akregator - en to ug translation catalogue (104 entries)

[ctx: Limit feed archive size to:]
en:  article |  articles
ug[0]:  ماقالىلەر

[ctx: Delete articles older than:]
en:  day |  days
ug[0]:  كۈن

en:  minute |  minutes
ug[0]:  مىنۇت

[ctx: Mark selected article read after]
en:  second |  seconds
ug[0]:  سېكۇنت

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Article List
ug: ماقالە تىزىمى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_unreadArticles)
en: Unread articles:
ug: ئوقۇلمىغان ماقالىلەر:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_newArticles)
en: New articles:
ug: يېڭى ماقالىلەر:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomColors)
en: Use custom colors
ug: ئىختىيارى رەڭلەرنى ئىشلەت

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Font Size
ug: خەت چوڭلۇقى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MinimumFontSize)
en: Minimum font size:
ug: ئەڭ كىچىك خەت چوڭلۇقى:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Fonts
ug: خەت نۇسخىلىرى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Standard font:
ug: ئۆلچەملىك خەت نۇسخىسى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Fixed font:
ug: تەڭ كەڭلىكتىكى خەت نۇسخىسى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Serif font:
ug: Serif خەت نۇسخا:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Sans serif font:
ug: Sans serif خەت نۇسخا:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabsGroupBox)
en: Tabs
ug: بەتكۈچلەر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabBar) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Always show the tab bar
ug: بەتكۈچ ئىستونىنى ئىزچىل كۆرسەت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NewWindowInTab) i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Open links in new tab instead of in new window
ug: ئۇلانمىنى يېڭى كۆزنەكتە ئەمەس يېڭى بەتكۈچتە ئاچ

[ctx: global settings]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Global
ug: ئومۇمىي دائىرىلىك

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Startup
ug: قوزغىلىش

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
ug: تور

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Text Filter
ug: تېكىست سۈزگۈچ

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: View Mode
ug: كۆرۈنۈش ھالىتى

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Show tray icon
ug: قونداق سىنبەلگىسىنى كۆرسىتىش

note: i18n: ectx: label, entry, group (Advanced)
en: Archive Backend
ug: ئارخىپ ئارقا ئۇچى

en: Maintainer
ug: مەسئۇل كىشى

en: Developer
ug: ئىجادىيەتچى

en: Contributor
ug: تۆھپىكار

en: Handbook
ug: قوللانما

en: Author of librss
ug: librss ئاپتورى

en: Icons
ug: سىنبەلگىلەر

en: &Delete Folder
ug: قىسقۇچ ئۆچۈر(&D)

en: &Rename Folder
ug: قىسقۇچ ئاتىنى ئۆزگەرت(&R)

en: &Open Homepage
ug: &باش سەھىپىنى ئېچىش

en: Reload All Tabs
ug: ھەممە بەتكۈچنى قايتا يۈكلە

en: Ne&w Folder...
ug: يېڭى قىسقۇچ(&W)…

en: &Normal View
ug: نورمال كۆرسىتىش(&N)

en: &Widescreen View
ug: كەڭ ئېكرفنلىق كىۆرسىتىش(&W)

en: C&ombined View
ug: بىرىكمە كۆرسىتىش(&O)

en: Copy Link Address
ug: ئۇلانما ئادرېسىنى كۆچۈر

en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
ug: يېڭى(&N)

en: Send &Link Address...
ug: ئۇلانما ئادرېسىنى ئەۋەت(L)…

en: Send &File...
ug: ھۆججەت ئەۋەت(&F)…

en: &Previous Article
ug: ئالدىنقى ماقالە(&P)

en: &Next Article
ug: كېيىنكى ماقالە(&N)

en: Select Next Tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچنى تاللا

en: Select Previous Tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچنى تاللا

en: Detach Tab
ug: بەتكۈچنى لەيلەت

en: Close Tab
ug: بەتكۈچ ياپ

en: Activate Tab %1
ug: بەتكۈچ %1 نى ئاكتىپلا

en: &Save Link As...
ug: ئۇلانمىنى باشقا ئاتتا ساقلا(&S)…

en: Open Link in New &Tab
ug: ئۇلانمىنى يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(&T)

en: Downloading %1
ug: %1 نى چۈشۈرۈۋاتىدۇ

en: Feeds
ug: قانال

en: Write Error
ug: يېزىش خاتالىقى

en: Columns
ug: ئىستونلار

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
ug: ماۋزۇ

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
ug: قانال

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
ug: چېسلا

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
ug: ئاپتور

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
ug: مەزمۇن

en: Disable
ug: چەكلە

en: Add Folder
ug: قىسقۇچ قوشۇش

en: Folder name:
ug: مۇندەرىجە ئاتى:

en: Delete Folder
ug: قىسقۇچ ئۆچۈر

en: Delete Feed
ug: قانال ئۆچۈر

en: Imported Feeds
ug: ئەكىرگەن قاناللار

en: Restore Session
ug: ئەڭگىمەنى ئەسلىگە كەلتۈر

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ug: كۆرۈنۈش(&V)

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ug: يۆتكەل(&G)

note: i18n: ectx: Menu (article)
en: &Article
ug: ماقالە(&A)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

en: Minute | Minutes
ug[0]: مىنۇت

en: Hour | Hours
ug[0]: سائەت

en: Day | Days
ug[0]: كۈن

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
ug: ھەرگىز

en:  day |  days
ug[0]:  كۈن

en:  article |  articles
ug[0]:  ماقالىلەر

en: (%1, %2)
ug: (%1، %2)

en: Date
ug: چېسلا

en: Author
ug: ئاپتور

en: Untitled
ug: ماۋزۇسىز

en: Loading...
ug: ئوقۇۋاتىدۇ…

en: Articles
ug: ماقالىلەر

en: About
ug: ھەققىدە

en: Unknown host
ug: يوچۇن ماشىنا

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
ug: قانال

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
ug: ئوقۇلمىغان

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
ug: جەمئىي

en: Close the current tab
ug: ھازىرقى بەتكۈچنى تاقايدۇ

en: Close tab
ug: بەتكۈچ ياپ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::FeedPropertiesWidgetBase)
en: Feed Properties
ug: قانال خاسلىقى

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: &General
ug: ئادەتتىكى(&G)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &URL:
ug: URL(&U):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Name:
ug: ئاتى(&N):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Adva&nced
ug: ئالىي(&N)

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
ug: ئوقۇلمىغان

[ctx: New articles filter]
en: New
ug: يېڭى

[ctx: Important articles filter]
en: Important
ug: مۇھىم
