alarm-clock - en to ast translation catalogue (66 entries)

en: 1 minute
ast: 1 minutu

en: 10 minutes
ast: 10 minutos

en: 3 minutes
ast: 3 minutos

en: 5 minutes
ast: 5 minutos

note: About Alarm Clock
en: About %s
ast: Tocante a %s

en: About Alarm Clock
ast: Tocante a Despertador

en: Alarm Clock
ast: Despertador

en: Alarm Clock Preferences
ast: Preferencies de Despertador

en: Alarms
ast: Alarmes

en: Alert
ast: Alerta

en: Appearance
ast: Aspeutu

en: Co_mmand:
ast: Co_mandu:

en: Could not play
ast: Nun se pue reproducir

en: Could not play '%s': %s
ast: Nun se pue reproducir '%s': %s

en: Custom command...
ast: Comandu personalizáu...

en: Custom...
ast: Personalizáu...

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Delete the selected alarm
ast: Desaniciar l'alarma seleicionada

en: Edit alarm
ast: Editar alarma

en: Edit the selected alarm
ast: Editar l'alarma seleicionada

en: Edit...
ast: Editar...

en: Enable
ast: Activar

en: Enable/disable the selected alarm
ast: Activar/desactivar l'alarma seleicionada

en: Every day
ast: Cada día

en: Fri
ast: Vie

en: General
ast: Xeneral

en: Get up in the morning!
ast: ¡Despierta de mañana!

en: Manage your alarms
ast: Xestiona les alarmes

en: Mon
ast: Llu

en: New alarm
ast: Alarma nueva

en: New...
ast: Nuevu...

en: Once
ast: Una vegada

en: Play _sound
ast: Reproducir _soníu

en: Repea_t sound
ast: Repe_tir soníu

en: Sat
ast: Sáb

en: Select sound file...
ast: Seleiciona un ficheru de soníu…

en: Show _alarms
ast: Ver _alarmes

en: Show countdown label
ast: Amosar etiqueta de cuenta atrás

en: Snooze
ast: Apostalgar

en: Snooze alarm
ast: Alarma apostalgada

en: Snooze all alarms
ast: Apostalgar toles alarmes

en: Snooze all beeping alarms
ast: Apostalgar toles alarmes que suenen

en: Snooze for:
ast: Apostalgar por:

en: Snooze the selected alarm
ast: Apostalgar l'alarma seleicionada

en: Start _Application
ast: Aniciar _aplicación

en: Start automatically at login
ast: Aniciar automáticamente al coneutar

en: Stop
ast: Parar

en: Stop all alarms
ast: Parar toles alarmes

en: Stop all beeping alarms
ast: Parar toles alarmes que suenen

en: Stop the selected alarm
ast: Parar l'alarma seleicionada

en: Sun
ast: Dom

en: Thu
ast: Xue

en: Timer
ast: Temporizador

en: Tue
ast: Mar

en: Wake up in the morning
ast: Despertase pola mañana

en: Wake up sleepy head!
ast: ¡Despierta, apigazáu!

en: Wed
ast: Mié

en: Weekdays
ast: Díes llaborables

en: Weekends
ast: Fines de selmana

en: You can snooze or stop alarms from the Alarm Clock menu.
ast: Puedes apostalgar o aparar les alarmes dende'l menú de Despertador.

en: _Name:
ast: _Nome:

en: _Repeat:
ast: _Repetir:

en: _Repeat: %s
ast: _Repetir: %s

en: _Snooze
ast: Apo_stalgar

en: _Time:
ast: _Hora:

en: minutes
ast: minutos
