akonadiconsole - en to gl translation catalogue (361 entries)

[ctx: @action:button]
en: Save Configuration
gl: Gardar a configuración

[ctx: @action:button]
en: Refresh
gl: Actualizar

en: Apply Configuration
gl: Aplicar a configuración

[ctx: @title:window]
en: Agent Configuration
gl: Configuración do axente

en: Configure
gl: Configurar

en: Configure Natively...
gl: Configurar localmente…

en: Configure Remotely...
gl: Configurara remotamente…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, syncButton)
en: Synchronize
gl: Sincronizar

en: Synchronize All
gl: Sincronizalo todo

en: Synchronize Collection Tree
gl: Sincronizar a árbore de coleccións

en: Synchronize Tags
gl: Sincronizar as etiquetas

en: Do you really want to delete the selected agent instance? | Do you really want to delete these %1 agent instances?
gl[0]: Seguro que quere eliminar a instancia de axente seleccionada?
gl[1]: Seguro que quere eliminar as %1 instancias de axente seleccionadas?

en: Agent Deletion
gl: Eliminación de axente

en: Multiple Agent Deletion
gl: Eliminación de varios axentes

[ctx: @title:window]
en: Resource Task List
gl: Lista de tarefas de recursos

[ctx: @title:window]
en: Change Notification Log
gl: Cambiar o rexistro de notificacións

en: Cloning agent failed: %1.
gl: A clonación do axente fallou: %1.

en: Online
gl: En liña

en: Offline
gl: Sen conexión

en: Idle
gl: Sen actividade

en: Running (%1%)
gl: En execución (%1%)

en: Broken
gl: Estragado

en: Not Configured
gl: Sen configurar

en: Add Agent...
gl: Engadir un axente…

en: Clone Agent
gl: Clonar o axente

en: Abort Activity
gl: Interromper a actividade

en: Restart Agent
gl: Reiniciar o axente

en: Toggle Online/Offline
gl: Conmutar a conexión

en: Show task list
gl: Amosar a lista de tarefas

en: Show change-notification log
gl: Amosar o rexistro de notificacións de cambios

en: Remove Agent
gl: Retirar o axente

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsBox)
en: Details
gl: Detalles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idLabelBuddy)
en: Identifier:
gl: Identificador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Type:
gl: Tipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Status:
gl: Estado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Status Message:
gl: Mensaxe de estado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Capabilities:
gl: Capacidades:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Mimetypes:
gl: Tipos MIME:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add...
gl: Engadir…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
gl: Retirar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configButton)
en: Configure...
gl: Configurar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: Abort
gl: Interromper

[ctx: restart the agent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, restartButton)
en: Restart
gl: Reiniciar

en: Collection
gl: Colección

en: Subject
gl: Asunto

en: Sender
gl: Remitente

en: Date
gl: Data

note: i18n: ectx: Menu (collection)
en: &Collection
gl: &Colección

note: i18n: ectx: Menu (item)
en: &Item
gl: &Elemento

note: i18n: ectx: Menu (cache)
en: &Cache
gl: &Caché

note: i18n: ectx: Menu (server)
en: &Server
gl: &Servidor

en: Generic
gl: Xenérico

en: Mail
gl: Correo

en: Contacts
gl: Contactos

en: Calendar/Tasks
gl: Calendario/tarefas

en: Cache only retrieval
gl: Obtención só da caché

en: Failed to save changes: %1
gl: Non foi posíbel gardar os cambios: %1

en: Select XML file
gl: Seleccionar un ficheiro XML

en: &Add tag...
gl: Eng&adir unha etiqueta…

en: Add &subtag...
gl: Engadir unha &subetiqueta…

en: &Edit tag...
gl: &Editar a etiqueta…

en: &Delete tag...
gl: &Eliminar a etiqueta…

[ctx: @title:window]
en: Add Tag
gl: Engadir unha etiqueta

[ctx: @title:window]
en: Add Subtag
gl: Engadir unha subetiqueta

[ctx: @title:window]
en: Modify Tag
gl: Modificar a etiqueta

en: Do you really want to remove selected tag?
gl: Seguro que quere eliminar a etiqueta seleccionada?

en: Delete tag?
gl: Quere eliminar a etiqueta?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: &Save
gl: &Gardar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Payload
gl: Corpo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unsupportedType)
en: Unsupported Type
gl: Tipo incompatíbel

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, attributesTab)
en: Attributes
gl: Atributos

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, attrName) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, newAttrEdit)
en: New Attribute
gl: Novo atributo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, attrAddButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAttrButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addRIDButton)
en: &Add
gl: Eng&adir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, attrDeleteButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
gl: &Eliminar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Raw Payload
gl: Corpo en bruto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Internals
gl: Interior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unique ID:
gl: Identificador único:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Remote ID:
gl: Identificador remoto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_gid) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GID:
gl: Identificador de grupo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Revision:
gl: Revisión:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Size:
gl: Tamaño:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Last modification time:
gl: Hora da última modificación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mimetype:
gl: Tipo MIME:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mimeType)
en: invalid/invalid
gl: non válido/non válido

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, flags) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, tags)
en: Flags
gl: Marcas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Tags
gl: Etiquetas

[ctx: model name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Model:
gl: Modelo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Item Access Rights
gl: Dereitos de acceso do elemento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, createItem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, createCollection)
en: Create
gl: Crear.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, changeItem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, changeCollection)
en: Modify
gl: Modificar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteItem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteCollection)
en: Delete
gl: Eliminar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, linkItem)
en: Link
gl: Ligar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, unlinkItem)
en: Unlink
gl: Desligar.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Collection Access Rights
gl: Dereitos de acceso da colección

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>Note: </b>These values are provided by the corresponding backend and are not intended to be changed by you, so be warned if something breaks when changing them nevertheless!
gl: <b>Nota: </b>estes valores fornéceos o motor correspondente e non están pensados para que os cambie vostede. Se os cambia aínda así, pode romper algo!

en: Attribute
gl: Atributo

en: Value
gl: Valor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Do not even think about changing anything in here!
gl: Nin se lle ocorra cambiar nada aquí!

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Identification
gl: Identificación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote identifier:
gl: Identificador remoto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Owner:
gl: Pertenza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Remote Revision:
gl: Revisión remota:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, contentTypes)
en: Content Types
gl: Tipos de contido

[ctx: @label:textbox]
en: Programs:
gl: Programas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshButton)
en: Refresh
gl: Actualizar

en: Query #%1
gl: Consulta n.° %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, execButton)
en: Execute query
gl: Executar a consulta.

en: Direction
gl: Dirección

en: Message
gl: Mensaxe

[ctx: @option:check]
en: Enable debugger
gl: Activar o depurador.

en: All
gl: Todo

[ctx: @action:button]
en: Clear Information View
gl: Baleirar a vista de información

[ctx: @action:button]
en: Clear Filtered Messages
gl: Borrar as mensaxes filtradas

[ctx: @action:button]
en: Clear All Messages
gl: Borrar todas as mensaxes

[ctx: @action:button]
en: Save Filtered Messages ...
gl: Gardar as mensaxes filtradas…

[ctx: @action:button]
en: Save All Messages ...
gl: Gardar todas as mensaxes…

en: Connect
gl: Conectar

[ctx: @title:window]
en: Remote Akonadi Console (%1)
gl: Consola remota de Akonadi (%1)

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Console (Instance: %1)
gl: Consola de Akonadi (instancia: %1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: There are multiple instances of Akonadi running in the current D-Bus session. Please select the instance you want to connect to.
gl: Hai varias instancias de Akonadi en execución na sesión de D-Bus actual. Seleccione a instancia á que quere conectar.

en: Waiting
gl: Agardando

en: Running
gl: En execución

en: Ended
gl: Rematou

en: Failed: %1
gl: Fallou: %1

en: Unknown state!
gl: Estado descoñecido!

en: Job ID
gl: Identificador do traballo

en: Created
gl: Creación

en: Wait time
gl: Tempo de espera

en: Job duration
gl: Duración do traballo

en: Job Type
gl: Tipo de tarefa

en: State
gl: Estado

en: Info
gl: Información

[ctx: @option:check]
en: Show Only Errors
gl: Só amosar os errores.

[ctx: @info:placeholder]
en: Search...
gl: Buscar…

en: All Columns
gl: Todas as columnas

[ctx: @action:button]
en: Save to file...
gl: Gardar nun ficheiro…

en: Clear View
gl: Baleirar a vista

en: Copy Info
gl: Copiar a información

en: Collapse All
gl: Pregalo todo

en: Expand All
gl: Expandilo todo

[ctx: @option:check]
en: Enable
gl: Activar.

[ctx: @label:textbox]
en: Types:
gl: Tipos:

en: Debug
gl: Depuración

en: Warning
gl: Aviso

en: Critical
gl: Crítico

en: Fatal
gl: Erro fatal

[ctx: @label:textbox]
en: Categories:
gl: Categorías:

[ctx: @action:button]
en: Save to File...
gl: Gardar nun ficheiro…

en: Save to File...
gl: Gardar nun ficheiro…

en: Error
gl: Erro

en: Failed to open file: %1
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro %1

en: Time
gl: Hora

en: Program
gl: Programa

en: Type
gl: Tipo

en: Category
gl: Categoría

en: File
gl: Ficheiro

en: Function
gl: Función

en: Akonadi Console
gl: Consola de Akonadi

en: The Management and Debugging Console for Akonadi
gl: A consola de xestión e depuración de Akonadi.

en: (c) 2006-2024 the Akonadi developer
gl: © 2006-2024 Equipo desenvolvedor de Akonadi

en: Author
gl: Autoría

en: Agents
gl: Axentes

en: Browser
gl: Navegador

en: Debugger
gl: Depurador

en: Logging
gl: Rexistro

en: DB Browser
gl: Navegador de base de datos

en: DB Console
gl: Consola de base de datos

en: Query Debugger
gl: Depurador de consultas

en: Enable job tracker
gl: Activar o rastrexador de traballos

en: Job Tracker
gl: Rastrexador de traballos

en: Enable tracking of Resource Schedulers
gl: Activar o seguimento de planificadores de recursos

en: Resources Schedulers
gl: Planificadores de recursos

en: Notification Monitor
gl: Monitor de notificacións

en: Item Search
gl: Busca de elementos

en: Monitors
gl: Monitores

en: Dump to XML...
gl: Envorcar en XML…

en: Clear Akonadi Cache
gl: Borrar a caché de Akonadi

en: Start Server
gl: Comezar o servidor

en: Stop Server
gl: Parar o servidor

en: Restart Server
gl: Reiniciar o servidor

en: <p>Akonadi Console is purely a development tool. It allows you to view and change internal data structures of Akonadi. You should only change data in here if you know what you are doing, otherwise you risk damaging or losing your personal information management data.<br/><b>Use at your own risk!</b></p>
gl: <p>A consola de Akonadi é unha ferramenta de desenvolvemento, nada máis. Permite ver e cambiar estruturas de datos internas de Akonadi. Só debería cambiar cousas con ela se sabe o que está a facer, senón corre o risco de danar ou perder datos de xestión de información persoal.<br/><b>Úseo baixo a súa responsabilidade!</b></p>

en: Session/Subscriber
gl: Sesión/Subscrición

en: Items
gl: Elementos

en: Collections
gl: Coleccións

en: Subscribers
gl: Subscricións

en: Notification
gl: Notificación

en: List Filter
gl: Filtro de lista

en: Include Statistics
gl: Incluír estatísticas

en: Resource
gl: Recurso

en: Content MimeTypes
gl: Tipos MIME de contido

en: Ancestor Retrieval
gl: Obtención de ascendencia

en: Ancestor Fetch Scope
gl: Ámbito de obtención de ascendencia

en: Fetch ID Only
gl: Só obter o identificador

en: Ignore Retrieval Error
gl: Ignorar o erro de obtención

en: Values
gl: Valores

en: Properties
gl: Propiedades

en: Subscriber
gl: Subscrición

en: Session ID
gl: Identificador da sesión

en: Monitored Collections:
gl: Coleccións monitorizadas:

en: Monitored Items:
gl: Elementos monitorizados:

en: Monitored Tags:
gl: Etiquetas monitorizadas:

en: Monitored Types:
gl: Tipos monitorizados:

en: Monitored Mime Types:
gl: Tipos MIME monitorizados:

en: Monitored Resources:
gl: Recursos monitorizados:

en: Ignored Sessions:
gl: Sesións ignoradas:

en: All Monitored:
gl: Todo o monitorizado:

en: Is Exclusive:
gl: Exclúe:

en: Item Fetch Scope
gl: Ámbito de obtención de elementos

en: Payload Parts
gl: Partes do corpo

en: Full Payload
gl: Corpo completo

en: All Attributes
gl: Todos os atributos

en: Cache only
gl: Só a caché

en: Check for Cached Payloads Parts Only
gl: Só comprobar as partes do corpo da caché

en: Fetch mtime
gl: Obter a hora de modificación

en: Fetch GID
gl: Obter o identificador de grupo

en: Ignore Retrieval Errors
gl: Ignorar os erros de obtención

en: Fetch Change Since
gl: Obter os cambios desde

en: Fetch RID
gl: Obter o identificador de recurso

en: Fetch Tags
gl: Obter as etiquetas

en: Collection Fetch Scope
gl: Ámbito de obtención de coleccións

en: Tag Fetch Scope
gl: Ámbito de obtención de etiquetas

en: Tag
gl: Etiqueta

en: Subscription
gl: Subscrición

en: Add
gl: Engadir

en: Move
gl: Mover

en: ModifyFlags
gl: Modificar as marcas

en: ModifyTags
gl: Modificar as etiquetas

en: InvalidOp
gl: Operación non válidas

en: Subscribe
gl: Subscribirse

en: Unsubscribe
gl: Anular a subscrición

en: InvalidIp
gl: IP non válido

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Operation
gl: Operación

en: IDs
gl: Identificadores

en: Session
gl: Sesión

en: Listeners
gl: Monitores

en: Enable notification monitor
gl: Activar o monitor de notificacións

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: Parent Collection
gl: Colección superior

en: Parent Dest Col
gl: Colección de destino superior

en: Destination Resource
gl: Recurso de destino

en: Item Parts
gl: Partes do elemento

en: Added Flags
gl: Marcas engadidas

en: Removed Flags
gl: Marcas retiradas

en: Added Tags
gl: Etiquetas engadidas

en: Removed Tags
gl: Etiquetas retiradas

en: Must retrieve
gl: Debe obterse

en: id
gl: identificador

en: remoteId
gl: identificador remoto

en: name
gl: nome

en: Ancestor
gl: Ascendencia

en: ID
gl: Identificador

en: Parent ID
gl: Identificador de mai

en: GID
gl: Identificador de grupo

en: Remote ID
gl: Identificador remoto

en: Revision
gl: Revisión

en: ParentID
gl: Identificador superior

en: RemoteID
gl: Identificador remoto

en: RemoteRev
gl: Revisión remota

en: Size
gl: Tamaño

en: MimeType
gl: Tipo MIME

en: MTime
gl: Hora de modificación

en: VRefs
gl: Referencias de versión

en: Parts
gl: Partes

en: External
gl: Externo

en: Internal
gl: Interna

en: Foreign
gl: Estranxeiro

en: Storage Type
gl: Tipo de almacenamento

en: Version
gl: Versión

en: Data
gl: Datos

en: Name
gl: Nome

en: Mime Types
gl: Tipos MIME

en: Remote Revision
gl: Revisión remota

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Count
gl: Cantidade

en: Unseen
gl: Sen ver

en: Search Query
gl: Busca

en: Search Collections
gl: Buscar nas coleccións

en: Cache Policy
gl: Política da caché

en: Inherit
gl: Herdar

en: Check Interval
gl: Intervalo de comprobación

en: Cache Timeout
gl: Tempo límite da caché

en: Sync on Demand
gl: Sincronizar baixo demanda

en: Local Parts
gl: Partes locais

en: Enabled
gl: Activada

en: DisplayPref
gl: Configuración de visualización

en: SyncPref
gl: Configuración de sincronización

en: IndexPref
gl: Configuración de indexación

en: Parent Dest Collection
gl: Colección superior de destino

en: Changed Parts
gl: Partes cambiadas

en: Monitored Collections
gl: Coleccións monitorizadas

en: Monitored Items
gl: Elementos monitorizados

en: Monitored Tags
gl: Etiquetas monitorizadas

en: Subscriptions
gl: Subscricións

en: Changes
gl: Cambios

en: No Type
gl: Sen tipo

en: Monitored Types
gl: Tipos monitorizados

en: Monitored Mime Types
gl: Tipos MIME monitorizados

en: Monitored Resources
gl: Recursos monitorizados

en: Ignored Sessions
gl: Sesións ignoradas

en: All Monitored
gl: Todo o monitorizado

en: Exclusive
gl: Exclusiva

en: Requested Parts
gl: Partes solicitadas

en: Changed Since
gl: Cambios desde

en: No Ancestor
gl: Sen ascendencia

en: Parent  Ancestor
gl: Ascendencia directa

en: All Ancestors
gl: Ascendencia completa

en: Ancestor Depth
gl: Profundidade da ascendencia

en: Cache Only
gl: Só a caché

en: Check Cached Payload Parts Only
gl: Só comprobar as partes de corpo da caché

en: Fetch Size
gl: Obter o tamaño

en: Fetch MTime
gl: Obter a hora de modificación

en: Fetch Remote Revision
gl: Obter a revisión remota

en: Ignore Errors
gl: Ignorar os erros

en: Fetch Flags
gl: Obter as marcas

en: Fetch RemoteID
gl: Obter o identificador remoto

en: Fetch VRefs
gl: Obter as referencias de versión

en: No Filter
gl: Sen filtro

en: Display
gl: Visualización

en: Index
gl: Índice

en: Sync
gl: Sincronizar

en: Content Mime Types
gl: Tipos MIME de contido

en: Parent
gl: Superior

en: None
gl: Nada

en: Ancestor Fetch ID Only
gl: Só obter o identificador da ascendencia

en: Ancestor Attributes
gl: Atributos da ascendencia

en: Fetch All Attributes
gl: Obter todos os atributos

en: Name / Query
gl: Nome / consulta

en: Started
gl: Iniciouse

en: Duration
gl: Duración

en: Query
gl: Consulta

en: Duration [ms]
gl: Duración (ms)

en: Calls
gl: Chamadas

en: Avg. Duration [ms]
gl: Duración media (ms)

en: Affected Rows:
gl: Filas afectadas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableDebuggingChkBox)
en: Enable query debugging (slows down server!)
gl: Activar a depuración de consultas (lentifica o servidor!).

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, querySequenceTab)
en: Query Sequence
gl: Secuencia de consulta

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, queryTreeTab)
en: Query Tree
gl: Árbore de consulta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveToFileBtn)
en: Save To File
gl: Gardar nun ficheiro

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, QueryViewDialog)
en: Query View
gl: Vista de consulta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryLabelLbl)
en: Query:
gl: Consulta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultsLbl)
en: TextLabel
gl: Etiqueta de texto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultsLabelLbl)
en: Results:
gl: Resultados:

[ctx: @label:textbox]
en: Search store:
gl: Buscar no almacenamento:

[ctx: @action:button]
en: Search
gl: Buscar

[ctx: @label:textbox]
en: Search query:
gl: Consulta de busca:

[ctx: @label:textbox]
en: Results (Documents):
gl: Resultados (documentos):

[ctx: @label:textbox]
en: Document:
gl: Documento:

[ctx: @label:textbox]
en: Item:
gl: Elemento:

en: Xapian error
gl: Erro de Xapian

en: No Xapian database is opened
gl: Non hai ningunha base de datos de Xapian aberta.

en: Search
gl: Buscar

en: No element found.
gl: Non se atopou ningún elemento.

en: Term/Value
gl: Termo/valor

en: WDF/Slot
gl: WDF/rañura

en: Terms
gl: Termos

en: Error on fetching item
gl: Produciuse un erro ao obter o elemento.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parentIdLabelBuddy)
en: Parent Tag Id:
gl: Identificador da etiqueta superior:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAttrButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteRIDButton)
en: &Remove
gl: &Retirar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, remoteIDsTab)
en: Remote Identifiers
gl: Identificadores remotos
