alacarte - en to th translation catalogue (16 entries)

en: Name
th: ชื่อ

en: Show
th: แสดง

en: Item
th: รายการ

en: Change which applications are shown on the main menu
th: ปรับเปลี่ยนการแสดงโปรแกรมในเมนูหลัก

en: Main Menu
th: เมนูหลัก

en: It_ems:
th: รา_ยการ:

en: Move Down
th: ย้ายลง

en: Move Up
th: ย้ายขึ้น

en: Ne_w Item
th: รายการใ_หม่

en: New _Separator
th: เส้นแ_บ่งใหม่

en: Restore the default menu layout
th: คืนโครงสร้างเมนูสู่สภาพเดิมที่กำหนดไว้

en: Revert Changes?
th: คืนสู่สภาพเดิมหรือไม่?

en: Revert all menus to original settings?
th: คืนทุกเมนูกลับสู่ี่ค่าเดิมที่กำหนดไว้หรือไม่?

en: _Menus:
th: เ_มนู:

en: _New Menu
th: เ_มนูใหม่

en: _Revert to Original
th: _คืนสู่สภาพเดิม
