libakonadi - en to nds translation catalogue (309 entries)

en: Unable to register object at dbus: %1
nds: Objekt lett sik bi D-Bus nich utmellen: %1

[ctx: Name and type of Akonadi resource]
en: %1 of type %2
nds: %1 vun'n Typ %2

en: Agent identifier
nds: Hölperkennen

en: Akonadi Agent
nds: Akonadi-Hölper

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
nds: Praat

[ctx: @info:status]
en: Offline
nds: Afkoppelt

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
nds: Bi to synkroniseren...

[ctx: @info:status]
en: Error.
nds: Fehler.

[ctx: @info:status]
en: Not configured
nds: Nich instellt

[ctx: @info]
en: Invalid item retrieved
nds: Leeg Element haalt

[ctx: @info]
en: Error while creating item: %1
nds: Fehler bi't Opstellen vun en Indrag: %1

[ctx: @info]
en: Error while updating collection: %1
nds: Fehler bi't Opfrischen vun en Sammeln: %1

[ctx: @info]
en: Updating local collection failed: %1.
nds: Opfrischen vun en lokaal Sammeln is fehlslaan: %1

[ctx: @info]
en: Updating local items failed: %1.
nds: Opfrischen vun lokaal Indrääg is fehlslaan: %1

[ctx: @info]
en: Cannot fetch item in offline mode.
nds: Element lett sik bi Afkokppelbedrief nich halen

[ctx: @info:status]
en: Syncing folder '%1'
nds: Orner "%1" warrt synkroniseert

en: The requested item no longer exists
nds: Anfraagt Objekt nich mehr vörhannen.

[ctx: @info]
en: Job canceled.
nds: Opgaav afbraken

en: No such collection.
nds: Dat gifft disse Sammeln nich.

en: Found unresolved orphan collections
nds: Nich oplööst "verlaten" Sammeln opdeckt

en: Did not find other item for conflict handling
nds: Keen anner Indrag för Konfliktenbedoon funnen.

en: Unable to access D-Bus interface of created agent.
nds: D-Bus-Koppelsteed vun opstellt Hölper lett sik nich faatkriegen.

en: Agent instance creation timed out.
nds: Tietafloop bi't Opstellen vun den Hölper

en: Unable to obtain agent type '%1'.
nds: Hölper-Typ "%1" lett sik nich halen.

en: Unable to create agent instance.
nds: Hölper lett sik nich opstellen.

en: Invalid collection instance.
nds: Leeg Sammelnutgaav

en: Invalid resource instance.
nds: Leeg Ressource-Utgaav.

en: Unable to obtain D-Bus interface for resource '%1'
nds: D-Bus-Koppelsteed na Ressource "%1" lett sik nich faatkriegen

en: Collection attributes synchronization timed out.
nds: Tietafloop bi't Synkroniseren vun Sammelnattributen

en: Invalid parent
nds: Leeg Överornen

en: Invalid collection
nds: Leeg Sammeln

en: Invalid collection given.
nds: Leeg Sammeln angeven

en: No objects specified for moving
nds: Keen Objekten för't Verschuven angeven

en: No valid destination specified
nds: Keen gellen Teel angeven

en: Invalid collection.
nds: Leeg Sammeln

en: Cannot connect to the Akonadi service.
nds: Tokoppeln na den Akonadi-Deenst nich mööglich

en: The protocol version of the Akonadi server is incompatible. Make sure you have a compatible version installed.
nds: De Protokollverschoon vun den Akonadi-Server is nich kompatibel. Beseker bitte, Du hest en kompatibel Verschoon installeert.

en: User canceled operation.
nds: Bruker hett Akschoon afbraken.

en: Unknown error.
nds: Nich begäng Fehler.

en: Resource synchronization timed out.
nds: Tietafloop bi't Synkroniseren vun en Ressource

en: Could not fetch root collection of resource %1.
nds: Wörtel-Sammeln vun Ressource "%1" lett sik nich halen.

en: No resource ID given.
nds: Keen Ressource-ID angeven.

en: Invalid resource identifier '%1'
nds: Leeg Ressourcekennen "%1"

en: Failed to configure default resource via D-Bus.
nds: Standard-Ressource lett sik nich över D-Bus instellen.

en: Failed to fetch the resource collection.
nds: De Ressource-Sammeln lett sik nich halen.

en: Timeout trying to get lock.
nds: Tiet bi't Halen vun Slott aflopen.

en: Failed to create tag.
nds: Slötelwoort lett sik nich opstellen.

en: Move to trash collection failed, aborting trash operation
nds: Verschuven na Affalltünn fehlslaan. Akschoon warrt afbraken.

en: Invalid items passed
nds: Leeg Elementen övergeven

en: Invalid collection passed
nds: Leeg Sammeln övergeven

en: No valid collection or empty itemlist
nds: Keen tolaten Sammeln oder de Elementenlist bargt keen Indrääg

en: Could not find restore collection and restore resource is not available
nds: Sammeln lett sik nich wedderherstellen, de Ressource för't Wedderherstellen lett sik nich finnen.

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
nds: Naam

en: The target collection '%1' contains already
    a collection with name '%2'.
nds: De Teelsammeln "%1" bargt al
    en Sammeln mit den Naam "%2".

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
nds: Naam

en: Favorite Folders
nds: Vörtrocken Ornern

en: Total Messages
nds: Narichten tosamen

en: Unread Messages
nds: Nich leest Narichten

en: Quota
nds: Bruukgrenz

en: Storage Size
nds: Spiekergrött

en: Subfolder Storage Size
nds: Ünnerorner-Spiekergrött

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
nds: Nich leest

[ctx: number of entities in the collection]
en: Total
nds: Tosamen

[ctx: collection size]
en: Size
nds: Grött

en: Tag
nds: Slötelwoort

en: Unable to fetch item for index
nds: Indrag för dissen Index lett sik nich halen.

en: Index is no longer available
nds: Index is nich mehr verföögbor

en: Payload part '%1' is not available for this index
nds: Bruukdatendeel "%1" is för dissen Index nich verföögbor.

en: No session available for this index
nds: Keen Törn för dissen Index verföögbor

en: No item available for this index
nds: Keen Indrag för dissen Index verföögbor

en: Unnamed plugin
nds: Moduul ahn Naam

en: No description available
nds: Keen Beschrieven verföögbor

en: Akonadi Self Test
nds: Akonadi-Egenprööv

en: Checks and reports state of Akonadi server
nds: Pröövt den Akonadi-Server sien Tostand un gifft dat ut

en: &New Agent Instance...
nds: &Nieg Hölper...

en: &Delete Agent Instance
nds: Indrag &wegdoon

en: &Configure Agent Instance
nds: Hölper &inrichten

[ctx: @title:window]
en: New Agent Instance
nds: Nieg Hölper

en: Could not create agent instance: %1
nds: Hölper lett sik nich opstellen: %1

[ctx: @title:window]
en: Delete Agent Instance?
nds: Hölper wegdoon?

en: Do you really want to delete the selected agent instance?
nds: Wullt Du den utsöchten Hölper redig wegdoon?

en: minute | minutes
nds[0]: Minuut
nds[1]: Minuten

en: Retrieval
nds: Halen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inherit)
en: Use options from parent folder or account
nds: Optschonen vun överornt Orner oder Konto bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, syncOnDemand)
en: Synchronize when selecting this folder
nds: Bi't Utsöken vun dissen Orner synkroniseren

[ctx: never check the cache]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, checkInterval)
en: Never
nds: Nienich

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, checkInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: minutes
nds: Minuten

note: i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, localParts)
en: Locally Cached Parts
nds: Lokaal wohrt Delen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keep message bodies locally for:
nds: Hööftdelen lokaal wohren för:

[ctx: no cache timeout]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: Forever
nds: Duerhaftig

[ctx: @info Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
nds: Söken

en: Use folder by default
nds: Standardwies Orner bruken

en: &New Subfolder...
nds: &Nieg Ünnerorner...

en: Create a new subfolder under the currently selected folder
nds: En niegen Ünnerorner binnen den opstunns utsöchten Orner opstellen

[ctx: @title:window]
en: New Folder
nds: Nieg Orner

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
nds: Naam

en: Could not create folder: %1
nds: Orner "%1" lett sik nich opstellen

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
nds: Allgemeen

[ctx: @label]
en: One object | %1 objects
nds[0]: Een Objekt
nds[1]: %1 Objekten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
nds: &Naam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customIconCheckbox)
en: &Use custom icon:
nds: Egen Lüttbild &bruken:

note: i18n: ectx: property (icon), widget (KIconButton, customIcon)
en: folder
nds: Orner

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statsBox)
en: Statistics
nds: Statistik

[ctx: object names]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Content:
nds: Inholt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: 0 objects
nds: 0 Objekten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size:
nds: Grött:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: 0 Byte
nds: 0 Bytes

en: No Folder
nds: Keen Orner

en: Open collection dialog
nds: Sammeln-Dialoog opmaken

en: Modification Time
nds: Tiet vun de Ännern

en: Flags
nds: Marken

en: Attribute: %1
nds: Attribut: %1

[ctx: @title:window]
en: Conflict Resolution
nds: Konfliktlösen

en: Data
nds: Daten

en: Starting Akonadi server...
nds: Akonadi-Server warrt opropen...

en: Stopping Akonadi server...
nds: Akonadi-Server warrt anhollen...

en: &Move Here
nds: Hierhen &verschuven

en: &Copy Here
nds: Hierhen &koperen

en: &Link Here
nds: Hierhen en &Link maken

en: C&ancel
nds: &Afbreken

en: Personal information management service is starting...
nds: De Deenst för de Pleeg vun persöönlich Informatschonen warrt start...

en: Personal information management service is shutting down...
nds: De Deenst för de Pleeg vun persöönlich Informatschonen warrt utmaakt...

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
nds: De Deenst för de Pleeg vun persöönlich Informatschonen föhrt en Datenbankopfrischen dör.

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
    This happens after a software update and is necessary to optimize performance.
    Depending on the amount of personal information, this might take a few minutes.
nds: De Deenst för de Pleeg vun persöönlich Informatschonen föhrt en Datenbankopfrischen dör.
    Dit deit na en Software-Opfrischen för't Verbetern vun de Leisten noot.
    Jüst dor na, wo veel persöönlich Daten Du hest, mag dat en poor Minuten bruken.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, notRunningPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notRunningDescription)
en: The Akonadi personal information management service is not running. This application cannot be used without it.
nds: De Akonadi-Deenst för de Pleeg vun persöönliche Informatschonen löppt nich. Ahn em lett sik dit Programm man nich bruken.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, brokenPage)
en: The Akonadi personal information management framework is not operational.
    Click on "Details..." to obtain detailed information on this problem.
nds: Dat Rahmenwark för de Pleeg vun persöönlich Informatschonen - Akonadi - funkscheneert nich.
    Klick op "Enkelheiten", wenn Du mehr över dat Problem weten wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, brokenDescription)
en: The Akonadi personal information management service is not operational.
nds: De Akonadi-Deenst för de Pleeg vun persöönlich Informatschonen löppt nich propper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selfTestButton)
en: Details...
nds: Enkelheiten...

en: Recent Folder
nds: Verleden Orner

en: Save Report...
nds: Bericht sekern...

en: Copy Report to Clipboard
nds: Bericht na Twischenaflaag koperen

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration and was found on your system.
nds: För Dien aktuelle Akonadi-Serverinstellen deit de Qt-SQL-Driever "%1" noot, un he ok wöör op Dien Systeem funnen.

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration.
    The following drivers are installed: %2.
    Make sure the required driver is installed.
nds: Dien aktuelle Akonadi-Serverinstellen bruukt den Qt-SQL-Driever "%1".
    Disse Drievers sünd installeert: %2
    Beseker bitte, de nödige Driever is installeert.

en: Database driver found.
nds: Datenbankdriever funnen.

en: Database driver not found.
nds: Datenbankdriever nich funnen.

en: MySQL server executable not tested.
nds: MySQL-Serverprogramm nich utprobeert.

en: The current configuration does not require an internal MySQL server.
nds: De aktuellen Instellen maakt keen intern MySQL-Server nödig.

en: You have currently configured Akonadi to use the MySQL server '%1'.
    Make sure you have the MySQL server installed, set the correct path and ensure you have the necessary read and execution rights on the server executable. The server executable is typically called 'mysqld'; its location varies depending on the distribution.
nds: Opstunns is Akonadi so instellt, dat he den MySQL-Server "%1" bruukt.
    Beseker bitte, Du hest den MySQL-Server installeert, legg de PATH-Variabel propper fast un prööv, wat Du de nödigen Lees- un Utföhrverlöven för dat Serverprogramm hest. Normalerwies heet dat Serverprogramm "mysqld", sien Steed hangt vun de Distributschoon af.

en: MySQL server not found.
nds: MySQL-Server nich funnen.

en: MySQL server not readable.
nds: MySQL-Server lett sik nich lesen.

en: MySQL server not executable.
nds: MySQL-Server lett sik nich utföhren.

en: MySQL found with unexpected name.
nds: MySQL mit nich verwacht Naam funnen

en: MySQL server found.
nds: MySQL-Server funnen.

en: MySQL server found: %1
nds: MySQL-Server funnen: %1

en: MySQL server is executable.
nds: MySQL-Server lett sik utföhren.

en: Executing the MySQL server '%1' failed with the following error message: '%2'
nds: Dat Opropen vun den MySQL-Server "%1" is mit disse Fehlermellen fehlslaan: %2

en: Executing the MySQL server failed.
nds: Oproop vun den MySQL-Server fehlslaan.

en: MySQL server error log not tested.
nds: Fehlerlogbook vun den MySQL-Server nich utprobeert.

en: No current MySQL error log found.
nds: Keen aktuell Fehlerlogbook för den MySQL-Server funnen

en: The MySQL server did not report any errors during this startup. The log can be found in '%1'.
nds: De MySQL-Server hett bi dissen Start keen Fehlers meldt. Dat Logbook lett sik in "%1" finnen.

en: MySQL error log not readable.
nds: MySQL-Fehlerlogbook lett sik nich lesen.

en: A MySQL server error log file was found but is not readable: %1
nds: En Fehlerlogbook vun den MySQL-Server wöör funnen, man lett sik nich lesen: %1

en: MySQL server log contains errors.
nds: Dat MySQL-Server-Fehlerlogbook bargt Fehlers.

en: The MySQL server error log file '%1' contains errors.
nds: Dat MySQL-Server-Fehlerlogbook "%1" bargt Fehlers.

en: MySQL server log contains warnings.
nds: Dat MySQL-Server-Fehlerlogbook bargt Wohrschoen.

en: The MySQL server log file '%1' contains warnings.
nds: Dat MySQL-Server-Fehlerlogbook "%1" bargt Wohrschoen.

en: MySQL server log contains no errors.
nds: Dat MySQL-Server-Fehlerlogbook bargt keen Fehlers.

en: The MySQL server log file '%1' does not contain any errors or warnings.
nds: Dat MySQL-Server-Fehlerlogbook "%1" bargt keen Fehlers oder Wohrschoen.

en: MySQL server configuration not tested.
nds: MySQL-Server-Instellen nich utprobeert.

en: MySQL server default configuration found.
nds: Standardinstellen för den MySQL-Server funnen.

en: The default configuration for the MySQL server was found and is readable at %1.
nds: De Standardinstellen för den MySQL-Server wöörn funnen ("%1") un laat sik lesen.

en: MySQL server default configuration not found.
nds: De Standardinstellen för den MySQL-Server laat sik nich finnen.

en: The default configuration for the MySQL server was not found or was not readable. Check your Akonadi installation is complete and you have all required access rights.
nds: De Standardinstellen för den MySQL-Server laat sik nich finnen oder nich lesen. Prööv bitte, wat Akonadi propper installeert is un wat Du all de nödigen Togriepverlöven hest.

en: MySQL server custom configuration not available.
nds: Keen topasst Instellen för den MySQL-Server verföögbor.

en: The custom configuration for the MySQL server was not found but is optional.
nds: De topassten Instellen för den MySQL-Server laat sik nich finnen, man sünd so un so köörwies.

en: MySQL server custom configuration found.
nds: Topasst Instellen för den MySQL-Server funnen.

en: The custom configuration for the MySQL server was found and is readable at %1
nds: De topassten Instellen för den MySQL-Server wöörn funnen ("%1") un laat sik lesen

en: MySQL server custom configuration not readable.
nds: De topassten Instellen för den MySQL-Server laat sik nich lesen.

en: The custom configuration for the MySQL server was found at %1 but is not readable. Check your access rights.
nds: De topassten Instellen för den MySQL-Server wöörn funnen ("%1"), man laat sik nich lesen. Prööv bitte Dien Togriepverlöven.

en: MySQL server configuration not found or not readable.
nds: De Instellen för den MySQL-Server laat sik nich finnen oder nich lesen.

en: The MySQL server configuration was not found or is not readable.
nds: De Instellen för den MySQL-Server laat sik nich finnen oder nich lesen.

en: MySQL server configuration is usable.
nds: De Instellen för den MySQL-Server laat sik bruken.

en: The MySQL server configuration was found at %1 and is readable.
nds: De Instellen för den MySQL-Server wöörn funnen ("%1") un laat sik lesen.

en: Cannot connect to PostgreSQL server.
nds: Tokoppeln na den PostgreSQL-Server nich mööglich

en: PostgreSQL server found.
nds: PostgreSQL-Server funnen.

en: The PostgreSQL server was found and connection is working.
nds: De PostgreSQL-Server wöör funnen, de Verbinnen funkscheneert.

en: akonadictl not found
nds: "akonadictl" nich funnen

en: The program 'akonadictl' needs to be accessible in $PATH. Make sure you have the Akonadi server installed.
nds: Dat Programm "akonadictl" mutt sik över Dien PATH-Variabel finnen laten. Beseker bitte, Du hest den Akonadi-Server installeert.

en: akonadictl found and usable
nds: "akonadictl" funnen un lett sik bruken

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found and could be executed successfully.
    Result:
    %2
nds: Dat Programm "%1", dat den Akonadi-Server stüert, wöör funnen un mit Spood opropen.
    Resultaat:
    %2

en: akonadictl found but not usable
nds: "akonadictl" funnen, man lett sik nich bruken

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found but could not be executed successfully.
    Result:
    %2
    Make sure the Akonadi server is installed correctly.
nds: Dat Programm "%1", dat den Akonadi-Server stüert, wöör funnen, man lett sik nich mit Spood opropen.
    Resultaat:
    %2
    Beseker bitte, de Akonadi-Server is propper installeert

en: Akonadi control process registered at D-Bus.
nds: Akonadi-Stüerperzess bi den D-Bus inmeldt.

en: The Akonadi control process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
nds: De Akonadi-Stüerperzess is bi den D-Bus inmeldt, normalerwies funkscheneert he denn.

en: Akonadi control process not registered at D-Bus.
nds: Akonadi-Stüerperzess nich bi den D-Bus inmeldt

en: The Akonadi control process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
nds: De Akonadi-Stüerperzess is bi den D-Bus nich inmeldt, normalerwies wöör he denn gor nich opropen oder dat geev bi't Starten en swoor Fehler.

en: Akonadi server process registered at D-Bus.
nds: Akonadi-Serverperzess bi den D-Bus inmeldt

en: The Akonadi server process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
nds: De Akonadi-Serverperzess is bi den D-Bus inmeldt, normalerwies funkscheneert he denn.

en: Akonadi server process not registered at D-Bus.
nds: Akonadi-Serverperzess bi den D-Bus nich inmeldt

en: The Akonadi server process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
nds: De Akonadi-Serverperzess is bi den D-Bus nich inmeldt, normalerwies wöör he denn gor nich opropen oder dat geev bi't Starten en swoor Fehler.

en: Protocol version check not possible.
nds: Protokoll-Verchoon lett sik nich pröven.

en: Without a connection to the server it is not possible to check if the protocol version meets the requirements.
nds: Ahn en Verbinnen na den Server lett sik dat nich pröven, wat dat Protokoll sien Verschoon groot noog is.

en: Server protocol version is too old.
nds: Server-Protokollverschoon is to oolt.

en: Resource agents found.
nds: Ressource-Hölpers funnen

en: At least one resource agent has been found.
nds: Tominnst een Ressource-Hölper lett sik finnen.

en: No resource agents found.
nds: Keen Ressource-Hölpers funnen

en: No resource agents have been found, Akonadi is not usable without at least one. This usually means that no resource agents are installed or that there is a setup problem. The following paths have been searched: '%1'. The XDG_DATA_DIRS environment variable is set to '%2'; make sure this includes all paths where Akonadi agents are installed.
nds: Keen Ressource-Hölpers laat sik finnen. Akonadi lett sik nich bruken, wenn dat nich tominnst een gifft. Normalerwies sünd denn keen Ressource-Hölpers installeert, oder dat gifft en Problem mit de Instellen. Disse Padden wöörn dörkeken: %1. De Ümgevenvariabel "XDG_DATA_DIRS" hett den Weert "%2". Beseker bitte, dat all Akonadi-Hölpers na Ornern dor binnen installeert sünd.

en: No current Akonadi server error log found.
nds: Keen aktuell Fehlerloogbook för en Akonadi-Server funnen

en: The Akonadi server did not report any errors during its current startup.
nds: De Akonadi-Server hett bi dissen Start keen Fehlers meldt.

en: Current Akonadi server error log found.
nds: Aktuell Fehlerloogbook för Akonadi-Server funnen

en: The Akonadi server reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
nds: De Akonadi-Server hett bi dissen Start Fehlers meldt. Dat Logbook lett sik in "%1" finnen.

en: No previous Akonadi server error log found.
nds: Keen verleden Fehlerloogbook för Akonadi-Server funnen

en: The Akonadi server did not report any errors during its previous startup.
nds: De Akonadi-Server hett bi sien verleden Start keen Fehlers meldt.

en: Previous Akonadi server error log found.
nds: Verleden Fehlerloogbook för Akonadi-Server funnen

en: The Akonadi server reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
nds: De Akonadi-Server hett bi sien verleden Start Fehlers meldt. Dat Logbook lett sik in "%1" finnen.

en: No current Akonadi control error log found.
nds: Keen aktuell Fehlerlogbook för Akonadi-Stüern funnen

en: The Akonadi control process did not report any errors during its current startup.
nds: De Akonadi-Stüerperzess hett bi sien Start keen Fehlers meldt.

en: Current Akonadi control error log found.
nds: Aktuell Fehlerlogbook för Akonadi-Stüern funnen

en: The Akonadi control process reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
nds: De Akonadi-Stüerperzess hett bi sien Start Fehlers meldt. Dat Logbook lett sik in "%1" finnen.

en: No previous Akonadi control error log found.
nds: Keen verleden Fehlerlogbook för Akonadi-Stüern funnen

en: The Akonadi control process did not report any errors during its previous startup.
nds: De Akonadi-Stüerperzess hett bi sien verleden Start keen Fehlers meldt.

en: Previous Akonadi control error log found.
nds: Verleden Fehlerlogbook för Akonadi-Stüern funnen

en: The Akonadi control process reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
nds: De Akonadi-Stüerperzess hett bi sien verleden Start Fehlers meldt. Dat Logbook lett sik in "%1" finnen.

en: Akonadi was started as root
nds: Akonadi wöör in'n Systeemplegerbedrief start.

en: Running Internet-facing applications as root/administrator exposes you to many security risks. MySQL, used by this Akonadi installation, will not allow itself to run as root, to protect you from these risks.
nds: Warrt en Programmen mit Internet-Togriep in'n Systeemplegerbedrief utföhrt, kann dat en Riskanz för de Sekerheit wesen. För Dien Sekerheit lett sik dat vun disse Akonadi-Installatschoon bruukt MYSQL nich as Systempleger utföhren.

en: Akonadi is not running as root
nds: Akonadi löppt nich in'n Systeemplegerbedrief.

en: Akonadi is not running as a root/administrator user, which is the recommended setup for a secure system.
nds: Akonadi löppt nich in'n Systeemplegerbedrief. Disse Instellen warrt för en seker Systeem anraadt.

en: Save Test Report
nds: Pröövbericht sekern

en: Could not open file '%1'
nds: Datei "%1" lett sik nich opmaken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introductionLabel)
en: An error occurred during the startup of the Akonadi server. The following self-tests are supposed to help with tracking down and solving this problem. When requesting support or reporting bugs, please always include this report.
nds: Bi't Starten vun den Akonadi-Server hett dat en Fehler geven. De nakamen Egenpröven schöölt dat Problem ingrenzen un bi't Lösen hölpen. Wenn Du Fehlers künnig maken oder na Ünnerstütten fragen wullt, legg dissen Bericht bitte bi.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Details
nds: Enkelheiten

en: &New Folder...
nds: &Nieg Orner...

en: New
nds: Nieg

en: Delete
nds: Wegmaken

en: Synchronize
nds: Synkroniseren

en: Folder &Properties
nds: Orner-&Egenschappen

en: Properties
nds: Egenschappen

en: &Paste
nds: &Infögen

en: Paste
nds: Infögen

en: Manage Local &Subscriptions...
nds: &Lokale Bestellen plegen

en: Manage Local Subscriptions
nds: Lokale Bestellen plegen

en: Add to Favorite Folders
nds: Na Leestekenornern tofögen

en: Add to Favorite
nds: Na Leestekens tofögen

en: Remove from Favorite Folders
nds: Ut Leestekenornern wegmaken

en: Remove from Favorite
nds: Ut Leestekens wegmaken

en: Rename Favorite...
nds: Vörtrocken Orner ümnömen...

en: Rename
nds: Ümnömen

en: Copy Folder To...
nds: Orner koperen na...

en: Copy To
nds: Koperen na

en: Copy Item To...
nds: Indrag koperen na...

en: Move Item To...
nds: Indrag verschuven na...

en: Move To
nds: Verschuven na

en: Move Folder To...
nds: Orner verschuven na...

en: Cut
nds: Knippen

en: Create Resource
nds: Ressource opstellen

en: &Resource Properties
nds: &Ressource-Egenschappen

en: Work Offline
nds: Afkoppelt arbeiden

en: &Synchronize Folder Recursively
nds: Ok Ünnerornern &synkroniseren

en: Synchronize Recursively
nds: Rekursiev synkroniseren

en: &Move Folder To Trash
nds: Orner na &Affalltünn verschuven

en: Move Folder To Trash
nds: Orner na Affalltünn verschuven

en: &Move Item To Trash
nds: Indrag na &Affalltünn verschuven

en: Move Item To Trash
nds: Indrag na Affalltünn verschuven

en: &Restore Folder From Trash
nds: Orner ut Affall &wedderherstellen

en: Restore Folder From Trash
nds: Orner ut Affall wedderherstellen

en: &Restore Item From Trash
nds: Indrag ut Affall &wedderherstellen

en: Restore Item From Trash
nds: Indrag ut Affall wedderherstellen

en: &Restore Collection From Trash
nds: Sammeln ut Affall &wedderherstellen

en: Restore Collection From Trash
nds: Sammeln ut Affall wedderherstellen

en: &Synchronize Favorite Folders
nds: Vörtrocken Ornern &synkroniseren

en: Synchronize Favorite Folders
nds: Vörtrocken Ornern synkroniseren

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
nds[0]: Orner &koperen
nds[1]: %1 Ornern &koperen

en: &Copy Item | &Copy %1 Items
nds[0]: Indrag &koperen
nds[1]: %1 Indrääg &koperen

en: &Delete Item | &Delete %1 Items
nds[0]: Indrag &wegdoon
nds[1]: %1 Indrääg &wegdoon

en: &Delete Resource | &Delete %1 Resources
nds[0]: Ressource &wegmaken
nds[1]: %1 Ressourcen &wegmaken

en: &Synchronize Resource | &Synchronize %1 Resources
nds[0]: Ressource &synkroniseren
nds[1]: %1 Ressourcen &synkroniseren

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
nds[0]: Orner koperen
nds[1]: %1 Ornern koperen

en: Copy Item | Copy %1 Items
nds[0]: Indrag koperen
nds[1]: %1 Indrääg koperen

en: Cut Item | Cut %1 Items
nds[0]: Indrag knippen
nds[1]: %1 Indrääg knippen

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
nds[0]: Orner knippen
nds[1]: %1 Ornern knippen

en: Delete Item | Delete %1 Items
nds[0]: Indrag wegdoon
nds[1]: %1 Indrääg wegdoon

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
nds[0]: Orner wegdoon
nds[1]: %1 Ornern wegdoon

en: Synchronize Folder | Synchronize %1 Folders
nds[0]: Orner synkroniseren
nds[1]: %1 Ornern synkroniseren

en: Do you really want to delete this folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 folders and all their sub-folders?
nds[0]: Wullt Du dissen Orner un all sien Ünnerornern redig wegdoon?
nds[1]: Wullt Du disse %1 Ornern un all ehr Ünnerornern redig wegdoon?

en: Could not delete folder: %1
nds: Orner "%1" lett sik nich wegdoon

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
nds: Egenschappen vun Orner "%1"

en: Do you really want to delete the selected item? | Do you really want to delete %1 items?
nds[0]: Wullt Du den utsöchten Indrag redig wegdoon?
nds[1]: Wullt Du redig %1 Indrääg wegdoon?

en: Could not delete item: %1
nds: Indrag "%1" lett sik nich wegdoon

[ctx: @title:window]
en: Rename Favorite
nds: Leesteken ümnömen

[ctx: @label:textbox name of the folder]
en: Name:
nds: Naam:

[ctx: @title:window]
en: New Resource
nds: Nieg Ressource

en: Could not create resource: %1
nds: Ressource "%1" lett sik nich opstellen.

en: Do you really want to delete this resource? | Do you really want to delete %1 resources?
nds[0]: Wullt Du disse Ressource redig wegdoon?
nds[1]: Wullt Du redig %1 Ressourcen wegdoon?

[ctx: @title:window]
en: Delete Resource? | Delete Resources?
nds[0]: Ressource wegmaken?
nds[1]: Ressourcen wegmaken?

en: Could not paste data: %1
nds: Daten laat sik nich infögen: %1

en: We can not add "/" in folder name.
nds: En Ornernaam lett keen Dwarsstreek ("/") to.

en: We can not add "." at begin or end of folder name.
nds: En Ornernaam lett sik keen "." vör- oder achteranstellen.

en: Before syncing folder "%1" it is necessary to have the resource online. Do you want to make it online?
nds: Ehr Du den Orner "%1" synkroniseren kannst, muttst Du de Ressource tokoppeln. Wullt Du ehr nu tokoppeln?

en: Account "%1" is offline
nds: Konto "%1" is afkoppelt

[ctx: @action:button]
en: Go Online
nds: Tokoppeln

en: Move to This Folder
nds: Na dissen Orner verschuven

en: Copy to This Folder
nds: Na dissen Orner koperen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
nds: Söken:

en: Failed to create a new tag
nds: Slötelwoort lett sik nich opstellen

[ctx: @info]
en: Delete tag
nds: Slötelwoort wegdoon

en: Akonadi To XML converter
nds: Akonadi-na-XML-Ümwanneln

en: Converts an Akonadi collection subtree into a XML file.
nds: Wannelt en Akonadisammeln-Ünnerboom na en XML-Datei üm.

en: No data loaded.
nds: Keen Daten laadt.

en: No filename specified
nds: Keen Dateinaam angeven

en: Unable to open data file '%1'.
nds: Datendatei „%1“ lett sik nich opmaken.

en: File %1 does not exist.
nds: Dat gifft de Datei „%1“ nich.

en: Unable to parse data file '%1'.
nds: Datendatei „%1“ lett sik nich inlesen.

en: Schema definition could not be loaded and parsed.
nds: Schemadefinitschoon lett sik nich laden un inlesen.

en: Unable to create schema parser context.
nds: Schemainleser-Ümgeven lett sik nich opstellen.

en: Unable to create schema.
nds: Schema lett sik nich opstellen.

en: Unable to create schema validation context.
nds: Schemaprööv-Ümgeven lett sik nich opstellen.

en: Invalid file format.
nds: Leeg Dateiformaat.

en: Unable to parse data file: %1
nds: Datendatei lett sik nich inlesen: „%1“

en: Unable to find collection %1
nds: Sammeln „%1“ lett sik nich finnen
