერვერის შეცდომების წინა ჟურნალი არ არსებობს.

en: The Akonadi server did not report any errors during its previous startup.
ka: წინა გაშვებისას Akonadi-ის სერვერს შეცდომები არ ჰქონია.

en: Previous Akonadi server error log found.
ka: აღმოჩენილია Akonadi-ის სერვერის შეცდომების წინა ჟურნალი.

en: The Akonadi server reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
ka: Akonadi-ის სერვერის წინა გაშვებისას დაფიქსირდა შეცდომები. ჟურნალის პოვნა აქ შეგიძლიათ: %1.

en: No current Akonadi control error log found.
ka: Akonadi -ის მიმდინარე კონტროლის შეცდომის ჟურნალი აღმოჩენილი არაა.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its current startup.
ka: ამჟამინდელი გაშვებისას Akonadi-ის კონტროლის პროცესს შეცდომები არ ჰქონია.

en: Current Akonadi control error log found.
ka: აღმოჩენილია Akonadi -ის მიმდინარე შეცდომის ჟურნალი.

en: The Akonadi control process reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
ka: Akonadi-ის კონტროლის პროცესის ამჟამინდელი გაშვებისას დაფიქსირდა შეცდომები. ჟურნალის პოვნა აქ შეგიძლიათ: %1.

en: No previous Akonadi control error log found.
ka: Akonadi -ის წინა კონტროლის შეცდომის ჟურნალი აღმოჩენილი არაა.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its previous startup.
ka: წინა გაშვებისას Akonadi-ის კონტროლის პროცესს შეცდომები არ ჰქონია.

en: Previous Akonadi control error log found.
ka: აღმოჩენილია Akonadi -ის წინა კონტროლის შეცდომის ჟურნალი.

en: The Akonadi control process reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
ka: Akonadi-ის კონტროლის პროცესის წინა გაშვებისას დაფიქსირდა შეცდომები. ჟურნალის პოვნა აქ შეგიძლიათ: %1.

en: Akonadi was started as root
ka: Akonadi -ი root მომხმარებლით გაეშვა

en: Running Internet-facing applications as root/administrator exposes you to many security risks. MySQL, used by this Akonadi installation, will not allow itself to run as root, to protect you from these risks.
ka: ინტერნეტში მაყურებელი აპლიკაციის root/administrator-ის წვდომებით გაშვება მეტისმეტად დიდი რისკია. MySQL, რომელსაც Akonadi იყენებს, არ გაეშვება root-ით, რითიც ამ რისკებისგან დაგიცავთ.

en: Akonadi is not running as root
ka: Akonadi -ი root მომხმარებლით არაა გაშვებული

en: Akonadi is not running as a root/administrator user, which is the recommended setup for a secure system.
ka: Akonadi არაა გაშვებული root/administrator მომხმარებლით, რაც დაცული სისტემებისთვის რეკომენდებული მიდგომაა.

en: Save Test Report
ka: ტესტის ანგარიშის შენახვა

en: Could not open file '%1'
ka: ფაილ %1-ის გახსნა შეუძლებელია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introductionLabel)
en: An error occurred during the startup of the Akonadi server. The following self-tests are supposed to help with tracking down and solving this problem. When requesting support or reporting bugs, please always include this report.
ka: შეცდომა Akonadi-ის სერვერის გაშვებისას. არსებობს თვით-ტესტები, რომლებიც წესით უნდა დაგეხმარონ, იპოვოთ და გადაჭრათ პრობლემა. შეცდომის შესახებ ანგარიშის გამოგზავნისას, გთხოვთ, ყოველთვის მოაყოლოთ ეს ანგარიში.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Details
ka: დეტალები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p>For more troubleshooting tips please refer to <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>
ka: <p>პრობლემების გადასაჭრელად მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>

en: &New Folder...
ka: &ახალი საქაღალდე...

en: New
ka: &ახალი

en: &Delete Folder
ka: &საქაღალდის წაშლა

en: Delete
ka: წაშლა

en: &Synchronize Folder
ka: &საქაღალდის სინქრონიზაცია

en: Synchronize
ka: სინქრონიზაცია

en: Folder &Properties
ka: საქაღალდის &თვისებები

en: Properties
ka: პარამეტრები

en: &Paste
ka: &ჩასმა

en: Paste
ka: ჩასმა

en: Manage Local &Subscriptions...
ka: &ლოკალური გამოწერების მართვა...

en: Manage Local Subscriptions
ka: ლოკალური გამოწერების მართვა

en: Add to Favorite Folders
ka: რჩეულ საქაღალდეებში ჩამატება

en: Add to Favorite
ka: რჩეულებში დამატება

en: Remove from Favorite Folders
ka: რჩეული საქაღალდეებიდან წაშლა

en: Remove from Favorite
ka: რჩეულებიდან წაშლა

en: Rename Favorite...
ka: სანიშნის გადარქმევა...

en: Rename
ka: ვიეტნამური

en: Copy Folder To...
ka: საქაღალდის კოპირება...

en: Copy To
ka: გადაკოპირება

en: Copy Item To...
ka: ელემენტის კოპირება...

en: Move Item To...
ka: ელემენტის გადატანა...

en: Move To
ka: გადატანა

en: Move Folder To...
ka: საქაღალდის გადატანა...

en: &Cut Item
ka: &ჩანაწერის ამოჭრა

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: &Cut Folder
ka: &საქაღალდის ამოჭრა

en: Create Resource
ka: რესურსის შექმნა

en: Delete Resource
ka: რესურსის წაშლა

en: &Resource Properties
ka: &რესურსის თვისებები

en: Synchronize Resource
ka: რესურსის სინქრონიზაცია

en: Work Offline
ka: ოფლაინ მუშაობა

en: &Synchronize Folder Recursively
ka: &საქაღალდის რეკურსიული სინქრონიზაცია

en: Synchronize Recursively
ka: რეკურსიული სინქრონიზაცია

en: &Move Folder To Trash
ka: საქაღალდის &ნაგვის ყუთში გადატანა

en: Move Folder To Trash
ka: საქაღალდის ნაგვის ყუთში გადატანა

en: &Move Item To Trash
ka: &ელემენტის სანაგვე ყუთში გადატანა

en: Move Item To Trash
ka: ელემენტის სანაგვე ყუთში გადატანა

en: &Restore Folder From Trash
ka: საქაღალდის აღდგენა &ნაგვის ყუთიდან

en: Restore Folder From Trash
ka: საქაღალდის აღდგენა ნაგვის ყუთიდან

en: &Restore Item From Trash
ka: სანაგვე ყუთიდან ელემენტის &აღდგენა

en: Restore Item From Trash
ka: სანაგვე ყუთიდან ელემენტის აღდგენა

en: &Restore Collection From Trash
ka: სანაგვე ყუთიდან კოლექციის &აღდგენა

en: Restore Collection From Trash
ka: სანაგვე ყუთიდან კოლექციის აღდგენა

en: &Synchronize Favorite Folders
ka: რჩეული საქაღალდეების &სინქრონიზაცია

en: Synchronize Favorite Folders
ka: რჩეული საქაღალდეების სინქრონიზაცია

en: Synchronize Folder Tree
ka: საქაღალდეების ხის სინქრონიზაცია

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
ka[0]: &საქაღალდის კოპირება
ka[1]: %1 &საქაღალდის კოპირება

en: &Copy Item | &Copy %1 Items
ka[0]: &ელემენტის კოპირება
ka[1]: %1 &ელემენტის კოპირება

[ctx: @action]
en: &Cut Item | &Cut %1 Items
ka[0]: &ჩანაწერის ამოჭრა
ka[1]: %1 &ჩანაწერის ამოჭრა

[ctx: @action]
en: &Cut Folder | &Cut %1 Folders
ka[0]: &საქაღალდის ამოჭრა
ka[1]: %1 &საქაღალდის ამოჭრა

en: &Delete Item | &Delete %1 Items
ka[0]: ჩანაწერის &წაშლა
ka[1]: %1 ჩანაწერის წაშლა

[ctx: @action]
en: &Delete Folder | &Delete %1 Folders
ka[0]: &საქაღალდის წაშლა
ka[1]: %1 &საქაღალდის წაშლა

[ctx: @action]
en: &Synchronize Folder | &Synchronize %1 Folders
ka[0]: &საქაღალდის სინქრონიზაცია
ka[1]: %1 &საქაღალდის სინქრონიზაცია

en: &Delete Resource | &Delete %1 Resources
ka[0]: &რესურსის წაშლა
ka[1]: %1 &რესურსის წაშლა

en: &Synchronize Resource | &Synchronize %1 Resources
ka[0]: რესურსის სინქრონიზაცია
ka[1]: %1 რესურსის სინქრონიზაცია

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
ka[0]: საქაღალდის კოპირება
ka[1]: %1 საქაღალდის კოპირება

en: Copy Item | Copy %1 Items
ka[0]: ჩანაწერის კოპირება
ka[1]: %1 ჩანაწერის კოპირება

en: Cut Item | Cut %1 Items
ka[0]: ჩანაწერის ამოჭრა
ka[1]: %1 ჩანაწერის ამოჭრა

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
ka[0]: საქაღალდის ამოჭრა
ka[1]: %1 საქაღალდის ამოჭრა

en: Delete Item | Delete %1 Items
ka[0]: ჩანაწერის წაშლა
ka[1]: %1 ჩანაწერის წაშლა

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
ka[0]: საქაღალდის წაშლა
ka[1]: %1 საქაღალდის წაშლა

en: Synchronize Folder | Synchronize %1 Folders
ka[0]: საქაღალდის სინქრონიზაცია
ka[1]: %1 საქაღალდის სინქრონიზაცია

[ctx: @action]
en: Delete Resource | Delete %1 Resources
ka[0]: რესურსის წაშლა
ka[1]: %1 რესურსის წაშლა

[ctx: @action]
en: Synchronize Resource | Synchronize %1 Resources
ka[0]: რესურსის სინქრონიზაცია
ka[1]: %1 რესურსის სინქრონიზაცია

[ctx: @label:textbox name of Akonadi folder]
en: Name
ka: სახელი

en: Do you really want to delete this folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 folders and all their sub-folders?
ka[0]: მართლა გნებავთ, წაშალოთ ეს საქაღალდე და ყველა მისი ქვეყსაქაღალდე?
ka[1]: მართლა გნებავთ, წაშალოთ %1 საქაღალდე და ყველა მისი ქვეყსაქაღალდე?

[ctx: @title:window]
en: Delete Folder? | Delete Folders?
ka[0]: წავშალო საქაღალდე?
ka[1]: წავშალო საქაღალდეები?

en: Could not delete folder: %1
ka: საქაღალდის წაშლის შეცდომა: %1

[ctx: @title:window]
en: Folder Deletion Failed
ka: საქაღალდის წაშლის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
ka: საქაღალდის თვისებები: %1

en: Do you really want to delete the selected item? | Do you really want to delete %1 items?
ka[0]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ მონიშნული ელემენტის წაშლა?
ka[1]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ %1 ელემენტის წაშლა?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item? | Delete Items?
ka[0]: წავშალო ჩანაწერი?
ka[1]: წავშალო ჩანაწერები?

en: Could not delete item: %1
ka: რესურსის წაშლის შეცდომა: %1

[ctx: @title:window]
en: Item Deletion Failed
ka: ჩანაწერის წაშლის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Rename Favorite
ka: სანიშნის გადარქმევა

[ctx: @label:textbox name of the folder]
en: Name:
ka: სახელი:

[ctx: @title:window]
en: New Resource
ka: ახალი რესურსი

en: Could not create resource: %1
ka: რესურსის შექმნის შეცდომა: %1

[ctx: @title:window]
en: Resource Creation Failed
ka: რესურსის შექმნის შეცდომა

en: Do you really want to delete this resource? | Do you really want to delete %1 resources?
ka[0]: მართლა გნებავთ ამ რესურსის წაშლა?
ka[1]: მართლა გნებავთ %1 რესურსის წაშლა?

[ctx: @title:window]
en: Delete Resource? | Delete Resources?
ka[0]: წავშალო რესურსი?
ka[1]: წავშალო რესურსები?

en: Could not paste data: %1
ka: მონაცემების ჩასმის შეცდომა: %1

[ctx: @title:window]
en: Paste Failed
ka: ჩასმის შეცდომა

en: We can not add "/" in folder name.
ka: საქაღალდის სახელს "/"-ს ვერ დაუმატებთ.

[ctx: @title:window]
en: Create New Folder Error
ka: ახალი საქაღალდის შექმნის შეცდომა

en: We can not add "." at begin or end of folder name.
ka: საქაღალდის სახელი "."-ით ვერ დაიწყება.

en: Before syncing folder "%1" it is necessary to have the resource online. Do you want to make it online?
ka: საქაღალდის "%1" სინქრონიზაციამდე აუცილებელია რესურსი ონლაინ იყოს. გსურთ ის ონლაინ იყოს?

en: Account "%1" is offline
ka: ანგარიში "%1" გათიშულია

[ctx: @action:button]
en: Go Online
ka: ონლაინ გასვლა

en: Move to This Folder
ka: ამ საქაღალდეში გადმოტანა

en: Copy to This Folder
ka: ამ საქაღალდეში კოპირება

en: Failed to update subscription: %1
ka: გამოწერის განახლების შეცდომა: %1

[ctx: @title:window]
en: Subscription Error
ka: გამოწერის შეცდომა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SubscriptionDialog)
en: Local Subscriptions
ka: ლოკალური გამოწერები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
ka: _ძებნა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, subscribedOnlyCheckBox)
en: &Subscribed only
ka: &მხოლოდ გამოწერილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, subscribeButton)
en: Su&bscribe
ka: &გამოწერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unsubscribeButton)
en: &Unsubscribe
ka: &გამოწერის გაუქმება

en: Failed to create a new tag
ka: ახალი ჭდის შექმნის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: An Error Occurred while Creating a New Tag
ka: შეცდომა ახალი ჭდის შექმნისას

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the tag <resource>%1</resource>?
ka: მართლა გნებავთ წაშალოთ ჭდე:<resource>%1</resource>?

[ctx: @title:window]
en: Delete Tag
ka: ჭდის წაშლა

[ctx: @info]
en: Delete tag
ka: ჭდის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectLabel)
en: Select tags that should be applied.
ka: აირჩიეთ გადასატარებელი ჭდეები.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTagButton)
en: Create new tag
ka: ახალი ჭდის შექმნა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagManagementDialog)
en: Manage Tags
ka: ჭდეების მართვა

[ctx: @label Placeholder text in tag selection combobox]
en: Select tags...
ka: აირჩიეთ ჭდეები...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagSelectionDialog)
en: Select Tags
ka: აირჩიეთ ჭდეები

en: Clear
ka: გაწმენდა

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (Akonadi::TagView, tagView)
en: Click to add tags
ka: ჭდეების დასამატებლად დააწკაპუნეთ

en: Akonadi To XML converter
ka: Akonadi -დან XML -მდე გადამყვანი

en: Converts an Akonadi collection subtree into a XML file.
ka: Akonadi-ის კოლექციის ქვეხის XML ფაილში გადაყვანა.

en: No data loaded.
ka: მონაცემები არ ჩატვირთულა.

en: No filename specified
ka: ფაილის სახელი მითითებული არაა

en: Unable to open data file '%1'.
ka: მონაცემების ფაილის ('%1') გახსნის შეცდომა.

en: File %1 does not exist.
ka: ფაილი არ არსებობს: %1.

en: Unable to parse data file '%1'.
ka: მონაცემების ფაილის ('%1') დამუშავების შეცდომა.

en: Schema definition could not be loaded and parsed.
ka: სქემის აღწერის ჩატვირთვა და დამუშავება შეუძლებელია.

en: Unable to create schema parser context.
ka: სქემის დამუშავების კონტექსტის შექმნის შეცდომა.

en: Unable to create schema.
ka: სქემის შექმნის შეცდომა.

en: Unable to create schema validation context.
ka: სქემის გადამოწმების კონტექსტის შექმნის შეცდომა.

en: Invalid file format.
ka: არასწორი ფაილის ფორმატი.

en: Unable to parse data file: %1
ka: მონაცემების ფაილის დამუშავების შეცდომა: %1

en: Unable to find collection %1
ka: კოლექციის (%1) პოვნა შეუძლებელია
