alarm-clock - en to da translation catalogue (59 entries)

en: 1 minute
da: 1 minut

en: 10 minutes
da: 10 minutter

en: 3 minutes
da: 3 minutter

en: 5 minutes
da: 5 minutter

note: About Alarm Clock
en: About %s
da: Om %s

en: About Alarm Clock
da: Om væggeuret

en: Alarm Clock
da: Vækkeur

en: Alarm Clock Preferences
da: Indstilling for væggeuret

en: Alarms
da: Alarmer

en: Alert
da: Advarsel

en: Co_mmand:
da: Ko_mmando:

en: Could not play
da: Kunne ikke afspille

en: Could not play '%s': %s
da: Kunne ikke afspille '%s': %s

en: Custom command...
da: Brugerdefineret kommando...

en: Custom...
da: Brugerdefineret...

en: Delete
da: Slet

en: Delete the selected alarm
da: Slet den valgte alarm

en: Edit alarm
da: Rediger alarm

en: Edit the selected alarm
da: Rediger den valgte alarm

en: Edit...
da: Rediger...

en: Enable
da: Aktiver

en: Enable/disable the selected alarm
da: Aktiver/deaktiver den valgte alarm

en: Every day
da: Hver dag

en: Fri
da: Fre

en: General
da: Generel

en: Get up in the morning!
da: Stå op om morgenen!

en: Manage your alarms
da: Administrer dine alarmer

en: Mon
da: Man

en: New alarm
da: Ny alarm

en: New...
da: Ny...

en: Once
da: Én gang

en: Play _sound
da: Af_spil lyd

en: Repea_t sound
da: Gen_tag lyd

en: Sat
da: Lør

en: Select sound file...
da: Vælg lydfil...

en: Show _alarms
da: Vis _alarmer

en: Snooze all alarms
da: Snooze alle alarmer

en: Snooze all beeping alarms
da: Snooze alle bippene alarmer

en: Snooze the selected alarm
da: Snooze den valgte alarm

en: Start _Application
da: Start _applikation

en: Start automatically at login
da: Start automatisk ved log på

en: Stop all alarms
da: Stop alle alarmer

en: Stop all beeping alarms
da: Stop alle bippende alarmer

en: Stop the selected alarm
da: Stop den valgte alarm

en: Sun
da: Søn

en: Thu
da: Tor

en: Timer
da: Stopur

en: Tue
da: Tir

en: Wake up in the morning
da: Vågn om morgenen

en: Wake up sleepy head!
da: Vågn op dit dovendyr!

en: Wed
da: Ons

en: Weekdays
da: Ugedage

en: Weekends
da: Weekender

en: You can snooze or stop alarms from the Alarm Clock menu.
da: Du kan snooze eller stoppe alarmer fra the væggeurs-menuen.

en: _Name:
da: _Navn:

en: _Repeat:
da: _Gentag:

en: _Repeat: %s
da: _Gentag: %s

en: _Time:
da: _Tid:

en: minutes
da: minutter
