alacarte - en to pl translation catalogue (21 entries)

en: Name
pl: Nazwa

en: Show
pl: Wyświetlanie

en: Item
pl: Element

en: Choose an icon
pl: Wybór ikony

en: Choose a command
pl: Wybór polecenia

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Add or remove applications from the main menu
pl: Dodawanie i usuwanie programów z głównego menu

en: Restore System Configuration
pl: Przywróć konfigurację systemową

en: Restore the default menu layout
pl: Przywraca domyślny układ menu

en: _New Menu
pl: _Nowe menu

en: Ne_w Item
pl: N_owy element

en: New _Separator
pl: Nowy _separator

en: Move Down
pl: Przenieś w dół

en: Move Up
pl: Przenieś w górę

en: Launcher Properties
pl: Właściwości aktywatora

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Launch in Terminal?
pl: Uruchamiać w terminalu?

en: Directory Properties
pl: Właściwości katalogu
