akonadiconsole - en to ia translation catalogue (321 entries)

[ctx: @action:button]
en: Save Configuration
ia: Salveguarda configuration

[ctx: @action:button]
en: Refresh
ia: Refresca

en: Apply Configuration
ia: Applica configuration

[ctx: @title:window]
en: Agent Configuration
ia: Configuration de agente

en: Configure
ia: Configura

en: Configure Natively...
ia: Configura Nativemente...

en: Configure Remotely...
ia: Configura remotemente ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, syncButton)
en: Synchronize
ia: Synchronisa

en: Synchronize All
ia: Synchronisa omne

en: Synchronize Collection Tree
ia: Synchronisa Arbre de Collection

en: Synchronize Tags
ia: Synchronisa Etiquettas

en: Do you really want to delete the selected agent instance? | Do you really want to delete these %1 agent instances?
ia[0]: Tu vermente vole deler le instantia de agente selectionate?
ia[1]: Tu vermente vole deler iste %1 instantias de agente?

en: Agent Deletion
ia: Deletion de Agente

en: Multiple Agent Deletion
ia: Deletion multiple de agente

[ctx: @title:window]
en: Resource Task List
ia: Lista de Carga de Ressource

[ctx: @title:window]
en: Change Notification Log
ia: Cambia Log (Regitro) de Notification

en: Cloning agent failed: %1.
ia: Falleva clonar agente %1.

en: Online
ia: In linea

en: Offline
ia: Foras de linea

en: Idle
ia: Inactive

en: Running (%1%)
ia: Il es in execution (%1%)

en: Broken
ia: Rupte

en: Not Configured
ia: Non configurate

en: Add Agent...
ia: Adde Agente  ...

en: Clone Agent
ia: Clona Agente

en: Abort Activity
ia: Aborta Activitate

en: Restart Agent
ia: Reinitia Agente

en: Toggle Online/Offline
ia: Commuta In Linea/Foras de linea

en: Show task list
ia: Monstra list de carga

en: Show change-notification log
ia: Monstra registro (log) de cambia-notification

en: Remove Agent
ia: Remove agente

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsBox)
en: Details
ia: Detalios

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idLabelBuddy)
en: Identifier:
ia: Identificator:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Type:
ia: Typo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Status:
ia: Stato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Status Message:
ia: Message de stato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Capabilities:
ia: Capabilitates:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Mimetypes:
ia: Typos mime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add...
ia: Adde...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configButton)
en: Configure...
ia: Configura...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: Abort
ia: Aborta

[ctx: restart the agent]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, restartButton)
en: Restart
ia: Re-Initia

en: Subject
ia: Subjecto

en: Sender
ia: Mittente

en: Date
ia: Data

note: i18n: ectx: Menu (item)
en: &Item
ia: &Elemento

note: i18n: ectx: Menu (server)
en: &Server
ia: &Servitor

en: Mail
ia: E-posta

en: Contacts
ia: Contactos

en: Calendar/Tasks
ia: Calendario/Cargas

en: Cache only retrieval
ia: Pone in cache solmente recuperation

en: Failed to save changes: %1
ia: Falleva a salveguardar cambiamentos: %1

en: Select XML file
ia: Selectiona file  XML

en: &Add tag...
ia: &Adde etiquetta...

en: Add &subtag...
ia: Adde &subetiquetta...

en: &Edit tag...
ia: &Modifica scheda...

en: &Delete tag...
ia: &Dele etiquetta...

[ctx: @title:window]
en: Add Tag
ia: Adde etiquetta

[ctx: @title:window]
en: Add Subtag
ia: Adde subetiquetta

[ctx: @title:window]
en: Modify Tag
ia: Modifica Etiquetta

en: Do you really want to remove selected tag?
ia: Tu vermente vole remover etiquetta seligite?

en: Delete tag?
ia: Dele etiquetta?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: &Save
ia: &Salveguarda

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Payload
ia: Cargo utile

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unsupportedType)
en: Unsupported Type
ia: Typo non supportate

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, attributesTab)
en: Attributes
ia: Attributos

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, attrName) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, newAttrEdit)
en: New Attribute
ia: Nove attributo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, attrAddButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAttrButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addRIDButton)
en: &Add
ia: &Adde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, attrDeleteButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: &Delete
ia: &Dele

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Raw Payload
ia: Carga utile crude

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Internals
ia: Internos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Unique ID:
ia: Id unic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Remote ID:
ia: Id remote:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Size:
ia: Dimension:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Last modification time:
ia: Ultime tempore de mofidication:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Mimetype:
ia: Typo Mime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mimeType)
en: invalid/invalid
ia: invalide/invalide

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, flags) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, tags)
en: Flags
ia: Bandieras (Flags)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Tags
ia: Etiquettas

[ctx: model name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Model:
ia: Modello:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Item Access Rights
ia: Derectos de accesso de elemento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, createItem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, createCollection)
en: Create
ia: Crea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, changeItem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, changeCollection)
en: Modify
ia: Modifica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteItem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deleteCollection)
en: Delete
ia: Dele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, linkItem)
en: Link
ia: Ligamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, unlinkItem)
en: Unlink
ia: Disliga

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Collection Access Rights
ia: Derectos de accesso de Collection

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>Note: </b>These values are provided by the corresponding backend and are not intended to be changed by you, so be warned if something breaks when changing them nevertheless!
ia: <b>Nota:</b>Iste valores es fornite per le retro-admiistration corrspondente e non es intendite per esser cambiate per te, assi que tu es avisate si alcun cosa se rumpe quando los cambia nonobstante!

en: Attribute
ia: Attributo

en: Value
ia: Valor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Do not even think about changing anything in here!
ia: Non mesmo pensa a cambiar ulle cosa hic!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote identifier:
ia: Identificator remote:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Owner:
ia: Proprietario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Remote Revision:
ia: Revision Remote:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, contentTypes)
en: Content Types
ia: Typos de contento

[ctx: @label:textbox]
en: Programs:
ia: Programmas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, refreshButton)
en: Refresh
ia: Refresca

en: Query #%1
ia: Requesta #%1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, execButton)
en: Execute query
ia: Exeque query

[ctx: @option:check]
en: Enable debugger
ia: Habilita Cribrator (debugger)

en: All
ia: Omne

[ctx: @action:button]
en: Clear Information View
ia: Clara vista de information

[ctx: @action:button]
en: Clear Filtered Messages
ia: Clara messages filtrate

[ctx: @action:button]
en: Clear All Messages
ia: Netta omne messages.

[ctx: @action:button]
en: Save Filtered Messages ...
ia: Salveguarda messages filtrate ...

[ctx: @action:button]
en: Save All Messages ...
ia: Salveguarda omne messages ...

en: Connect
ia: Connecte

[ctx: @title:window]
en: Remote Akonadi Console (%1)
ia: Console de Akonadi Remote (%1)

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Console (Instance: %1)
ia: Console de Akonadi (instantia: %1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: There are multiple instances of Akonadi running in the current D-Bus session. Please select the instance you want to connect to.
ia: Il ha multiple instantias de Akondi executante in le actual session de D-Bus. Pro favor tu selige le instantia al qual tu vole connecter.

en: Waiting
ia: Expectante

en: Running
ia: Il es in execution

en: Ended
ia: teminate (ended)

en: Failed: %1
ia: Fallite: %1

en: Unknown state!
ia: Stato incognite!

en: Job ID
ia: Id de carga (job)

en: Created
ia: Create

en: Wait time
ia: Tempore de pausa

en: Job duration
ia: Duration de travalio (job)

en: Job Type
ia: Typo de travalio (Job)

en: State
ia: Stato

[ctx: @option:check]
en: Show Only Errors
ia: Monstra solmente errores

[ctx: @info:placeholder]
en: Search...
ia: Cerca...

en: All Columns
ia: Omne Columnas

[ctx: @action:button]
en: Save to file...
ia: Salveguarda a File...

en: Clear View
ia: Netta vista

en: Copy Info
ia: Copia info

en: Collapse All
ia: Plica omne

en: Expand All
ia: Expande omne

[ctx: @option:check]
en: Enable
ia: Habilita

[ctx: @label:textbox]
en: Types:
ia: Typos:

en: Debug
ia: Cribra (debug)

en: Warning
ia: Aviso

en: Critical
ia: Critic

[ctx: @label:textbox]
en: Categories:
ia: Categorias:

[ctx: @action:button]
en: Save to File...
ia: Salveguarda a File...

en: Save to File...
ia: Salveguarda a File...

en: Failed to open file: %1
ia: Falleva a aperir file: %1

en: Time
ia: Tempore

en: Program
ia: Programma

en: Type
ia: Typo

en: Category
ia: Categoria

en: Akonadi Console
ia: Consol de Akonadi

en: The Management and Debugging Console for Akonadi
ia: Le Console de Gestion e Cribrar (debugging) per Akonadi

en: (c) 2006-2025 the Akonadi developer
ia: (c) 2006-2025 le Disveloppator de Akonadi

en: Author
ia: Autor

en: Agents
ia: Agentes

en: Browser
ia: Navigator

en: Debugger
ia: Cribrator (Debugger)

en: Logging
ia: Registrar

en: DB Browser
ia: DB Browser (Navigator de DB)

en: Query Debugger
ia: Query Debugger (Cribrator de Query)

en: Enable job tracker
ia: Habilita traciator de travalio (job)

en: Job Tracker
ia: Traciator de carga

en: Enable tracking of Resource Schedulers
ia: Habilita traciar de Planificatores de Ressources

en: Resources Schedulers
ia: Planificators de Resource

en: Notification Monitor
ia: Monitor de notification

en: Item Search
ia: Cerca de elemento

en: Monitors
ia: Monitores

en: Dump to XML...
ia: Discarga a XML...

en: Clear Akonadi Cache
ia: Clara le cache de Akonadi

en: Start Server
ia: Starta Servitor

en: Stop Server
ia: Stoppa Servitor

en: Restart Server
ia: Restarta Servitor

en: <p>Akonadi Console is purely a development tool. It allows you to view and change internal data structures of Akonadi. You should only change data in here if you know what you are doing, otherwise you risk damaging or losing your personal information management data.<br/><b>Use at your own risk!</b></p>
ia: <p>Akonadi Console es solmente un instrumento de disveloppanemto. Il te permitte vide e cambiar structuras de datos interne de Akonadi.  Tu deberea solmente cambiar datos hic si tu sape lo que tu es facente, alteremente tu risca damnificar o perder tu datos de gestion de information personal.<br/> <b>Usa a tu proprie risco!</b></p>

en: Session/Subscriber
ia: Session/Subscriptor

en: Items
ia: Elementos

en: Collections
ia: Collectiones

en: Subscribers
ia: Subscriptores

en: List Filter
ia: Lista filtro

en: Include Statistics
ia: Include Statisticas

en: Resource
ia: Ressource

en: Content MimeTypes
ia: Typos MIme de Contento

en: Ancestor Retrieval
ia: Recuperation de Ancestre

en: Ancestor Fetch Scope
ia: Ancestor Fetch Scope (scopo de cerca de ancestre)

en: Fetch ID Only
ia: Trova solmnte ID

en: Ignore Retrieval Error
ia: Ignora Error de Recuperation

en: Values
ia: Valores

en: Properties
ia: Proprietates

en: Subscriber
ia: Subscriptor

en: Session ID
ia: ID de Session

en: Monitored Collections:
ia: Collectiones monitorate:

en: Monitored Items:
ia: Elementos monitorate:

en: Monitored Tags:
ia: Etiquettas monitorate:

en: Monitored Types:
ia: Typos monitorate:

en: Monitored Mime Types:
ia: Typos Mime  monitorate:

en: Monitored Resources:
ia: Ressources monitorate:

en: Ignored Sessions:
ia: Sessiones ignorate:

en: All Monitored:
ia: Omne monitorate:

en: Is Exclusive:
ia: Es Exclusive

en: Item Fetch Scope
ia: Item Fetch Scope (scopo de cerca de elemento)

en: Payload Parts
ia: Partes de Carga Utile

en: Full Payload
ia: Cargo utile plen

en: All Attributes
ia: Omne attributos

en: Cache only
ia: Solmente in cache

en: Check for Cached Payloads Parts Only
ia: Verifica solmente per partes de carga utile ponite in cache

en: Fetch mtime
ia: Trova mtime

en: Fetch GID
ia: Trova GID

en: Ignore Retrieval Errors
ia: Ignora Errores de Recuperation

en: Fetch Change Since
ia: Cerca modifica da

en: Fetch RID
ia: Trova RID

en: Fetch Tags
ia: Trova etiquettas

en: Collection Fetch Scope
ia: Collection Fetch Scope (Scopo de cerca de collection)

en: Tag Fetch Scope
ia: Tag Fetch Scope (Scopo de cerca de etiquetta)

en: Tag
ia: Etiquetta

en: Add
ia: Adde

en: ModifyFlags
ia: ModifyFlags(Modifica Bandieras)

en: ModifyTags
ia: ModifyTags (ModificaEtiquetta)

en: InvalidOp
ia: InvalidOp(OpInvalide)

en: Unsubscribe
ia: De-subscribe

en: InvalidIp
ia: InvalidIp(IpInvalide)

en: Unknown
ia: Incognite

en: Listeners
ia: Ascoltatores

en: Enable notification monitor
ia: Habilita Monitor de notification

en: Timestamp
ia: Marcator de tempore

en: Parent Collection
ia: Collection genitor

en: Parent Dest Col
ia: Col Dest de Genitor

en: Destination Resource
ia: Ressource de destination

en: Item Parts
ia: Partes de elemento

en: Added Flags
ia: Flags (Bandieras) Addite

en: Removed Flags
ia: Flags (bandieras) Removite

en: Added Tags
ia: Schedas addite

en: Removed Tags
ia: Schedas removite

en: Must retrieve
ia: Deve recuperar

en: remoteId
ia: idremote

en: name
ia: nomine

en: Ancestor
ia: Ancestre

en: Parent ID
ia: ID Genitor

en: Remote ID
ia: ID remote

en: ParentID
ia: IDGenitor

en: RemoteID
ia: IDRemote

en: Size
ia: Dimension

en: MimeType
ia: Typo Mime

en: Parts
ia: Partes

en: External
ia: Externe

en: Internal
ia: Interne

en: Foreign
ia: Estranie

en: Storage Type
ia: Typo de immagazinage

en: Data
ia: Datos

en: Name
ia: Nomine

en: Mime Types
ia: Typos Mime

en: Remote Revision
ia: Revision Remote

en: Statistics
ia: Statistica

en: Count
ia: Computo

en: Unseen
ia: Non vidite

en: Search Query
ia: Texto a cercar

en: Search Collections
ia: Cerca collectiones

en: Cache Policy
ia: Politica de cache

en: Inherit
ia: Heredita

en: Check Interval
ia: Intervallo de verification

en: Cache Timeout
ia: Tempore limite de cache

en: Sync on Demand
ia: Syc sur demanda

en: Local Parts
ia: Partes Local

en: Enabled
ia: Habilitate

en: Parent Dest Collection
ia: Collection de Des de Genitor

en: Changed Parts
ia: Partes modificate

en: Monitored Collections
ia: Collectiones monitorate

en: Monitored Items
ia: Elementos monitorate

en: Monitored Tags
ia: Etiquettas monitorate

en: Subscriptions
ia: Subscriptiones

en: Changes
ia: Modificationes

en: No Type
ia: Necun typo

en: Monitored Types
ia: Typos monitorate

en: Monitored Mime Types
ia: Typos Mime  monitorate

en: Monitored Resources
ia: Ressources monitorate

en: Ignored Sessions
ia: Sessiones ignorate

en: All Monitored
ia: Omne monitorate

en: Requested Parts
ia: Partes requirite

en: Changed Since
ia: Cambiate usque

en: No Ancestor
ia: Necun Ancestre

en: Parent  Ancestor
ia: Ancestre genitor

en: All Ancestors
ia: Omne Ancestres

en: Ancestor Depth
ia: Profunditate de Ancestor

en: Cache Only
ia: Solmente in cache

en: Check Cached Payload Parts Only
ia: Verifica solmente per partes de carga utile ponite in cache

en: Fetch Size
ia: Trova Grandor

en: Fetch MTime
ia: Trova MTime

en: Fetch Remote Revision
ia: Trova Revision Remote

en: Ignore Errors
ia: Ignora errores

en: Fetch Flags
ia: Trova Flags (bandieras)

en: Fetch RemoteID
ia: Trova IDRemote

en: Fetch VRefs
ia: Trova Vrefs

en: No Filter
ia: Necun filtro

en: Display
ia: Monstrator

en: Index
ia: Indice

en: Content Mime Types
ia: Typos Mime de contento

en: Parent
ia: Genitor

en: None
ia: Necun

en: Ancestor Fetch ID Only
ia: Solmente trova ID de Ancestre

en: Ancestor Attributes
ia: Attributos de Ancestres

en: Fetch All Attributes
ia: Trova omne attributos

en: Name / Query
ia: Nomine/Requesta(Query)

en: Started
ia: Initiate

en: Query
ia: Requesta

en: Duration [ms]
ia: Duration (ms]

en: Calls
ia: Appellos

en: Avg. Duration [ms]
ia: Duration medie [ms]

en: Affected Rows:
ia: Rangos Influentiate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableDebuggingChkBox)
en: Enable query debugging (slows down server!)
ia: Habilita debug de query (il relenta le servitor!)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, querySequenceTab)
en: Query Sequence
ia: Sequentia de Query

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, queryTreeTab)
en: Query Tree
ia: Arbore de Query

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveToFileBtn)
en: Save To File
ia: Salveguarda a File

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, QueryViewDialog)
en: Query View
ia: Vista de Query

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryLabelLbl)
en: Query:
ia: Requesta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, queryLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultsLbl)
en: TextLabel
ia: Etiquetta de Texto (TextLabel)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultsLabelLbl)
en: Results:
ia: Resultatos:

[ctx: @label:textbox]
en: Search store:
ia: Magazin de cerca:

[ctx: @action:button]
en: Search
ia: Cerca

[ctx: @label:textbox]
en: Search query:
ia: Requesta a cercar:

[ctx: @label:textbox]
en: Results (Documents):
ia: Resultatos (Documentos):

[ctx: @label:textbox]
en: Document:
ia: Documento:

[ctx: @label:textbox]
en: Item:
ia: Elemento:

en: Xapian error
ia: Error de Xapian

en: No Xapian database is opened
ia: Nulle base de datos de Xapian es aperite

en: Search
ia: Cerca

en: No element found.
ia: Necun elemento trovate

en: Term/Value
ia: Termin/Valor

en: Terms
ia: Terminos

en: Error on fetching item
ia: Error durante que on trovava elemento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parentIdLabelBuddy)
en: Parent Tag Id:
ia: Id de etiquetta de genitor:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, remoteIDsTab)
en: Remote Identifiers
ia: Identificatores remote
