alacarte - en to sr translation catalogue (20 entries)

en: Name
sr: Naziv

en: Show
sr: Pokaži

en: Item
sr: Stavka

en: Choose an icon
sr: Izaberite ikonicu

en: Choose a command
sr: Izaberite naredbu

en: Main Menu
sr: Glavni izbornik

en: Add or remove applications from the main menu
sr: Dodajte ili uklonite programe prikazane u glavnom izborniku

en: Restore the default menu layout
sr: Povratite podrazumevani raspored izbornika

en: _New Menu
sr: Novi _izbornik

en: Ne_w Item
sr: Nova _stavka

en: New _Separator
sr: Novi _razdvajač

en: Move Down
sr: Pomeri dole

en: Move Up
sr: Pomeri gore

en: Launcher Properties
sr: Svojstva pokretača

en: Name:
sr: Naziv:

en: Command:
sr: Naredba:

en: Comment:
sr: Napomena:

en: Browse
sr: Pregledaj

en: Launch in Terminal?
sr: Da pokrenem u terminalu?

en: Directory Properties
sr: Svojstva direktorijuma
