akonadiconsole - en to eu translation catalogue (347 entries)

[ctx: @action:button]
en: Save Configuration
eu: Gorde konfigurazioa

[ctx: @action:button]
en: Refresh
eu: Berritu

en: Apply Configuration
eu: Erabili konfigurazioa

[ctx: @title:window]
en: Agent Configuration
eu: Agentearen konfigurazioa

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Configure Natively...
eu: Konfiguratu natiboki...

en: Configure Remotely...
eu: Konfiguratu urrutitik...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, syncButton)
en: Synchronize
eu: Sinkronizatu

en: Synchronize All
eu: Dena sinkronizatu

en: Synchronize Collection Tree
eu: Sinkronizatu bilduma-zuhaitza

en: Synchronize Tags
eu: Sinkronizatu etiketak

en: Do you really want to delete the selected agent instance? | Do you really want to delete these %1 agent instances?
eu[0]: Hautatutako agente-instantzia benetan ezabatu nahi duzu?
eu[1]: Hautatutako %1 agente-instantzia horiek benetan ezabatu nahi dituzu?

en: Agent Deletion
eu: Agentea ezabatzea

en: Multiple Agent Deletion
eu: Agenteen ezabatze anizkoitza

[ctx: @title:window]
en: Resource Task List
eu: Ataza-zerrenda baliabidea

[ctx: @title:window]
en: Change Notification Log
eu: Aldatu jakinarazpenen erregistroa

en: Cloning agent failed: %1.
eu: Agentea klonatzea huts egin du: %1.

en: Online
eu: Lerroan

en: Offline
eu: Lerroz kanpo

en: Idle
eu: Zereginik gabe

en: Running (%1%)
eu: Exekutatzen (%%1)

en: Broken
eu: Hautsita

en: Not Configured
eu: Konfiguratu gabe

en: Add Agent...
eu: Gehitu agentea...

en: Clone Agent
eu: Klonatu agentea

en: Abort Activity
eu: Galarazi jarduera

en: Restart Agent
eu: Berrabiarazi agentea

en: Toggle Online/Offline
eu: Txandakatu lerroan/lerroz kanpo

en: Show task list
eu: Erakutsi ataza-zerrenda

en: Show change-notification log
eu: Erakutsi aldaketa-jakinarazpen erregistroa

en: Remove Agent
eu: Kendu agentea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsBox)
en: Details
eu: Xehetasunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idLabelBuddy)
en: Identifier:
eu: Identifikatzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Type:
eu: Mota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Status:
eu: Egoera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Status Message:
eu: Egoera-mezua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Capabilities:
eu: Gaitasunak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Mimetypes:
eu: Mime-motak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add...
eu: Gehitu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configButton)
en: Configure...
eu: Konfiguratu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: Abort
eu: Galarazi

[ctx: restart the agent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, restartButton)
en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: Collection
eu: Bilduma

en: Subject
eu: Gaia

en: Sender
eu: Bidaltzailea

en: Date
eu: Data

note: i18n: ectx: Menu (collection)
en: &Collection
eu: &Bilduma

note: i18n: ectx: Menu (item)
en: &Item
eu: &Elementua

note: i18n: ectx: Menu (cache)
en: &Cache
eu: &Cachea

note: i18n: ectx: Menu (server)
en: &Server
eu: &Zerbitzaria

en: Generic
eu: Generikoa

en: Mail
eu: Posta

en: Contacts
eu: Kontaktuak

en: Calendar/Tasks
eu: Egutegia/Atazak

en: Cache only retrieval
eu: Cachea berreskuratzea bakarrik

en: Failed to save changes: %1
eu: Aldaketak gordetzea huts egin du: %1

en: Select XML file
eu: Hautatu XML fitxategia

en: &Add tag...
eu: &Gehitu etiketa...

en: Add &subtag...
eu: Gehitu &azpi-etiketa...

en: &Edit tag...
eu: &Editatu etiketa...

en: &Delete tag...
eu: &Ezabatu etiketa...

[ctx: @title:window]
en: Add Tag
eu: Gehitu etiketa

[ctx: @title:window]
en: Add Subtag
eu: Gehitu azpi-etiketa

[ctx: @title:window]
en: Modify Tag
eu: Aldatu etiketa

en: Do you really want to remove selected tag?
eu: Hautatutako etiketa benetan ezabatu nahi duzu?

en: Delete tag?
eu: Etiketa ezabatu?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: &Save
eu: &Gorde

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Payload
eu: Zama erabilgarria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unsupportedType)
en: Unsupported Type
eu: Euskarririk gabeko mota

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, attributesTab)
en: Attributes
eu: Atributuak

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, attrName) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, newAttrEdit)
en: New Attribute
eu: Atributu berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, attrAddButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAttrButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addRIDButton)
en: &Add
eu: &Gehitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, attrDeleteButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
eu: &Ezabatu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Raw Payload
eu: Zama erabilgarri gordina

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Internals
eu: Barnekoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unique ID:
eu: ID bakarra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Remote ID:
eu: Urrutiko ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Revision:
eu: Berrikuspena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Size:
eu: Neurria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Last modification time:
eu: Azken aldaketa ordua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mimetype:
eu: MIME-mota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mimeType)
en: invalid/invalid
eu: baliogabea/baliogabea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, flags) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, tags)
en: Flags
eu: Banderak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Tags
eu: Etiketak

[ctx: model name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Model:
eu: Eredua:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Item Access Rights
eu: Elementura sartzeko eskubideak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, createItem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, createCollection)
en: Create
eu: Sortu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, changeItem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, changeCollection)
en: Modify
eu: Aldatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteItem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteCollection)
en: Delete
eu: Ezabatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, linkItem)
en: Link
eu: Estekatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, unlinkItem)
en: Unlink
eu: Esteka kendu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Collection Access Rights
eu: Bildumara sartzeko eskubideak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>Note: </b>These values are provided by the corresponding backend and are not intended to be changed by you, so be warned if something breaks when changing them nevertheless!
eu: <b>Oharra:</b> Balio horiek dagokion bizkarraldekoak hornitzen ditu eta ez daude zuk aldatzeko pentsatuta, beraz, hala ere haiek aldatzen badituzu eta zerbait hausten bada, jakinaren gainean zaude!

en: Attribute
eu: Atributua

en: Value
eu: Balioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Do not even think about changing anything in here!
eu: Ez pentsatu ere hemengo ezer aldatzea!

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Identification
eu: Identifikazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote identifier:
eu: Urrutiko identifikatzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Owner:
eu: Jabea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Remote Revision:
eu: Urrutiko berrikuspena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Virtual:
eu: Alegiazkoa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, contentTypes)
en: Content Types
eu: Eduki motak

[ctx: @label:textbox]
en: Programs:
eu: Programak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshButton)
en: Refresh
eu: Berritu

en: Query #%1
eu: Itaun zk. %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, execButton)
en: Execute query
eu: Exekutatu itauna

en: Direction
eu: Norabidea

en: Message
eu: Mezua

[ctx: @option:check]
en: Enable debugger
eu: Gaitu araztailea

en: All
eu: Dena

[ctx: @action:button]
en: Clear Information View
eu: Garbitu informazio-ikuspegia

[ctx: @action:button]
en: Clear Filtered Messages
eu: Garbitu iragazitako mezuak

[ctx: @action:button]
en: Clear All Messages
eu: Garbitu mezu guztiak

[ctx: @action:button]
en: Save Filtered Messages ...
eu: Gorde iragazitako mezuak ...

[ctx: @action:button]
en: Save All Messages ...
eu: Gorde mezu guztiak ...

en: Connect
eu: Konektatu

[ctx: @title:window]
en: Remote Akonadi Console (%1)
eu: Urrutiko Akonadi kontsola (%1)

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Console (Instance: %1)
eu: Akonadi kontsola (Instantzia: %1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: There are multiple instances of Akonadi running in the current D-Bus session. Please select the instance you want to connect to.
eu: «Akonadi»ren instantzia anizkoitzak exekutatzen ari dira uneko D-Bus saioan. Mesedez, hautatu konektatu nahi duzun instantzia.

en: Waiting
eu: Itxoiten

en: Running
eu: Exekutatzen

en: Ended
eu: Bukatuta

en: Failed: %1
eu: Huts egin du: %1

en: Unknown state!
eu: Egoera ezezaguna!

en: Job ID
eu: Lanaren ID

en: Created
eu: Sortuta

en: Wait time
eu: Itxaronaldia

en: Job duration
eu: Lanaren iraupena

en: Job Type
eu: Lan-mota

en: State
eu: Egoera

en: Info
eu: Informazioa

[ctx: @option:check]
en: Show Only Errors
eu: Erakutsi erroreak bakarrik

[ctx: @info:placeholder]
en: Search...
eu: Bilatu...

en: All Columns
eu: Zutabe guztiak

[ctx: @action:button]
en: Save to file...
eu: Gorde fitxategian...

en: Clear View
eu: Garbitu ikuspegia

en: Copy Info
eu: Kopiatu informazioa

en: Collapse All
eu: Tolestu guztia

en: Expand All
eu: Zabaldu guztia

[ctx: @option:check]
en: Enable
eu: Gaitu

[ctx: @label:textbox]
en: Types:
eu: Motak:

en: Debug
eu: Araztu

en: Warning
eu: Abisua

en: Critical
eu: Kritikoa

en: Fatal
eu: Zoritxarrekoa

[ctx: @label:textbox]
en: Categories:
eu: Kategoriak:

[ctx: @action:button]
en: Save to File...
eu: Gorde fitxategian...

en: Save to File...
eu: Gorde fitxategian...

en: Error
eu: Errorea

en: Failed to open file: %1
eu: Fitxategia irekitzea huts egin du: %1

en: Time
eu: Data eta ordua

en: Program
eu: Programa

en: Type
eu: Mota

en: Category
eu: Kategoria

en: File
eu: Fitxategia

en: Function
eu: Funtzioa

en: Akonadi Console
eu: Akonadi Kontsola

en: The Management and Debugging Console for Akonadi
eu: Akonadi kudeatzeko eta arazteko kontsola

en: (c) 2006-2025 the Akonadi developer
eu: (c) 2006-2025 Akonadi garatzailea

en: Author
eu: Egilea

en: Agents
eu: Agenteak

en: Browser
eu: Arakatzailea

en: Debugger
eu: Araztailea

en: Logging
eu: Erregistratzea

en: DB Browser
eu: DB Arakatzailea

en: DB Console
eu: DB Kontsola

en: Query Debugger
eu: Itaun araztailea

en: Enable job tracker
eu: Gaitu ataza aztarnaria

en: Job Tracker
eu: Ataza aztarnaria

en: Enable tracking of Resource Schedulers
eu: Gaitu baliabide antolatzaileen jarraipena

en: Resources Schedulers
eu: Baliabideen antolatzaileak

en: Notification Monitor
eu: Jakinarazpen begiralea

en: Item Search
eu: Elementuen bilaketa

en: Monitors
eu: Begiraleak

en: Dump to XML...
eu: Irauli XMLra...

en: Clear Akonadi Cache
eu: Garbitu «Akonadi»ren cachea

en: Start Server
eu: Abiatu zerbitzaria

en: Stop Server
eu: Gelditu zerbitzaria

en: Restart Server
eu: Berrabiarazi zerbitzaria

en: <p>Akonadi Console is purely a development tool. It allows you to view and change internal data structures of Akonadi. You should only change data in here if you know what you are doing, otherwise you risk damaging or losing your personal information management data.<br/><b>Use at your own risk!</b></p>
eu: <p>Akonadi Kontsola garapen tresna hutsa da. Akonadiren barneko datu egiturak ikusi eta aldatzeko aukera ematen dizu. Hemengo datuak ez zenituzke aldatu behar, zertan ari zaren ondo ez badakizu, zure informazio pertsonala kudeatzeko datuak gal bai zenitzake.<br/><b>Erabili zeure ardurapean!</b></p>

en: Session/Subscriber
eu: Saioa/Harpideduna

en: Items
eu: Elementuak

en: Collections
eu: Bildumak

en: Subscribers
eu: Harpidedunak

en: Notification
eu: Jakinarazpena

en: List Filter
eu: Zerrenda-iragazkia

en: Include Statistics
eu: Sartu estatistikak

en: Resource
eu: Baliabidea

en: Content MimeTypes
eu: Edukiaren MIME-motak

en: Ancestor Retrieval
eu: Arbasoa berreskuratzea

en: Ancestor Fetch Scope
eu: Arbasoa ekartzeko esparrua

en: Fetch ID Only
eu: Ekarri IDa bakarrik

en: Ignore Retrieval Error
eu: Ezikusi berreskuratze errorea

en: Values
eu: Balioak

en: Properties
eu: Propietateak

en: Subscriber
eu: Harpideduna

en: Session ID
eu: Saioaren ID

en: Monitored Collections:
eu: Gainbegiratutako bildumak:

en: Monitored Items:
eu: Gainbegiratutako elementuak:

en: Monitored Tags:
eu: Gainbegiratutako etiketak:

en: Monitored Types:
eu: Gainbegiratutako motak:

en: Monitored Mime Types:
eu: Gainbegiratutako MIME motak:

en: Monitored Resources:
eu: Gainbegiratutako baliabideak:

en: Ignored Sessions:
eu: Ezikusitako saioak:

en: All Monitored:
eu: Gainbegiratutako guztia:

en: Is Exclusive:
eu: Esklusiboa da:

en: Item Fetch Scope
eu: Elementua ekartzeko esparrua

en: Payload Parts
eu: Zama erabilgarriaren atalak

en: Full Payload
eu: Zama erabilgarri osoa

en: All Attributes
eu: Atributu guztiak

en: Cache only
eu: Cachea bakarrik

en: Check for Cached Payloads Parts Only
eu: Ikuskatu cacheratutako zama erabilgarri atalak bakarrik

en: Fetch mtime
eu: Ekarri MIME

en: Fetch GID
eu: Ekarri GID

en: Ignore Retrieval Errors
eu: Ezikusi berreskuratze erroreak

en: Fetch Change Since
eu: Ekarri aldaketa noiztik

en: Fetch RID
eu: Ekarri RID

en: Fetch Tags
eu: Ekarri etiketak

en: Collection Fetch Scope
eu: Bilduma ekartzeko esparrua

en: Tag Fetch Scope
eu: Etiketa ekartzeko esparrua

en: Tag
eu: Etiketa

en: Subscription
eu: Harpidetza

en: Add
eu: Gehitu

en: Move
eu: Mugitu

en: Subscribe
eu: Harpidetu

en: Unsubscribe
eu: Harpidetza kendu

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Operation
eu: Eragiketa

en: IDs
eu: IDak

en: Session
eu: Saioa

en: Listeners
eu: Entzuleak

en: Enable notification monitor
eu: Gaitu jakinarazpen begiralea

en: Timestamp
eu: Denbora-zigilua

en: Parent Collection
eu: Guraso-bilduma

en: Parent Dest Col
eu: Guraso jomuga Zut.

en: Destination Resource
eu: Jomugako baliabidea

en: Item Parts
eu: Elementuaren atalak

en: Added Flags
eu: Gehitutako banderak

en: Removed Flags
eu: Kendutako banderak

en: Added Tags
eu: Gehitutako etiketak

en: Removed Tags
eu: Ezabatutako etiketak

en: Must retrieve
eu: Berreskuratu egin behar da

en: id
eu: ID

en: name
eu: izena

en: Ancestor
eu: Arbasoa

en: Parent ID
eu: Guraso ID

en: Remote ID
eu: Urrutiko ID

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: Size
eu: Neurria

en: MimeType
eu: MIME-mota

en: Parts
eu: Atalak

en: External
eu: Kanpokoa

en: Internal
eu: Barnekoa

en: Foreign
eu: Atzerrikoa

en: Storage Type
eu: Biltegiratze-mota

en: Version
eu: Bertsioa

en: Data
eu: Datuak

en: Name
eu: Izena

en: Mime Types
eu: MIME motak

en: Remote Revision
eu: Urrutiko berrikuspena

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Count
eu: Kopurua

en: Unseen
eu: Ikusi gabe

en: Search Query
eu: Bilaketa itauna

en: Search Collections
eu: Bilatu bildumak

en: Cache Policy
eu: Cache-gidalerroa

en: Inherit
eu: Heredatu

en: Check Interval
eu: Egiaztatze bitartea

en: Cache Timeout
eu: Cachearen denbora-muga

en: Sync on Demand
eu: Sinkronizatu eskatu ahala

en: Local Parts
eu: Atal lokalak

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Virtual
eu: Alegiazkoa

en: Parent Dest Collection
eu: Guraso jomuga bilduma

en: Changed Parts
eu: Aldatutako atalak

en: Monitored Collections
eu: Gainbegiratutako bildumak

en: Monitored Items
eu: Gainbegiratutako elementuak

en: Monitored Tags
eu: Gainbegiratutako etiketak

en: Subscriptions
eu: Harpidetzak

en: Changes
eu: Aldaketak

en: No Type
eu: Mota gabe

en: Monitored Types
eu: Gainbegiratutako motak

en: Monitored Mime Types
eu: Gainbegiratutako MIME motak

en: Monitored Resources
eu: Gainbegiratutako baliabideak

en: Ignored Sessions
eu: Ezikusitako saioak

en: All Monitored
eu: Gainbegiratutako guztia

en: Exclusive
eu: Esklusiboa

en: Requested Parts
eu: Eskatutako atalak

en: Changed Since
eu: Noiztik aldatua

en: No Ancestor
eu: Arbasorik ez

en: Parent  Ancestor
eu: Guraso arbasoa

en: All Ancestors
eu: Arbaso guztiak

en: Ancestor Depth
eu: Arbasoaren sakonera

en: Cache Only
eu: Cachea bakarrik

en: Check Cached Payload Parts Only
eu: Ikuskatu cacheratutako zama erabilgarri atalak bakarrik

en: Fetch Size
eu: Ekarri neurria

en: Fetch MTime
eu: Ekarri MTime

en: Fetch Remote Revision
eu: Ekarri urrutiko berrikuspena

en: Ignore Errors
eu: Ezikusi erroreak

en: Fetch Flags
eu: Ekarri banderak

en: Fetch RemoteID
eu: Ekarri RemoteID

en: Fetch VRefs
eu: Ekarri VRefs

en: No Filter
eu: Iragazkirik gabe

en: Display
eu: Azaldu

en: Index
eu: Indizea

en: Sync
eu: Sink

en: Content Mime Types
eu: Edukiaren MIME motak

en: Parent
eu: Gurasoa

en: None
eu: Bat ere ez

en: Ancestor Fetch ID Only
eu: Ekarri arbasoaren ID bakarrik

en: Ancestor Attributes
eu: Arbasoaren atributuak

en: Fetch All Attributes
eu: Ekarri atributu guztiak

en: Name / Query
eu: Izena / Itauna

en: Started
eu: Abiatuta

en: Duration
eu: Iraupena

en: Query
eu: Itauna

en: Duration [ms]
eu: Iraupena [ms]

en: Calls
eu: Deiak

en: Avg. Duration [ms]
eu: Batezbesteko iraupena [ms]

en: Affected Rows:
eu: Ukitutako errenkadak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableDebuggingChkBox)
en: Enable query debugging (slows down server!)
eu: Gaitu itaun araztea (zerbitzaria moteltzen du!)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, querySequenceTab)
en: Query Sequence
eu: Itaun sekuentzia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, queryTreeTab)
en: Query Tree
eu: Itaun zuhaitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveToFileBtn)
en: Save To File
eu: Gorde fitxategian

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, QueryViewDialog)
en: Query View
eu: Itaun ikuspegia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryLabelLbl)
en: Query:
eu: Itauna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultsLbl)
en: TextLabel
eu: Testu-etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultsLabelLbl)
en: Results:
eu: Emaitzak:

[ctx: @label:textbox]
en: Search store:
eu: Bilaketa biltegia:

[ctx: @action:button]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: @label:textbox]
en: Search query:
eu: Bilaketa itauna:

[ctx: @label:textbox]
en: Results (Documents):
eu: Emaitzak (dokumentuak):

[ctx: @label:textbox]
en: Document:
eu: Dokumentua:

[ctx: @label:textbox]
en: Item:
eu: Elementua:

en: Xapian error
eu: «Xapian» errorea

en: No Xapian database is opened
eu: Ez dago irekita «Xapian» datu-baserik

en: Search
eu: Bilatu

en: No element found.
eu: Ez da elementurik aurkitu.

en: Term/Value
eu: Terminoa/Balioa

en: WDF/Slot
eu: WDF/Arteka

en: Terms
eu: Terminoak

en: Error on fetching item
eu: Elementua ekartzeko errorea

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parentIdLabelBuddy)
en: Parent Tag Id:
eu: Guraso-etiketaren ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAttrButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteRIDButton)
en: &Remove
eu: &Kendu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, remoteIDsTab)
en: Remote Identifiers
eu: Urrutiko identifikatzaileak
