akonadiconsole - en to ca@valencia translation catalogue (338 entries)

[ctx: @action:button]
en: Save Configuration
ca@valencia: Guarda la configuració

[ctx: @action:button]
en: Refresh
ca@valencia: Actualitza

en: Apply Configuration
ca@valencia: Aplica la configuració

[ctx: @title:window]
en: Agent Configuration
ca@valencia: Configureu l'agent

en: Configure
ca@valencia: Configura

en: Configure Natively...
ca@valencia: Configura nativament…

en: Configure Remotely...
ca@valencia: Configura remotament…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, syncButton)
en: Synchronize
ca@valencia: Sincronitza

en: Synchronize All
ca@valencia: Sincronitza-ho tot

en: Synchronize Collection Tree
ca@valencia: Sincronitza l'arbre de col·leccions

en: Synchronize Tags
ca@valencia: Sincronitza les etiquetes

en: Do you really want to delete the selected agent instance? | Do you really want to delete these %1 agent instances?
ca@valencia[0]: Segur que voleu suprimir la instància seleccionada de l'agent?
ca@valencia[1]: Segur que voleu suprimir estes %1 instància de l'agent?

en: Agent Deletion
ca@valencia: Suprimiu l'agent

en: Multiple Agent Deletion
ca@valencia: Suprimiu múltiples agents

[ctx: @title:window]
en: Resource Task List
ca@valencia: Recurs llista de tasques

[ctx: @title:window]
en: Change Notification Log
ca@valencia: Canvi de registre de notificacions

en: Cloning agent failed: %1.
ca@valencia: Ha fallat el clonatge de l'agent: %1.

en: Online
ca@valencia: En línia

en: Offline
ca@valencia: Fora de línia

en: Idle
ca@valencia: En espera

en: Running (%1%)
ca@valencia: En execució (%1%)

en: Broken
ca@valencia: Trencat

en: Not Configured
ca@valencia: Sense configurar

en: Add Agent...
ca@valencia: Afig un agent…

en: Clone Agent
ca@valencia: Clona un agent

en: Abort Activity
ca@valencia: Interromp l'activitat

en: Restart Agent
ca@valencia: Reinicia l'agent

en: Toggle Online/Offline
ca@valencia: Alterna en línia/fora de línia

en: Show task list
ca@valencia: Mostra la llista de tasques

en: Show change-notification log
ca@valencia: Mostra el registre de canvis/notificacions

en: Remove Agent
ca@valencia: Elimina l'agent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsBox)
en: Details
ca@valencia: Detalls

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idLabelBuddy)
en: Identifier:
ca@valencia: Identificador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Type:
ca@valencia: Tipus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Status:
ca@valencia: Estat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Status Message:
ca@valencia: Missatge d'estat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Capabilities:
ca@valencia: Capacitats:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Mimetypes:
ca@valencia: Tipus MIME:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add...
ca@valencia: Afig…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configButton)
en: Configure...
ca@valencia: Configura…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: Abort
ca@valencia: Interromp

[ctx: restart the agent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, restartButton)
en: Restart
ca@valencia: Reinicia

en: Collection
ca@valencia: Col·lecció

en: Subject
ca@valencia: Assumpte

en: Sender
ca@valencia: Remitent

en: Date
ca@valencia: Data

note: i18n: ectx: Menu (collection)
en: &Collection
ca@valencia: &Col·lecció

note: i18n: ectx: Menu (item)
en: &Item
ca@valencia: &Element

note: i18n: ectx: Menu (cache)
en: &Cache
ca@valencia: Memòria &cau

note: i18n: ectx: Menu (server)
en: &Server
ca@valencia: &Servidor

en: Generic
ca@valencia: Genèric

en: Mail
ca@valencia: Correu

en: Contacts
ca@valencia: Contactes

en: Calendar/Tasks
ca@valencia: Calendari/tasques

en: Cache only retrieval
ca@valencia: Recuperació de només la memòria cau

en: Failed to save changes: %1
ca@valencia: No s'han pogut guardar els canvis: %1

en: Select XML file
ca@valencia: Seleccioneu un fitxer en XML

en: &Add tag...
ca@valencia: Afi&g una etiqueta…

en: Add &subtag...
ca@valencia: Afig una &subetiqueta…

en: &Edit tag...
ca@valencia: &Edita una etiqueta…

en: &Delete tag...
ca@valencia: Sup&rimix l'etiqueta…

[ctx: @title:window]
en: Add Tag
ca@valencia: Addició d'etiqueta

[ctx: @title:window]
en: Add Subtag
ca@valencia: Addició de subetiqueta

[ctx: @title:window]
en: Modify Tag
ca@valencia: Modifiqueu etiqueta

en: Do you really want to remove selected tag?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar l'etiqueta seleccionada?

en: Delete tag?
ca@valencia: Voleu suprimir l'etiqueta?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: &Save
ca@valencia: Guar&da

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Payload
ca@valencia: Contingut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unsupportedType)
en: Unsupported Type
ca@valencia: Tipus no acceptat

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, attributesTab)
en: Attributes
ca@valencia: Atributs

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, attrName) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, newAttrEdit)
en: New Attribute
ca@valencia: Atribut nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, attrAddButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAttrButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addRIDButton)
en: &Add
ca@valencia: Afi&g

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, attrDeleteButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Raw Payload
ca@valencia: Contingut en brut

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Internals
ca@valencia: Detalls interns

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unique ID:
ca@valencia: ID únic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Remote ID:
ca@valencia: ID del remot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Revision:
ca@valencia: Revisió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Size:
ca@valencia: Mida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Last modification time:
ca@valencia: Última hora de modificació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mimetype:
ca@valencia: Tipus MIME:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mimeType)
en: invalid/invalid
ca@valencia: no vàlid/no vàlid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, flags) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, tags)
en: Flags
ca@valencia: Indicadors

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Tags
ca@valencia: Etiquetes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Item Access Rights
ca@valencia: Element de drets d'accés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, createItem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, createCollection)
en: Create
ca@valencia: Crea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, changeItem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, changeCollection)
en: Modify
ca@valencia: Modifica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteItem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteCollection)
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, linkItem)
en: Link
ca@valencia: Enllaça

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, unlinkItem)
en: Unlink
ca@valencia: Desenllaça

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Collection Access Rights
ca@valencia: Drets d'accés a la col·lecció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>Note: </b>These values are provided by the corresponding backend and are not intended to be changed by you, so be warned if something breaks when changing them nevertheless!
ca@valencia: <b>Nota: </b>Estos valors són proporcionats pel dorsal corresponent i no estan destinats a ser canviats, així que vos alertem que podeu trencar alguna cosa si els canvieu!

en: Attribute
ca@valencia: Atribut

en: Value
ca@valencia: Valor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Do not even think about changing anything in here!
ca@valencia: No penseu a canviar res ací!

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Identification
ca@valencia: Identificació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote identifier:
ca@valencia: Identificador del remot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Owner:
ca@valencia: Propietari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Remote Revision:
ca@valencia: Revisió del remot:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, contentTypes)
en: Content Types
ca@valencia: Tipus de contingut

[ctx: @label:textbox]
en: Programs:
ca@valencia: Programes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshButton)
en: Refresh
ca@valencia: Actualitza

en: Query #%1
ca@valencia: Consulta núm. %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, execButton)
en: Execute query
ca@valencia: Executa una consulta

en: Direction
ca@valencia: Direcció

en: Message
ca@valencia: Missatge

[ctx: @option:check]
en: Enable debugger
ca@valencia: Habilita el depurador

en: All
ca@valencia: Tot

[ctx: @action:button]
en: Clear Information View
ca@valencia: Neteja la vista d'informació

[ctx: @action:button]
en: Clear Filtered Messages
ca@valencia: Neteja els missatges filtrats

[ctx: @action:button]
en: Clear All Messages
ca@valencia: Neteja tots els missatges

[ctx: @action:button]
en: Save Filtered Messages ...
ca@valencia: Guarda els missatges filtrats…

[ctx: @action:button]
en: Save All Messages ...
ca@valencia: Guarda tots els missatges…

en: Connect
ca@valencia: Connecta

[ctx: @title:window]
en: Remote Akonadi Console (%1)
ca@valencia: Consola remota d'Akonadi (%1)

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Console (Instance: %1)
ca@valencia: Consola d'Akonadi: %1 (Instància: %1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: There are multiple instances of Akonadi running in the current D-Bus session. Please select the instance you want to connect to.
ca@valencia: Hi ha múltiples instàncies d'Akonadi executant-se a la sessió actual de D-Bus. Seleccioneu la instància amb la qual voleu connectar.

en: Waiting
ca@valencia: En espera

en: Running
ca@valencia: En execució

en: Ended
ca@valencia: Finalitzat

en: Failed: %1
ca@valencia: No s'ha pogut: %1

en: Unknown state!
ca@valencia: Estat desconegut!

en: Job ID
ca@valencia: ID de treball

en: Created
ca@valencia: Creat

en: Wait time
ca@valencia: Temps d'espera

en: Job duration
ca@valencia: Duració del treball

en: Job Type
ca@valencia: Tipus de treball

en: State
ca@valencia: Estat

en: Info
ca@valencia: Informació

[ctx: @option:check]
en: Show Only Errors
ca@valencia: Mostra només els errors

[ctx: @info:placeholder]
en: Search...
ca@valencia: Busca…

en: All Columns
ca@valencia: Totes les columnes

[ctx: @action:button]
en: Save to file...
ca@valencia: Guarda a un fitxer…

en: Clear View
ca@valencia: Neteja la vista

en: Copy Info
ca@valencia: Copia la informació

en: Collapse All
ca@valencia: Reduïx-ho tot

en: Expand All
ca@valencia: Expandix-ho tot

[ctx: @option:check]
en: Enable
ca@valencia: Activa

[ctx: @label:textbox]
en: Types:
ca@valencia: Tipus:

en: Debug
ca@valencia: Depuració

en: Warning
ca@valencia: Avís

en: Critical
ca@valencia: Crítica

[ctx: @action:button]
en: Save to File...
ca@valencia: Guarda a un fitxer…

en: Save to File...
ca@valencia: Guarda a un fitxer…

en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

en: Failed to open file: %1
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer: %1

en: Time
ca@valencia: Data i hora

en: Program
ca@valencia: Programa

en: Type
ca@valencia: Tipus

en: Category
ca@valencia: Categoria

en: File
ca@valencia: Fitxer

en: Function
ca@valencia: Funció

en: Akonadi Console
ca@valencia: Consola d'Akonadi

en: The Management and Debugging Console for Akonadi
ca@valencia: La consola de gestió i depuració per a Akonadi

en: (c) 2006-2024 the Akonadi developer
ca@valencia: (c) 2006-2024 Els desenvolupadors d'Akonadi

en: Author
ca@valencia: Autoria

en: Browser
ca@valencia: Navegador

en: Debugger
ca@valencia: Depurador

en: Logging
ca@valencia: Registre

en: DB Browser
ca@valencia: Navegador de la BD

en: DB Console
ca@valencia: Consola de la BD

en: Query Debugger
ca@valencia: Depurador de consultes

en: Enable job tracker
ca@valencia: Activa el seguidor de treballs

en: Job Tracker
ca@valencia: Seguidor de treballs

en: Enable tracking of Resource Schedulers
ca@valencia: Activa el seguiment dels planificadors de recursos

en: Resources Schedulers
ca@valencia: Planificadors de recursos

en: Notification Monitor
ca@valencia: Monitor de notificació

en: Item Search
ca@valencia: Busca d'elements

en: Dump to XML...
ca@valencia: Bolcat a XML…

en: Clear Akonadi Cache
ca@valencia: Neteja la memòria cau d'Akonadi

en: Start Server
ca@valencia: Inicia el servidor

en: Stop Server
ca@valencia: Para el servidor

en: Restart Server
ca@valencia: Reinicia el servidor

en: <p>Akonadi Console is purely a development tool. It allows you to view and change internal data structures of Akonadi. You should only change data in here if you know what you are doing, otherwise you risk damaging or losing your personal information management data.<br/><b>Use at your own risk!</b></p>
ca@valencia: <p>La consola d'Akonadi és una eina de desenvolupament. Permet veure i canviar les estructures de dades internes d'Akonadi. Ací només hauríeu de canviar les dades si sabeu el que esteu fent, en cas contrari vos arrisqueu a malmetre o perdre les vostres dades de gestió d'informació personal.<br/><b>Utilitzeu-la davall la vostra responsabilitat!</b></p>

en: Session/Subscriber
ca@valencia: Sessió/subscriptor

en: Items
ca@valencia: Elements

en: Collections
ca@valencia: Col·leccions

en: Subscribers
ca@valencia: Subscriptors

en: Notification
ca@valencia: Notificació

en: List Filter
ca@valencia: Filtre de llista

en: Include Statistics
ca@valencia: Inclou les estadístiques

en: Resource
ca@valencia: Recurs

en: Content MimeTypes
ca@valencia: Tipus MIME del contingut

en: Ancestor Retrieval
ca@valencia: Recuperació d'antecessor

en: Ancestor Fetch Scope
ca@valencia: Àmbit de recuperació d'antecessor

en: Fetch ID Only
ca@valencia: Recupera només l'ID

en: Ignore Retrieval Error
ca@valencia: Ignora l'error de recuperació

en: Values
ca@valencia: Valors

en: Properties
ca@valencia: Propietats

en: Subscriber
ca@valencia: Subscriptor

en: Session ID
ca@valencia: ID de la sessió

en: Monitored Collections:
ca@valencia: Col·leccions controlades:

en: Monitored Items:
ca@valencia: Elements controlats:

en: Monitored Tags:
ca@valencia: Etiquetes controlades:

en: Monitored Types:
ca@valencia: Tipus controlats:

en: Monitored Mime Types:
ca@valencia: Tipus MIME controlats:

en: Monitored Resources:
ca@valencia: Recursos controlats:

en: Ignored Sessions:
ca@valencia: Sessions ignorades:

en: All Monitored:
ca@valencia: Totes controlades:

en: Is Exclusive:
ca@valencia: És exclusiva:

en: Item Fetch Scope
ca@valencia: Àmbit de recuperació d'element

en: Payload Parts
ca@valencia: Parts del contingut

en: Full Payload
ca@valencia: Contingut complet

en: All Attributes
ca@valencia: Tots els atributs

en: Cache only
ca@valencia: Només la memòria cau

en: Check for Cached Payloads Parts Only
ca@valencia: Comprova només les parts de contingut en la memòria cau

en: Fetch mtime
ca@valencia: Recupera el «mtime»

en: Fetch GID
ca@valencia: Recupera el GID

en: Ignore Retrieval Errors
ca@valencia: Ignora els errors de recuperació

en: Fetch Change Since
ca@valencia: Recupera els canvis des de

en: Fetch RID
ca@valencia: Recupera el RID

en: Fetch Tags
ca@valencia: Recupera les etiquetes

en: Collection Fetch Scope
ca@valencia: Àmbit de recuperació de col·leccions

en: Tag Fetch Scope
ca@valencia: Àmbit de recuperació d'etiquetes

en: Tag
ca@valencia: Etiqueta

en: Subscription
ca@valencia: Subscripció

en: Add
ca@valencia: Afig

en: Move
ca@valencia: Mou

en: Subscribe
ca@valencia: Subscriu

en: Unsubscribe
ca@valencia: Cancel·la la subscripció

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Operation
ca@valencia: Operació

en: IDs
ca@valencia: ID

en: Session
ca@valencia: Sessió

en: Listeners
ca@valencia: Receptors

en: Enable notification monitor
ca@valencia: Activa el monitor de notificació

en: Timestamp
ca@valencia: Marca de temps

en: Parent Collection
ca@valencia: Col·lecció pare

en: Parent Dest Col
ca@valencia: Col. pare de destinació

en: Destination Resource
ca@valencia: Recurs de destinació

en: Item Parts
ca@valencia: Parts d'element

en: Added Flags
ca@valencia: Indicadors afegits

en: Removed Flags
ca@valencia: Indicadors eliminats

en: Added Tags
ca@valencia: Etiquetes afegides

en: Removed Tags
ca@valencia: Etiquetes eliminades

en: Must retrieve
ca@valencia: Cal recuperar

en: id
ca@valencia: ID

en: name
ca@valencia: nom

en: Ancestor
ca@valencia: Antecessor

en: Parent ID
ca@valencia: ID del pare

en: Remote ID
ca@valencia: ID del remot

en: Revision
ca@valencia: Revisió

en: Size
ca@valencia: Mida

en: MimeType
ca@valencia: Tipus MIME

en: VRefs
ca@valencia: VRef

en: External
ca@valencia: Extern

en: Internal
ca@valencia: Intern

en: Foreign
ca@valencia: Estranger

en: Storage Type
ca@valencia: Tipus d'emmagatzematge

en: Version
ca@valencia: Versió

en: Data
ca@valencia: Dades

en: Name
ca@valencia: Nom

en: Mime Types
ca@valencia: Tipus MIME

en: Remote Revision
ca@valencia: Revisió del remot

en: Statistics
ca@valencia: Estadístiques

en: Count
ca@valencia: Comptador

en: Unseen
ca@valencia: No vist

en: Search Query
ca@valencia: Consulta de busca

en: Search Collections
ca@valencia: Busca col·leccions

en: Cache Policy
ca@valencia: Política de memòria cau

en: Inherit
ca@valencia: Herència

en: Check Interval
ca@valencia: Interval de comprovació

en: Cache Timeout
ca@valencia: Temps d'espera de la memòria cau

en: Sync on Demand
ca@valencia: Sincronitza a demanda

en: Local Parts
ca@valencia: Parts locals

en: Enabled
ca@valencia: Activat

en: Parent Dest Collection
ca@valencia: Col·lecció pare de destinació

en: Changed Parts
ca@valencia: Parts canviades

en: Monitored Collections
ca@valencia: Col·leccions controlades

en: Monitored Items
ca@valencia: Elements controlats

en: Monitored Tags
ca@valencia: Etiquetes controlades

en: Subscriptions
ca@valencia: Subscripcions

en: Changes
ca@valencia: Canvis

en: No Type
ca@valencia: Sense tipus

en: Monitored Types
ca@valencia: Tipus controlats

en: Monitored Mime Types
ca@valencia: Tipus MIME controlats

en: Monitored Resources
ca@valencia: Recursos controlats

en: Ignored Sessions
ca@valencia: Sessions ignorades

en: All Monitored
ca@valencia: Totes controlades

en: Exclusive
ca@valencia: Exclusiu

en: Requested Parts
ca@valencia: Parts sol·licitades

en: Changed Since
ca@valencia: Canviat des de

en: No Ancestor
ca@valencia: Sense antecessor

en: Parent  Ancestor
ca@valencia: Antecessor del pare

en: All Ancestors
ca@valencia: Tots els antecessors

en: Ancestor Depth
ca@valencia: Profunditat de l'antecessor

en: Cache Only
ca@valencia: Només la memòria cau

en: Check Cached Payload Parts Only
ca@valencia: Comprova només les parts de contingut en la memòria cau

en: Fetch Size
ca@valencia: Recupera la mida

en: Fetch MTime
ca@valencia: Recupera el MTime

en: Fetch Remote Revision
ca@valencia: Recupera la revisió del remot

en: Ignore Errors
ca@valencia: Ignora els errors

en: Fetch Flags
ca@valencia: Recupera els indicadors

en: Fetch RemoteID
ca@valencia: Recupera el RemoteID

en: Fetch VRefs
ca@valencia: Recupera les VRef

en: No Filter
ca@valencia: Sense filtre

en: Display
ca@valencia: Visualització

en: Index
ca@valencia: Índex

en: Sync
ca@valencia: Sincronitza

en: Content Mime Types
ca@valencia: Tipus MIME del contingut

en: Parent
ca@valencia: Pare

en: None
ca@valencia: Sense

en: Ancestor Fetch ID Only
ca@valencia: Recupera només l'ID de l'antecessor

en: Ancestor Attributes
ca@valencia: Atributs de l'antecessor

en: Fetch All Attributes
ca@valencia: Recupera tots els atributs

en: Name / Query
ca@valencia: Nom/consulta

en: Started
ca@valencia: Iniciada

en: Duration
ca@valencia: Duració

en: Query
ca@valencia: Consulta

en: Duration [ms]
ca@valencia: Duració [ms]

en: Calls
ca@valencia: Crides

en: Avg. Duration [ms]
ca@valencia: Duració mitjana [ms]

en: Affected Rows:
ca@valencia: Files afectades:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableDebuggingChkBox)
en: Enable query debugging (slows down server!)
ca@valencia: Activa la depuració de consultes (alentix el servidor!)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, querySequenceTab)
en: Query Sequence
ca@valencia: Seqüència de consultes

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, queryTreeTab)
en: Query Tree
ca@valencia: Arbre de consultes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveToFileBtn)
en: Save To File
ca@valencia: Guarda a un fitxer

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, QueryViewDialog)
en: Query View
ca@valencia: Vista de consulta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryLabelLbl)
en: Query:
ca@valencia: Consulta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultsLbl)
en: TextLabel
ca@valencia: EtiquetaDeText

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultsLabelLbl)
en: Results:
ca@valencia: Resultats:

[ctx: @label:textbox]
en: Search store:
ca@valencia: Emmagatzematge de busca:

[ctx: @action:button]
en: Search
ca@valencia: Busca

[ctx: @label:textbox]
en: Search query:
ca@valencia: Consulta de busca:

[ctx: @label:textbox]
en: Results (Documents):
ca@valencia: Resultats (documents):

[ctx: @label:textbox]
en: Item:
ca@valencia: Element:

en: Xapian error
ca@valencia: S'ha produït un error de Xapian

en: No Xapian database is opened
ca@valencia: No hi ha cap base de dades Xapian oberta

en: Search
ca@valencia: Busca

en: No element found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap element.

en: Term/Value
ca@valencia: Terme/valor

en: WDF/Slot
ca@valencia: WDF/sòcol

en: Terms
ca@valencia: Termes

en: Error on fetching item
ca@valencia: S'ha produït un error en recuperar un element

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parentIdLabelBuddy)
en: Parent Tag Id:
ca@valencia: ID de l'etiqueta del pare:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAttrButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteRIDButton)
en: &Remove
ca@valencia: &Elimina

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, remoteIDsTab)
en: Remote Identifiers
ca@valencia: Identificadors del remot
