akregator - en to sr@latin translation catalogue (408 entries)

en: Feed readers provide a convenient way to browse different kinds of content, including news, blogs, and other content from online sites. Instead of checking all your favorite web sites manually for updates, Akregator collects the content for you.
sr@latin: Čitači dovoda pružaju pogodan način za pregledanje različitih sadržaja, uključujući vesti, blogove i drugi sadržaj sa sajtova. Umesto da proveravate svoje omiljene sajtove ručno, Akregator prikuplja sadržaj umesto vas.

en: We hope that you will enjoy Akregator.
sr@latin: Nadamo se da ćete uživati uz Akregator.

en: Thank you, The Akregator Team
sr@latin: Sa zahvalnošću, tim Akregatora

en: Mark as Read
sr@latin: Označi kao pročitan

en: Mark as Unread
sr@latin: Označi kao nepročitan

en: Remove Important Status
sr@latin: Ukloni stanje važnosti

en: Mark as Important
sr@latin: Označi kao važan

en: Open Link in External Browser
sr@latin: Otvori vezu u spoljašnjem pregledaču

en: Open In Background Tab
sr@latin: Otvori jezičak u pozadini

en: Send File Address
sr@latin: Pošalji adresu fajla...

en: Send Link Address
sr@latin: Pošalji adresu veze...

en: Delete Article
sr@latin: Obriši članak

en: Advanced Feed Reader Settings
sr@latin: Napredne postavke čitača dovoda

en: (c), 2004 - 2008 Frank Osterfeld
sr@latin: © 2004–2008, Frank Osterfeld

en: Configure Feed Reader Appearance
sr@latin: Podešavanje izgleda čitača dovoda

[ctx: Limit feed archive size to:]
en:  article |  articles
sr@latin[0]:  članak
sr@latin[1]:  članka
sr@latin[2]:  članaka
sr@latin[3]:  članak

[ctx: Delete articles older than:]
en:  day |  days
sr@latin[0]:  dan
sr@latin[1]:  dana
sr@latin[2]:  dana
sr@latin[3]:  dan

en: Configure Feed Reader Archive
sr@latin: Podešavanje arhive čitača dovoda

en: Configure Feed Reader Browser
sr@latin: Podešavanje pregledača čitača dovoda

en:  minute |  minutes
sr@latin[0]:  minut
sr@latin[1]:  minuta
sr@latin[2]:  minuta
sr@latin[3]:  minut

en: Configure Feeds
sr@latin: Podešavanje dovoda

en: Configure Plugins
sr@latin: Podešavanje priključaka

en: Laurent Montel
sr@latin: Loren Montel

en: Webengine Plugins
sr@latin: Priključci QtWebEnginea

[ctx: Mark selected article read after]
en:  second |  seconds
sr@latin[0]:  sekunda
sr@latin[1]:  sekunde
sr@latin[2]:  sekundi
sr@latin[3]:  sekunda

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Archive
sr@latin: Arhiva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Archive backend:
sr@latin: Pozadina arhive:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbBackendConfigure)
en: &Configure...
sr@latin: &Podesi...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Article List
sr@latin: Lista članaka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMarkReadDelay)
en: Mar&k selected article read after
sr@latin: Označ&i odabrani članak za kasnije čitanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResetQuickFilterOnNodeChange)
en: Reset search bar when changing feeds
sr@latin: Resetuj pretragu kod promene dovoda

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Article List Colors
sr@latin: Boje liste članaka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_unreadArticles)
en: Unread articles:
sr@latin: Nepročitani članci:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_newArticles)
en: New articles:
sr@latin: Novi članci:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomColors)
en: Use custom colors
sr@latin: Koristi posebne boje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Font Size
sr@latin: Veličina fonta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MinimumFontSize)
en: Minimum font size:
sr@latin: Najmanja veličina fonta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MediumFontSize)
en: Medium font size:
sr@latin: Srednja veličina fonta:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Fonts
sr@latin: Fontovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Standard font:
sr@latin: Standardni font:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Fixed font:
sr@latin: Fiksni font:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Serif font:
sr@latin: Serifni font:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Sans serif font:
sr@latin: Beserifni font:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default Archive Settings
sr@latin: Podrazumevane postavke arhive

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_DisableArchiving)
en: Disa&ble archiving
sr@latin: &Isključi arhiviranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_KeepAllArticles) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_keepAllArticles)
en: &Keep all articles
sr@latin: &Zadrži sve članke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleNumber)
en: Limit feed archi&ve size to:
sr@latin: Ograniči &veličinu arhive na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_LimitArticleAge)
en: Delete articles older than:
sr@latin: Obriši članke starije od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DoNotExpireImportantArticles)
en: Do not expire important articles
sr@latin: Važni članci ne ističu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LMBlabel)
en: Left mouse click:
sr@latin: Levi klik mišem:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Tab
sr@latin: otvara pod jezičkom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Background Tab
sr@latin: otvara pod pozadinskim jezičkom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in External Browser
sr@latin: otvara u spoljašnjem pregledaču

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MMBlabel)
en: Middle mouse click:
sr@latin: Srednji klik mišem:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, externalBrowserGroupBox)
en: External Browsing
sr@latin: Spoljašnje pregledanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExternalBrowserUseKdeDefault)
en: Use default web &browser
sr@latin: Koristi podrazumevani &veb pregledač

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabsGroupBox)
en: Tabs
sr@latin: Jezičci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabBar) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar
sr@latin: Uvek prikaži traku jezičaka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonOnTabs)
en: Show close button on each tab
sr@latin: Prikaži dugme za zatvaranje na svakom jezičku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NewWindowInTab) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Open links in new tab instead of in new window
sr@latin: Otvori veze pod novim jezičkom umesto u novom prozoru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckPhishingUrl)
en: Verify URLs using Google's Safe Browsing API
sr@latin: Overavaj URL‑ove Googleovim API‑jem bezbednog pregledanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AccessKeyEnabled)
en: Access Key Enabled
sr@latin: Pristupni taster uključen

[ctx: global settings]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Global
sr@latin: Opšte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tra&y icon
sr@latin: Prikaži kaset&nu ikonicu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideReadFeeds) i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Hide feeds with no unread articles
sr@latin: Sakrij dovode bez nepročitanih članaka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoExpandFolders) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Auto-expand folders containing unread articles
sr@latin: Automatski raširi fascikle sa nepročitanim člancima

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
sr@latin: Odaberite ovo ako želite obaveštenja kad se pojave novi članci.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotifications)
en: Use &notifications for all feeds
sr@latin: Koristi &obaveštenja za sve dovode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseIntervalFetch)
en: &Use interval fetching
sr@latin: Koristi &periodično očitavanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoFetchIntervalLabel)
en: Fetch feeds every:
sr@latin: Očitavaj dovode svakih:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Startup
sr@latin: Pokreni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkAllFeedsReadOnStartup)
en: Mark &all feeds as read on startup
sr@latin: Označi &sve dovode kao pročitane na pokretanju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FetchOnStartup)
en: Fetch all fee&ds on startup
sr@latin: Očitaj sve dov&ode na pokretanju

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
sr@latin: Mreža

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseHTMLCache)
en: Use the &browser cache (less network traffic)
sr@latin: Koristi &keš pregledača (manje mrežnog saobraćaja)

en: Akregator Export for %1
sr@latin: Izvoz iz Akregatora za %1|/|Izvoz iz Akregatora za $[aku %1]

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Hides feeds with no unread articles
sr@latin: Sakriva dovode bez nepročitanih članaka

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Auto-Expand folders with unread articles
sr@latin: Automatski širi fascikle sa nepročitanim člancima

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Show Quick Filter
sr@latin: Prikaži brzi filter

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Show Quick Filter Bar
sr@latin: Prikazuje traku brzog filtera.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Status Filter
sr@latin: Filter stanja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last status filter setting
sr@latin: Upisuje poslednju postavku filtera stanja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Text Filter
sr@latin: Filter teksta

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Stores the last search line text
sr@latin: Upisuje poslednji tekst iz polja pretrage.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: View Mode
sr@latin: Režim prikaza

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Article display mode.
sr@latin: Režim za prikaz članaka.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for first splitter
sr@latin: Veličina za prvi razdvajač

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
sr@latin: Veličina prvog (obično uspravnog) razdvajača.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Sizes for second splitter
sr@latin: Veličina za drugi razdvajač

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
sr@latin: Veličina drugog (obično vodoravnog) razdvajača.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Archive Mode
sr@latin: Režim arhiva

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Keep All Articles
sr@latin: Zadrži sve članke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Save an unlimited number of articles.
sr@latin: Čuva neograničen broj članaka.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Limit Number of Articles
sr@latin: Ograniči broj članaka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Limit the number of articles in a feed
sr@latin: Ograničava broj članaka u dovodu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Delete Expired Articles
sr@latin: Obriši istekle članke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Delete expired articles
sr@latin: Briše istekle članke.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Disable Archiving
sr@latin: Isključi arhiviranje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Do not save any articles
sr@latin: Članci se uopšte ne čuvaju.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Expiry Age
sr@latin: Vreme isticanja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Default expiry age for articles in days.
sr@latin: Podrazumevano vreme isticanja članaka, u danima.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Article Limit
sr@latin: Ograničenje članaka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Number of articles to keep per feed.
sr@latin: Broj članaka za čuvanje po dovodu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Do Not Expire Important Articles
sr@latin: Važni članci ne ističu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
sr@latin: Ako je ova opcija uključena, članci koje ste označili kao važne neće biti obrisani kada se dosegne ograničenje arhive, po veličini ili broju članaka.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Concurrent Fetches
sr@latin: Paralelna očitavanja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Number of concurrent fetches
sr@latin: Broj paralelnih očitavanja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Use HTML Cache
sr@latin: Koristi HTML keš

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
sr@latin: Koristite KDE‑ove globalne postavke HTML keša kod preuzimanja dovoda, da izbegnete nepotrebni saobraćaj. Isključite samo kada je neophodno.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Network)
en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
sr@latin: Ova opcija omogućava korisniku da odredi posebno ime agenta umesto podrazumevanog. Ponuđena je zato što neki proksiji mogu prekinuti vezu kada nađu „gator“ u imenu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fetch on startup
sr@latin: Očitaj na pokretanju

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch feedlist on startup.
sr@latin: Očitava liste dovoda na pokretanju.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup
sr@latin: Označi sve dovode kao pročitane na pokretanju

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Mark all feeds as read on startup.
sr@latin: Označava sve dovode kao pročitane na pokretanju.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use interval fetching
sr@latin: Koristi periodično očitavanje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Fetch all feeds every %1 minutes.
sr@latin: Očitava sve dovode svakih %1 minuta.|/|Očitava sve dovode $[množ ^1 svaki svaka svakih] %1 $[množ ^1 minut minuta minuta].

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Interval for autofetching
sr@latin: Period automatskog očitavanja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Interval for autofetching in minutes.
sr@latin: Period za automatsko očitavanje, u minutima.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use notifications
sr@latin: Koristi obaveštenja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
sr@latin: Određuje da li se koriste iskačuća obaveštenja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show tray icon
sr@latin: Prikaži kasetnu ikonicu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Specifies if the tray icon is shown or not.
sr@latin: Određuje da li se prikazuje kasetna ikonica.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
sr@latin: Traka jezičaka se prikazuje uvek, čak i kada je samo jedan jezičak otvoren.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs
sr@latin: Prikaži dugmad za zatvaranje na jezičcima

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs instead of icons
sr@latin: Prikazuje dugmad za zatvaranje na jezičcima umesto ikonica.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
sr@latin: Otvara vezu pod novim jezičkom umesto u novom prozoru (spoljašnjem pregledaču).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use default KDE web browser
sr@latin: Koristi KDE‑ov podrazumevani veb pregledač

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use KDE web browser when opening in external browser.
sr@latin: KDE‑ov veb pregledač se koristi za otvaranje u spoljašnjem pregledaču.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use this command:
sr@latin: Koristi naredbu:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Use the specified command when opening in external browser.
sr@latin: Koristi određenu naredbu kada se otvara u spoljašnjem pregledaču.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Command to launch external browser. URL will substitute for %u.
sr@latin: Naredba za pokretanje spoljašnjeg pregledača. %u će biti zamenjeno URL‑a.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with left mouse button should do.
sr@latin: Šta levi klik mišem treba da uradi.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: What the click with middle mouse button should do.
sr@latin: Šta srednji klik mišem treba da uradi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Advanced)
en: Archive Backend
sr@latin: Pozadina arhive

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMarkReadDelay), group (Advanced)
en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
sr@latin: Da li ima kašnjenja kad se članak izabere pre nego se označi pročitanim.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkReadDelay), group (Advanced)
en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
sr@latin: Podesivo kašnjenje između odabira članka i označavanja kao pročitanog.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Advanced)
en: Resets the quick filter when changing feeds.
sr@latin: Resetuje brzi filter pri menjanju dovoda.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Feed...
sr@latin: Novi dovod...

[ctx: @info:status]
en: Create a new feed
sr@latin: Napravi novi dovod

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can add a new feed.
sr@latin: Dobićete dijalog u kojem možete dodati novi dovod.

en: A KDE Feed Reader
sr@latin: KDE‑ov čitač dovoda

en: Maintainer
sr@latin: Održavalac

en: Former maintainer
sr@latin: Bivši održavalac

en: Teemu Rytilahti
sr@latin: Temu Ritilahti

en: Developer
sr@latin: Programer

en: Sashmit Bhaduri
sr@latin: Sašmit Baduri

en: Pierre Habouzit
sr@latin: Pjer Habuzit

en: Stanislav Karchebny
sr@latin: Stanislav Karčebnji

en: Gary Cramblitt
sr@latin: Gari Kramblit

en: Contributor
sr@latin: Doprinosilac

en: Stephan Binner
sr@latin: Štefan Biner

en: Christof Musik
sr@latin: Kristof Muzik

en: Anne-Marie Mahfouf
sr@latin: An Mari Mafu

en: Handbook
sr@latin: Priručnik

en: Frerich Raabe
sr@latin: Frerih Rabe

en: Author of librss
sr@latin: Autor librssa

en: Eckhart Woerner
sr@latin: Ekhart Verner

en: Bug tracker management, Usability improvements
sr@latin: Upravljanje pratiocem grešaka, poboljšanja upotrebljivosti

en: Heinrich Wendel
sr@latin: Hajnrih Vendel

en: Tons of bug fixes
sr@latin: Mnogobrojne ispravke grešaka

en: Eike Hein
sr@latin: Ajke Hajn

en: 'Delayed mark as read' feature
sr@latin: Mogućnost kašnjenja pri označavanju pročitanim

en: Marcel Dierkes
sr@latin: Marsel Dirkes

en: Icons
sr@latin: Ikonice

en: George Staikos
sr@latin: Džordž Stajkos

en: Insomnia
sr@latin: Nesanica

en: Philipp Droessler
sr@latin: Filip Dresler

en: Gentoo Ebuild
sr@latin: Gentooov ebuild

en: &Fetch Feed
sr@latin: &Očitaj dovod

en: &Delete Feed
sr@latin: O&briši dovod

en: &Edit Feed...
sr@latin: &Uredi dovod...

en: &Mark Feed as Read
sr@latin: Označi dovod kao &pročitan

en: &Fetch Feeds
sr@latin: &Očitaj dovode

en: &Delete Folder
sr@latin: &Obriši fasciklu

en: &Rename Folder
sr@latin: &Preimenuj fasciklu

en: &Mark Feeds as Read
sr@latin: &Označi dovode kao pročitane

en: &Import Feeds...
sr@latin: &Uvezi dovode...

en: &Export Feeds...
sr@latin: &Izvezi dovode...

en: &Configure Akregator...
sr@latin: &Podesi Akregator...

en: &Open Homepage
sr@latin: &Otvori domaću stranicu

en: Reload All Tabs
sr@latin: Ponovo učitaj sve jezičke

en: &Add Feed...
sr@latin: &Dodaj dovod...

en: Ne&w Folder...
sr@latin: No&va fascikla...

en: &Normal View
sr@latin: &Klasični prikaz

en: &Widescreen View
sr@latin: &Prošireni prikaz

en: C&ombined View
sr@latin: K&ombinovani prikaz

en: Fe&tch All Feeds
sr@latin: &Očitaj sve dovode

en: C&ancel Feed Fetches
sr@latin: O&tkaži očitavanja dovoda

en: Ma&rk All Feeds as Read
sr@latin: Oz&nači sve dovode kao pročitane

en: Copy Link Address
sr@latin: Kopiraj adresu veze

en: Pre&vious Unread Article
sr@latin: Pret&hodni nepročitan članak

en: Ne&xt Unread Article
sr@latin: Sl&edeći nepročitan članak

en: &Delete
sr@latin: &Obriši

en: &Mark As
sr@latin: &Označi kao

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
sr@latin: &Pročitan

en: Mark selected article as read
sr@latin: Označi odabrani članak kao pročitan

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
sr@latin: &Novi

en: Mark selected article as new
sr@latin: Označi označeni članak kao novi

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
sr@latin: &Nepročitan

en: Mark selected article as unread
sr@latin: Označi odabrani članak kao nepročitan

en: &Mark as Important
sr@latin: &Označi kao važan

en: Remove &Important Mark
sr@latin: Ukloni oznaku &važnosti

en: Move Node Up
sr@latin: Pomeri čvor nagore

en: Move Node Down
sr@latin: Pomeri čvor nadole

en: Move Node Left
sr@latin: Pomeri čvor ulevo

en: Move Node Right
sr@latin: Pomeri čvor udesno

en: Send &Link Address...
sr@latin: Pošalji &adresu veze...

en: Send &File...
sr@latin: Pošalji &fajl...

en: Set Focus to Quick Search
sr@latin: Fokusiraj brzu pretragu

en: &Previous Article
sr@latin: &Prethodni članak

en: &Next Article
sr@latin: &Sledeći članak

en: &Previous Feed
sr@latin: &Prethodni dovod

en: &Next Feed
sr@latin: &Sledeći dovod

en: N&ext Unread Feed
sr@latin: S&ledeći nepročitan dovod

en: Prev&ious Unread Feed
sr@latin: Pre&thodni nepročitan dovod

en: Go to Top of Tree
sr@latin: Idi na vrh stabla

en: Go to Bottom of Tree
sr@latin: Idi na dno stabla

en: Go Left in Tree
sr@latin: Idi levo u stablu

en: Go Right in Tree
sr@latin: Idi desno u stablu

en: Go Up in Tree
sr@latin: Idi gore u stablu

en: Go Down in Tree
sr@latin: Idi dole u stablu

en: Hide Read Feeds
sr@latin: Sakrij pročitane dovode

en: Auto-expand folders with unread articles
sr@latin: Automatski raširi fascikle sa nepročitanim člancima

en: Select Next Tab
sr@latin: Odaberi sledeći jezičak

en: Select Previous Tab
sr@latin: Odaberi prethodni jezičak

en: Detach Tab
sr@latin: Otkači jezičak

en: Mute
sr@latin: Utišaj

en: Unmute
sr@latin: Vrati zvuk

en: Speak Text
sr@latin: Izgovori tekst

en: &Find in Message...
sr@latin: &Pronađi u poruci...

en: Close Tab
sr@latin: Zatvori jezičak

en: Activate Tab %1
sr@latin: Aktiviraj jezičak %1

en: &Save Link As...
sr@latin: &Sačuvaj vezu kao...

en: Copy &Link Address
sr@latin: Kopiraj &adresu veze

en: Copy Image Location
sr@latin: Kopiraj lokaciju slike

en: Save Image On Disk...
sr@latin: Sačuvaj sliku na disk...

en: Open Link in New &Tab
sr@latin: Otvori vezu pod novim &jezičkom

en: Open Link in External &Browser
sr@latin: Otvori vezu u spoljašnjem &pregledaču

en: Downloading %1
sr@latin: Preuzimam %1

en: Feed not found from %1.
sr@latin: Dovod nije pronađen na %1.

en: Feed found, downloading...
sr@latin: Dovod pronađen, preuzimam...

en: Add a feed with the given URL
sr@latin: Dodaj dovod sa datim URL‑om

en: When adding feeds, place them in this group
sr@latin: Stavljaj dodate dovode u ovu grupu

en: Hide main window on startup
sr@latin: Sakrij glavni prozor na pokretanju

en: Feeds
sr@latin: Dovodi

en: KDE Dot News
sr@latin: Vesti sa KDE Dota

en: Planet KDE
sr@latin: Planeta KDE

en: KDE Apps
sr@latin: KDE programi

en: Spanish feeds
sr@latin: španski dovodi

en: Planet KDE España
sr@latin: Planeta KDE Španija

en: Unable to load storage backend plugin "%1". No feeds are archived.
sr@latin: Ne mogu da učitam priključak skladišne pozadine „%1“. Nijedan dovod nije arhiviran.

en: Plugin error
sr@latin: Greška priključka

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
sr@latin: Pristup odbijen: ne mogu da sačuvam listu dovoda u <b>%1</b>. Proverite svoje dozvole.

en: Write Error
sr@latin: Greška pisanja

en: OPML Parsing Error
sr@latin: Greška u raščlanjivanju OPML‑a

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
sr@latin: Ne mogu da uvezem fajl %1 (loš OPML).

en: Read Error
sr@latin: Greška čitanja

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
sr@latin: Fajl %1 ne može biti pročitan, proverite da li postoji i da li je čitljiv za trenutnog korisnika.

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
sr@latin: Pristup odbijen: ne mogu da pišem u fajl %1. Proverite svoje dozvole.

en: Imported Folder
sr@latin: Uvezena fascikla

en: The feed to be listed was already removed.
sr@latin: Dovod koji treba izlistati već je uklonjen.

en: Columns
sr@latin: Kolone

en: <h2>Article list</h2>Here you can browse articles from the currently selected feed. You can also manage articles, as marking them as persistent ("Mark as Important") or delete them, using the right mouse button menu. To view the web page of the article, you can open the article internally in a tab or in an external browser window.
sr@latin: <h2>Lista članaka</h2><p>Ovde možete pregledati članke sa trenutno odabranog dovoda. Možete upravljati člancima, npr. označavati ih kao trajne („Označi kao važan“) ili ih brisati, preko menija na desni klik. Veb stranicu članka možete otvoriti interno pod jezičkom ili u prozoru spoljašnjeg pregledača.</p>

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
sr@latin: naslov

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
sr@latin: dovod

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
sr@latin: datum

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
sr@latin: autor

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
sr@latin: opis

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
sr@latin: sadržaj

en: Akregator is a KDE news feed reader.
sr@latin: Akregator je KDE‑ov čitač dovoda vesti.

en: Disable
sr@latin: Isključi

en: Keep Enabled
sr@latin: Zadrži uključeno

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
sr@latin: Želite li zaista da isključite ovu uvodnu stranicu?

en: Disable Introduction Page
sr@latin: Isključivanje uvodne stranice

en: This web site is a malware, do you want to continue to show it?
sr@latin: Ovaj sajt sadrži malver, želite li zaista da ga posetite?

en: Malware
sr@latin: Malver

en: The network is broken.
sr@latin: Mreža je pokvarena.

en: Check Phishing Url
sr@latin: Provera URL‑a protiv prevare

en: The url %1 is not valid.
sr@latin: URL %1 nije dobar.

en: Add Folder
sr@latin: Dodavanje fascikle

en: Folder name:
sr@latin: Ime fascikle:

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
sr@latin: <qt>Želite li zaista da obrišete ovu fasciklu, sa svim njenim dovodima i potfasciklama?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
sr@latin: <qt>Želite li zaista da obrišete fasciklu <b>%1</b>, sa svim njenim dovodima i potfasciklama?</qt>

en: Delete Folder
sr@latin: Brisanje fascikle

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
sr@latin: <qt>Želite li zaista da obrišete ovaj dovod?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
sr@latin: <qt>Želite li zaista da obrišete dovod <b>%1</b>?</qt>

en: Delete Feed
sr@latin: Brisanje dovoda

en: Imported Feeds
sr@latin: Važni dovodi

en: Add Imported Folder
sr@latin: Dodavanje uvezene fascikle

en: Imported folder name:
sr@latin: Ime uvezene fascikle:

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
sr@latin: <qt>Standardna lista dovoda je oštećena (loš OPML). Napravljena je rezerva:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). Could not create a backup.</qt>
sr@latin: <qt>Standardna lista dovoda je oštećena (loš OPML). Ne mogu da napravim rezervu.</qt>

en: Opening Feed List...
sr@latin: Otvaram listu dovoda...

en: <qt>Could not open feed list (%1) for reading.</qt>
sr@latin: <qt>Ne mogu da otvorim listu dovoda (%1) za čitanje.</qt>

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
sr@latin: Greška raščlanjivanja XML‑a

en: <qt><p>XML parsing error in line %1, column %2 of %3:</p><p>%4</p></qt>
sr@latin: <qt><p>Greška raščlanjivanja XML‑a u redu %1, koloni %2 u %3:</p><p>%4</p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
sr@latin: <qt>Standardna lista dovoda je oštećena (loš XML). Napravljena je rezerva:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). Could not create a backup.</qt>
sr@latin: <qt>Standardna lista dovoda je oštećena (loš XML). Ne mogu da napravim rezervu.</qt>

en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
sr@latin: Akregator se nije ispravno zatvorio. Želite li da povratite prethodnu sesiju?

en: Restore Session
sr@latin: Povrati sesiju

en: Do Not Restore Session
sr@latin: Ne vraćaj sesiju

en: Ask me later
sr@latin: Pitaj me kasnije

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sr@latin: &Uređivanje

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sr@latin: Pri&kaz

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sr@latin: &Kretanje

note: i18n: ectx: Menu (feed)
en: Fee&d
sr@latin: &Dovod

note: i18n: ectx: Menu (article)
en: &Article
sr@latin: &Članak

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr@latin: &Podešavanje

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@latin: Glavna traka

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr@latin: &Fajl

en: No Archive
sr@latin: Nema arhive

en: All Feeds
sr@latin: Svi dovodi

en: Minute | Minutes
sr@latin[0]: minut
sr@latin[1]: minuta
sr@latin[2]: minuta
sr@latin[3]: minut

en: Hour | Hours
sr@latin[0]: sat
sr@latin[1]: sata
sr@latin[2]: sati
sr@latin[3]: sat

en: Day | Days
sr@latin[0]: dan
sr@latin[1]: dana
sr@latin[2]: dana
sr@latin[3]: dan

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
sr@latin: nikada

en:  day |  days
sr@latin[0]:  dan
sr@latin[1]:  dana
sr@latin[2]:  dana
sr@latin[3]:  dan

en:  article |  articles
sr@latin[0]:  članak
sr@latin[1]:  članka
sr@latin[2]:  članaka
sr@latin[3]:  članak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::FeedPropertiesWidgetBase)
en: Feed Properties
sr@latin: Svojstva dovoda

en: Properties of %1
sr@latin: Svojstva — %1

en:  (no unread articles)
sr@latin:  (bez nepročitanih članaka)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
sr@latin[0]:  (%1 nepročitan članak)
sr@latin[1]:  (%1 nepročitana članka)
sr@latin[2]:  (%1 nepročitanih članaka)
sr@latin[3]:  (%1 nepročitan članak)

en: <b>Description:</b> %1<br />
sr@latin: <b>Opis:</b> %1<br />

en: Date
sr@latin: Datum

en: Comment
sr@latin: Komentar

en: Complete Story
sr@latin: Ceo članak

en: Author
sr@latin: Autor

en: Enclosure
sr@latin: Prilog

en: Untitled
sr@latin: Bez naslova

en: Loading...
sr@latin: Učitavam...

en: Loading canceled
sr@latin: Učitavanje otkazano.

en: Loading completed
sr@latin: Učitavanje dovršeno.

en: You can view multiple articles in several open tabs.
sr@latin: Možete pregledati više članaka pod nekoliko otvorenih jezičaka.

en: Articles list.
sr@latin: Lista članaka.

en: Articles
sr@latin: Članci

en: About
sr@latin: O

en: Networking is not available.
sr@latin: Mreža nije dostupna.

en: Fetching Feeds...
sr@latin: Očitavam dovode...

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
sr@latin: <qt>Želite li zaista da obrišete članak <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
sr@latin[0]: <qt>Želite li zaista da obrišete %1 odabrani članak?</qt>
sr@latin[1]: <qt>Želite li zaista da obrišete %1 odabrana članka?</qt>
sr@latin[2]: <qt>Želite li zaista da obrišete %1 odabranih članaka?</qt>
sr@latin[3]: <qt>Želite li zaista da obrišete odabrani članak?</qt>

en: Networking is available now.
sr@latin: Mreža je sada dostupna.

en: Could not find the Akregator part; please check your installation.
    %1
sr@latin: Ne mogu da nađem Akregator deo; proverite instalaciju.
    %1

en: Feed added:
     %1
sr@latin: Dovod dodat:
     %1

en: Feeds added:
     %1
sr@latin: Dovodi dodati:
     %1

en: <i>and 1 other</i> | <i>and %1 others</i>
sr@latin[0]: <i>i još %1</i>
sr@latin[1]: <i>i još %1</i>
sr@latin[2]: <i>i još %1</i>
sr@latin[3]: <i>i još %1</i>

[ctx: Name of the plugin]
en: Name
sr@latin: Ime

[ctx: Library name]
en: Library
sr@latin: Biblioteka

[ctx: Plugin authors]
en: Authors
sr@latin: Autori

[ctx: Plugin authors' emaila addresses]
en: Email
sr@latin: E‑pošta

[ctx: Plugin version]
en: Version
sr@latin: Izdanje

[ctx: Framework version plugin requires]
en: Framework Version
sr@latin: Izdanje okvira

en: Plugin Information
sr@latin: Podaci o priključku

en: Fetch completed
sr@latin: Očitavanje dovršeno

en: Fetch error
sr@latin: Greška u očitavanju

en: Fetch aborted
sr@latin: Očitavanje obustavljeno

en: Feed list was deleted
sr@latin: Lista dovoda je obrisana.

en: Node or destination folder not found
sr@latin: Čvor ili odredišna fascikla nije nađena.

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
sr@latin: Ne mogu da premestim fasciklu %1 u njenu potfasciklu %2.

en: Timeout on remote server
sr@latin: Prekovreme na udaljenom serveru.

en: Unknown host
sr@latin: Nepoznat domaćin.

en: Feed file not found on remote server
sr@latin: Fajl dovoda nije nađen na udaljenom serveru.

en: Could not read feed (invalid XML)
sr@latin: Ne mogu da čitam dovod (loš XML).

en: Could not read feed (unknown format)
sr@latin: Ne mogu da čitam dovod (nepoznat format).

en: Could not read feed (invalid feed)
sr@latin: Ne mogu da čitam dovod (loš dovod).

en: Could not fetch feed: %1
sr@latin: Ne mogu da očitam dovod: %1

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
sr@latin: dovodi

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
sr@latin: nepročitano

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
sr@latin: ukupno

en: Close the current tab
sr@latin: Zatvori trenutni jezičak

en: Close tab
sr@latin: Zatvori jezičak

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
sr@latin: Otkači jezičak

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
sr@latin: Zatvori jezičak

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
sr@latin: Zatvori sve druge jezičke

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
sr@latin: Zatvori sve jezičke

en: There are no unread articles
sr@latin: Nema nepročitanih članaka

en: 1 unread article | %1 unread articles
sr@latin[0]: %1 nepročitan članak
sr@latin[1]: %1 nepročitana članka
sr@latin[2]: %1 nepročitanih članaka
sr@latin[3]: %1 nepročitan članak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::AddFeedWidgetBase)
en: Add Feed
sr@latin: Dodavanje dovoda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Add New Source
sr@latin: Dodaj novi izvor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Feed &URL:
sr@latin: &URL dovoda:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: &General
sr@latin: &Opšte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_updateInterval)
en: U&se a custom update interval
sr@latin: K&oristi poseban period ažuriranja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, updateLabel)
en: Update ever&y:
sr@latin: Ažuriraj &svakih:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_useNotification)
en: Notify when new articles arri&ve
sr@latin: Obavesti kada s&tigne novi članak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Name:
sr@latin: &Ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, feedNameEdit)
en: Display name of RSS column
sr@latin: Prikaži ime RSS kolone

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Ar&chive
sr@latin: Ar&hiva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_globalDefault)
en: &Use default settings
sr@latin: &Koristi podrazumevane postavke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_disableArchiving)
en: Di&sable archiving
sr@latin: Is&ključi arhiviranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleNumber)
en: Limit archi&ve to:
sr@latin: Ograniči arhi&vu na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_limitArticleAge)
en: &Delete articles older than:
sr@latin: &Obriši članke starije od:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Adva&nced
sr@latin: Napre&dno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_loadWebsite)
en: Load the &full website when reading articles
sr@latin: Učitaj &ceo veb sajt kod čitanja članaka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_markRead)
en: Mar&k articles as read when they arrive
sr@latin: Ozna&či članke kao pročitane kada stignu

en: Disable Introduction
sr@latin: Isključi uvod

en: &Copy Email Address
sr@latin: &Kopiraj adresu e‑pošte

en: Address copied to clipboard.
sr@latin: Adresa kopirana u klipbord.

en: Mark Article as Read
sr@latin: Označi članak kao pročitan

en: Mark Article as Unread
sr@latin: Označi članak kao nepročitan

en: Change Important Flag
sr@latin: Promeni oznaku važnosti

en: Send the URL of the article
sr@latin: Pošalji URL članka

en: Send the Html Page of Article
sr@latin: Pošalji HTML stranicu članka

en: Open In External Browser
sr@latin: Otvori u spoljašnjem pregledaču

en: Search articles...
sr@latin: Pretraži članke...

en: Search articles...<%1>
sr@latin: Pretraži članke...<%1>

en: All Articles
sr@latin: Svi članci

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
sr@latin: Nepročitani

[ctx: New articles filter]
en: New
sr@latin: Novi

[ctx: Important articles filter]
en: Important
sr@latin: Važni
