akregator - en to uz@cyrillic translation catalogue (114 entries)

en: Delete Article
uz@cyrillic: Мақолани ўчириш

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Article List
uz@cyrillic: Мақолалар рўйхати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MinimumFontSize)
en: Minimum font size:
uz@cyrillic: Шрифтнинг энг кичик ўлчами:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MediumFontSize)
en: Medium font size:
uz@cyrillic: Шрифтнинг ўртача ўлчами:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Standard font:
uz@cyrillic: Андоза шрифт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Fixed font:
uz@cyrillic: Эни ўзгармайдиган шрифт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Serif font:
uz@cyrillic: Serif шрифт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Sans serif font:
uz@cyrillic: Sans serif шрифт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LMBlabel)
en: Left mouse click:
uz@cyrillic: Сичқончанинг чап тугмаси:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Tab
uz@cyrillic: Табда очиш

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in Background Tab
uz@cyrillic: Орқа фон табда очиш

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LMBBehaviour) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MMBBehaviour)
en: Open in External Browser
uz@cyrillic: Ташқи браузерда очиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, MMBlabel)
en: Middle mouse click:
uz@cyrillic: Сичқончани ўрта тугмаси:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
uz@cyrillic: Тармоқ

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: Show Quick Filter
uz@cyrillic: Қидириш панелини кўрсатиш

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (View)
en: Show Quick Filter Bar
uz@cyrillic: Қидириш панелини кўрсатиш

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: View Mode
uz@cyrillic: Кўриш усули

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Delete Expired Articles
uz@cyrillic: Муддати ўтган мақолаларни ўчириш

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Archive)
en: Delete expired articles
uz@cyrillic: Муддати ўтган мақолаларни ўчириш

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Disable Archiving
uz@cyrillic: Архивлашни ўчириш

note: i18n: ectx: label, entry, group (Archive)
en: Expiry Age
uz@cyrillic: Муддати ўтиш вақт

note: i18n: ectx: label, entry, group (Network)
en: Use HTML Cache
uz@cyrillic: HTML кэшидан фойдаланиш

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs
uz@cyrillic: Табларда ёпиш тугмасини кўрсатиш

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Browser)
en: Show close buttons on tabs instead of icons
uz@cyrillic: Табларда веб-сайт нишонча ўрнига ёпиш тугмасини кўрсатиш

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use default KDE web browser
uz@cyrillic: Андоза веб-браузеридан фойдаланиш

note: i18n: ectx: label, entry, group (Browser)
en: Use this command:
uz@cyrillic: Қуйидаги дастурни ишлатиш:

en: Maintainer
uz@cyrillic: Таъминловчи

en: Developer
uz@cyrillic: Тузувчи

en: Contributor
uz@cyrillic: Ҳисса қўшувчи

en: Author of librss
uz@cyrillic: librss муаллифи

en: Icons
uz@cyrillic: Нишончалар

en: &Fetch Feed
uz@cyrillic: Янгиликлар тасмасини &олиш

en: &Delete Feed
uz@cyrillic: Янги&ликлар тасмасини олиб ташлаш

en: &Edit Feed...
uz@cyrillic: Янгиликлар тасмасини &таҳрирлаш...

en: &Mark Feed as Read
uz@cyrillic: Янгиликлар та&смасини ўқилган деб белгилаш

en: &Delete Folder
uz@cyrillic: &Жилдни ўчириш

en: &Rename Folder
uz@cyrillic: Жилднинг номини ў&згартириш

en: &Mark Feeds as Read
uz@cyrillic: Янгиликлар тасмаларини ўқилган деб &белгилаш

en: &Import Feeds...
uz@cyrillic: Янгиликлар тасмасини &импорт қилиш

en: &Export Feeds...
uz@cyrillic: Янгиликлар тасмасини &экспорт қилиш

en: &Open Homepage
uz@cyrillic: &Веб-саҳифани очиш

en: &Add Feed...
uz@cyrillic: Янгиликлар тасмасини қў&шиш

en: Ne&w Folder...
uz@cyrillic: Янги &жилд

en: &Normal View
uz@cyrillic: &Андоза кўриниш

en: Fe&tch All Feeds
uz@cyrillic: Ҳамма &янгиликлар тасмасини олиш

en: Ma&rk All Feeds as Read
uz@cyrillic: Ҳамма янгили&клар тасмасини ўқилган деб белгилаш

en: Copy Link Address
uz@cyrillic: Боғ манзилидан нусха олиш

en: Pre&vious Unread Article
uz@cyrillic: &Олдинги ўқилмаган мақола

en: Ne&xt Unread Article
uz@cyrillic: Кейинги ўқи&лмаган мақола

en: &Mark As
uz@cyrillic: &Белгилаш

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
uz@cyrillic: Ўқи&лган

en: Mark selected article as read
uz@cyrillic: Танланган мақолани ўқилган деб белгилаш

en: Mark selected article as new
uz@cyrillic: Танланган мақолани янги деб белгилаш

en: Mark selected article as unread
uz@cyrillic: Танланган мақолани ўқилмаган деб белгилаш

en: &Mark as Important
uz@cyrillic: Муҳим деб &белгилаш

en: Remove &Important Mark
uz@cyrillic: &Муҳимлик белгисини олиб ташлаш

en: Send &Link Address...
uz@cyrillic: &Боғ манзилини жўнатиш

en: Send &File...
uz@cyrillic: &Файл жўнатиш

en: &Previous Article
uz@cyrillic: Олд&инги мақола

en: &Next Article
uz@cyrillic: &Кейинги мақола

en: &Previous Feed
uz@cyrillic: &Олдинги янгиликлар тасмаси

en: &Next Feed
uz@cyrillic: &Кейинги янгиликлар тасмаси

en: N&ext Unread Feed
uz@cyrillic: Кейинги ўқил&маган янгиликлар тасмаси

en: Prev&ious Unread Feed
uz@cyrillic: Олдин&ги ўқилмаган янгиликлар тасмаси

en: Detach Tab
uz@cyrillic: Табни ажратиш

en: &Save Link As...
uz@cyrillic: Боғни &сақлаш

en: Copy &Link Address
uz@cyrillic: &Боғ манзилидан нусха олиш

en: Open Link in New &Tab
uz@cyrillic: Боғни &янги табда очиш

en: Open Link in External &Browser
uz@cyrillic: Боғни &ташқи браузерда очиш

en: Downloading %1
uz@cyrillic: %1 ёзиб олинмоқда

en: Feed not found from %1.
uz@cyrillic: Қуйидаги жойда янгиликлар тасмаси топилмади: %1

en: Feed found, downloading...
uz@cyrillic: Янгиликлар тасмаси топилди. Ёзиб олинмоқда...

en: Feeds
uz@cyrillic: Янгиликлар тасмалари

en: KDE Dot News
uz@cyrillic: KDE янгиликлари

en: Planet KDE
uz@cyrillic: KDE олами

en: KDE Apps
uz@cyrillic: KDE учун дастурлар

en: Write Error
uz@cyrillic: Ёзиш хатоси

en: Read Error
uz@cyrillic: Ўқиш хатоси

en: Imported Folder
uz@cyrillic: Импорт қилинган жилд

en: Disable
uz@cyrillic: Ўчириш

en: Add Folder
uz@cyrillic: Жилдни қўшиш

en: Folder name:
uz@cyrillic: Жилднинг номи:

en: Delete Folder
uz@cyrillic: Жилдни ўчириш

en: Delete Feed
uz@cyrillic: Янгиликлар тасмасини олиб ташлаш

en: Add Imported Folder
uz@cyrillic: Импорт қилинган жилдни қўшиш

en: Imported folder name:
uz@cyrillic: Импорт қилинган жилднинг номи:

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
uz@cyrillic: Ў&тиш

note: i18n: ectx: Menu (article)
en: &Article
uz@cyrillic: &Мақола

en: All Feeds
uz@cyrillic: Ҳамма янгиликлар тасмалари

en:  (no unread articles)
uz@cyrillic:  (ўқилмаган мақола йўқ)

en: Date
uz@cyrillic: Сана

en: Complete Story
uz@cyrillic: Бутун мақола

en: Loading...
uz@cyrillic: Юкланмоқда...

en: Loading canceled
uz@cyrillic: Юклаш бекор қилинди

en: Loading completed
uz@cyrillic: Юклаш тугади

en: You can view multiple articles in several open tabs.
uz@cyrillic: Бир неча мақолани алоҳида табларда кўришингиз мумкин.

en: Articles list.
uz@cyrillic: Мақолалар рўйхати.

en: Articles
uz@cyrillic: Мақолалар

en: Fetching Feeds...
uz@cyrillic: Янгиликлар тасмалари олинмоқда...

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
uz@cyrillic: <qt><b>%1</b> мақолани ўчиришни истайсизми?</qt>

en: Feed added:
     %1
uz@cyrillic: Янгиликлар тасмаси қўшилди:
     %1

en: Feeds added:
     %1
uz@cyrillic: Янгиликлар тасмалари қўшилди:
     %1

en: Close the current tab
uz@cyrillic: Жорий табни ёпиш

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::AddFeedWidgetBase)
en: Add Feed
uz@cyrillic: Янгиликлар тасмасини қўшиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Feed &URL:
uz@cyrillic: Янгиликлар тасмасининг &манзили:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Akregator::FeedPropertiesWidgetBase)
en: Feed Properties
uz@cyrillic: Янгиликлар тасмасининг хоссалари

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: &General
uz@cyrillic: &Умумий

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_useNotification)
en: Notify when new articles arri&ve
uz@cyrillic: Янги мақола келганда хабар &бериш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Name:
uz@cyrillic: &Номи:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Ar&chive
uz@cyrillic: &Архивлаш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_globalDefault)
en: &Use default settings
uz@cyrillic: &Андоза мосламалардан фойдаланиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_disableArchiving)
en: Di&sable archiving
uz@cyrillic: Архив&лашни ўчириш

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Adva&nced
uz@cyrillic: Қўшимч&а

en: All Articles
uz@cyrillic: Ҳамма мақолалар
