libakonadi - en to th translation catalogue (57 entries)

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
th: พร้อม

[ctx: @info:status]
en: Offline
th: ออฟไลน์

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
th: กำลังปรับเทียบ...

[ctx: @info:status]
en: Error.
th: ผิดพลาด

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
th: ชื่อ

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
th: ชื่อ

en: Total Messages
th: จดหมายรวม

en: Unread Messages
th: จดหมายที่ยังไม่ได้อ่าน

en: Quota
th: โควตา

en: Storage Size
th: ขนาดของพื้นที่จัดเก็บข้อมูล

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
th: ยังไม่ได้อ่าน

[ctx: number of entities in the collection]
en: Total
th: รวม

[ctx: collection size]
en: Size
th: ขนาด

en: minute | minutes
th[0]: นาที

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, checkInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: minutes
th: นาที

[ctx: @title:window]
en: New Folder
th: โฟลเดอร์ใหม่

en: Could not create folder: %1
th: ไม่สามารถสร้างโฟลเดอร์ต่อไปนี้ได้: %1

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
th: ค่าทั่วไป

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
th: &ชื่อ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customIconCheckbox)
en: &Use custom icon:
th: ใ&ช้ไอคอนที่กำหนดเอง:

note: i18n: ectx: property (icon), widget (KIconButton, customIcon)
en: folder
th: โฟลเดอร์

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statsBox)
en: Statistics
th: สถิติ

[ctx: object names]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Content:
th: เนื้อหา:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size:
th: ขนาด:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: 0 Byte
th: 0 ไบต์

en: No Folder
th: ไม่มีโฟลเดอร์

en: Starting Akonadi server...
th: กำลังเริ่มการทำงานของบริการ Akonadi...

en: Stopping Akonadi server...
th: กำลังหยุดการทำงานของบริการ Akonadi...

en: &Move Here
th: ย้าย&มาไว้ที่นี่

en: &Copy Here
th: &คัดลอกไว้ที่นี่

en: &Link Here
th: เ&ชื่อมโยงมาไว้ที่นี่

en: C&ancel
th: &ยกเลิก

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selfTestButton)
en: Details...
th: รายละเอียด...

en: Save Report...
th: บันทึกรายงาน...

en: Copy Report to Clipboard
th: คัดลอกรายงานไปยังคลิปบอร์ด

en: Database driver found.
th: ไม่พบไดรเวอร์ของฐานข้อมูล

en: Database driver not found.
th: ไม่พบไดรเวอร์ของฐานข้อมูล

en: Save Test Report
th: บันทึกรายงานการทดสอบ

en: Could not open file '%1'
th: ไม่สามารถเปิดแฟ้ม '%1' ได้

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Details
th: รายละเอียด

en: &New Folder...
th: โ&ฟลเดอร์ใหม่...

en: Folder &Properties
th: &คุณสมบัติของโฟลเดอร์

en: &Paste
th: &วาง

en: Add to Favorite Folders
th: เพิ่มไปยังโฟลเดอร์โปรด

en: Remove from Favorite Folders
th: เอาออกจากโฟลเดอร์โปรด

en: Rename Favorite...
th: เปลี่ยนชื่อรายการโปรด...

en: Copy Folder To...
th: คัดลอกโฟลเดอร์ไปยัง...

en: Copy Item To...
th: คัดลอกรายการไปยัง...

en: Move Item To...
th: ย้ายรายการไปยัง...

en: Move Folder To...
th: ย้ายโฟลเดอร์ไปยัง...

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
th[0]: &คัดลอก %1 โฟลเดอร์

en: &Copy Item | &Copy %1 Items
th[0]: &คัดลอก %1 รายการ

en: &Delete Item | &Delete %1 Items
th[0]: &ลบ %1 รายการ

en: Could not delete folder: %1
th: ไม่สามารถลบโฟลเดอร์ต่อไปนี้ได้: %1

en: Could not paste data: %1
th: ไม่สามารถวางข้อมูลต่อไปนี้ได้: %1

en: Move to This Folder
th: ย้ายมายังโฟลเดอร์นี้

en: Copy to This Folder
th: คัดลอกมายังโฟลเดอร์นี้
