akonadiconsole - en to el translation catalogue (355 entries)

[ctx: @action:button]
en: Save Configuration
el: Αποθήκευση διαμόρφωσης

[ctx: @action:button]
en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Apply Configuration
el: Εφαρμογή διαμόρφωσης

[ctx: @title:window]
en: Agent Configuration
el: Διαμόρφωση πράκτορα

en: Configure
el: Διαμόρφωση

en: Configure Natively...
el: Διαμόρφωση φυσικά...

en: Configure Remotely...
el: Διαμόρφωση απομακρυσμένα...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, syncButton)
en: Synchronize
el: Συγχρονισμός

en: Synchronize All
el: Συγχρονισμός όλων

en: Synchronize Collection Tree
el: Συγχρονισμός δέντρου συλλογής

en: Synchronize Tags
el: Συγχρονισμός ετικετών

en: Do you really want to delete the selected agent instance? | Do you really want to delete these %1 agent instances?
el[0]: Θέλετε πραγματικά να διαγράψετε την επιλεγμένη παρουσία-πράκτορα;
el[1]: Θέλετε πραγματικά να διαγράψετε αυτές τις παρουσίες-πράκτορα %1;

en: Agent Deletion
el: Διαγραφή πράκτορα

en: Multiple Agent Deletion
el: Διαγραφή πολλαπλών πρακτόρων

[ctx: @title:window]
en: Resource Task List
el: Κατάλογος πόρων εργασιών

[ctx: @title:window]
en: Change Notification Log
el: Αλλαγή καταγραφής ειδοποιήσεων

en: Cloning agent failed: %1.
el: Ο πράκτορας κλωνοποίησης απέτυχε: %1.

en: Online
el: Σε σύνδεση

en: Offline
el: Εκτός σύνδεσης

en: Idle
el: Αδρανής

en: Running (%1%)
el: Εκτελείται (%1%)

en: Broken
el: Σπασμένο

en: Not Configured
el: Δεν έχει διαμορφωθεί

en: Add Agent...
el: Προσθήκη πράκτορα...

en: Clone Agent
el: Κλωνοποίηση πράκτορα

en: Abort Activity
el: Διακοπή δραστηριότητας

en: Restart Agent
el: Επανεκκίνηση πράκτορα

en: Toggle Online/Offline
el: Εναλλαγή σε σύνδεση/Εκτός σύνδεσης

en: Show task list
el: Εμφάνιση λίστας εργασιών

en: Show change-notification log
el: Εμφάνιση αρχείου καταγραφής ειδοποιήσεων αλλαγής

en: Remove Agent
el: Αφαίρεση πράκτορα

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsBox)
en: Details
el: Λεπτομέρειες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idLabelBuddy)
en: Identifier:
el: Αναγνωριστικό:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Type:
el: Τύπος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Status:
el: Κατάσταση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Status Message:
el: Μήνυμα κατάστασης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Capabilities:
el: Δυνατότητες:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Mimetypes:
el: Τύποι mime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add...
el: Προσθήκη...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
el: Αφαίρεση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configButton)
en: Configure...
el: Διαμόρφωση...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: Abort
el: Διακοπή

[ctx: restart the agent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, restartButton)
en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: Collection
el: Συλλογή

en: Subject
el: Θέμα

en: Sender
el: Αποστολέας

en: Date
el: Ημερομηνία

note: i18n: ectx: Menu (collection)
en: &Collection
el: &Συλλογή

note: i18n: ectx: Menu (item)
en: &Item
el: &Αντικείμενο

note: i18n: ectx: Menu (cache)
en: &Cache
el: &Κρυφή μνήμη

note: i18n: ectx: Menu (server)
en: &Server
el: &Διακομιστής

en: Generic
el: Γενικό

en: Mail
el: Ταχυδρομείο

en: Contacts
el: Επαφές

en: Calendar/Tasks
el: Ημερολόγιο/Εργασίες

en: Cache only retrieval
el: Ανάκτηση μόνο από τη κρυφή μνήμη

en: Failed to save changes: %1
el: Αποτυχία αποθήκευσης αλλαγών: %1

en: Select XML file
el: Επιλέξτε αρχείο XML

en: &Add tag...
el: &Προσθήκη ετικέτας...

en: Add &subtag...
el: Προσθήκη &υποετικέτας...

en: &Edit tag...
el: &Επεξεργασία ετικέτας...

en: &Delete tag...
el: &Διαγραφή ετικέτας...

[ctx: @title:window]
en: Add Tag
el: Προσθήκη ετικέτας

[ctx: @title:window]
en: Add Subtag
el: Προσθήκη υποετικέτας

[ctx: @title:window]
en: Modify Tag
el: Τροποποίηση ετικέτας

en: Do you really want to remove selected tag?
el: Θέλετε πραγματικά να αφαιρέσετε την επιλεγμένη ετικέτα;

en: Delete tag?
el: Διαγραφή ετικέτας;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: &Save
el: &Αποθήκευση

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Payload
el: Ωφέλιμο φορτίο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unsupportedType)
en: Unsupported Type
el: Μη υποστηριζόμενος τύπος

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, attributesTab)
en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, attrName) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, newAttrEdit)
en: New Attribute
el: Νέο χαρακτηριστικό

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, attrAddButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAttrButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addRIDButton)
en: &Add
el: &Προσθήκη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, attrDeleteButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
el: &Διαγραφή

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Raw Payload
el: Ακατέργαστο φορτίο

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Internals
el: Εσωτερικά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unique ID:
el: Μοναδικό ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Remote ID:
el: Απομακρυσμένο ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Revision:
el: Αναθεώρηση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Size:
el: Μέγεθος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Last modification time:
el: Τελευταία τροποποίηση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mimetype:
el: Τύπος mime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mimeType)
en: invalid/invalid
el: άκυρη/άκυρη

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, flags) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, tags)
en: Flags
el: Σημαίες

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Tags
el: Ετικέτες

[ctx: model name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Model:
el: Μοντέλο:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Item Access Rights
el: Στοιχείο δικαιώματα πρόσβασης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, createItem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, createCollection)
en: Create
el: Δημιουργία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, changeItem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, changeCollection)
en: Modify
el: Τροποποίηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteItem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteCollection)
en: Delete
el: Διαγραφή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, linkItem)
en: Link
el: Σύνδεση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, unlinkItem)
en: Unlink
el: Αποσύνδεση

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Collection Access Rights
el: Δικαιώματα πρόσβασης συλλογής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>Note: </b>These values are provided by the corresponding backend and are not intended to be changed by you, so be warned if something breaks when changing them nevertheless!
el: <b>Σημείωση: </b>Αυτές οι τιμές παρέχονται από το αντίστοιχο backend και δεν προορίζονται να αλλάξουν από εσάς, οπότε να είστε προετοιμασμένοι αν κάτι χαλάσει κατά την αλλαγή τους!

en: Attribute
el: Χαρακτηριστικό

en: Value
el: Τιμή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Do not even think about changing anything in here!
el: Μην διανοηθείτε καν να αλλάξετε τίποτα εδώ μέσα!

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Identification
el: Ταυτοποίηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote identifier:
el: Απομακρυσμένο αναγνωριστικό:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Owner:
el: Ιδιοκτήτης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Remote Revision:
el: Απομακρυσμένη αναθεώρηση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Virtual:
el: Εικονικό:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, contentTypes)
en: Content Types
el: Τύποι περιεχομένου

[ctx: @label:textbox]
en: Programs:
el: Προγράμματα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshButton)
en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Query #%1
el: Ερώτηση #%1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, execButton)
en: Execute query
el: Εκτέλεση ερώτησης

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: Message
el: Μήνυμα

[ctx: @option:check]
en: Enable debugger
el: Ενεργοποίηση αποσφαλμάτωσης

en: All
el: Όλα

[ctx: @action:button]
en: Clear Information View
el: Εκκαθάριση προβολής πληροφοριών

[ctx: @action:button]
en: Clear Filtered Messages
el: Εκκαθάριση φιλτραρισμένων μηνυμάτων

[ctx: @action:button]
en: Clear All Messages
el: Εκκαθάριση όλων των μηνυμάτων

[ctx: @action:button]
en: Save Filtered Messages ...
el: Αποθήκευση φιλτραρισμένων μηνυμάτων ...

[ctx: @action:button]
en: Save All Messages ...
el: Αποθήκευση όλων των μηνυμάτων ...

en: Connect
el: Σύνδεση

[ctx: @title:window]
en: Remote Akonadi Console (%1)
el: Απομακρυσμένη κονσόλα Akonadi (%1)

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Console (Instance: %1)
el: Κονσόλα Akonadi (Διεργασία: %1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: There are multiple instances of Akonadi running in the current D-Bus session. Please select the instance you want to connect to.
el: Υπάρχουν πολλαπλές διεργασίες του Akonadi που εκτελούνται στην τρέχουσα συνεδρία D-Bus. Παρακαλούμε επιλέξτε την διεργασία στην οποία θέλετε να συνδεθείτε.

en: Waiting
el: Αναμονή

en: Running
el: Εκτελείται

en: Ended
el: Τερματίστηκε

en: Failed: %1
el: Απέτυχε: %1

en: Unknown state!
el: Άγνωστη κατάσταση!

en: Job ID
el: ID εργασίας

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Wait time
el: Χρόνος αναμονής

en: Job duration
el: Διάρκεια εργασίας

en: Job Type
el: Τύπος εργασίας

en: State
el: Κατάσταση

en: Info
el: Πληροφορίες

[ctx: @option:check]
en: Show Only Errors
el: Εμφάνιση μόνο σφάλματα

[ctx: @info:placeholder]
en: Search...
el: Αναζήτηση...

en: All Columns
el: Όλες οι στήλες

[ctx: @action:button]
en: Save to file...
el: Αποθήκευση σε αρχείο...

en: Clear View
el: Εκκαθάριση προβολής

en: Copy Info
el: Αντιγραφή πληροφοριών

en: Collapse All
el: Σύμπτυξη όλων

en: Expand All
el: Ανάπτυξη όλων

[ctx: @option:check]
en: Enable
el: Ενεργοποίηση

[ctx: @label:textbox]
en: Types:
el: Τύποι:

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Critical
el: Κρίσιμη

en: Fatal
el: Μοιραία

[ctx: @label:textbox]
en: Categories:
el: Κατηγορίες:

[ctx: @action:button]
en: Save to File...
el: Αποθήκευση σε αρχείο...

en: Save to File...
el: Αποθήκευση σε αρχείο...

en: Error
el: Σφάλμα

en: Failed to open file: %1
el: Αποτυχία ανοίγματος αρχείου: %1

en: Time
el: Χρόνος

en: Program
el: Πρόγραμμα

en: Type
el: Τύπος

en: Category
el: Κατηγορία

en: File
el: Αρχείο

en: Function
el: Λειτουργία

en: Akonadi Console
el: Κονσόλα Akonadi

en: The Management and Debugging Console for Akonadi
el: Κονσόλα διαχείρισης και αποσφαλμάτωσης Akonadi

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Agents
el: Πράκτορες

en: Browser
el: Περιηγητής

en: Debugger
el: Αποσφαλματωτής

en: Logging
el: Καταγραφή

en: DB Browser
el: Περιηγητής ΒΔ

en: DB Console
el: Κονσόλα ΒΔ

en: Query Debugger
el: Αποσφαλματωτής ερωτήσεων

en: Enable job tracker
el: Ενεργοποίηση του εντοπισμού εργασιών

en: Job Tracker
el: Ανιχνευτής εργασίας

en: Enable tracking of Resource Schedulers
el: Ενεργοποίηση παρακολούθησης των προγραμματιστών πόρων

en: Resources Schedulers
el: Προγραμματιστές πόρων

en: Notification Monitor
el: Παρακολούθηση ειδοποίησης

en: Item Search
el: Παρακολούθηση ειδοποίησης

en: Monitors
el: Οθόνες

en: Dump to XML...
el: Εκφόρτωση σε XML...

en: Clear Akonadi Cache
el: Εκκαθάριση κρυφής μνήμης Akonadi

en: Start Server
el: Εκκίνηση διακομιστή

en: Stop Server
el: Διακοπή διακομιστή

en: Restart Server
el: Επανεκκίνηση διακομιστή

en: <p>Akonadi Console is purely a development tool. It allows you to view and change internal data structures of Akonadi. You should only change data in here if you know what you are doing, otherwise you risk damaging or losing your personal information management data.<br/><b>Use at your own risk!</b></p>
el: <p>Η Κονσόλα Akonadi είναι καθαρά ένα εργαλείο ανάπτυξης. Σας επιτρέπει να βλέπετε και να αλλάζετε τις εσωτερικές δομές δεδομένων του Akonadi. Θα πρέπει να αλλάζετε τα δεδομένα εδώ μόνο αν γνωρίζετε τι κάνετε, διαφορετικά κινδυνεύετε να καταστρέψετε ή να χάσετε τα δεδομένα διαχείρισης προσωπικών πληροφοριών σας.<br/><b>Χρήση με δική σας ευθύνη!</b></p>

en: Session/Subscriber
el: Συνεδρία/Συνδρομητής

en: Items
el: Στοιχεία

en: Collections
el: Συλλογές

en: Subscribers
el: Συνδρομητές

en: Notification
el: Ειδοποίηση

en: List Filter
el: Φίλτρο λίστας

en: Include Statistics
el: Συμπερίληψη στατιστικών

en: Resource
el: Πόροι

en: Content MimeTypes
el: Τύποι mime περιεχομένου

en: Ancestor Retrieval
el: Ανάκτηση προγόνων

en: Ancestor Fetch Scope
el: Πεδίο ανάκτησης προγόνων

en: Fetch ID Only
el: Λήψη Μόνο ID

en: Ignore Retrieval Error
el: Αγνόηση σφάλματος ανάκτησης

en: Values
el: Τιμές

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Subscriber
el: Συνδρομητής

en: Session ID
el: ID συνεδρίας

en: Monitored Collections:
el: Παρακολουθούμενες συλλογές:

en: Monitored Items:
el: Παρακολουθούμενα στοιχεία:

en: Monitored Tags:
el: Παρακολουθούμενες ετικέτες:

en: Monitored Types:
el: Παρακολουθούμενοι τύποι:

en: Monitored Mime Types:
el: Παρακολουθούμενοι τύποι mime:

en: Monitored Resources:
el: Παρακολουθούμενοι πόροι:

en: Ignored Sessions:
el: Αγνοημένες συνεδρίες:

en: All Monitored:
el: Όλα παρακολουθούμενα:

en: Is Exclusive:
el: Είναι αποκλειστικό:

en: Item Fetch Scope
el: Πεδίο στοιχείων λήψης

en: Payload Parts
el: Μέρη ωφέλιμου φορτίου

en: Full Payload
el: Πλήρες φορτίο

en: All Attributes
el: Όλα τα χαρακτηριστικά

en: Cache only
el: Μόνο κρυφή μνήμη

en: Check for Cached Payloads Parts Only
el: Έλεγχος μόνο για τα αποθηκευμένα μέρη του φορτίου

en: Fetch mtime
el: Λήψη mtime

en: Fetch GID
el: Λήψη GID

en: Ignore Retrieval Errors
el: Αγνόηση σφαλμάτων ανάκτησης

en: Fetch Change Since
el: Λήψη αλλαγής από

en: Fetch RID
el: Λήψη RID

en: Fetch Tags
el: Λήψη ετικετών

en: Collection Fetch Scope
el: Πεδίο λήψης συλλογής

en: Tag Fetch Scope
el: Πεδίο λήψης ετικέτας

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Subscription
el: Συνδρομή

en: Add
el: Προσθήκη

en: Move
el: Μετακίνηση

en: ModifyFlags
el: ΤροποποίησηΣημαιών

en: ModifyTags
el: ΤροποποίησηΕτικετών

en: InvalidOp
el: ΆκυροOp

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Unsubscribe
el: Απεγγραφή

en: InvalidIp
el: ΆκυρηIp

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Operation
el: Λειτουργία

en: Session
el: Συνεδρία

en: Listeners
el: Ακροατές

en: Enable notification monitor
el: Ενεργοποίηση παρακολούθησης ειδοποιήσεων

en: Timestamp
el: Χρονοσφραγίδα

en: Parent Collection
el: Συλλογή γονέα

en: Parent Dest Col
el: Συλλογή γονέα προορ.

en: Destination Resource
el: Πόρος προορισμού

en: Item Parts
el: Μέρη στοιχείου

en: Added Flags
el: Προστιθέμενες σημαίες

en: Removed Flags
el: Αφαίρεση σημαιών

en: Added Tags
el: Προστιθέμενες ετικέτες

en: Removed Tags
el: Αφαίρεση ετικετών

en: Must retrieve
el: Πρέπει να ανακτηθεί

en: name
el: όνομα

en: Ancestor
el: Πρόγονος

en: Parent ID
el: ID γονέα

en: Remote ID
el: Απομακρυσμένο ID

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: ParentID
el: IDΓονέα

en: RemoteID
el: Απομακρυσμένο ID

en: RemoteRev
el: Απομακρυσμένο Rev

en: Size
el: Μέγεθος

en: MimeType
el: ΤύποςMime

en: MTime
el: ΧρόνοςM

en: Parts
el: Ανταλλακτικά

en: External
el: Εξωτερικό

en: Internal
el: Εσωτερικό

en: Foreign
el: Ξένο

en: Storage Type
el: Τύπος αποθήκευσης

en: Version
el: Έκδοση

en: Data
el: Δεδομένα

en: Name
el: Όνομα

en: Mime Types
el: Τύποι mime

en: Remote Revision
el: Απομακρυσμένη αναθεώρηση

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Count
el: Μέτρηση

en: Unseen
el: Αόρατο

en: Search Query
el: Αναζήτηση ερωτημάτων

en: Search Collections
el: Αναζήτηση συλλογών

en: Cache Policy
el: Πολιτική κρυφής μνήμης

en: Inherit
el: Κληρονόμος

en: Check Interval
el: Διάστημα ελέγχου

en: Cache Timeout
el: Χρονικό όριο κρυφής μνήμης

en: Sync on Demand
el: Συγχρονισμός κατά απαίτηση

en: Local Parts
el: Τοπικά ανταλλακτικά

en: Enabled
el: Ενεργό

en: DisplayPref
el: ΠροεπιλογήΟθόνης

en: SyncPref
el: ΠροεπιλογήΣυγχρονισμού

en: IndexPref
el: ΠροεπιλογήΕυρετηρίου

en: Virtual
el: Εικονικό

en: Parent Dest Collection
el: Συλλογή γονέα προορισμού

en: Changed Parts
el: Αλλαγμένα μέρη

en: Monitored Collections
el: Παρακολουθούμενες συλλογές

en: Monitored Items
el: Παρακολουθούμενα στοιχεία

en: Monitored Tags
el: Παρακολουθούμενες ετικέτες

en: Subscriptions
el: Συνδρομές

en: Changes
el: Αλλαγές

en: No Type
el: Κανένας τύπος

en: Monitored Types
el: Παρακολουθούμενοι τύποι

en: Monitored Mime Types
el: Παρακολουθούμενοι τύποι mime

en: Monitored Resources
el: Παρακολουθούμενοι πόροι

en: Ignored Sessions
el: Αγνοημένες συνεδρίες

en: All Monitored
el: Όλα τα παρακολουθούμενα

en: Exclusive
el: Αποκλειστικό

en: Requested Parts
el: Ζητούμενα μέρη

en: Changed Since
el: Αλλαγή από

en: No Ancestor
el: Χωρίς πρόγονο

en: Parent  Ancestor
el: Γονέας  πρόγονος

en: All Ancestors
el: Όλοι οι πρόγονοι

en: Ancestor Depth
el: Βάθος προγόνων

en: Cache Only
el: Μόνο κρυφή μνήμη

en: Check Cached Payload Parts Only
el: Έλεγχος μόνο των αποθηκευμένων τμημάτων φορτίου

en: Fetch Size
el: Μέγεθος ανάκτησης

en: Fetch MTime
el: Λήψη MTime

en: Fetch Remote Revision
el: Λήψη απομακρυσμένης αναθεώρησης

en: Ignore Errors
el: Αγνόηση σφαλμάτων

en: Fetch Flags
el: Λήψη σημαιών

en: Fetch RemoteID
el: Λήψη RemoteID

en: Fetch VRefs
el: Λήψη VRefs

en: No Filter
el: Χωρίς φίλτρο

en: Display
el: Οθόνη

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Sync
el: Συγχρονισμός

en: Content Mime Types
el: Τύποι mime περιεχομένου

en: Parent
el: Γονέας

en: None
el: Κανένα

en: Ancestor Fetch ID Only
el: Μόνο ID λήψης προγόνου

en: Ancestor Attributes
el: Ιδιότητες προγόνου

en: Fetch All Attributes
el: Λήψη όλων των ιδιοτήτων

en: Name / Query
el: Όνομα / Ερώτημα

en: Started
el: Ξεκίνησε

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Query
el: Ερώτημα

en: Duration [ms]
el: Διάρκεια [ms]

en: Calls
el: Κλήσεις

en: Avg. Duration [ms]
el: ΜΟ διάρκειας [ms]

en: Affected Rows:
el: Επηρεαζόμενες σειρές:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableDebuggingChkBox)
en: Enable query debugging (slows down server!)
el: Ενεργοποίηση αποσφαλμάτωσης ερωτημάτων (επιβραδύνει τον διακομιστή!)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, querySequenceTab)
en: Query Sequence
el: Ακολουθία ερωτημάτων

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, queryTreeTab)
en: Query Tree
el: Δέντρο ερωτήσεων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveToFileBtn)
en: Save To File
el: Αποθήκευση σε αρχείο

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, QueryViewDialog)
en: Query View
el: Προβολή ερωτημάτων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryLabelLbl)
en: Query:
el: Ερώτημα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultsLbl)
en: TextLabel
el: ΕτικέταΚειμένου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultsLabelLbl)
en: Results:
el: Αποτελέσματα:

[ctx: @label:textbox]
en: Search store:
el: Κατάστημα αναζήτησης:

[ctx: @action:button]
en: Search
el: Αναζήτηση

[ctx: @label:textbox]
en: Search query:
el: Ερώτημα αναζήτησης:

[ctx: @label:textbox]
en: Results (Documents):
el: Αποτελέσματα (Έγγραφα):

[ctx: @label:textbox]
en: Document:
el: Έγγραφο:

[ctx: @label:textbox]
en: Item:
el: Αντικείμενο:

en: Xapian error
el: Σφάλμα Xapian

en: No Xapian database is opened
el: Καμία βάση δεδομένων Xapian δεν έχει ανοίξει

en: Search
el: Αναζήτηση

en: No element found.
el: Δεν βρέθηκε κανένα στοιχείο.

en: Term/Value
el: Όρος/Αξία

en: WDF/Slot
el: WDF/Υποδοχή

en: Terms
el: Όροι

en: Error on fetching item
el: Σφάλμα κατά τη λήψη στοιχείου

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
el: Γενικά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parentIdLabelBuddy)
en: Parent Tag Id:
el: ID ετικέτας γονέα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAttrButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteRIDButton)
en: &Remove
el: &Αφαίρεση

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, remoteIDsTab)
en: Remote Identifiers
el: Απομακρυσμένα αναγνωριστικά
