akonadi_knut_resource - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (13 entries)

en: Select Data File
sr@ijekavianlatin: Izbor fajla sa podacima

[ctx: Filedialog filter for Akonadi data file]
en: Akonadi Knut Data File
sr@ijekavianlatin: Akonadijev KNUT fajl sa podacima

en: No data file selected.
sr@ijekavianlatin: Nije izabran nijedan fajl sa podacima.

en: File '%1' loaded successfully.
sr@ijekavianlatin: Fajl „%1“ je uspešno učitan.

en: No item found for remoteid %1
sr@ijekavianlatin: Nije nađena nijedna stavka za udaljeni ID %1.

en: Parent collection not found in DOM tree.
sr@ijekavianlatin: Roditeljska zbirka nije nađena u DOM stablu.

en: Unable to write collection.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da upišem zbirku.

en: Modified collection not found in DOM tree.
sr@ijekavianlatin: Izmenjena zbirka nije nađena u DOM stablu.

en: Deleted collection not found in DOM tree.
sr@ijekavianlatin: Obrisana zbirka nije nađena u DOM stablu.

en: Parent collection '%1' not found in DOM tree.
sr@ijekavianlatin: Roditeljska zbirka „%1“ nije nađena u DOM stablu.

en: Unable to write item.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da upišem stavku.

en: Modified item not found in DOM tree.
sr@ijekavianlatin: Izmenjena stavka nije nađena u DOM stablu.

en: Deleted item not found in DOM tree.
sr@ijekavianlatin: Obrisana stavka nije nađena u DOM stablu.
