alarm-clock - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: 1 minute
hi: 1 मिनट

en: 10 minutes
hi: 10  मिनट्स

en: 3 minutes
hi: 3 मिनट्स

en: 5 minutes
hi: 5 मिनट्स

en: About Alarm Clock
hi: अलार्म घड़ी का परिचय

en: Alarm Clock
hi: अलार्म घड़ी

en: Alarm Clock Preferences
hi: अलार्म घड़ी प्राथमिकताएँ

en: Alarms
hi: अलार्म्स

en: Alert
hi: सचेत

en: Co_mmand:
hi: कमांड (_m):

en: Custom...
hi: मनपसंद...

en: Delete
hi: मिटाएँ

en: Delete the selected alarm
hi: चयनित अलार्म हटाएँ

en: Edit alarm
hi: अलार्म का संपादन करें

en: Edit the selected alarm
hi: चयनित अलार्म का संपादन करें

en: Edit...
hi: संपादन...

en: Enable
hi: सक्रिय करें

en: Enable/disable the selected alarm
hi: चयनित अलार्म को सक्रिय / निष्क्रिय करें

en: Fri
hi: शुक्र

en: General
hi: सामान्य

en: Get up in the morning!
hi: सुबह में जागें!

en: Manage your alarms
hi: अलार्म्स को व्यवस्थित करें

en: Mon
hi: सोम

en: New alarm
hi: नया अलार्म

en: Wake up in the morning
hi: सुबह में जग जाएँ
