alacarte - en to ie translation catalogue (20 entries)

en: Name
ie: Nómine

en: Show
ie: Monstrar

en: Item
ie: Element

en: Choose an icon
ie: Selecte un icone

en: Choose a command
ie: Selecte un comande

en: Main Menu
ie: Menú principal

en: Add or remove applications from the main menu
ie: Adjunter o remover applicationes de li menú principal

en: Restore the default menu layout
ie: Restituer li configuration del menú predefinit

en: _New Menu
ie: _Crear menú

en: Ne_w Item
ie: Crear un _element

en: New _Separator
ie: Crear _separator

en: Move Down
ie: Mover a-bass

en: Move Up
ie: Mover ad-up

en: Launcher Properties
ie: Proprietás del lansator

en: Name:
ie: Nómine:

en: Command:
ie: Comande:

en: Comment:
ie: Nota:

en: Browse
ie: Trovar

en: Launch in Terminal?
ie: _Lansar in li Terminal

en: Directory Properties
ie: Properties del fólder
