alarm-clock - en to ar translation catalogue (64 entries)

en: 1 minute
ar: دقيقة واحدة

en: 10 minutes
ar: ١٠ دقائق

en: 3 minutes
ar: ٣ دقائق

en: 5 minutes
ar: ٥ دقائق

note: About Alarm Clock
en: About %s
ar: حوْل %s

en: About Alarm Clock
ar: حول المنبه

en: Alarm Clock
ar: ساعة منبهة

en: Alarm Clock Preferences
ar: تفضيلات المنبه

en: Alarms
ar: المنبّهات

en: Alert
ar: تنبيه

en: Co_mmand:
ar: أ_مر:

en: Could not play
ar: ﻻ يعمل

en: Could not play '%s': %s
ar: ﻻ يعمل '%s': %s

en: Custom command...
ar: أمر مخصص...

en: Custom...
ar: مخصّص...

en: Delete
ar: حذف

en: Delete the selected alarm
ar: حذف المنبهات المختارة

en: Edit alarm
ar: تعديل المنبه

en: Edit the selected alarm
ar: تعديل المنبهات المختارة

en: Edit...
ar: حرّر...

en: Enable
ar: مكّن

en: Enable/disable the selected alarm
ar: تفعيلظ/تعطيل المنبهات المختارة

en: Every day
ar: يوميا

en: Fri
ar: الجمعة

en: General
ar: عام

en: Get up in the morning!
ar: استيقظ في الصباح !

en: Manage your alarms
ar: إدارة تنبيهاتك

en: Mon
ar: الإثنين

en: New alarm
ar: تنبيه جديد

en: New...
ar: جديد...

en: Once
ar: مرة واحدة

en: Play _sound
ar: تشغيل _الصوت

en: Repea_t sound
ar: تكرار الص_وت

en: Sat
ar: السبت

en: Select sound file...
ar: اخترِ ملف صوت...

en: Show _alarms
ar: عرض المنبهات

en: Snooze
ar: قيلولة

en: Snooze alarm
ar: منبه القلولة

en: Snooze all alarms
ar: كل منبهات القلولة

en: Snooze all beeping alarms
ar: إغفال كل التنبيهات

en: Snooze for:
ar: قلولة لأجل :

en: Snooze the selected alarm
ar: إغفال التنبيه المحدد

en: Start _Application
ar: بدا _التطبيق

en: Start automatically at login
ar: بدء تلقائي عند التشغيل

en: Stop
ar: إيقاف

en: Stop all alarms
ar: إيقاف جميع التنبهات

en: Stop all beeping alarms
ar: إيقاف جميع التنبهات الفاعلة

en: Stop the selected alarm
ar: إيقاف التنبه المختارة

en: Sun
ar: الأحد

en: Thu
ar: الخميس

en: Timer
ar: المُؤقِت

en: Tue
ar: الثلاثاء

en: Wake up in the morning
ar: استيقظ في الصباح

en: Wake up sleepy head!
ar: استيقظ أيها النائم!

en: Wed
ar: الأربعاء

en: Weekdays
ar: أيام الأسبوع

en: Weekends
ar: عُطل نهاية الاسبوع

en: You can snooze or stop alarms from the Alarm Clock menu.
ar: تستطيع إبقاف أو تعطيل المنبهات من قائمة ساعة التنبيه

en: _Name:
ar: _الاسم:

en: _Repeat:
ar: _كرر :

en: _Repeat: %s
ar: _تكرار: %s

en: _Snooze
ar: _غفوة

en: _Time:
ar: الو_قت:

en: minutes
ar: دقائق
