alarm-clock - en to gl translation catalogue (66 entries)

en: 1 minute
gl: 1 minuto

en: 10 minutes
gl: 10 minutos

en: 3 minutes
gl: 3 minutos

en: 5 minutes
gl: 5 minutos

note: About Alarm Clock
en: About %s
gl: Sobre %s

en: About Alarm Clock
gl: Sobre Alarm Clock

en: Alarm Clock
gl: Reloxo de alarma

en: Alarm Clock Preferences
gl: Preferencias do despertador

en: Alarms
gl: Alarmas

en: Alert
gl: Alerta

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Co_mmand:
gl: _Orde:

en: Could not play
gl: Non se pode reproducir

en: Could not play '%s': %s
gl: Non se pode reproducir «%s»: %s

en: Custom command...
gl: Orde personalizada...

en: Custom...
gl: Personalizar...

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete the selected alarm
gl: Eliminar a alarma seleccionada

en: Edit alarm
gl: Modificar a alarma

en: Edit the selected alarm
gl: Editar a alarma seleccionada

en: Edit...
gl: Editar...

en: Enable
gl: Activar

en: Enable/disable the selected alarm
gl: Activar/desactivar a alarma escollida

en: Every day
gl: Todos os días

en: Fri
gl: ven

en: General
gl: Xeral

en: Get up in the morning!
gl: Espertar pola mañán!

en: Manage your alarms
gl: Xestione as súas alarmas

en: Mon
gl: lun

en: New alarm
gl: Nova alarma

en: New...
gl: Nova...

en: Once
gl: Unha vez

en: Play _sound
gl: Reproducir un _son

en: Repea_t sound
gl: _Repetir son

en: Sat
gl: sáb

en: Select sound file...
gl: Seleccionar ficheiro de son...

en: Show _alarms
gl: Mostrar _alarmas

en: Show countdown label
gl: Mostrar a etiqueta de conta atrás

en: Snooze
gl: Pospor

en: Snooze alarm
gl: Pospor a alarma

en: Snooze all alarms
gl: Pospor todas as alarmas

en: Snooze all beeping alarms
gl: Pospor todas as alarmas que están a soar

en: Snooze for:
gl: Pospor durante:

en: Snooze the selected alarm
gl: Pospor as alarmas seleccionadas

en: Start _Application
gl: Iniciar _aplicativo

en: Start automatically at login
gl: Iniciar automáticamente coa sesión

en: Stop
gl: Deter

en: Stop all alarms
gl: Deter todas as alarmas

en: Stop all beeping alarms
gl: Deter todas as alarmas sonoras

en: Stop the selected alarm
gl: Deter a alarma seleccionada

en: Sun
gl: dom

en: Thu
gl: xov

en: Timer
gl: Temporizador

en: Tue
gl: mar

en: Wake up in the morning
gl: Espertarse pola mañan

en: Wake up sleepy head!
gl: Esperta! hora de erguerse!

en: Wed
gl: mér

en: Weekdays
gl: Días da semana

en: Weekends
gl: Fins de semana

en: You can snooze or stop alarms from the Alarm Clock menu.
gl: Pode pospor ou deter as alarmas desde o menú do despertador

en: _Name:
gl: _Nome:

en: _Repeat:
gl: _Repetir:

en: _Repeat: %s
gl: _Repetir: %s

en: _Snooze
gl: _Pospor

en: _Time:
gl: _Hora:

en: minutes
gl: minutos
