akregator - en to ca translation catalogue (401 entries)

en: Feed readers provide a convenient way to browse different kinds of content, including news, blogs, and other content from online sites. Instead of checking all your favorite web sites manually for updates, Akregator collects the content for you.
ca: Els lectors de fonts proporcionen una manera adequada de veure diferents classes de continguts, incloent-hi notícies, blogs i altre contingut des dels llocs web. En lloc de comprovar manualment les actualitzacions a tots els llocs web preferits, l'Akregator recupera els continguts per vós.

en: For more information about using Akregator, check the <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator/'>Akregator website</a>. If you do not want to see this page anymore, <a href='config:/disable_introduction'>click here</a>.
ca: Per a més informació quant a l'ús de l'Akregator, aneu al <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator/'>lloc web de l'Akregator</a>. Si no voleu tornar a veure aquesta pàgina mai més, <a href='config:/disable_introduction'>feu clic aquí</a>.

en: We hope that you will enjoy Akregator.
ca: Esperem que gaudiu de l'Akregator.

en: Thank you, The Akregator Team
ca: Gràcies, l'equip de l'Akregator

en: Mark as Read
ca: Marca com a llegit

en: Mark as Unread
ca: Marca com a sense llegir

en: Remove Important Status
ca: Elimina l'estat d'important

en: Mark as Important
ca: Marca com a important

en: Open Link in External Browser
ca: Obre l'enllaç en un navegador extern

en: Open In Background Tab
ca: Obre en una pestanya de fons

en: Send File Address
ca: Envia l'adreça del fitxer

en: Send Link Address
ca: Envia l'adreça de l'enllaç

en: Delete Article
ca: Suprimeix l'article

en: <b>Note:</b> For security reasons, external reference is blocked (See configure dialog).
ca: <b>Nota:</b> Per motius de seguretat, la referència externa està bloquejada (vegeu el diàleg de configuració).

en: Advanced Feed Reader Settings
ca: Arranjament avançat del lector de fonts

en: Configure Feed Reader Appearance
ca: Configura l'aparença del lector de fonts

[ctx: Delete articles older than:]
en:  day |  days
ca[0]:  dia
ca[1]:  dies

en: Configure Feed Reader Archive
ca: Configura l'arxivat del lector de fonts

en: Configure Feed Reader Browser
ca: Configura el navegador del lector de fonts

en:  minute |  minutes
ca[0]:  minut
ca[1]:  minuts

en: Configure Feeds
ca: Configura les fonts

en: Configure Plugins
ca: Configura els connectors

en: Configure User Feedback
ca: Configura els comentaris de l'usuari

en: Webengine Plugins
ca: Connectors del motor web

[ctx: Mark selected article read after]
en:  second |  seconds
ca[0]:  segon
ca[1]:  segons

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Article List
ca: Llista d'articles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMarkReadDelay)
en: Mar&k selected article read after
ca: Mar&ca l'article seleccionat com a llegit després de

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetQuickFilterOnNodeChange)
en: Reset search bar when changing feeds
ca: Reinicialitza la barra de cerques en canviar les fonts

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Article List Colors
ca: Colors de la llista d'articles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_unreadArticles)
en: Unread articles:
ca: Articles sense llegir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_newArticles)
en: New articles:
ca: Articles nous:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomColors)
en: Use custom colors
ca: Usa colors personalitzats

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Font Size
ca: Mida del tipus de lletra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MinimumFontSize)
en: Minimum font size:
ca: Mida mínima del tipus de lletra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MediumFontSize)
en: Medium font size:
ca: Mida mitjana del tipus de lletra:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Fonts
ca: Tipus de lletra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Standard font:
ca: Tipus de lletra estàndard:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Fixed font:
ca: Tipus de lletra d'amplada fixa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Serif font:
ca: Tipus de lletra serif:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Sans serif font:
ca: Tipus de lletra sans serif:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default Archive Settings
ca: Paràmetres d'arxivat per omissió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_DisableArchiving)
en: Disa&ble archiving
ca: Desacti&va l'arxivat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_KeepAllArticles) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_keepAllArticles)
en: &Keep all articles
ca: &Conserva tots els articles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleNumber)
en: Limit feed archi&ve size to:
ca: Limita la mida de l'ar&xiu de fonts a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleAge)
en: Delete articles older than:
ca: Suprimeix els articles més antics de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DoNotExpireImportantArticles)
en: Do not expire important articles
ca: No fer vèncer els articles importants

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LMBlabel)
en: Left mouse click:
ca: Clic amb el botó esquerre:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Tab
ca: Obre en una pestanya

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Background Tab
ca: Obre en una pestanya de fons

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in External Browser
ca: Obre en un navegador extern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MMBlabel)
en: Middle mouse click:
ca: Clic amb el botó del mig:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, externalBrowserGroupBox)
en: External Browsing
ca: Navegació externa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExternalBrowserUseCustomCommand)
en: Use &this command:
ca: Usa aques&ta ordre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExternalBrowserUseKdeDefault)
en: Use default web &browser
ca: Usa el navegador web per &omissió

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabsGroupBox)
en: Tabs
ca: Pestanyes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabBar) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar
ca: Mostra sempre la barra de pestanyes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonOnTabs)
en: Show close button on each tab
ca: Mostra el botó de tancament en cada pestanya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NewWindowInTab) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Open links in new tab instead of in new window
ca: Obre els enllaços en una pestanya nova en comptes d'una finestra nova

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Security
ca: Seguretat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckPhishingUrl)
en: Verify URLs using Google's Safe Browsing API
ca: Verifica els URL usant l'API de navegació segura de Google

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableJavascript) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Enable Javascript
ca: Habilita el JavaScript

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Misc
ca: Miscel·lània

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AccessKeyEnabled)
en: Access Key Enabled
ca: Clau d'accés activada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tra&y icon
ca: Mostra una icona a la sa&fata del sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnreadInTaskbar)
en: Show unread articles in Taskbar
ca: Mostra els articles sense llegir a la barra de tasques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideReadFeeds) i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Hide feeds with no unread articles
ca: Oculta les fonts amb cap article sense llegir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LockFeedsInPlace)
en: Lock feeds in place
ca: Bloqueja les fonts a la posició

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoExpandFolders) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Auto-expand folders containing unread articles
ca: Expandeix automàticament les carpetes amb articles sense llegir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
ca: Seleccioneu això si voleu que se us notifiqui quan hi hagi articles nous.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Use &notifications for all feeds
ca: Usa &notificacions per a totes les fonts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableSaveAsNotification)
en: Disable save as finished notification
ca: Desactiva la notificació de finalització de «Desa com a»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseIntervalFetch)
en: &Use interval fetching
ca: &Usa un interval d'obtenció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoFetchIntervalLabel)
en: Fetch feeds every:
ca: Obtén les fonts cada:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Startup
ca: En iniciar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkAllFeedsReadOnStartup)
en: Mark &all feeds as read on startup
ca: Ma&rca totes les fonts com a llegides en iniciar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FetchOnStartup)
en: Fetch all fee&ds on startup
ca: Obtén &totes les fonts en iniciar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
ca: Xarxa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHTMLCache)
en: Use the &browser cache (less network traffic)
ca: Usa la memòria cau del &navegador (menys trànsit de xarxa)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LoadExternalReferences)
en: Allow feed to load external references from internet.
ca: Permet a les fonts carregar les referències externes d'Internet.

en: Akregator Export for %1
ca: Exporta l'Akregator per a %1

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Hides feeds with no unread articles
ca: Oculta les fonts on no hi hagi cap article sense llegir

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Prevent feeds from being moved in the list
ca: Evita que es moguin les fonts a la llista

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Locks feeds where they are
ca: Bloqueja les fonts on estan

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Auto-Expand folders with unread articles
ca: Expandeix automàticament les carpetes amb articles sense llegir

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Show Quick Filter
ca: Mostra el filtre ràpid

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Show Quick Filter Bar
ca: Mostra la barra de filtre ràpid

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Status Filter
ca: Filtre d'estat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last status filter setting
ca: Emmagatzema el darrer arranjament del filtre d'estat

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Text Filter
ca: Filtre de text

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last search line text
ca: Emmagatzema la darrera línia de text de cerca

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: View Mode
ca: Mode de visualització

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Article display mode.
ca: Mode de visualització d'articles.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for first splitter
ca: Mides pel primer separador

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
ca: Mides del giny del primer (normalment vertical) separador.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for second splitter
ca: Mides pel segon separador

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
ca: Mides del giny del segon (normalment horitzontal) separador.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Archive Mode
ca: Mode d'arxiu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Keep All Articles
ca: Conserva tots els articles

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Save an unlimited number of articles.
ca: Desa un nombre il·limitat d'articles.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Limit Number of Articles
ca: Limita el nombre d'articles

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Limit the number of articles in a feed
ca: Limita el nombre d'articles d'una font

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Delete Expired Articles
ca: Suprimeix els articles vençuts

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Delete expired articles
ca: Suprimeix els articles vençuts

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Disable Archiving
ca: Desactiva l'arxivat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Do not save any articles
ca: No desis cap article

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Expiry Age
ca: Temps de venciment

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Default expiry age for articles in days.
ca: Temps de venciment per omissió dels articles, en dies.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Article Limit
ca: Límit d'articles

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Number of articles to keep per feed.
ca: Nombre d'articles a conservar per font.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Do Not Expire Important Articles
ca: No fer vèncer els articles importants

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
ca: Quan aquesta opció està activada, els articles que heu marcat com a importants no s'eliminaran quan s'arribi al límit d'arxiu per temps o nombre d'articles.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Concurrent Fetches
ca: Obtencions concurrents

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Number of concurrent fetches
ca: Nombre d'obtencions concurrents

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Use HTML Cache
ca: Usa la memòria cau HTML

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
ca: Usa l'arranjament global del KDE per a la memòria cau HTML en baixar les fonts, per evitar trànsit innecessari. Desactiveu-ho només quan calgui.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
ca: Aquesta opció permet definir un agent d'usuari personalitzat en lloc d'usar el d'omissió. Això és aquí perquè alguns servidors intermediaris poden interrompre la connexió si hi ha «gator» en el nom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fetch on startup
ca: Obtén en iniciar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch feedlist on startup.
ca: Obtén la llista de fonts en iniciar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup
ca: Marca totes les fonts com a llegides en iniciar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup.
ca: Marca totes les fonts com a llegides en iniciar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use interval fetching
ca: Usa un interval d'obtenció

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch all feeds every %1 minutes.
ca: Obtén totes les fonts cada %1 minuts.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Interval for autofetching
ca: Interval per a l'obtenció automàtica

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Interval for autofetching in minutes.
ca: Interval per a l'obtenció automàtica, en minuts.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use notifications
ca: Usa notificacions

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
ca: Especifica si s'usen o no les notificacions de globus.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show tray icon
ca: Mostra una icona a la safata del sistema

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the tray icon is shown or not.
ca: Especifica si es mostra o no la icona a la safata.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show Unread In Taskbar
ca: Mostra els no llegits a la barra de tasques

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if we show unread article in taskbar.
ca: Especifica si es mostraran els articles sense llegir a la barra de tasques.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
ca: Mostra sempre la barra de pestanyes, encara que només s'obri una pestanya

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs
ca: Mostra els botons de tancament a les pestanyes

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs instead of icons
ca: Mostra els botons de tancament a les pestanyes en lloc d'icones

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
ca: Obre un enllaç que normalment s'obriria en una finestra nova (navegador extern) en una pestanya nova

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use default KDE web browser
ca: Usa el navegador web per omissió del KDE

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use KDE web browser when opening in external browser.
ca: Usa el navegador web del KDE en obrir un navegador extern.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use this command:
ca: Usa aquesta ordre:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use the specified command when opening in external browser.
ca: Usa l'ordre especificada en obrir un navegador extern.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Command to launch external browser. URL will substitute for %u.
ca: Ordre per a executar un navegador extern. %u se substituirà amb un URL.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with left mouse button should do.
ca: Què ha de fer el clic amb el botó esquerre del ratolí.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with middle mouse button should do.
ca: Què ha de fer el clic amb el botó central del ratolí.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Advanced)
en: Archive Backend
ca: Dorsal d'arxivat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMarkReadDelay), group (Advanced)
en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
ca: Retard abans de marcar un article com a llegit quan se seleccioni.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkReadDelay), group (Advanced)
en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
ca: Retard configurable entre la selecció d'un article i que sigui marcat com a llegit.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Advanced)
en: Resets the quick filter when changing feeds.
ca: Reinicia el filtre ràpid en canviar les fonts.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Feed...
ca: Font nova...

[ctx: @info:status]
en: Create a new feed
ca: Crea una nova font

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can add a new feed.
ca: Se us presentarà un diàleg des d'on podreu afegir una font nova.

en: A KDE Feed Reader
ca: Un lector de fonts d'informació del KDE

en: Copyright © 2004–%1 Akregator authors
ca: Copyright © 2004-%1, Els autors de l'Akregator

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: Former maintainer
ca: Mantenidor anterior

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Contributor
ca: Col·laborador

en: Handbook
ca: Manual

en: Author of librss
ca: Autor de librss

en: Bug tracker management, Usability improvements
ca: Gestió del seguiment d'errors, millores d'usabilitat

en: Tons of bug fixes
ca: Moltes correccions d'error

en: 'Delayed mark as read' feature
ca: Característica «ajorna la marca com a llegit»

en: Icons
ca: Icones

en: Insomnia
ca: Insomni

en: Gentoo Ebuild
ca: Ebuild de Gentoo

en: &Fetch Feed
ca: Obtén la &font

en: &Delete Feed
ca: Su&primeix la font

en: &Edit Feed...
ca: &Edita la font...

en: &Mark Feed as Read
ca: &Marca la font com a llegida

en: &Fetch Feeds
ca: Obtén les &fonts

en: &Delete Folder
ca: Su&primeix la carpeta

en: &Rename Folder
ca: &Reanomena la carpeta

en: &Mark Feeds as Read
ca: &Marca les fonts com a llegides

en: &Import Feeds...
ca: &Importa les fonts...

en: &Export Feeds...
ca: &Exporta les fonts...

en: &Configure Akregator...
ca: &Configura l'Akregator...

en: &Open Homepage
ca: &Obre la pàgina web

en: Reload All Tabs
ca: Recarrega totes les pestanyes

en: &Add Feed...
ca: &Afegeix una font...

en: Ne&w Folder...
ca: Carpeta no&va...

en: &Normal View
ca: Visualització &normal

en: &Widescreen View
ca: Visualització de pantalla &ampla

en: C&ombined View
ca: Visualització &combinada

en: Fe&tch All Feeds
ca: Obtén &totes les fonts

en: C&ancel Feed Fetches
ca: C&ancel·la l'obtenció de les fonts

en: Ma&rk All Feeds as Read
ca: Ma&rca totes les fonts com a llegides

en: Copy Link Address
ca: Copia l'adreça de l'enllaç

en: Pre&vious Unread Article
ca: Article pre&vi sense llegir

en: Ne&xt Unread Article
ca: Article se&güent sense llegir

en: &Delete
ca: Su&primeix

en: &Mark As
ca: &Marca com a

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
ca: &Llegit

en: Mark selected article as read
ca: Marca l'article seleccionat com a llegit

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
ca: &Nou

en: Mark selected article as new
ca: Marca l'article seleccionat com a nou

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
ca: &Sense llegir

en: Mark selected article as unread
ca: Marca l'article seleccionat com a no llegit

en: &Mark as Important
ca: &Marca com a important

en: Remove &Important Mark
ca: Elimina la marca d'&important

en: Move Node Up
ca: Puja el node

en: Move Node Down
ca: Baixa el node

en: Move Node Left
ca: Mou el node a l'esquerra

en: Move Node Right
ca: Mou el node a la dreta

en: Send &Link Address...
ca: Envia l'ad&reça de l'enllaç...

en: Send &File...
ca: Envia el &fitxer...

en: Set Focus to Quick Search
ca: Estableix el focus a la cerca ràpida

en: &Previous Article
ca: Article &anterior

en: &Next Article
ca: Article següe&nt

en: &Previous Feed
ca: Font &anterior

en: &Next Feed
ca: Font següe&nt

en: N&ext Unread Feed
ca: Font s&egüent sense llegir

en: Prev&ious Unread Feed
ca: Font anter&ior sense llegir

en: Go to Top of Tree
ca: Ves al cim de l'arbre

en: Go to Bottom of Tree
ca: Ves al capdavall de l'arbre

en: Go Left in Tree
ca: Ves a l'esquerra per l'arbre

en: Go Right in Tree
ca: Ves a la dreta per l'arbre

en: Go Up in Tree
ca: Puja per l'arbre

en: Go Down in Tree
ca: Baixa per l'arbre

en: Hide Read Feeds
ca: Oculta les fonts llegides

en: Lock Feeds In Place
ca: Bloqueja les fonts a la posició

en: Auto-expand folders with unread articles
ca: Expandeix automàticament les carpetes amb articles sense llegir

en: Select Next Tab
ca: Selecciona la pestanya següent

en: Select Previous Tab
ca: Selecciona la pestanya anterior

en: Detach Tab
ca: Separa la pestanya

en: Mute
ca: Silencia

en: Unmute
ca: Activa el so

en: Speak Text
ca: Pronuncia el text

en: &Find in Message...
ca: &Cerca al missatge...

en: Close Tab
ca: Tanca la pestanya

en: Activate Tab %1
ca: Activa la pestanya %1

en: &Save Link As...
ca: &Desa l'enllaç com a...

en: Copy &Link Address
ca: Copia l'ad&reça de l'enllaç

en: Copy Image Location
ca: Copia la ubicació de la imatge

en: Save Image On Disk...
ca: Desa la imatge al disc...

en: Open Link in New &Tab
ca: Obre l'enllaç en una pestan&ya nova

en: Open Link in External &Browser
ca: Obre l'enllaç en un na&vegador extern

[ctx: @title:window]
en: Add Feed
ca: Afegeix una font

en: Downloading %1
ca: S'està baixant %1

en: Feed not found from %1.
ca: No s'ha trobat cap font a %1.

en: Feed found, downloading...
ca: S'ha trobat la font, s'està baixant...

en: Add a feed with the given URL
ca: Afegeix una font amb l'URL indicat

en: When adding feeds, place them in this group
ca: Quan s'afegeixin fonts, situa-les en aquest grup

en: Hide main window on startup
ca: Oculta la finestra principal en iniciar

en: Lists the available options for user feedback
ca: Llista les opcions disponibles per als comentaris dels usuaris

en: Feeds
ca: Fonts

en: Spanish feeds
ca: Fonts espanyoles

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
ca: Accés denegat: No s'ha pogut desar la llista de fonts <b>%1</b>. Comproveu els permisos.

en: Write Error
ca: Error d'escriptura

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
ca: No s'ha pogut importar el fitxer %1 (OPML no vàlid)

en: OPML Parsing Error
ca: Error en analitzar l'OPML

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
ca: El fitxer %1 no ha pogut ser llegit, comproveu que existeix i que l'usuari actual el pot llegir.

en: Read Error
ca: Error de lectura

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
ca: Accés denegat: No s'ha pogut escriure al fitxer %1. Comproveu els permisos.

en: OPML Outlines (%1);;All Files (*)
ca: Esquemes OPML (%1);;Tots els fitxers (*)

en: Imported Folder
ca: Carpeta importada

en: The feed to be listed was already removed.
ca: Les fonts a llistar ja s'han eliminat.

en: Columns
ca: Columnes

en: No result found
ca: No s'ha trobat cap resultat

en: <h2>Article list</h2>Here you can browse articles from the currently selected feed. You can also manage articles, as marking them as persistent ("Mark as Important") or delete them, using the right mouse button menu. To view the web page of the article, you can open the article internally in a tab or in an external browser window.
ca: <h2>Llista d'articles</h2>Aquí podeu navegar pels articles de la font seleccionada. Podeu gestionar els articles, marcar-los com a persistents («Marca com a important») o suprimir-los usant el menú del botó dret del ratolí. Per a veure la pàgina web de l'article, podeu obrir l'article internament en una pestanya o en una finestra d'un navegador extern.

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
ca: Títol

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
ca: Font

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
ca: Data

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
ca: Autor

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
ca: Descripció

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
ca: Contingut

en: Akregator is a KDE news feed reader.
ca: L'Akregator és un lector de fonts d'informació del KDE.

[ctx: @title:window]
en: Save As
ca: Desa com a

en: Disable
ca: Desactiva

en: Keep Enabled
ca: Mantén activada

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquesta pàgina d'introducció?

en: Disable Introduction Page
ca: Desactiva la pàgina d'introducció

en: This web site is a malware, do you want to continue to show it?
ca: Aquest lloc web és maliciós. Voleu continuar mostrant-lo?

en: Malware
ca: Programari maliciós

en: The network is broken.
ca: La xarxa no funciona.

en: Check Phishing Url
ca: Comprovació d'URL de pesca

en: The url %1 is not valid.
ca: L'URL %1 no és vàlida.

[ctx: @title:window]
en: Print Document
ca: Impressió del document

en: Add Folder
ca: Afegeix una carpeta

en: Folder name:
ca: Nom de la carpeta:

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
ca: <qt>Esteu segur que voleu suprimir aquesta carpeta així com les seves fonts i subcarpetes?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
ca: <qt>Esteu segur que voleu suprimir la carpeta <b>%1</b>, així com les seves fonts i subcarpetes?</qt>

en: Delete Folder
ca: Suprimeix la carpeta

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
ca: <qt>Esteu segur que voleu suprimir aquesta font?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
ca: <qt>Esteu segur que voleu suprimir la font <b>%1</b>?</qt>

en: Delete Feed
ca: Suprimeix la font

en: Imported Feeds
ca: Fonts importades

en: Add Imported Folder
ca: Afegeix una carpeta importada

en: Imported folder name:
ca: Nom de la carpeta importada:

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
ca: <qt>La llista de fonts estàndard s'ha fet malbé (OPML no vàlid). S'ha creat una còpia de seguretat:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). Could not create a backup.</qt>
ca: <qt>La llista de fonts estàndard s'ha fet malbé (OPML no vàlid). No s'ha pogut crear cap còpia de seguretat.</qt>

en: Opening Feed List...
ca: S'està obrint la llista de fonts...

en: <qt>Could not open feed list (%1) for reading.</qt>
ca: <qt>No s'ha pogut obrir la llista de fonts (%1) per a llegir-la.</qt>

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
ca: Error en analitzar l'XML

en: <qt><p>XML parsing error in line %1, column %2 of %3:</p><p>%4</p></qt>
ca: <qt><p>Error en analitzar l'XML a la línia %1, columna %2 de %3:</p><p>%4</p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
ca: <qt>La llista de fonts estàndard s'ha fet malbé (XML no vàlid). S'ha creat una còpia de seguretat:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). Could not create a backup.</qt>
ca: <qt>La llista de fonts estàndard s'ha fet malbé (XML no vàlid). No s'ha pogut crear cap còpia de seguretat.</qt>

en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
ca: L'Akregator no es va tancar correctament. Voleu restaurar la sessió anterior?

en: Restore Session
ca: Restaura la sessió

en: Do Not Restore Session
ca: No restauris la sessió

en: Ask me later
ca: Pregunta-ho més tard

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca: E&dita

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: Vi&sualitza

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ca: &Ves

note: i18n: ectx: Menu (feed)
en: Fee&d
ca: Fon&t

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: A&rranjament

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

en: All Feeds
ca: Totes les fonts

en: Minute | Minutes
ca[0]: Minut
ca[1]: Minuts

en: Hour | Hours
ca[0]: Hora
ca[1]: Hores

en: Day | Days
ca[0]: Dia
ca[1]: Dies

[ctx: @title:window]
en: Feed Properties
ca: Propietats de la font

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
ca: Mai

en:  day |  days
ca[0]:  dia
ca[1]:  dies

[ctx: @title:window]
en: Properties of %1
ca: Propietats de %1

en:  (no unread articles)
ca:  (cap article sense llegir)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
ca[0]:  (1 article sense llegir)
ca[1]:  (%1 articles sense llegir)

en: <b>Description:</b> %1<br />
ca: <b>Descripció:</b> %1<br />

en: <b>Homepage:</b> <a href="%1">%1</a>
ca: <b>Pàgina web:</b> <a href="%1">%1</a>

en: <b>Copyright:</b> %1</a>
ca: <b>Drets d'autor:</b> %1</a>

en: Date
ca: Data

en: Comment
ca: Comentari

en: Complete Story
ca: Historial complet

en: Author
ca: Autor

en: Enclosure
ca: Annex

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Loading canceled
ca: Càrrega cancel·lada

en: Loading completed
ca: Càrrega completada

en: You can view multiple articles in several open tabs.
ca: Podeu veure múltiples articles en diverses pestanyes obertes.

en: Articles list.
ca: Llista d'articles.

en: About
ca: Quant a

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all articles in the feed</b> as read?</qt>
ca: <qt>Esteu segur que voleu marcar <b>tots els articles de la font</b> com a llegits?</qt>

en: Mark Feed as Read
ca: Marca la font com a llegida

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds</b> as read?</qt>
ca: <qt>Esteu segur que voleu marcar <b>totes les fonts</b> com a llegides?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds in the folder</b> as read?</qt>
ca: <qt>Esteu segur que voleu <b>totes les fonts a la carpeta</b> com a llegides?</qt>

en: Mark Feeds as Read
ca: Marca les fonts com a llegides

en: Networking is not available.
ca: La xarxa no està disponible.

en: Fetching Feeds...
ca: S'estan obtenint les fonts...

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
ca: <qt>Esteu segur que voleu suprimir l'article <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
ca[0]: <qt>Esteu segur que voleu suprimir l'article seleccionat?</qt>
ca[1]: <qt>Esteu segur que voleu suprimir els %1 articles seleccionats?</qt>

en: Networking is available now.
ca: La xarxa ara està disponible.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
ca: <qt>Això ocultarà completament la barra de menús. La podeu tornar a mostrar prement %1.</qt>

en: Hide menu bar
ca: Oculta la barra de menús

en: Could not find the Akregator part; please check your installation.
    %1
ca: No s'ha pogut trobar la part Akregator, comproveu la vostra instal·lació.
    %1

en: Feed added:
     %1
ca: Font afegida:
     %1

en: Feeds added:
     %1
ca: Fonts afegides:
     %1

en: <i>and 1 other</i> | <i>and %1 others</i>
ca[0]: <i>i 1 altre</i>
ca[1]: <i>i %1 altres</i>

en: Fetch completed
ca: S'ha completat l'obtenció

en: Fetch error
ca: Error en l'obtenció

en: Fetch aborted
ca: S'ha interromput l'obtenció

en: Feed list was deleted
ca: S'ha suprimit la llista de fonts

en: Node or destination folder not found
ca: No s'ha trobat el node o la carpeta de destinació

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
ca: No s'ha pogut moure la carpeta %1 a la seva pròpia subcarpeta %2

en: Timeout on remote server
ca: Temps excedit en el servidor remot

en: Unknown host
ca: Màquina desconeguda

en: Feed file not found on remote server
ca: No s'ha trobat el fitxer de la font en el servidor remot

en: Could not read feed (invalid XML)
ca: No s'ha pogut llegir la font (XML no vàlid)

en: Could not read feed (unknown format)
ca: No s'ha pogut llegir la font (format desconegut)

en: Could not read feed (invalid feed)
ca: No s'ha pogut llegir la font (font no vàlida)

en: Could not fetch feed: %1
ca: No s'ha pogut recuperar la font: %1

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
ca: Fonts

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
ca: Sense llegir

en: Close the current tab
ca: Tanca la pestanya actual

en: Close tab
ca: Tanca la pestanya

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
ca: Separa la pestanya

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
ca: Tanca la pestanya

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
ca: Tanca totes les altres pestanyes

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
ca: Tanca totes les pestanyes

en: There are no unread articles
ca: No hi ha cap article sense llegir

en: 1 unread article | %1 unread articles
ca[0]: 1 article sense llegir
ca[1]: %1 articles sense llegir

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::AddFeedWidgetBase)
en: Add Feed
ca: Afegeix una font

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Add New Source
ca: Afegeix una font nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Feed &URL:
ca: &URL de la font:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::FeedPropertiesWidgetBase)
en: Feed Properties
ca: Propietats de la font

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_updateInterval)
en: U&se a custom update interval
ca: U&sa un interval d'actualització personalitzat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, updateLabel)
en: Update ever&y:
ca: Actualitza &cada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_useNotification)
en: Notify when new articles arri&ve
ca: Notifica quan arri&bin nous articles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Name:
ca: &Nom:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, feedNameEdit)
en: Display name of RSS column
ca: Nom a mostrar a la columna RSS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Comment:
ca: Comentari:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Ar&chive
ca: Ar&xivat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_globalDefault)
en: &Use default settings
ca: &Usa els paràmetres per omissió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_disableArchiving)
en: Di&sable archiving
ca: De&sactiva l'arxivament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleNumber)
en: Limit archi&ve to:
ca: Limita l'arxi&u a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleAge)
en: &Delete articles older than:
ca: Su&primeix els articles més antics de:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Adva&nced
ca: Ava&nçat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_loadWebsite)
en: Load the &full website when reading articles
ca: Carrega el lloc web &complet en llegir els articles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_markRead)
en: Mar&k articles as read when they arrive
ca: Mar&ca els articles com a llegits quan arribin

en: Disable Introduction
ca: Desactiva la introducció

en: &Copy Email Address
ca: &Copia l'adreça de correu

en: Address copied to clipboard.
ca: Adreça copiada al porta-retalls.

en: Mark Article as Read
ca: Marca l'article com a llegit

en: Mark Article as Unread
ca: Marca l'article com a no llegit

en: Change Important Flag
ca: Canvia l'etiqueta d'important

en: Send the URL of the article
ca: Envia l'URL de l'article

en: Send the Html Page of Article
ca: Envia la pàgina HTML de l'article

en: Open In External Browser
ca: Obre en un navegador extern

en: Search articles...
ca: Cerca articles...

en: Search articles...<%1>
ca: Cerca articles...<%1>

en: All Articles
ca: Tots els articles

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
ca: Sense llegir

[ctx: New articles filter]
en: New
ca: Nou

[ctx: Read articles filter]
en: Read
ca: Llegit
