alacarte - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Name
da: Navn

en: Show
da: Vis

en: Item
da: Punkt

en: Choose an icon
da: Vælg et ikon

en: Choose a command
da: Vælg en kommando

en: Main Menu
da: Hovedmenu

en: Add or remove applications from the main menu
da: Tilføj eller fjern programmer fra hovedmenuen

en: Restore System Configuration
da: Gendan systemkonfiguration

en: Restore the default menu layout
da: Genskab det oprindelige menuudseende

en: _New Menu
da: _Ny menu

en: Ne_w Item
da: _Nyt punkt

en: New _Separator
da: Ny _separator

en: Move Down
da: Flyt ned

en: Move Up
da: Flyt op

en: Launcher Properties
da: Egenskaber for opstarter

en: Name:
da: Navn:

en: Command:
da: Kommando:

en: Comment:
da: Kommentar:

en: Browse
da: Gennemse

en: Launch in Terminal?
da: Kør i terminal?

en: Directory Properties
da: Mappeegenskaber
