akregator - en to eu translation catalogue (408 entries)

en: Feed readers provide a convenient way to browse different kinds of content, including news, blogs, and other content from online sites. Instead of checking all your favorite web sites manually for updates, Akregator collects the content for you.
eu: Jario-irakurleek eduki mota ezberdinak arakatzeko era egoki bat ematen dute, albisteak, blogak eta lerroko lekuetako beste eduki batzuk barne. Zure gogoko webgune guztien eguneratzeak eskuz egiaztatu ordez, Akregator-rek edukiak zuretzat biltzen ditu.

en: For more information about using Akregator, check the <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator/'>Akregator website</a>. If you do not want to see this page anymore, <a href='config:/disable_introduction'>click here</a>.
eu: Akregator erabiltzearen gaineko informazio gehiagorako, begiratu <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator/'>Akregator-ren webgunea</a>. Orri hau berriz ikusi nahi ez baduzu, <a href='config:/disable_introduction'>egin klik hemen</a>.

en: Mark as Read
eu: Markatu irakurritako gisa

en: Mark as Unread
eu: Markatu irakurri gabeko gisa

en: Remove Important Status
eu: Kendu «Garrantzizkoa» egoera

en: Mark as Important
eu: Markatu «Garrantzizkoa» gisa

en: Open Link in External Browser
eu: Ireki esteka kanpoko arakatzailean

en: Open In Background Tab
eu: Ireki atzeko planoko fitxan

en: Send File Address
eu: Bidali fitxategiaren helbidea

en: Send Link Address
eu: Bidali estekaren helbidea

en: Delete Article
eu: Ezabatu artikulua

en: <b>Note:</b> For security reasons, external reference is blocked (See configure dialog).
eu: <b>Oharra:</b> Segurtasun arrazoiengatik, kanpoko erreferentzia blokeatu egiten da (begiratu konfiguratzeko elkarrizketa-koadroa).

[ctx: Limit feed archive size to:]
en: %v article | %v articles
eu[0]: artikulu %v
eu[1]: %v artikulu

[ctx: Delete articles older than:]
en: %v day | %v days
eu[0]: egun %v
eu[1]: %v egun

en:  minute |  minutes
eu[0]:  minutu
eu[1]:  minutu

en: Webengine Plugins
eu: Web-motorraren pluginak

[ctx: Mark selected article read after]
en: %v second | %v seconds
eu[0]: segundo %v
eu[1]: %v segundo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Article List
eu: Artikuluen zerrenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMarkReadDelay)
en: Mar&k selected article read after
eu: Mar&katu hautatutako artikulua irakurritako gisa … ondoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetQuickFilterOnNodeChange)
en: Reset search bar when changing feeds
eu: Berrezarri bilaketa-barra jarioak aldatzean

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Article List Colors
eu: Artikulu-zerrendaren koloreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_unreadArticles)
en: Unread articles:
eu: Irakurri gabeko artikuluak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_newArticles)
en: New articles:
eu: Artikulu berriak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomColors)
en: Use custom colors
eu: Erabili norberak finkatutako koloreak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Font Size
eu: Letra-tipoen neurria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MinimumFontSize)
en: Minimum font size:
eu: Letra-tipoaren neurri minimoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MediumFontSize)
en: Medium font size:
eu: Letra-tipoaren neurri ertaina:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Fonts
eu: Letra-tipoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Standard font:
eu: Letra-tipo estandarra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Fixed font:
eu: Letra-tipo finkoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Serif font:
eu: Serif letra-tipoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Sans serif font:
eu: Sans serif letra-tipoa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default Archive Settings
eu: Artxiboen ezarpen lehenetsiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_DisableArchiving)
en: Disa&ble archiving
eu: E&zgaitu artxibatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_KeepAllArticles) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_keepAllArticles)
en: &Keep all articles
eu: &Mantendu artikulu guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleNumber)
en: Limit feed archi&ve size to:
eu: Mugatu jario-artxi&boak neurri honetara:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleAge)
en: Delete articles older than:
eu: Ezabatu hau baina zaharragoak diren artikuluak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DoNotExpireImportantArticles)
en: Do not expire important articles
eu: Ez iraungi garrantzizko artikuluak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LMBlabel)
en: Left mouse click:
eu: Ezker-botoiaren klik:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Tab
eu: Ireki fitxan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Background Tab
eu: Ireki atzeko planoko fitxan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in External Browser
eu: Ireki kanpoko arakatzailean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MMBlabel)
en: Middle mouse click:
eu: Erdiko botoiaren klik:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, externalBrowserGroupBox)
en: External Browsing
eu: Kanpo-arakatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExternalBrowserUseCustomCommand)
en: Use &this command:
eu: Erabili komando &hau:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExternalBrowserUseKdeDefault)
en: Use default web &browser
eu: Erabili web-ara&katzaile lehenetsia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabsGroupBox)
en: Tabs
eu: Fitxak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabBar) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar
eu: Beti erakutsi fitxa-barra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonOnTabs)
en: Show close button on each tab
eu: Erakutsi ixteko botoia fitxa guztietan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NewWindowInTab) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Open links in new tab instead of in new window
eu: Ireki estekak fitxa berrian, leiho berrian egin beharrean

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Security
eu: Segurtasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckPhishingUrl)
en: Verify URLs using Google's Safe Browsing API
eu: Egiaztatu URLak Google-ren arakatze segurua APIa erabiliz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableJavascript) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Enable JavaScript
eu: Gaitu JavaScript

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Accessibility
eu: Irisgarritasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AccessKeyEnabled)
en: Enable Access Key activation with Ctrl key
eu: Gaitu irisgarritasun teklen aktibazioa Ktrl teklaren bidez

[ctx: global settings]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Global
eu: Globala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tra&y icon
eu: Erakutsi erre&tiluko ikonoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnreadInTaskbar)
en: Show unread articles in Taskbar
eu: Erakutsi irakurri gabeko artikuluak ataza-barran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideReadFeeds) i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Hide feeds with no unread articles
eu: Ezkutatu irakurri gabeko artikulurik ez duten jarioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LockFeedsInPlace)
en: Lock feeds in place
eu: Giltzatu jarioak bere lekuan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoExpandFolders) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Auto-expand folders containing unread articles
eu: Automatikoki zabaldu irakurri gabeko artikuluak dituzten karpetak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
eu: Hautatu hau artikulu berriak daudenean jakinarazpenak jasotzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Use &notifications for all feeds
eu: Erabili &jakinarazpenak jario guztietarako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableSaveAsNotification)
en: Disable save as finished notification
eu: Ezgaitu gorde amaitutako jakinarazpen gisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseIntervalFetch)
en: &Use interval fetching
eu: &Erabili tarteka ekartzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoFetchIntervalLabel)
en: Fetch feeds every:
eu: Ekarri jarioak hainbestero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlasmaActivitySupport)
en: Enable Plasma Activities integration
eu: Gaitu Plasma jarduerak bateratzea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Startup
eu: Abioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkAllFeedsReadOnStartup)
en: Mark &all feeds as read on startup
eu: Markatu jario &guztiak irakurritako gisa abioan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FetchOnStartup)
en: Fetch all fee&ds on startup
eu: Ekarri &jario guztiak abioan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
eu: Sarea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHTMLCache)
en: Use the &browser cache (less network traffic)
eu: Erabili &arakatzailearen cachea (sareko trafiko gutxiago)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LoadExternalReferences)
en: Allow article preview to load external references
eu: Baimendu artikulu-aurreikuspegiak kanpoko erreferentziak zamatzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_LoadExternalReferences)
en: Allow the article preview to load external references from the Internet. This may allow websites or third parties to observe the articles that you have viewed.
eu: Baimendu artikulu-aurreikuspegiak kanpoko erreferentziak Internetetik zamatzea. Horrek webguneei edo hirugarrenei ikusi dituzun artikuluei so egiteko aukera eman diezaieke.

en: Akregator Export for %1
eu: Akregator esportatzea -> %1

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Hides feeds with no unread articles
eu: Irakurri gabeko artikulurik ez duten jarioak ezkutatzen ditu

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Prevent feeds from being moved in the list
eu: Eragotzi jarioak zerrendan mugitzea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Locks feeds where they are
eu: Giltzatu jarioak dauden lekuan

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Auto-Expand folders with unread articles
eu: Automatikoki zabaldu irakurri gabeko artikuluak dituzten karpetak

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Show Quick Filter
eu: Erakutsi iragazki bizkorra

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Show Quick Filter Bar
eu: Erakutsi iragazki bizkorren barra

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Status Filter
eu: Egoera-iragazkia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last status filter setting
eu: Azken egoera-iragazkiaren ezarpena gordetzen du

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Text Filter
eu: Testu-iragazkia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last search line text
eu: Azken bilaketa lerroko testua gordetzen du

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: View Mode
eu: Ikuspegi modua

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Article display mode.
eu: Artikuluak azaltzeko modua.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for first splitter
eu: Lehenengo zatitzailearen neurriak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
eu: Lehenengo (normalean bertikala) trepeta-zatitzailearen neurriak.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for second splitter
eu: Bigarren zatitzailearen neurriak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
eu: Bigarren (normalean horizontala) trepeta-zatitzailearen neurriak.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Archive Mode
eu: Artxibatzeko modua

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Keep All Articles
eu: Mantendu artikulu guztiak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Save an unlimited number of articles.
eu: Gorde artikulu kopuru mugagabea.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Limit Number of Articles
eu: Mugatu artikulu kopurua

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Limit the number of articles in a feed
eu: Mugatu jario bateko artikulu kopurua

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Delete Expired Articles
eu: Ezabatu iraungitako artikuluak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Delete expired articles
eu: Ezabatu iraungitako artikuluak

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Disable Archiving
eu: Ezgaitu artxibatzea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Do not save any articles
eu: Ez gorde artikulurik

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Expiry Age
eu: Iraungitze-antzinatasuna

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Default expiry age for articles in days.
eu: Artikuluen iraungitze-antzinatasun lehenetsia, egunetan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Article Limit
eu: Artikulu-muga

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Number of articles to keep per feed.
eu: Jarioko gorde beharreko artikulu kopurua.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Do Not Expire Important Articles
eu: Ez iraungi garrantzizko artikuluak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
eu: Aukera hau gaitzen denean, garrantzizko gisa markatu dituzun artikuluak ez dira kenduko artxiboaren tamainaren muga antzinatasunagatik edo artikulu kopuruagatik mugatzean.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Concurrent Fetches
eu: Aldibereko eskuratzeak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Number of concurrent fetches
eu: Aldibereko eskuratze kopurua

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Use HTML Cache
eu: Erabili HTML Cachea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
eu: Erabili KDE mailako HTML cache ezarpenak jarioak zama-jaistean, beharrezkoaez den trafikoa saihesteko. Beharrezkoa denean bakarrik ezgaitu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
eu: Aukera honek, erabiltzaileari, erabiltzaile-agente kate lehenetsiaren ordez berak nahi duena zehazteko aukera ematen dio. Hau hemen dago, ordezkari batzuek konexioa eten dezaketelako izenean «gator» izateagatik.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fetch on startup
eu: Ekarri abioan

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch feedlist on startup.
eu: Ekarri jario-zerrenda abioan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup
eu: Markatu jario guztiak irakurritako gisa abioan

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup.
eu: Markatu jario guztiak irakurritako gisa abioan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use interval fetching
eu: Erabili tarteka ekartzea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch all feeds every %1 minutes.
eu: Eskuratu jario guztiak %1 minutuero.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Interval for autofetching
eu: Automatikoki ekartzeko tartea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Interval for autofetching in minutes.
eu: Automatikoki ekartzeko tartea, minututan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use notifications
eu: Erabili jakinarazpenak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
eu: Globo-jakinarazpenak erabiliko diren zehazten du.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show tray icon
eu: Erakutsi erretiluko ikonoa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the tray icon is shown or not.
eu: Erretiluko ikonoa erakusten den zehazten du.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show Unread In Taskbar
eu: Erakutsi irakurri gabekoak ataza-barran

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if we show unread article in taskbar.
eu: Ataza-barran irakurri gabeko artikuluak erakusten diren zehazten du.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Enabled Plasma Activity
eu: Plasma Jarduera gaituta

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
eu: Erakutsi beti fitxa-barra, fitxa bakarra irekita dagoenean ere

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs
eu: Erakutsi fitxetan ixteko botoiak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs instead of icons
eu: Fitxetan ikonoen ordez ixteko botoiak erakutsi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
eu: Ireki, normalean leiho berri batean irekiko litzatekeen esteka bat (kanpoko arakatzailea), fitxa berri batean

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use default KDE web browser
eu: Erabili KDEren web arakatzaile lehenetsia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use KDE web browser when opening in external browser.
eu: Erabili KDEren web arakatzailea kanpoko arakatzailean irekitzean.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use this command:
eu: Erabili komando hau:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use the specified command when opening in external browser.
eu: Erabili zehaztutako komandoa kanpoko arakatzailean irekitzean.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Command to launch external browser. URL will substitute for %u.
eu: Kanpoko arakatzailea abiarazteko agindua. URLa %u kateak ordezkatuko du.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with left mouse button should do.
eu: Saguaren ezker botoiaren klik batek zer egin beharko lukeen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with middle mouse button should do.
eu: Saguaren erdiko botoiaren klik batek zer egin beharko lukeen.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Advanced)
en: Archive Backend
eu: Artxibatzeko bizkarraldekoa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMarkReadDelay), group (Advanced)
en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
eu: Artikulu bat hautatzean irakurritako gisa markatzeko atzerapenik egon behar den.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkReadDelay), group (Advanced)
en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
eu: Artikulu bat hautatu, eta hura irakurritako gisa markatu arteko atzerapen konfiguragarria.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Advanced)
en: Resets the quick filter when changing feeds.
eu: Jarioak aldatzean iragazki bizkorra berrezartzen du.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Feed...
eu: Jario berria…

[ctx: @info:status]
en: Create a new feed
eu: Sortu jario berri bat

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can add a new feed.
eu: Jario berri bat gehitzeko aukera ematen duen elkarrizketa-koadro bat aurkeztuko zaizu.

en: A KDE Feed Reader
eu: Jarioak irakurtzeko KDEren aplikazio bat

en: Copyright © 2004–%1 Akregator authors
eu: Copyright © 2004–%1 Akregator egileek

en: Maintainer
eu: Mantentzailea

en: Former maintainer
eu: Aurreko mantentzailea

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Contributor
eu: Kolaboratzailea

en: Handbook
eu: Eskuliburua

en: Author of librss
eu: «librss»ren egilea

en: Bug tracker management, Usability improvements
eu: Akatsen jarraipenaren kudeaketa, erabilgarritasun hobekuntzak

en: Tons of bug fixes
eu: Akats-konponketa mordoa

en: 'Delayed mark as read' feature
eu: «Irakurritako gisa markatzea atzeratuta» ezaugarria

en: Icons
eu: Ikonoak

en: &Fetch Feed
eu: E&karri jarioa

en: &Delete Feed
eu: E&zabatu jarioa

en: &Edit Feed…
eu: &Editatu jarioa…

en: &Mark Feed as Read
eu: &Markatu jarioa irakurritako gisa

en: &Fetch Feeds
eu: E&karri jarioak

en: &Delete Folder
eu: &Ezabatu karpeta

en: &Rename Folder
eu: Be&rrizendatu karpeta

en: &Mark Feeds as Read
eu: &Markatu jarioak irakurritako gisa

en: &Import Feeds…
eu: &Inportatu jarioak…

en: &Export Feeds…
eu: &Esportatu jarioak…

en: &Configure Akregator…
eu: &Konfiguratu Akregator…

en: &Open Homepage
eu: &Ireki orri nagusia

en: Reload All Tabs
eu: Birzamatu fitxa guztiak

en: &Add Feed…
eu: &Gehitu jarioa…

en: Ne&w Folder…
eu: Karpeta &berria…

en: &Normal View
eu: Ikuspegi &normala

en: &Widescreen View
eu: Ikuspegi &panoramikoa

en: C&ombined View
eu: Ikuspegi k&onbinatua

en: Fe&tch All Feeds
eu: E&karri jario guztiak

en: C&ancel Feed Fetches
eu: &Utzi jarioak ekartzeari

en: Ma&rk All Feeds as Read
eu: Ma&rkatu jarioa guztiak irakurritako gisa

en: Copy Link Address
eu: Kopiatu estekaren helbidea

en: Pre&vious Unread Article
eu: Irakurri gabeko au&rreko artikulua

en: Ne&xt Unread Article
eu: Irakurri gabeko &hurrengo artikulua

en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: &Mark As
eu: &Markatu honela

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
eu: &Irakurrita

[ctx: @info:tooltip]
en: Mark selected article as read
eu: Markatu hautatutako artikulua irakurrita gisa

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
eu: &Berria

[ctx: @info:tooltip]
en: Mark selected article as new
eu: Markatu hautatutako artikulua berri gisa

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
eu: Irakurri &gabe

[ctx: @info:tooltip]
en: Mark selected article as unread
eu: Markatu hautatutako artikulua irakurri gabe gisa

en: &Mark as Important
eu: &Markatu Garrantzitsu gisa

[ctx: @action:button]
en: Remove &Important Mark
eu: Kendu &Garrantzitsua marka

en: Move Node Up
eu: Mugitu nodoa gorantz

en: Move Node Down
eu: Mugitu nodoa beherantz

en: Move Node Left
eu: Mugitu nodoa ezkerrera

en: Move Node Right
eu: Mugitu nodoa eskuinera

en: Send &Link Address…
eu: Bidali es&tekaren helbidea…

en: Send &File…
eu: Bidali &fitxategia…

[ctx: @action]
en: Set Focus to Quick Search
eu: Ezarri fokua bilaketa bizkorrean

en: What's new
eu: Zer berri

en: &Previous Article
eu: &Aurreko artikulua

en: &Next Article
eu: &Hurrengo artikulua

en: &Previous Feed
eu: &Aurreko jarioa

en: &Next Feed
eu: &Hurrengo jarioa

en: N&ext Unread Feed
eu: Irakurri gabeko &hurrengo jarioa

en: Prev&ious Unread Feed
eu: Aurre&ko irakurri gabeko jarioa

en: Go to Top of Tree
eu: Joan zuhaitzaren gailurrera

en: Go to Bottom of Tree
eu: Joan zuhaitzaren beheko aldera

en: Go Left in Tree
eu: Joan zuhaitzaren ezkerrera

en: Go Right in Tree
eu: Joan zuhaitzaren eskuinera

en: Go Up in Tree
eu: Joan zuhaitzean gora

en: Go Down in Tree
eu: Joan zuhaitzean behera

en: Hide Read Feeds
eu: Ezkutatu irakurritako jarioak

en: Lock Feeds In Place
eu: Giltzatu jarioak bere lekuan

en: Auto-expand folders with unread articles
eu: Automatikoki zabaldu irakurri gabeko artikuluak dituzten karpetak

en: Select Next Tab
eu: Hautatu hurrengo fitxa

en: Select Previous Tab
eu: Hautatu aurreko fitxa

en: Detach Tab
eu: Bereizi fitxa

en: Mute
eu: Isildu

en: Unmute
eu: Soinua egin

[ctx: @action]
en: Speak Text
eu: Esan testua

en: &Find in Message…
eu: &Bilatu mezuan…

en: Close Tab
eu: Itxi fitxa

[ctx: @action]
en: Activate Tab %1
eu: Aktibatu %1 fitxa

en: &Save Link As…
eu: &Gorde esteka honela…

en: Copy &Link Address
eu: Kopiatu es&tekaren helbidea

[ctx: @action]
en: Copy Image URL
eu: Kopiatu irudiaren URLa

[ctx: @action]
en: Save Image…
eu: Gorde irudia…

en: Open Link in New &Tab
eu: Ireki esteka &fitxa berrian

en: Open Link in External &Browser
eu: Ireki esteka kanpoko &arakatzailean

[ctx: @title:window]
en: Add Feed
eu: Gehitu jarioa

en: Downloading %1
eu: %1 zama-jaisten

en: Feed not found from %1.
eu: %1(e)ko jarioa ez da aurkitu.

en: Feed found, downloading…
eu: Jarioa aurkitu da, zama-jaisten…

[ctx: @info:shell]
en: Add a feed with the given URL
eu: Gehitu jario bat emandako URLarekin

[ctx: @info:shell]
en: When adding feeds, place them in this group
eu: Jarioak gehitzean, ipin itzazu talde honetan

[ctx: @info:shell]
en: Hide main window on startup
eu: Ezkutatu leiho nagusia abiatzerakoan

[ctx: @info:shell]
en: Lists the available options for user feedback
eu: Erabiltzailearen atzera-elikadurarako aukera erabilgarriak zerrendatzen ditu

en: Feeds
eu: Jarioak

en: Spanish feeds
eu: Espainiako jarioak

en: Planet KDE España
eu: Planet KDE Espainia

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
eu: Sarbidea ukatuta: Jario-zerrenda ezin da <b>%1</b>(e)an gorde. Mesedez, egiaztatu zure baimenak.

[ctx: @title:window]
en: Write Error
eu: Idazteko errorea

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
eu: Ezin izan da %1 fitxategia inportatu (OPML baliogabea)

[ctx: @title:window]
en: OPML Parsing Error
eu: OPML sintaxi azterketaren errorea

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
eu: Ezin izan da %1 fitxategia irakurri, egiaztatu existitzen den edo uneko erabiltzaileentzat irakurgarria den.

[ctx: @title:window]
en: Read Error
eu: Irakurtzeko errorea

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
eu: Sarbidea ukatuta: ezin da %1 fitxategian idatzi. Mesedez, egiaztatu zure baimenak.

en: OPML Outlines (%1);;All Files (*)
eu: OPML gidalerroak (%1);;Fitxategi guztiak (*)

en: Imported Folder
eu: Inportatutako karpeta

en: The feed to be listed was already removed.
eu: Zerrendatu beharreko jarioa dagoeneko kendu da.

en: Columns
eu: Zutabeak

en: No result found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

en: <h2>Article list</h2>Here you can browse articles from the currently selected feed. You can also manage articles, as marking them as persistent ("Mark as Important") or delete them, using the right mouse button menu. To view the web page of the article, you can open the article internally in a tab or in an external browser window.
eu: <h2>Artikulu zerrenda</h2>Hemen, une bakoitzean hautatuta dagoen jarioko artikuluak araka ditzakezu. Artikuluak kudeatzeko aukera ere baduzu, iraunkor gisa («Markatu garrantzizko gisa») markatuz edo, saguaren eskuin botoiko menua erabiliz, haiek ezabatu. Artikuluaren web-orria ikusteko, hura barnean, fitxa batean edo kanpoko arakatzaile batean ireki dezakezu.

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
eu: Jarioa

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
eu: Data

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
eu: Egilea

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
eu: Deskribapena

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
eu: Edukia

en: Akregator is a KDE news feed reader.
eu: Akregator albiste-jarioak irakurtzeko KDEren aplikazioa da.

[ctx: @title:window]
en: Save As
eu: Gorde honela

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Keep Enabled
eu: Mantendu gaituta

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
eu: Ziur zaude sarrerako orri hau ezgaitu nahi duzula?

[ctx: @title:window]
en: Disable Introduction Page
eu: Ezgaitu sarrerako orria

en: This web site is a malware, do you want to continue to show it?
eu: Webgune hau, malwarea, software gaiztoa da, erakusten jarraitzea nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Malware
eu: Software gaiztoa

en: The network is broken.
eu: Sarea etenda dago.

[ctx: @title:window]
en: Check Phishing Url
eu: Ikuskatu «phishing»erako URL

en: The url %1 is not valid.
eu: %1 URLak ez du balio.

en: Add Folder
eu: Gehitu karpeta

en: Folder name:
eu: Karpetaren izena:

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude karpeta hau eta bere jario eta azpi-karpetak ezabatu nahi dituzula?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>%1</b> karpeta eta bere jario eta azpi-karpetak ezabatu nahi dituzula?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Delete Folder
eu: Ezabatu karpeta

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude jario hau ezabatu nahi duzula?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>%1</b> jarioa ezabatu nahi duzula?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Delete Feed
eu: Ezabatu jarioa

en: Imported Feeds
eu: Inportatutako jarioak

en: Add Imported Folder
eu: Gehitu inportatutako karpeta

en: Imported folder name:
eu: Inportatutako karpetaren izena:

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
eu: <qt>Jario-zerrenda estandarra hondatuta dago (OPML baliogabea). Babes-kopia bat sortu da:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). Could not create a backup.</qt>
eu: <qt>Jario-zerrenda estandarra hondatuta dago (OPML baliogabea). Ezin izan da babes-kopiarik sortu.</qt>

en: Opening Feed List…
eu: Jario-zerrenda irekitzen…

en: <qt>Could not open feed list (%1) for reading.</qt>
eu: <qt>Ezin izan da jario-zerrenda (%1) irakurtzeko ireki.</qt>

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
eu: XML analisi errorea

en: <qt><p>XML parsing error in line %1, column %2 of %3:</p><p>%4</p></qt>
eu: <qt><p>XML analisi errorea %1 lerroan, %2/%3 zutabean:</p><p>%4</p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
eu: <qt>Jario-zerrenda estandarra hondatuta dago (XML baliogabea). Babes-kopia bat sortu da:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). Could not create a backup.</qt>
eu: <qt>Jario-zerrenda estandarra hondatuta dago (XML baliogabea). Ezin izan da babes-kopiarik sortu:</qt>

[ctx: @label:textbox]
en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
eu: Akregator ez da era egokian itxi. Aurreko saioa lehengoratu nahi zenuke?

en: Restore Session
eu: Lehengoratu saioa

en: Do Not Restore Session
eu: Saioa ez lehengoratu

en: Ask me later
eu: Galdetu beranduago

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikuspegia

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
eu: &Joan

note: i18n: ectx: Menu (feed)
en: Fee&d
eu: &Jarioa

note: i18n: ectx: Menu (article)
en: &Article
eu: &Artikulua

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eu: &Laguntza

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

en: All Feeds
eu: Jario guztiak

en: Activities
eu: Jarduerak

en: Minute | Minutes
eu[0]: Minutu
eu[1]: Minutu

en: Hour | Hours
eu[0]: Ordu
eu[1]: Ordu

en: Day | Days
eu[0]: Egun
eu[1]: Egun

[ctx: @title:window]
en: Feed Properties
eu: Jarioaren propietateak

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
eu: Inoiz ez

en: %v day | %v days
eu[0]: egun %v
eu[1]: %v egun

en: %v article | %v articles
eu[0]: artikulu %v
eu[1]: %v artikulu

[ctx: @title:window]
en: Properties of %1
eu: %1(r)en propietateak

en:  (no unread articles)
eu:  (ez dago irakurri gabeko artikulurik)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
eu[0]:  (irakurri gabeko artikulu 1)
eu[1]:  (irakurri gabeko %1 artikulu)

en: <b>Description:</b> %1<br />
eu: <b>Deskribapena:</b> %1<br />

en: <b>Homepage:</b> <a href="%1">%1</a>
eu: <b>Orri nagusia:</b> <a href="%1">%1</a>

en: Date
eu: Data

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Complete Story
eu: Kontu osoa

en: Author
eu: Egilea

en: Enclosure
eu: Eranskina

en: Untitled
eu: Titulu gabea

en: Loading…
eu: Zamatzen…

en: Loading canceled
eu: Zamatzea ezeztatuta

en: Loading completed
eu: Zamatzea burututa

en: You can view multiple articles in several open tabs.
eu: Artikulu anizkoitzak ikus ditzakezu irekitako hainbat fitxetan.

en: Articles list.
eu: Artikuluen zerrenda.

en: Articles
eu: Artikuluak

en: About
eu: Honi buruz

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all articles in the feed</b> as read?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>jarioko artikulu guztiak</b> irakurritako gisa markatu nahi dituzula?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Mark Feed as Read
eu: Markatu jarioa irakurritako gisa

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds</b> as read?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>jario guztiak</b> irakurritako gisa markatu nahi dituzula?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds in the folder</b> as read?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>karpetako jario guztiak</b> irakurritako gisa markatu nahi dituzula?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Mark Feeds as Read
eu: Markatu jarioak irakurritako gisa

en: Networking is not available.
eu: Sarea ez dago erabilgarri.

en: Fetching Feeds…
eu: Jarioak ekartzen…

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>%1</b> artikulua ezabatu nahi duzula?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
eu[0]: <qt>Ziur zaude hautatutako artikulua ezabatu nahi duzula?</qt>
eu[1]: <qt>Ziur zaude hautatutako %1 artikuluak ezabatu nahi dituzula?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Delete Article
eu: Ezabatu artikulua

en: Networking is available now.
eu: Sarea, orain, erabilgarri dago.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
eu: <qt>Honek menu-barra erabat ezkutatuko du. %1 tekleatuta berriz erakuts dezakezu.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Hide menu bar
eu: Ezkutatu menu-barra

en: Could not find the Akregator part; please check your installation.
    %1
eu: Ezin da Akregator atala aurkitu; mesedez, egiaztatu zure instalazioa.
    %1

en: Feed added:
     %1
eu: Jarioa gehitu da:
    %1

en: Feeds added:
     %1
eu: Jarioak gehitu dira:
    %1

en: <i>and 1 other</i> | <i>and %1 others</i>
eu[0]: <i>eta beste 1</i>
eu[1]: <i>eta beste %1</i>

en: Fetch completed
eu: Ekartzea osatuta

en: Fetch error
eu: Ekartzeko errorea

en: Fetch aborted
eu: Ekartzea bertan behera utzita

en: Feed list was deleted
eu: Jario-zerrenda ezabatu da

en: Node or destination folder not found
eu: Ez da aurkitu nodoa edo helmugako karpeta

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
eu: Ezin da %1 karpeta bere %2 azpi-karpetara eraman

en: Timeout on remote server
eu: Denbora-muga urruneko zerbitzarian

en: Unknown host
eu: Ostalari ezezaguna

en: Feed file not found on remote server
eu: Urruneko zerbitzarian ez da jario-fitxategirik aurkitu

en: Could not read feed (invalid XML)
eu: Jarioa ezin izan da irakurri (XML baliogabea)

en: Could not read feed (unknown format)
eu: Jarioa ezin izan da irakurri (formatu ezezaguna)

en: Could not read feed (invalid feed)
eu: Jarioa ezin izan da irakurri (jario baliogabea)

en: Could not fetch feed: %1
eu: Jarioa ezin izan da ekarri: %1

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
eu: Jarioak

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
eu: Irakurri gabea

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
eu: Guztira

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
eu: Itxi uneko fitxa

en: Close tab
eu: Itxi fitxa

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
eu: Bereizi fitxa

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
eu: Itxi fitxa

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
eu: Itxi gainontzeko fitxak

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
eu: Itxi fitxa guztiak

en: There are no unread articles
eu: Ez dago irakurri gabeko artikulurik

en: 1 unread article | %1 unread articles
eu[0]: Irakurri gabeko artikulu 1
eu[1]: Irakurri gabeko %1 artikulu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::AddFeedWidgetBase)
en: Add Feed
eu: Gehitu jarioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Add New Source
eu: Gehitu iturburu berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Feed &URL:
eu: Jarioaren &URLa:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::FeedPropertiesWidgetBase)
en: Feed Properties
eu: Jarioaren propietateak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: &General
eu: &Orokorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_updateInterval)
en: U&se a custom update interval
eu: E&rabili norberak finkatutako eguneratze bitartea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, updateLabel)
en: Update ever&y:
eu: Eguneratu &honenbestero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_useNotification)
en: Notify when new articles arri&ve
eu: Jakinarazi artikulu berriak &iristen direnean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &URL:
eu: &URLa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Name:
eu: Ize&na:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, feedNameEdit)
en: Display name of RSS column
eu: Azaldu RSS zutabearen izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Comment:
eu: Iruzkina:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Ar&chive
eu: Ar&txiboa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_globalDefault)
en: &Use default settings
eu: &Erabili ezarpen lehenetsiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_disableArchiving)
en: Di&sable archiving
eu: E&zgaitu artxibatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleNumber)
en: Limit archi&ve to:
eu: Mugatu artxi&batzea honela:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleAge)
en: &Delete articles older than:
eu: &Ezabatu hau baino zaharragoak diren artikuluak:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Adva&nced
eu: Aurrera&tua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_loadWebsite)
en: Load the &full website when reading articles
eu: Zamatu web-gune &osoa artikuluak irakurtzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_markRead)
en: Mar&k articles as read when they arrive
eu: Mar&katu artikuluak irakurritako gisa iristen direnean

en: Disable Introduction
eu: Ezgaitu sarrerakoa

en: &Copy Email Address
eu: &Kopiatu e-posta helbidea

en: Address copied to clipboard.
eu: Helbidea arbelera kopiatu da.

en: Mark Article as Read
eu: Markatu artikulua irakurritako gisa

en: Mark Article as Unread
eu: Markatu artikulua irakurri gabeko gisa

en: Change Important Flag
eu: Aldatu «Garrantzizkoa» bandera

en: Send the URL of the article
eu: Bidali artikuluaren URLa

en: Send the Html Page of Article
eu: Bidali artikuluaren HTML orria

en: Open In External Browser
eu: Ireki kanpoko arakatzailean

en: Add windows support
eu: Windows-erako euskarria gehitzea

en: Implement Plasma Activity.
eu: Plasma Jarduera inplementatzea.

en: Add new whatsnew widget.
eu: Zerberri trepeta berria gehitzea.

[ctx: @info:placeholder]
en: Search articles…
eu: Bilatu artikuluak…

[ctx: @info:placeholder]
en: Search articles…<%1>
eu: Bilatu artikuluak…<%1>

en: All Articles
eu: Artikulu guztiak

[ctx: New articles filter]
en: New
eu: Berriak

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
eu: Irakurri gabekoak

[ctx: Read articles filter]
en: Read
eu: Irakurrita

[ctx: Important articles filter]
en: Important
eu: Garrantzizkoak
