akregator - en to sa translation catalogue (429 entries)

en: Feed readers provide a convenient way to browse different kinds of content, including news, blogs, and other content from online sites. Instead of checking all your favorite web sites manually for updates, Akregator collects the content for you.
sa: फीड् पाठकाः विभिन्नप्रकारस्य सामग्रीं ब्राउज् कर्तुं सुविधाजनकं मार्गं प्रददति, यत्र ऑनलाइन साइट् तः वार्ता, ब्लोग्, अन्यसामग्री च सन्ति । अद्यतनार्थं भवतः सर्वाणि प्रियजालस्थलानि मैन्युअल् रूपेण परीक्षितुं स्थाने Akregator भवतः कृते सामग्रीं संग्रहयति ।

en: For more information about using Akregator, check the <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator/'>Akregator website</a>. If you do not want to see this page anymore, <a href='config:/disable_introduction'>click here</a>.
sa: Akregator इत्यस्य उपयोगस्य विषये अधिकाधिकजानकारीं प्राप्तुं <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator/'>Akregator इति जालपुटं</a> पश्यन्तु । यदि भवान् इदं पृष्ठं इतः परं न द्रष्टुम् इच्छति तर्हि <a href='config:/disable_introduction'>अत्र क्लिक् कुर्वन्तु</a> .

en: Mark as Read
sa: Read इति चिह्नं कुर्वन्तु

en: Mark as Unread
sa: अपठितम् इति चिह्नं कुर्वन्तु

en: Remove Important Status
sa: महत्त्वपूर्ण स्थितिं निष्कासयन्तु

en: Mark as Important
sa: महत्त्वपूर्णं इति चिह्नं कुर्वन्तु

en: Open Link in External Browser
sa: External Browser मध्ये Link उद्घाटयन्तु

en: Open In Background Tab
sa: पृष्ठभूमि ट्याब् मध्ये उद्घाटयन्तु

en: Send File Address
sa: सञ्चिका पता प्रेषयतु

en: Send Link Address
sa: Link Address प्रेषयतु

en: Delete Article
sa: लेखं विलोपयतु

en: <b>Note:</b> For security reasons, external reference is blocked (See configure dialog).
sa: <b>टिप्पणी:</b> सुरक्षाकारणात् बाह्यसन्दर्भः अवरुद्धः अस्ति (विन्यस्तसंवादं पश्यन्तु) ।

[ctx: Limit feed archive size to:]
en: %v article | %v articles
sa[0]: %v लेखः
sa[1]: %v लेखाः

[ctx: Delete articles older than:]
en: %v day | %v days
sa[0]: %v दिवस
sa[1]: %v दिवसाः

en:  minute |  minutes
sa[0]:  क्षणं
sa[1]:  पन्चनिमेषः

en: Webengine Plugins
sa: वेबिंगिन प्लगिन्स्

[ctx: Mark selected article read after]
en: %v second | %v seconds
sa[0]: %v द्वितीयः
sa[1]: %v सेकण्ड्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Article List
sa: लेखसूची

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMarkReadDelay)
en: Mar&k selected article read after
sa: Mar&k चयनितः लेखः पठितः पश्चात्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetQuickFilterOnNodeChange)
en: Reset search bar when changing feeds
sa: फीड् परिवर्तनं कुर्वन् अन्वेषणपट्टिकां पुनः सेट् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Article List Colors
sa: लेखसूची रङ्ग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_unreadArticles)
en: Unread articles:
sa: अपठितलेखाः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_newArticles)
en: New articles:
sa: नवीनलेखाः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomColors)
en: Use custom colors
sa: कस्टम् वर्णानाम् उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Font Size
sa: फ़ॉन्ट आकार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MinimumFontSize)
en: Minimum font size:
sa: न्यूनतमः फ़ॉन्ट् आकारः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MediumFontSize)
en: Medium font size:
sa: मध्यमः फ़ॉन्ट् आकारः :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Fonts
sa: फॉन्ट्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Standard font:
sa: मानक फ़ॉन्ट् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Fixed font:
sa: नियत फ़ॉन्ट् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Serif font:
sa: सेरिफ् फॉन्टः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Sans serif font:
sa: Sans serif फ़ॉन्टः :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default Archive Settings
sa: पूर्वनिर्धारित संग्रह सेटिंग्स्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_DisableArchiving)
en: Disa&ble archiving
sa: Disa&ble संग्रहण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_KeepAllArticles) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_keepAllArticles)
en: &Keep all articles
sa: &सर्वलेखाः रक्षन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleNumber)
en: Limit feed archi&ve size to:
sa: फीड् आर्काइ&वे आकारं यावत् सीमितं कुर्वन्तु:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleAge)
en: Delete articles older than:
sa: इत्यस्मात् प्राचीनाः लेखाः विलोपयन्तु:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DoNotExpireImportantArticles)
en: Do not expire important articles
sa: महत्त्वपूर्णलेखानां अवधिः न समाप्तः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LMBlabel)
en: Left mouse click:
sa: वाममूषकस्य क्लिक् कुर्वन्तु:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Tab
sa: Tab इत्यत्र उद्घाटयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Background Tab
sa: Background Tab इत्यत्र उद्घाटयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in External Browser
sa: बाह्य ब्राउजर् मध्ये उद्घाटयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MMBlabel)
en: Middle mouse click:
sa: मध्यमूषकस्य क्लिक् :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, externalBrowserGroupBox)
en: External Browsing
sa: बाह्य ब्राउजिंग्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_ExternalBrowserCustomCommand)
en: firefox %u
sa: अग्निशृगाल %u

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExternalBrowserUseCustomCommand)
en: Use &this command:
sa: &this आदेशस्य उपयोगं कुर्वन्तु:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExternalBrowserUseKdeDefault)
en: Use default web &browser
sa: पूर्वनिर्धारितं जालम् &ब्राउजर् इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabsGroupBox)
en: Tabs
sa: टब्स्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabBar) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar
sa: सर्वदा ट्याब् बारं दर्शयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonOnTabs)
en: Show close button on each tab
sa: प्रत्येकं ट्याब् मध्ये close बटनं दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NewWindowInTab) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Open links in new tab instead of in new window
sa: नूतनविण्डो मध्ये न अपितु new ट्याब् मध्ये लिङ्क्स् उद्घाटयन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Security
sa: सुरक्षा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckPhishingUrl)
en: Verify URLs using Google's Safe Browsing API
sa: Google इत्यस्य Safe Browsing API इत्यस्य उपयोगेन URLs सत्यापयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableJavascript) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Enable JavaScript
sa: जावास्क्रिप्ट् सक्षमं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Accessibility
sa: सुलभता

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AccessKeyEnabled)
en: Enable Access Key activation with Ctrl key
sa: Ctrl कीलेन Access Key सक्रियीकरणं सक्षमं कुर्वन्तु

[ctx: global settings]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Global
sa: वैश्विक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tra&y icon
sa: tra&y चिह्नं दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnreadInTaskbar)
en: Show unread articles in Taskbar
sa: कार्यपट्ट्यां अपठितलेखान् दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideReadFeeds) i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Hide feeds with no unread articles
sa: अपठितलेखाः नास्ति इति फीड् गोपयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LockFeedsInPlace)
en: Lock feeds in place
sa: फीड्स् स्थाने ताडयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoExpandFolders) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Auto-expand folders containing unread articles
sa: अपठितलेखाः युक्ताः पुटाः स्वतः विस्तारयन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
sa: यदि भवान् नूतनाः लेखाः सन्ति तदा सूचितं प्राप्तुम् इच्छति तर्हि एतत् चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Use &notifications for all feeds
sa: सर्वेषां फीड्-सम्बद्धानां कृते &notifications इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableSaveAsNotification)
en: Disable save as finished notification
sa: समाप्तसूचनारूपेण रक्षणं निष्क्रियं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseIntervalFetch)
en: &Use interval fetching
sa: &अन्तराल-आनयनस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoFetchIntervalLabel)
en: Fetch feeds every:
sa: प्रत्येकं फीड्स् आनयन्तु :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PlasmaActivitySupport)
en: Enable Plasma Activities integration
sa: प्लाज्मा क्रियाकलापानाम् एकीकरणं सक्षमं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Startup
sa: स्टार्टअप

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkAllFeedsReadOnStartup)
en: Mark &all feeds as read on startup
sa: स्टार्टअप इत्यत्र यथा पठितं तथा &all feeds इति चिह्नं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FetchOnStartup)
en: Fetch all fee&ds on startup
sa: स्टार्टअप इत्यत्र सर्वाणि शुल्कानि आनयन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
sa: जालकृति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHTMLCache)
en: Use the &browser cache (less network traffic)
sa: &browser cache (संजालयातायातस्य न्यूनम्) इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LoadExternalReferences)
en: Allow article preview to load external references
sa: बाह्यसन्दर्भान् लोड् कर्तुं लेखपूर्वावलोकनस्य अनुमतिं ददातु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_LoadExternalReferences)
en: Allow the article preview to load external references from the Internet. This may allow websites or third parties to observe the articles that you have viewed.
sa: लेखपूर्वावलोकनं अन्तर्जालतः बाह्यसन्दर्भान् लोड् कर्तुं अनुमन्यताम् । एतेन भवता दृष्टानि लेखानि जालपुटानि तृतीयपक्षे वा अवलोकयितुं शक्यन्ते ।

en: Akregator Export for %1
sa: %1 कृते Akregator निर्यातयन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Hides feeds with no unread articles
sa: अपठितलेखाः नास्ति इति फीड् गोपयति

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Prevent feeds from being moved in the list
sa: सूचीयां फीड्स् स्थानान्तरणं न कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Locks feeds where they are
sa: यत्र सन्ति तत्र भोजनं ताडयति

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Auto-Expand folders with unread articles
sa: अपठितलेखैः सह पुटं स्वतः विस्तारयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Show Quick Filter
sa: Quick Filter दर्शयतु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Show Quick Filter Bar
sa: Quick Filter Bar दर्शयतु

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Status Filter
sa: स्थिति फ़िल्टर

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last status filter setting
sa: अन्तिमस्थिति-छिद्रसेटिंग् संगृह्णाति

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Text Filter
sa: पाठ फ़िल्टर

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last search line text
sa: अन्तिम अन्वेषणपङ्क्तिपाठं संगृह्णाति

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: View Mode
sa: दृश्यविधिः

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Article display mode.
sa: लेखप्रदर्शनविधिः।

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for first splitter
sa: प्रथमविभाजकस्य कृते आकाराः

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
sa: प्रथमं (प्रायः लम्बवत्) विजेट् आकारान् विभजयति ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for second splitter
sa: द्वितीयविभाजकस्य कृते आकाराः

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
sa: द्वितीयः (प्रायः क्षैतिजः) विभाजकविजेट् आकाराः ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Archive Mode
sa: संग्रह मोड

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Keep All Articles
sa: सर्वे लेखाः रक्षन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Save an unlimited number of articles.
sa: असीमितसङ्ख्यायां लेखाः रक्षन्तु।

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Limit Number of Articles
sa: लेखानाम् संख्या सीमा

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Limit the number of articles in a feed
sa: एकस्मिन् फीड् मध्ये लेखानाम् संख्यां सीमितं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Delete Expired Articles
sa: समाप्तलेखाः विलोपयन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Delete expired articles
sa: अवधिः समाप्ताः लेखाः विलोपयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Disable Archiving
sa: संग्रहणं निष्क्रियं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Do not save any articles
sa: कस्यापि लेखस्य रक्षणं न कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Expiry Age
sa: समाप्ति आयुः

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Default expiry age for articles in days.
sa: लेखानाम् पूर्वनिर्धारितसमाप्ति आयुः दिवसेषु ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Article Limit
sa: लेख सीमा

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Number of articles to keep per feed.
sa: प्रति फीड् स्थापयितुं लेखानाम् संख्या।

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Do Not Expire Important Articles
sa: महत्त्वपूर्णलेखानां अवधिः न समाप्तः

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
sa: यदा एषः विकल्पः सक्षमः भवति तदा भवता महत्त्वपूर्णाः इति चिह्निताः लेखाः निष्कासिताः न भविष्यन्ति यदा संग्रहस्य आकारं लेखानाम् आयुः वा संख्या वा सीमितं भवति ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Concurrent Fetches
sa: समवर्ती आनयति

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Number of concurrent fetches
sa: समवर्ती आनयनस्य संख्या

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Use HTML Cache
sa: HTML Cache इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
sa: फीड्-अवलोकनकाले KDE-व्यापी HTML-सञ्चय-सेटिंग्स् उपयुज्यताम्, अनावश्यक-यातायातस्य परिहाराय । यदा आवश्यकं तदा एव अक्षमं कुर्वन्तु।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
sa: एषः विकल्पः उपयोक्तारं पूर्वनिर्धारितस्य उपयोगस्य स्थाने कस्टम् उपयोक्तृ-एजेण्ट् स्ट्रिंग् निर्दिष्टुं शक्नोति । इदम् अत्र अस्ति यतोहि केचन प्रॉक्सी नाम्नि "gator" इति कारणेन संयोजनं बाधितुं शक्नुवन्ति ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fetch on startup
sa: स्टार्टअप इत्यत्र आनयन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch feedlist on startup.
sa: स्टार्टअप इत्यत्र फीड्लिस्ट् आनयन्तु।

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup
sa: सर्वाणि फीड्स् स्टार्टअप इत्यत्र पठितरूपेण चिह्नितव्यानि

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup.
sa: सर्वाणि फीड्स् स्टार्टअप इत्यत्र पठितरूपेण चिह्नितव्यानि।

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use interval fetching
sa: अन्तराल-आनयनस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch all feeds every %1 minutes.
sa: प्रत्येकं %1 निमेषे सर्वाणि फीड् आनयन्तु ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Interval for autofetching
sa: स्वयम्-आनयनार्थं अन्तरालम्

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Interval for autofetching in minutes.
sa: निमेषेषु स्वयमेव आनयितुं अन्तरालः।

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use notifications
sa: सूचनानां उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
sa: गुब्बारे सूचनाः उपयुज्यन्ते वा न वा इति निर्दिशति ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show tray icon
sa: ट्रे चिह्नं दर्शयतु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the tray icon is shown or not.
sa: ट्रे चिह्नं दर्शितं वा न वा इति निर्दिशति ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show Unread In Taskbar
sa: कार्यपट्ट्यां अपठितं दर्शयतु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if we show unread article in taskbar.
sa: यदि वयं कार्यपट्ट्यां अपठितं लेखं दर्शयामः तर्हि निर्दिशति ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Enabled Plasma Activity
sa: प्लाज्मा क्रियाकलापः सक्षमः

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
sa: केवलं एकं ट्याब् उद्घाटितं भवति चेदपि सर्वदा ट्याब् बारं दर्शयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs
sa: ट्याब्-मध्ये close बटन् दर्शयतु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs instead of icons
sa: चिह्नस्य स्थाने ट्याब्-मध्ये close बटन् दर्शयतु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
sa: एकं लिङ्क् उद्घाटयन्तु यत् सामान्यतया तस्य स्थाने नूतने ट्याब् मध्ये नूतने विण्डो (बाह्य ब्राउजर्) उद्घाट्यते स्म

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use default KDE web browser
sa: पूर्वनिर्धारित KDE जालपुटस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use KDE web browser when opening in external browser.
sa: बाह्यब्राउजरे उद्घाटने KDE जालपुटस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use this command:
sa: एतत् आदेशं उपयुज्यताम् :

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use the specified command when opening in external browser.
sa: बाह्यब्राउजरे उद्घाटने निर्दिष्टस्य आदेशस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Command to launch external browser. URL will substitute for %u.
sa: बाह्य ब्राउजर् प्रारम्भं कर्तुं आदेशः। URL %u इत्यस्य स्थाने भविष्यति ।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with left mouse button should do.
sa: वाममूषकस्य बटनेन क्लिक् किं कर्तव्यम् ।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with middle mouse button should do.
sa: मध्यमूषकस्य बटनेन सह क्लिक् किं कर्तव्यम् ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (Advanced)
en: Archive Backend
sa: संग्रह पृष्ठभाग

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMarkReadDelay), group (Advanced)
en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
sa: लेखस्य चयनं कृत्वा पठितत्वेन चिह्नितुं पूर्वं विलम्बः करणीयः वा।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkReadDelay), group (Advanced)
en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
sa: लेखस्य चयनस्य पठितत्वेन चिह्नितस्य च मध्ये विन्यासयोग्यविलम्बः ।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Advanced)
en: Resets the quick filter when changing feeds.
sa: फीड् परिवर्तनं कुर्वन् द्रुत-छिद्रकं पुनः सेट् करोति ।

en: Akregator
sa: समुच्चयकारः

[ctx: @action:inmenu]
en: New Feed...
sa: नवीन फीड...

[ctx: @info:status]
en: Create a new feed
sa: नूतनं फीड् रचयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can add a new feed.
sa: भवन्तः एकं संवादं प्रस्तुतं भविष्यन्ति यत्र भवन्तः नूतनं फीड् योजयितुं शक्नुवन्ति ।

en: A KDE Feed Reader
sa: तथा KDE Feed Reader इति

en: Copyright © 2004–%1 Akregator authors
sa: प्रतिलिपि अधिकार © 2004–%1 अक्रेगेटर लेखक

[ctx: @info:credit]
en: Laurent Montel
sa: लॉरेण्ट् मोंटेल्

en: Maintainer
sa: परिपालकः

[ctx: @info:credit]
en: Frank Osterfeld
sa: फ्रैंक ओस्टरफेल्ड्

en: Former maintainer
sa: पूर्व परिपालक

[ctx: @info:credit]
en: Teemu Rytilahti
sa: तीमु र्यतिलहति

en: Developer
sa: विकासकः

[ctx: @info:credit]
en: Sashmit Bhaduri
sa: साश्मित भदुरी

[ctx: @info:credit]
en: Pierre Habouzit
sa: पियरे हबौजित्

[ctx: @info:credit]
en: Stanislav Karchebny
sa: स्तानिस्लाव कर्चेबनी

[ctx: @info:credit]
en: Gary Cramblitt
sa: गैरी क्रैम्ब्लिट्

en: Contributor
sa: योगदानकर्ता

[ctx: @info:credit]
en: Stephan Binner
sa: स्टीफन बिनर

[ctx: @info:credit]
en: Christof Musik
sa: क्रिस्टोफ संगीत

[ctx: @info:credit]
en: Anne-Marie Mahfouf
sa: एन्ने-मैरी महफूफ

en: Handbook
sa: हस्तपुस्तिका

[ctx: @info:credit]
en: Frerich Raabe
sa: फ्रेरिच राबे

en: Author of librss
sa: librss के लेखक

[ctx: @info:credit]
en: Eckhart Woerner
sa: एक्हार्ट वोर्नर

en: Bug tracker management, Usability improvements
sa: बग ट्रैकर प्रबन्धन, उपयोगिता सुधार

[ctx: @info:credit]
en: Heinrich Wendel
sa: हेनरिच वेण्डेल

en: Tons of bug fixes
sa: टन दोषनिवारणम्

[ctx: @info:credit]
en: Eike Hein
sa: ऐके हेन

en: 'Delayed mark as read' feature
sa: 'पठितरूपेण विलम्बितम् चिह्नम्' इति विशेषता

[ctx: @info:credit]
en: Marcel Dierkes
sa: मार्सेल् डायर्केस्

en: Icons
sa: चिह्नानि

[ctx: @info:credit]
en: George Staikos
sa: जार्ज स्टैइकोस

en: Insomnia
sa: अनिद्रा

[ctx: @info:credit]
en: Philipp Droessler
sa: फिलिप् ड्रोस्लर

en: Gentoo Ebuild
sa: गेन्टू एबिल्ड

en: &Fetch Feed
sa: &फीड आनेतु

en: &Delete Feed
sa: &फीडं विलोपयन्तु

en: &Edit Feed…
sa: &सम्पादन फीड…

en: &Mark Feed as Read
sa: &फीडं पठितम् इति चिह्नं कुर्वन्तु

en: &Fetch Feeds
sa: &फीड्स आनेतु

en: &Delete Folder
sa: &पुटं विलोपयन्तु

en: &Rename Folder
sa: &फोल्डरस्य नाम परिवर्तनं कुर्वन्तु

en: &Mark Feeds as Read
sa: &Feds इति पठितं चिह्नं कुर्वन्तु

en: &Import Feeds…
sa: &आयात फीड्स…

en: &Export Feeds…
sa: &निर्यात फीड्स…

en: &Configure Akregator…
sa: &Akregator विन्यस्तं कुर्वन्तु…

en: &Open Homepage
sa: &मुखपृष्ठं उद्घाटयतु

en: Reload All Tabs
sa: सर्वाणि ट्याब्स् पुनः लोड् कुर्वन्तु

en: &Add Feed…
sa: &फीड योजयतु…

en: Ne&w Folder…
sa: New&w फोल्डर…

en: &Normal View
sa: &सामान्य दृश्य

en: &Widescreen View
sa: &वाइडस्क्रीन दृश्य

en: C&ombined View
sa: C&संयुक्त दृश्य

en: C&ancel Feed Fetches
sa: C&ancel फीड आनयति

en: Ma&rk All Feeds as Read
sa: Ma&rk All Feeds यथा पठितम्

en: Copy Link Address
sa: लिङ्क पता प्रतिलिपि कुर्वन्तु

en: Pre&vious Unread Article
sa: पूर्व&पूर्व अपठित लेख

en: Ne&xt Unread Article
sa: Ne&xt अपठित लेख

en: &Delete
sa: &लुप्

en: &Mark As
sa: &मार्क अस

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
sa: &पठतु

[ctx: @info:tooltip]
en: Mark selected article as read
sa: लेखं यथा पठितं तथा चिह्नितवान्

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
sa: &नूतनम्‌

[ctx: @info:tooltip]
en: Mark selected article as new
sa: मार्कः लेखं नूतनं इति चयनं कृतवान्

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
sa: &अनपठित

[ctx: @info:tooltip]
en: Mark selected article as unread
sa: मार्कः लेखः अपठितः इति चयनं कृतवान्

en: &Mark as Important
sa: &महत्त्वपूर्णं इति चिह्नं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Remove &Important Mark
sa: &महत्त्वपूर्णं चिह्नं निष्कासयन्तु

en: Move Node Up
sa: नोडं उपरि चालयन्तु

en: Move Node Down
sa: नोड् अधः चालयन्तु

en: Move Node Left
sa: नोडं वामभागे चालयन्तु

en: Move Node Right
sa: नोड् राइट् चालयन्तु

en: Send &Link Address…
sa: प्रेषयतु &Link पता…

en: Send &File…
sa: प्रेषयतु &सञ्चिकां…

[ctx: @action]
en: Set Focus to Quick Search
sa: Focus इत्येतत् Quick Search इति सेट् कुर्वन्तु

en: What's new
sa: किं नवीनम्

en: &Previous Article
sa: &पूर्व लेख

en: &Next Article
sa: &अगला लेखः

en: &Previous Feed
sa: &पूर्व फीड

en: &Next Feed
sa: &अगला फीड

en: N&ext Unread Feed
sa: N&ext अपठित फीड

en: Prev&ious Unread Feed
sa: Prev&ious अपठित फीड

en: Go to Top of Tree
sa: Top of Tree इति गच्छन्तु

en: Go to Bottom of Tree
sa: वृक्षस्य अधः गच्छन्तु

en: Go Left in Tree
sa: वृक्षे वामभागे गच्छतु

en: Go Right in Tree
sa: वृक्षे दक्षिणतः गच्छतु

en: Go Up in Tree
sa: वृक्षे उपरि गच्छतु

en: Go Down in Tree
sa: वृक्षे अधः गच्छतु

en: Hide Read Feeds
sa: Read Feeds इति गोपयन्तु

en: Lock Feeds In Place
sa: Lock Feeds In Place इति कृत्वा स्थापयन्तु

en: Auto-expand folders with unread articles
sa: अपठितलेखैः सह पुटं स्वतः विस्तारयन्तु

en: Select Next Tab
sa: Next Tab इति चिनोतु

en: Select Previous Tab
sa: पूर्ववर्ती ट्याब् चिनोतु

en: Detach Tab
sa: ट्याब् विच्छेदं कुर्वन्तु

en: Mute
sa: मूक

en: Unmute
sa: अप्रसन्नता

[ctx: @action]
en: Speak Text
sa: पाठं वदतु

en: &Find in Message…
sa: &सन्देशे अन्वेष्टुम्…

en: Close Tab
sa: ट्याब् बन्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Activate Tab %1
sa: ट्याब् %1 सक्रियं कुर्वन्तु

en: &Save Link As…
sa: &लिङ्कं रक्षन्तु यथा…

en: Copy &Link Address
sa: प्रतिलिपि &लिङ्क पता

en: Open Link in New &Tab
sa: New &Tab इत्यत्र Link उद्घाटयन्तु

en: Open Link in External &Browser
sa: External &Browser इत्यत्र Link उद्घाटयन्तु

[ctx: @title:window]
en: Add Feed
sa: फीड् योजयतु

en: Downloading %1
sa: %1 डाउनलोड् करणम्

en: Feed not found from %1.
sa: %1 तः फीड् न प्राप्तम् ।

en: Feed found, downloading…
sa: फीड् प्राप्तम्, डाउनलोड् कृत्वा…

[ctx: @info:shell]
en: Add a feed with the given URL
sa: दत्तेन URL इत्यनेन सह फीड् योजयन्तु

[ctx: @info:shell]
en: When adding feeds, place them in this group
sa: फीड्स् योजयन्ते सति तान् अस्मिन् समूहे स्थापयन्तु

[ctx: @info:shell]
en: Hide main window on startup
sa: स्टार्टअप इत्यत्र मुख्यविण्डो गोपयन्तु

[ctx: @info:shell]
en: Lists the available options for user feedback
sa: उपयोक्तृप्रतिक्रियायाः कृते उपलब्धविकल्पान् सूचीबद्धं करोति

en: Feeds
sa: पोषयति

en: Planet KDE
sa: ग्रह केडीई

en: KDE Apps
sa: केडीई एप्स

en: Spanish feeds
sa: स्पेनिश फीड्स

en: Planet KDE España
sa: ग्रह KDE España

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
sa: अभिगमनं अङ्गीकृतम्: फीड् सूचीं <b>%1</b> मध्ये रक्षितुं न शक्यते । कृपया स्वस्य अनुमतिः पश्यन्तु।

[ctx: @title:window]
en: Write Error
sa: लेखन त्रुटिः

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
sa: %1 सञ्चिकां आयातयितुं न शक्यते (वैधं OPML नास्ति) ।

[ctx: @title:window]
en: OPML Parsing Error
sa: OPML पार्सिंग त्रुटि

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
sa: %1 सञ्चिका पठितुं न शक्यते, अस्ति वा वर्तमानप्रयोक्तुः कृते पठनीया वा इति पश्यन्तु ।

[ctx: @title:window]
en: Read Error
sa: पठन्तु त्रुटिः

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
sa: अभिगमनं अङ्गीकृतम्: %1 सञ्चिकायां लिखितुं न शक्नोति। कृपया स्वस्य अनुमतिः पश्यन्तु।

en: OPML Outlines (%1);;All Files (*)
sa: OPML रूपरेखा (%1);;सर्वसञ्चिकाः (*)

en: Imported Folder
sa: आयातितं पुटम्

en: The feed to be listed was already removed.
sa: सूचीकृत्यः फीड् पूर्वमेव निष्कासितः आसीत् ।

en: Columns
sa: स्तम्भाः

en: No result found
sa: न परिणामः प्राप्तः

en: <h2>Article list</h2>Here you can browse articles from the currently selected feed. You can also manage articles, as marking them as persistent ("Mark as Important") or delete them, using the right mouse button menu. To view the web page of the article, you can open the article internally in a tab or in an external browser window.
sa: <h2>लेखसूची</h2> अत्र भवान् सम्प्रति चयनित-फीड्-तः लेखाः ब्राउज् कर्तुं शक्नोति । लेखान् अपि प्रबन्धयितुं शक्नोति, यथा तान् स्थायित्वेन चिह्नितुं (&quot;महत्त्वपूर्णत्वेन चिह्नितुं&quot;) अथवा तान् विलोपयितुं, दक्षिणमूषकबटनमेनू उपयुज्य । लेखस्य जालपुटं द्रष्टुं भवान् लेखं आन्तरिकरूपेण ट्याब् मध्ये अथवा बाह्यब्राउजरविण्डो मध्ये उद्घाटयितुं शक्नोति ।

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
sa: शीर्षक

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
sa: पूरयतु

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
sa: दिनाङ्कः

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
sa: लेखकः

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
sa: वर्णनम्‌

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
sa: विषयः

en: Akregator is a KDE news feed reader.
sa: अक्रेगेटर् इति केडीई-वार्ता-फीड्-पाठकः अस्ति ।

[ctx: @title:window]
en: Save As
sa: यथा रक्षतु

en: Disable
sa: अक्षम

en: Keep Enabled
sa: सक्षमं कुर्वन्तु

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
sa: किं भवान् निश्चयेन एतत् परिचयपृष्ठं निष्क्रियं कर्तुम् इच्छति?

[ctx: @title:window]
en: Disable Introduction Page
sa: परिचय पृष्ठ अक्षम करें

en: This web site is a malware, do you want to continue to show it?
sa: इदं जालस्थलं दुर्गन्धयुक्तं भवति, किं भवन्तः एतत् निरन्तरं दर्शयितुम् इच्छन्ति?

[ctx: @title:window]
en: Malware
sa: मालवेयर

en: The network is broken.
sa: जालं भग्नम् अस्ति।

[ctx: @title:window]
en: Check Phishing Url
sa: Fishing Url चेक करें

en: The url %1 is not valid.
sa: %1 इत्यस्य url वैधं नास्ति ।

en: Add Folder
sa: Folder योजयतु

en: Folder name:
sa: पुटस्य नाम :

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
sa: <qt>किं भवान् निश्चयेन एतत् पुटं तस्य फीड्स् उपपुटं च विलोपयितुम् इच्छति?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
sa: <qt>किं भवान् निश्चितः यत् भवान् <b>%1</b> पुटं तस्य फीड् उपपुटं च विलोपयितुम् इच्छति?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Delete Folder
sa: पुटं विलोपयन्तु

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
sa: <qt>किं भवान् निश्चयेन एतत् फीड् विलोपयितुम् इच्छति?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
sa: <qt>किं भवान् निश्चयेन फीड् <b>%1</b> विलोपयितुम् इच्छति ?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Delete Feed
sa: फीड् विलोपयतु

en: Imported Feeds
sa: आयातित फीड्स

en: Add Imported Folder
sa: आयातितं पुटं योजयन्तु

en: Imported folder name:
sa: आयातितपुटस्य नाम :

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
sa: <qt>मानकफीड्सूची दूषिता अस्ति (अवैध OPML) । एकं बैकअपं निर्मितम् आसीत् :<p> <b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). Could not create a backup.</qt>
sa: <qt>मानकफीड्सूची दूषिता अस्ति (अवैध OPML) । बैकअप निर्मातुं न शक्तवान् ।</qt>

en: Opening Feed List…
sa: फीड् सूचीं उद्घाटयन्…

en: <qt>Could not open feed list (%1) for reading.</qt>
sa: <qt>पठनाय फीड् सूची (%1) उद्घाटयितुं न शक्तम् ।</qt>

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
sa: XML पार्सिंग त्रुटि

en: <qt><p>XML parsing error in line %1, column %2 of %3:</p><p>%4</p></qt>
sa: <qt><p>%1 पङ्क्तौ, %3 इत्यस्य %2 स्तम्भे XML विश्लेषणदोषः:</p><p> %4</p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
sa: <qt>मानकफीड्सूची दूषिता अस्ति (अमान्य XML) । एकं बैकअपं निर्मितम् आसीत् :<p> <b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). Could not create a backup.</qt>
sa: <qt>मानकफीड्सूची दूषिता अस्ति (अवैध XML) । बैकअप निर्मातुं न शक्तवान् ।</qt>

[ctx: @label:textbox]
en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
sa: अक्रेगेटर् सम्यक् न बन्दः अभवत् । पूर्वसत्रं पुनः स्थापयितुम् इच्छति वा ?

en: Restore Session
sa: सत्रं पुनर्स्थापयन्तु

en: Do Not Restore Session
sa: सत्रं पुनः न स्थापयन्तु

en: Ask me later
sa: पश्चात् मां पृच्छतु

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sa: &सम्पादन

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sa: &दृश्यं

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sa: &गच्छ

note: i18n: ectx: Menu (feed)
en: Fee&d
sa: पूरयतु

note: i18n: ectx: Menu (article)
en: &Article
sa: &आलेख

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sa: &सेटिंग्स

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sa: &साहाय्यम्‌

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sa: मुख्य साधनपट्टी

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sa: &संचिका

en: All Feeds
sa: सर्वे फीड्स्

en: Activities
sa: गतिविधयः

en: Minute | Minutes
sa[0]: क्षणं
sa[1]: पन्चनिमेषः

en: Hour | Hours
sa[0]: घटकः
sa[1]: घण्टानः

en: Day | Days
sa[0]: दिनं
sa[1]: दिवसाः

[ctx: @title:window]
en: Feed Properties
sa: फीड गुण

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
sa: कदापि न

en: %v day | %v days
sa[0]: %v दिवस
sa[1]: %v दिवसाः

en: %v article | %v articles
sa[0]: %v लेखः
sa[1]: %v लेखाः

[ctx: @title:window]
en: Properties of %1
sa: %1 इत्यस्य गुणाः

en:  (no unread articles)
sa:  (अपठितलेखाः नास्ति)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
sa[0]:  (१ अपठित लेख)
sa[1]:  (%1 अपठितलेखाः)

en: <b>Description:</b> %1<br />
sa: <b>विवरणम् :</b> %1<br />

en: <b>Homepage:</b> <a href="%1">%1</a>
sa: <b>मुखपृष्ठम् :</b> <a href="%1">%1</a>

en: <b>Copyright:</b> %1</a>
sa: <b>प्रतिलिपिधर्मः</b> %1

en: Date
sa: दिनाङ्कः

en: Comment
sa: टिप्पणी

en: Complete Story
sa: सम्पूर्ण कथा

en: Author
sa: लेखकः

en: Enclosure
sa: परिवेशः

en: Untitled
sa: अनामिका

en: Loading…
sa: लोडिंग…

en: Loading canceled
sa: लोडिंग् रद्दम्

en: Loading completed
sa: लोडिंग् सम्पन्नम्

en: You can view multiple articles in several open tabs.
sa: अनेकेषु मुक्तट्याब्सु बहुविधलेखान् द्रष्टुं शक्नुवन्ति ।

en: Articles list.
sa: लेखसूची।

en: Articles
sa: लेख

en: About
sa: विषये

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all articles in the feed</b> as read?</qt>
sa: <qt>किं भवान् निश्चयेन <b>फीड् मध्ये सर्वान् लेखान्</b> पठितरूपेण चिह्नितुम् इच्छति?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Mark Feed as Read
sa: फीड् इत्येतत् पठितम् इति चिह्नं कुर्वन्तु

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds</b> as read?</qt>
sa: <qt>किं भवन्तः निश्चयेन <b>सर्वाणि फीड्-पत्राणि</b> पठितानि इति चिह्नितुम् इच्छन्ति?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds in the folder</b> as read?</qt>
sa: <qt>किं भवान् निश्चितः यत् भवान् <b>पुटे सर्वाणि फीड्-आणि</b> पठितरूपेण चिह्नितुम् इच्छति?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Mark Feeds as Read
sa: Read इति फीड्स् इति चिह्नं कुर्वन्तु

en: Networking is not available.
sa: संजालीकरणं न प्राप्यते।

en: Fetching Feeds…
sa: फीड्स् आनयन्…

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
sa: <qt>किं भवान् निश्चितः यत् भवान् <b>%1</b> लेखं विलोपयितुम् इच्छति ?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
sa[0]: <qt>किं भवान् निश्चयेन चयनितं लेखं विलोपयितुम् इच्छति?</qt>
sa[1]: <qt>किं भवान् निश्चयेन %1 चयनितलेखान् विलोपयितुम् इच्छति?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Delete Article
sa: लेखं विलोपयतु

en: Networking is available now.
sa: अधुना संजालीकरणं उपलभ्यते।

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
sa: <qt>एतेन मेनू-पट्टिका पूर्णतया गोप्यते । %1.</qt> इति टङ्कयित्वा पुनः दर्शयितुं शक्नुवन्ति

[ctx: @title:window]
en: Hide menu bar
sa: मेनू-पट्टिकां गोपयन्तु

en: Could not find the Akregator part; please check your installation.
    %1
sa: अक्रेगेटर् भागं न प्राप्नोत्; कृपया स्वस्य संस्थापनं पश्यन्तु।
    %1

en: Feed added:
     %1
sa: फीड् योजितम् : १.
     %1

en: Feeds added:
     %1
sa: फीड्स् योजिताः : १.
     %1

en: <i>and 1 other</i> | <i>and %1 others</i>
sa[0]: <i>तथा १ अन्यः</i>
sa[1]: <i>तथा %1 अन्ये</i>

en: Fetch completed
sa: आनेतुं सम्पन्नम्

en: Fetch error
sa: त्रुटिः आनयतु

en: Fetch aborted
sa: आनय गर्भपातं कृतवान्

en: Feed list was deleted
sa: फीड् सूची विलोपिता आसीत्

en: Node or destination folder not found
sa: नोड् अथवा गन्तव्यपुटं न प्राप्तम्

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
sa: %1 पुटं स्वस्य उपपुटं %2 प्रति स्थानान्तरयितुं न शक्यते

en: Timeout on remote server
sa: दूरस्थसर्वरस्य समयसमाप्तिः

en: Unknown host
sa: अज्ञात यजमान

en: Feed file not found on remote server
sa: दूरस्थसर्वरस्य उपरि फीड् सञ्चिका न प्राप्यते

en: Could not read feed (invalid XML)
sa: फीड् पठितुं न शक्तवान् (अमान्यः XML)

en: Could not read feed (unknown format)
sa: फीड् पठितुं न शक्तवान् (अज्ञातं प्रारूपम्)

en: Could not read feed (invalid feed)
sa: फीड् (अवैध फीड्) पठितुं न शक्तवान् ।

en: Could not fetch feed: %1
sa: फीड् आनेतुं न शक्तवान्: %1

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
sa: पोषयति

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
sa: अपठित

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
sa: कुल

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
sa: वर्तमान ट्याब् पिधाय

en: Close tab
sa: ट्याब् बन्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
sa: ट्याब् विच्छेदं कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
sa: ट्याब् बन्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
sa: अन्ये सर्वे ट्याब्स् बन्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
sa: सर्वाणि ट्याब्स् बन्दं कुर्वन्तु

en: There are no unread articles
sa: अपठितलेखाः न सन्ति

en: 1 unread article | %1 unread articles
sa[0]: १ अपठित लेखः
sa[1]: %1 अपठितलेखाः

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::AddFeedWidgetBase)
en: Add Feed
sa: फीड् योजयतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Add New Source
sa: नूतनं स्रोतः योजयतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Feed &URL:
sa: फीड &URL: .

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::FeedPropertiesWidgetBase)
en: Feed Properties
sa: फीड गुण

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: &General
sa: &सामान्य

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_updateInterval)
en: U&se a custom update interval
sa: U&se एकं कस्टम् अपडेट् अन्तरालम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, updateLabel)
en: Update ever&y:
sa: अद्यतनं कदापि&y:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_useNotification)
en: Notify when new articles arri&ve
sa: यदा नूतनाः लेखाः आगच्छन्ति&ve इति सूचयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &URL:
sa: &URL: 1.1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Name:
sa: &नामः:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, feedNameEdit)
en: Display name of RSS column
sa: RSS स्तम्भस्य नाम प्रदर्शयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Comment:
sa: टिप्पणी:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Ar&chive
sa: लेखागार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_globalDefault)
en: &Use default settings
sa: &पूर्वनिर्धारितसेटिंग्स् उपयुज्यताम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_disableArchiving)
en: Di&sable archiving
sa: Di&sable संग्रहण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleNumber)
en: Limit archi&ve to:
sa: archi&ve इत्येव सीमितं कुर्वन्तु:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleAge)
en: &Delete articles older than:
sa: &अतिप्राचीनलेखान् विलोपयन्तु:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Adva&nced
sa: त्वं ददासि

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_loadWebsite)
en: Load the &full website when reading articles
sa: लेखाः पठन्ते सति &full वेबसाइट् लोड् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_markRead)
en: Mar&k articles as read when they arrive
sa: आगमनसमये यथा पठ्यन्ते तथा Mar&k लेखाः

en: Disable Introduction
sa: परिचयं अक्षमं कुर्वन्तु

en: &Copy Email Address
sa: &ईमेल पता प्रतिलिपि कुर्वन्तु

en: Address copied to clipboard.
sa: पता क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिखितम्।

en: Mark Article as Read
sa: लेखं पठितम् इति चिह्नं कुर्वन्तु

en: Mark Article as Unread
sa: लेखं अपठितम् इति चिह्नितव्यम्

en: Change Important Flag
sa: महत्त्वपूर्णं ध्वजं परिवर्तयन्तु

en: Send the URL of the article
sa: लेखस्य URL प्रेषयन्तु

en: Send the Html Page of Article
sa: लेखस्य Html पृष्ठं प्रेषयन्तु

en: Open In External Browser
sa: Open In External Browser इति

en: Add windows support
sa: विण्डोस् समर्थनं योजयन्तु

en: Implement Plasma Activity.
sa: प्लाज्मा क्रियाकलापं कार्यान्वितम्।

en: Add new whatsnew widget.
sa: नूतनं whatsnew विजेट् योजयन्तु।

[ctx: @info:placeholder]
en: Search articles…
sa: लेखान् अन्वेष्टुम्…

[ctx: @info:placeholder]
en: Search articles…<%1>
sa: लेखान् अन्वेष्टुम्…<%1>

en: All Articles
sa: सर्वे लेखाः

[ctx: New articles filter]
en: New
sa: नूतनम्‌

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
sa: अपठित

[ctx: Read articles filter]
en: Read
sa: पठतु

[ctx: Important articles filter]
en: Important
sa: महत्वपूर्णः
