akregator - en to nb translation catalogue (330 entries)

en: Mark as Read
nb: Merk som lest

en: Mark as Unread
nb: Merk som ulest

en: Mark as Important
nb: Merk som viktig

en: Delete Article
nb: Slett artikkel

en: Advanced Feed Reader Settings
nb: Avanserte innstillinger for kildeleser

en: (c), 2004 - 2008 Frank Osterfeld
nb: © 2004–2008 Frank Osterfeld

en: Configure Feed Reader Appearance
nb: Sett opp utseendet for kildeleser

[ctx: Limit feed archive size to:]
en:  article |  articles
nb[0]:  artikkel
nb[1]:  artikler

[ctx: Delete articles older than:]
en:  day |  days
nb[0]:  dag
nb[1]:  dager

en: Configure Feed Reader Archive
nb: Sett opp arkiv for kildeleser

en: Configure Feed Reader Browser
nb: Sett opp nettlesing for kildeleser

en:  minute |  minutes
nb[0]:  minutt
nb[1]:  minutter

en: Configure Feeds
nb: Sett opp kilder

en: Configure Plugins
nb: Sett opp programtillegg

[ctx: Mark selected article read after]
en:  second |  seconds
nb[0]:  sekund
nb[1]:  sekunder

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Article List
nb: Artikkelliste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMarkReadDelay)
en: Mar&k selected article read after
nb: &Marker en valgt artikkel som lest etter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetQuickFilterOnNodeChange)
en: Reset search bar when changing feeds
nb: Tilbakestill søkelinja når kilder byttes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Article List Colors
nb: Farge på artikkelliste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_unreadArticles)
en: Unread articles:
nb: Uleste artikler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_newArticles)
en: New articles:
nb: Nye artikler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomColors)
en: Use custom colors
nb: Bruk selvvalgte farger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Font Size
nb: Skriftstørrelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MinimumFontSize)
en: Minimum font size:
nb: Minste skriftstørrelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MediumFontSize)
en: Medium font size:
nb: Mellomstor skriftstørrelse:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Fonts
nb: Skrifter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Standard font:
nb: Standard skrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Fixed font:
nb: Fastbreddeskrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Serif font:
nb: Antikvaskrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Sans serif font:
nb: Groteskskrift:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default Archive Settings
nb: Standardinnstillinger til arkiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_KeepAllArticles) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_keepAllArticles)
en: &Keep all articles
nb: &Behold alle artikler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleAge)
en: Delete articles older than:
nb: Slett artikler eldre enn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DoNotExpireImportantArticles)
en: Do not expire important articles
nb: Ikke la viktige artikler gå ut på dato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LMBlabel)
en: Left mouse click:
nb: Venstreklikk:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Tab
nb: Åpne i fane

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Background Tab
nb: Åpne i bakgrunnsfane

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in External Browser
nb: Åpne i ekstern nettleser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MMBlabel)
en: Middle mouse click:
nb: Midtklikk:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, externalBrowserGroupBox)
en: External Browsing
nb: Ekstern nettlesing

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabsGroupBox)
en: Tabs
nb: Faner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabBar) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar
nb: Vis alltid fanelinja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonOnTabs)
en: Show close button on each tab
nb: Vis lukkeknapp på hver fane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NewWindowInTab) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Open links in new tab instead of in new window
nb: Åpne lenker på en ny fane i stedet for i et nytt vindu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Security
nb: Sikkerhet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tra&y icon
nb: &Legg i systemkurven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
nb: Velg dette hvis du ønsker å få beskjed når det er nye artikler.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Use &notifications for all feeds
nb: Bruk &påminnelser for alle kilder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseIntervalFetch)
en: &Use interval fetching
nb: &Bruk intervall-henting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoFetchIntervalLabel)
en: Fetch feeds every:
nb: Hent kilder hvert:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Startup
nb: Oppstart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkAllFeedsReadOnStartup)
en: Mark &all feeds as read on startup
nb: Marker &alle kilder som lest ved oppstart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FetchOnStartup)
en: Fetch all fee&ds on startup
nb: &Hent alle kilder ved oppstart

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
nb: Nettverk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHTMLCache)
en: Use the &browser cache (less network traffic)
nb: Bruk &nettleserens mellomlager (mindre nettverkstrafikk)

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Show Quick Filter
nb: Vis hurtigfilter

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Show Quick Filter Bar
nb: Vis hurtigfilterlinje

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Status Filter
nb: Statusfilter

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last status filter setting
nb: Lagrer siste innstillinger for statusfilter

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Text Filter
nb: Tekstfilter

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last search line text
nb: Lagrer siste tekst fra søkelinja

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: View Mode
nb: Visningsmodus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Article display mode.
nb: Artikkelvisningsmodus.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for first splitter
nb: Størrelse på første delelinje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
nb: Elementstørrelser for første (vanligvis loddrette) delelinje.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for second splitter
nb: Størrelse på andre delelinje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
nb: Elementstørrelse for første (vanligvis vannrette) delelinje.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Archive Mode
nb: Arkiveringsmodus

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Keep All Articles
nb: Behold alle artikler

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Save an unlimited number of articles.
nb: Lagre et ubegrenset antall artikler.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Limit Number of Articles
nb: Begrens antall artikler

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Limit the number of articles in a feed
nb: Begrens antall artikler i en kilde

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Delete Expired Articles
nb: Slett utløpte artikler

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Delete expired articles
nb: Slett utløpte artikler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Disable Archiving
nb: Slå av arkivering

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Do not save any articles
nb: Ikke lagre noen artikler

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Expiry Age
nb: Utløpstid

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Default expiry age for articles in days.
nb: Standardutløpstid for artikler i dager.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Article Limit
nb: Artikkelgrense

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Number of articles to keep per feed.
nb: Antall artikler å beholde per kilde.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Do Not Expire Important Articles
nb: Ikke la viktige artikler foreldes

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
nb: Hvis du tar dette i bruk, så vil artikler som er markert som viktige ikke bli fjernet selv om du begrenser arkivstørrelsen etter alder eller et bestemt antall artikler.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Concurrent Fetches
nb: Samtidige hentinger

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Number of concurrent fetches
nb: Antall samtidige hentinger

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Use HTML Cache
nb: Bruk HTML-mellomlager

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
nb: Bruk KDEs innstillinger for HTML-mellomlager når kilder hentes, for å unngå unødig trafikk. Slå bare av om nødvendig.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
nb: Om dette er valgt kan brukeren oppgi selvvalgte brukeragent-strenger i stedet for å bruke standardstrengen. Dette er gjort fordi noen mellomtjenere kan avbryte forbindelsen fordi strengen «gator» finnes i navnet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fetch on startup
nb: Hent ved oppstart

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch feedlist on startup.
nb: Hent kildeliste ved oppstart.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup
nb: Marker alle kilder som lest ved oppstart

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup.
nb: Marker alle kilder som lest ved oppstart.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use interval fetching
nb: Bruk intervall-henting

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch all feeds every %1 minutes.
nb: Hent alle kilder hvert %1. minutt.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Interval for autofetching
nb: Intervall for autohenting

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Interval for autofetching in minutes.
nb: Intervall for autohenting i minutter.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use notifications
nb: Bruk varslinger

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
nb: Angir om ballongvarslinger skal brukes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show tray icon
nb: Vis systemkurvikon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the tray icon is shown or not.
nb: Angir om systemkurvikonet skal vises.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
nb: Vis alltid fanelinja, selv når bare en fane er åpent

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs
nb: Vis lukkeknapper på faner

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs instead of icons
nb: Vis lukkeknapper på faner i stedet for ikoner

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
nb: Åpne en lenke som normalt ville åpnes i et nytt vindu i et nytt faneblad i stedet

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use default KDE web browser
nb: Bruk KDEs standardnettleser

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use KDE web browser when opening in external browser.
nb: Bruk KDEs nettleser når det åpnes i en ekstern nettleser.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use this command:
nb: Bruk denne kommandoen:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use the specified command when opening in external browser.
nb: Bruk den angitte kommandoen når det åpnes i en ekstern nettleser.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Command to launch external browser. URL will substitute for %u.
nb: Kommando til å starte ekstern nettleser.  %u vil bli erstattet med nettadressen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with left mouse button should do.
nb: Hva trykk på venstre museknapp skal gjøre.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with middle mouse button should do.
nb: Hva trykk på midterste museknapp skal gjøre.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Advanced)
en: Archive Backend
nb: Arkivmotor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMarkReadDelay), group (Advanced)
en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
nb: Velg om du vil ha en forsinkelse før en artikkel blir markert som lest etter at den er valgt.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkReadDelay), group (Advanced)
en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
nb: Sett opp en forsinkelse mellom når en artikkel er valgt til den blir markert som lest.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Advanced)
en: Resets the quick filter when changing feeds.
nb: Tilbakestill hurtigfilteret når kilder endres

en: A KDE Feed Reader
nb: En nyhetskildeleser for KDE

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

en: Developer
nb: Utvikler

en: Contributor
nb: Bidragsyter

en: Handbook
nb: Håndbok

en: Author of librss
nb: Utvikler av librss

en: Bug tracker management, Usability improvements
nb: Feilhåndteringssystem, bruksforbedringer

en: Tons of bug fixes
nb: Tonnevis med feilfikser

en: 'Delayed mark as read' feature
nb: «Forsinket merk som lest»-funksjon

en: Icons
nb: Ikoner

en: Insomnia
nb: Søvnløshet

en: Gentoo Ebuild
nb: Gentoo-Ebuild

en: &Fetch Feed
nb: &Hent kilder

en: &Delete Feed
nb: S&lett kilde

en: &Edit Feed...
nb: R&ediger kilde …

en: &Mark Feed as Read
nb: &Marker kilde som lest

en: &Fetch Feeds
nb: &Hent kilder

en: &Delete Folder
nb: &Slett mappe

en: &Rename Folder
nb: &Gi mappa nytt navn

en: &Mark Feeds as Read
nb: &Marker kildene som lest

en: &Import Feeds...
nb: &Importer kilder …

en: &Export Feeds...
nb: &Eksporter kilder …

en: &Configure Akregator...
nb: Oppsett av &Akregator …

en: &Open Homepage
nb: Åpne &hjemmeside

en: Reload All Tabs
nb: Last alle faner på nytt

en: &Add Feed...
nb: &Legg til kilde …

en: Ne&w Folder...
nb: Ny &mappe …

en: &Normal View
nb: &Normal visning

en: &Widescreen View
nb: Visning på &bredskjerm

en: C&ombined View
nb: &Kombinert visning

en: Fe&tch All Feeds
nb: H&ent alle kilder

en: C&ancel Feed Fetches
nb: &Avbryt hentinger

en: Ma&rk All Feeds as Read
nb: &Marker alle kilder som leste

en: Copy Link Address
nb: Kopier lenkeadresse

en: Pre&vious Unread Article
nb: &Forrige uleste artikkel

en: Ne&xt Unread Article
nb: &Neste uleste artikkel

en: &Delete
nb: &Slett

en: &Mark As
nb: &Merk som

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
nb: &Lest

en: Mark selected article as read
nb: Marker den valgte artikkelen som lest

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
nb: &Ny

en: Mark selected article as new
nb: Marker den valgte artikkelen som ny

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
nb: &Ulest

en: Mark selected article as unread
nb: Marker den valgte artikkelen som ulest

en: &Mark as Important
nb: &Merk som viktig

en: Remove &Important Mark
nb: Fjern &viktig-markering

en: Move Node Up
nb: Flytt node opp

en: Move Node Down
nb: Flytt node ned

en: Move Node Left
nb: Flytt node til venstre

en: Move Node Right
nb: Flytt node til høyre

en: Send &Link Address...
nb: Send &lenkeadresse …

en: Send &File...
nb: Send &fil …

en: Set Focus to Quick Search
nb: Sett fokus til hurtigsøk

en: &Previous Article
nb: &Forrige artikkel

en: &Next Article
nb: &Neste artikkel

en: &Previous Feed
nb: &Forrige kilde

en: &Next Feed
nb: &Neste kilde

en: N&ext Unread Feed
nb: Nes&te uleste kilde

en: Prev&ious Unread Feed
nb: For&rige uleste kilde

en: Go to Top of Tree
nb: Gå til toppen av treet

en: Go to Bottom of Tree
nb: Gå til bunnen av treet

en: Go Left in Tree
nb: Gå til venstre i treet

en: Go Right in Tree
nb: Gå til høyre i treet

en: Go Up in Tree
nb: Gå et nivå opp i treet

en: Go Down in Tree
nb: Gå et nivå ned i treet

en: Select Next Tab
nb: Velg neste fane

en: Select Previous Tab
nb: Velg forrige fane

en: Detach Tab
nb: Løsne fane

en: Unmute
nb: Demp av

en: Speak Text
nb: Uttal teksten

en: &Find in Message...
nb: &Finn i melding …

en: Close Tab
nb: Lukk fane

en: Activate Tab %1
nb: Ta i bruk fane %1

en: &Save Link As...
nb: &Lagre lenka som …

en: Copy &Link Address
nb: Kopier &lenkeadresse

en: Copy Image Location
nb: Kopier bildeadresse

en: Save Image On Disk...
nb: Lagre bilde på disk …

en: Open Link in New &Tab
nb: Åpne lenke i ny &fane

en: Open Link in External &Browser
nb: Åpne lenke i ekstern &nettleser

en: Downloading %1
nb: Laster ned %1

en: Feed not found from %1.
nb: Ingen kilde ble funnet fra %1.

en: Feed found, downloading...
nb: Kilde funnet. Laster ned …

en: Add a feed with the given URL
nb: Legg til en kilde med oppgitt nettadresse

en: When adding feeds, place them in this group
nb: Når kilder legges til, så plasser dem i denne gruppa

en: Hide main window on startup
nb: Skjul hovedvinduet ved oppstart

en: Feeds
nb: Kilder

en: KDE Apps
nb: KDE-programmer

en: Spanish feeds
nb: Spanske kilder

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
nb: Tilgang nektet: kan ikke lagre kildelista til <b>%1</b>. Sjekk hvilke tillatelser du har.

en: Write Error
nb: Skrivefeil

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
nb: Klarte ikke å importere fila %1 (ingen gyldig OPML)

en: OPML Parsing Error
nb: OPML-tolkingsfeil

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
nb: Klarte ikke å lese fila %1. SJekk at den finnes og kan leses av gjeldende bruker.

en: Read Error
nb: Lesefeil

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
nb: Tilgang nektet: kan ikke skrive til fila %1. Sjekk tillatelsene dine.

en: Imported Folder
nb: Importert mappe

en: The feed to be listed was already removed.
nb: Kilden som skulle listes var alt fjernet.

en: Columns
nb: Kolonner

en: <h2>Article list</h2>Here you can browse articles from the currently selected feed. You can also manage articles, as marking them as persistent ("Mark as Important") or delete them, using the right mouse button menu. To view the web page of the article, you can open the article internally in a tab or in an external browser window.
nb: <h2>Artikkelliste</h2>Her kan du se gjennom artikler fra den kilden som er valgt. Du kan også markere artikler som du vil beholde («Merk som viktig»), eller slette dem ved bruk av sprettoppmenyen (høyreklikk). For gå til hjemmesiden for artikkelen, kan du åpne artikkelen internt i en fane eller i et eksternt nettleservindu.

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
nb: Tittel

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
nb: Kilde

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
nb: Dato

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
nb: Forfatter

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
nb: Beskrivelse

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
nb: Innhold

en: Disable
nb: Slå av

en: Keep Enabled
nb: Hold påslått

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
nb: Er du sikker på at du vil slå av denne innledningssiden?

en: Disable Introduction Page
nb: Slå av innledningsside

en: Add Folder
nb: Legg til mappe

en: Folder name:
nb: Mappenavn:

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil slette denne mappa med alle kilder og undermapper?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil slette mappa <b>%1</b> med alle kildene og undermappene?</qt>

en: Delete Folder
nb: Slett mappe

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil slette denne kilden?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil slette kilden<b>%1</b>?</qt>

en: Delete Feed
nb: Slett kilde

en: Imported Feeds
nb: Importerte kilder

en: Add Imported Folder
nb: Legg til importert mappe

en: Imported folder name:
nb: Importert mappenavn:

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
nb: <qt>Standardkildelista er ødelagt (ugyldig OPML). Det ble laget en sikkerhetskopi:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). Could not create a backup.</qt>
nb: <qt>Standardkildelista er ødelagt (ugyldig OPML). Klarte ikke å lage en sikkerhetskopi.</qt>

en: Opening Feed List...
nb: Åpner kildeliste …

en: <qt>Could not open feed list (%1) for reading.</qt>
nb: <qt>Klarte ikke åpne kildelista (%1) for lesing.</qt>

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
nb: XML-tolkingsfeil

en: <qt><p>XML parsing error in line %1, column %2 of %3:</p><p>%4</p></qt>
nb: <qt><p>XML-tolkingsfeil på linje %1, kolonne %2 av %3:</p><p>%4</p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
nb: <qt>Standardkildelista er ødelagt (ugyldig XML). Det ble laget en sikkerhetskopi:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). Could not create a backup.</qt>
nb: <qt>Standardkildelista er ødelagt (ugyldig XML). Klarte ikke å lage en sikkerhetskopi.</qt>

en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
nb: Akregator avsluttet ikke på riktig måte. Vil du gjenopprette økta?

en: Restore Session
nb: Gjenopprett økt

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nb: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
nb: &Gå

note: i18n: ectx: Menu (feed)
en: Fee&d
nb: Kil&de

note: i18n: ectx: Menu (article)
en: &Article
nb: &Artikkel

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

en: All Feeds
nb: Alle kilder

en: Minute | Minutes
nb[0]: Minutt
nb[1]: Minutter

en: Hour | Hours
nb[0]: Time
nb[1]: Timer

en: Day | Days
nb[0]: Dag
nb[1]: Dager

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
nb: Aldri

en:  day |  days
nb[0]:  dag
nb[1]:  dager

en:  article |  articles
nb[0]:  artikkel
nb[1]:  artikler

en: (%1, %2)
nb: (%1 %2)

en:  (no unread articles)
nb:  (ingen uleste artikler)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
nb[0]:  (1 ulest artikkel)
nb[1]:  (%1 uleste artikler)

en: Date
nb: Dato

en: Comment
nb: Kommentar

en: Complete Story
nb: Les hele artikkelen

en: Author
nb: Forfatter

en: Enclosure
nb: Vedlegg

en: Untitled
nb: Uten navn

en: Loading...
nb: Laster inn …

en: Loading canceled
nb: Innlasting avbrutt

en: Loading completed
nb: Innlasting ferdig

en: You can view multiple articles in several open tabs.
nb: Du kan se flere ulike artikler i åpne faner.

en: Articles list.
nb: Artikkelliste.

en: Articles
nb: Artikler

en: About
nb: Om

en: Networking is not available.
nb: Nettverk er ikke tilgjengelig.

en: Fetching Feeds...
nb: Henter kilder …

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil slette artikkelen <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
nb[0]: <qt>Er du sikker på du vil slette den valgte artikkelen?</qt>
nb[1]: <qt>Er du sikker på du vil slette de %1 valgte artiklene?</qt>

en: Networking is available now.
nb: Nettverk er nå tilgjengelig.

en: Could not find the Akregator part; please check your installation.
    %1
nb: Fant ikke Akregator-delen. Sjekk installasjonen din.
    %1

en: Feed added:
     %1
nb: Kilde lagt til:
     %1

en: Feeds added:
     %1
nb: Kilder lagt til:
     %1

en: Fetch completed
nb: Ferdig med henting

en: Fetch error
nb: Feil ved henting

en: Fetch aborted
nb: Henting avbrutt

en: Feed list was deleted
nb: Kildelista ble slettet

en: Node or destination folder not found
nb: Node eller målmappe finnes ikke

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
nb: Kan ikke flytte mappa %1 inn i sin egen undermappe %2

en: Timeout on remote server
nb: Tidsavbrudd på nettjeneren

en: Unknown host
nb: Ukjent vert

en: Feed file not found on remote server
nb: Ingen kilde ble funnet på nettjeneren

en: Could not read feed (invalid XML)
nb: Klarte ikke å lese kilden (ugyldig XML)

en: Could not read feed (unknown format)
nb: Klarte ikke å lese kilden (ukjent format)

en: Could not read feed (invalid feed)
nb: Klarte ikke å lese kilden (ugyldig kilde)

en: Could not fetch feed: %1
nb: Klarte ikke å hente kilde: %1

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
nb: Kilder

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
nb: Uleste

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
nb: Totalt

en: Close the current tab
nb: Lukk denne fanen

en: Close tab
nb: Lukk fane

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
nb: Frakoble faneblad

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
nb: Lukk fane

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
nb: Lukk alle andre faner

en: There are no unread articles
nb: Det er ingen uleste artikler

en: 1 unread article | %1 unread articles
nb[0]:  1 ulest artikkel
nb[1]:  %1 uleste artikler

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::AddFeedWidgetBase)
en: Add Feed
nb: Legg til kilde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Add New Source
nb: Legg til ny kilde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Feed &URL:
nb: Kildens &nettadresse:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::FeedPropertiesWidgetBase)
en: Feed Properties
nb: Kildeegenskaper

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: &General
nb: &Generelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_updateInterval)
en: U&se a custom update interval
nb: &Bruk selvvalgt oppdateringsintervall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_useNotification)
en: Notify when new articles arri&ve
nb: Gi beskjed om &nye artikler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &URL:
nb: &Nettadresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Name:
nb: &Navn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, feedNameEdit)
en: Display name of RSS column
nb: Vis navn på RSS-kolonne

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Ar&chive
nb: &Arkiver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_globalDefault)
en: &Use default settings
nb: &Bruk standardinnstillingene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_disableArchiving)
en: Di&sable archiving
nb: &Ikke arkiver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleNumber)
en: Limit archi&ve to:
nb: &Begrens arkivet til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleAge)
en: &Delete articles older than:
nb: &Slett artikler som er eldre enn:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Adva&nced
nb: &Avansert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_loadWebsite)
en: Load the &full website when reading articles
nb: Last ned &hele nettsiden når du leser artikler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_markRead)
en: Mar&k articles as read when they arrive
nb: Marker &artikler som lest når de ankommer

en: &Copy Email Address
nb: &Kopier e-postadresse

en: Address copied to clipboard.
nb: Adressen er kopiert til utklippstavla.

en: All Articles
nb: Alle artikler

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
nb: Uleste

[ctx: New articles filter]
en: New
nb: Nye

[ctx: Important articles filter]
en: Important
nb: Viktige
