akregator - en to ro translation catalogue (288 entries)

en: Delete Article
ro: Șterge articolul

en: Advanced Feed Reader Settings
ro: Configurări avansate pentru cititorul de fluxuri

en: Configure Feed Reader Appearance
ro: Configurează aspectul cititorului de fluxuri

[ctx: Limit feed archive size to:]
en:  article |  articles
ro[0]:  articol
ro[1]:  articole
ro[2]:  de articole

[ctx: Delete articles older than:]
en:  day |  days
ro[0]:  zi
ro[1]:  zile
ro[2]:  de zile

en: Configure Feed Reader Archive
ro: Configurează arhiva cititorului de fluxuri

en: Configure Feed Reader Browser
ro: Configurează navigatorul cititorului de fluxuri

en:  minute |  minutes
ro[0]:  minut
ro[1]:  minute
ro[2]:  de minute

en: Configure Feeds
ro: Configurează fluxuri

[ctx: Mark selected article read after]
en:  second |  seconds
ro[0]:  secundă
ro[1]:  secunde
ro[2]:  de secunde

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Article List
ro: Lista de articole

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMarkReadDelay)
en: Mar&k selected article read after
ro: Marc&hează articolul ales ca citit după

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetQuickFilterOnNodeChange)
en: Reset search bar when changing feeds
ro: Curăță bara de căutare la schimbarea fluxului

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Article List Colors
ro: Culorile listei de articole

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_unreadArticles)
en: Unread articles:
ro: Articole necitite:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_newArticles)
en: New articles:
ro: Articole noi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomColors)
en: Use custom colors
ro: Utilizează culori personalizate

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Font Size
ro: Dimensiune font

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MinimumFontSize)
en: Minimum font size:
ro: Mărimea minimă a fontului:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MediumFontSize)
en: Medium font size:
ro: Mărimea medie a fontului:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Fonts
ro: Fonturi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Standard font:
ro: Font standard:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Fixed font:
ro: Font fix:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Serif font:
ro: Font serif:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Sans serif font:
ro: Font sans serif:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default Archive Settings
ro: Configurări generale de arhivare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_KeepAllArticles) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_keepAllArticles)
en: &Keep all articles
ro: &Păstrează toate articolele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleAge)
en: Delete articles older than:
ro: Șterge articolele mai vechi de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DoNotExpireImportantArticles)
en: Do not expire important articles
ro: Nu expira articolele importante

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LMBlabel)
en: Left mouse click:
ro: Clic-stânga:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Tab
ro: Deschide în filă

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Background Tab
ro: Deschide în filă din fundal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in External Browser
ro: Deschide în navigator extern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MMBlabel)
en: Middle mouse click:
ro: Clic-mijloc:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, externalBrowserGroupBox)
en: External Browsing
ro: Navigare externă

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabsGroupBox)
en: Tabs
ro: File

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabBar) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar
ro: Arată bara de file întotdeauna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonOnTabs)
en: Show close button on each tab
ro: Arată buton de închidere pe fiecare filă

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NewWindowInTab) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Open links in new tab instead of in new window
ro: Deschide legături în filă nouă în loc de fereastră nouă

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tra&y icon
ro: Arată pictogramă în ta&va de sistem

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
ro: Alegeți aceasta dacă doriți o notificare când sunt articole noi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Use &notifications for all feeds
ro: Folosește &notificări pentru toate fluxurile

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseIntervalFetch)
en: &Use interval fetching
ro: Folosește prel&uarea la interval

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoFetchIntervalLabel)
en: Fetch feeds every:
ro: Preia fluxuri la fiecare:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Startup
ro: Pornire

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkAllFeedsReadOnStartup)
en: Mark &all feeds as read on startup
ro: M&archează toate fluxurile ca citite la pornire

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FetchOnStartup)
en: Fetch all fee&ds on startup
ro: P&reia toate fluxurile la pornire

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
ro: Rețea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHTMLCache)
en: Use the &browser cache (less network traffic)
ro: Folo&sește stocarea locală a navigatorului (mai puțin trafic de rețea)

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Show Quick Filter
ro: Arată filtru rapid

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Show Quick Filter Bar
ro: Arată bara de filtrare rapidă

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Status Filter
ro: Filtru de stare

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last status filter setting
ro: Stochează ultima configurare a filtrului de stare

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Text Filter
ro: Filtru de text

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last search line text
ro: Stochează ultima linie a ultimei căutări

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: View Mode
ro: Regim de vizualizare

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Article display mode.
ro: Regim de vizualizare a articolelor.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for first splitter
ro: Dimensiuni pentru primul separator

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for second splitter
ro: Dimensiuni pentru al doilea separator

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Archive Mode
ro: Regim de arhivare

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Keep All Articles
ro: Păstrează toate articolele

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Save an unlimited number of articles.
ro: Salvează un număr nelimitat de articole.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Limit Number of Articles
ro: Limitează numărul de articole

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Limit the number of articles in a feed
ro: Limitează numărul de articole într-un flux

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Delete Expired Articles
ro: Șterge articolele expirate

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Delete expired articles
ro: Șterge articolele expirate

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Disable Archiving
ro: Dezactivează arhivarea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Do not save any articles
ro: Nu salva niciun articol

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Expiry Age
ro: Vârstă de expirare

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Default expiry age for articles in days.
ro: Vârsta implicită de expirare a articolelor, în zile.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Article Limit
ro: Limită articole

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Number of articles to keep per feed.
ro: Numărul de articole de păstrat per flux.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Do Not Expire Important Articles
ro: Nu expira articolele importante

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
ro: Când e activată această opțiune, articolele pe care le marcați ca fiind importante nu vor fi șterse când se limitează dimensiunea arhivei sau numărul de articole.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Concurrent Fetches
ro: Preluări concurente

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Number of concurrent fetches
ro: Numărul de preluări concurente

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Use HTML Cache
ro: Utilizează stocare locală HTML

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fetch on startup
ro: Preia la pornire

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch feedlist on startup.
ro: Preia lista de fluxuri la pornire.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup
ro: Marchează toate fluxurile ca citite la pornire

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup.
ro: Marchează toate fluxurile ca citite la pornire.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use interval fetching
ro: Folosește preluarea la interval

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch all feeds every %1 minutes.
ro: Preia toate fluxurile la fiecare %1 minute.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Interval for autofetching
ro: Interval pentru preluare automată

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Interval for autofetching in minutes.
ro: Intervalul pentru preluare automată în minute.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use notifications
ro: Utilizează notificări

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
ro: Specifică dacă se folosesc sau nu notificările-balon.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show tray icon
ro: Arată pictogramă în tava de sistem

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the tray icon is shown or not.
ro: Specifică dacă pictograma din tavă e afișată sau nu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
ro: Arată bara de file întotdeauna, chiar și când e numai o filă deschisă

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs
ro: Arată butoane de închidere pe file

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs instead of icons
ro: Arată butoane de închidere pe file în loc de pictograme

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
ro: Deschide o legătură care în mod normal s-ar deschide într-o fereastră nouă (navigator extern) într-o nouă filă

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use default KDE web browser
ro: Utilizează navigatorul de Internet implicit al KDE

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use KDE web browser when opening in external browser.
ro: Utilizează navigatorul de Internet al KDE la deschiderea în navigator extern.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use this command:
ro: Folosește această comandă:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use the specified command when opening in external browser.
ro: Utilizează comanda specificată la deschiderea în navigator extern.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with left mouse button should do.
ro: Ce ar trebui să facă clicul cu butonul stâng al mausului.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with middle mouse button should do.
ro: Ce ar trebui să facă clicul cu butonul din mijloc al mausului.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Advanced)
en: Archive Backend
ro: Platforma arhivei

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMarkReadDelay), group (Advanced)
en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
ro: Dacă să existe o întârziere înainte de marcarea unui articol ca fiind citit după alegerea acestuia.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkReadDelay), group (Advanced)
en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
ro: Întârziere configurabilă între alegerea unui articol și marcarea acestuia ca fiind citit.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Advanced)
en: Resets the quick filter when changing feeds.
ro: Curăță filtrul rapid la schimbarea fluxului.

en: A KDE Feed Reader
ro: Un cititor de fluxuri pentru KDE

en: Maintainer
ro: Responsabil

en: Developer
ro: Dezvoltator

en: Contributor
ro: Contribuitor

en: Handbook
ro: Manualul

en: Author of librss
ro: Autorul librss

en: Tons of bug fixes
ro: Tone de corecții

en: Icons
ro: Pictograme

en: &Fetch Feed
ro: Preia &fluxul

en: &Delete Feed
ro: Ș&terge fluxul

en: &Edit Feed...
ro: &Editare flux...

en: &Mark Feed as Read
ro: &Marchează fluxul ca citit

en: &Fetch Feeds
ro: Preia &fluxurile

en: &Delete Folder
ro: Șterge &dosarul

en: &Rename Folder
ro: &Redenumește dosarul

en: &Mark Feeds as Read
ro: &Marchează fluxurile ca citite

en: &Import Feeds...
ro: &Import fluxuri...

en: &Export Feeds...
ro: &Export fluxuri...

en: &Configure Akregator...
ro: &Configurare Akregator...

en: &Open Homepage
ro: &Deschide pagina web

en: Reload All Tabs
ro: Reîncarcă toate filele

en: &Add Feed...
ro: &Adăugare flux...

en: Ne&w Folder...
ro: Dosar &nou...

en: &Normal View
ro: Vizualizare &normală

en: &Widescreen View
ro: Vizualizare ecran &lat

en: C&ombined View
ro: Vizualizare c&ombinată

en: Fe&tch All Feeds
ro: Preia &toate fluxurile

en: C&ancel Feed Fetches
ro: &Anulează preluările de fluxuri

en: Ma&rk All Feeds as Read
ro: Ma&rchează toate fluxurile ca citite

en: Copy Link Address
ro: Copiază adresa legăturii

en: Pre&vious Unread Article
ro: P&recedentul articol necitit

en: Ne&xt Unread Article
ro: Următorul articol &necitit

en: &Delete
ro: Ș&terge

en: &Mark As
ro: &Marchează ca

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
ro: &Citit

en: Mark selected article as read
ro: Marchează articolul ales ca citit

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
ro: &Nou

en: Mark selected article as new
ro: Marchează articolul ales ca nou

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
ro: N&ecitit

en: Mark selected article as unread
ro: Marchează articolul ales ca necitit

en: &Mark as Important
ro: &Marchează ca important

en: Remove &Important Mark
ro: Elimină semnul &important

en: Move Node Up
ro: Mută nodul în sus

en: Move Node Down
ro: Mută nodul în jos

en: Move Node Left
ro: Mută nodul la stânga

en: Move Node Right
ro: Mută nodul la dreapta

en: Send &Link Address...
ro: Trimite adresa &legăturii...

en: Send &File...
ro: Trimite &fișier...

en: &Previous Article
ro: Articolul &precedent

en: &Next Article
ro: Articolul &următor

en: &Previous Feed
ro: Fluxul &precedent

en: &Next Feed
ro: Fluxul &următor

en: N&ext Unread Feed
ro: Următorul flux n&ecitit

en: Prev&ious Unread Feed
ro: Precedentul flux nec&itit

en: Go to Top of Tree
ro: Mergi la vârful arborelui

en: Go to Bottom of Tree
ro: Mergi la fundul arborelui

en: Go Left in Tree
ro: Mergi la stânga în arbore

en: Go Right in Tree
ro: Mergi la dreapta în arbore

en: Go Up in Tree
ro: Mergi sus în arbore

en: Go Down in Tree
ro: Mergi jos în arbore

en: Select Next Tab
ro: Alege fila următoare

en: Select Previous Tab
ro: Alege fila precedentă

en: Detach Tab
ro: Detașează fila

en: Close Tab
ro: Închide fila

en: Activate Tab %1
ro: Activează fila %1

en: &Save Link As...
ro: &Salvează legătura ca...

en: Copy &Link Address
ro: Copiază adresa &legăturii

en: Open Link in New &Tab
ro: Deschide legă&tura în filă nouă

en: Open Link in External &Browser
ro: Deschide le&gătura în navigator extern

en: Downloading %1
ro: Descărcare %1

en: Feed not found from %1.
ro: Fluxul nu a fost găsit de la %1.

en: Feed found, downloading...
ro: Flux găsit, se descarcă...

en: Add a feed with the given URL
ro: Adaugă un flux cu URL-ul dat

en: When adding feeds, place them in this group
ro: La adăugarea fluxurilor, plasează-le în acest grup

en: Hide main window on startup
ro: Ascunde fereastra principală la pornire

en: Feeds
ro: Fluxuri

en: KDE Dot News
ro: Știrile KDE

en: Planet KDE
ro: Planeta KDE

en: KDE Apps
ro: Aplicații KDE

en: Spanish feeds
ro: Fluxuri spaniole

en: Planet KDE España
ro: Planeta KDE España

en: Write Error
ro: Eroare de scriere

en: OPML Parsing Error
ro: Eroare de parcurgere OPML

en: Read Error
ro: Eroare de citire

en: Imported Folder
ro: Dosar importat

en: The feed to be listed was already removed.
ro: Fluxul de afișat a fost eliminat deja.

en: Columns
ro: Coloane

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
ro: Titlu

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
ro: Flux

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
ro: Dată

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
ro: Autor

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
ro: Descriere

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
ro: Conținut

en: Disable
ro: Dezactivează

en: Keep Enabled
ro: Păstrează activat

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
ro: Sigur dezactivați această pagină introductivă?

en: Disable Introduction Page
ro: Dezactivează pagina introductivă

en: Add Folder
ro: Adaugă dosar

en: Folder name:
ro: Denumire dosar:

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
ro: <qt>Sigur ștergeți acest dosar cu fluxurile și subdosarele lui?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
ro: <qt>Sigur ștergeți dosarul <b>%1</b> cu fluxurile și subdosarele lui?</qt>

en: Delete Folder
ro: Șterge dosarul

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
ro: <qt>Sigur ștergeți acest flux?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
ro: <qt>Sigur ștergeți fluxul <b>%1</b>?</qt>

en: Delete Feed
ro: Șterge fluxul

en: Imported Feeds
ro: Fluxuri importate

en: Add Imported Folder
ro: Adaugă dosar importat

en: Imported folder name:
ro: Denumirea dosarului importat:

en: Opening Feed List...
ro: Se deschide lista de fluxuri...

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
ro: Eroare de parcurgere XML

en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
ro: Akregator nu s-a închis corect. Doriți să restabiliți sesiunea precedentă?

en: Restore Session
ro: Restabilesc sesiunea

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ro: &Editare

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ro: &Vizualizare

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ro: &Mergi la

note: i18n: ectx: Menu (feed)
en: Fee&d
ro: Fl&ux

note: i18n: ectx: Menu (article)
en: &Article
ro: &Articol

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ro: &Configurări

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ro: Bara de unelte principală

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ro: &Fișier

en: All Feeds
ro: Toate fluxurile

en: Minute | Minutes
ro[0]: minut
ro[1]: minute
ro[2]: de minute

en: Hour | Hours
ro[0]: oră
ro[1]: ore
ro[2]: de ore

en: Day | Days
ro[0]: zi
ro[1]: zile
ro[2]: de zile

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
ro: Niciodată

en:  day |  days
ro[0]:  zi
ro[1]:  zile
ro[2]:  de zile

en:  article |  articles
ro[0]:  articol
ro[1]:  articole
ro[2]:  de articole

en:  (no unread articles)
ro:  (niciun articol necitit)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
ro[0]:  (1 articol necitit)
ro[1]:  (%1 articole necitite)
ro[2]:  (%1 de articole necitite)

en: Date
ro: Dată

en: Complete Story
ro: Articol complet

en: Author
ro: Autor

en: Enclosure
ro: Anexă

en: Untitled
ro: Fără titlu

en: Loading...
ro: Se încarcă...

en: Loading canceled
ro: Încărcare anulată

en: Loading completed
ro: Încărcare completă

en: You can view multiple articles in several open tabs.
ro: Puteți vedea mai multe articole în câteva file deschise.

en: Articles list.
ro: Lista articolelor.

en: Articles
ro: Articole

en: About
ro: Despre

en: Networking is not available.
ro: Rețeaua nu e disponibilă.

en: Fetching Feeds...
ro: Se preiau fluxuri...

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
ro: <qt>Sigur ștergeți articolul <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
ro[0]: <qt>Sigur ștergeți articolul ales?</qt>
ro[1]: <qt>Sigur ștergeți cele %1 articole alese?</qt>
ro[2]: <qt>Sigur ștergeți cele %1 de articole alese?</qt>

en: Networking is available now.
ro: Rețeaua e disponibilă acum.

en: Feed added:
     %1
ro: Flux adăugat:
     %1

en: Feeds added:
     %1
ro: Fluxuri adăugate:
     %1

en: Fetch completed
ro: Preluare încheiată

en: Fetch error
ro: Eroare preluare

en: Fetch aborted
ro: Preluare abandonată

en: Feed list was deleted
ro: Lista de fluxuri a fost ștearsă

en: Node or destination folder not found
ro: Nodul sau dosarul de destinație nu a fost găsit

en: Timeout on remote server
ro: Temporizare exporată pe serverul distant

en: Unknown host
ro: Gazdă necunoscută

en: Feed file not found on remote server
ro: Fișierul cu fluxuri nu a fost găsit pe serverul distant

en: Could not read feed (invalid XML)
ro: Imposibil de citit fluxul (XML nevalid)

en: Could not read feed (unknown format)
ro: Imposibil de citit fluxul (format necunoscut)

en: Could not read feed (invalid feed)
ro: Imposibil de citit fluxul (flux nevalid)

en: Could not fetch feed: %1
ro: Imposibil de preluat fluxul: %1

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
ro: Fluxuri

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
ro: Necitite

en: Close the current tab
ro: Închide fila curentă

en: Close tab
ro: Închide fila

en: 1 unread article | %1 unread articles
ro[0]: 1 articol necitit
ro[1]: %1 articole necitite
ro[2]: %1 de articole necitite

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::AddFeedWidgetBase)
en: Add Feed
ro: Adaugă flux

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Add New Source
ro: Adaugă sursă nouă

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Feed &URL:
ro: &URL flux:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::FeedPropertiesWidgetBase)
en: Feed Properties
ro: Proprietăți flux

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_updateInterval)
en: U&se a custom update interval
ro: Utilizează interval de actualizare per&sonalizat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_useNotification)
en: Notify when new articles arri&ve
ro: &Notifică la sosirea articolelor noi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Name:
ro: De&numire:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, feedNameEdit)
en: Display name of RSS column
ro: Afișează denumirea coloanei RSS

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Ar&chive
ro: Ar&hivă

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_globalDefault)
en: &Use default settings
ro: &Utilizează configurări implicite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_disableArchiving)
en: Di&sable archiving
ro: De&zactivează arhivarea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleNumber)
en: Limit archi&ve to:
ro: Limitează arhi&va la:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleAge)
en: &Delete articles older than:
ro: Ș&terge articolele mai vechi de:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Adva&nced
ro: Ava&nsat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_loadWebsite)
en: Load the &full website when reading articles
ro: Încarcă &saitul întreg la citirea articolelor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_markRead)
en: Mar&k articles as read when they arrive
ro: Marc&hează articolele ca citite la sosirea acestora

en: All Articles
ro: Toate articolele

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
ro: Necitite

[ctx: New articles filter]
en: New
ro: Noi

[ctx: Important articles filter]
en: Important
ro: Importante
