akregator - en to sl translation catalogue (411 entries)

en: Feed readers provide a convenient way to browse different kinds of content, including news, blogs, and other content from online sites. Instead of checking all your favorite web sites manually for updates, Akregator collects the content for you.
sl: Bralniki virov so priročen način za spremljanje različnih vrst vsebine: novice, blogi in drugo iz spletnih strani. Namesto ročnega preverjanja za novo vsebino na vaših priljubljenih straneh, bo to namesto vas storil Akregator.

en: For more information about using Akregator, check the <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator/'>Akregator website</a>. If you do not want to see this page anymore, <a href='config:/disable_introduction'>click here</a>.
sl: Za več podrobnosti o uporabi Akregatorja obiščite <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator.html'>spletišče programa Akregator</a>. Če ne želite več videti te strani, <a href='config:/disable_introduction'>kliknite tukaj</a>.

en: We hope that you will enjoy Akregator.
sl: Upamo, da vam bo uporaba Akregator-ja v užitek.

en: Thank you, The Akregator Team
sl: Hvala, ekipa Akregator-ja

en: Mark as Read
sl: Označi kot prebrano

en: Mark as Unread
sl: Označi kot neprebrano

en: Remove Important Status
sl: Odstrani oznako pomembno

en: Mark as Important
sl: Označi kot pomembno

en: Open Link in External Browser
sl: Odpri povezavo v zunanjem brskalniku

en: Open In Background Tab
sl: Odpri v zavihku v ozadju

en: Send File Address
sl: Pošlji naslov datoteke

en: Send Link Address
sl: Pošlji naslov povezave

en: Delete Article
sl: Izbriši članek

en: <b>Note:</b> For security reasons, external reference is blocked (See configure dialog).
sl: <b>Opomba:</b> Iz varnostnih razlogov je zunanja referenca blokirana. (Glejte nastavitve).

en: Advanced Feed Reader Settings
sl: Napredne nastavitve bralnika virov

en: (c), 2004 - 2008 Frank Osterfeld
sl: © 2004 - 2008 Frank Osterfeld

en: Configure Feed Reader Appearance
sl: Nastavi videz bralnika virov

[ctx: Limit feed archive size to:]
en:  article |  articles
sl[0]:  članek
sl[1]:  članka
sl[2]:  članke
sl[3]:  člankov

[ctx: Delete articles older than:]
en:  day |  days
sl[0]:  dan
sl[1]:  dneva
sl[2]:  dni
sl[3]:  dni

en: Configure Feed Reader Archive
sl: Nastavi arhiv bralnika virov

en: Configure Feed Reader Browser
sl: Nastavi brskalnik bralnika virov

en:  minute |  minutes
sl[0]:  minuta
sl[1]:  minuti
sl[2]:  minute
sl[3]:  minut

en: Configure Feeds
sl: Nastavi vire

en: Configure Plugins
sl: Nastavi vstavke

en: Configure User Feedback
sl: Nastavi uporabnikov odziv

en: Webengine Plugins
sl: Vstavki spletnega pogona

[ctx: Mark selected article read after]
en:  second |  seconds
sl[0]:  sekundi
sl[1]:  sekundah
sl[2]:  sekundah
sl[3]:  sekundah

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Article List
sl: Seznam člankov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMarkReadDelay)
en: Mar&k selected article read after
sl: Označi izbrani članek kot prebran po

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetQuickFilterOnNodeChange)
en: Reset search bar when changing feeds
sl: Ob spremembi vira ponastavi iskalno vrstico

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Article List Colors
sl: Barve seznama člankov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_unreadArticles)
en: Unread articles:
sl: Neprebrani članki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_newArticles)
en: New articles:
sl: Novi članki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomColors)
en: Use custom colors
sl: Uporabi barve po meri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Font Size
sl: Velikost pisave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MinimumFontSize)
en: Minimum font size:
sl: Najmanjša velikost pisave:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MediumFontSize)
en: Medium font size:
sl: Srednja velikost pisave:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Fonts
sl: Pisave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Standard font:
sl: Običajna pisava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Fixed font:
sl: Pisava stalne širine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Serif font:
sl: Pisava z nastavki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Sans serif font:
sl: Pisava brez nastavkov:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default Archive Settings
sl: Privzete nastavitve za arhiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_DisableArchiving)
en: Disa&ble archiving
sl: Onemogoči arhiviranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_KeepAllArticles) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_keepAllArticles)
en: &Keep all articles
sl: Ohrani vse članke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleNumber)
en: Limit feed archi&ve size to:
sl: Omeji velikost arhi&va na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleAge)
en: Delete articles older than:
sl: Izbriši članke starejše od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DoNotExpireImportantArticles)
en: Do not expire important articles
sl: Pomembni članki naj ne zastarajo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LMBlabel)
en: Left mouse click:
sl: Levi miškin klik:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Tab
sl: Odpri v zavihku

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Background Tab
sl: Odpri v zavihku v ozadju

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in External Browser
sl: Odpri v zunanjem brskalniku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MMBlabel)
en: Middle mouse click:
sl: Klik srednjega gumba miške:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, externalBrowserGroupBox)
en: External Browsing
sl: Zunanje brskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExternalBrowserUseCustomCommand)
en: Use &this command:
sl: Uporabi &ta ukaz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExternalBrowserUseKdeDefault)
en: Use default web &browser
sl: Uporabi privzeti spletni &brskalnik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabsGroupBox)
en: Tabs
sl: Zavihki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabBar) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar
sl: Vedno pokaži vrstico z zavihki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonOnTabs)
en: Show close button on each tab
sl: Na vsakem zavihku pokaži gumb za zaprtje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NewWindowInTab) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Open links in new tab instead of in new window
sl: Odpri povezave v novem zavihku namesto v novem oknu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Security
sl: Varnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckPhishingUrl)
en: Verify URLs using Google's Safe Browsing API
sl: Preveri naslove URL s pomočjo API-ja Google Safe Browsing

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableJavascript) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Enable Javascript
sl: Omogoči JavaScript

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Misc
sl: Razno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AccessKeyEnabled)
en: Access Key Enabled
sl: Dostopni ključ omogočen

[ctx: global settings]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Global
sl: Splošno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tra&y icon
sl: Ikona v sistemski vrstici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnreadInTaskbar)
en: Show unread articles in Taskbar
sl: Pokaže neprebrane članke v vrstici opravil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideReadFeeds) i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Hide feeds with no unread articles
sl: Skrij vire brez neprebranih člankov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LockFeedsInPlace)
en: Lock feeds in place
sl: Zakleni vire na mesta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoExpandFolders) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Auto-expand folders containing unread articles
sl: Samodejno razširi mape, ki vsebujejo neprebrane članke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
sl: Izberite, če želite prejeti obvestilo, ko so na voljo novi članki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Use &notifications for all feeds
sl: Uporabi obvestila za vse vire

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableSaveAsNotification)
en: Disable save as finished notification
sl: Onemogoči shranjevanje kot končanega obvestila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseIntervalFetch)
en: &Use interval fetching
sl: Pridobivanje v intervalih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoFetchIntervalLabel)
en: Fetch feeds every:
sl: Pridobi vire vsakih:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Startup
sl: Zagon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkAllFeedsReadOnStartup)
en: Mark &all feeds as read on startup
sl: Ob zagonu označi vse članke kot prebrane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FetchOnStartup)
en: Fetch all fee&ds on startup
sl: Ob zagonu pridobi vse vire

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
sl: Omrežje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHTMLCache)
en: Use the &browser cache (less network traffic)
sl: Uporabi predpomnilnik &brskalnika (manj prometa)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LoadExternalReferences)
en: Allow feed to load external references from internet.
sl: Dovoli virom nalaganje zunanjih referenc iz interneta.

en: Akregator Export for %1
sl: Izvoz iz Akregatorja za %1

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Hides feeds with no unread articles
sl: Skrije vire brez neprebranih člankov

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Prevent feeds from being moved in the list
sl: Preprečuj, da bi se viri premikali po seznamu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Locks feeds where they are
sl: Zakleni vire, kjer so

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Auto-Expand folders with unread articles
sl: Samodejno razširi mape, ki vsebujejo neprebrane članke

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Show Quick Filter
sl: Prikaži hitri filter

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Show Quick Filter Bar
sl: Prikaži vrstico s hitrim filtrom

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Status Filter
sl: Filter stanja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last status filter setting
sl: Shrani zadnjo nastavitev filtra stanja

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Text Filter
sl: Filter besedila

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last search line text
sl: Shrani zadnji iskalni niz

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: View Mode
sl: Način prikaza

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Article display mode.
sl: Način prikaza člankov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for first splitter
sl: Velikosti prvega razdelilnika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
sl: Velikosti gradnika prvega (običajno navpičnega) razdelilnika.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for second splitter
sl: Velikosti drugega razdelilnika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
sl: Velikost gradnika drugega (običajno vodoravnega) delilca.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Archive Mode
sl: Način arhiviranja

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Keep All Articles
sl: Ohrani vse članke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Save an unlimited number of articles.
sl: Shrani neomejeno število člankov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Limit Number of Articles
sl: Omeji število člankov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Limit the number of articles in a feed
sl: Omeji število člankov za vir

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Delete Expired Articles
sl: Izbriši zastarele članke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Delete expired articles
sl: Izbriši zastarele članke

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Disable Archiving
sl: Onemogoči arhiviranje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Do not save any articles
sl: Ne shranjuj člankov

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Expiry Age
sl: Čas zastaranja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Default expiry age for articles in days.
sl: Privzeti čas zastaranja člankov v dneh.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Article Limit
sl: Omejitev članka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Number of articles to keep per feed.
sl: Število ohranjenih člankov na vir.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Do Not Expire Important Articles
sl: Pomembni članki naj ne zastarajo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
sl: Če je omogočena ta možnost, članki, ki ste jih označili kot pomembne, ne bodo izbrisani, ko je dosežena omejitev velikosti arhiva glede na starost ali število člankov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Concurrent Fetches
sl: Sočasna pridobivanja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Number of concurrent fetches
sl: Število sočasnih pridobivanj

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Use HTML Cache
sl: Uporabi predpomnilnik HTML-ja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
sl: Uporabi predpomnilnik HTML-ja, ki velja za ves KDE, kar zmanjša nepotreben promet. Onemogočite le, ko je potrebno.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
sl: Ta možnost vam omogoča, da določite uporabniškega posrednika po meri. Nastavitev je na voljo, ker lahko nekateri posredniki zaradi niza "gator" v imenu prekinejo povezavo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fetch on startup
sl: Pridobi ob zagonu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch feedlist on startup.
sl: Ob zagonu pridobi seznam virov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup
sl: Ob zagonu označi vse vire kot prebrane

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup.
sl: Ob zagonu označi vse vire kot prebrane.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use interval fetching
sl: Pridobivanje v intervalih

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch all feeds every %1 minutes.
sl: Pridobi vse vire vsakih %1 minut.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Interval for autofetching
sl: Interval za samodejno pridobivanje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Interval for autofetching in minutes.
sl: Interval za samodejno pridobivanje v minutah.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use notifications
sl: Uporabi obvestila

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
sl: Določa ali so obvestila z oblački v uporabi ali ne.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show tray icon
sl: Ikona v sistemski vrstici

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the tray icon is shown or not.
sl: Določa ali je ikona sistemske vrstice prikazana ali ne.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show Unread In Taskbar
sl: Prikaži neprebrane članke v vrstici opravil

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if we show unread article in taskbar.
sl: Določi, ali v opravilni vrstici prikažemo neprebrani članek.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
sl: Vedno pokaži vrstico z zavihki, četudi je odprt le en zavihek

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs
sl: Pokaži gumb za zapiranje na zavihkih

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs instead of icons
sl: Pokaži gumb za zapiranje na zavihkih namesto ikon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
sl: Povezavo, ki bi se običajno odprla v novem oknu (zunanjem brskalniku), odpri v novem zavihku

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use default KDE web browser
sl: Uporabi privzeti spletni brskalnik v KDE

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use KDE web browser when opening in external browser.
sl: Pri odpiranju v zunanjem brskalniku uporabi KDE-jev spletni brskalnik.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use this command:
sl: Uporabi ta ukaz:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use the specified command when opening in external browser.
sl: Pri odpiranju v zunanjem spletnem brskalniku uporabi navedeni ukaz.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Command to launch external browser. URL will substitute for %u.
sl: Ukaz za zagon zunanjega brskalnika. %u se zamenja z naslovom URL.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with left mouse button should do.
sl: Kaj se zgodi ob kliku na levi gumb miške.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with middle mouse button should do.
sl: Kaj se zgodi ob kliku na srednji gumb miške.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Advanced)
en: Archive Backend
sl: Način arhiviranja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMarkReadDelay), group (Advanced)
en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
sl: Ali naj pride do zakasnitve med izborom članka in spremembo oznake v prebrano.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkReadDelay), group (Advanced)
en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
sl: Zakasnitev med izborom članka in spremembo oznake v prebrano.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Advanced)
en: Resets the quick filter when changing feeds.
sl: Ob preklopu na drug vir se hitro iskanje ponastavi.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Feed...
sl: Nov vir ...

[ctx: @info:status]
en: Create a new feed
sl: Ustvari nov vir

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can add a new feed.
sl: Prikazalo se vam bo pogovorno okno, kjer lahko dodate nov vir.

en: A KDE Feed Reader
sl: Bralnik virov RSS za KDE

en: Copyright © 2004–%1 Akregator authors
sl: Copyright © 2004–%1 avtorji Akregatorja

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Former maintainer
sl: Prejšnji vzdrževalec

en: Developer
sl: Razvijalec

en: Contributor
sl: Prispevkar

en: Handbook
sl: Priročnik

en: Author of librss
sl: Avtorji librss

en: Bug tracker management, Usability improvements
sl: Upravljanje sledenja hroščem, izboljšave uporabnosti

en: Tons of bug fixes
sl: Na tone popravkov

en: 'Delayed mark as read' feature
sl: Zmožnost zakasnjenega označevanja kot prebrano

en: Icons
sl: Ikone

en: Gentoo Ebuild
sl: Ebuild za Gentoo

en: &Fetch Feed
sl: Pridobi vir

en: &Delete Feed
sl: Izbriši vir

en: &Edit Feed...
sl: Ur&edi vir...

en: &Mark Feed as Read
sl: Označi vir kot prebran

en: &Fetch Feeds
sl: Pridobi vire

en: &Delete Folder
sl: Izbriši mapo

en: &Rename Folder
sl: P&reimenuj mapo

en: &Mark Feeds as Read
sl: Označi vire kot prebrane

en: &Import Feeds...
sl: Uvoz&i vire...

en: &Export Feeds...
sl: Izvozi vir&e...

en: &Configure Akregator...
sl: Nastavi Akregator...

en: &Open Homepage
sl: &Odpri domačo stran

en: Reload All Tabs
sl: Znova naloži vse zavihke

en: &Add Feed...
sl: Dod&aj vir...

en: Ne&w Folder...
sl: Nova mapa...

en: &Normal View
sl: Običajni pogled

en: &Widescreen View
sl: Širokozaslonski pogled

en: C&ombined View
sl: Združen pogled

en: Fe&tch All Feeds
sl: Pridobi vse vire

en: C&ancel Feed Fetches
sl: Prekliči pridobivanje virov

en: Ma&rk All Feeds as Read
sl: Označi vse kot prebrano

en: Copy Link Address
sl: Kopiraj naslov povezave

en: Pre&vious Unread Article
sl: Predhodni neprebrani članek

en: Ne&xt Unread Article
sl: Naslednji neprebrani članek

en: &Delete
sl: Izbriši

en: &Mark As
sl: Označi kot

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
sl: P&rebrano

en: Mark selected article as read
sl: Označi izbrani članek kot prebran

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
sl: &Novo

en: Mark selected article as new
sl: Označi izbrani članek kot nov

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
sl: Neprebrano

en: Mark selected article as unread
sl: Označi izbrani članek kot neprebran

en: &Mark as Important
sl: Označi kot pomembno

en: Remove &Important Mark
sl: Odstran&i oznako pomembno

en: Move Node Up
sl: Premakni vozlišče gor

en: Move Node Down
sl: Premakni vozlišče dol

en: Move Node Left
sl: Premakni vozlišče levo

en: Move Node Right
sl: Premakni vozlišče desno

en: Send &Link Address...
sl: Pošlji nas&lov povezave...

en: Send &File...
sl: Pošlji datoteko...

en: Set Focus to Quick Search
sl: Postavi žarišče na hitro iskanje

en: &Previous Article
sl: &Predhodni članek

en: &Next Article
sl: &Naslednji članek

en: &Previous Feed
sl: &Predhodni vir

en: &Next Feed
sl: &Naslednji vir

en: N&ext Unread Feed
sl: Nasl&ednji neprebrani vir

en: Prev&ious Unread Feed
sl: Predhodn&i neprebrani vir

en: Go to Top of Tree
sl: Na vrh drevesa

en: Go to Bottom of Tree
sl: Na dno drevesa

en: Go Left in Tree
sl: Levo po drevesu

en: Go Right in Tree
sl: Desno po drevesu

en: Go Up in Tree
sl: Gor po drevesu

en: Go Down in Tree
sl: Dol po drevesu

en: Hide Read Feeds
sl: Skrij prebrane vire

en: Lock Feeds In Place
sl: Zakleni vire na mesta

en: Auto-expand folders with unread articles
sl: Samodejno razširi mape, ki vsebujejo neprebrane članke

en: Select Next Tab
sl: Izberi naslednji zavihek

en: Select Previous Tab
sl: Izberi predhodni zavihek

en: Detach Tab
sl: Odpni zavihek

en: Mute
sl: Utišaj

en: Unmute
sl: Prekliči utišanje

en: Speak Text
sl: Izgovori besedilo

en: &Find in Message...
sl: Najdi v sporočilu...

en: Close Tab
sl: Zapri zavihek

en: Activate Tab %1
sl: Omogoči zavihek %1

en: &Save Link As...
sl: &Shrani povezavo kot...

en: Copy &Link Address
sl: Kopiraj nas&lov povezave

en: Copy Image Location
sl: Kopiraj mesto slike

en: Save Image On Disk...
sl: Shrani sliko na disk ...

en: Open Link in New &Tab
sl: Odpri povezavo v novem zavihku

en: Open Link in External &Browser
sl: Odpri povezavo v zunanjem &brskalniku

[ctx: @title:window]
en: Add Feed
sl: Dodaj vir

en: Downloading %1
sl: Prejemanje %1

en: Feed not found from %1.
sl: Ni mogoče najti vira %1.

en: Feed found, downloading...
sl: Vir je na voljo. Prejemanje ...

en: Add a feed with the given URL
sl: Dodaj vir z dano povezavo

en: When adding feeds, place them in this group
sl: Pri dodajanju virov jih postavi v to skupino

en: Hide main window on startup
sl: Ob zagonu skrij glavno okno

en: Lists the available options for user feedback
sl: Seznam razpoložljivih možnosti za povratne informacije uporabnikov

en: Feeds
sl: Viri

en: KDE Dot News
sl: Novice KDE Dot

en: Spanish feeds
sl: Španski viri

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
sl: Dostop zavrnjen: seznama virov ni mogoče shraniti v <b>%1</b>. Preverite svoja dovoljenja.

en: Write Error
sl: Napaka pisanja

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
sl: Ni bilo mogoče uvoziti datoteke %1 (neveljaven OPML)

en: OPML Parsing Error
sl: Napaka med razčlenjevanjem OPML

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
sl: Ni bilo mogoče prebrati datoteke %1. Preverite, ali obstaja, oziroma ali je berljiva za trenutnega uporabnika.

en: Read Error
sl: Napaka branja

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
sl: Dostop zavrnjen: v datoteko %1 ni mogoče pisati. Preverite svoja dovoljenja.

en: OPML Outlines (%1);;All Files (*)
sl: Izvlečki OPML (%1);;Vse datoteke (*)

en: Imported Folder
sl: Uvožena mapa

en: The feed to be listed was already removed.
sl: Vir, ki naj bi bil izpisan, je že bil odstranjen.

en: Columns
sl: Stolpci

en: No result found
sl: Ni najdenih rezultatov

en: <h2>Article list</h2>Here you can browse articles from the currently selected feed. You can also manage articles, as marking them as persistent ("Mark as Important") or delete them, using the right mouse button menu. To view the web page of the article, you can open the article internally in a tab or in an external browser window.
sl: <h2>Seznam člankov</h2>Tu lahko brskate po člankih iz trenutno izbranega vira. S članki lahko upravljate tudi tako, da jih označite za trajne ("Označi kot pomembno") ali jih izbrišete z uporabo desnega miškinega gumba. Domačo stran članka si lahko ogledate v novem zavihku znotraj programa ali pa v zunanjem oknu brskalnika.

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
sl: Vir

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
sl: Datum

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
sl: Avtor

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
sl: Opis

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
sl: Vsebina

en: Akregator is a KDE news feed reader.
sl: Akregator je KDE-jev bralnik virov novic.

[ctx: @title:window]
en: Save As
sl: Shrani kot

en: Disable
sl: Onemogoči

en: Keep Enabled
sl: Ohrani omogočeno

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
sl: Ali ste prepričani, da želite onemogočiti uvodno sporočilo?

en: Disable Introduction Page
sl: Onemogoči uvodno sporočilo

en: This web site is a malware, do you want to continue to show it?
sl: To spletišče vsebuje zlonamerno programsko opremo. Ali ga želite vseeno pokazati?

en: Malware
sl: Zlonamerna programska oprema

en: The network is broken.
sl: Omrežje ni vzpostavljeno.

en: Check Phishing Url
sl: Preveri URL za ribarjenjem

en: The url %1 is not valid.
sl: Naslov URL %1 ni veljaven.

[ctx: @title:window]
en: Print Document
sl: Natisni dokument

en: Add Folder
sl: Dodaj mapo

en: Folder name:
sl: Ime mape:

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite izbrisati to mapo in vse vire ter podmape v njej?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite izbrisati mapo <b>%1</b> in vse vire ter podmape v njej?</qt>

en: Delete Folder
sl: Izbriši mapo

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite izbrisati ta vir?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite izbrisati vir <b>%1</b>?</qt>

en: Delete Feed
sl: Izbriši vir

en: Imported Feeds
sl: Uvoženi viri

en: Add Imported Folder
sl: Dodaj uvoženo mapo

en: Imported folder name:
sl: Ime uvožene mape:

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
sl: <qt>Običajni seznam virov je pokvarjen (neveljaven OPML). Ustvarjena je bila varnostna kopija:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). Could not create a backup.</qt>
sl: <qt>Običajni seznam virov je pokvarjen (neveljaven OPML). Varnostne kopije ni bilo mogoče ustvariti.</qt>

en: Opening Feed List...
sl: Odpiranje seznama virov ...

en: <qt>Could not open feed list (%1) for reading.</qt>
sl: <qt>Seznama virov (%1) ni bilo mogoče odpreti za branje.</qt>

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
sl: Napaka med razčlenjevanjem XML

en: <qt><p>XML parsing error in line %1, column %2 of %3:</p><p>%4</p></qt>
sl: <qt><p>Napaka razčlenjevanja XML v vrstici %1, stolpcu %2 od %3:</p><p>%4</p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
sl: <qt>Običajni seznam virov je pokvarjen (neveljaven XML). Ustvarjena je bila varnostna kopija:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). Could not create a backup.</qt>
sl: <qt>Običajni seznam virov je pokvarjen (neveljaven XML). Varnostne kopije ni bilo mogoče ustvariti.</qt>

en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
sl: Akregator se ni zaprl pravilno. Ali želite obnoviti prejšnjo sejo?

en: Restore Session
sl: Obnovi sejo

en: Do Not Restore Session
sl: Ne obnovi seje

en: Ask me later
sl: Vprašaj kasneje

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: Ur&edi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sl: Pojdi

note: i18n: ectx: Menu (feed)
en: Fee&d
sl: Vir

note: i18n: ectx: Menu (article)
en: &Article
sl: Čl&anek

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: Datoteka

en: All Feeds
sl: Vsi viri

en: Minute | Minutes
sl[0]: minuta
sl[1]: minuti
sl[2]: minute
sl[3]: minut

en: Hour | Hours
sl[0]: ura
sl[1]: uri
sl[2]: ure
sl[3]: ur

en: Day | Days
sl[0]: dan
sl[1]: dneva
sl[2]: dni
sl[3]: dni

[ctx: @title:window]
en: Feed Properties
sl: Lastnosti vira

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
sl: Nikoli

en:  day |  days
sl[0]:  dan
sl[1]:  dneva
sl[2]:  dneh
sl[3]:  dneh

en:  article |  articles
sl[0]:  članek
sl[1]:  članka
sl[2]:  članki
sl[3]:  člankov

[ctx: @title:window]
en: Properties of %1
sl: Lastnosti %1

en:  (no unread articles)
sl:  (ni neprebranih člankov)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
sl[0]:  (%1 neprebrani članek)
sl[1]:  (%1 neprebrana članka)
sl[2]:  (%1 neprebrani članki)
sl[3]:  (%1 neprebranih člankov)

en: <b>Description:</b> %1<br />
sl: <b>Opis:</b> %1<br />

en: <b>Homepage:</b> <a href="%1">%1</a>
sl: <b>Domača stran:</b> <a href="%1">%1</a>

en: <b>Copyright:</b> %1</a>
sl: <b>Copyright:</b> %1<br />

en: Date
sl: Datum

en: Comment
sl: Opomba

en: Complete Story
sl: Celotna zgodba

en: Author
sl: Avtor

en: Enclosure
sl: Priloga

en: Untitled
sl: Neimenovano

en: Loading...
sl: Nalaganje ...

en: Loading canceled
sl: Nalaganje preklicano

en: Loading completed
sl: Nalaganje zaključeno

en: You can view multiple articles in several open tabs.
sl: Več člankov lahko odprete v več zavihkov.

en: Articles list.
sl: Seznam člankov.

en: Articles
sl: Članki

en: About
sl: O

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all articles in the feed</b> as read?</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite označiti<b>vse članke vira</b> kot prebrane?</qt>

en: Mark Feed as Read
sl: Označi vir kot prebran

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds</b> as read?</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite označiti <b>vse vire</b> kot prebrane?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds in the folder</b> as read?</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite označiti <b>vse vire v mapi</b> kot prebrane?</qt>

en: Mark Feeds as Read
sl: Označi vire kot prebrane

en: Networking is not available.
sl: Omrežje ni na voljo.

en: Fetching Feeds...
sl: Pridobivanje virov ...

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite izbrisati članek <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
sl[0]: <qt>Ali ste prepričani, da želite izbrisati %1 izbrani članek?</qt>
sl[1]: <qt>Ali ste prepričani, da želite izbrisati %1 izbrana članka?</qt>
sl[2]: <qt>Ali ste prepričani, da želite izbrisati %1 izbrane članke?</qt>
sl[3]: <qt>Ali ste prepričani, da želite izbrisati %1 izbranih člankov?</qt>

en: Networking is available now.
sl: Omrežje je sedaj na voljo.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
sl: <qt>To bo popolnoma skrilo menijsko vrstico. Lahko jo ponovno vidite s tipkami %1.</qt>

en: Hide menu bar
sl: Skrij menijsko vrstico

en: Could not find the Akregator part; please check your installation.
    %1
sl: Ni bilo mogoče najti sestavnega dela Akregatorja. Preverite namestitev.
    %1

en: Feed added:
     %1
sl: Dodali ste vir:
    %1

en: Feeds added:
     %1
sl: Dodali ste vire:
    %1

en: <i>and 1 other</i> | <i>and %1 others</i>
sl[0]: <i>in %1 drugi</i>
sl[1]: <i>in %1 druga</i>
sl[2]: <i>in %1 druge</i>
sl[3]: <i>in %1 drugih</i>

en: Fetch completed
sl: Pridobivanje zaključeno

en: Fetch error
sl: Napaka med pridobivanjem

en: Fetch aborted
sl: Pridobivanje prekinjeno

en: Feed list was deleted
sl: Seznam virov je bil izbrisan

en: Node or destination folder not found
sl: Ni bilo mogoče najti vozlišča ali ciljne mape

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
sl: Ni bilo mogoče premakniti mape %1 v svojo lastno podmapo %2

en: Timeout on remote server
sl: Časovni pretek na oddaljenem strežniku

en: Unknown host
sl: Neznan gostitelj

en: Feed file not found on remote server
sl: Na oddaljenem strežniku ni  bilo mogoče najti datoteke z virom

en: Could not read feed (invalid XML)
sl: Ni bilo mogoče prebrati vira (neveljaven XML)

en: Could not read feed (unknown format)
sl: Ni bilo mogoče prebrati vira (neznana vrsta)

en: Could not read feed (invalid feed)
sl: Ni bilo mogoče prebrati vira (neveljaven vir)

en: Could not fetch feed: %1
sl: Ni bilo mogoče pridobiti vira: %1

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
sl: Viri

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
sl: Neprebrani

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
sl: Skupno

en: Close the current tab
sl: Zapri trenutni zavihek

en: Close tab
sl: Zapri zavihek

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
sl: Odpni zavihek

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
sl: Zapri zavihek

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
sl: Zapri vse druge zavihke

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
sl: Zapri vse zavihke

en: There are no unread articles
sl: Ni neprebranih člankov

en: 1 unread article | %1 unread articles
sl[0]: %1 neprebrani članek
sl[1]: %1 neprebrana članka
sl[2]: %1 neprebrani članki
sl[3]: %1 neprebranih člankov

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::AddFeedWidgetBase)
en: Add Feed
sl: Dodaj vir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Add New Source
sl: Dodaj nov vir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Feed &URL:
sl: Naslov &URL vira:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::FeedPropertiesWidgetBase)
en: Feed Properties
sl: Lastnosti vira

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: &General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_updateInterval)
en: U&se a custom update interval
sl: Uporabi prilagojen interval za po&sodabljanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, updateLabel)
en: Update ever&y:
sl: Posodobi vsakih:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_useNotification)
en: Notify when new articles arri&ve
sl: Ob&vesti ob prihodu novih člankov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &URL:
sl: Naslov &URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Name:
sl: Ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, feedNameEdit)
en: Display name of RSS column
sl: Pokaži ime stolpca RSS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Comment:
sl: Komentar:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Ar&chive
sl: Arhiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_globalDefault)
en: &Use default settings
sl: &Uporabi privzete nastavitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_disableArchiving)
en: Di&sable archiving
sl: Onemogoči arhiviranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleNumber)
en: Limit archi&ve to:
sl: Omeji arhi&v na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleAge)
en: &Delete articles older than:
sl: Izbriši članke starejše od:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Adva&nced
sl: &Napredno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_loadWebsite)
en: Load the &full website when reading articles
sl: Pri branju člankov naloži celotno spletno stran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_markRead)
en: Mar&k articles as read when they arrive
sl: Ob prihodu člankov jih označi kot prebrane

en: Disable Introduction
sl: Onemogoči uvodno sporočilo

en: &Copy Email Address
sl: Kopiraj e-poštni naslov

en: Address copied to clipboard.
sl: Naslov kopiran na odložišče.

en: Mark Article as Read
sl: Označi članek kot prebran

en: Mark Article as Unread
sl: Označi članek kot neprebran

en: Change Important Flag
sl: Spremeni oznako pomembno

en: Send the URL of the article
sl: Pošlji naslov URL članka

en: Send the Html Page of Article
sl: Pošlji stran članka v HTML

en: Open In External Browser
sl: Odpri v zunanjem brskalniku

en: Search articles...
sl: Poišči članke ...

en: Search articles...<%1>
sl: Poišči članke ...<%1>

en: All Articles
sl: Vsi članki

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
sl: Neprebrano

[ctx: New articles filter]
en: New
sl: Novo

[ctx: Read articles filter]
en: Read
sl: Prebrano

[ctx: Important articles filter]
en: Important
sl: Pomembno
