libakonadi - en to mai translation catalogue (40 entries)

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
mai: तैआर

[ctx: @info:status]
en: Offline
mai: आफलाइन

[ctx: @info:status]
en: Error.
mai: त्रुटि.

en: Unknown error.
mai: अनचिन्ह त्रुटि.

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
mai: नाम

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
mai: नाम

en: Favorite Folders
mai: प्रिय फोल्डर

en: Unread Messages
mai: अपठित संदेश

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
mai: अपठित

[ctx: number of entities in the collection]
en: Total
mai: योग

[ctx: collection size]
en: Size
mai: आकार

en: Unnamed plugin
mai: बेनाम प्लगइन

en: No description available
mai: केओ विवरण उपलब्ध नहि

en: minute | minutes
mai[0]: मिनट
mai[1]: मिनट

[ctx: never check the cache]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, checkInterval)
en: Never
mai: कहियो नहि

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, checkInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: minutes
mai: मिनट

[ctx: @title:window]
en: New Folder
mai: नवीन फोल्डर

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
mai: नाम

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
mai: सामान्य

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
mai: नाम (&N):

note: i18n: ectx: property (icon), widget (KIconButton, customIcon)
en: folder
mai: फोल्डर

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statsBox)
en: Statistics
mai: सांख्यिकी

[ctx: object names]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Content:
mai: सामग्रीः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size:
mai: आकार:

en: Modification Time
mai: रूपांतरण समय

en: Flags
mai: फ्लैग

en: Data
mai: आँकड़ा

en: &Move Here
mai: एतए घसकाबू (&M)

en: &Copy Here
mai: एतए नकल करू (&C)

en: &Link Here
mai: एतए लिंक करू (&L)

en: C&ancel
mai: रद करू (&a)

[ctx: @action:button Start the Akonadi server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start
mai: प्रारंभ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selfTestButton)
en: Details...
mai: विवरण...

en: Could not open file '%1'
mai: फाइल '%1' खोलि नहि सकल

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Details
mai: विवरण

en: &New Folder...
mai: नव फोल्डर...(&N)

en: &Paste
mai: साटू (&P)

en: Work Offline
mai: आफलाइन काज करू

[ctx: @label:textbox name of the folder]
en: Name:
mai: नाम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
mai: खोजू:
