alarm-clock - en to he translation catalogue (66 entries)

en: 1 minute
he: דקה אחת

en: 10 minutes
he: 10 דקות

en: 3 minutes
he: 3 דקות

en: 5 minutes
he: 5 דקות

note: About Alarm Clock
en: About %s
he: על אודות %s

en: About Alarm Clock
he: על אודות השעון המעורר

en: Alarm Clock
he: שעון מעורר

en: Alarm Clock Preferences
he: העדפות השעון המעורר

en: Alarms
he: התרעות

en: Alert
he: התרעה

en: Appearance
he: מראה

en: Co_mmand:
he: פ_קודה:

en: Could not play
he: לא ניתן לנגן

en: Could not play '%s': %s
he: לא ניתן להשמיע את '%s':‏ %s

en: Custom command...
he: פקודה מותאמת אישית

en: Custom...
he: התאמה אישית...

en: Delete
he: מחיקה

en: Delete the selected alarm
he: מחיקת ההתרעה הנבחרת

en: Edit alarm
he: עריכת ההתרעה

en: Edit the selected alarm
he: עריכת ההתרעה הנבחרת

en: Edit...
he: עריכה...

en: Enable
he: הפעלה

en: Enable/disable the selected alarm
he: הפעלה/נטרול של ההתרעה הנבחרת

en: Every day
he: כל יום

en: Fri
he: ו

en: General
he: כללי

en: Get up in the morning!
he: להתעורר בבוקר!

en: Manage your alarms
he: ניהול ההתרעות שלך

en: Mon
he: ב

en: New alarm
he: התרעה חדשה

en: New...
he: חדשה...

en: Once
he: פעם אחת

en: Play _sound
he: השמעת _צליל

en: Repea_t sound
he: ח_זרה על הצליל

en: Sat
he: ש

en: Select sound file...
he: בחירת קובץ שמע...

en: Show _alarms
he: ה_צגת התרעות

en: Show countdown label
he: הצגת תווית ספירה לאחור

en: Snooze
he: נודניק

en: Snooze alarm
he: דחיית ההתרעה

en: Snooze all alarms
he: דחיית כל ההתרעות

en: Snooze all beeping alarms
he: דחיית כל ההתרעות המזמזמות

en: Snooze for:
he: דחייה למשך:

en: Snooze the selected alarm
he: דחיית ההתרעה הנבחרת

en: Start _Application
he: הפעלת _יישום

en: Start automatically at login
he: התחלה אוטומטית עם ההפעלה

en: Stop
he: עצירה

en: Stop all alarms
he: עצירת כל ההתרעות

en: Stop all beeping alarms
he: עצירת כל ההתרעות המזמזמות

en: Stop the selected alarm
he: עצירת ההתרעה הנוכחית

en: Sun
he: א

en: Thu
he: ה

en: Timer
he: קוצב זמן

en: Tue
he: ג

en: Wake up in the morning
he: להתעורר בבוקר

en: Wake up sleepy head!
he: קדימה לקום ישנוני!

en: Wed
he: ד

en: Weekdays
he: ימי השבוע

en: Weekends
he: סופי שבוע

en: You can snooze or stop alarms from the Alarm Clock menu.
he: ניתן לדחות או לעצור התרעות מתפריט השעון המעורר.

en: _Name:
he: _שם:

en: _Repeat:
he: _חזרה:

en: _Repeat: %s
he: _חזרה: %s

en: _Snooze
he: _נודניק

en: _Time:
he: _שעה:

en: minutes
he: דקות
