akregator - en to eo translation catalogue (411 entries)

en: Feed readers provide a convenient way to browse different kinds of content, including news, blogs, and other content from online sites. Instead of checking all your favorite web sites manually for updates, Akregator collects the content for you.
eo: Flulegantoj disponigas oportunan manieron foliumi malsamajn specojn de enhavo, inkluzive de novaĵoj, blogoj kaj alia enhavo de interretaj retejoj. Anstataŭ kontroli ĉiujn viajn plej ŝatatajn retejojn permane por ĝisdatigoj, Akregator kolektas la enhavon por vi.

en: For more information about using Akregator, check the <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator/'>Akregator website</a>. If you do not want to see this page anymore, <a href='config:/disable_introduction'>click here</a>.
eo: Por pliaj informoj pri uzado de Akregator, kontrolu la <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator/'>retejon de Akregator</a>. Se vi ne volas vidi ĉi tiun paĝon plu, <a href='config:/disable_introduction'>klaku ĉi tie</a>.

en: Mark as Read
eo: Marki kiel Legita

en: Mark as Unread
eo: Marki kiel Nelegita

en: Remove Important Status
eo: Forigi Gravan Statuson

en: Mark as Important
eo: Marki kiel Grava

en: Open Link in External Browser
eo: Malfermi ligilon en ekstera retumilo

en: Open In Background Tab
eo: Malfermi En Fona Langeto

en: Send File Address
eo: Sendi Dosieradreson

en: Send Link Address
eo: Sendi ligilan adreson

en: Delete Article
eo: Forviŝi artikolon

en: <b>Note:</b> For security reasons, external reference is blocked (See configure dialog).
eo: <b>Noto:</b> Pro sekurecaj kialoj, ekstera referenco estas blokita (Vidu agordi dialogon).

[ctx: Limit feed archive size to:]
en: %v article | %v articles
eo[0]: %v artikolo
eo[1]: %v artikoloj

[ctx: Delete articles older than:]
en: %v day | %v days
eo[0]: %v tago
eo[1]: %v tagoj

en:  minute |  minutes
eo[0]:  minuto
eo[1]:  minutoj

en: Webengine Plugins
eo: Webengine Kromaĵoj

[ctx: Mark selected article read after]
en: %v second | %v seconds
eo[0]: %v sekundo
eo[1]: %v sekundoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Article List
eo: Artikola listo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMarkReadDelay)
en: Mar&k selected article read after
eo: &Signu elektitajn artikolojn kiel legitaj post

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetQuickFilterOnNodeChange)
en: Reset search bar when changing feeds
eo: Malplenigu serĉilejo ŝanĝante fluon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Article List Colors
eo: Artikol-Listaj Koloroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_unreadArticles)
en: Unread articles:
eo: Nelegitaj artikoloj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_newArticles)
en: New articles:
eo: Novaj artikoloj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomColors)
en: Use custom colors
eo: Uzi proprajn kolorojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Font Size
eo: Tipara Grandeco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MinimumFontSize)
en: Minimum font size:
eo: Minimuma tipargrandeco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MediumFontSize)
en: Medium font size:
eo: Averaĝa tipargrandeco:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Fonts
eo: Tiparoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Standard font:
eo: Norma tiparo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Fixed font:
eo: Fiksa tiparo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Serif font:
eo: Serifa tiparo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Sans serif font:
eo: Senserifa tiparo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default Archive Settings
eo: Normala arĥiva konfiguracio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_DisableArchiving)
en: Disa&ble archiving
eo: Male&bligi enarkivigon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_KeepAllArticles) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_keepAllArticles)
en: &Keep all articles
eo: &Konservi ĉiujn artikolojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleNumber)
en: Limit feed archi&ve size to:
eo: Limigi grandecon de la fluarki&vo al:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleAge)
en: Delete articles older than:
eo: Forigi artikolojn pli malnovajn ol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DoNotExpireImportantArticles)
en: Do not expire important articles
eo: Ne forigi malnovajn gravajn artikolojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LMBlabel)
en: Left mouse click:
eo: Maldekstromusbutona klako

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Tab
eo: Malfermi en Langeto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Background Tab
eo: Malfermi en Fona Langeto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in External Browser
eo: Malfermi en ekstera retumilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MMBlabel)
en: Middle mouse click:
eo: Mezmusbutona klako

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, externalBrowserGroupBox)
en: External Browsing
eo: Ekstera Folumado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExternalBrowserUseCustomCommand)
en: Use &this command:
eo: Uzi &tiun ĉi komandon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExternalBrowserUseKdeDefault)
en: Use default web &browser
eo: Uzi defaŭltan retu&milon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabsGroupBox)
en: Tabs
eo: Langetoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabBar) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar
eo: Ĉiam montri la langetobreton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonOnTabs)
en: Show close button on each tab
eo: Montri fermbutonon sur ĉiu langeto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NewWindowInTab) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Open links in new tab instead of in new window
eo: Malfermi ligilojn en nova langeto anstataŭ en nova fenestro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Security
eo: Sekureco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckPhishingUrl)
en: Verify URLs using Google's Safe Browsing API
eo: Kontroli URL-ojn uzante la Safe Browsing API de Google

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableJavascript) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Enable JavaScript
eo: Ebligi JavaScript

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Accessibility
eo: Alireblo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AccessKeyEnabled)
en: Enable Access Key activation with Ctrl key
eo: Ebligi Alirebloklavan aktivigon per Ctrl-klavo

[ctx: global settings]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Global
eo: Ĉiea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tra&y icon
eo: Montr&i agordopletan piktogramon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnreadInTaskbar)
en: Show unread articles in Taskbar
eo: Montri nelegitajn artikolojn en Taskbreto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideReadFeeds) i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Hide feeds with no unread articles
eo: Kaŝi fluojn sen nelegitaj artikoloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LockFeedsInPlace)
en: Lock feeds in place
eo: Ŝlosi la fluojn surloke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoExpandFolders) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Auto-expand folders containing unread articles
eo: Aŭtomate vastigi dosierujojn enhavantajn nelegitajn artikolojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
eo: Elektu tion, se vi volas esti informata kiam alvenas novaj artikoloj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Use &notifications for all feeds
eo: Uzi sciigoj&n por ĉiuj fluoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableSaveAsNotification)
en: Disable save as finished notification
eo: Malebligi konservi kiel plenumita sciigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseIntervalFetch)
en: &Use interval fetching
eo: &Uzi intervalan kolektadon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoFetchIntervalLabel)
en: Fetch feeds every:
eo: Kolekti fluojn ĉiujn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlasmaActivitySupport)
en: Enable Plasma Activities integration
eo: Ebligi intergriĝon de Plasma-Aktivecoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Startup
eo: Programekigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkAllFeedsReadOnStartup)
en: Mark &all feeds as read on startup
eo: Marki ĉ&iujn fluojn kiel legitaj je programekigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FetchOnStartup)
en: Fetch all fee&ds on startup
eo: Alpreni ĉiujn fluo&jn je programekigo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
eo: Komputilreto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHTMLCache)
en: Use the &browser cache (less network traffic)
eo: Uzi &retumilan staplon (malpli da reta trafiko)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LoadExternalReferences)
en: Allow article preview to load external references
eo: Permesi artikolan antaŭrigardon por ŝargi eksterajn referencojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_LoadExternalReferences)
en: Allow the article preview to load external references from the Internet. This may allow websites or third parties to observe the articles that you have viewed.
eo: Permesi al la artikola antaŭrigardo ŝargi eksterajn referencojn de la Interreto. Ĉi tio povas permesi al retejoj aŭ triaj partioj observi la artikolojn, kiujn vi rigardis.

en: Akregator Export for %1
eo: Akregator Eksporto por %1

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Hides feeds with no unread articles
eo: Kaŝas fontojn kun neniuj nelegitaj artikoloj

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Prevent feeds from being moved in the list
eo: Malhelpi ke fluoj estu movitaj en la listo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Locks feeds where they are
eo: Ŝlosas manĝas kie ili estas

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Auto-Expand folders with unread articles
eo: Aŭtomate vastigi dosierujojn kun nelegitaj artikoloj

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Show Quick Filter
eo: Montri rapidfiltrilon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Show Quick Filter Bar
eo: Montri rapidfiltrilan langeton

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Status Filter
eo: Statofiltro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last status filter setting
eo: Konservas la lastan konfiguracion de la statofiltro

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Text Filter
eo: Teksta filtro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last search line text
eo: Konservas la lastan serĉtekston

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: View Mode
eo: Spekta moduso

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Article display mode.
eo: Artikolmontra moduso

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for first splitter
eo: Grandecoj por la unua disigilo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
eo: Grandeco de la unua (kutima vertikala) fenestraĵa disigilo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for second splitter
eo: Grandecoj por dua disigilo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
eo: Grandeco de la dua (kutime horizontala) fenestraĵa disigilo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Archive Mode
eo: Arĥiva moduso

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Keep All Articles
eo: Konservi ĉiujn artikolojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Save an unlimited number of articles.
eo: Konservi nelimigitan nombron de artikoloj

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Limit Number of Articles
eo: Limigi nombron de artikoloj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Limit the number of articles in a feed
eo: Limigi la nombron de la artikoloj en fluo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Delete Expired Articles
eo: Forigi malaktualajn artikolojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Delete expired articles
eo: Forigi malaktualajn artikolojn

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Disable Archiving
eo: Malebligi Enarkivigon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Do not save any articles
eo: Ne konservi ajnajn artikolojn

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Expiry Age
eo: Eksvalidiĝa aĝo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Default expiry age for articles in days.
eo: Defaŭlta eksvalidiĝa aĝo de artikoloj en tagoj

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Article Limit
eo: Artikola limo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Number of articles to keep per feed.
eo: Nombro de artikoloj konservendaj po fluo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Do Not Expire Important Articles
eo: Ne malvalidigi gravajn artikolojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
eo: Kiam tiu elekteblo estas aktiva, artikoloj, kiujn vi signis kiel gravaj, ne estos forigitaj kiam la limo de la arĥivo estas atingita ĉu pro aĝo ĉu pro nombro de artikoloj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Concurrent Fetches
eo: Samtempaj kolektoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Number of concurrent fetches
eo: Nombro de samtempaj kolektoj

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Use HTML Cache
eo: Uzi HTML-Kaŝmemoron

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
eo: Uzi KDE-skalan HTML-kaŝmemoragordon elŝutante fluojn por eviti nenecesan trafikon. Malfunkciigu nur se necesas.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
eo: Ĉi tiu elekteblo permesas al uzanto specifi laŭmendan uzant-agentan ĉenon anstataŭ uzi la defaŭltan. Ĉi tio estas ĉi tie ĉar iuj prokuriloj povas interrompi la konekton pro havi "gator" en la nomo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fetch on startup
eo: Kolekti je ekigo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch feedlist on startup.
eo: Kolekti fluliston je programekigo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup
eo: Marki ĉiujn fluojn kiel legitaj je programekigo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup.
eo: Marki ĉiujn fluojn kiel legitaj je programekigo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use interval fetching
eo: Uzi intervalan kolektadon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch all feeds every %1 minutes.
eo: Kolekti ĉiujn fluojn ĉiujn %1 minutojn.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Interval for autofetching
eo: Intervalo por aŭtomata kolektado

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Interval for autofetching in minutes.
eo: Intervalo por aŭtomata kolektado en minutoj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use notifications
eo: Uzi anoncojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
eo: Agordas, ĉu la balonaj informoj uzatas aŭ ne.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show tray icon
eo: Montri agordopletan piktogramon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the tray icon is shown or not.
eo: Agordas, ĉu la agordopleta piktogramo estas videbla aŭ ne

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show Unread In Taskbar
eo: Montri Nelegitajn En Taskbreto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if we show unread article in taskbar.
eo: Specifas ĉu ni montras nelegitan artikolon en taskobreto.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Enabled Plasma Activity
eo: Ebligis Plasma-Aktivecon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
eo: Ĉiam montri la langeton, eĉ kiam nur unu langeto estas malfermita

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs
eo: Montri fermobutonon sur langetoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs instead of icons
eo: Montri fermobutonojn sur langetoj anstataŭ piktogramoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
eo: Malfermi ligilon, kiu kutime malfermiĝus en nova fenestro (ekstera retumilo) en nova langeto anstataŭe

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use default KDE web browser
eo: Uzi normalan KDE-retumilon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use KDE web browser when opening in external browser.
eo: Uzi KDE-retumilon malfermante per ekstera retumilo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use this command:
eo: Uzi tiun ĉi komandon:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use the specified command when opening in external browser.
eo: Uzi la donitan komandon malfermante per ekstera retumilo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Command to launch external browser. URL will substitute for %u.
eo: Komando por ekigi eksteran retumilon. URL estos uzata anstataŭ %u.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with left mouse button should do.
eo: Kion faru premo de la maldekstra musbutono.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with middle mouse button should do.
eo: Kion faru premo de la meza musbutono.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Advanced)
en: Archive Backend
eo: Arĥiva malantaŭprogramo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMarkReadDelay), group (Advanced)
en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
eo: Ĉu prokrasti la signadon de artikolo kiel legita, kiam ĝi estas elektita.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkReadDelay), group (Advanced)
en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
eo: Konfiguraciebla prokrasto inter elekto de artikolo kaj ties signo kiel legita

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Advanced)
en: Resets the quick filter when changing feeds.
eo: Nuligi la rapidfiltron post fluŝanĝo.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Feed...
eo: Nova Fluo...

[ctx: @info:status]
en: Create a new feed
eo: Krei novan fonton

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can add a new feed.
eo: Vi estos prezentita kun dialogo kie vi povas aldoni novan fonton.

en: A KDE Feed Reader
eo: KDE Fluo-Leganto

en: Copyright © 2004–%1 Akregator authors
eo: Kopirajto © 2004–%1 Akregator-aŭtoroj

en: Maintainer
eo: Konservanto

en: Former maintainer
eo: Iama prizorganto

en: Developer
eo: Programanto

en: Contributor
eo: Kontribuanto

en: Handbook
eo: Manlibro

en: Author of librss
eo: Autoro de librss

en: Bug tracker management, Usability improvements
eo: Erarserĉa mastrumado, uzebleca plibonigo

en: Tons of bug fixes
eo: Tonoj de erarforigo

en: 'Delayed mark as read' feature
eo: 'Marki prokrastitajn kiel legita'-trajto

en: Icons
eo: Piktogramoj

en: Insomnia
eo: Sendormado

en: &Fetch Feed
eo: Kolekti &Fluon

en: &Delete Feed
eo: For&igi Fluon

en: &Edit Feed…
eo: R&edakti Fluon…

en: &Mark Feed as Read
eo: &Marki fluon kiel legita

en: &Fetch Feeds
eo: Kolekti &Fluojn

en: &Delete Folder
eo: For&igi Dosierujon

en: &Rename Folder
eo: Alinomi dosie&rujon

en: &Mark Feeds as Read
eo: &Marki Fluojn kiel Legitaj

en: &Import Feeds…
eo: &Importi Fluojn…

en: &Export Feeds…
eo: &Eksporti Fluojn…

en: &Configure Akregator…
eo: Agordi &Akregator…

en: &Open Homepage
eo: Malfermi hejmpaĝ&on

en: Reload All Tabs
eo: Reŝargi ĉiujn langetojn

en: &Add Feed…
eo: &Aldoni fluon…

en: Ne&w Folder…
eo: No&va Dosierujo…

en: &Normal View
eo: &Normala aspekto

en: &Widescreen View
eo: &Larĝekrana aspekto

en: C&ombined View
eo: K&ombinita aspekto

en: Fe&tch All Feeds
eo: Kole&kti ĉiujn fluojn

en: C&ancel Feed Fetches
eo: Nuligi &Alprenojn de Fluoj

en: Ma&rk All Feeds as Read
eo: Ma&rki Ĉiujn Fluojn kiel Legitaj

en: Copy Link Address
eo: Kopii Ligilan Adreson

en: Pre&vious Unread Article
eo: Antaŭa &Nelegita Artikolo

en: Ne&xt Unread Article
eo: Se&kvonta Nelegita Artikolo

en: &Delete
eo: &Forigi

en: &Mark As
eo: &Marki kiel

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
eo: &Legi

[ctx: @info:tooltip]
en: Mark selected article as read
eo: Marki elektitajn artikolojn kiel legitaj

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
eo: &Nova

[ctx: @info:tooltip]
en: Mark selected article as new
eo: Signi elektitajn artikolojn kiel novaj

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
eo: &Nelegita

[ctx: @info:tooltip]
en: Mark selected article as unread
eo: Marki elektitan artikolon kiel nelegita

en: &Mark as Important
eo: &Marki kiel Grava

[ctx: @action:button]
en: Remove &Important Mark
eo: Forigi signon &grava

en: Move Node Up
eo: Movi nodon supren

en: Move Node Down
eo: Movi nodon suben

en: Move Node Left
eo: Movi nodon maldekstren

en: Move Node Right
eo: Movi nodon dekstren

en: Send &Link Address…
eo: Sendi &Ligilan Adreson…

en: Send &File…
eo: Sendi &Dosieron…

[ctx: @action]
en: Set Focus to Quick Search
eo: Meti Fokuson al Rapida Serĉo

en: What's new
eo: Kio estas nova

en: &Previous Article
eo: &Antaŭa artikolo

en: &Next Article
eo: &Sekvonta artikolo

en: &Previous Feed
eo: &Antaŭa fluo

en: &Next Feed
eo: &Sekvonta fluo

en: N&ext Unread Feed
eo: Sekvonta &nelegita fluo

en: Prev&ious Unread Feed
eo: Antaŭa ne&legita fluo

en: Go to Top of Tree
eo: Iri al la pinto de la arbo

en: Go to Bottom of Tree
eo: Iri al la subo de la arbo

en: Go Left in Tree
eo: Iri maldekstren en arbo

en: Go Right in Tree
eo: Iri dekstren en arbo

en: Go Up in Tree
eo: Iri supren en arbo

en: Go Down in Tree
eo: Iri suben en arbo

en: Hide Read Feeds
eo: Kaŝi Legitajn Fluojn

en: Lock Feeds In Place
eo: Ŝlosi Fluojn En Loko

en: Auto-expand folders with unread articles
eo: Aŭtomate vastigi dosierujojn kun nelegitaj artikoloj

en: Select Next Tab
eo: Elekti sekvontan langeton

en: Select Previous Tab
eo: Elekti antaŭan langeton

en: Detach Tab
eo: Malfiksigi langeton

en: Mute
eo: Silentigi

en: Unmute
eo: Malsilentigi

[ctx: @action]
en: Speak Text
eo: Paroli Tekston

en: &Find in Message…
eo: &Trovi en Mesaĝo…

en: Close Tab
eo: Fermi Langeton

[ctx: @action]
en: Activate Tab %1
eo: Aktivigi Langeton %1

en: &Save Link As…
eo: Kon&servi Ligilon Kiel…

en: Copy &Link Address
eo: &Kopii ligilan adreson

[ctx: @action]
en: Copy Image URL
eo: Kopii Bildan URL

[ctx: @action]
en: Save Image…
eo: Konservi Bildon…

en: Open Link in New &Tab
eo: Malfermi ligilon en nova &langeto

en: Open Link in External &Browser
eo: Malfermi ligilon en ekstera &retumilo

[ctx: @title:window]
en: Add Feed
eo: Aldoni fluon

en: Downloading %1
eo: Elŝutante %1

en: Feed not found from %1.
eo: Fluo ne trovita de %1

en: Feed found, downloading…
eo: Fluo trovita, elŝutanta…

[ctx: @info:shell]
en: Add a feed with the given URL
eo: Aldoni fluon kun la donita URL

[ctx: @info:shell]
en: When adding feeds, place them in this group
eo: Aldonante fontojn, meti ilin en ĉi tiun grupon

[ctx: @info:shell]
en: Hide main window on startup
eo: Kaŝi ĉefan fenestron je ekfunkciiĝo

[ctx: @info:shell]
en: Lists the available options for user feedback
eo: Listigas la disponeblajn elekteblojn por uzant-sugestoj

en: Feeds
eo: Fluoj

en: Planet KDE
eo: Planedo KDE

en: KDE Apps
eo: KDE aplikaj programoj

en: Spanish feeds
eo: Hispanaj fluoj

en: Planet KDE España
eo: Planedo KDE Hispanio

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
eo: Aliro malakceptita: Ne povas konservi feedliston al <b>%1</b>. Bonvolu kontroli viajn permesojn.

[ctx: @title:window]
en: Write Error
eo: Skriba Eraro

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
eo: Ne eblis importi la dosieron %1 (nevalida OPML)

[ctx: @title:window]
en: OPML Parsing Error
eo: OPML-Analiza Eraro

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
eo: Ne eblis legi la dosieron %1, kontrolu ĉu ĝi ekzistas aŭ ĉu ĝi estas legebla por la aktuala uzanto.

[ctx: @title:window]
en: Read Error
eo: Lega Eraro

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
eo: Aliro neita: ne eblas skribi al dosiero %1. Bv kontroli viajn permesojn.

en: OPML Outlines (%1);;All Files (*)
eo: OPML-Skizoj (%1);;Ĉiuj Dosieroj (*)

en: Imported Folder
eo: Importitaj dosierujoj

en: The feed to be listed was already removed.
eo: La fluo listigenda jam estis forigita.

en: Columns
eo: Kolumnoj

en: No result found
eo: Trovis neniun rezulton

en: <h2>Article list</h2>Here you can browse articles from the currently selected feed. You can also manage articles, as marking them as persistent ("Mark as Important") or delete them, using the right mouse button menu. To view the web page of the article, you can open the article internally in a tab or in an external browser window.
eo: <h2>Artikola listo</h2>Ĉi tie vi povas foliumi artikolojn de la momente elektita fluo. Vi povas ankaŭ administri artikolojn, ekzemple signi ilin kiel konservendaj ("Konservu artikolon") aŭ forviŝi ilin, uzante la menuon de la dekstra musbuto. Por rigardi la retpaĝon de la artikolo, vi povas aŭ malfermi la artikolon interne en langeto aŭ en ekstera retumila fenestro.

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
eo: Fluo

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
eo: Dato

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
eo: Aŭtoro

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
eo: Enhavo

en: Akregator is a KDE news feed reader.
eo: Akregator estas KDE-novaĵa leganto.

[ctx: @title:window]
en: Save As
eo: Konservi kiel

en: Disable
eo: Malebligi

en: Keep Enabled
eo: Konservi Funkcianta

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malfunkciigi tiun ĉi enkondukan paĝon?

[ctx: @title:window]
en: Disable Introduction Page
eo: Malŝalti Enkondukan Paĝon

en: This web site is a malware, do you want to continue to show it?
eo: Ĉi tiu retejo estas fiprogramaro, ĉu vi volas plue montri ĝin?

en: The network is broken.
eo: Le reto estas rompita.

[ctx: @title:window]
en: Check Phishing Url
eo: Kontroli Phishing-URL

en: The url %1 is not valid.
eo: La URL %1 ne validas.

en: Add Folder
eo: Aldoni dosierujon

en: Folder name:
eo: Dosieruja nomo:

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi tiun ĉi dosierujon, ĝiajn fluojn kaj subdosierujojn?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi la dosierujon <b>%1</b>, ĝiajn fluojn kaj subdosierujojn?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Delete Folder
eo: Forigi Dosierujon

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi tiun ĉi fluon?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi la fluon <b>%1</b>?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Delete Feed
eo: Forigi Fluon

en: Imported Feeds
eo: Importitaj Fluoj

en: Add Imported Folder
eo: Aldoni importitan dosierujon

en: Imported folder name:
eo: Nomo de la importita dosierujo:

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
eo: <qt>La normala flulisto estas rompita (nevalida XML). Rezerva kopio kreiĝis: <p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). Could not create a backup.</qt>
eo: <qt>La norma flulisto estas difektita (nevalida OPML). Ne eblis krei sekurkopion.</qt>

en: Opening Feed List…
eo: Malfermante Fluliston…

en: <qt>Could not open feed list (%1) for reading.</qt>
eo: <qt>Ne eblis malfermi feedliston (%1) por legado.</qt>

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
eo: XML foliuma eraro

en: <qt><p>XML parsing error in line %1, column %2 of %3:</p><p>%4</p></qt>
eo: <qt><p>XML-analiza eraro en linio %1, kolumno %2 de %3:</p><p>%4</p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
eo: <qt>La normala flulisto estas rompita (nevalida XML). Rezerva kopio kreiĝis: <p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). Could not create a backup.</qt>
eo: <qt>La norma flulisto estas difektita (nevalida XML). Ne eblis krei sekurkopion.</qt>

[ctx: @label:textbox]
en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
eo: Akregator ne ĝuste fermiĝis. Ĉu vi ŝatus restarigi la antaŭan seancon?

en: Restore Session
eo: Restarigi Seancon

en: Do Not Restore Session
eo: Ne Restarigi Seancon

en: Ask me later
eo: Demandi min poste

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: &Redakti

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Vidi

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
eo: &Iri

note: i18n: ectx: Menu (feed)
en: Fee&d
eo: Fl&uo

note: i18n: ectx: Menu (article)
en: &Article
eo: &Artikolo

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: &Agordoj

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eo: &Helpo

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa Ilobreto

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

en: All Feeds
eo: Ĉiuj fluoj

en: Activities
eo: Aktivecoj

en: Minute | Minutes
eo[0]: Minuto
eo[1]: Minutoj

en: Hour | Hours
eo[0]: Horo
eo[1]: Horoj

en: Day | Days
eo[0]: Tago
eo[1]: Tagoj

[ctx: @title:window]
en: Feed Properties
eo: Ecoj de la fluoj

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
eo: Neniam

en: %v day | %v days
eo[0]: %v tago
eo[1]: %v tagoj

en: %v article | %v articles
eo[0]: %v artikolo
eo[1]: %v artikoloj

[ctx: @title:window]
en: Properties of %1
eo: Ecoj de %1

en:  (no unread articles)
eo:  (neniu nelegita artikolo)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
eo[0]:  (1 nelegita artikolo)
eo[1]:  (%1 nelegitaj artikoloj)

en: <b>Description:</b> %1<br />
eo: <b>Priskribo:</b> %1<br />

en: <b>Homepage:</b> <a href="%1">%1</a>
eo: <b>Hejmpaĝo:</b> <a href="%1">%1</a>

en: <b>Copyright:</b> %1</a>
eo: <b>Kopirajto:</b> %1</a>

en: Date
eo: Dato

en: Comment
eo: Komento

en: Complete Story
eo: Tuta historio

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Enclosure
eo: Ĉemetaĵo

en: Untitled
eo: Sentitola

en: Loading…
eo: Ŝargante…

en: Loading canceled
eo: Nuliĝis ŝargado

en: Loading completed
eo: Ŝargado sukcese finita

en: You can view multiple articles in several open tabs.
eo: Vi povas rigardi plurajn artikolojn en pluraj malfermitaj langetoj.

en: Articles list.
eo: Artikola listo

en: Articles
eo: Artikoloj

en: About
eo: Pri

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all articles in the feed</b> as read?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi certas, ke vi volas marki <b>ĉiujn artikolojn en la fluo</b> kiel legitaj?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Mark Feed as Read
eo: Marki Fluon kiel Legita

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds</b> as read?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi certas, ke vi volas marki <b>ĉiujn fluojn</b> kiel legitaj?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds in the folder</b> as read?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi certas, ke vi volas marki <b>ĉiujn fluojn en la dosierujo</b> kiel legitaj?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Mark Feeds as Read
eo: Marki Fluojn kiel Legitaj

en: Networking is not available.
eo: Reto ne estas atingebla.

en: Fetching Feeds…
eo: Kolektante Fluojn…

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi certas voli forviŝi la artikolon <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
eo[0]: <qt>Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la elektitan artikolon?</qt>
eo[1]: <qt>Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la %1 elektitajn artikolojn?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Delete Article
eo: Forigi Artikolon

en: Networking is available now.
eo: Retumado nun estas je dispono.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
eo: <qt>Ĉi tio tute kaŝos la menubreton. Vi povas montri ĝin denove tajpante %1.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Hide menu bar
eo: Kaŝi menubreton

en: Could not find the Akregator part; please check your installation.
    %1
eo: Ne povis trovi la Akregator-parton; bonvolu kontroli vian instaladon.
    %1

en: Feed added:
     %1
eo: Fluo aldonita:
     %1

en: Feeds added:
     %1
eo: Fluoj aldonitaj:
     %1

en: <i>and 1 other</i> | <i>and %1 others</i>
eo[0]: <i> kaj 1 alia</i>
eo[1]: <i> kaj %1 aliaj</i>

en: Fetch completed
eo: Kolektado finita

en: Fetch error
eo: Kolektada eraro

en: Fetch aborted
eo: Kolektado rompita

en: Feed list was deleted
eo: Flulisto estis forigita

en: Node or destination folder not found
eo: Nodo aŭ cela dosierujo ne trovita

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
eo: Ne povas movi la dosierujon %1 al sia propra subdosierujo %2

en: Timeout on remote server
eo: Tempo ĉe fora servilo

en: Unknown host
eo: Nekonata gastiganto

en: Feed file not found on remote server
eo: Fludosiero ne trovita sur fora servilo

en: Could not read feed (invalid XML)
eo: Ne eblis legi feed (nevalida XML)

en: Could not read feed (unknown format)
eo: Ne eblis legi feed (nekonata formato)

en: Could not read feed (invalid feed)
eo: Ne eblis legi feed (nevalida feed)

en: Could not fetch feed: %1
eo: Ne eblis preni fonton: %1

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
eo: Fluoj

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
eo: Nelegita

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
eo: Sumo

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
eo: Fermi la aktualan langeton

en: Close tab
eo: Fermi langeton

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
eo: Malfiksigi langeton

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
eo: Fermi Langeton

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
eo: Fermi Ĉiujn Aliajn Langetojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
eo: Fermi Ĉiujn Langetojn

en: There are no unread articles
eo: Ne estas nelegitaj artikoloj

en: 1 unread article | %1 unread articles
eo[0]: 1 nelegita artikolo
eo[1]: %1 nelegitaj artikoloj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::AddFeedWidgetBase)
en: Add Feed
eo: Aldoni fluon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Add New Source
eo: Aldoni novan fonton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Feed &URL:
eo: &Retadreso de la fluo:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::FeedPropertiesWidgetBase)
en: Feed Properties
eo: Ecoj de la fluoj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: &General
eo: &Ĝenerale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_updateInterval)
en: U&se a custom update interval
eo: U&zi propran ĝisdatigan intervalon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, updateLabel)
en: Update ever&y:
eo: Ĝisdatigi ĉi&ujn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_useNotification)
en: Notify when new articles arri&ve
eo: Informi, kiam novaj artikoloj al&venas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &URL:
eo: &Retadreso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Name:
eo: &Nomo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, feedNameEdit)
en: Display name of RSS column
eo: Montri nomon de la RSS-a kolumno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Comment:
eo: Komento:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Ar&chive
eo: Ar&kivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_globalDefault)
en: &Use default settings
eo: &Uzi defaŭltan agordon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_disableArchiving)
en: Di&sable archiving
eo: &Malebligi enarkivigon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleNumber)
en: Limit archi&ve to:
eo: Limigi arki&von al:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleAge)
en: &Delete articles older than:
eo: &Forigi artikolojn pli malnovajn ol:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Adva&nced
eo: Alt&nivela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_loadWebsite)
en: Load the &full website when reading articles
eo: Elŝuti la &tutan retpaĝon, kiam mi legas artikolojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_markRead)
en: Mar&k articles as read when they arrive
eo: Mar&ki artikolojn kiel legitaj, kiam ili alvenas

en: Disable Introduction
eo: Malŝalti Enkondukon

en: &Copy Email Address
eo: &Kopii Retpoŝtan Adreson

en: Address copied to clipboard.
eo: Adreso kopiita al tondujo.

en: Mark Article as Read
eo: Marki Artikolon kiel Legita

en: Mark Article as Unread
eo: Marki Artikolon kiel Nelegita

en: Change Important Flag
eo: Ŝanĝi Gravan Flagon

en: Send the URL of the article
eo: Sendi la URL de la artikolo

en: Send the Html Page of Article
eo: Sendi la Html-an Paĝon de Artikolo

en: Open In External Browser
eo: Malfermi en Ekstera Foliumilo

en: Add windows support
eo: Aldoni subtenon por Vindozo

en: Implement Plasma Activity.
eo: Realigi Plasma-Aktivecon.

en: Add new whatsnew widget.
eo: Aldoni novan whatsnew-fenestraĵon.

[ctx: @info:placeholder]
en: Search articles…
eo: Serĉi artikolojn…

[ctx: @info:placeholder]
en: Search articles…<%1>
eo: Serĉi artikolojn…<%1>

en: All Articles
eo: Ĉiuj artikoloj

[ctx: New articles filter]
en: New
eo: Nova

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
eo: Nelegita

[ctx: Read articles filter]
en: Read
eo: Legita

[ctx: Important articles filter]
en: Important
eo: Grava
