akregator - en to nn translation catalogue (394 entries)

en: Feed readers provide a convenient way to browse different kinds of content, including news, blogs, and other content from online sites. Instead of checking all your favorite web sites manually for updates, Akregator collects the content for you.
nn: Nyheitskjeldelesarar gjer det lett å bla gjennom innhald frå nyheitsstadar, bloggar og andre nettstadar. I staden for å sjekka alle favorittnettstadane dine manuelt, samlar Akregator inn innhaldet for deg.

en: We hope that you will enjoy Akregator.
nn: Vi håpar du vil ha glede av Akregator.

en: Thank you, The Akregator Team
nn: Takk – Akregator-laget

en: Mark as Read
nn: Merk som lesen

en: Mark as Unread
nn: Merk som ulesen

en: Remove Important Status
nn: Fjern viktig-merke

en: Mark as Important
nn: Merk som viktig

en: Open Link in External Browser
nn: Opna lenkje i ekstern nettlesar

en: Open In Background Tab
nn: Opna i bakgrunnsfane

en: Send File Address
nn: Send filadresse

en: Send Link Address
nn: Send lenkjeadresse

en: Delete Article
nn: Slett artikkel

en: Advanced Feed Reader Settings
nn: Avanserte innstillingar for kjeldelesaren

en: (c), 2004 - 2008 Frank Osterfeld
nn: © 2004–2008 Frank Osterfeld

en: Configure Feed Reader Appearance
nn: Set opp utsjånaden på kjeldelesaren

[ctx: Limit feed archive size to:]
en:  article |  articles
nn[0]:  artikkel
nn[1]:  artiklar

[ctx: Delete articles older than:]
en:  day |  days
nn[0]:  dag
nn[1]:  dagar

en: Configure Feed Reader Archive
nn: Set opp arkiv for kjeldelesaren

en: Configure Feed Reader Browser
nn: Set opp nettlesing for kjeldelesaren

en:  minute |  minutes
nn[0]:  minutt
nn[1]:  minutt

en: Configure Feeds
nn: Set opp kjelder

en: Configure Plugins
nn: Set opp programtillegg

en: (c), 2016-2021 Laurent Montel
nn: © 2016-2021 Laurent Montel

en: Configure User Feedback
nn: Set opp tilbakemeldingar frå brukarar

en: Webengine Plugins
nn: Vevmotor-tillegg

[ctx: Mark selected article read after]
en:  second |  seconds
nn[0]:  sekund
nn[1]:  sekund

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Article List
nn: Artikkelliste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMarkReadDelay)
en: Mar&k selected article read after
nn: &Merk vald artikkel som lesen etter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetQuickFilterOnNodeChange)
en: Reset search bar when changing feeds
nn: Tøm søkjelinja ved feltbyte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Article List Colors
nn: Fargar på artikkellista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_unreadArticles)
en: Unread articles:
nn: Ulesne artiklar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_newArticles)
en: New articles:
nn: Nye artiklar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomColors)
en: Use custom colors
nn: Bruk sjølvvalde fargar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Font Size
nn: Skriftstorleik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MinimumFontSize)
en: Minimum font size:
nn: Minste skriftstorleik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MediumFontSize)
en: Medium font size:
nn: Mellomstor skriftstorleik:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Fonts
nn: Skrifter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Standard font:
nn: Standardskrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Fixed font:
nn: Fastbreiddskrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Serif font:
nn: Antikvaskrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Sans serif font:
nn: Groteskskrift:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default Archive Settings
nn: Standard arkivinnstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_DisableArchiving)
en: Disa&ble archiving
nn: Ikk&je arkiver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_KeepAllArticles) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_keepAllArticles)
en: &Keep all articles
nn: B&ehald alle artiklar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleNumber)
en: Limit feed archi&ve size to:
nn: &Avgrens storleiken på arkivet til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleAge)
en: Delete articles older than:
nn: Slett artiklar som er eldre enn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DoNotExpireImportantArticles)
en: Do not expire important articles
nn: Ikkje foreld viktige artiklar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LMBlabel)
en: Left mouse click:
nn: Venstreklikk:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Tab
nn: Opna i fane

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Background Tab
nn: Opna i bakgrunnsfane

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in External Browser
nn: Opna i ekstern nettlesar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MMBlabel)
en: Middle mouse click:
nn: Midtklikk:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, externalBrowserGroupBox)
en: External Browsing
nn: Ekstern nettlesing

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExternalBrowserUseCustomCommand)
en: Use &this command:
nn: Bruk denne &kommandoen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExternalBrowserUseKdeDefault)
en: Use default web &browser
nn: Bruk standard&nettlesaren

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabsGroupBox)
en: Tabs
nn: Faner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabBar) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar
nn: Vis alltid fanelinja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonOnTabs)
en: Show close button on each tab
nn: Vis lukkeknapp på fanene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NewWindowInTab) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Open links in new tab instead of in new window
nn: Opna lenkjer i faner i staden for vindauge

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Security
nn: Tryggleik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckPhishingUrl)
en: Verify URLs using Google's Safe Browsing API
nn: Stadfest adresser med Google sitt API for trygg nettlesing

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableJavascript) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Enable Javascript
nn: Slå på JavaScript

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Misc
nn: Ymse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AccessKeyEnabled)
en: Access Key Enabled
nn: Slå på tilgangsnøkkel

[ctx: global settings]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Global
nn: Globalt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tra&y icon
nn: Vis &ikon i systemtrauet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnreadInTaskbar)
en: Show unread articles in Taskbar
nn: Vis ulesne artiklar i oppgåvelina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideReadFeeds) i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Hide feeds with no unread articles
nn: Gøym kjelder utan ulesne artiklar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoExpandFolders) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Auto-expand folders containing unread articles
nn: Utvid mapper med ulesne artiklar automatisk

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
nn: Varsla automatisk når det kjem nye artiklar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Use &notifications for all feeds
nn: Bruk &varslingar for alle kjelder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseIntervalFetch)
en: &Use interval fetching
nn: &Bruk intervallhenting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoFetchIntervalLabel)
en: Fetch feeds every:
nn: Hent kjelder etter:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Startup
nn: Oppstart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkAllFeedsReadOnStartup)
en: Mark &all feeds as read on startup
nn: Mer&k alle kjelder som lesne ved oppstart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FetchOnStartup)
en: Fetch all fee&ds on startup
nn: H&ent alle kjelder ved oppstart

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
nn: Nettverk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHTMLCache)
en: Use the &browser cache (less network traffic)
nn: Bruk &mellomlageret til nettlesaren (mindre nettverkstrafikk)

en: Akregator Export for %1
nn: Akregator-eksport for %1

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Hides feeds with no unread articles
nn: Gøymer kjelder som ikkje inneheld ulesne artiklar

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Auto-Expand folders with unread articles
nn: Utvid mapper med ulesne artiklar automatisk

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Show Quick Filter
nn: Vis snøggfilter

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Show Quick Filter Bar
nn: Vis snøggfilterlinje

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Status Filter
nn: Statusfilter

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last status filter setting
nn: Lagrar siste statusfilterinnstilling

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Text Filter
nn: Tekstfilter

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last search line text
nn: Lagrar siste søkjelinjetekst

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: View Mode
nn: Visingsmodus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Article display mode.
nn: Artikkelvisingsmodus.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for first splitter
nn: Storleik på første delelinje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
nn: Storleik på første (vanlegvis loddrette) delelinje.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for second splitter
nn: Storleik på andre delelinje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
nn: Storleik på andre (vanlegvis vassrette) delelinje.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Archive Mode
nn: Arkivmodus

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Keep All Articles
nn: Behald alle artiklar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Save an unlimited number of articles.
nn: Lagra uavgrensa mange artiklar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Limit Number of Articles
nn: Avgrens tal på artiklar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Limit the number of articles in a feed
nn: Avgrens talet på artiklar til ei kjelde.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Delete Expired Articles
nn: Slett gamle artiklar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Delete expired articles
nn: Slett gamle artiklar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Disable Archiving
nn: Ikkje arkiver

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Do not save any articles
nn: Ikkje lagra artiklar

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Expiry Age
nn: Foreldingsalder

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Default expiry age for articles in days.
nn: Standard foreldingsalder for artiklar (i dagar).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Article Limit
nn: Artikkelgrense

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Number of articles to keep per feed.
nn: Talet på artiklar som skal behaldast per kjelde.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Do Not Expire Important Articles
nn: Ikkje foreld viktige artiklar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
nn: Ikkje fjern artiklar som er merkte som «viktige» (når dei elles skulle fjernast, grunna alder eller talet på artiklar).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Concurrent Fetches
nn: Samtidige hentingar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Number of concurrent fetches
nn: Talet på samtidige hentingar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Use HTML Cache
nn: Bruk HTML-mellomlager

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
nn: Bruk det felles KDE-mellomlageret ved nedlasting av kjelder, for å unngå unødvendig nettverkstrafikk. Berre slå av denne funksjonen om det er heilt nødvendig.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
nn: Dersom dette er valt, kan brukaren oppgje sjølvvalde brukaragent-verdiar i staden for å bruka standardverdien. Dette er gjort fordi nokre mellomtenarar kan avbryta sambandet når verdien «gator» finst i namnet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fetch on startup
nn: Hent ved oppstart

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch feedlist on startup.
nn: Hent oppdaterte kjelder ved oppstart.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup
nn: Merk alle kjelder som lesne ved oppstart

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup.
nn: Merk alle kjelder som lesne ved oppstart.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use interval fetching
nn: Bruk intervallhenting

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch all feeds every %1 minutes.
nn: Hent alle kjelder kvart %1. minutt.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Interval for autofetching
nn: Intervall for autohenting

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Interval for autofetching in minutes.
nn: Intervall for autohenting (i minutt).

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use notifications
nn: Bruk varslingar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
nn: Vel om du vil bruka ballongvarslingar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show tray icon
nn: Vis ikon i systemtrauet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the tray icon is shown or not.
nn: Vel om det skal visast ikon i systemtrauet.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show Unread In Taskbar
nn: Vis ulesne i oppgåvelinja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if we show unread article in taskbar.
nn: Viser ulesne artiklar i oppgåvelinja.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
nn: Vis alltid fanelinja, også når berre éi fane er open

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs
nn: Vis lukkeknappar på fanene

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs instead of icons
nn: Vis lukkeknappar i staden for ikon på fanene.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
nn: Opna lenkjer som vanlegvis skulle opnast i nye vindauge (ekstern nettlesar) i nye faner i staden for

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use default KDE web browser
nn: Bruk standard KDE-nettlesar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use KDE web browser when opening in external browser.
nn: Bruk KDE-nettlesaren ved opning i ekstern nettlesar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use this command:
nn: Bruk denne kommandoen:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use the specified command when opening in external browser.
nn: Bruk vald kommando ved opning i ekstern nettlesar.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Command to launch external browser. URL will substitute for %u.
nn: Kommando for å starta ekstern nettlesar. Plasshaldaren «%u» vert bytt ut med nettadressa.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with left mouse button should do.
nn: Kva venstreklikking med musa skal gjera.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with middle mouse button should do.
nn: Kva midtklikking med musa skal gjera.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Advanced)
en: Archive Backend
nn: Arkivmotor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMarkReadDelay), group (Advanced)
en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
nn: Om ein skal venta med å merkja artiklar som lesne.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkReadDelay), group (Advanced)
en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
nn: Kor lenge å venta frå artikkelen vert opna til han skal merkjast som lesen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Advanced)
en: Resets the quick filter when changing feeds.
nn: Nullstillar snøggsøkfilteret ved byte av felt.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Feed...
nn: Ny kjelde …

[ctx: @info:status]
en: Create a new feed
nn: Lag ei ny kjelde

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can add a new feed.
nn: Du vil få opp eit dialogvindauge der du kan leggja til ei ny kjelde.

en: A KDE Feed Reader
nn: Ein nyheitskjeldelesar for KDE

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: Former maintainer
nn: Tidlegare vedlikehaldar

en: Developer
nn: Utviklar

en: Contributor
nn: Bidragsytar

en: Handbook
nn: Handbok

en: Author of librss
nn: Utviklar av librss

en: Bug tracker management, Usability improvements
nn: Handtering av feildatabasen og forbetra brukarvenlegheit

en: Tons of bug fixes
nn: Tonn med feilrettingar

en: 'Delayed mark as read' feature
nn: Forseinka «merk som lesen»-funksjon

en: Icons
nn: Ikon

en: Insomnia
nn: Søvnløyse

en: Gentoo Ebuild
nn: Gentoo-Ebuild-ar

en: &Fetch Feed
nn: &Hent kjelde

en: &Delete Feed
nn: &Slett kjelde

en: &Edit Feed...
nn: &Rediger kjelde …

en: &Mark Feed as Read
nn: &Merk kjelde som lesen

en: &Fetch Feeds
nn: &Hent kjelder

en: &Delete Folder
nn: &Slett mappe

en: &Rename Folder
nn: &Endra namn på mappe

en: &Mark Feeds as Read
nn: &Merk kjelder som lesne

en: &Import Feeds...
nn: &Importer kjelder …

en: &Export Feeds...
nn: &Eksporter kjelder …

en: &Configure Akregator...
nn: &Set opp Akregator …

en: &Open Homepage
nn: &Opna heimeside

en: Reload All Tabs
nn: Last alle faner på nytt

en: &Add Feed...
nn: &Legg til kjelde …

en: Ne&w Folder...
nn: &Ny mappe …

en: &Normal View
nn: &Normal vising

en: &Widescreen View
nn: &Breiskjermvising

en: C&ombined View
nn: &Kombinert vising

en: Fe&tch All Feeds
nn: Hent &alle kjelder

en: C&ancel Feed Fetches
nn: &Avbryt kjeldehenting

en: Ma&rk All Feeds as Read
nn: &Merk alle kjelder som lesne

en: Copy Link Address
nn: Kopier lenkjeadresse

en: Pre&vious Unread Article
nn: Fø&rre ulesne artikkel

en: Ne&xt Unread Article
nn: N&este ulesne artikkel

en: &Delete
nn: &Slett

en: &Mark As
nn: &Merk som

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
nn: &Lesen

en: Mark selected article as read
nn: Merk vald artikkel som lesen

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
nn: &Ny

en: Mark selected article as new
nn: Merk vald artikkel som ny

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
nn: &Ulesen

en: Mark selected article as unread
nn: Merk vald artikkel som ulesen

en: &Mark as Important
nn: &Merk som viktig

en: Remove &Important Mark
nn: Fjern &viktig-merke

en: Move Node Up
nn: Flytt node opp

en: Move Node Down
nn: Flytt node ned

en: Move Node Left
nn: Flytt node til venstre

en: Move Node Right
nn: Flytt node til høgre

en: Send &Link Address...
nn: Send &lenkjeadresse …

en: Send &File...
nn: Send &fil …

en: Set Focus to Quick Search
nn: Fokuser på snøggsøk

en: &Previous Article
nn: &Førre artikkel

en: &Next Article
nn: &Neste artikkel

en: &Previous Feed
nn: &Førre kjelde

en: &Next Feed
nn: &Neste kjelde

en: N&ext Unread Feed
nn: N&este ulesne kjelde

en: Prev&ious Unread Feed
nn: Fø&rre ulesne kjelde

en: Go to Top of Tree
nn: Gå til toppen av treet

en: Go to Bottom of Tree
nn: Gå til botnen av treet

en: Go Left in Tree
nn: Gå til venstre i treet

en: Go Right in Tree
nn: Gå til høgre i treet

en: Go Up in Tree
nn: Gå opp i treet

en: Go Down in Tree
nn: Gå ned i treet

en: Hide Read Feeds
nn: Gøym lesne kjelder

en: Auto-expand folders with unread articles
nn: Utvid mapper med ulesne artiklar automatisk

en: Select Next Tab
nn: Vel neste fane

en: Select Previous Tab
nn: Vel førre fane

en: Detach Tab
nn: Kopla frå fane

en: Mute
nn: Demp lyd

en: Unmute
nn: Lyddemping av

en: Speak Text
nn: Les opp teksten

en: &Find in Message...
nn: &Finn i melding …

en: Close Tab
nn: Lukk fane

en: Activate Tab %1
nn: Gå til fane %1

en: &Save Link As...
nn: &Lagra lenkje som …

en: Copy &Link Address
nn: Kopier &lenkjeadresse

en: Copy Image Location
nn: Kopier biletadresse

en: Save Image On Disk...
nn: Lagra bilete til disk …

en: Open Link in New &Tab
nn: Opna lenkje i ny &fane

en: Open Link in External &Browser
nn: Opna lenkje i ekstern &nettlesar

[ctx: @title:window]
en: Add Feed
nn: Legg til kjelde

en: Downloading %1
nn: Lastar ned «%1»

en: Feed not found from %1.
nn: Fann inga kjelde på «%1».

en: Feed found, downloading...
nn: Fann kjelde. Lastar ned …

en: Add a feed with the given URL
nn: Legg til ei kjelde med den oppgjevne adressa

en: When adding feeds, place them in this group
nn: Plasser dei kjeldene du legg til i denne gruppa

en: Hide main window on startup
nn: Gøym hovudvindauget ved oppstart

en: Lists the available options for user feedback
nn: Vis tilgjengelege val for tilbakemeldingar

en: Feeds
nn: Kjelder

en: KDE Dot News
nn: KDE Dot-nyheiter

en: Spanish feeds
nn: Kjelder på spansk

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
nn: Nekta tilgang: Kan ikkje lagra kjeldelista til <b>%1</b>. Sjekk at du har skriveløyve til fila.

en: Write Error
nn: Skrivefeil

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
nn: Klarte ikkje importera fila «%1» (ikkje gyldig OPML).

en: OPML Parsing Error
nn: OPML-tolkingsfeil

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
nn: Klarte ikkje lesa fila «%1». Kontroller at ho finst, og at du har lesetilgang til ho.

en: Read Error
nn: Lesefeil

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
nn: Nekta tilgang: Kan ikkje skriva til fila «%1». Sjå til at du har skriveløyve til fila.

en: OPML Outlines (%1);;All Files (*)
nn: OPML-oversikter (%1);;Alle filer (*)

en: Imported Folder
nn: Importert mappe

en: The feed to be listed was already removed.
nn: Kjelda som listast var alt fjerna.

en: Columns
nn: Kolonnar

en: No result found
nn: Ingen treff

en: <h2>Article list</h2>Here you can browse articles from the currently selected feed. You can also manage articles, as marking them as persistent ("Mark as Important") or delete them, using the right mouse button menu. To view the web page of the article, you can open the article internally in a tab or in an external browser window.
nn: <h2>Artikkelliste</h2>Her kan du sjå gjennom artiklane frå den valde kjelda. Du kan òg bruka høgreklikkmenyen for å behalda eller sletta artiklar. Viss du vil sjå heile artiklane, kan du opna dei i ei ny fane eller i ein ekstern nettlesar.

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
nn: Tittel

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
nn: Kjelde

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
nn: Dato

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
nn: Forfattar

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
nn: Skildring

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
nn: Innhald

en: Akregator is a KDE news feed reader.
nn: Akregator er ein nyheitskjeldelesar frå KDE.

en: Disable
nn: Slå av

en: Keep Enabled
nn: Hald påslått

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
nn: Er du sikker på at du vil fjerna velkomstsida?

en: Disable Introduction Page
nn: Ikkje vis velkomstsida

en: This web site is a malware, do you want to continue to show it?
nn: Denne nettstaden inneheld skadeleg programvare. Vil du framleis visa han?

en: Malware
nn: Skadeleg programvare

en: The network is broken.
nn: Nettverket er øydelagt.

en: Check Phishing Url
nn: Sjekk adresse etter nettsvindel

en: The url %1 is not valid.
nn: Adressa %1 er ugyldig.

[ctx: @title:window]
en: Print Document
nn: Skriv ut dokument

en: Add Folder
nn: Legg til mappe

en: Folder name:
nn: Mappenamn:

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil sletta mappa og alle kjeldene og undermappene i mappa?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil sletta mappa <b>%1</b> og alle kjeldene og undermappene i mappa?</qt>

en: Delete Folder
nn: Slett mappe

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil sletta denne kjelda?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil sletta kjelda <b>%1</b>?</qt>

en: Delete Feed
nn: Slett kjelde

en: Imported Feeds
nn: Importerte kjelder

en: Add Imported Folder
nn: Legg til importert mappe

en: Imported folder name:
nn: Namn på importert mappe:

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
nn: <qt>Standardkjeldelista er øydelagd (ugyldig OPML). Det vart lagra ein reservekopi som:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). Could not create a backup.</qt>
nn: <qt>Standardkjeldelista er øydelagd (ugyldig OPML). Klarte ikkje ta reservekopi.</qt>

en: Opening Feed List...
nn: Opnar kjeldeliste …

en: <qt>Could not open feed list (%1) for reading.</qt>
nn: <qt>Klarte ikkje opna kjeldelista (%1) for lesing.</qt>

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
nn: XML-tolkingsfeil

en: <qt><p>XML parsing error in line %1, column %2 of %3:</p><p>%4</p></qt>
nn: <qt><p>XML-tolkingsfeil på linje %1, kolonne %2 av %3:</p><p>%4</p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
nn: <qt>Standardkjeldelista er øydelagd (ugyldig XML). Det var lagra ein reservekopi som:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). Could not create a backup.</qt>
nn: <qt>Standardkjeldelista er øydelagd (ugyldig XML). Klarte ikkje ta reservekopi.</qt>

en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
nn: Akregator vart ikkje avslutta på rett måte. Vil du gjenoppretta førre økt?

en: Restore Session
nn: Gjenopprett økta

en: Do Not Restore Session
nn: Ikkje gjenopprett økta

en: Ask me later
nn: Spør meg seinare

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nn: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nn: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
nn: &Gå til

note: i18n: ectx: Menu (feed)
en: Fee&d
nn: &Kjelde

note: i18n: ectx: Menu (article)
en: &Article
nn: &Artikkel

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nn: &Fil

en: All Feeds
nn: Alle kjelder

en: Minute | Minutes
nn[0]: Minutt
nn[1]: Minutt

en: Hour | Hours
nn[0]: Time
nn[1]: Timar

en: Day | Days
nn[0]: Dag
nn[1]: Dagar

[ctx: @title:window]
en: Feed Properties
nn: Kjeldeeigenskapar

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
nn: Aldri

en:  day |  days
nn[0]:  dag
nn[1]:  dagar

en:  article |  articles
nn[0]:  artikkel
nn[1]:  artiklar

en:  (no unread articles)
nn:  (ingen ulesne artiklar)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
nn[0]:  (1 ulesen artikkel)
nn[1]:  (%1 ulesne artiklar)

en: <b>Description:</b> %1<br />
nn: <b>Skildring:</b> %1<br />

en: <b>Homepage:</b> <a href="%1">%1</a>
nn: <b>Heimeside:</b> <a href="%1">%1</a>

en: <b>Copyright:</b> %1</a>
nn: <b>Opphavsrett:</b> %1</a>

en: Date
nn: Dato

en: Comment
nn: Merknad

en: Complete Story
nn: Heile artikkelen

en: Author
nn: Forfattar

en: Enclosure
nn: Vedlegg

en: Untitled
nn: Namnlaus

en: Loading...
nn: Hentar …

en: Loading canceled
nn: Avbroten henting

en: Loading completed
nn: Fullført henting

en: You can view multiple articles in several open tabs.
nn: Du kan sjå fleire artiklar i eigne faner.

en: Articles list.
nn: Artikkelliste.

en: Articles
nn: Artiklar

en: About
nn: Om

en: Networking is not available.
nn: Nettverket er ikkje tilgjengeleg

en: Fetching Feeds...
nn: Hentar kjelder …

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil sletta artikkelen <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
nn[0]: <qt>Er du sikker på at du vil sletta den valde artikkelen?</qt>
nn[1]: <qt>Er du sikker på at du vil sletta dei %1 valde artiklane?</qt>

en: Networking is available now.
nn: Nettverket er no tilgjengeleg

en: Could not find the Akregator part; please check your installation.
    %1
nn: Fann ikkje Akregator-delen. Sjå til at programmet er rett installert.
    %1

en: Feed added:
     %1
nn: La til kjelde:
     %1

en: Feeds added:
     %1
nn: La til kjelder:
     %1

en: <i>and 1 other</i> | <i>and %1 others</i>
nn[0]: <i>og 1 anna</i>
nn[1]: <i>og %1 andre</i>

en: Fetch completed
nn: Fullført henting

en: Fetch error
nn: Feil ved henting

en: Fetch aborted
nn: Avbroten henting

en: Feed list was deleted
nn: Kjeldelista vart sletta

en: Node or destination folder not found
nn: Noden eller målmappa finst ikkje

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
nn: Kan ikkje flytta mappa «%1» inn i si eiga undermappe, «%2»

en: Timeout on remote server
nn: Tidsavbrot på tenaren

en: Unknown host
nn: Ukjend vert

en: Feed file not found on remote server
nn: Fann ikkje nokon kjelder på tenaren

en: Could not read feed (invalid XML)
nn: Klarte ikkje lesa kjelda (ugyldig XML)

en: Could not read feed (unknown format)
nn: Klarte ikkje lesa kjelda (ukjent format)

en: Could not read feed (invalid feed)
nn: Klarte ikkje lesa kjelda (ugyldig kjelde)

en: Could not fetch feed: %1
nn: Klarte ikkje henta kjelda: %1

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
nn: Kjelder

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
nn: Ulesen

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
nn: Totalt

en: Close the current tab
nn: Lukk fane

en: Close tab
nn: Lukk fane

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
nn: Kopla frå fane

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
nn: Lukk fane

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
nn: Lukk andre faner

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
nn: Lukk alle faner

en: There are no unread articles
nn: Ingen ulesne artiklar

en: 1 unread article | %1 unread articles
nn[0]: 1 ulesen artikkel
nn[1]:  (%1 ulesne artiklar)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::AddFeedWidgetBase)
en: Add Feed
nn: Legg til kjelde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Add New Source
nn: Legg til ny kjelde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Feed &URL:
nn: Kjelde&adresse:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::FeedPropertiesWidgetBase)
en: Feed Properties
nn: Kjeldeeigenskapar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: &General
nn: &Generelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_updateInterval)
en: U&se a custom update interval
nn: Bruk &sjølvvalt oppdateringsintervall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, updateLabel)
en: Update ever&y:
nn: Oppdater kvart:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_useNotification)
en: Notify when new articles arri&ve
nn: &Varsla når det kjem nye artiklar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &URL:
nn: &Adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Name:
nn: &Namn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, feedNameEdit)
en: Display name of RSS column
nn: Vis namn på RSS-kolonne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Comment:
nn: Merknad:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Ar&chive
nn: &Arkivering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_globalDefault)
en: &Use default settings
nn: &Bruk standardinnstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_disableArchiving)
en: Di&sable archiving
nn: &Ikkje arkiver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleNumber)
en: Limit archi&ve to:
nn: &Avgrens arkivet til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleAge)
en: &Delete articles older than:
nn: &Slett artiklar som er eldre enn:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Adva&nced
nn: &Avansert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_loadWebsite)
en: Load the &full website when reading articles
nn: &Hent heile nettstaden ved lesing av artiklar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_markRead)
en: Mar&k articles as read when they arrive
nn: &Merk automatisk artiklar som lesne når dei kjem

en: Disable Introduction
nn: Ikkje vis velkomstsida

en: &Copy Email Address
nn: &Kopier e-postadresse

en: Address copied to clipboard.
nn: Adresse kopiert til utklippstavla.

en: Mark Article as Read
nn: Merk artikkel som lesen

en: Mark Article as Unread
nn: Merk artikkel som ulesen

en: Change Important Flag
nn: Endra viktig-merke

en: Send the URL of the article
nn: Send adressa til artikkelen

en: Send the Html Page of Article
nn: Send HTML-sida til artikkelen

en: Open In External Browser
nn: Opna i ekstern nettlesar

en: Search articles...
nn: Søk artiklar …

en: Search articles...<%1>
nn: Søk artiklar …<%1>

en: All Articles
nn: Alle artiklar

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
nn: Ulesne

[ctx: New articles filter]
en: New
nn: Nye

[ctx: Important articles filter]
en: Important
nn: Viktige
