libakonadi - en to tr translation catalogue (449 entries)

en: There is currently no account configured.
tr: Şu anda yapılandırılmış bir hesap yok.

en: Accounts integration is not supported
tr: Hesap tümleştirmesi desteklenmiyor

en: Unable to register object at dbus: %1
tr: Nesne D-Bus’ta kaydedilemedi: %1

[ctx: Name and type of Akonadi resource]
en: %1 of type %2
tr: %2 türündeki %1

[ctx: @info:shell]
en: Agent identifier
tr: Aracı tanımlayıcısı

en: Akonadi Agent
tr: Akonadi Aracısı

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
tr: Hazır

[ctx: @info:status]
en: Offline
tr: Çevrimdışı

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
tr: Eşzamanlanıyor…

[ctx: @info:status]
en: Error.
tr: Hata.

[ctx: @info:status]
en: Not configured
tr: Yapılandırılmamış

[ctx: @label command line option]
en: Resource identifier
tr: Özkaynak tanımlayıcı

en: Akonadi Resource
tr: Akonadi Özkaynağı

[ctx: @info]
en: Invalid item retrieved
tr: Geçersiz öge alındı

[ctx: @info]
en: Error while creating item: %1
tr: Öge oluştururken hata: %1

[ctx: @info]
en: Error while updating collection: %1
tr: Yerel koleksiyon güncellenirken hata: %1

[ctx: @info]
en: Updating local collection failed: %1.
tr: Yerel koleksiyon güncellenemedi: %1.

[ctx: @info]
en: Updating local items failed: %1.
tr: Yerel ögeler güncellenemedi: %1.

[ctx: @info]
en: Cannot fetch item in offline mode.
tr: Çevrimdışı kipte ögeler alınamaz.

[ctx: @info:status]
en: Syncing folder '%1'
tr: “%1” klasörü eşzamanlanıyor

en: Failed to retrieve collection for sync.
tr: Eşleme için koleksiyon alınamadı.

en: Failed to retrieve collection for attribute sync.
tr: Öznitelik eşzamanlaması için koleksiyon alınamadı.

en: The requested item no longer exists
tr: İstenilen öge artık yok

[ctx: @info]
en: Job canceled.
tr: Görev iptal edildi.

en: Akonadi Control
tr: Akonadi Denetimi

en: Akonadi server manipulation tool
    
    Commands:
      start          Starts the Akonadi server with all its processes
      stop           Stops the Akonadi server and all its processes cleanly
      restart        Restart Akonadi server with all its processes
      status         Shows a status overview of the Akonadi server
      instances      List all existing Akonadi instances
      vacuum         Vacuum internal storage (WARNING: needs a lot of time and disk
                     space!)
      fsck           Check (and attempt to fix) consistency of the internal storage
                     (can take some time)
tr: Akonadi sunucusu manipülasyon aracı
    
    Komutlar:
      start          Akonadi sunucusunu tüm süreçleriyle başlatır
      stop           Akonadi sunucusunu ve tüm süreçlerini temizce durdurur
      restart        Akonadi sunucusunu tüm süreçleriyle yeniden başlatır
      status         Akonadi sunucusunun bir genel durumunu gösterir
      instances      Var olan tüm Akonadi örneklerini listeler
      vacuum         İç depolamayı vakumlar (UYARI: Pek çok zaman ve
                       disk alanı gerektirir!)
      fsck           İç depolamanın tutarlılığını denetle ve gerekiyorsa onar
                       (biraz vakit alabilir)

en: Wait for server shutdown to complete.
tr: Tamamlanması için sunucu kapatımının gerçekleşmesini bekleyin.

en: Command to execute
tr: Yürütülecek komut

en: Configuration Dialog
tr: Yapılandırma İletişim Kutusu

en: Allows to configure an agent or resource
tr: Bir aracıyı veya özkaynağı yapılandırmaya izin verir

en: The agent identifier
tr: Aracı tanımlayıcısı

en: Required identifier argument missing.
tr: Gerekli tanımlayıcı argümanı eksik.

en: No such agent found "%1"
tr: “%1” adında bir aracı bulunamadı.

en: No such collection.
tr: Böyle bir koleksiyon yok.

en: Found unresolved orphan collections
tr: Çözümlenemeyen öksüz koleksiyonlar bulundu

en: Did not find other item for conflict handling
tr: Çakışma çözümü için gerekli diğer öge bulunamadı

en: Agent instance creation timed out.
tr: Aracı süreci oluşturma işlemi zaman aşımına uğradı.

en: Unable to obtain agent type '%1'.
tr: Aracı türü “%1” alınamıyor.

en: Unable to create agent instance.
tr: Aracı süreci oluşturulamıyor.

en: Invalid collection instance.
tr: Geçersiz koleksiyon örneği.

en: Invalid resource instance.
tr: Geçersiz özkaynak örneği.

en: Unable to obtain D-Bus interface for resource '%1'
tr: “%1” özkaynağı için D-Bus arayüzü edinilemedi

en: Collection attributes synchronization timed out.
tr: Öznitelik eşzamanlaması koleksiyonu zaman aşımına uğradı.

en: Invalid collection to copy
tr: Kopyalama için geçersiz koleksiyon

en: Invalid destination collection
tr: Geçersiz hedef koleksiyonu

en: Invalid parent
tr: Geçersiz üst öge

en: Failed to parse Collection from response
tr: Yanıttan alınan Koleksiyon ayrıştırılamadı

en: Invalid collection
tr: Geçersiz koleksiyon

en: Invalid collection given.
tr: Geçersiz koleksiyon girildi.

en: No objects specified for moving
tr: Taşımak için bir öge belirtilmedi

en: No valid destination specified
tr: Geçerli bir hedef belirtilmedi

en: Invalid collection.
tr: Geçersiz koleksiyon.

en: Invalid parent collection
tr: Geçersiz üst koleksiyon

en: Cannot connect to the Akonadi service.
tr: Akonadi hizmetine bağlanılamadı.

en: The protocol version of the Akonadi server is incompatible. Make sure you have a compatible version installed.
tr: Akonadi sunucu protokolünün sürümü uyumsuz. Uygun sürümü kurduğunuzdan emin olun.

en: User canceled operation.
tr: Kullanıcı tarafından iptal edilmiş işlem.

en: Unknown error.
tr: Bilinmeyen hata.

en: Unexpected response
tr: Beklenmedik yanıt

en: Resource synchronization timed out.
tr: Özkaynak eşzamanlama işlemi zaman aşımına uğradı.

en: Could not fetch root collection of resource %1.
tr: %1 özkaynağının kök koleksiyonu alınamadı.

en: No resource ID given.
tr: Bir özkaynak kimliği belirtilmedi.

en: Invalid resource identifier '%1'
tr: Geçersiz özkaynak tanımlayıcısı “%1”

en: Failed to configure default resource via D-Bus.
tr: D-Bus aracılığıyla öntanımlı özkaynak yapılandırması başarısız oldu.

en: Failed to fetch the resource collection.
tr: Özkaynak koleksiyonun alınması başarısız oldu.

en: Timeout trying to get lock.
tr: Kilitleme işlemi zaman aşımına uğradı.

en: Failed to create tag.
tr: Künye oluşturulamadı.

en: Move to trash collection failed, aborting trash operation
tr: Koleksiyonu çöp kutusuna taşıma başarısız, silme işlemi durduruluyor

en: Invalid items passed
tr: Geçersiz ögeler geçirildi

en: Invalid collection passed
tr: Geçersiz koleksiyon geçirildi

en: No valid collection or empty itemlist
tr: Geçerli koleksiyon yok veya boş liste

en: Could not find restore collection and restore resource is not available
tr: Geri yükleme koleksiyonu bulunamadı ve geri yükleme kaynağı kullanılamıyor

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
tr: Ad

[ctx: @info:status]
en: Loading...
tr: Yükleniyor…

en: The target collection '%1' contains already
    a collection with name '%2'.
tr: “%1” hedef koleksiyonu
    “%2” adıyla halihazırda var.

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
tr: Ad

[ctx: @info]
en: Could not copy item: <message>%1</message>
tr: Öge kopyalanamadı: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not copy collection: <message>%1</message>
tr: Koleksiyon kopyalanamadı: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move item: <message>%1</message>
tr: Öge taşınamadı: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move collection: <message>%1</message>
tr: Koleksiyon taşınamadı: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not link entity: <message>%1</message>
tr: Varlık bağlanamadı: <message>%1</message>

en: Favorite Folders
tr: Yer İmi Klasörleri

en: Total Messages
tr: Toplam ileti sayısı

en: Unread Messages
tr: Okunmamış iletiler

[ctx: @info:tooltip Quota: 10% (300 MiB/3 GiB)]
en: <strong>Quota</strong>: %1% (%2/%3)<br>
tr: <strong>Kota</strong>: %​%1 (%2/%3)<br>

en: Storage Size
tr: Depolama boyutu

en: Subfolder Storage Size
tr: Alt klasör depolama boyutu

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
tr: Okunmamış

[ctx: number of entities in the collection]
en: Total
tr: Toplam

[ctx: collection size]
en: Size
tr: Boyut

en: Tag
tr: Künye

en: Unable to fetch item for index
tr: İndeks için öge getirilemedi

en: Index is no longer available
tr: İndeks artık kullanılabilir değil

en: Payload part '%1' is not available for this index
tr: Bu indeks için  “%1” veri kısmı kullanılabilir değil

en: No session available for this index
tr: Bu indeks için bir oturum yok

en: No item available for this index
tr: Bu indeks için kullanılabilir öge yok

en: Unnamed plugin
tr: Adsız eklenti

en: No description available
tr: Açıklama yok

en: The Akonadi server protocol version differs from the protocol version used by this application.
    If you recently updated your system please log out and back in to make sure all applications use the correct protocol version.
tr: Akanadi sunucusunun protokol sürümü ile bu uygulama tarafından kullanılan protokolün sürümü farklı.
    Sisteminizi yeni güncellediyseniz tüm uygulamaların doğru protokol sürümünü kullandığından emin olmak için oturumunuzu kapatıp yeniden açın.

en: There are no Akonadi Agents available. Please verify your KDE PIM installation.
tr: Kullanılabilir Akonadi aracısı yok. Lütfen, KDE PIM kurulumunuzu denetleyin.

en: Protocol version mismatch. Server version is older (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart the Akonadi server.
tr: Protokol sürümü eşleşmiyor. Sunucu sürümü (%1) bizimkinden (%2) daha eski. Sisteminizi yeni güncellediyseniz Akonadi sunucusunu yeniden başlatın.

en: Protocol version mismatch. Server version is newer (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart all KDE PIM applications.
tr: Protokol sürümü eşleşmiyor. Sunucu sürümü (%1) bizimkinden (%2) daha yeni. Sisteminizi yeni güncellediyseniz tüm KDE PIM uygulamalarını yeniden başlatın.

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Offline)
tr: %1 (Çevrimdışı)

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Default)
tr: %1 (Öntanımlı)

[ctx: @title:dialog]
en: Configure %1
tr: Yapılandır: %1

[ctx: @info]
en: Modify or delete this account agent.
tr: Bu hesap aracısında değişiklik yapın veya onu silin.

[ctx: @action:button]
en: Modify
tr: Değişiklik Yap

[ctx: @action:button]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: @action:button]
en: Add Account
tr: Hesap Ekle

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagManagementDialog)
en: Manage Tags
tr: Künyeleri Yönet

[ctx: @title:dialog]
en: Confirm Tag Deletion
tr: Künye Silmeyi Onayla

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to delete tag <b>%1</b>?
tr: <b>%1</b> künyesini silmeyi gerçekten istediğinizden emin misiniz?

en: You won't be able to revert this action.
tr: Bu eylemi geri alamazsınız.

[ctx: @info:placeholder]
en: Create a New Tag…
tr: Yeni Künye Oluştur…

[ctx: @action:button]
en: Add Tag
tr: Künye Ekle

en: Akonadi Self Test
tr: Akonadi Öz Sınaması

en: Checks and reports state of Akonadi server
tr: Akonadi sunucusunu denetler ve durumunu raporlar

en: (c) 2008 Volker Krause <vkrause@kde.org>
tr: © 2008 Volker Krause <vkrause@kde.org>

en: Namespace for starting multiple Akonadi instances in the same user session
tr: Aynı kullanıcı oturumunda birden çok Akonadi örneğini başlatmak için ad alanı

en: &New Agent Instance...
tr: &Yeni Aracı Örneği…

en: &Delete Agent Instance
tr: A&racı Örneğini Sil

en: &Configure Agent Instance
tr: Ara&cı Örneğini Yapılandır

[ctx: @title:window]
en: New Agent Instance
tr: Yeni Aracı Örneği

en: Could not create agent instance: %1
tr: Aracı örneği oluşturulamadı: %1

[ctx: @title:window]
en: Agent Instance Creation Failed
tr: Aracı Örneği Oluşturulamadı

[ctx: @title:window]
en: Delete Agent Instance?
tr: Aracı Örneği Silinsin mi?

en: Do you really want to delete the selected agent instance?
tr: Seçili aracı örneğini silmeyi gerçekten istiyor musunuz?

[ctx: @title:window, %1 = agent name]
en: %1 Configuration
tr: %1 Yapılandırması

en: Unable to access D-Bus interface of created agent.
tr: Oluşturulan aracının D-Bus arayüzüne erişilemiyor.

en: The configuration dialog has been opened in another window
tr: Yapılandırma penceresi başka bir pencerede açıldı

en: Configuration for %1 is already opened elsewhere.
tr: %1 yapılandırması başka bir yerde halihazırda açık.

en: Failed to register %1 configuration dialog.
tr: %1 yapılandırma penceresi kaydedilemedi.

[ctx: Status percent value]
en: (%1%)
tr: (%​%1)

[ctx: @title:window]
en: Configure Account
tr: Hesabı Yapılandır

[ctx: @item:textbox]
en: Search types
tr: Arama türleri

en: minute | minutes
tr[0]: dakika
tr[1]: dakika

en: Retrieval
tr: Alım

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inherit)
en: Use options from parent folder or account
tr: Üst klasörün veya hesabın ayarlarını kullan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, syncOnDemand)
en: Synchronize when selecting this folder
tr: Bu klasör seçildiğinde eşzamanla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Synchronize after:
tr: Şundan sonra eşzamanla:

[ctx: never check the cache]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, checkInterval)
en: Never
tr: Asla

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, checkInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: minutes
tr: dakika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPartsLabel)
en: Locally cached parts:
tr: Yerel olarak önbelleklenmiş bölümler:

note: i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, localParts)
en: Locally Cached Parts
tr: Yerel Olarak Önbelleklenmiş Bölümler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, retrievalOptionsLabel)
en: Retrieval Options:
tr: Alım seçenekleri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveFullMessages)
en: Always retrieve full &messages
tr: Her zaman tüm &iletileri getir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, retrieveOnlyHeaders)
en: &Retrieve message bodies on demand
tr: İleti gövdelerini istenildiği zaman &getir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keep message bodies locally for:
tr: İleti gövdelerini yerelde şunun için tut:

[ctx: no cache timeout]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: Forever
tr: Her Zaman

en: Collection cache cleared. You should restart Akonadi now.
tr: Koleksiyon önbelleği temizlendi. Akonadi’yi şimdi yeniden başlatmalısınız.

en: The collection '%1' contains %2 items without Remote ID. Those items were likely never uploaded to the destination server, so clearing this collection means that those <b>data will be lost</b>. Are you sure you want to proceed?
tr: “%1” koleksiyonu, uzak kimliksiz %2 öge içeriyor. Bu ögeler, büyük olasılıkla uzak sunucuya hiçbir zaman yüklenmedi; bundan dolayı bunları temizlemek <b>bu verinin kaybolacağı</b> anlamına gelir. Sürdürmek istediğinizden emin misiniz?

[ctx: @info Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
tr: Ara

[ctx: @option:check]
en: Use folder by default
tr: Öntanımlı olarak klasör kullan

[ctx: @action:button]
en: &New Subfolder...
tr: &Yeni Alt Klasör…

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new subfolder under the currently selected folder
tr: Seçili klasörün altına yeni bir alt klasör oluştur

[ctx: @title:window]
en: New Folder
tr: Yeni Klasör

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
tr: Ad

en: Could not create folder: %1
tr: Klasör oluşturulamadı: %1

[ctx: @title:window]
en: Folder Creation Failed
tr: Klasör Oluşturma Başarısız

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
tr: Genel

[ctx: @label]
en: One object | %1 objects
tr[0]: Bir nesne
tr[1]: %1 nesne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
tr: &Ad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customIconCheckbox)
en: &Use custom icon:
tr: &Özel simge kullan:

note: i18n: ectx: property (icon), widget (KIconButton, customIcon)
en: folder
tr: klasör

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statsBox)
en: Statistics
tr: İstatistikler

[ctx: object names]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Content:
tr: İçerik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: 0 objects
tr: 0 nesne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size:
tr: Boyut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: 0 Byte
tr: 0 Bayt

en: Remember that indexing can take some minutes.
tr: İndekslemenin biraz zaman alacağını unutmayın.

en: Maintenance
tr: Bakım

en: Error while retrieving indexed items count
tr: İndekslenmiş ögelerin sayısı alınırken hata oluştu

en: Indexed %1 item in this folder | Indexed %1 items in this folder
tr[0]: Bu klasörde %1 indekslenmiş öge var
tr[1]: Bu klasörde %1 indekslenmiş öge var

en: Calculating indexed items...
tr: İndekslenen ögeler hesaplanıyor…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder type:
tr: Klasör türü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderTypeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderSizeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, itemsCountLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unreadItemsCountLbl)
en: unknown
tr: bilinmeyen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: File size:
tr: Dosya boyutu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Total items:
tr: Toplam öge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Unread items:
tr: Okunmamış ögeler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexingLabel)
en: Indexing:
tr: İndeksleniyor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableIndexingChkBox)
en: Enable fulltext indexing
tr: Tam metin indekslemeyi etkinleştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, indexedCountLbl)
en: Retrieving indexed items count...
tr: İndekslenen ögelerin sayısı alınıyor…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reindexButton)
en: Reindex folder
tr: Klasörü yeniden indeksle

[ctx: @info:placeholder]
en: No Folder
tr: Klasör yok

[ctx: @info:tooltip]
en: Open collection dialog
tr: Koleksiyon iletişim kutusunu aç

[ctx: @title:window]
en: Select a Collection
tr: Bir Koleksiyon Seç

en: Modification Time
tr: Değiştirilme Zamanı

en: Flags
tr: Bayraklar

en: Attribute: %1
tr: Öznitelik: %1

[ctx: @title:window]
en: Conflict Resolution
tr: Çakışma Çözümü

[ctx: @action:button]
en: Take my version
tr: Benim sürümümü al

[ctx: @action:button]
en: Take their version
tr: Onların sürümünü al

[ctx: @action:button]
en: Keep both versions
tr: İki sürümü de tut

[ctx: @label:textbox]
en: <qt>Your changes conflict with those made by someone else meanwhile.<br>Unless one version can just be thrown away, you will have to integrate those changes manually.<br>Click on <a href="opentexteditor">"Open text editor"</a> to keep a copy of the texts, then select which version is most correct, then re-open it and modify it again to add what's missing.
tr: <qt>Değişiklikleriniz başka birisinin değişiklikleriyle çakışıyor.<br>Ya birinin değişiklikleri atılacak ya da değişiklikleri elle tümleştirmeniz gerekecek.<br>Metinlerin bir kopyasını tutmak için <a href="opentexteditor">Metin Düzenleyicisini Aç</a>’a tıklayın, doğru sürümü seçin ve yeniden açıp eksikleri eklemek için değiştirin.

en: Data
tr: Veri

en: Starting Akonadi server...
tr: Akonadi sunucusu başlatılıyor…

en: Stopping Akonadi server...
tr: Akonadi sunucusu durduruluyor…

en: &Move Here
tr: Buraya &Taşı

en: &Copy Here
tr: Buraya Ko&pyala

en: &Link Here
tr: Bu&raya Bağlantıla

en: C&ancel
tr: İ&ptal

[ctx: %1 is a reason why]
en: Cannot connect to the Personal information management service.
    
    %1
tr: Kişisel bilgi yönetimi hizmetine bağlanılamıyor.
    
    %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Personal information management service is starting...
tr: Kişisel bilgi yönetim hizmeti başlatılıyor…

en: Personal information management service is starting...
tr: Kişisel bilgi yönetim hizmeti başlatılıyor…

[ctx: @info:tooltip]
en: Personal information management service is shutting down...
tr: Kişisel bilgi yönetim hizmeti kapatılıyor…

en: Personal information management service is shutting down...
tr: Kişisel bilgi yönetim hizmeti kapatılıyor…

[ctx: @info:tooltip]
en: Personal information management service is performing a database upgrade.
tr: Kişisel bilgi yönetim hizmeti, bir veritabanı yükseltmesi yapıyor.

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
    This happens after a software update and is necessary to optimize performance.
    Depending on the amount of personal information, this might take a few minutes.
tr: Kişisel bilgi yönetim hizmeti, bir veritabanı yükseltmesi yapıyor.
    Bu bir yazılım güncellemesinden sonra yapılır ve başarımı eniyileştirmek için gereklidir.
    Kişisel bilginin miktarına bağlı olarak birkaç dakika sürebilir.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, notRunningPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notRunningDescription)
en: A required background service is not running. This application cannot be used without it.
tr: Gerekli bir arka plan hizmeti çalışmıyor. Bu uygulama, bu hizmet olmadan kullanılamaz.

[ctx: @action:button Start the Akonadi server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start
tr: Başlat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, brokenPage)
en: A required background service is not operational.
    Click on "Details..." to obtain detailed information on this problem.
tr: Gerekli bir arka plan hizmeti kullanılamıyor.
    Sorun hakkında ayrıntılı bilgi almak için “Ayrıntılar…” düğmesine tıklayın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, brokenDescription)
en: <html><head/><body><p>A required background service is not operational.</p><p>See <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi#If_Akonadi_Reports_Broken_or_Non-operational">FAQ</a> for troubleshooting tips.</p></body></html>
tr: <html><head/><body><p>Gerekli bir arka plan hizmeti işlevsel değil.</p><p>Sorun tanılama ipuçları için <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi#If_Akonadi_Reports_Broken_or_Non-operational">SSS</a> sayfasına bakın.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selfTestButton)
en: Details...
tr: Ayrıntılar…

en: Do you want to remove account '%1'?
tr: “%1” hesabını kaldırmak istiyor musunuz?

[ctx: @title:window]
en: Remove account?
tr: Hesabı Kaldır?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, accountOnCurrentActivity)
en: Show only account on current activity
tr: Yalnızca geçerli etkinlikteki hesabı göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Incoming accounts (add at least one):
tr: Gelen hesaplar (en az bir tane ekleyin):

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, mFilterAccount)
en: Filter…
tr: Süz…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mAddAccountButton)
en: A&dd...
tr: E&kle…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyAccountButton)
en: &Modify...
tr: &Değiştir…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveAccountButton)
en: R&emove
tr: K&aldır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRestartAccountButton)
en: Restart
tr: Yeniden Başlat

en: Recent Folder
tr: Son Kullanılan Klasör

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameFavoriteDialog)
en: Rename Favorite
tr: Yer İmini Yeniden Adlandır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
tr: Ad:

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Server Self-Test
tr: Akonadi Sunucusu Öz Sınaması

en: Save Report...
tr: Raporu Kaydet…

en: Copy Report to Clipboard
tr: Raporu Panoya Kopyala

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration and was found on your system.
tr: QtSQL sürücüsü “%1”, geçerli Akonadi sunucu yapılandırması için gerekiyor ancak sisteminizde bulunamadı.

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration.
    The following drivers are installed: %2.
    Make sure the required driver is installed.
tr: QtSQL sürücüsü “%1”, geçerli Akonadi sunucu yapılandırması için gerekiyor.
    Şu sürücüler kurulu: %2.
    Gerekli sürücünün kurulmuş olduğundan emin olun.

en: Database driver found.
tr: Veritabanı sürücüsü bulundu.

en: Database driver not found.
tr: Veritabanı sürücüsü bulunamadı.

en: MySQL server executable not tested.
tr: MySQL sunucusu yürütülebiliri sınanmadı.

en: The current configuration does not require an internal MySQL server.
tr: Geçerli yapılandırma bir iç MySQL sunucu gerektirmiyor.

en: You have currently configured Akonadi to use the MySQL server '%1'.
    Make sure you have the MySQL server installed, set the correct path and ensure you have the necessary read and execution rights on the server executable. The server executable is typically called 'mysqld'; its location varies depending on the distribution.
tr: Geçerli olarak Akonadi’yi MySQL sunucusu “%1” ile yapılandırmışsınız.
    MySQL sunucusunun kurulu olduğundan, doğru yolun ayarlandığından ve sunucu yürütülebiliri üzerinde gerekli okuma ve yürütme izinlerine sahip olduğunuzdan emin olun. Sunucu yürütülebiliri genel olarak “mysqld” olarak adlandırılmıştır; konumu dağıtıma göre değişiklik göstermektedir.

en: MySQL server not found.
tr: MySQL sunucusu bulunamadı.

en: MySQL server not readable.
tr: MySQL sunucusu okunabilir değil.

en: MySQL server not executable.
tr: MySQL sunucusu yürütülebilir değil.

en: MySQL found with unexpected name.
tr: MySQL beklenmeyen bir adla bulundu.

en: MySQL server found.
tr: MySQL sunucusu bulundu.

en: MySQL server found: %1
tr: MySQL sunucusu bulundu: %1

en: MySQL server is executable.
tr: MySQL sunucusu yürütülebilir durumda.

en: Executing the MySQL server '%1' failed with the following error message: '%2'
tr: “%1” MySQL sunucusu şu hata iletisini vererek başarısız oldu: “%2”

en: Executing the MySQL server failed.
tr: MySQL sunucusunu yürütme başarısız oldu.

en: MySQL server error log not tested.
tr: MySQL sunucusunun hata günlük kaydı denenmedi.

en: No current MySQL error log found.
tr: Geçerli MySQL hata günlük kaydı bulunamadı.

en: The MySQL server did not report any errors during this startup. The log can be found in '%1'.
tr: MySQL sunucusu bu başlangıçta bir hata bildirmedi. Günlük, “%1” içinde bulunabilir.

en: MySQL error log not readable.
tr: MySQL sunucusu hata günlük kaydı okunabilir değil.

en: A MySQL server error log file was found but is not readable: %1
tr: Bir MySQL sunucusu hata kaydı bulundu ancak okunabilir değil: %1

en: MySQL server log contains errors.
tr: MySQL sunucu hata günlük kaydı hatalar içeriyor.

en: The MySQL server error log file '%1' contains errors.
tr: MySQL sunucu hata günlük kaydı dosyası “%1” hatalar içeriyor.

en: MySQL server log contains warnings.
tr: MySQL sunucusu günlük kaydı içerisinde uyarılar var.

en: The MySQL server log file '%1' contains warnings.
tr: MySQL sunucusu günlük kaydı “%1” içinde uyarılar var.

en: MySQL server log contains no errors.
tr: MySQL sunucusu günlük kaydı hiç hata içermiyor.

en: The MySQL server log file '%1' does not contain any errors or warnings.
tr: MySQL sunucusu günlük kaydı “%1”, hata veya uyarı içermiyor.

en: MySQL server configuration not tested.
tr: MySQL sunucu yapılandırması denenmedi.

en: MySQL server default configuration found.
tr: MySQL sunucunun öntanımlı yapılandırması bulundu.

en: The default configuration for the MySQL server was found and is readable at %1.
tr: MySQL öntanımlı sunucu yapılandırması %1 konumunda bulundu ve okunabilir durumda.

en: MySQL server default configuration not found.
tr: MySQL sunucunun öntanımlı yapılandırması bulunamadı.

en: The default configuration for the MySQL server was not found or was not readable. Check your Akonadi installation is complete and you have all required access rights.
tr: MySQL sunucusunun öntanımlı yapılandırması bulunamadı veya okunabilir değil. Akonadi kurulumunuzun eksiksiz olduğunu ve tüm gerekli erişim haklarına sahip olduğunuzu denetleyin.

en: MySQL server custom configuration not available.
tr: MySQL sunucunun özel yapılandırması yok.

en: The custom configuration for the MySQL server was not found but is optional.
tr: MySQL sunucunun özel yapılandırması bulunamadı ancak isteğe bağlıdır.

en: MySQL server custom configuration found.
tr: MySQL sunucunun özel yapılandırması bulundu.

en: The custom configuration for the MySQL server was found and is readable at %1
tr: MySQL sunucusunun özel yapılandırması bulundu ve %1 konumunda okunabilir

en: MySQL server custom configuration not readable.
tr: MySQL sunucunun özel yapılandırması okunabilir değil.

en: The custom configuration for the MySQL server was found at %1 but is not readable. Check your access rights.
tr: MySQL sunucusunun özel yapılandırması %1 konumunda bulundu; ancak okunabilir değil. Erişim haklarınızı denetleyin.

en: MySQL server configuration not found or not readable.
tr: MySQL sunucunun yapılandırması bulunamadı ya da okunabilir değil.

en: The MySQL server configuration was not found or is not readable.
tr: MySQL sunucunun yapılandırması bulunamadı ya da okunabilir değil.

en: MySQL server configuration is usable.
tr: MySQL sunucunun yapılandırması kullanılabilir durumda.

en: The MySQL server configuration was found at %1 and is readable.
tr: MySQL sunucu yapılandırması %1 konumunda bulundu ve kullanılabilir durumda.

en: Cannot connect to PostgreSQL server.
tr: PostgreSQL sunucusuna bağlanılamadı.

en: PostgreSQL server found.
tr: PostgreSQL sunucusu bulundu.

en: The PostgreSQL server was found and connection is working.
tr: PostgreSQL sunucusu bulundu ve bağlantı çalışıyor.

en: akonadictl not found
tr: akonadictl bulunamadı

en: The program 'akonadictl' needs to be accessible in $PATH. Make sure you have the Akonadi server installed.
tr: “akonadictl” uygulamasının $PATH içerisinden erişilebilir olması gerekiyor. Akonadi sunucusunu kurduğunuzdan emin olun.

en: akonadictl found and usable
tr: akonadictl bulundu ve kullanılabilir durumda

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found and could be executed successfully.
    Result:
    %2
tr: Akonadi sunucusunu denetlemek için “%1” programı bulundu ve başarılı bir şekilde yürütülebildi.
    Sonuç:
    %2

en: akonadictl found but not usable
tr: akonadictl bulundu ama kullanılabilir durumda değil

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found but could not be executed successfully.
    Result:
    %2
    Make sure the Akonadi server is installed correctly.
tr: Akonadi sunucusunu denetlemek için “%1” programı bulundu; ancak başarılı bir biçimde yürütülemedi.
    Sonuç:
    %2
    Akonadi sunucusunun doğru bir şekilde kurulduğundan emin olun.

en: Akonadi control process registered at D-Bus.
tr: Akonadi denetim süreci D-Bus’a kaydedildi.

en: The Akonadi control process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
tr: Akonadi denetim süreci, sıklıkla denetim sürecinin işlevsel olduğunu bildiren D-Bus’a kayıtlıdır.

en: Akonadi control process not registered at D-Bus.
tr: Akonadi denetim süreci D-Bus’a kaydedilmedi.

en: The Akonadi control process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
tr: Akonadi denetim süreci, açılışta sıklıkla denetim sürecinin başlatılmadığını veya ölümcül bir hatayla karşılaştığını ifade eden D-Bus’a kayıtlı değildir.

en: Akonadi server process registered at D-Bus.
tr: Akonadi sunucu süreci D-Bus’a kaydedildi.

en: The Akonadi server process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
tr: Akonadi sunucu süreci, sıklıkla sunucu sürecinin işlevsel olduğunu bildiren D-Bus’a kayıtlıdır.

en: Akonadi server process not registered at D-Bus.
tr: Akonadi sunucu süreci D-Bus’a kaydedilmedi.

en: The Akonadi server process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
tr: Akonadi sunucu süreci, açılışta sıklıkla sunucu sürecinin başlatılmadığını veya ölümcül bir hatayla karşılaştığını ifade eden D-Bus’a kayıtlı değildir.

en: Protocol version check not possible.
tr: Protokol sürüm denetimi mümkün değil.

en: Without a connection to the server it is not possible to check if the protocol version meets the requirements.
tr: Sunucuya bağlantı olmadan protokol sürümünün gereklilikleri karşılayıp karşılamadığını denetlemek olanaklı değildir.

en: Server protocol version is too old.
tr: Sunucu protokol sürümü çok eski.

en: The server protocol version is %1, but version %2 is required by the client. If you recently updated KDE PIM, please make sure to restart both Akonadi and KDE PIM applications.
tr: Sunucu protokol sürümü %1, ancak en az %2 sürümü gerekli. Yakında KDE PIM’i güncellediyseniz hem Akonadi hem de KDE PIM uygulamalarını yeniden başlatın.

en: Server protocol version is too new.
tr: Sunucu protokol sürümü çok yeni.

en: Server protocol version matches.
tr: Sunucu protokol sürümü eşleşiyor.

en: The current Protocol version is %1.
tr: Geçerli Protokol sürümü %1.

en: Resource agents found.
tr: Özkaynak aracıları bulundu.

en: At least one resource agent has been found.
tr: En azından bir özkaynak aracısı bulunmuş olmalı.

en: No resource agents found.
tr: Bir özkaynak aracısı bulunamadı.

en: No resource agents have been found, Akonadi is not usable without at least one. This usually means that no resource agents are installed or that there is a setup problem. The following paths have been searched: '%1'. The XDG_DATA_DIRS environment variable is set to '%2'; make sure this includes all paths where Akonadi agents are installed.
tr: Özkaynak aracısı bulunamadı. Akonadi en az bir tanesi olmadan kullanılabilir değildir. Bu, hiçbir özkaynak aracısının olmadığını veya bir kurulum sorunu olduğunu belirtir. Şu yollarda arama yapıldı: “%1”. XDG_DATA_DIRS çevre değişkeni “%2” olarak ayarlanmış, bu değişkenin Akonadi araçlarının kurulu olduğu tüm yolları içerdiğinden emin olun.

en: No current Akonadi server error log found.
tr: Geçerli Akonadi sunucusunun hata günlük kaydı yok.

en: The Akonadi server did not report any errors during its current startup.
tr: Akonadi sunucusu geçerli açılışında hiç hata bildirmedi.

en: Current Akonadi server error log found.
tr: Geçerli Akonadi sunucusunun hata günlük kaydı bulundu.

en: The Akonadi server reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
tr: Akonadi sunucusu mevcut başlatmada meydana gelen hataları raporladı. Kayıt şurada bulunabilir: %1.

en: No previous Akonadi server error log found.
tr: Önceki Akonadi sunucu hata kaydı bulunmadı.

en: The Akonadi server did not report any errors during its previous startup.
tr: Akonadi sunucusu önceki açılışında hiç hata bildirmedi.

en: Previous Akonadi server error log found.
tr: Akonadi sunucusunun önceki hata günlük kaydı bulundu.

en: The Akonadi server reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
tr: Akonadi sunucusu önceki başlatmada meydana gelen hataları raporladı. Kayıt şurada bulunabilir: %1.

en: No current Akonadi control error log found.
tr: Geçerli Akonadi denetim hata kaydı bulunmadı.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its current startup.
tr: Akonadi denetim süreci geçerli açılışında hiç hata bildirmedi.

en: Current Akonadi control error log found.
tr: Geçerli Akonadi denetim hata kaydı bulundu.

en: The Akonadi control process reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
tr: Akonadi denetim süreci mevcut başlatmada meydana gelen hataları raporladı. Kayıt şurada bulunabilir: %1.

en: No previous Akonadi control error log found.
tr: Akonadi denetiminin önceki hata günlük kaydı bulunamadı.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its previous startup.
tr: Akonadi denetim süreci önceki açılışında hiç hata bildirmedi.

en: Previous Akonadi control error log found.
tr: Akonadi denetiminin önceki hata günlük kaydı bulundu.

en: The Akonadi control process reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
tr: Akonadi denetim süreci önceki başlatmada meydana gelen hataları raporladı. Kayıt şurada bulunabilir: %1.

en: Akonadi was started as root
tr: Akonadi root olarak başlatıldı

en: Running Internet-facing applications as root/administrator exposes you to many security risks. MySQL, used by this Akonadi installation, will not allow itself to run as root, to protect you from these risks.
tr: İnternet ile bağlantıda olan uygulamaları root/yönetici olarak çalıştırmak, sizi çoğu güvenlik risklerine karşı savunmasız yapabilir. Bu Akonadi kurulumu için kullanılan MySQL, sizi bu risklerden korumak için yönetici olarak çalışmasına izin vermeyecek.

en: Akonadi is not running as root
tr: Akonadi root olarak çalışmıyor

en: Akonadi is not running as a root/administrator user, which is the recommended setup for a secure system.
tr: Akonadi root/yetkili kullanıcı haklarıyla çalışmıyor, ki güvenli bir sistem için önerilen çalışma şekli budur.

en: Save Test Report
tr: Deneme Raporunu Kaydet

[ctx: @title:window]
en: Error
tr: Hata

en: Could not open file '%1'
tr: “%1” dosyası açılamadı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introductionLabel)
en: An error occurred during the startup of the Akonadi server. The following self-tests are supposed to help with tracking down and solving this problem. When requesting support or reporting bugs, please always include this report.
tr: Akonadi sunucusu başlatılırken bir hata meydana geldi. Aşağıdaki sınamalarınbu problemi takip etme ve çözmede yardımcı olacağı farz edilir. Destek talep ederken veya hata bildirirken, lütfen her zaman bu raporu içerin.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Details
tr: Ayrıntılar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p>For more troubleshooting tips please refer to <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>
tr: <p>Sorun giderme ile ilgili daha fazla ipucu için lütfen <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a> adresine bakın.</p>

en: &New Folder...
tr: &Yeni Klasör…

en: New
tr: Yeni

en: &Delete Folder
tr: Klasörü &Sil

en: Delete
tr: Sil

en: &Synchronize Folder
tr: &Klasörü Eşzamanla

en: Synchronize
tr: Eşzamanla

en: Folder &Properties
tr: Klasör &Özellikleri

en: Properties
tr: Özellikler

en: &Paste
tr: &Yapıştır

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Manage Local &Subscriptions...
tr: Yerel &Abonelikleri Yönet…

en: Manage Local Subscriptions
tr: Yerel Üyelikleri Yönet

en: Add to Favorite Folders
tr: Yer İmi Klasörlerine Ekle

en: Add to Favorite
tr: Yer İmlerine Ekle

en: Remove from Favorite Folders
tr: Yer İmi Klasörlerinden Kaldır

en: Remove from Favorite
tr: Yer İmlerinden Kaldır

en: Rename Favorite...
tr: Sık Kullanılanı Yeniden Adlandır…

en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

en: Copy Folder To...
tr: Klasörü Kopyala…

en: Copy To
tr: Kopyala

en: Copy Item To...
tr: Ögeyi Kopyala…

en: Move Item To...
tr: Ögeyi Taşı…

en: Move To
tr: Taşı

en: Move Folder To...
tr: Klasörü Taşı…

en: &Cut Item
tr: Ögeyi &Kes

en: Cut
tr: Kes

en: &Cut Folder
tr: Klasörü &Kes

en: Create Resource
tr: Özkaynak Oluştur

en: Delete Resource
tr: Özkaynağı Sil

en: &Resource Properties
tr: Öz&kaynak Özellikleri

en: Synchronize Resource
tr: Özkaynağı Eşzamanla

en: Work Offline
tr: Çevrimdışı Çalış

en: &Synchronize Folder Recursively
tr: &Klasörü Özyineli Eşzamanla

en: Synchronize Recursively
tr: Özyinelemeli Eşzamanla

en: &Move Folder To Trash
tr: Klasörü &Çöp Kutusuna Taşı

en: Move Folder To Trash
tr: Klasörü Çöp Kutusuna Taşı

en: &Move Item To Trash
tr: Ögeyi &Çöp Kutusuna Taşı

en: Move Item To Trash
tr: Ögeyi Çöp Kutusuna Taşı

en: &Restore Folder From Trash
tr: Klasörü Çöpten &Geri Yükle

en: Restore Folder From Trash
tr: Klasörü Çöpten Geri Yükle

en: &Restore Item From Trash
tr: Ögeyi Çöpten &Geri Yükle

en: Restore Item From Trash
tr: Ögeyi Çöpten Geri Yükle

en: &Restore Collection From Trash
tr: Koleksiyonu Çöpten &Geri Yükle

en: Restore Collection From Trash
tr: Koleksiyonu Çöpten Geri Yükle

en: &Synchronize Favorite Folders
tr: &Yer İmi Klasörlerini Eşzamanla

en: Synchronize Favorite Folders
tr: Yer İmi Klasörlerini Eşzamanla

en: Synchronize Folder Tree
tr: Klasör Ağacını Eşzamanla

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
tr[0]: Klasörü Ko&pyala
tr[1]: %1 Klasörü Ko&pyala

en: &Copy Item | &Copy %1 Items
tr[0]: Öge Ko&pyala
tr[1]: %1 Öge Ko&pyala

[ctx: @action]
en: &Cut Item | &Cut %1 Items
tr[0]: Ögeyi &Kes
tr[1]: %1 Ögeyi &Kes

[ctx: @action]
en: &Cut Folder | &Cut %1 Folders
tr[0]: Klasörü &Kes
tr[1]: %1 Klasörü &Kes

en: &Delete Item | &Delete %1 Items
tr[0]: Öge &Sil
tr[1]: %1 Öge &Sil

[ctx: @action]
en: &Delete Folder | &Delete %1 Folders
tr[0]: Klasörü &Sil
tr[1]: %1 Klasörü &Sil

[ctx: @action]
en: &Synchronize Folder | &Synchronize %1 Folders
tr[0]: K&lasörü Eşzamanla
tr[1]: %1 K&lasörü Eşzamanla

en: &Delete Resource | &Delete %1 Resources
tr[0]: Özkaynağı &Sil
tr[1]: %1 Özkaynağı &Sil

en: &Synchronize Resource | &Synchronize %1 Resources
tr[0]: Özkaynağı &Eşzamanla
tr[1]: %1 Özkaynağı &Eşzamanla

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
tr[0]: Klasörü Kopyala
tr[1]: %1 Klasörü Kopyala

en: Copy Item | Copy %1 Items
tr[0]: Ögeyi Kopyala
tr[1]: %1 Ögeyi Kopyala

en: Cut Item | Cut %1 Items
tr[0]: Ögeyi Kes
tr[1]: %1 Ögeyi Kes

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
tr[0]: Klasörü Kes
tr[1]: %1 Klasörü Kes

en: Delete Item | Delete %1 Items
tr[0]: Ögeyi Sil
tr[1]: %1 Ögeyi Sil

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
tr[0]: Klasörü Sil
tr[1]: %1 Klasörü Sil

en: Synchronize Folder | Synchronize %1 Folders
tr[0]: Klasörü Eşzamanla
tr[1]: %1 Klasörü Eşzamanla

[ctx: @action]
en: Delete Resource | Delete %1 Resources
tr[0]: Özkaynağı Sil
tr[1]: %1 Özkaynağı Sil

[ctx: @action]
en: Synchronize Resource | Synchronize %1 Resources
tr[0]: Özkaynağı Eşzamanla
tr[1]: %1 Özkaynağı Eşzamanla

[ctx: @label:textbox name of Akonadi folder]
en: Name
tr: Ad

en: Do you really want to delete this folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 folders and all their sub-folders?
tr[0]: Bu klasörü ve tüm alt klasörlerini silmek istediğinizden emin misiniz?
tr[1]: %1 klasörü ve tüm alt klasörlerini silmek istediğinizden emin misiniz?

[ctx: @title:window]
en: Delete Folder? | Delete Folders?
tr[0]: Klasör Silinsin Mi?
tr[1]: Klasörler Silinsin mi?

en: Could not delete folder: %1
tr: Klasör silinemedi: %1

[ctx: @title:window]
en: Folder Deletion Failed
tr: Klasör Silme Başarısız

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
tr: %1 Klasörünün Özellikleri

en: Do you really want to delete the selected item? | Do you really want to delete %1 items?
tr[0]: Seçili ögeyi gerçekten silmek istediğinizden emin misiniz?
tr[1]: %1 ögeyi gerçekten silmek istediğinizden emin misiniz?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item? | Delete Items?
tr[0]: Öge Silinsin mi?
tr[1]: Ögelin Silinsin mi?

en: Could not delete item: %1
tr: Öge silinemedi: %1

[ctx: @title:window]
en: Item Deletion Failed
tr: Öge Silme Başarısız

[ctx: @title:window]
en: Rename Favorite
tr: Yer İmini Yeniden Adlandır

[ctx: @label:textbox name of the folder]
en: Name:
tr: Ad:

[ctx: @title:window]
en: New Resource
tr: Yeni Özkaynak

en: Could not create resource: %1
tr: Özkaynak oluşturulamadı: %1

[ctx: @title:window]
en: Resource Creation Failed
tr: Özkaynak Oluşturma Başarısız

en: Do you really want to delete this resource? | Do you really want to delete %1 resources?
tr[0]: Bu özkaynağı silmek istediğinizden emin misiniz?
tr[1]: %1 özkaynağı silmek istediğinizden emin misiniz?

[ctx: @title:window]
en: Delete Resource? | Delete Resources?
tr[0]: Özkaynak Silinsin mi?
tr[1]: Özkaynaklar Silinsin mi?

en: Could not paste data: %1
tr: Veri yapıştırılamadı: %1

[ctx: @title:window]
en: Paste Failed
tr: Yapıştırma Başarısız

en: We can not add "/" in folder name.
tr: Klasör adına “/” ekleyemeyiz.

[ctx: @title:window]
en: Create New Folder Error
tr: Yeni Klasör Oluşturma Hatası

en: We can not add "." at begin or end of folder name.
tr: Klasör adının başına veya sonuna “.” ekleyemeyiz.

en: Before syncing folder "%1" it is necessary to have the resource online. Do you want to make it online?
tr: “%1” klasörünü eşzamanlamadan önce özkaynakların çevrimiçi olması gereklidir. Çevrimiçi yapmak istiyor musunuz?

en: Account "%1" is offline
tr: “%1” hesabı çevrimdışı

[ctx: @action:button]
en: Go Online
tr: Çevrimiçi Ol

en: Move to This Folder
tr: Bu Klasöre Taşı

en: Copy to This Folder
tr: Bu Klasöre Kopyala

en: Failed to update subscription: %1
tr: Abonelik güncellenemedi: %1

[ctx: @title:window]
en: Subscription Error
tr: Abonelik Hatası

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SubscriptionDialog)
en: Local Subscriptions
tr: Yerel Abonelikler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
tr: Ara:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, subscribedOnlyCheckBox)
en: &Subscribed only
tr: Yalnı&zca abone olunanlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, subscribeButton)
en: Su&bscribe
tr: A&bone ol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unsubscribeButton)
en: &Unsubscribe
tr: Abonelik&ten Ayrıl

en: Failed to create a new tag
tr: Yeni künye oluşturulamadı

[ctx: @title:window]
en: An Error Occurred while Creating a New Tag
tr: Yeni Künye Oluşturulurken Hata

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the tag <resource>%1</resource>?
tr: <resource>%1</resource> künyesini silmeyi gerçekten istiyor musunuz?

[ctx: @title:window]
en: Delete Tag
tr: Künyeyi Sil

[ctx: @info]
en: Delete tag
tr: Künyeyi sil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectLabel)
en: Select tags that should be applied.
tr: Uygulanacak künyeleri seçin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTagButton)
en: Create new tag
tr: Yeni Künye Oluştur

[ctx: @label Placeholder text in tag selection combobox]
en: Select tags...
tr: Künyeler seç…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagSelectionDialog)
en: Select Tags
tr: Künyeler Seç

en: Clear
tr: Temizle

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (Akonadi::TagView, tagView)
en: Click to add tags
tr: Künye eklemek için tıkla…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, editButton)
en: ...
tr: …

en: Akonadi To XML converter
tr: Akonadi’den XML’e Dönüştürücü

en: Converts an Akonadi collection subtree into a XML file.
tr: Akonadi alt ağaç koleksiyonunu XML dosyasına dönüştürün.

en: (c) 2009 Volker Krause <vkrause@kde.org>
tr: © 2009 Volker Krause <vkrause@kde.org>

en: No data loaded.
tr: Hiçbir veri yüklenmedi.

en: No filename specified
tr: Dosya adı belirtilmedi

en: Unable to open data file '%1'.
tr: “%1” veri dosyası açılamıyor.

en: File %1 does not exist.
tr: %1 dosyası yok.

en: Unable to parse data file '%1'.
tr: “%1” veri dosyası ayrıştırılamıyor.

en: Schema definition could not be loaded and parsed.
tr: Şema tanımı yüklenemedi ve ayrıştırılamadı.

en: Unable to create schema parser context.
tr: Şema ayrıştırıcı bağlamı oluşturulamıyor.

en: Unable to create schema.
tr: Şema oluşturulamıyor.

en: Unable to create schema validation context.
tr: Şema geçerleme bağlamı oluşturulamıyor.

en: Invalid file format.
tr: Geçersiz dosya biçimi.

en: Unable to parse data file: %1
tr: Veri dosyası ayrıştırılamadı: %1

en: Unable to find collection %1
tr: %1 koleksiyonu bulunamıyor
