libakonadi - en to pa translation catalogue (100 entries)

en: Agent identifier
pa: ਏਜੰਟ ਪਛਾਣ

en: Akonadi Agent
pa: ਅਕੋਂਡੀ ਏਜੰਟ

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
pa: ਤਿਆਰ

[ctx: @info:status]
en: Offline
pa: ਆਫਲਾਈਨ

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
pa: ਸੈਕਰੋ...

[ctx: @info:status]
en: Error.
pa: ਗਲਤੀ।

en: No such collection.
pa: ਕੋਈ ਭੰਡਾਰ ਨਹੀਂ

en: Invalid collection
pa: ਅਢੁੱਕਵਾਂ ਭੰਡਾਰ

en: Invalid collection given.
pa: ਅਢੁੱਕਵਾਂ ਭੰਡਾਰ ਦਿੱਤਾ ਹੈ।

en: No valid destination specified
pa: ਕੋਈ ਢੁੱਕਵਾਂ ਟਿਕਾਣਾ ਨਹੀਂ ਦਿੱਤਾ

en: Cannot connect to the Akonadi service.
pa: ਅਕੌਂਡੀ ਸਰਵਿਸ ਨਾਲ ਕੁਨੈਕਟ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: User canceled operation.
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਨੇ ਓਪਰੇਸ਼ਨ ਰੱਦ ਕੀਤਾ।

en: Unknown error.
pa: ਅਣਜਾਣ ਗਲਤੀ।

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
pa: ਨਾਂ

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
pa: ਨਾਂ

en: Favorite Folders
pa: ਪਸੰਦੀਦਾ ਫੋਲਡਰ

en: Total Messages
pa: ਕੁੱਲ ਸੁਨੇਹੇ

en: Unread Messages
pa: ਨਾ-ਪੜ੍ਹੇ ਸੁਨੇਹੇ

en: Quota
pa: ਕੋਟਾ

en: Storage Size
pa: ਸਟੋਰੇਜ਼ ਸਾਈਜ਼

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
pa: ਨਾ-ਪੜ੍ਹੇ

[ctx: number of entities in the collection]
en: Total
pa: ਕੁੱਲ

[ctx: collection size]
en: Size
pa: ਸਾਈਜ਼

en: No session available for this index
pa: ਇਸ ਇੰਡੈਕਸ ਲਈ ਕੋਈ ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ

en: Unnamed plugin
pa: ਬਿਨ-ਨਾਂ ਪਲੱਗਇਨ

en: No description available
pa: ਕੋਈ ਵੇਰਵਾ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ

en: minute | minutes
pa[0]: ਮਿੰਟ
pa[1]: ਮਿੰਟ

[ctx: never check the cache]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, checkInterval)
en: Never
pa: ਕਦੇ ਨਹੀਂ

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, checkInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: minutes
pa: ਮਿੰਟ

note: i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, localParts)
en: Locally Cached Parts
pa: ਲੋਕਲ ਕੈਸ਼ ਕੀਤੇ ਭਾਗ

[ctx: @title:window]
en: New Folder
pa: ਨਵਾਂ ਫੋਲਡਰ

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
pa: ਨਾਂ

en: Could not create folder: %1
pa: ਫੋਲਡਰ ਬਣ ਨਹੀਂ ਸਕਿਆ: %1

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
pa: ਆਮ

[ctx: @label]
en: One object | %1 objects
pa[0]: ਇੱਕ ਆਬਜੈਕਟ
pa[1]: %1 ਆਬਜੈਕਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
pa: ਨਾਂ(&N):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customIconCheckbox)
en: &Use custom icon:
pa: ਕਸਟਮ ਆਈਕਾਨ ਵਰਤੋਂ(&U):

note: i18n: ectx: property (icon), widget (KIconButton, customIcon)
en: folder
pa: ਫੋਲਡਰ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statsBox)
en: Statistics
pa: ਅੰਕੜੇ

[ctx: object names]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Content:
pa: ਸਮੱਗਰੀ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: 0 objects
pa: 0 ਆਬਜੈਕਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size:
pa: ਸਾਈਜ਼:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: 0 Byte
pa: 0 ਬਾਈਟ

en: Starting Akonadi server...
pa: ਅਕੌਂਡ ਸਰਵਰ ਸ਼ੁਰੂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: Stopping Akonadi server...
pa: ਅਕੌਂਡੀ ਸਰਵਰ ਰੋਕਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: &Move Here
pa: ਇੱਥੇ ਭੇਜੋ(&M)

en: &Copy Here
pa: ਇੱਥੇ ਕਾਪੀ ਕਰੋ(&C)

en: &Link Here
pa: ਇੱਥੇ ਲਿੰਕ ਕਰੋ(&L)

en: C&ancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ(&a)

en: Save Report...
pa: ਰਿਪੋਰਟ ਸੰਭਾਲੋ...

en: Copy Report to Clipboard
pa: ਰਿਪੋਰਟ ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ 'ਚ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Database driver found.
pa: ਡਾਟਾਬੇਸ ਡਰਾਇਵਰ ਲੱਭਿਆ।

en: Database driver not found.
pa: ਡਾਟਾਬੇਸ ਡਰਾਇਵਰ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ।

en: MySQL server not found.
pa: MySQL ਸਰਵਰ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ।

en: MySQL server not readable.
pa: MySQL ਸਰਵਰ ਪੜ੍ਹਨਯੋਗ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: MySQL server not executable.
pa: MySQL ਚੱਲਣਯੋਗ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ।

en: MySQL found with unexpected name.
pa: MySQL ਗਲਤ ਨਾਂ ਨਾਲ ਲੱਭਿਆ।

en: MySQL server found.
pa: MySQL ਸਰਵਰ ਲੱਭਿਆ।

en: MySQL server found: %1
pa: MySQL ਸਰਵਰ ਲੱਭਿਆ: %1

en: MySQL server is executable.
pa: MySQL ਸਰਵਰ ਚੱਲਣਯੋਗ ਹੈ।

en: MySQL server error log not tested.
pa: MySQL ਸਰਵਰ ਗਲਤੀ ਲਾਗ ਟੈਸਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਗਿਆ।

en: No current MySQL error log found.
pa: ਕੋਈ ਮੌਜੂਦਾ MySQL ਗਲਤੀ ਲਾਗ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ।

en: MySQL error log not readable.
pa: MySQL ਗਲਤੀ ਲਾਗ ਪੜ੍ਹਨਯੋਗ ਨਹੀਂ।

en: A MySQL server error log file was found but is not readable: %1
pa: ਇੱਕ MySQL ਸਰਵਰ ਗਲਤੀ ਲਾਗ ਫਾਇਲ ਲੱਭੀ, ਪਰ ਪੜ੍ਹਨਯੋਗ ਨਹੀਂ ਹੈ: %1

en: MySQL server log contains errors.
pa: MySQL ਸਰਵਰ ਵਿੱਚ ਗਲਤੀਆਂ ਹਨ।

en: The MySQL server error log file '%1' contains errors.
pa: MySQL ਸਰਵਰ ਲਾਗ ਫਾਇਲ '%1' ਵਿੱਚ ਗਲਤੀਆਂ ਹਨ।

en: MySQL server log contains warnings.
pa: MySQL ਸਰਵਰ ਲਾਗ ਵਿੱਚ ਚੇਤਾਵਨੀਆਂ ਹਨ।

en: The MySQL server log file '%1' contains warnings.
pa: MySQL ਸਰਵਰ ਲਾਗ ਫਾਇਲ '%1' ਵਿੱਚ ਚੇਤਾਵਨੀਆਂ ਹਨ।

en: MySQL server log contains no errors.
pa: MySQL ਸਰਵਰ ਲਾਗ ਵਿੱਚ ਕੋਈ ਗਲਤੀ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: The MySQL server log file '%1' does not contain any errors or warnings.
pa: MySQL ਸਰਵਰ ਲਾਗ ਫਾਇਲ '%1' ਵਿੱਚ ਕੋਈ ਗਲਤੀ ਜਾਂ ਚੇਤਾਵਨੀ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: MySQL server configuration not tested.
pa: MySQL ਸਰਵਰ ਸੰਰਚਨਾ ਟੈਸਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ।

en: MySQL server default configuration found.
pa: MySQL ਸਰਵਰ ਡਿਫਾਲਟ ਸੰਰਚਨਾ ਮਿਲੀ ਹੈ।

en: MySQL server default configuration not found.
pa: MySQL ਸਰਵਰ ਡਿਫਾਲਟ ਸੰਰਚਨਾ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ।

en: Cannot connect to PostgreSQL server.
pa: PostgreSQL ਸਰਵਰ ਨਾਲ ਕੁਨੈਕਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਦਾ।

en: PostgreSQL server found.
pa: PostgreSQL ਸਰਵਰ ਲੱਭਿਆ।

en: akonadictl not found
pa: akonadictl ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ

en: No resource agents found.
pa: ਕੋਈ ਸਰੋਤ ਏਜੰਟ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ।

en: Previous Akonadi server error log found.
pa: ਪਿਛਲਾ ਅਕੌਂਡੀ ਸਰਵਰ ਗਲਤੀ ਲਾਗ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ।

en: No current Akonadi control error log found.
pa: ਕੋਈ ਮੌਜੂਦਾ ਅਕੌਂਡੀ ਕੰਟਰੋਲ ਗਲਤੀ ਲਾਗ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ।

en: Current Akonadi control error log found.
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਅਕੌਂਡੀ ਕੰਟਰੋਲ ਗਲਤੀ ਲਾਗ ਲੱਭਿਆ।

en: Save Test Report
pa: ਟੈਸਟ ਰਿਪੋਰਟ ਸੰਭਾਲੋ

en: Could not open file '%1'
pa: ਫਾਇਲ '%1' ਖੋਲ੍ਹੀ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Details
pa: ਵੇਰਵਾ

en: &New Folder...
pa: ਨਵਾਂ ਫੋਲਡਰ(&N)...

en: Folder &Properties
pa: ਫੋਲਡਰ ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ(&P)

en: &Paste
pa: ਚੇਪੋ(&P)

en: Manage Local &Subscriptions...
pa: ਲੋਕਲ ਮੈਂਬਰੀ ਪਰਬੰਧ(&S)....

en: Add to Favorite Folders
pa: ਪਸੰਦੀਦਾ ਫੋਲਡਰ 'ਚ ਸ਼ਾਮਲ

en: Remove from Favorite Folders
pa: ਪਸੰਦੀਦਾ ਫੋਲਡਰ ਤੋਂ ਹਟਾਓ

en: Rename Favorite...
pa: ਪਸੰਦੀਦਾ ਨਾਂ ਬਦਲੋ...

en: Copy Folder To...
pa: ਫੋਲਡਰ ਕਾਪੀ ਕਰੋ...

en: Copy Item To...
pa: ਆਈਟਮ ਕਾਪੀ ਕਰੋ...

en: Move Item To...
pa: ਆਈਟਮ ਭੇਜੋ...

en: Move Folder To...
pa: ਫੋਲਡਰ ਭੇਜੋ...

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
pa[0]: ਫੋਲਡਰ ਕਾਪੀ ਕਰੋ(&C)
pa[1]: %1 ਫੋਲਡਰ ਕਾਪੀ ਕਰੋ(&C)

en: &Copy Item | &Copy %1 Items
pa[0]: ਆਈਟਮ ਕਾਪੀ ਕਰੋ(&C)
pa[1]: %1 ਆਈਟਮਾਂ ਕਾਪੀ ਕਰੋ(&C)

en: &Delete Item | &Delete %1 Items
pa[0]: ਆਈਟਮ ਹਟਾਓ(&D)
pa[1]: %1 ਆਈਟਮਾਂ ਹਟਾਓ(&D)

en: Could not delete folder: %1
pa: ਫੋਲਡਰ ਹਟਾਇਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ: %1

en: Could not paste data: %1
pa: ਡਾਟਾ ਪਾਰਸ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ: %1

en: Copy to This Folder
pa: ਇਹ ਫੋਲਡਰ ਕਾਪੀ ਕਰੋ
