akregator - en to sk translation catalogue (410 entries)

en: Feed readers provide a convenient way to browse different kinds of content, including news, blogs, and other content from online sites. Instead of checking all your favorite web sites manually for updates, Akregator collects the content for you.
sk: Čítačky noviniek poskytujú pohodlný spôsob na prehliadanie rôznych druhov obsahu, vrátane noviniek, blogov a iného obsahu z online stránok. Namiesto kontrolovania všetkých vašich obľúbených stránok ručne, Akregator pre vás zozbiera ich obsah.

en: For more information about using Akregator, check the <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator/'>Akregator website</a>. If you do not want to see this page anymore, <a href='config:/disable_introduction'>click here</a>.
sk: Pre viac informácií o používaní Akregatora skontrolujte <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator.html'>webovú stránku Akregatora</a>. Ak túto stránku už nechcete vidieť, <a href='config:/disable_introduction'>kliknite sem</a>.

en: We hope that you will enjoy Akregator.
sk: Dúfame, že sa vám Akregator bude páčiť.

en: Thank you, The Akregator Team
sk: Ďakujeme, tím Akregator

en: Mark as Read
sk: Označiť ako prečítané

en: Mark as Unread
sk: Označiť ako neprečítané

en: Remove Important Status
sk: Odstrániť značku dôležité

en: Mark as Important
sk: Označiť ako dôležité

en: Open Link in External Browser
sk: Otvoriť odkaz v externom prehliadači

en: Open In Background Tab
sk: Otvoriť v karte na pozadí

en: Send File Address
sk: Poslať adresu súboru

en: Send Link Address
sk: Odos&lať adresu odkazu

en: Delete Article
sk: Odstrániť článok

en: <b>Note:</b> For security reasons, external reference is blocked (See configure dialog).
sk: <b>Poznámka:</b> Z bezpečnostných dôvodov sú externé referencie blokované (pozrite konfiguračný dialóg).

en: Advanced Feed Reader Settings
sk: Pokročilé nastavenie čítačky kanálov

en: Configure Feed Reader Appearance
sk: Nastaviť vzhľad čítačky kanálov

[ctx: Limit feed archive size to:]
en:  article |  articles
sk[0]:  článok
sk[1]:  články
sk[2]:  článkov

[ctx: Delete articles older than:]
en:  day |  days
sk[0]:  deň
sk[1]:  dni
sk[2]:  dní

en: Configure Feed Reader Archive
sk: Nastaviť archív čítačky kanálov

en: Configure Feed Reader Browser
sk: Nastaviť prehliadač čítačky kanálov

en:  minute |  minutes
sk[0]:  minúta
sk[1]:  minúty
sk[2]:  minút

en: Configure Feeds
sk: Nastaviť kanály

en: Configure Plugins
sk: Nastaviť pluginy

en: Configure User Feedback
sk: Nastaviť spätnú väzbu od používateľov

en: Webengine Plugins
sk: Pluginy Webengine

[ctx: Mark selected article read after]
en:  second |  seconds
sk[0]:  sekunda
sk[1]:  sekundy
sk[2]:  sekúnd

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Article List
sk: Zoznam článkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMarkReadDelay)
en: Mar&k selected article read after
sk: Označiť vybraný článo&k ako prečítaný po

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetQuickFilterOnNodeChange)
en: Reset search bar when changing feeds
sk: Obnoviť panel hľadania pri zmene kanálov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Article List Colors
sk: Farba zoznamu článkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_unreadArticles)
en: Unread articles:
sk: Neprečítané články:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_newArticles)
en: New articles:
sk: Nové články:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomColors)
en: Use custom colors
sk: Použiť vlastné farby

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Font Size
sk: Veľkosť písma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MinimumFontSize)
en: Minimum font size:
sk: Minimálna veľkosť písma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MediumFontSize)
en: Medium font size:
sk: Stredná veľkosť písma:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Fonts
sk: Písma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Standard font:
sk: Štandardné písmo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Fixed font:
sk: Písmo s pevnou šírkou:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Serif font:
sk: Písmo Serif:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Sans serif font:
sk: Písmo Sans serif:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default Archive Settings
sk: Štandardné nastavenie archívu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_DisableArchiving)
en: Disa&ble archiving
sk: Zakázať archiváciu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_KeepAllArticles) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_keepAllArticles)
en: &Keep all articles
sk: Ponechať všet&ky články

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleNumber)
en: Limit feed archi&ve size to:
sk: Obmedziť veľkosť archívu kanálov na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleAge)
en: Delete articles older than:
sk: Odstrániť články staršie ako:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DoNotExpireImportantArticles)
en: Do not expire important articles
sk: Neexpirovať dôležité články

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LMBlabel)
en: Left mouse click:
sk: Ľavé tlačidlo myši:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Tab
sk: Otvoriť v karte

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Background Tab
sk: Otvoriť v karte na pozadí

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in External Browser
sk: Otvoriť v externom prehliadači

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MMBlabel)
en: Middle mouse click:
sk: Stredné tlačidlo myši:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, externalBrowserGroupBox)
en: External Browsing
sk: Externé prehliadanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExternalBrowserUseCustomCommand)
en: Use &this command:
sk: Použiť tento príkaz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExternalBrowserUseKdeDefault)
en: Use default web &browser
sk: Použiť štandardný webový prehliadač

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabsGroupBox)
en: Tabs
sk: Karty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabBar) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar
sk: Vždy zobrazovať panel kariet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonOnTabs)
en: Show close button on each tab
sk: Zobraziť tlačidlo zatvorenia na každej karte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NewWindowInTab) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Open links in new tab instead of in new window
sk: Otvárať odkazy v nových kartách namiesto nového okna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Security
sk: Zabezpečenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckPhishingUrl)
en: Verify URLs using Google's Safe Browsing API
sk: Skontrolovať URL pomocou Google API bezpečného prehliadania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableJavascript) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Enable Javascript
sk: Povoliť Javascript

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Misc
sk: Rôzne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AccessKeyEnabled)
en: Access Key Enabled
sk: Prístupový klávesa povolená

[ctx: global settings]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Global
sk: Globálne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tra&y icon
sk: Zobrazovať ikonu v &paneli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnreadInTaskbar)
en: Show unread articles in Taskbar
sk: Zobraziť neprečítané články v paneli úloh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideReadFeeds) i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Hide feeds with no unread articles
sk: Skryť kanály bez neprečítaných článkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LockFeedsInPlace)
en: Lock feeds in place
sk: Zamknúť kanály na mieste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoExpandFolders) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Auto-expand folders containing unread articles
sk: Automaticky rozbaliť priečinky obsahujúce neprečítané články

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
sk: Vyberte túto možnosť, ak chcete byť upozornený na nové články.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Use &notifications for all feeds
sk: Použiť upozor&nenia pre všetky kanály

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseIntervalFetch)
en: &Use interval fetching
sk: Po&užiť sťahovanie v intervaloch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoFetchIntervalLabel)
en: Fetch feeds every:
sk: Sťahovať kanály každých:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Startup
sk: Spustenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkAllFeedsReadOnStartup)
en: Mark &all feeds as read on startup
sk: Ozn&ačiť všetky kanály ako prečítané pri štarte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FetchOnStartup)
en: Fetch all fee&ds on startup
sk: &Stiahnuť všetky kanály pri štarte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
sk: Sieť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHTMLCache)
en: Use the &browser cache (less network traffic)
sk: Používať vyrovnávaciu pamäť &prehliadača (menšia sieťová prevádzka)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LoadExternalReferences)
en: Allow feed to load external references from internet.
sk: Umožní kanálu načítať externé referencie z internetu.

en: Akregator Export for %1
sk: Akregator Export pre %1

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Hides feeds with no unread articles
sk: Skryje kanály bez neprečítaných článkov

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Prevent feeds from being moved in the list
sk: Zabráni kanálom, aby sa presunuli v zozname

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Locks feeds where they are
sk: Zamkne kanály tak kde sú

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Auto-Expand folders with unread articles
sk: Automatické rozbalenie priečinkov s neprečítanými článkami

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Show Quick Filter
sk: Zobraziť rýchly filter

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Show Quick Filter Bar
sk: Zobraziť panel rýchleho filtra

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Status Filter
sk: Filter stavu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last status filter setting
sk: Uloží posledné nastavenie filtra stavu

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Text Filter
sk: Textový filter

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last search line text
sk: Uloží posledný text riadku hľadania

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: View Mode
sk: Režim zobrazenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Article display mode.
sk: Režim zobrazenia článku.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for first splitter
sk: Veľkosti prvého rozdeľovača

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
sk: Veľkosti prvého (obvykle vertikálneho) rozdeľovača.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for second splitter
sk: Veľkosti druhého rozdeľovača

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
sk: Veľkosti druhého (obvykle horizontálneho) rozdeľovača.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Archive Mode
sk: Archivačný režim

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Keep All Articles
sk: Ponechať všetky články

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Save an unlimited number of articles.
sk: Uložiť neobmedzený počet článkov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Limit Number of Articles
sk: Obmedziť počet článkov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Limit the number of articles in a feed
sk: Obmedziť počet článkov v kanáli

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Delete Expired Articles
sk: Odstrániť expirované články

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Delete expired articles
sk: Odstrániť expirované články

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Disable Archiving
sk: Zakázať archiváciu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Do not save any articles
sk: Neukladať žiadne články

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Expiry Age
sk: Doba expirácie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Default expiry age for articles in days.
sk: Štandardná doba expirácie pre články v dňoch.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Article Limit
sk: Limit článku

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Number of articles to keep per feed.
sk: Počet ponechaných článkov na kanál.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Do Not Expire Important Articles
sk: Neexpirovať dôležité články

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
sk: Ak je táto možnosť povolená, články označené ako dôležité nebudú odstránené pri dosiahnutí limitu veľkosti archívu ani pri prekročení limitu veku a počtu článkov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Concurrent Fetches
sk: Súčasné sťahovanie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Number of concurrent fetches
sk: Počet súčasných sťahovaní

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Use HTML Cache
sk: Používať HTML vyrovnávaciu pamäť

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
sk: Pri sťahovaní kanálov používať KDE HTML vyrovnávaciu pamäť, aby sa zabránilo nepotrebnej prevádzke. Zakážte, len ak je to nevyhnutné.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
sk: Táto možnosť umožňuje zadať vlastný reťazec user-agent namiesto použitia štandardného. Táto možnosť je tu preto, lebo niektoré proxy môžu prerušiť spojenie kvôli "gator" v názve.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fetch on startup
sk: Stiahnuť pri štarte

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch feedlist on startup.
sk: Stiahnuť zoznam kanálov pri štarte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup
sk: Označiť všetky kanály ako prečítané pri štarte

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup.
sk: Označiť všetky kanály ako prečítané pri štarte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use interval fetching
sk: Použiť interval sťahovania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch all feeds every %1 minutes.
sk: Stiahnuť všetky kanály každých %1 minút.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Interval for autofetching
sk: Interval pre automatické sťahovanie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Interval for autofetching in minutes.
sk: Interval pre automatické sťahovanie v minútach.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use notifications
sk: Použiť upozornenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
sk: Určuje či sa zobrazia bublinkové upozornenia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show tray icon
sk: Zobrazovať ikonu v paneli

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the tray icon is shown or not.
sk: Určuje, či sa zobrazí ikona v paneli.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show Unread In Taskbar
sk: Zobrazovať neprečítané v Paneli úloh

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if we show unread article in taskbar.
sk: Určuje, či sa na paneli úloh zobrazí neprečítaný článok.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
sk: Vždy zobrazovať panel kariet aj keď je otvorená iba jedna karta

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs
sk: Zobrazovať tlačidlá zavretia na kartách

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs instead of icons
sk: Zobrazovať tlačidlá zavretia na kartách namiesto ikon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
sk: Otvorí odkaz, ktorý by sa mal normálne otvoriť v novom okne (externý prehliadač) v novej karte

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use default KDE web browser
sk: Použiť štandardný KDE web prehliadač

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use KDE web browser when opening in external browser.
sk: Použiť KDE web prehliadač pri otváraní v externom prehliadači.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use this command:
sk: Použiť tento príkaz:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use the specified command when opening in external browser.
sk: Použiť špecifický príkaz pri otváraní v externom prehliadači.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Command to launch external browser. URL will substitute for %u.
sk: Príkaz na spustenie externého prehliadača. Náhrada za URL je %u.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with left mouse button should do.
sk: Čo robiť po kliknutí ľavým tlačidlom myši.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with middle mouse button should do.
sk: Čo robiť po kliknutí stredným tlačidlom myši.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Advanced)
en: Archive Backend
sk: Archivátor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMarkReadDelay), group (Advanced)
en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
sk: Určuje, či sa má čakať pred tým ako sa článok označí ako prečítaný pri jeho vybratí.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkReadDelay), group (Advanced)
en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
sk: Konfigurovateľné oneskorenie medzi vybratím článku a označením ako prečítaný.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Advanced)
en: Resets the quick filter when changing feeds.
sk: Obnoví rýchly filter pri zmene kanálov.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Feed...
sk: Nový kanál...

[ctx: @info:status]
en: Create a new feed
sk: Vytvoriť nový kanál

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can add a new feed.
sk: Zobrazí sa vám dialóg, kde môžete pridať nový kanál.

en: A KDE Feed Reader
sk: Čítačka RSS kanálov pre KDE

en: Copyright © 2004–%1 Akregator authors
sk: Copyright © 2004–%1 autori Akregator

en: Maintainer
sk: Správca

en: Former maintainer
sk: Predošlý správca

en: Developer
sk: Vývojár

en: Contributor
sk: Prispievateľ

en: Handbook
sk: Príručka

en: Author of librss
sk: Autor librss

en: Bug tracker management, Usability improvements
sk: Správa chýb, vylepšenia použiteľnosti

en: Tons of bug fixes
sk: Tony opráv chýb

en: 'Delayed mark as read' feature
sk: Funkcia 'Označiť ako prečítané s oneskorením'

en: Icons
sk: Ikony

en: Insomnia
sk: Nespavosť

en: &Fetch Feed
sk: Stiah&nuť kanál

en: &Delete Feed
sk: O&dstrániť kanál

en: &Edit Feed...
sk: &Upraviť kanál...

en: &Mark Feed as Read
sk: Označiť kanál ako p&rečítaný

en: &Fetch Feeds
sk: Stiah&nuť kanály

en: &Delete Folder
sk: O&dstrániť priečinok

en: &Rename Folder
sk: P&remenovať priečinok

en: &Mark Feeds as Read
sk: &Označiť kanály ako prečítané

en: &Import Feeds...
sk: &Importovať kanály...

en: &Export Feeds...
sk: &Exportovať kanály...

en: &Configure Akregator...
sk: Nastaviť &Akregator...

en: &Open Homepage
sk: &Otvoriť domovskú stránku

en: Reload All Tabs
sk: Obnoviť všetky karty

en: &Add Feed...
sk: Prid&ať kanál...

en: Ne&w Folder...
sk: No&vý priečinok...

en: &Normal View
sk: &Normálne zobrazenie

en: &Widescreen View
sk: Ši&rokouhlé zobrazenie

en: C&ombined View
sk: K&ombinované zobrazenie

en: Fe&tch All Feeds
sk: S&tiahnuť všetky kanály

en: C&ancel Feed Fetches
sk: Zrušiť sť&ahovanie kanálov

en: Ma&rk All Feeds as Read
sk: Označiť všetky kanály ako p&rečítané

en: Copy Link Address
sk: Kopírovať adresu odkazu

en: Pre&vious Unread Article
sk: Pre&dchádzajúci neprečítaný článok

en: Ne&xt Unread Article
sk: Na&sledujúci neprečítaný článok

en: &Delete
sk: O&dstrániť

en: &Mark As
sk: &Označiť ako

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
sk: P&rečítané

en: Mark selected article as read
sk: Označiť vybraný článok ako prečítaný

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
sk: &Nové

en: Mark selected article as new
sk: Označiť vybraný článok ako nový

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
sk: N&eprečítané

en: Mark selected article as unread
sk: Označiť vybraný článok ako neprečítaný

en: &Mark as Important
sk: &Označiť ako dôležité

en: Remove &Important Mark
sk: Odstrániť značku &dôležité

en: Move Node Up
sk: Presunúť uzol nahor

en: Move Node Down
sk: Presunúť uzol nadol

en: Move Node Left
sk: Presunúť uzol doľava

en: Move Node Right
sk: Presunúť uzol doprava

en: Send &Link Address...
sk: Odos&lať adresu odkazu...

en: Send &File...
sk: Odoslať &súbor...

en: Set Focus to Quick Search
sk: Nastaviť zameranie na rýchle hľadanie

en: &Previous Article
sk: &Predchádzajúci článok

en: &Next Article
sk: &Nasledujúci článok

en: &Previous Feed
sk: P&redchádzajúci kanál

en: &Next Feed
sk: N&asledujúci kanál

en: N&ext Unread Feed
sk: Nasl&edujúci neprečítaný kanál

en: Prev&ious Unread Feed
sk: Predchádzajú&ci neprečítaný kanál

en: Go to Top of Tree
sk: Prejsť na vrchol stromu

en: Go to Bottom of Tree
sk: Prejsť na spodok stromu

en: Go Left in Tree
sk: Prejsť doľava v strome

en: Go Right in Tree
sk: Prejsť doprava v strome

en: Go Up in Tree
sk: Prejsť nahor v strome

en: Go Down in Tree
sk: Prejsť nadol v strome

en: Hide Read Feeds
sk: Skryť kanály na čítanie

en: Lock Feeds In Place
sk: Zamknúť kanály na mieste

en: Auto-expand folders with unread articles
sk: Automatické rozbalenie priečinkov s neprečítanými článkami

en: Select Next Tab
sk: Vybrať nasledujúcu kartu

en: Select Previous Tab
sk: Vybrať predchádzajúcu kartu

en: Detach Tab
sk: Odpojiť kartu

en: Mute
sk: Stlmiť

en: Unmute
sk: Zrušiť stlmenie

en: Speak Text
sk: Povedať text

en: &Find in Message...
sk: &Nájsť v správe...

en: Close Tab
sk: Zavrieť kartu

en: Activate Tab %1
sk: Aktivovať kartu %1

en: &Save Link As...
sk: &Uložiť odkaz ako...

en: Copy &Link Address
sk: Kopírovať adresu od&kazu

en: Copy Image Location
sk: Kopírovať umiestnenie obrázku

en: Save Image On Disk...
sk: Uložiť obrázok na disk...

en: Open Link in New &Tab
sk: Otvoriť odkaz v novej kar&te

en: Open Link in External &Browser
sk: Otvoriť odkaz v externom &prehliadači

[ctx: @title:window]
en: Add Feed
sk: Pridať kanál

en: Downloading %1
sk: Sťahuje sa %1

en: Feed not found from %1.
sk: Kanál nebol nájdený na %1.

en: Feed found, downloading...
sk: Kanál bol nájdený, sťahuje sa...

en: Add a feed with the given URL
sk: Pridať kanál s daným URL

en: When adding feeds, place them in this group
sk: Pri pridávaní kanálov ich umiestniť do tejto skupiny

en: Hide main window on startup
sk: Skryť hlavné okno pri štarte

en: Lists the available options for user feedback
sk: Uvádza dostupné možnosti spätnej väzby od používateľov

en: Feeds
sk: Kanály

en: KDE Dot News
sk: KDE Dot novinky

en: Planet KDE
sk: Planéta KDE

en: KDE Apps
sk: KDE aplikácie

en: Spanish feeds
sk: Španielske feedy

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
sk: Prístup zamietnutý: nie je možné uložiť zoznam kanálov <b>%1</b>. Skontrolujte svoje práva.

en: Write Error
sk: Chyba zápisu

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
sk: Nedá sa importovať súbor %1 (neplatný OPML)

en: OPML Parsing Error
sk: Chyba analýzy OPML

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
sk: Súbor %1 sa nedá čítať, skontrolujte či existuje alebo či je čitateľný pre aktuálneho užívateľa.

en: Read Error
sk: Chyba čítania

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
sk: Prístup zamietnutý: nedá sa zapísať do súboru %1. Skontrolujte svoje práva.

en: OPML Outlines (%1);;All Files (*)
sk: OPML osnovy (%1);;Všetky súbory (*)

en: Imported Folder
sk: Importovaný priečinok

en: The feed to be listed was already removed.
sk: Kanál, ktorý sa má zobraziť v zozname bol už odstránený.

en: Columns
sk: Stĺpce

en: No result found
sk: Nenájdený žiadny výsledok.

en: <h2>Article list</h2>Here you can browse articles from the currently selected feed. You can also manage articles, as marking them as persistent ("Mark as Important") or delete them, using the right mouse button menu. To view the web page of the article, you can open the article internally in a tab or in an external browser window.
sk: <h2>Zoznam článkov</h2>Tu môžete prehliadať články z aktuálne vybratého kanálu. Taktiež môžete články spravovať, označovať ich ako trvalé ("Označiť ako dôležité") alebo ich odstrániť použitím pravého tlačidla myši. Na zobrazenie webovej stránky článku môžete článok otvoriť v internej karte alebo v externom okne prehliadača.

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
sk: Názov

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
sk: Kanál

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
sk: Dátum

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
sk: Autor

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
sk: Popis

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
sk: Obsah

en: Akregator is a KDE news feed reader.
sk: Akregator je KDE čítačka noviniek.

[ctx: @title:window]
en: Save As
sk: Uložiť ako

en: Disable
sk: Zakázať

en: Keep Enabled
sk: Nechať povolenú

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
sk: Naozaj chcete zakázať túto úvodnú stránku?

en: Disable Introduction Page
sk: Zakázať úvodnú stránku

en: This web site is a malware, do you want to continue to show it?
sk: Táto webová stránka je malvér, chcete pokračovať v jej zobrazovaní?

en: Malware
sk: Malvér

en: The network is broken.
sk: Sieť je poškodená.

en: Check Phishing Url
sk: Skontrolovať podvodné URL

en: The url %1 is not valid.
sk: URL %1 nie je platné.

[ctx: @title:window]
en: Print Document
sk: Tlačiť dokument

en: Add Folder
sk: Pridať priečinok

en: Folder name:
sk: Názov priečinku:

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete odstrániť tento priečinok a jeho kanály a podpriečinky?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete odstrániť priečinok <b>%1</b> a jeho kanály a podpriečinky?</qt>

en: Delete Folder
sk: Odstrániť priečinok

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete odstrániť tento kanál?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete odstrániť kanál <b>%1</b>?</qt>

en: Delete Feed
sk: Odstrániť kanál

en: Imported Feeds
sk: Importované kanály

en: Add Imported Folder
sk: Pridať importovaný priečinok

en: Imported folder name:
sk: Názov importovaného priečinku:

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
sk: <qt>Štandardný zoznam kanálov je poškodený (neplatný OPML). Bola vytvorená záloha:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). Could not create a backup.</qt>
sk: <qt>Štandardný zoznam kanálov je poškodený (neplatný OPML). Nepodarilo sa vytvoriť zálohu.</qt>

en: Opening Feed List...
sk: Otvára sa zoznam kanálov...

en: <qt>Could not open feed list (%1) for reading.</qt>
sk: <qt>Nepodarilo sa otvoriť zoznam kanálov (%1) na čítanie.</qt>

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
sk: Chyba analýzy XML

en: <qt><p>XML parsing error in line %1, column %2 of %3:</p><p>%4</p></qt>
sk: <qt><p>Chyba spracovania XML na riadku %1, stĺpci %2 z %3:</p><p>%4</p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
sk: <qt>Štandardný zoznam kanálov je poškodený (neplatný XML). Bola vytvorená záloha: <p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). Could not create a backup.</qt>
sk: <qt>Štandardný zoznam kanálov je poškodený (neplatný XML). Nepodarilo sa vytvoriť zálohu.</qt>

en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
sk: Akregator nebol správne ukončený. Chcete obnoviť predchádzajúce sedenie?

en: Restore Session
sk: Obnoviť sedenie

en: Do Not Restore Session
sk: Neobnoviť sedenie

en: Ask me later
sk: Opýtať sa neskôr

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sk: Pre&jsť

note: i18n: ectx: Menu (feed)
en: Fee&d
sk: &Kanál

note: i18n: ectx: Menu (article)
en: &Article
sk: Člán&ok

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: &Nastavenia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

en: All Feeds
sk: Všetky kanály

en: Minute | Minutes
sk[0]: Minúta
sk[1]: Minúty
sk[2]: Minút

en: Hour | Hours
sk[0]: Hodina
sk[1]: Hodiny
sk[2]: Hodín

en: Day | Days
sk[0]: Deň
sk[1]: Dni
sk[2]: Dní

[ctx: @title:window]
en: Feed Properties
sk: Vlastnosti kanálu

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
sk: Nikdy

en:  day |  days
sk[0]:  deň
sk[1]:  dni
sk[2]:  dní

en:  article |  articles
sk[0]:  článok
sk[1]:  články
sk[2]:  článkov

[ctx: @title:window]
en: Properties of %1
sk: Vlastnosti %1

en:  (no unread articles)
sk:  (žiadne neprečítané články)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
sk[0]:  (1 neprečítaný článok)
sk[1]:  (%1 neprečítané články)
sk[2]:  (%1 neprečítaných článkov)

en: <b>Description:</b> %1<br />
sk: <b>Popis:</b> %1<br />

en: <b>Homepage:</b> <a href="%1">%1</a>
sk: <b>Domovská stránka:</b> <a href="%1">%1</a>

en: <b>Copyright:</b> %1</a>
sk: <b>Copyright:</b> %1</q>

en: Date
sk: Dátum

en: Comment
sk: Komentár

en: Complete Story
sk: Celý článok

en: Author
sk: Autor

en: Enclosure
sk: Príloha

en: Untitled
sk: Bez názvu

en: Loading...
sk: Načítava sa...

en: Loading canceled
sk: Načítanie bolo zrušené

en: Loading completed
sk: Načítanie bolo dokončené

en: You can view multiple articles in several open tabs.
sk: Môžete prehliadať viacero článkov v otvorených kartách.

en: Articles list.
sk: Zoznam článkov.

en: Articles
sk: Články

en: About
sk: O aplikácii

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all articles in the feed</b> as read?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete označiť <b>všetky články v kanáli</b> ako prečítané?</qt>

en: Mark Feed as Read
sk: Označiť kanál ako prečítaný

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds</b> as read?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete označiť <b>všetky kanály</b> ako prečítané?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds in the folder</b> as read?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete označiť <b>všetky kanály v priečinku</b> ako prečítané?</qt>

en: Mark Feeds as Read
sk: Označiť kanály ako prečítané

en: Networking is not available.
sk: Sieť nie je dostupná.

en: Fetching Feeds...
sk: Sťahujú sa kanály...

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete odstrániť článok <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
sk[0]: <qt>Naozaj chcete odstrániť vybraný článok?</qt>
sk[1]: <qt>Naozaj chcete odstrániť %1 vybrané články?</qt>
sk[2]: <qt>Naozaj chcete odstrániť %1 vybraných článkov?</qt>

en: Networking is available now.
sk: Sieť je teraz dostupná.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
sk: <qt>Toto skryje panel ponuky úplne. Môžete ju zobraziť zadaním %1.</qt>

en: Hide menu bar
sk: Skryť panel ponuky

en: Could not find the Akregator part; please check your installation.
    %1
sk: Nedá sa nájsť časť Akregator; prosím skontrolujte vašu inštaláciu.
    %1

en: Feed added:
     %1
sk: Pridaný kanál:
     %1

en: Feeds added:
     %1
sk: Pridané kanály:
     %1

en: <i>and 1 other</i> | <i>and %1 others</i>
sk[0]: <i>a 1 ďalšie</i>
sk[1]: <i>a %1 ďalšie</i>
sk[2]: <i>a %1 ďalších</i>

en: Fetch completed
sk: Sťahovanie bolo dokončené

en: Fetch error
sk: Chyba pri sťahovaní

en: Fetch aborted
sk: Sťahovanie bolo prerušené

en: Feed list was deleted
sk: Zoznam kanálov bol odstránený

en: Node or destination folder not found
sk: Uzol alebo cieľový priečinok nebol nájdený

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
sk: Nie je možné presunúť priečinok %1 do vlastného podpriečinka %2

en: Timeout on remote server
sk: Vypršal časový limit pre vzdialený server

en: Unknown host
sk: Neznámy hostiteľ

en: Feed file not found on remote server
sk: Nebol nájdený súbor kanálu na vzdialenom serveri

en: Could not read feed (invalid XML)
sk: Nepodarilo sa prečítať kanál (neplatný XML)

en: Could not read feed (unknown format)
sk: Nepodarilo sa prečítať kanál (neplatný formát)

en: Could not read feed (invalid feed)
sk: Nepodarilo sa prečítať kanál (neplatný kanál)

en: Could not fetch feed: %1
sk: Nepodarilo sa stiahnuť kanál: %1

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
sk: Kanály

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
sk: Neprečítané

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
sk: Celkom

en: Close the current tab
sk: Zavrieť aktuálnu kartu

en: Close tab
sk: Zavrieť kartu

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
sk: Odpojiť kartu

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
sk: Zavrieť kartu

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
sk: Zatvoriť všetky ostatné karty

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
sk: Zatvoriť všetky karty

en: There are no unread articles
sk: Nie sú žiadne neprečítané články

en: 1 unread article | %1 unread articles
sk[0]: 1 neprečítaný článok
sk[1]: %1 neprečítané články
sk[2]: %1 neprečítaných článkov

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::AddFeedWidgetBase)
en: Add Feed
sk: Pridať kanál

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Add New Source
sk: Pridať nový zdroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Feed &URL:
sk: &URL kanálu:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::FeedPropertiesWidgetBase)
en: Feed Properties
sk: Vlastnosti kanálu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: &General
sk: &Všeobecné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_updateInterval)
en: U&se a custom update interval
sk: Použiť vla&stný interval aktualizácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, updateLabel)
en: Update ever&y:
sk: Aktualizovať &každých:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_useNotification)
en: Notify when new articles arri&ve
sk: Upozorniť pri doručení no&vých článkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Name:
sk: &Názov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, feedNameEdit)
en: Display name of RSS column
sk: Zobrazovaný názov RSS kanálu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Comment:
sk: Komentár:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Ar&chive
sk: Ar&chív

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_globalDefault)
en: &Use default settings
sk: Po&užiť štandardné nastavenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_disableArchiving)
en: Di&sable archiving
sk: Za&kázať archiváciu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleNumber)
en: Limit archi&ve to:
sk: Obmedziť archí&v na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleAge)
en: &Delete articles older than:
sk: O&dstrániť články staršie ako:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Adva&nced
sk: Pok&ročilé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_loadWebsite)
en: Load the &full website when reading articles
sk: Načítať &celú web stránku pri čítaní článkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_markRead)
en: Mar&k articles as read when they arrive
sk: Označiť člán&ky ako prečítané pri doručení

en: Disable Introduction
sk: Zakázať úvodnú stránku

en: &Copy Email Address
sk: &Kopírovať e-mailovú adresu

en: Address copied to clipboard.
sk: Adresa skopírovaná do schránky.

en: Mark Article as Read
sk: Označiť článok ako prečítaný

en: Mark Article as Unread
sk: Označiť článok ako neprečítaný

en: Change Important Flag
sk: Zmeniť značku dôležité

en: Send the URL of the article
sk: Poslať URL článku

en: Send the Html Page of Article
sk: Poslať HTML stránku článku

en: Open In External Browser
sk: Otvoriť v externom prehliadači

en: Search articles...
sk: Hľadať články...

en: Search articles...<%1>
sk: Hľadať články...<%1>

en: All Articles
sk: Všetky články

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
sk: Neprečítané

[ctx: New articles filter]
en: New
sk: Nové

[ctx: Read articles filter]
en: Read
sk: Prečítané

[ctx: Important articles filter]
en: Important
sk: Dôležité
