akonadi - en to sl translation catalogue (445 entries)

en: There is currently no account configured.
sl: Trenutno ni nastavljenega računa.

en: Accounts integration is not supported
sl: Integracija računov ni podprta

en: Unable to register object at dbus: %1
sl: Registracija predmeta na D-Busu ni uspela: %1

[ctx: Name and type of Akonadi resource]
en: %1 of type %2
sl: %1 vrste %2

[ctx: @info:shell]
en: Agent identifier
sl: Določilnik posrednika

en: Akonadi Agent
sl: Akonadijev posrednik

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
sl: Pripravljen

[ctx: @info:status]
en: Offline
sl: Nepovezan

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
sl: Usklajevanje …

[ctx: @info:status]
en: Error.
sl: Napaka.

[ctx: @info:status]
en: Not configured
sl: Ni nastavljeno

[ctx: @label command line option]
en: Resource identifier
sl: Določilnik vira

en: Akonadi Resource
sl: Vir Akonadi

[ctx: @info]
en: Invalid item retrieved
sl: Pridobljen neveljaven predmet

[ctx: @info]
en: Error while creating item: %1
sl: Napaka med ustvarjanjem predmeta: %1

[ctx: @info]
en: Error while updating collection: %1
sl: Napaka med posodabljanjem zbirke: %1

[ctx: @info]
en: Updating local collection failed: %1.
sl: Posodabljanje krajevne zbirke ni uspelo: %1.

[ctx: @info]
en: Updating local items failed: %1.
sl: Posodabljanje krajevnih predmetov ni uspelo: %1.

[ctx: @info]
en: Cannot fetch item in offline mode.
sl: V nepovezanem načinu ni mogoče pridobiti predmeta.

[ctx: @info:status]
en: Syncing folder '%1'
sl: Usklajevanje mape »%1«

en: Failed to retrieve collection for sync.
sl: Pridobivanje zbirke za uskladitev ni uspelo.

en: Failed to retrieve collection for attribute sync.
sl: Pridobivanje zbirke za uskladitev atributov ni uspelo.

en: The requested item no longer exists
sl: Zahtevan predmet ne obstaja več

[ctx: @info]
en: Job canceled.
sl: Posel preklican.

en: Akonadi server manipulation tool
    
    Commands:
      start          Starts the Akonadi server with all its processes
      stop           Stops the Akonadi server and all its processes cleanly
      restart        Restart Akonadi server with all its processes
      status         Shows a status overview of the Akonadi server
      instances      List all existing Akonadi instances
      vacuum         Vacuum internal storage (WARNING: needs a lot of time and disk
                     space!)
      fsck           Check (and attempt to fix) consistency of the internal storage
                     (can take some time)
sl: Orodje za manipulacijo strežnika Akonadi
    
    Ukazi:
       start          Zažene strežnik Akonadi z vsemi njegovimi procesi
       stop          Čisto ustavi strežnik Akonadi in vse njegove procese
       restart          Znova zaženi strežnik Akonadi z vsemi njegovimi procesi
       status          Prikaže pregled stanja strežnika Akonadi
       instances          Seznam vseh obstoječih pojavkov Akonadi
       vakuum          Vakuumski notranji pomnilnik (OPOZORILO: potrebuje veliko
                        časa in prostora na disku
       fsck          Preveri (in poskusi popraviti) skladnost notranjega pomnilnika
                      (lahko traja nekaj časa)

en: Wait for server shutdown to complete.
sl: Počakajte, da se zaustavitev strežnika zaključi.

en: Command to execute
sl: Ukaz za izvajanje

en: Configuration Dialog
sl: Pogovorno okno za konfiguracijo

en: Allows to configure an agent or resource
sl: Omogoča konfiguracijo agenta ali vira

en: The agent identifier
sl: Določilnik agenta

en: Required identifier argument missing.
sl: Manjka zahtevani argument določilnika.

en: No such agent found "%1"
sl: Ni najdenega takega agenta "%1"

en: No such collection.
sl: Takšne zbirke ni.

en: Found unresolved orphan collections
sl: Najdene nerazrešene osirotele zbirke

en: Did not find other item for conflict handling
sl: Drugi predmet za obravnavo spora ni bil najden

en: Agent instance creation timed out.
sl: Čas za ustvarjanje primerka posrednika je pretekel.

en: Unable to obtain agent type '%1'.
sl: Vrste posrednika »%1« ni mogoče pridobiti.

en: Unable to create agent instance.
sl: Ni mogoče ustvariti primerka posrednika.

en: Invalid collection instance.
sl: Neveljaven primerek zbirke.

en: Invalid resource instance.
sl: Neveljaven primerek vira.

en: Unable to obtain D-Bus interface for resource '%1'
sl: Ni mogoče pridobiti vmesnika D-Bus za vir »%1«

en: Collection attributes synchronization timed out.
sl: Čas za usklajevanje atributov zbirke je pretekel.

en: Invalid collection to copy
sl: Neveljavna zbirka za kopiranje

en: Invalid destination collection
sl: Neveljavna ciljna zbirka

en: Invalid parent
sl: Neveljaven nadrejeni

en: Failed to parse Collection from response
sl: Ni bilo mogoče razčleniti zbirke v odgovoru

en: Invalid collection
sl: Neveljavna zbirka

en: Invalid collection given.
sl: Dana je bila neveljavna zbirka.

en: No objects specified for moving
sl: Za premikanje ni določen noben predmet

en: No valid destination specified
sl: Določen ni noben veljaven cilj

en: Invalid collection.
sl: Neveljavna zbirka.

en: Invalid parent collection
sl: Neveljavna nadrejena zbirka

en: Cannot connect to the Akonadi service.
sl: Ni se mogoče povezati s storitvijo Akonadi.

en: The protocol version of the Akonadi server is incompatible. Make sure you have a compatible version installed.
sl: Različica protokola strežnika Akonadi ni združljiva. Prepričajte se, da imate nameščeno združljivo različico.

en: User canceled operation.
sl: Uporabnik je preklical opravilo.

en: Unknown error.
sl: Neznana napaka.

en: Unexpected response
sl: Nepričakovan odgovor

en: Resource synchronization timed out.
sl: Čas za usklajevanje vira je pretekel.

en: Could not fetch root collection of resource %1.
sl: Vrhovne zbirke vira %1 ni bilo mogoče pridobiti.

en: No resource ID given.
sl: ID vira ni bil podan.

en: Invalid resource identifier '%1'
sl: Neveljaven določilnik vira »%1«

en: Failed to configure default resource via D-Bus.
sl: Nastavljanje privzetega vira preko D-Busa ni uspelo.

en: Failed to fetch the resource collection.
sl: Pridobivanje zbirke vira ni uspelo.

en: Timeout trying to get lock.
sl: Čas za pridobivanje zaklepa je pretekel.

en: Failed to create tag.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti oznake.

en: Move to trash collection failed, aborting trash operation
sl: Premikanje v zbirko smeti ni uspelo, prekinjanje opravila

en: Invalid items passed
sl: Podani neveljavni predmeti

en: Invalid collection passed
sl: Podana neveljavna zbirka

en: No valid collection or empty itemlist
sl: Ni veljavne zbirke ali pa je seznam predmetov prazen

en: Could not find restore collection and restore resource is not available
sl: Zbirke za obnovitev ni bilo mogoče najti, vir za obnovitev pa ni na voljo

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @info:status]
en: Loading...
sl: Nalaganje …

en: The target collection '%1' contains already
    a collection with name '%2'.
sl: Ciljna zbirka »%1« že vsebuje
    zbirko z imenom »%2«.

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @info]
en: Could not copy item: <message>%1</message>
sl: Predmeta ni bilo mogoče kopirati: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not copy collection: <message>%1</message>
sl: Zbirke ni bilo mogoče kopirati: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move item: <message>%1</message>
sl: Predmeta ni bilo mogoče premakniti: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move collection: <message>%1</message>
sl: Zbirke ni bilo mogoče premakniti: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not link entity: <message>%1</message>
sl: Entitete ni bilo mogoče povezati: <message>%1</message>

en: Favorite Folders
sl: Priljubljene mape

en: Total Messages
sl: Skupno sporočil

en: Unread Messages
sl: Neprebrana sporočila

[ctx: @info:tooltip Quota: 10% (300 MiB/3 GiB)]
en: <strong>Quota</strong>: %1% (%2/%3)<br>
sl: <strong>Kvota</strong>: %1% (%2/%3)<br>

en: Storage Size
sl: Velikost shrambe

en: Subfolder Storage Size
sl: Velikost shrambe v podmapi

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
sl: Neprebranih

[ctx: number of entities in the collection]
en: Total
sl: Skupno

[ctx: collection size]
en: Size
sl: Velikost

en: Tag
sl: Oznaka

en: Unable to fetch item for index
sl: Predmeta ni mogoče pridobiti za ustvarjanje kazala

en: Index is no longer available
sl: Kazalo ni več na voljo

en: Payload part '%1' is not available for this index
sl: Del vsebine »%1« za to kazalo ni na voljo

en: No session available for this index
sl: Za to kazalo ni na voljo nobene seje

en: No item available for this index
sl: Za to kazalo ni na voljo nobenega predmeta

en: Unnamed plugin
sl: Neimenovan vstavek

en: No description available
sl: Opis ni na voljo

en: The Akonadi server protocol version differs from the protocol version used by this application.
    If you recently updated your system please log out and back in to make sure all applications use the correct protocol version.
sl: Različica protokola strežnika Akonadi se ne ujema z različico protokola, ki jo uporablja ta program.
    Če ste nedavno posodobili vaš sistem, se odjavite in znova prijavite, da se prepričate, da vsi programi uporabljajo pravilno različico protokola.

en: There are no Akonadi Agents available. Please verify your KDE PIM installation.
sl: Na voljo ni nobenih posrednikov za Akonadi. Preverite vašo namestitev KDE PIM.

en: Protocol version mismatch. Server version is older (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart the Akonadi server.
sl: Neujemanje različice protokola. Različica na strežniku (%1) je starejša od naše (%2). Če ste nedavno posodobili sistem, znova zaženite strežnik Akonadi.

en: Protocol version mismatch. Server version is newer (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart all KDE PIM applications.
sl: Neujemanje različice protokola. Različica na strežniku (%1) je novejša od naše (%2). Če ste nedavno posodobili sistem, znova zaženite vse programe KDE PIM.

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Offline)
sl: %1 (Nepovezan)

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Default)
sl: %1 (Privzeto)

[ctx: @title:dialog]
en: Configure %1
sl: Konfiguriraj %1

[ctx: @info]
en: Modify or delete this account agent.
sl: Spremeni ali izbriši tega agenta računa.

[ctx: @action:button]
en: Modify
sl: Spremeni

[ctx: @action:button]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: @action:button]
en: Add Account
sl: Dodaj račun

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagManagementDialog)
en: Manage Tags
sl: Upravljanje oznak

[ctx: @title:dialog]
en: Confirm Tag Deletion
sl: Potrdi brisanje oznake

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to delete tag <b>%1</b>?
sl: Ali resnično želite odstraniti oznako <b>%1</b>?

en: You won't be able to revert this action.
sl: Tega dejanja ne boste mogli razveljaviti.

[ctx: @info:placeholder]
en: Create a New Tag…
sl: Ustvari novo oznako…

[ctx: @action:button]
en: Add Tag
sl: Dodaj oznako

en: Akonadi Self Test
sl: Samodejni preizkus strežnika Akonadi

en: Checks and reports state of Akonadi server
sl: Preizkusi in poroča o stanju strežnika Akonadi

en: Namespace for starting multiple Akonadi instances in the same user session
sl: Imenski prostor za zagon več pojavkov Akonadi v isti uporabnikovi seji

en: &New Agent Instance...
sl: &Nov primerek posrednika …

en: &Delete Agent Instance
sl: Izbriši primerek posrednika

en: &Configure Agent Instance
sl: Nastavi primerek posrednika

[ctx: @title:window]
en: New Agent Instance
sl: Nov primerek posrednika

en: Could not create agent instance: %1
sl: Primerka posrednika ni bilo mogoče ustvariti: %1

[ctx: @title:window]
en: Agent Instance Creation Failed
sl: Ustvarjanje primerka posrednika ni uspelo

[ctx: @title:window]
en: Delete Agent Instance?
sl: Izbrišem primerek posrednika?

en: Do you really want to delete the selected agent instance?
sl: Ali res želite izbrisati izbran primerek posrednika?

[ctx: @title:window, %1 = agent name]
en: %1 Configuration
sl: %1 konfiguracija

en: Unable to access D-Bus interface of created agent.
sl: Ni mogoče dostopati do vmesnika D-Bus ustvarjenega posrednika.

en: The configuration dialog has been opened in another window
sl: Pogovor za nastavitve je bil odprt v drugem oknu

en: Configuration for %1 is already opened elsewhere.
sl: Nastavitev %1 je že odprta drugje.

en: Failed to register %1 configuration dialog.
sl: Ni bilo mogoče registrirati nastavitve %1.

[ctx: @title:window]
en: Configure Account
sl: Konfiguriraj račun

[ctx: @item:textbox]
en: Search types
sl: Poišči vrste

en: minute | minutes
sl[0]: minut
sl[1]: minuta
sl[2]: minuti
sl[3]: minute

en: Retrieval
sl: Pridobivanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inherit)
en: Use options from parent folder or account
sl: Uporabi možnosti iz nadrejene mape ali računa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, syncOnDemand)
en: Synchronize when selecting this folder
sl: Uskladi ob izboru te mape

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Synchronize after:
sl: Uskladi po:

[ctx: never check the cache]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, checkInterval)
en: Never
sl: Nikoli

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, checkInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: minutes
sl: minut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPartsLabel)
en: Locally cached parts:
sl: Krajevno predpomnjeni deli:

note: i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, localParts)
en: Locally Cached Parts
sl: Krajevno predpomnjeni deli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, retrievalOptionsLabel)
en: Retrieval Options:
sl: Možnosti pridobivanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveFullMessages)
en: Always retrieve full &messages
sl: Vedno pridobi celotna sporočila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveOnlyHeaders)
en: &Retrieve message bodies on demand
sl: Telesa sporočil p&ridobi na zahtevo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keep message bodies locally for:
sl: Telesa sporočil ohrani krajevno:

[ctx: no cache timeout]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: Forever
sl: Trajno

en: Collection cache cleared. You should restart Akonadi now.
sl: Počiščen predpomnilnik zbirke. Zdaj bi morali znova zagnati Akonadi.

en: The collection '%1' contains %2 items without Remote ID. Those items were likely never uploaded to the destination server, so clearing this collection means that those <b>data will be lost</b>. Are you sure you want to proceed?
sl: Zbirka »%1« vsebuje %2 elementov brez oddaljenega določilnika. Ti predmeti verjetno nikoli niso bili naloženi na ciljni strežnik, zato čiščenje te zbirke pomeni, da bodo ti <b>podatki izgubljeni</b>. Ste prepričani, da želite nadaljevati?

[ctx: @info Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
sl: Poišči

[ctx: @option:check]
en: Use folder by default
sl: Privzeto uporabi mapo

[ctx: @action:button]
en: &New Subfolder...
sl: &Nova podmapa...

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new subfolder under the currently selected folder
sl: Ustvari novo podmapo pod trenutno izbrano mapo

[ctx: @title:window]
en: New Folder
sl: Nova mapa

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
sl: Ime

en: Could not create folder: %1
sl: Ni bilo mogoče ustvariti mape: %1

[ctx: @title:window]
en: Folder Creation Failed
sl: Ustvarjanje mape ni uspelo

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
sl: Splošno

[ctx: @label]
en: One object | %1 objects
sl[0]: %1 predmetov
sl[1]: %1 predmet
sl[2]: %1 predmeta
sl[3]: %1 predmeti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customIconCheckbox)
en: &Use custom icon:
sl: &Uporabi ikono po meri:

note: i18n: ectx: property (icon), widget (KIconButton, customIcon)
en: folder
sl: mapa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statsBox)
en: Statistics
sl: Statistika

[ctx: object names]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Content:
sl: Vsebina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: 0 objects
sl: 0 predmetov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size:
sl: Velikost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: 0 Byte
sl: 0 bajtov

en: Remember that indexing can take some minutes.
sl: Zapomnite si, da lahko izgrajevanje kazala traja nekaj minut.

en: Maintenance
sl: Vzdrževanje

en: Error while retrieving indexed items count
sl: Napaka med pridobivanjem števila predmetov iz kazala

en: Indexed %1 item in this folder | Indexed %1 items in this folder
sl[0]: %1 predmetov iz te mape je bilo dodanih v kazalo
sl[1]: %1 predmet iz te mape je bil dodan v kazalo
sl[2]: %1 predmeta iz te mape sta bila dodana v kazalo
sl[3]: %1 predmeti iz te mape so bili dodani v kazalo

en: Calculating indexed items...
sl: Preračunavanje predmetov v kazalu …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder type:
sl: Vrsta mape:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderTypeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderSizeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, itemsCountLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unreadItemsCountLbl)
en: unknown
sl: neznana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: File size:
sl: Velikost datoteke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Total items:
sl: Skupno predmetov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Unread items:
sl: Neprebrani predmeti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexingLabel)
en: Indexing:
sl: Izgradnja kazala:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableIndexingChkBox)
en: Enable fulltext indexing
sl: Omogoči izgradnjo kazala s celotnim besedilom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexedCountLbl)
en: Retrieving indexed items count...
sl: Pridobivanje števila predmetov v kazalu …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reindexButton)
en: Reindex folder
sl: Znova izgradi kazalo mape

[ctx: @info:placeholder]
en: No Folder
sl: Ni mape

[ctx: @info:tooltip]
en: Open collection dialog
sl: Odpri pogovorno okno zbirke

[ctx: @title:window]
en: Select a Collection
sl: Izberi zbirko

en: Modification Time
sl: Čas spremembe

en: Flags
sl: Zastavice

en: Attribute: %1
sl: Atribut: %1

[ctx: @title:window]
en: Conflict Resolution
sl: Razreševanje sporov

[ctx: @action:button]
en: Take my version
sl: Uporabi mojo različico

[ctx: @action:button]
en: Take their version
sl: Uporabi njihovo različico

[ctx: @action:button]
en: Keep both versions
sl: Ohrani obe različici

[ctx: @label:textbox]
en: <qt>Your changes conflict with those made by someone else meanwhile.<br>Unless one version can just be thrown away, you will have to integrate those changes manually.<br>Click on <a href="opentexteditor">"Open text editor"</a> to keep a copy of the texts, then select which version is most correct, then re-open it and modify it again to add what's missing.
sl: <qt>Vaše spremembe so v sporu s spremembami, ki jih je med vašim urejanjem opravil nekdo drug.<br>V primeru, da ene izmed različic ne morete zavreči, boste morali spremembe uveljaviti ročno.<br>Kliknite na <a href="opentexteditor">»Odpri urejevalnik besedila«</a>, da ohranite kopijo besedil, nato pa izberite najbolj pravilno različico in jo spet spremenite, da dodate, kar manjka.

en: Data
sl: Podatki

en: Starting Akonadi server...
sl: Zaganjanje strežnika Akonadi …

en: Stopping Akonadi server...
sl: Zaustavljanje strežnika Akonadi …

en: &Move Here
sl: Pre&makni sem

en: &Copy Here
sl: Kopiraj sem

en: &Link Here
sl: Poveži sem

en: C&ancel
sl: Prekliči

[ctx: %1 is a reason why]
en: Cannot connect to the Personal information management service.
    
    %1
sl: Ni se mogoče povezati s storitvijo Upravljanja z osebnimi podatki.
    
    %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Personal information management service is starting...
sl: Storitev upravljanja z osebnimi podatki se zaganja...

en: Personal information management service is starting...
sl: Storitev upravljanja z osebnimi podatki se zaganja …

[ctx: @info:tooltip]
en: Personal information management service is shutting down...
sl: Storitev upravljanja z osebnimi podatki se zaustavlja...

en: Personal information management service is shutting down...
sl: Storitev upravljanja z osebnimi podatki se zaustavlja …

[ctx: @info:tooltip]
en: Personal information management service is performing a database upgrade.
sl: Storitev upravljanja z osebnimi podatki izvaja nadgradnjo podatkovne zbirke.

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
    This happens after a software update and is necessary to optimize performance.
    Depending on the amount of personal information, this might take a few minutes.
sl: Storitev upravljanja z osebnimi podatki izvaja nadgradnjo podatkovne zbirke. Do nje pride po nadgradnji programske opreme in je potrebna za optimizacijo hitrosti delovanja.
    Nadgradnja lahko traja nekaj minut, odvisno od količine osebnih podatkov.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, notRunningPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notRunningDescription)
en: A required background service is not running. This application cannot be used without it.
sl: Zahtevana storitev v zaledju se ne izvaja. Te aplikacije ni mogoče uporabljati brez nje.

[ctx: @action:button Start the Akonadi server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start
sl: Zaženi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, brokenPage)
en: A required background service is not operational.
    Click on "Details..." to obtain detailed information on this problem.
sl: Zahtevana storitev v zaledju ne deluje.
    Kliknite na "Podrobnosti..." za pridobitev podrobnih informacij o tej težavi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, brokenDescription)
en: <html><head/><body><p>A required background service is not operational.</p><p>See <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi#If_Akonadi_Reports_Broken_or_Non-operational">FAQ</a> for troubleshooting tips.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Potrebna storitev v ozadju ne deluje.</p><p>Glejte <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi#If_Akonadi_Reports_Broken_or_Non-operational">Pogosta vprašanja</a> za nasvete za odpravljanje težav.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selfTestButton)
en: Details...
sl: Podrobnosti …

en: Do you want to remove account '%1'?
sl: Ali želite odstraniti račun »%1«?

[ctx: @title:window]
en: Remove account?
sl: Naj odstranim račun?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, accountOnCurrentActivity)
en: Show only account on current activity
sl: Prikaži samo račun za trenutno dejavnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Incoming accounts (add at least one):
sl: Dohodni računi (dodajte vsaj enega):

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, mFilterAccount)
en: Filter…
sl: Filter …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mAddAccountButton)
en: A&dd...
sl: &Dodaj …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyAccountButton)
en: &Modify...
sl: Spre&meni …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveAccountButton)
en: R&emove
sl: Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRestartAccountButton)
en: Restart
sl: Znova zaženi

en: Recent Folder
sl: Nedavna mapa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameFavoriteDialog)
en: Rename Favorite
sl: Preimenuj priljubljeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
sl: Ime:

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Server Self-Test
sl: Samodejni preizkus strežnika Akonadi

en: Save Report...
sl: Shrani poročilo …

en: Copy Report to Clipboard
sl: Kopiraj poročilo v odložišče

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration and was found on your system.
sl: Trenutne nastavitve strežnika Akonadi zahtevajo gonilnik QtSQL %1, ki je bil najden na sistemu.

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration.
    The following drivers are installed: %2.
    Make sure the required driver is installed.
sl: Trenutne nastavitve strežnika Akonadi zahtevajo gonilnik QtSQL »%1«.
    Nameščeni so naslednji gonilniki: %2.
    Prepričajte se, da je zahtevan gonilnik nameščen.

en: Database driver found.
sl: Gonilnik podatkovne zbirke je bil najden.

en: Database driver not found.
sl: Gonilnik podatkovne zbirke ni bil najden.

en: MySQL server executable not tested.
sl: Izvedljivi program strežnika MySQL ni bil preizkušen.

en: The current configuration does not require an internal MySQL server.
sl: Trenutne nastavitve ne zahtevajo notranjega strežnika MySQL.

en: You have currently configured Akonadi to use the MySQL server '%1'.
    Make sure you have the MySQL server installed, set the correct path and ensure you have the necessary read and execution rights on the server executable. The server executable is typically called 'mysqld'; its location varies depending on the distribution.
sl: Akonadi je trenutno nastavljen za uporabo strežnika MySQL »%1«.
    Prepričajte se, da je strežnik MySQL nameščen, nastavite pravilno pot in se prepričajte, da imate na strežniku potrebna dovoljenja za branje in izvajanje. Izvedljivi program strežnika se običajno imenuje »mysqld«, njegovo mesto pa je odvisno od distribucije operacijskega sistema.

en: MySQL server not found.
sl: Strežnik MySQL ni bil najden.

en: MySQL server not readable.
sl: Strežnik MySQL ni berljiv.

en: MySQL server not executable.
sl: Strežnik MySQL ni izvedljiv.

en: MySQL found with unexpected name.
sl: Strežnik MySQL je bil najden, vendar ima nepričakovano ime.

en: MySQL server found.
sl: Strežnik MySQL je bil najden.

en: MySQL server found: %1
sl: Strežnik MySQL je bil najden: %1

en: MySQL server is executable.
sl: Strežnik MySQL je izvedljiv.

en: Executing the MySQL server '%1' failed with the following error message: '%2'
sl: Izvajanje strežnika MySQL »%1« je spodletelo z naslednjim sporočilom o napaki: »%2«

en: Executing the MySQL server failed.
sl: Izvajanje strežnika MySQL ni uspelo.

en: MySQL server error log not tested.
sl: Dnevnik napak strežnika MySQL ni bil preizkušen.

en: No current MySQL error log found.
sl: Trenutni dnevnik napak MySQL ni bil najden.

en: The MySQL server did not report any errors during this startup. The log can be found in '%1'.
sl: Strežnik MySQL med tem zagonom ni poročal o napakah. Dnevnik lahko najdete v »%1«.

en: MySQL error log not readable.
sl: Dnevnik napak MySQL ni berljiv.

en: A MySQL server error log file was found but is not readable: %1
sl: Datoteka dnevnika napak strežnika MySQL je bila najdena, vendar ni berljiva: %1

en: MySQL server log contains errors.
sl: Dnevnik strežnika MySQL vsebuje napake.

en: The MySQL server error log file '%1' contains errors.
sl: Datoteka dnevnika napak strežnika MySQL »%1« vsebuje napake.

en: MySQL server log contains warnings.
sl: Dnevnik strežnika MySQL vsebuje opozorila.

en: The MySQL server log file '%1' contains warnings.
sl: Datoteka dnevnika strežnika MySQL »%1« vsebuje opozorila.

en: MySQL server log contains no errors.
sl: Dnevnik strežnika MySQL ne vsebuje napak.

en: The MySQL server log file '%1' does not contain any errors or warnings.
sl: Datoteka dnevnika strežnika MySQL »%1« ne vsebuje nobene napake ali opozorila.

en: MySQL server configuration not tested.
sl: Nastavitve strežnika MySQL niso bile preizkušene.

en: MySQL server default configuration found.
sl: Najdene so bile privzete nastavitve strežnika MySQL.

en: The default configuration for the MySQL server was found and is readable at %1.
sl: V %1 so bile najdene berljive privzete nastavitve strežnika MySQL.

en: MySQL server default configuration not found.
sl: Privzete nastavitve strežnika MySQL niso bile najdene.

en: The default configuration for the MySQL server was not found or was not readable. Check your Akonadi installation is complete and you have all required access rights.
sl: Privzete nastavitve strežnika MySQL niso bile najdene ali pa niso berljive. Preverite, ali je namestitev Akonadija pravilna in ali imate vsa potrebna dovoljenja za dostop.

en: MySQL server custom configuration not available.
sl: Prilagojene nastavitve strežnika MySQL niso na voljo.

en: The custom configuration for the MySQL server was not found but is optional.
sl: Prilagojene nastavitve strežnika MySQL niso bile najdene, vendar tudi niso obvezne.

en: MySQL server custom configuration found.
sl: Najdene so bile prilagojene nastavitve strežnika MySQL.

en: The custom configuration for the MySQL server was found and is readable at %1
sl: V %1 so bile najdene berljive prilagojene nastavitve strežnika MySQL

en: MySQL server custom configuration not readable.
sl: Prilagojene nastavitve strežnika MySQL niso berljive.

en: The custom configuration for the MySQL server was found at %1 but is not readable. Check your access rights.
sl: V %1 so bile najdene berljive prilagojene nastavitve strežnika MySQL, vendar niso berljive. Preverite svoja dovoljenja za dostop.

en: MySQL server configuration not found or not readable.
sl: Nastavitve strežnika MySQL niso bile najdene ali pa niso berljive.

en: The MySQL server configuration was not found or is not readable.
sl: Nastavitve strežnika MySQL niso bile najdene ali pa niso berljive.

en: MySQL server configuration is usable.
sl: Nastavitve strežnika MySQL so uporabne.

en: The MySQL server configuration was found at %1 and is readable.
sl: Nastavitve strežnika MySQL so bile najdene v %1 in so berljive.

en: Cannot connect to PostgreSQL server.
sl: Ni se bilo mogoče povezati s strežnikom PostgreSQL.

en: PostgreSQL server found.
sl: Strežnik PostgreSQL je bil najden.

en: The PostgreSQL server was found and connection is working.
sl: Strežnik PostgreSQL je bil najden, povezava pa je delujoča.

en: akonadictl not found
sl: akonadictl ni bil najden

en: The program 'akonadictl' needs to be accessible in $PATH. Make sure you have the Akonadi server installed.
sl: Program »akonadictl« mora biti dostopen v eni izmed map iz spremenljivke $PATH. Prepričajte se, da je strežnik Akonadi nameščen.

en: akonadictl found and usable
sl: akonadictl je bil najden in je uporaben

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found and could be executed successfully.
    Result:
    %2
sl: Program »%1« za nadzor strežnika Akonadi je bil najden in se je lahko izvedel uspešno.
    Rezultat:
    %2

en: akonadictl found but not usable
sl: akonadictl je bil najden, vendar ni uporaben

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found but could not be executed successfully.
    Result:
    %2
    Make sure the Akonadi server is installed correctly.
sl: Program »%1« za nadzor strežnika Akonadi je bil najden, vendar se ni mogel uspešno izvesti.
    Rezultat:
    %2
    Poskrbite, da je strežnik Akonadi nameščen pravilno.

en: Akonadi control process registered at D-Bus.
sl: Nadzorno opravilo Akondija je registrirano na D-Bus.

en: The Akonadi control process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
sl: Nadzorno opravilo Akondija je registrirano na D-Bus, kar običajno pomeni, da je delujoče.

en: Akonadi control process not registered at D-Bus.
sl: Nadzorno opravilo Akondija ni registrirano na D-Bus.

en: The Akonadi control process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
sl: Nadzorno opravilo Akondija ni registrirano na D-Bus, kar običajno pomeni, da ni bilo zagnano ali pa je med zagonom naletelo na usodno napako.

en: Akonadi server process registered at D-Bus.
sl: Strežniško opravilo Akondija je registrirano na D-Bus.

en: The Akonadi server process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
sl: Strežniško opravilo Akondija je registrirano na D-Bus, kar običajno pomeni, da je delujoče.

en: Akonadi server process not registered at D-Bus.
sl: Strežniško opravilo Akondija ni registrirano na D-Bus.

en: The Akonadi server process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
sl: Strežniško opravilo Akondija ni registrirano na D-Bus, kar običajno pomeni, da ni bilo zagnano ali pa je med zagonom naletelo na usodno napako.

en: Protocol version check not possible.
sl: Preverjanje različice protokola ni mogoče.

en: Without a connection to the server it is not possible to check if the protocol version meets the requirements.
sl: Brez povezave s strežnikom ni mogoče preveriti, ali različica protokola ustreza zahtevam.

en: Server protocol version is too old.
sl: Različica protokola strežnika je prestara.

en: The server protocol version is %1, but version %2 is required by the client. If you recently updated KDE PIM, please make sure to restart both Akonadi and KDE PIM applications.
sl: Različica protokola strežnika je %1, toda zahtevana je %2 ali novejša. Če ste nedavno posodobili KDE PIM, znova zaženite tako programe KDE PIM kot tudi Akonadi.

en: Server protocol version is too new.
sl: Različica protokola strežnika je preveč nova.

en: Server protocol version matches.
sl: Različica protokola strežnika se ujema.

en: The current Protocol version is %1.
sl: Trenutna različica protokola je %1.

en: Resource agents found.
sl: Posredniki virov so bili najdeni.

en: At least one resource agent has been found.
sl: Najden je bil vsaj en posrednik vira.

en: No resource agents found.
sl: Brez najdenih posrednikov virov.

en: No resource agents have been found, Akonadi is not usable without at least one. This usually means that no resource agents are installed or that there is a setup problem. The following paths have been searched: '%1'. The XDG_DATA_DIRS environment variable is set to '%2'; make sure this includes all paths where Akonadi agents are installed.
sl: Najden ni bil noben posrednik virov. Za uporabo Akonadija je potreben vsaj en. To običajno pomeni, da ni nameščen noben posrednik vira ali pa gre za težavo z namestitvijo. Preiskane so bile naslednje mape: »%1«. Okoljska spremenljivka XDG_DATA_DIRS je nastavljena na »%2«. Prepričajte se, da to vsebuje vse mape, kjer so nameščeni Akonadijevi posredniki.

en: No current Akonadi server error log found.
sl: Trenutni dnevnik napak strežnika Akonadi ni bil najden.

en: The Akonadi server did not report any errors during its current startup.
sl: Strežnik Akonadi med trenutnim zagonom ni poročal o napakah.

en: Current Akonadi server error log found.
sl: Najden je bil trenutni dnevnik napak strežnika Akonadi.

en: The Akonadi server reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
sl: Strežnik Akonadi je med trenutnim zagonom poročal o napakah. Dnevnik lahko najdete v %1.

en: No previous Akonadi server error log found.
sl: Prejšnji dnevnik napak strežnika Akonadi ni bil najden.

en: The Akonadi server did not report any errors during its previous startup.
sl: Strežnik Akonadi med prejšnjim zagonom ni poročal o napakah.

en: Previous Akonadi server error log found.
sl: Najden je bil prejšnji dnevnik napak strežnika Akonadi.

en: The Akonadi server reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
sl: Strežnik Akonadi je med prejšnjim zagonom poročal o napakah. Dnevnik lahko najdete v %1.

en: No current Akonadi control error log found.
sl: Trenutni dnevnik napak nadzora Akonadija ni bil najden.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its current startup.
sl: Nadzorno opravilo Akonadija med trenutnim zagonom ni poročalo o napakah.

en: Current Akonadi control error log found.
sl: Najden je bil trenutni dnevnik napak nadzora Akonadija.

en: The Akonadi control process reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
sl: Nadzorno opravilo Akonadija je med trenutnim zagonom poročalo o napakah. Dnevnik lahko najdete v %1.

en: No previous Akonadi control error log found.
sl: Prejšnji dnevnik napak nadzora Akonadija ni bil najden.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its previous startup.
sl: Nadzorno opravilo Akonadija med prejšnjim zagonom ni poročalo o napakah.

en: Previous Akonadi control error log found.
sl: Najden je bil prejšnji dnevnik napak nadzora Akonadija.

en: The Akonadi control process reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
sl: Nadzorno opravilo Akonadija je med prejšnjim zagonom poročalo o napakah. Dnevnik lahko najdete v %1.

en: Akonadi was started as root
sl: Akonadi je bil zagnan pod uporabnikom root

en: Running Internet-facing applications as root/administrator exposes you to many security risks. MySQL, used by this Akonadi installation, will not allow itself to run as root, to protect you from these risks.
sl: Zaganjanje programov dostopnih iz interneta kot uporabnik root (skrbnik) močno poveča varnostna tveganja. MySQL, ki ga uporablja ta namestitev Akonadija, ne bo dovolil zaganjanja pod uporabnikom root in vas tako obvaroval pred tveganji.

en: Akonadi is not running as root
sl: Akonadi ne teče pod uporabnikom root

en: Akonadi is not running as a root/administrator user, which is the recommended setup for a secure system.
sl: Akonadi ne teče pod uporabnikom root (skrbnikom), kar je priporočena nastavitev za varen sistem.

en: Save Test Report
sl: Shrani poročilo o preizkusu

[ctx: @title:window]
en: Error
sl: Napaka

en: Could not open file '%1'
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke »%1«

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introductionLabel)
en: An error occurred during the startup of the Akonadi server. The following self-tests are supposed to help with tracking down and solving this problem. When requesting support or reporting bugs, please always include this report.
sl: Med zagonom strežnika Akonadi je prišlo do napake. Naslednji preizkusi vam lahko pomagajo pri odkrivanju in reševanju težave. Ob zahtevi po podpori ali poročilu o napaki, vedno priložite to poročilo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Details
sl: Podrobnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p>For more troubleshooting tips please refer to <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>
sl: <p>Za več namigov pri odpravljanju napak se obrnite na <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>

en: &New Folder...
sl: &Nova mapa …

en: New
sl: Nov

en: &Delete Folder
sl: Zbriši mapo

en: Delete
sl: Izbriši

en: &Synchronize Folder
sl: Uskladi mapo

en: Synchronize
sl: Uskladi

en: Folder &Properties
sl: Lastnosti mape

en: Properties
sl: Lastnosti

en: &Paste
sl: Prilepi

en: Paste
sl: Prilepi

en: Manage Local &Subscriptions...
sl: Upravljanje &krajevnih naročnin …

en: Manage Local Subscriptions
sl: Upravljaj krajevne naročnine

en: Add to Favorite Folders
sl: Dodaj med priljubljene mape

en: Add to Favorite
sl: Dodaj med priljubljene

en: Remove from Favorite Folders
sl: Odstrani iz priljubljenih map

en: Remove from Favorite
sl: Odstrani iz priljubljenih

en: Rename Favorite...
sl: Preimenuj priljubljeno …

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Copy Folder To...
sl: Kopiraj mapo v …

en: Copy To
sl: Kopiraj v

en: Copy Item To...
sl: Kopiraj predmet v …

en: Move Item To...
sl: Premakni predmet v …

en: Move To
sl: Premakni v

en: Move Folder To...
sl: Premakni mapo v …

en: &Cut Item
sl: Izreži predmet

en: Cut
sl: Izreži

en: &Cut Folder
sl: Izreži mapo

en: Create Resource
sl: Ustvari vir

en: Delete Resource
sl: Zbriši vir

en: &Resource Properties
sl: Lastnosti vira

en: Synchronize Resource
sl: Uskladi vir

en: Work Offline
sl: Delaj nepovezano

en: &Synchronize Folder Recursively
sl: Rekurzivno u&skladi mapo

en: Synchronize Recursively
sl: Uskladi rekurzivno

en: &Move Folder To Trash
sl: Pre&makni mapo v smeti

en: Move Folder To Trash
sl: Premakni mapo v smeti

en: &Move Item To Trash
sl: Pre&makni predmet v smeti

en: Move Item To Trash
sl: Premakni predmet v smeti

en: &Restore Folder From Trash
sl: Obnovi mapo iz smeti

en: Restore Folder From Trash
sl: Obnovi mapo iz smeti

en: &Restore Item From Trash
sl: Obnovi predmet iz smeti

en: Restore Item From Trash
sl: Obnovi predmet iz smeti

en: &Restore Collection From Trash
sl: Obnovi zbirko iz smeti

en: Restore Collection From Trash
sl: Obnovi zbirko iz smeti

en: &Synchronize Favorite Folders
sl: U&skladi priljubljene mape

en: Synchronize Favorite Folders
sl: Uskladi priljubljene mape

en: Synchronize Folder Tree
sl: Uskladi drevo map

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
sl[0]: Kopiraj %1 map
sl[1]: Kopiraj %1 mapo
sl[2]: Kopiraj %1 mapi
sl[3]: Kopiraj %1 mape

en: &Copy Item | &Copy %1 Items
sl[0]: Kopiraj %1 predmetov
sl[1]: Kopiraj %1 predmet
sl[2]: Kopiraj %1 predmeta
sl[3]: Kopiraj %1 predmete

[ctx: @action]
en: &Cut Item | &Cut %1 Items
sl[0]: Izreži %1 predmetov
sl[1]: Izreži %1 predmet
sl[2]: Izreži %1 predmeta
sl[3]: Izreži %1 predmete

[ctx: @action]
en: &Cut Folder | &Cut %1 Folders
sl[0]: Izreži %1 map
sl[1]: Izreži %1 mapo
sl[2]: Izreži %1 mapi
sl[3]: Izreži %1 mape

en: &Delete Item | &Delete %1 Items
sl[0]: Izbriši %1 predmetov
sl[1]: Izbriši %1 predmet
sl[2]: Izbriši %1 predmeta
sl[3]: Izbriši %1 predmete

[ctx: @action]
en: &Delete Folder | &Delete %1 Folders
sl[0]: Izbriši %1 map
sl[1]: Izbriši %1 mapo
sl[2]: Izbriši %1 mapi
sl[3]: Izbriši %1 mape

[ctx: @action]
en: &Synchronize Folder | &Synchronize %1 Folders
sl[0]: Uskladi %1 map
sl[1]: Uskladi %1 mapo
sl[2]: Uskladi %1 mapi
sl[3]: Uskladi %1 mape

en: &Delete Resource | &Delete %1 Resources
sl[0]: Izbriši %1 virov
sl[1]: Izbriši %1 vir
sl[2]: Izbriši %1 vira
sl[3]: Izbriši %1 vire

en: &Synchronize Resource | &Synchronize %1 Resources
sl[0]: U&skladi %1 virov
sl[1]: U&skladi %1 vir
sl[2]: U&skladi %1 vira
sl[3]: U&skladi %1 vire

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
sl[0]: Kopiraj %1 map
sl[1]: Kopiraj %1 mapo
sl[2]: Kopiraj %1 mapi
sl[3]: Kopiraj %1 mape

en: Copy Item | Copy %1 Items
sl[0]: Kopiraj %1 predmetov
sl[1]: Kopiraj %1 predmet
sl[2]: Kopiraj %1 predmeta
sl[3]: Kopiraj %1 predmete

en: Cut Item | Cut %1 Items
sl[0]: Izreži %1 predmetov
sl[1]: Izreži %1 predmet
sl[2]: Izreži %1 predmeta
sl[3]: Izreži %1 predmete

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
sl[0]: Izreži %1 map
sl[1]: Izreži %1 mapo
sl[2]: Izreži %1 mapi
sl[3]: Izreži %1 mape

en: Delete Item | Delete %1 Items
sl[0]: Izbriši %1 predmetov
sl[1]: Izbriši %1 predmet
sl[2]: Izbriši %1 predmeta
sl[3]: Izbriši %1 predmete

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
sl[0]: Izbriši %1 map
sl[1]: Izbriši %1 mapo
sl[2]: Izbriši %1 mapi
sl[3]: Izbriši %1 mape

en: Synchronize Folder | Synchronize %1 Folders
sl[0]: Uskladi %1 map
sl[1]: Uskladi %1 mapo
sl[2]: Uskladi %1 mapi
sl[3]: Uskladi %1 mape

[ctx: @action]
en: Delete Resource | Delete %1 Resources
sl[0]: Izbriši %1 virov
sl[1]: Izbriši %1 vir
sl[2]: Izbriši %1 vira
sl[3]: Izbriši %1 vire

[ctx: @action]
en: Synchronize Resource | Synchronize %1 Resources
sl[0]: Uskladi %1 virov
sl[1]: Uskladi %1 vir
sl[2]: Uskladi %1 vira
sl[3]: Uskladi %1 vire

[ctx: @label:textbox name of Akonadi folder]
en: Name
sl: Ime

en: Do you really want to delete this folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 folders and all their sub-folders?
sl[0]: Ali resnično želite izbrisati %1 map in vse podmape?
sl[1]: Ali resnično želite izbrisati %1 mapo in vse podmape?
sl[2]: Ali resnično želite izbrisati %1 mapi in vse podmape?
sl[3]: Ali resnično želite izbrisati %1 mape in vse podmape?

[ctx: @title:window]
en: Delete Folder? | Delete Folders?
sl[0]: Naj izbrišem mape?
sl[1]: Naj izbrišem mapo?
sl[2]: Naj izbrišem mapi?
sl[3]: Naj izbrišem mape?

en: Could not delete folder: %1
sl: Ni bilo mogoče izbrisati mape: %1

[ctx: @title:window]
en: Folder Deletion Failed
sl: Brisanje mape ni uspelo

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
sl: Lastnosti mape %1

en: Do you really want to delete the selected item? | Do you really want to delete %1 items?
sl[0]: Ali resnično želite izbrisati %1 predmetov?
sl[1]: Ali resnično želite izbrisati %1 predmet?
sl[2]: Ali resnično želite izbrisati %1 predmeta?
sl[3]: Ali resnično želite izbrisati %1 predmete?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item? | Delete Items?
sl[0]: Naj izbrišem predmete?
sl[1]: Naj izbrišem predmet?
sl[2]: Naj izbrišem predmeta?
sl[3]: Naj izbrišem predmete?

en: Could not delete item: %1
sl: Ni bilo mogoče izbrisati predmeta: %1

[ctx: @title:window]
en: Item Deletion Failed
sl: Brisanje predmeta ni uspelo

[ctx: @title:window]
en: Rename Favorite
sl: Preimenuj priljubljeno

[ctx: @label:textbox name of the folder]
en: Name:
sl: Ime:

[ctx: @title:window]
en: New Resource
sl: Nov vir

en: Could not create resource: %1
sl: Vira ni bilo mogoče ustvariti: %1

[ctx: @title:window]
en: Resource Creation Failed
sl: Ustvarjanje vira ni uspelo

en: Do you really want to delete this resource? | Do you really want to delete %1 resources?
sl[0]: Ali resnično želite izbrisati %1 virov?
sl[1]: Ali resnično želite izbrisati %1 vir?
sl[2]: Ali resnično želite izbrisati %1 vira?
sl[3]: Ali resnično želite izbrisati %1 vire?

[ctx: @title:window]
en: Delete Resource? | Delete Resources?
sl[0]: Izbrišem vire?
sl[1]: Izbrišem vir?
sl[2]: Izbrišem vira?
sl[3]: Izbrišem vire?

en: Could not paste data: %1
sl: Podatkov ni bilo mogoče prilepiti: %1

[ctx: @title:window]
en: Paste Failed
sl: Lepljenje ni uspelo

en: We can not add "/" in folder name.
sl: Znaka »/« ni mogoče dodati v ime mape.

[ctx: @title:window]
en: Create New Folder Error
sl: Napaka pri ustvarjanju nove mape

en: We can not add "." at begin or end of folder name.
sl: Pike ni mogoče dodati na začetek ali konec imena mape.

en: Before syncing folder "%1" it is necessary to have the resource online. Do you want to make it online?
sl: Pred usklajevanjem mape »%1« mora biti vir povezan. Ali ga želite povezati?

en: Account "%1" is offline
sl: Račun »%1« ni povezan

[ctx: @action:button]
en: Go Online
sl: Postani povezan

en: Move to This Folder
sl: Premakni v to mapo

en: Copy to This Folder
sl: Kopiraj v to mapo

en: Failed to update subscription: %1
sl: Ni bilo mogoče osvežiti naročnine: %1

[ctx: @title:window]
en: Subscription Error
sl: Napaka naročnine

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SubscriptionDialog)
en: Local Subscriptions
sl: Krajevne naročnine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
sl: Poišči:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, subscribedOnlyCheckBox)
en: &Subscribed only
sl: Samo za naročene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, subscribeButton)
en: Su&bscribe
sl: Naroči se

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unsubscribeButton)
en: &Unsubscribe
sl: Odjavi naročnino

en: Failed to create a new tag
sl: Ni bilo mogoče ustvariti nove oznake

[ctx: @title:window]
en: An Error Occurred while Creating a New Tag
sl: Med ustvarjanjem nove oznake je prišlo do napake

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the tag <resource>%1</resource>?
sl: Ali resnično želite odstraniti oznako <resource>%1</resource>?

[ctx: @title:window]
en: Delete Tag
sl: Izbriši oznako

[ctx: @info]
en: Delete tag
sl: Izbriši oznako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectLabel)
en: Select tags that should be applied.
sl: Izberite oznake, ki naj bodo uveljavljene.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTagButton)
en: Create new tag
sl: Ustvari novo oznako

[ctx: @label Placeholder text in tag selection combobox]
en: Select tags...
sl: Izbor oznak …

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagSelectionDialog)
en: Select Tags
sl: Izberi oznake

en: Clear
sl: Počisti

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (Akonadi::TagView, tagView)
en: Click to add tags
sl: Kliknite za dodajanje oznak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, editButton)
en: ...
sl: …

en: Akonadi To XML converter
sl: Pretvornik iz Akonadi v XML

en: Converts an Akonadi collection subtree into a XML file.
sl: Pretvori drevo zbirke Akonadi v datoteko XML.

en: No data loaded.
sl: Ni naloženih podatkov.

en: No filename specified
sl: Ime datoteke ni navedeno

en: Unable to open data file '%1'.
sl: Ni mogoče odpreti podatkovne datoteke »%1«.

en: File %1 does not exist.
sl: Datoteka %1 ne obstaja.

en: Unable to parse data file '%1'.
sl: Ni mogoče razčleniti podatkovne datoteke »%1«.

en: Schema definition could not be loaded and parsed.
sl: Ni bilo mogoče naložiti in razčleniti določila sheme.

en: Unable to create schema parser context.
sl: Ni mogoče ustvariti konteksta razčlenjevalnika sheme.

en: Unable to create schema.
sl: Ni mogoče ustvariti sheme.

en: Unable to create schema validation context.
sl: Ni mogoče ustvariti konteksta za preverjanje sheme.

en: Invalid file format.
sl: Neveljavna vrsta datoteke.

en: Unable to parse data file: %1
sl: Ni mogoče razčleniti podatkovne datoteke: %1

en: Unable to find collection %1
sl: Ni mogoče najti zbirke %1
