alacarte - en to fi translation catalogue (20 entries)

en: Name
fi: Nimi

en: Show
fi: Näytä

en: Item
fi: Toiminto

en: Choose an icon
fi: Valitse kuvake

en: Choose a command
fi: Valitse komento

en: Main Menu
fi: Päävalikko

en: Add or remove applications from the main menu
fi: Lisää tai poista päävalikossa näytettäviä sovelluksia

en: Restore the default menu layout
fi: Palauta valikkojen oletusasettelu

en: _New Menu
fi: Uusi v_alikko

en: Ne_w Item
fi: Uu_si toiminto

en: New _Separator
fi: Uusi _erotin

en: Move Down
fi: Siirrä alas

en: Move Up
fi: Siirrä ylös

en: Launcher Properties
fi: Käynnistimen ominaisuudet

en: Name:
fi: Nimi:

en: Command:
fi: Komento:

en: Comment:
fi: Kommentti:

en: Browse
fi: Selaa

en: Launch in Terminal?
fi: Käynnistetäänkö päätteessä?

en: Directory Properties
fi: Hakemiston ominaisuudet
