akregator - en to uz translation catalogue (114 entries)

en: Delete Article
uz: Maqolani oʻchirish

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Article List
uz: Maqolalar roʻyxati

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MinimumFontSize)
en: Minimum font size:
uz: Shriftning eng kichik oʻlchami:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MediumFontSize)
en: Medium font size:
uz: Shriftning oʻrtacha oʻlchami:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Standard font:
uz: Andoza shrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Fixed font:
uz: Eni oʻzgarmaydigan shrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Serif font:
uz: Serif shrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Sans serif font:
uz: Sans serif shrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LMBlabel)
en: Left mouse click:
uz: Sichqonchaning chap tugmasi:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Tab
uz: Tabda ochish

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Background Tab
uz: Orqa fon tabda ochish

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in External Browser
uz: Tashqi brauzerda ochish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MMBlabel)
en: Middle mouse click:
uz: Sichqonchani oʻrta tugmasi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
uz: Tarmoq

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Show Quick Filter
uz: Qidirish panelini koʻrsatish

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Show Quick Filter Bar
uz: Qidirish panelini koʻrsatish

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: View Mode
uz: Koʻrish usuli

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Delete Expired Articles
uz: Muddati oʻtgan maqolalarni oʻchirish

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Delete expired articles
uz: Muddati oʻtgan maqolalarni oʻchirish

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Disable Archiving
uz: Arxivlashni oʻchirish

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Expiry Age
uz: Muddati oʻtish vaqt

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Use HTML Cache
uz: HTML keshidan foydalanish

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs
uz: Tablarda yopish tugmasini koʻrsatish

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs instead of icons
uz: Tablarda veb-sayt nishoncha oʻrniga yopish tugmasini koʻrsatish

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use default KDE web browser
uz: Andoza veb-brauzeridan foydalanish

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use this command:
uz: Quyidagi dasturni ishlatish:

en: Maintainer
uz: Taʼminlovchi

en: Developer
uz: Tuzuvchi

en: Contributor
uz: Hissa qoʻshuvchi

en: Author of librss
uz: librss muallifi

en: Icons
uz: Nishonchalar

en: &Fetch Feed
uz: Yangiliklar tasmasini &olish

en: &Delete Feed
uz: Yangi&liklar tasmasini olib tashlash

en: &Edit Feed...
uz: Yangiliklar tasmasini &tahrirlash...

en: &Mark Feed as Read
uz: Yangiliklar ta&smasini oʻqilgan deb belgilash

en: &Delete Folder
uz: &Jildni oʻchirish

en: &Rename Folder
uz: Jildning nomini oʻ&zgartirish

en: &Mark Feeds as Read
uz: Yangiliklar tasmalarini oʻqilgan deb &belgilash

en: &Import Feeds...
uz: Yangiliklar tasmasini &import qilish

en: &Export Feeds...
uz: Yangiliklar tasmasini &eksport qilish

en: &Open Homepage
uz: &Veb-sahifani ochish

en: &Add Feed...
uz: Yangiliklar tasmasini qoʻ&shish

en: Ne&w Folder...
uz: Yangi &jild

en: &Normal View
uz: &Andoza koʻrinish

en: Fe&tch All Feeds
uz: Hamma &yangiliklar tasmasini olish

en: Ma&rk All Feeds as Read
uz: Hamma yangili&klar tasmasini oʻqilgan deb belgilash

en: Copy Link Address
uz: Bogʻ manzilidan nusxa olish

en: Pre&vious Unread Article
uz: &Oldingi oʻqilmagan maqola

en: Ne&xt Unread Article
uz: Keyingi oʻqi&lmagan maqola

en: &Mark As
uz: &Belgilash

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
uz: Oʻqi&lgan

en: Mark selected article as read
uz: Tanlangan maqolani oʻqilgan deb belgilash

en: Mark selected article as new
uz: Tanlangan maqolani yangi deb belgilash

en: Mark selected article as unread
uz: Tanlangan maqolani oʻqilmagan deb belgilash

en: &Mark as Important
uz: Muhim deb &belgilash

en: Remove &Important Mark
uz: &Muhimlik belgisini olib tashlash

en: Send &Link Address...
uz: &Bogʻ manzilini joʻnatish

en: Send &File...
uz: &Fayl joʻnatish

en: &Previous Article
uz: Old&ingi maqola

en: &Next Article
uz: &Keyingi maqola

en: &Previous Feed
uz: &Oldingi yangiliklar tasmasi

en: &Next Feed
uz: &Keyingi yangiliklar tasmasi

en: N&ext Unread Feed
uz: Keyingi oʻqil&magan yangiliklar tasmasi

en: Prev&ious Unread Feed
uz: Oldin&gi oʻqilmagan yangiliklar tasmasi

en: Detach Tab
uz: Tabni ajratish

en: &Save Link As...
uz: Bogʻni &saqlash

en: Copy &Link Address
uz: &Bogʻ manzilidan nusxa olish

en: Open Link in New &Tab
uz: Bogʻni &yangi tabda ochish

en: Open Link in External &Browser
uz: Bogʻni &tashqi brauzerda ochish

en: Downloading %1
uz: %1 yozib olinmoqda

en: Feed not found from %1.
uz: Quyidagi joyda yangiliklar tasmasi topilmadi: %1

en: Feed found, downloading...
uz: Yangiliklar tasmasi topildi. Yozib olinmoqda...

en: Feeds
uz: Yangiliklar tasmalari

en: KDE Dot News
uz: KDE yangiliklari

en: Planet KDE
uz: KDE olami

en: KDE Apps
uz: KDE uchun dasturlar

en: Write Error
uz: Yozish xatosi

en: Read Error
uz: Oʻqish xatosi

en: Imported Folder
uz: Import qilingan jild

en: Disable
uz: Oʻchirish

en: Add Folder
uz: Jildni qoʻshish

en: Folder name:
uz: Jildning nomi:

en: Delete Folder
uz: Jildni oʻchirish

en: Delete Feed
uz: Yangiliklar tasmasini olib tashlash

en: Add Imported Folder
uz: Import qilingan jildni qoʻshish

en: Imported folder name:
uz: Import qilingan jildning nomi:

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
uz: Oʻ&tish

note: i18n: ectx: Menu (article)
en: &Article
uz: &Maqola

en: All Feeds
uz: Hamma yangiliklar tasmalari

en:  (no unread articles)
uz:  (oʻqilmagan maqola yoʻq)

en: Date
uz: Sana

en: Complete Story
uz: Butun maqola

en: Loading...
uz: Yuklanmoqda...

en: Loading canceled
uz: Yuklash bekor qilindi

en: Loading completed
uz: Yuklash tugadi

en: You can view multiple articles in several open tabs.
uz: Bir necha maqolani alohida tablarda koʻrishingiz mumkin.

en: Articles list.
uz: Maqolalar roʻyxati.

en: Articles
uz: Maqolalar

en: Fetching Feeds...
uz: Yangiliklar tasmalari olinmoqda...

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
uz: <qt><b>%1</b> maqolani oʻchirishni istaysizmi?</qt>

en: Feed added:
     %1
uz: Yangiliklar tasmasi qoʻshildi:
     %1

en: Feeds added:
     %1
uz: Yangiliklar tasmalari qoʻshildi:
     %1

en: Close the current tab
uz: Joriy tabni yopish

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::AddFeedWidgetBase)
en: Add Feed
uz: Yangiliklar tasmasini qoʻshish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Feed &URL:
uz: Yangiliklar tasmasining &manzili:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::FeedPropertiesWidgetBase)
en: Feed Properties
uz: Yangiliklar tasmasining xossalari

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: &General
uz: &Umumiy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_useNotification)
en: Notify when new articles arri&ve
uz: Yangi maqola kelganda xabar &berish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Name:
uz: &Nomi:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Ar&chive
uz: &Arxivlash

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_globalDefault)
en: &Use default settings
uz: &Andoza moslamalardan foydalanish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_disableArchiving)
en: Di&sable archiving
uz: Arxiv&lashni oʻchirish

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Adva&nced
uz: Qoʻshimch&a

en: All Articles
uz: Hamma maqolalar
