akregator - en to km translation catalogue (310 entries)

en: Delete Article
km: លុប​អត្ថបទ

en: Advanced Feed Reader Settings
km: ការ​កំណត់​កម្មវិធីអាន​មតិព័ត៌មាន​កម្រិត​ខ្ពស់

en: (c), 2004 - 2008 Frank Osterfeld
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០៤ - ២០០៨ ដោយ Frank Osterfeld

en: Configure Feed Reader Appearance
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​រូបរាង​កម្មវិធីអាន​មតិព័ត៌មាន

[ctx: Limit feed archive size to:]
en:  article |  articles
km[0]:  អត្ថបទ

[ctx: Delete articles older than:]
en:  day |  days
km[0]:  ថ្ងៃ

en: Configure Feed Reader Archive
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប័ណ្ណសារ​កម្មវិធីអាន​មតិព័ត៌មាន

en: Configure Feed Reader Browser
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​រុករក​កម្មវិធី​អាន​មតិព័ត៌មាន

en:  minute |  minutes
km[0]:  នាទី

en: Configure Feeds
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​មតិព័ត៌មាន

[ctx: Mark selected article read after]
en:  second |  seconds
km[0]:  វិនាទី

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Article List
km: បញ្ជី​អត្ថបទ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMarkReadDelay)
en: Mar&k selected article read after
km: សម្គាល់​អត្ថបទ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ថា​អាន​រួច​បន្ទាប់​ពី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetQuickFilterOnNodeChange)
en: Reset search bar when changing feeds
km: កំណត់​របារ​ស្វែងរក​នៅពេល​ផ្លាស់ប្ដូរ​មតិព័ត៌មាន

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Article List Colors
km: ពណ៌​បញ្ជី​អត្ថបទ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_unreadArticles)
en: Unread articles:
km: អត្ថបទ​មិនទាន់​អាន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_newArticles)
en: New articles:
km: អត្ថបទ​ថ្មី ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomColors)
en: Use custom colors
km: ប្រើ​ពណ៌​ផ្ទាល់ខ្លួន

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Font Size
km: ​ទំហំ​ពុម្ពអក្សរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MinimumFontSize)
en: Minimum font size:
km: ទំហំ​ពុម្ពអក្សរ​អប្បបរមា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MediumFontSize)
en: Medium font size:
km: ទំហំ​ពុម្ពអក្សរ​មធ្យម ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Fonts
km: ពុម្ពអក្សរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Standard font:
km: ពុម្ពអក្សរ​ស្តង់ដារ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Fixed font:
km: ពុម្ពអក្សរ​ថេរ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Serif font:
km: ពុម្ពអក្សរ​មាន​ជាយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Sans serif font:
km: ពុម្ពអក្សរ​គ្មានជាយ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default Archive Settings
km: ​ការ​កំណត់​ប័ណ្ណសារ​លំនាំដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_KeepAllArticles) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_keepAllArticles)
en: &Keep all articles
km: ទុក​អត្ថបទ​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleAge)
en: Delete articles older than:
km: លុប​អត្ថបទ​ចាស់ជាង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DoNotExpireImportantArticles)
en: Do not expire important articles
km: កុំ​ធ្វើ​ឲ្យ​អត្ថបទ​សំខាន់​ៗ​ផុត​កំណត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LMBlabel)
en: Left mouse click:
km: ចុច​កណ្ដុរ​ឆ្វេង ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Tab
km: បើក​ក្នុង​ផ្ទាំង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Background Tab
km: បើក​ក្នុង​ផ្ទាំង​ផ្ទៃខាង​ក្រោយ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in External Browser
km: បើក​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​ខាង​ក្រៅ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MMBlabel)
en: Middle mouse click:
km: ចុច​កណ្ដុរ​កណ្ដាល ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, externalBrowserGroupBox)
en: External Browsing
km: សម្រាប់ការ​រុករក​ខាង​ក្រៅ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabsGroupBox)
en: Tabs
km: ផ្ទាំង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabBar) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar
km: បង្ហាញ​របារ​ផ្ទាំង​ជានិច្ច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonOnTabs)
en: Show close button on each tab
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​បិទ​នៅ​លើ​ផ្ទាំង​នីមួយៗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NewWindowInTab) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Open links in new tab instead of in new window
km: បើក​តំណ​នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី​ជំនួស​ឲ្យ​​ការ​បើក​ក្នុង​បង្អួច​ថ្មី

[ctx: global settings]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Global
km: សកល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tra&y icon
km: បង្ហាញ​រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
km: ជ្រើស​វា ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យជូន​ដំណឹង​ នៅពេល​មាន​អត្ថបទថ្មី ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Use &notifications for all feeds
km: ប្រើ​ការ​ជូនដំណឹង​សម្រាប់​មតិព័ត៌មាន​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseIntervalFetch)
en: &Use interval fetching
km: ប្រើ​ការ​ទៅយក​ចន្លោះពេល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoFetchIntervalLabel)
en: Fetch feeds every:
km: ប្រមូល​មតិ​ព័ត៌មាន​រៀងរាល់ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Startup
km: ចាប់ផ្ដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkAllFeedsReadOnStartup)
en: Mark &all feeds as read on startup
km: សម្គាល់​មតិ​ព័ត៌មាន​ទាំងអស់​ថា​អាន​រួច​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FetchOnStartup)
en: Fetch all fee&ds on startup
km: ទៅ​យក​មតិព័ត៌មាន​ទាំងអស់​ពេល​ចាប់ផ្ដើម

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
km: បណ្ដាញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHTMLCache)
en: Use the &browser cache (less network traffic)
km: ប្រើ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​កម្មវិធី​រុករក (ចរាចរណ៍​បណ្ដាញ​តិច)

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Show Quick Filter
km: បង្ហាញ​តម្រង​រហ័ស

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Show Quick Filter Bar
km: បង្ហាញ​របារ​តម្រង​រហ័ស

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Status Filter
km: តម្រង​ស្ថានភាព

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last status filter setting
km: ទុក​ការ​កំណត់​តម្រង​ស្ថានភាព​ចុងក្រោយ

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Text Filter
km: តម្រង​អត្ថបទ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last search line text
km: ទុក​អត្ថបទ​បន្ទាត់​ស្វែងរក​ចុងក្រោយ

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: View Mode
km: របៀប​មើល

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Article display mode.
km: របៀប​បង្ហាញ​អត្ថបទ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for first splitter
km: ទំហំ​សម្រាប់​កម្មវិធីបំបែក​ដំបូង

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
km: ទី ១ (តាម​ធម្មតា​បញ្ឈរ) កម្មវិធី​បំបែក​ទំហំ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for second splitter
km: ទំហំ​សម្រាប់​កម្មវិធី​បំបែក​វិនាទី

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
km: ទី ២ (តាមធម្មតា​ផ្ដេក) កម្មវិធី​បំបែក​ទំហំ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Archive Mode
km: របៀប​ប័ណ្ណសារ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Keep All Articles
km: ទុក​អត្ថបទ​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Save an unlimited number of articles.
km: រក្សាទុក​ចំនួន​អត្ថបទ​ដែលគ្មាន​ដែន​កំណត់ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Limit Number of Articles
km: ដែន​កំណត់​​ចំនួន​អត្ថបទ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Limit the number of articles in a feed
km: ដែន​កំណត់​ចំនួន​អត្ថបទ​នៅ​ក្នុង​មតិព័ត៌មាន

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Delete Expired Articles
km: លុប​អត្ថបទ​ដែល​ផុត​កំណត់​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Delete expired articles
km: លុប​អត្ថបទ​ដែល​ផុត​កំណត់​

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Disable Archiving
km: មិន​អនុញ្ញាត​ការ​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Do not save any articles
km: កុំ​រក្សាទុក​អត្ថបទ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Expiry Age
km: អាយុ​ផុត​កំណត់

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Default expiry age for articles in days.
km: អាយុ​ផុត​កំណត់​លំនាំដើម​សម្រាប់​អត្ថបទ​គិត​ជា​ថ្ងៃ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Article Limit
km: ដែន​កំណត់​អត្ថបទ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Number of articles to keep per feed.
km: ចំនួន​អត្ថបទ​ដើម្បី​ទុក​ក្នុង​មួយ​មតិព័ត៌មាន ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Do Not Expire Important Articles
km: កុំ​ធ្វើ​ឲ្យ​អត្ថបទ​សំខាន់​ផុត​កំណត់

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
km: នៅពេល​ជម្រើស​នេះ​ត្រូវ​បាន​បើក អត្ថបទ​ដែល​អ្នក​សម្គាល់​ថា​សំខាន់​នឹង​មិន​ត្រូវ​បានយកចេញ​ទេ នៅពេល​ដែល​កំណត់​ទំហំ​ទុក​ជា​ប័ណ្ណសារ​​ទាំង​អាយុ ឬ​ចំនួន​អត្ថបទ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Concurrent Fetches
km: ការប្រមូល​ដំណាល​គ្នា

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Number of concurrent fetches
km: ចំនួន​ទៅយក​មតិព័ត៌មាន​ដែល​កើតឡើង​ដំណាល​គ្នា

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Use HTML Cache
km: ប្រើ​ឃ្លាំ​ងសម្ងាត់​របស់ HTML

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
km: ប្រើ​ការ​កំណត់​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ HTML ទូទាំង​ KDE នៅ​ពេល​ទាញ​យក​មតិ​ព័ត៌មាន ដើម្បី​ជៀសវាង​ចរាចរណ៍​ដែល​មិនចាំបាច់ ។ បិទ​តែ​នៅ​ពេល​ដែល​ចាំបាច់ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
km: ជម្រើស​​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​បញ្ជាក់​ខ្សែអក្សរ​ភ្នាក់ងារ​អ្នក​ប្រើ​ផ្ទាល់ខ្លួន ជំនួស​ឲ្យ​ការ​ប្រើ​ខ្សែអក្សរ​លំនាំ​ដើម ។ វា​នៅ​ទីនេះ ពីព្រោះ​ប្រូកស៊ី​មួយ​ចំនួន​អាច​ផ្អាក​ការ​តភ្ជាប់​ ដោយ​សារ​តែ "gator" នៅ​ក្នុង​ឈ្មោះ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fetch on startup
km: ប្រមូល​យក​ពេល​ចាប់ផ្ដើម

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch feedlist on startup.
km: ទៅ​យក​បញ្ជី​មតិ​ព័ត៌មាន​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup
km: សម្គាល់​មតិព័ត៌មាន​ទាំងអស់​ថា​បានអាន​រួចពេល​ចាប់ផ្ដើម

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup.
km: សម្គាល់​មតិ​ព័ត៌មាន​ទាំងអស់​ថា​​បាន​អាន​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use interval fetching
km: ប្រើ​កា​រទៅ​យក​ចន្លោះពេល

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch all feeds every %1 minutes.
km: ទៅ​យក​មតិព័ត៌មាន​ទាំងអស់​រៀងរាល់ %1 នាទី ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Interval for autofetching
km: ចន្លោះពេល​សម្រាប់​ការ​ទៅ​យក​ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Interval for autofetching in minutes.
km: ចន្លោះ​សម្រាប់​ទៅ​យក​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​គិត​ជា​នាទី ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use notifications
km: ប្រើ​ការ​ជូនដំណឹង

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
km: បញ្ជាក់​ប្រសិន​បើ​ការ​ជូនដំណឹង​ប៉េងប៉ោង​ត្រូវ​បានប្រើ ឬ​អត់ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show tray icon
km: បង្ហាញ​រូបតំណាង​ថាស

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the tray icon is shown or not.
km: បញ្ជាក់ ប្រសិន​បើ​រូបតំណាង​ថាស​​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ ឬ​អត់ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
km: បង្ហាញ​របារ​ផ្ទាំង​ជានិច្ច សូម្បី​តែ​នៅពេល​ដែល​មាន​ផ្ទាំង​មួយ​បើក​ហើយ​ក៏ដោយ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​បិទ​នៅ​លើ​ផ្ទាំង

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs instead of icons
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​បិទ​នៅ​លើ​ផ្ទាំង​ជំនួយ​ឲ្យ​នៅ​លើ​រូបតំណាង

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
km: បើក​តំណ​ដែល​នឹង​បើក​ធម្មតា​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ថ្មី (កម្មវិធី​រុករក​ខា​ងក្រៅ) នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី​ជំនួស​វិញ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use default KDE web browser
km: ប្រើ​កម្មវិធី​រុករក​បណ្ដាញ​របស់ KDE លំនាំដើម

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use KDE web browser when opening in external browser.
km: ប្រើ​កម្មវិធីរុករក​បណ្ដាញ​របស់ KDE នៅ​ពេល​បើក​កម្មវិធី​រុករក​ខា​ងក្រៅ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use this command:
km: ប្រើ​ពាក្យ​បញ្ជា​នេះ ៖

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use the specified command when opening in external browser.
km: ប្រើ​ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​បា​ន​បញ្ជាក់ នៅ​ពេល​បើក​កម្មវិធី​រុករក​ខាង​ក្រៅ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with left mouse button should do.
km: តើ​ចុច​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​ឆ្វេង​គួរ​ធ្វើ​អ្វី ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with middle mouse button should do.
km: តើ​ចុច​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​កណ្ដាល​គួរ​ឲ្យ​ធ្វើ​អ្វី ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Advanced)
en: Archive Backend
km: ប័ណ្ណសារ​ផ្នែក​ខាង​ក្រោយ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMarkReadDelay), group (Advanced)
en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
km: ថាតើ​ត្រូវ​ពន្យារ​មុននឹង​សម្គាល់​អត្ថបទ​ថា​បាន​អាន​រួច​នៅ​ពេល​ជ្រើ​សវា​ឬទេ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkReadDelay), group (Advanced)
en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
km: ការ​ពន្យារពេល​ដែលអាច​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​បាន រវាង​ការ​ជ្រើស​អត្ថបទ និង​វា​កំពុង​ត្រូវ​បាន​សម្គាល់​ថា​អាន​រួច ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Advanced)
en: Resets the quick filter when changing feeds.
km: កំណត់​តម្រង​រហ័ស​ នៅពេលផ្លាស់ប្ដូរ​មតិព័ត៌មាន ។

en: A KDE Feed Reader
km: កម្មវិធី​អាន​មតិព័ត៌មាន​របស់ KDE

en: Maintainer
km: អ្នក​ថែទាំ

en: Developer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍

en: Contributor
km: អ្នក​បរិច្ចាគ

en: Handbook
km: សៀវភៅ​ដៃ

en: Author of librss
km: អ្នក​និពន្ធ librss

en: Bug tracker management, Usability improvements
km: គ្រប់គ្រង​កម្មវិធី​តាមដាន​កំហុស និង​ធ្វើ​ឲ្យ​កាន់​តែ​ងាយស្រួល​ប្រើ

en: Tons of bug fixes
km: បំបាត់​កំហុស​ជាច្រើន

en: 'Delayed mark as read' feature
km: លក្ខណៈ​ពិសេស 'ពន្យារពេល​មុន​នឹង​សម្គាល់​ថា​អាន​រួច'

en: Icons
km: រូប​តំណាង

en: &Fetch Feed
km: ប្រមូល​មតិ​ព័ត៌មាន

en: &Delete Feed
km: លុប​មតិ​ព័ត៌មាន

en: &Edit Feed...
km: កែសម្រួល​មតិ​ព័ត៌មាន...

en: &Mark Feed as Read
km: សម្គាល់​មតិ​ព័ត៌មាន​ថា​អាន​រួច

en: &Fetch Feeds
km: ប្រមូល​មតិ​ព័ត៌មាន

en: &Delete Folder
km: លុប​ថត

en: &Rename Folder
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ថត

en: &Mark Feeds as Read
km: សម្គាល់​មតិ​ព័ត៌មាន​ថា​អាន​រួច

en: &Import Feeds...
km: នាំចូល​មតិ​ព័ត៌មាន...

en: &Export Feeds...
km: នាំចេញ​មតិ​ព័ត៌មាន...

en: &Configure Akregator...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ Akregator...

en: &Open Homepage
km: បើក​គេហទំព័រ

en: Reload All Tabs
km: ផ្ទុក​ផ្ទាំង​ទាំងអស់​ឡើងវិញ

en: &Add Feed...
km: បន្ថែម​មតិ​ព័ត៌មាន...

en: Ne&w Folder...
km: ថត​ថ្មី...

en: &Normal View
km: ទិដ្ឋភាព​ធម្មតា

en: &Widescreen View
km: ទិដ្ឋភាព​អេក្រង់​ធំ

en: C&ombined View
km: ទិដ្ឋភាព​ចូល​គ្នា

en: Fe&tch All Feeds
km: ប្រមូល​មតិ​ព័ត៌មាន​ទាំងអស់

en: C&ancel Feed Fetches
km: បោះបង់​ការ​ប្រមូល​យក​​មតិ​ព័ត៌មាន

en: Ma&rk All Feeds as Read
km: សម្គាល់​មតិ​ព័ត៌មាន​ទាំងអស់​ថា​អាន​រួច

en: Copy Link Address
km: ចម្លង​អាសយដ្ឋាន​តំណ

en: Pre&vious Unread Article
km: អត្ថបទ​មិន​ទាន់​អាន​មុន

en: Ne&xt Unread Article
km: អត្ថបទ​មិន​ទាន់​អាន​បន្ទាប់

en: &Delete
km: លុប

en: &Mark As
km: សម្គាល់ថា

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
km: អាន​រួច

en: Mark selected article as read
km: សម្គាល់​អត្ថបទ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ថា​អាន​រួច

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
km: ថ្មី

en: Mark selected article as new
km: សម្គាល់​អត្ថបទ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ថា​ជា​អត្ថបទ​ថ្មី

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
km: មិន​ទាន់​អាន

en: Mark selected article as unread
km: សម្គាល់​អត្ថបទ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ថា​មិន​ទាន់​អាន

en: &Mark as Important
km: សម្គាល់​ថា​សំខាន់

en: Remove &Important Mark
km: យក​សម្គាល់​សំខាន់​ចេញ

en: Move Node Up
km: ផ្លាស់ទី​ថ្នាំង​ឡើង​លើ

en: Move Node Down
km: ផ្លាស់ទី​ថ្នាំង​ចុះ​ក្រោម

en: Move Node Left
km: ផ្លាស់ទី​ថ្នាំង​ទៅ​ឆ្វេង

en: Move Node Right
km: ផ្លាស់ទី​ថ្នាំង​ទៅ​ស្ដាំ

en: Send &Link Address...
km: ផ្ញើ​អាសយដ្ឋាន​តំណ...

en: Send &File...
km: ផ្ញើ​ឯកសារ...

en: &Previous Article
km: អត្ថបទ​មុន

en: &Next Article
km: អត្ថបទ​បន្ទាប់

en: &Previous Feed
km: មតិ​ព័ត៌មាន​មុន

en: &Next Feed
km: មតិ​ព័ត៌មាន​បន្ទាប់

en: N&ext Unread Feed
km: មតិព័ត៌មាន​មិន​ទាន់​អាន​បន្ទាប់

en: Prev&ious Unread Feed
km: មតិ​ព័ត៌មាន​មិន​ទាន់​អាន​មុន

en: Go to Top of Tree
km: ទៅ​ខាង​លើ​មែកធាង

en: Go to Bottom of Tree
km: ទៅ​ខាង​ក្រោម​មែកធាង

en: Go Left in Tree
km: ទៅ​ខាង​ឆ្វេង ក្នុងមែកធាង

en: Go Right in Tree
km: ទៅ​ខាង​ស្ដាំ ក្នុង​មែកធាង

en: Go Up in Tree
km: ឡើង​លើ ក្នុង​មែកធាង

en: Go Down in Tree
km: ចុះក្រោម ក្នុង​មែកធាង

en: Select Next Tab
km: ជ្រើស​ផ្ទាំង​បន្ទាប់

en: Select Previous Tab
km: ជ្រើស​ផ្ទាំង​មុន

en: Detach Tab
km: ផ្ដាច់​ផ្ទាំង

en: Close Tab
km: បិទ​ផ្ទាំង

en: Activate Tab %1
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ផ្ទាំង​សកម្ម %1

en: &Save Link As...
km: រក្សាទុក​តំណ​ជា...

en: Copy &Link Address
km: ចម្លង​អាសយដ្ឋាន​តំណ

en: Open Link in New &Tab
km: បើក​តំណ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី

en: Open Link in External &Browser
km: បើក​តំណ​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​ខាង​ក្រៅ

en: Downloading %1
km: កំពុង​ទាញយក %1

en: Feed not found from %1.
km: រក​មិន​ឃើញ​មតិព័ត៌មាន​ពី %1 ឡើយ ។

en: Feed found, downloading...
km: រក​មតិ​ព័ត៌មាន​ឃើញ​ហើយ ! កំពុង​ទាញ​យក...

en: Add a feed with the given URL
km: បន្ថែម​មតិ​ព័ត៌មាន​ជាមួយ​នឹង URL ដែល​បាន​ផ្ដល់

en: When adding feeds, place them in this group
km: នៅពេល​បន្ថែម​មតិព័ត៌មាន ត្រូវ​ដាក់​ពួកវា​នៅ​ក្នុង​ក្រុម​នេះ

en: Hide main window on startup
km: លាក់​បង្អួច​ចម្បង​នៅពេល​ចាប់ផ្ដើម

en: Feeds
km: មតិព័ត៌មាន

en: KDE Dot News
km: KDE.news

en: Planet KDE
km: ពិភព KDE

en: KDE Apps
km: កម្មវិធី KDE

en: Spanish feeds
km: មតិ​ព័ត៌មាន​អេស្ប៉ាញ

en: Planet KDE España
km: ពិភព KDE España

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
km: ការ​ចូលដំណើរការ​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ ៖ មិន​អាច​រក្សាទុក​បញ្ជី​មតិព័ត៌មាន​ទៅ​កាន់ <b>%1</b> បាន​ទេ ។ សូម​ពិនិត្យ​មើល​សិទ្ធិ​របស់​អ្នក ។

en: Write Error
km: កំហុស​សរសេរ

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
km: មិន​អាច​នាំចូល​ឯកសារ %1 បាន​ឡើយ (មិន​មាន OPML ត្រឹមត្រូវ)

en: OPML Parsing Error
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ញែក OPML

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
km: មិន​អាច​អាន​ឯកសារ %1 បាន​ឡើយ ។ សូម​ពិនិត្យមើល​ថា​តើ​មាន​វា​ឬ​ទេ ហើយ​អ្នក​ប្រើ​បច្ចុប្បន្ន​អាច​អាន​វា​បាន​ឬ​អត់ ។

en: Read Error
km: កំហុស​អាន

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
km: ការ​ចូលដំណើរការ​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ ៖ មិន​អាច​សរសេរ​ទៅ​ឯកសារ %1 បាន​ឡើយ ។ សូម​ពិនិត្យ​មើល​សិទ្ធិ​របស់​អ្នក ។

en: Imported Folder
km: ថត​ដែល​បាន​នាំចូល

en: The feed to be listed was already removed.
km: មតិ​ព័ត៌មាន​ដែល​ត្រូវបាន​រាយ​គឺ​ត្រូវបាន​យកចេញ​ហើយ ។

en: Columns
km: ជួរឈរ

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
km: ចំណង​ជើង

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
km: មតិព័ត៌មាន

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
km: សេចក្ដីពិពណ៌នា

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
km: មាតិកា

en: Disable
km: បិទ

en: Keep Enabled
km: បើកជា​និច្ច

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​បិទ​ទំព័រ​ណែនាំ​នេះ​ដែរ​ឬទេ ?

en: Disable Introduction Page
km: បិទ​ទំព័រ​ណែនាំ

en: Add Folder
km: បន្ថែម​ថត

en: Folder name:
km: ឈ្មោះ​ថត ៖

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
km: <qt>តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ថត​នេះ និង​មតិ​ព័ត៌មាន​របស់​វា ព្រមទាំង​​ថត​រង​ឬ ?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
km: <qt>តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ថត <b>%1</b> និង​មតិព័ត៌មាន ព្រមទាំង​ថត​រង​របស់​វាឬ ?</qt>

en: Delete Folder
km: លុប​ថត

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
km: <qt>តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​មតិព័ត៌មាន​នេះ​ឬ ?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
km: <qt>តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​មតិ​ព័ត៌មាន <b>%1</b> ឬ ?</qt>

en: Delete Feed
km: លុប​មតិព័ត៌មាន

en: Imported Feeds
km: នាំចូល​មតិ​ព័ត៌មាន

en: Add Imported Folder
km: បន្ថែម​ថត​ដែល​បាន​នាំចូល

en: Imported folder name:
km: ឈ្មោះ​ថត​ដែល​បាន​នាំចូល ៖

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
km: <qt>បញ្ជី​មតិព័ត៌មាន​ស្តង់ដារ​បាន​ខូច​ហើយ (OPML មិន​ត្រឹមត្រូវ) ។ ព័ត៌មាន​បម្រុង​មួយ​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ឡើង ៖<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). Could not create a backup.</qt>
km: <qt>បញ្ជី​មតិ​ព័ត៌មាន​ស្តង់ដារ​បាន​ខូច (OPML មិន​ត្រឹមត្រូវ) ។ មិន​អាច​បង្កើត​ព័ត៌មាន​បម្រុង​បាន​ទេ ។</qt>

en: Opening Feed List...
km: កំពុង​បើក​បញ្ជី​មតិព័ត៌មាន...

en: <qt>Could not open feed list (%1) for reading.</qt>
km: <qt>មិន​អាច​បើក​បញ្ជី​មតិ​ព័ត៌មាន (%1) ដើម្បី​អាន​បាន​ទេ ។</qt>

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ញែក XML

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
km: <qt>បញ្ជី​មតិព័ត៌មាន​ស្តង់ដារ​បាន​ខូច​ហើយ (XML មិន​ត្រឹមត្រូវ) ។ ព័ត៌មាន​បម្រុង​មួយ​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ឡើង ៖<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). Could not create a backup.</qt>
km: <qt>បញ្ជី​មតិ​ព័ត៌មាន​ស្តង់ដារ​បាន​ខូច (XML មិន​ត្រឹមត្រូវ) ។ មិន​អាច​បង្កើត​ព័ត៌មាន​បម្រុង​បាន​ទេ ៖</qt>

en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
km: Akregator មិន​បាន​បិទ​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។ តើ​អ្នក​ចង់​ស្ដារ​សម័យ​មុន​ដែរឬទេ

en: Restore Session
km: ស្ដារ​សម័យ​ឡើងវិញ

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
km: កែសម្រួល

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
km: ទិដ្ឋភាព

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
km: ទៅ

note: i18n: ectx: Menu (feed)
en: Fee&d
km: មតិព័ត៌មាន

note: i18n: ectx: Menu (article)
en: &Article
km: អត្ថបទ

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
km: ការ​កំណត់

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសារ

en: All Feeds
km: មតិព័ត៌មាន​ទាំងអស់

en: Minute | Minutes
km[0]: នាទី

en: Hour | Hours
km[0]: ម៉ោង

en: Day | Days
km[0]: ថ្ងៃ

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
km: កុំ

en:  day |  days
km[0]:  ថ្ងៃ

en:  article |  articles
km[0]:  អត្ថបទ

en:  (no unread articles)
km:  (មិន​មាន​អត្ថបទ​ដែល​មិន​ទាន់​អាន​ឡើយ)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
km[0]:  (មិនបាន​អាន​អត្ថបទ %1)

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Complete Story
km: ខ្លឹមសារ​ទាំងស្រុង

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ

en: Enclosure
km: អ្វី​ៗ​ភ្ជាប់​ជាមួយ​សំបុត្រ

en: Untitled
km: គ្មាន​ចំណងជើង​

en: Loading...
km: កំពុង​ផ្ទុក...

en: Loading canceled
km: បាន​បោះបង់​ការ​ផ្ទុក

en: Loading completed
km: ការ​ផ្ទុក​បាន​បញ្ចប់

en: You can view multiple articles in several open tabs.
km: អ្នក​អាច​មើល​អត្ថបទ​ច្រើន នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ច្រើន​ដែល​បើក ។

en: Articles list.
km: បញ្ជី​អត្ថបទ ។

en: Articles
km: អត្ថបទ

en: About
km: អំពី

en: Networking is not available.
km: មិន​មាន​បណ្ដាញ ។

en: Fetching Feeds...
km: កំពុង​ប្រមូល​មតិព័ត៌មាន...

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
km: <qt>តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​អត្ថបទ <b>%1</b> ឬ ?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
km[0]: <qt>តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​អត្ថបទ %1 ដែល​បាន​ជ្រើស​ឬ ?</qt>

en: Networking is available now.
km: ឥឡូវ​មាន​បណ្ដាញ​ហើយ ។

en: Could not find the Akregator part; please check your installation.
    %1
km: ​រកមិន​ឃើញ​​ផ្នែក​របស់ Akregator ទេ សូម​ពិនិត្យ​មើល​ការ​ដំឡើង​របស់​អ្នក ។
    %1

en: Feed added:
     %1
km: បាន​បន្ថែម​មតិព័ត៌មាន ៖
     %1

en: Feeds added:
     %1
km: បាន​បន្ថែម​មតិព័ត៌មាន ៖
     %1

en: Fetch completed
km: ប្រមូល​រួចរាល់

en: Fetch error
km: កំហុស​ពេល​ប្រមូល

en: Fetch aborted
km: ឈប់​ប្រមូល

en: Feed list was deleted
km: បញ្ជី​មតិព័ត៌មាន​គឺ​ត្រូវបាន​លុប

en: Node or destination folder not found
km: រក​មិន​ឃើញថត​​ថ្នាំង ឬ​ទិស

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
km: មិន​អាច​ផ្លាស់ទី​ថត %1 ទៅ​កាន់​ថតរង​ផ្ទាល់​របស់​វា %2 បាន​ទេ

en: Timeout on remote server
km: អស់ពេល​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ពី​ចម្ងាយ

en: Unknown host
km: មិន​ស្គាល់​ម៉ាស៊ីន

en: Feed file not found on remote server
km: រក​មិនឃើញ​ឯកសារ​មតិព័ត៌មាន​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ពី​ចម្ងាយ

en: Could not read feed (invalid XML)
km: មិន​អាច​អាន​មតិ​ព័ត៌មាន (XML មិន​ត្រឹមត្រូវ)

en: Could not read feed (unknown format)
km: មិន​អាច​អាន​មតិ​ព័ត៌មាន (មិន​ស្គាល់​ទ្រង់ទ្រាយ)

en: Could not read feed (invalid feed)
km: មិន​អាច​អាន​មតិ​ព័ត៌មាន (មតិ​ព័ត៌មាន​មិន​ត្រឹមត្រូវ)

en: Could not fetch feed: %1
km: មិន​អាច​ទៅ​យក​មតិព័ត៌មាន ៖ %1

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
km: មតិព័ត៌មាន

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
km: មិន​ទាន់​អាន

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
km: សរុប

en: Close the current tab
km: បិទ​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

en: Close tab
km: បិទ​ផ្ទាំង

en: 1 unread article | %1 unread articles
km[0]: អត្ថបទ​មិន​ទាន់​អាន %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::AddFeedWidgetBase)
en: Add Feed
km: បន្ថែម​មតិ​ព័ត៌មាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Add New Source
km: បន្ថែម​ប្រភព​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Feed &URL:
km: URL មតិព័ត៌មាន ៖

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::FeedPropertiesWidgetBase)
en: Feed Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​របស់​មតិព័ត៌មាន

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: &General
km: ទូទៅ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_updateInterval)
en: U&se a custom update interval
km: ប្រើ​ចន្លោះពេល​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ផ្ទាល់​ខ្លួន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_useNotification)
en: Notify when new articles arri&ve
km: ជូនដំណឹង ពេល​អត្ថបទ​ថ្មី​មក​ដល់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &URL:
km: URL ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Name:
km: ឈ្មោះ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, feedNameEdit)
en: Display name of RSS column
km: បង្ហាញ​ឈ្មោះ​ជួរឈរ RSS

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Ar&chive
km: ប័ណ្ណសារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_globalDefault)
en: &Use default settings
km: ប្រើ​ការ​កំណត់​លំនាំដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_disableArchiving)
en: Di&sable archiving
km: មិន​អនុញ្ញាត​ការ​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleNumber)
en: Limit archi&ve to:
km: កំណត់​ប័ណ្ណសារ​ត្រឹម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleAge)
en: &Delete articles older than:
km: លុប​អត្ថបទ​ដែល​ចាស់​ជាង ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Adva&nced
km: កម្រិត​ខ្ពស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_loadWebsite)
en: Load the &full website when reading articles
km: ផ្ទុក​តំបន់​បណ្ដាញ​​ទាំងមូល ពេល​អាន​អត្ថបទ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_markRead)
en: Mar&k articles as read when they arrive
km: សម្គាល់​អត្ថបទ​ថា​អាន​រួច ពេល​ពួក​វា​មក​ដល់

en: All Articles
km: អត្ថបទ​ទាំងអស់

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
km: មិន​ទាន់​អាន

[ctx: New articles filter]
en: New
km: ថ្មី

[ctx: Important articles filter]
en: Important
km: សំខាន់
